IJspret op sloot in Poortvliet Plaatselijk nieuws Dr. MELLEMA GESLOTEN VISSER VERF NODIG? Dr. J.H.E. Janssen IS AFWEZIG DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, -DE THOOLSE COURANT Donderdag 1 februari 1996 Film in Ten Anker Auto in haven Apotheek en praktijk van van 12 t/m 16 februari NCVB-avond over geiten Auto in sloot door vervelend kind Met rijverbod in auto Niet bij de tijd Oud- Vossemeer Voetballers kaarten Nieuw lid kerkbestuur Afscheid ds. Boogaard Jeugddienst Molenweg blijft zo Laban Biljarten Kampioenen Scharretje Sint- Annaland Mercedes aangereden Biljarten Thoolse geschiedenis Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager WINTERAANBIEDINGEN MAGERE RUNDERLAPPEN 1 kgƒ14,95 RIBLAPPEN 1 kgƒ11,95 SOEPPAKKET 5,95 SCHOUDERHAM 100 gram C.MCM BOTERHAMWORST 100 gram CORNEDBEEF 100 gram VLEESSALADE 250 gram1,95 EXTRA AANBIEDING: MALSE BIEFSTUK 250 gram SAMEN 4 TARTAARTJES /ƒ10,95 WINTERPAKKET: DIKKE VLEESRIBBEN 1 kg HAMSCHIJVEN 1 kg Hierbij GRATIS 1 pak hele of spliterwten 7,95 5,95 HAMLAPPEN VERSE WORST MAGERE SPEKLAPPEN EXTRA AANBIEDING 500 gram SAMEN 10,95 500 gram 500 gram Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Stavenisse Paaltjes Sluijmersstraat C.J. Quaak doctor Sint- Maartensdijk Vrouw licht gewond GFT-bak aangestoken Illegale zenders Koelhuis Dacomex Film bevrijdingsdag Klaverjassen Poppenspel Rieburch Predikbeurten Bomen kweken sfeer Minicamping Weekend diensten van 10 t/m 25 februari a.s. De apotheek is dan ook gesloten Scherpenisse Kernbezoek Nieuwe diaken De activiteiten die het afgelopen halfjaar plaastsvonden in Ten Anker, zijn door twee vrijwilligers van het zorgcentrum - J. Tichem en W. Schot - op film vastgelegd. De beelden werden afgelopen week vertoond in de recreatiezaal. Onder meer de mosselmaaltijd, optreden muziekschool, Zeeuwse kleder drachten, het kerstdiner, de vrijwilli- gersavond en de oudejaarsmiddag passeerden de revue. Een 34-jarige vrouw zag woensdag morgen haar auto in het water van de haven verdwijnen. Op het hellen de gedeelte, naar de Kaai toe, ging de wagen van de vrouw aan het glij den. Ze botste daarbij tegen een betonnen deel van een plankier waardoor de auto om de lengte-as draaide. Vervolgens wilde de auto mobiliste weer het hellende deel van de weg oprijden, maar ondanks het feit dat de wielen vooruit bewogen, ging de wagen juist achteruit. De vrouw die zag dat de waterkant rap naderde, wist nog op tijd uit haar auto te stappen. Ze zag het voertuig het talud van de haven afrijden en tot stilstand komen in het water. De wagen moest door een bergingsbe drijf uit de haven getakeld worden. Waarneming: A. t/m Q. door dr. Bakkerus, tel. 602350 en R. t/m Z. door dr. Kale, tel. 602542 Advertentie I.M. De eerste bijeenkomst van de NCVB in het nieuwe jaar werd door 57 leden bezocht, waaronder twee nieuwelingen: mevr. Nooij-Wiel- aard en mevr. Verkerke-Rijnberg. Presidente mevr. R. van Heems kerk-van der Laan heette iedereen welkom en na de mededelingen werd er getracteerd op koffie met gebak. Dit ter gelegenheid van liet 40-jarig huwelijk van het echtpaar Bolier-Vroegop en de zilveren brui loft van het echtpaar Laban-Schot- kamp. Na de opening ging mevr. Heemskerk voor in gebed, las uit Genesis 1 en hield een korte medita tie met als thema 'Heersen'. Mevr. Van Lente, van de geitenstal aan het Steenen Kruis, legde de aanwezigen aan de hand van foto's iets uit over het melken van de geiten en het maken van kaas. Ook toonde ze een videofilm over de geboorte van een drieling geitjes. Al met al konden de dames zich een goed beeld vormen van het reilen en zeilen op de boer derij. Veel kennis heeft mevr. Van Lente zichzelf aangeleerd. Zo ook hoe ze geiten moet verlossen van de jongen. De geboorten vinden meest al in februari plaats. In de pauze kre gen alle aanwezigen een stukje gewone geitenkaas om te proeven en een stukje zachte, gekruide kaas die mevr. Van Lente zelf ontwikkel de. Er werden ook nog enkele vra gen gesteld over bijvoorbeeld de cholesterol-verlagende werking van geitenkaas, of je aan de kaas proeft wat voor voeding de dieren eten en over het feit dat geitenmelk goed wordt verdragen door baby's met een allergie voor koemelk. Mevr. Van Lente vertelde nog dat ze bin nenkort naar Cuba gaat om mensen te ondersteunen met kennis over het gebruik van geitenmelk. Op zaterda gen kan men terecht voor een kijkje op de geitenboerderij. Mevr. Deur- loo-van de Velde bedankte de inleidster met een attentie en eindig de met dankgebed. Een 28-jarige automobiliste uit Ril land is vrijdagmiddag omstreeks vier uur op de Reimerswaalseweg in de sloot beland. De vrouw reed met haar auto (met achterin twee min derjarige kinderen) vanuit de rich ting van haar woonplaats over de Oesterdam. Eén van de kinderen was wat vervelend en de vrouw wil de het met haar hand corrigeren. Daarbij verloor ze echter de macht over het stuur en raakte hierdoor in de sloot. De vrouw en de kinderen werden door passanten uit hun benarde situatie verlost. De auto lag overigens niet in het water, maar deels op het talud. Met een ambu lance werd de vrouw naar het zie kenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom gebracht om haar nek te laten onderzoeken. Het voertuig werd total loss afgevoerd naar een garage in Goes. Een 25-jarige inwoner is in de nacht van zondag op maandag bekeurd vanwege het rijden zonder rijbewijs en met teveel alcohol op. De man werd om tien voor half twee een paar honderd meter van zijn huis gecontroleerd op alcoholgebruik. Op het politiebureau blies de man 615 pg/1 (zo'n 1,4 promille) en dat is ongeveer 2,5 keer zoveel als is toe gestaan. Het rijbewijs van de man werd ter plaatse ingenomen en daar naast kreeg hij een proces-verbaal voor het rijden onder invloed. De politie zette de man voor zijn huis af, maar ondanks het opgelegde rij verbod liep deze toch naar zijn auto en reed die voor de ogen van de agenten tot bij zijn huis. Dat leverde hem wederom een proces-verbaal op. De restauratie van de toren van de Grote Kerk is gereed, maar het uur werk loopt nog steeds niet goed. De wijzers geven niet de juiste tijd aan. "Komt dat nog in orde?" wilde raadslid P. van Belzen (RPF/GPV) dinsdag weten in de commissie openbare werken. Wethouder J. van der Jagt antwoordde bevestigend. De reparatie van het uurwerk zou volgens hem tegelijk met de toren restauratie uitgevoerd worden. Op de derde kaartavond van voet balvereniging Vosmeer won W. Heijboer het rikken met 251 punten. Tweede werd L. Ha vermans met 215 p en derde H. Zeeman met 194 p. Bij het wippen was C. Heijboer de sterkste. Met 139 punten bleef hij de nummer twee, M. Wessels, twee punten voor. Derde werd hier mevrouw A. Hommel-van Meer met 128 p. Voor 10 februari staat de laat ste kaartavond gepland. Dan wordt ook het totaalklassement over de vier avonden (de beste drie tellen mee) bekend. Met de benoeming van F. Verhees Jzn. is de vacature vervuld in het bestuur van de r.k. Willibrorduspa- rochie, ontstaan door het bedanken van J.F. Hommel. De nieuwe bestuurder neemt het penningmees terschap op zich. Ds. A.G. Boogaard neemt op Twee de Paasdag, maandag 8 april, om half drie afscheid van de Christelijk Gereformeerde Kerken van Oud- Vossemeer en Tholen. De dienst vindt plaats in de N.H. Kerk. In de Nederlandse Hervormde kerk wordt zondag om half; zeven een jeugddienst gejiqjjdcp, (.samen ,met dê Gereformeerde Kerk. Het thema is: Vergelijken zit ons in het bloed. Voorganger'is'ds.'Ezinga uit Yerse^ ke en het interkerkelijk jeugdkoor Polyhymnia verleent muzikale medewerking. De collecte in de dienst is bestemd voor de actie Street van de Wilde Ganzen. Deze actie wil in Kaapstad (Zuid-Afrika) een inloophuis voor straatkinderen opzetten. Er staan geen verkeersmaatregelen op het programma voor de Molen weg. Dat kreeg raadslid H.J. Ver maas (PvdA) dinsdag in de commis sie openbare werken te horen van ambtenaar W.A. Blaas. Bewoners van de straat klagen al jaren over de hoge snelheid waarmee het verkeer het dorp binnen komt. In oktober kaartte een bewoner het probleem ook aan bij het bezoek van de PvdA- raadsfractie aan het dorp. De Molen weg vormt de route naar het bedrij venterrein en naar Poortvliet. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo en Sigma vakverv8n Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie LM. Uitslagen van biljartvereniging De Treffers: J. Geuze-N. Rooijakkers 10-9,5; J. Hommel-C. Burgers 8,07- 10; B. den Hollander-K. Hommel 7,56-10; P. Hommel-H. Hommel 10-7,28; M. Hendrikse-N. Rooijak kers 9,44-10; J. van Meer-N. Rooij akkers 10-6,75; M. Hendrikse-K. Hommel 10-9,52. De kortste partij van achttien beurten kwam op naam van M. Hendrikse en K. Hommel maakte de hoogste serie van zeven tien caramboles en haalde het beste gemiddelde van 3,33. Hengelsportvereniging 't Scharretje huldigde vrijdag op de jaarlijkse feestavond de kampioenen van het afgelopen seizoen. Theo Bosters mag zich met 592 punten algemeen kampioen 1995 noemen. Bij de heren werd hij eveneens eerste met 592 punten. Remco Geuze was eer ste bij de jeugd met 598 punten en Clarinda Rijnberg bezette met even eens 598 punten de eerste plek bij de dames. Oud-voorzitter Kees Plom pen werd in het zonnetje gezet voor zijn verdiensten voor de vereniging. Plompen trad tijdens de laatste ledenvergadering terug als voorzit ter. Ook buiten de vereniging deden de leden van 't Scharretje het goed. Martijn Minheere werd Nederlands jeugdkampioen, Arno Rijnberg werd tweede en Marco Goedege- buure derde. De beide laatsten kre gen via naselectie een plaats in de nationale WK-ploeg voor Kroatië. Maar het oorlogsgeweld in voorma lig Joegoslavië deed de bond beslui ten er niet naartoe te gaan. Dat was een domper voor de jongens. Voor Marco Goedegebuure is het defini tief verkeken omdat hij bij het vol gende WK te oud is voor de catego rie jeugd. Arno Rijnberg mag dit jaar echter wel meedoen aan het wereldkampioenschap voor de jeugd in Nederland. Moeder en dochter Truus en Clarinda Rijnberg deden in Portugal mee aan het WK voor dames. Arjan Rijnberg viste voor Nederland in het Benelux- kampioenschap. Het eerste korps van 't Scharretje werd eerste op de federatie-selectiekampioenschap pen en derde op het Nederlands kampioenschap. Theo Bosters werd op het NK derde in het individuele klassement. De eerste drie van het kampioenschap in eigen club.waren: Algemeen: 1 Theo Bosters 592 p; 2 Arjan Rijnberg 587 p; 3 Theo Rijn berg 584 p. Heren: 1 Theo Bosters 594 p; 2 Arjan Rijnberg 590 p; 3 Theo Rijn berg 588 p. Dames: 1 Clarinda Rijnberg 598 punten en 38 vissen; 2 mevr. T. Rijnberg 598 punten en 23 vissen. Jeugd: 1 Remco Geuze 598 p; 2 Martijn Minheere 587 p; 3 Mark Verlinden 573 p. Een rode Mercedes werd zaterdag middag in de Voorstraat - ter hoogte van schoenhandel Sturris - aangere den. De auto stond van half drie tot drie uur in een parkeervak. In die tijd werd de wagen aan de rechter kant aangereden door een ander voertuig. Omdat de schade slechts bestond uit krassen, sluit de politie het niet uit dat de dader niet gemerkt heeft dat hij de Mercedes aanreed. De dader maakte zich niet bekend en reed vermoedelijk in een lichtkleu rig voertuig. Getuigen wordt gevraagd contact op te nemen met het politiebureau in Tholen. R. Scherpenisse speelde bij biljart vereniging De Hoop net als vorige week drie wedstrijden en won ze wederom allemaal. De eerste was ook meteen de kortste partij van zeventien beurten. R. Keur had geen kans en verloor met 10-5,15. Ook T. van Poortvliet, die met 27 carambo les de hoogste serie maakte, had geen schijn van kans tegen Scherpe nisse. Hij verloor dan ook met 6,16- 10. Scherpenisse begon zijn derde partij goed, en omdat zijn opponent, A. van Poortvliet, geen beste avond had, won Scherpenisse ook deze keer met 10-6,96. T. van Poortvliet deelde in zijn tweede partij een flin ke tik uit aan J. Keur die met 10-3,64 het onderspit delfde. Van Poortvliet haalde daarbij het beste gemiddelde van 2,9. R. Keur verloor ook zijn tweede wedstrijd van G. Rijnberg nipt met 8,48-10. D. van Wijk en L. Menheere bleven goed bij elkaar, maar uiteindelijk trok Van Wijk de partij naar zich toe: 10-9. De plattelandsvrouwen kregen dins dagavond op hun jaarvergadering van Henk Elenbaas uit Tholen het één en ander te horen over de geschiedenis van Tholen. Op de ver gadering waren 42 van de 110 leden aanwezig en tevens het provinciaal bestuurslid mevr. M. Emmelot. Bij de bestuursverkiezing was presiden te mevr. J. v.d. Broek periodiek aftredend en herkiesbaar. Ze werd met algemene stemmen herkozen. Mevr. J. Keur werd gekozen als nieuw lid van kascommissie. De presidente riep de leden op naar donderdag, vrijdag en zaterdag 1,2 en 3 februari maandag, dinsdag en woensdag 5, 6 en 7 februari RUNDGEHAKT 1 kg8,95 Advertentie LM. regionale en landelijke vergaderin gen te gaan. "Want dikwijls ben ik er de enige van de afdeling", zei ze. Na de pauze was het woord aan Elenbaas. Eerst hield hij een praatje over het ontstaan van het eiland sinds 1500. Hij sprak over schorren, slikken, opgravingen en oude kaar ten. Tholen is opgebouwd door de natuur èn door de mens. Vroeger was er zoutwinning, mossel- en oes terteelt en de meekrapindustrie. Die zijn nu verdwenen. Ook het Delta plan bracht de nodige veranderingen met zich mee. Vervolgens nam Elenbaas zijn gehoor aan de hand van dia's mee over het eiland. De dames konden hierbij ook vragen stellen. De dia's gingen over onder meer de molens van Tholen en Sint- Annaland, 't Oudeland, de Pluimpot, Gorishoek, boerderijen zoals Huis Vermuyden, Reigersburg en Nooit Gedacht en de Hervormde kerken van vrijwel alle plaatsen op Tholen. Ook het unieke Nonnetjeshuis, diverse monumenten en het gemeentehuis passeerden de revue. De presidente bedankte Elenbaas aan het eind van zijn verhaal voor zijn inbreng met een flesje 'mee krap'. In de commissie openbare werken heeft raadslid H.J. Vermaas (PvdA) gevraagd of er paaltjes geplaatst kunnen worden in de Burg. Sluij mersstraat. Na de reconstructie is, vooral in het donker, de scheiding tussen parkeervakken en trottoir nauwelijks te zien. Met paaltjes zou dat volgens het raadslid opgelost kunnen worden. Ambtenaar W.A. Blaas deed de toezegging er naar te zullen kijken. Oud-inwoner C.J. Quaak heeft dins dag aan de technische universiteit Delft zijn doctorstitel behaald. Hij promoveerde op zijn proefschrift 'Realogie van deels gestolde alumi- niumlegeringen en composieten'. Quaak studeerde in 1989 af als materiaalkundig ingenieur aan de TU in Delft. Na zijn militaire dienst werkte hij ruim vier jaar als onder zoeker aan het Brite/Euram-project van de EG. De resultaten van dit onderzoek zijn beschreven in het proefschrift van Quaak. Maandagmorgen omstreeks half zes veroorzaakten twee kinderen van 8 en 11 jaar die met lucifers speelden, brand op de zolder van een woning aan de Bloemenlaan. De brandweer rukte uit om het vuur te blussen. Bij het spelen vlak bij de cv-ketel had een matras vlam gevat. De moeder van de kinderen alarmeerde de brandweer en probeerde eerst zelf het vuur te blussen. Daarbij liep ze een brandwond op aan haar rechter hand. De huisarts verwees haar naar het ziekenhuis Lievensberg. Twee brandweerlieden betraden met een hoge drukspuit én persluchtmas kers de woning en blusten het vuur op de zolder. Hoewel de rook zich verspreidde naar de slaapkamers op de eerste verdieping, was er volgens de brandweer nauwelijks water- en rookschade. Donderdagmiddag omstreeks half vijf rukte het korps uit om een bin nenbrandje te blussen in de leeg staande woning Hogeweg 26. Daar stond een container in brand voor groente-fruit en tuinafval. Drie kin deren van 8 en 9 jaar bekenden de brand te hebben aangestoken. Zij verschaften zich toegang tot het pand door via een gebroken achter ruit een raampje te openen. Toen de brandweer arriveerde was de contai ner nagenoeg afgebrand. Het bran dende kunststof materiaal van de bak en de restanten van een bankstel zorgden voor veel rook. De brand weer forceerde de voordeur van het pand. Met een hoge drukspuit en persluchtmaskers gingen twee brandweerlieden naar binnen. Bin nen enkele minuten was de brand geblust. Enkel de wielen van de GFT-bak bleven over. Controle bij de buren leerde dat zich daar geen rookschade had voorgedaan. Na een kwartier kon de brandweer inruk ken. De daders meldden zich bij de politie. De woning is een van de 11 bejaar denhuisjes van de stichting Beter Wonen die gesloopt gaan worden. Omdat het niet meer verhuurd wordt, was het gas, water en elektri citeit al afgesloten. Van de elf zijn er echter nog vijf verhuurd. Aan de Hogeweg staan er zes, aan de Oos- terscheldestraat drie en aan de Jaco- ba van Beierenstraat twee. Wanneer de woningen tegen de vlakte gaan is nog niet bekend. Voor Beter Wonen bleef de schade beperkt. Timmerlie den van de woningstichting spijker den de achterkant van het pand dicht. De politie heeft, in samenwerking met de opsporingsdienst van de PTT op twee adressen niet goedgekeurde zenders ontdekt en in beslag geno men. Klachten in verband met over last waren de directe aanleiding om te gaan zoeken. De twee overtreders kregen een proces-verbaal. Uienverwerkingsbedrijf Dacomex wil een nieuw koelhuis gaan bou wen op de plaats waar in augustus 1994 het koelhuis van de coöpera tieve koelhuisvereniging Sint-Maar tensdijk afbrandde. Het nieuwe koelhuis zal helemaal van Dacomex zijn, omdat de vereniging niet meer bestaat. Het koelhuis werd destijds opgezet vanuit de veiling. Diverse bedrijven huurden kisten en waren daarmee voor een evenredig deel aandeelhouder. Maar de laatste jaren maakten minder en minder mensen er gebruik van. Dacomex was vlak voor het koelhuis afbrandde vrijwel de enige aandeelhouder. Alleen Overbeeke, Polderman en de Gebroeders Koopman hadden nog aandelen. Maar Koopman bouwde voor zichzelf en de overigen hadden ook geen belangen meer in het koel huis. Inmiddels heeft Dacomex de bouwaanvraag bij de gemeente ingediend. De plattelandsvrouwen konden woensdag tijdens hun bijeenkomst een uur lang genieten van een film over de viering van bevrijdingsdag 1995. De film vulde daarmee het gedeelte na de pauze. Daarvoor was de jaarvergadering aan de orde. Bestuurslid mevr. Kloet-Gaakeer trad af na de maximale zittingspe riode van zes jaar. Ze werd voor haar vele werk in de bloemetjes gezet en kreeg ook nog een boeken bom Uit drie kandidaten werd ver volgens mevr. C. Mulders gekozen als de opvolgster van mevr. Kloet. In de kascommissie trad mevr. Lind- hout af en mevr. Priem nam haar plaats in. M. den Haan heeft vrijdag de com petitiewedstrijd van klaverjasver- eniging De Pendelaars gewonnen met 5391 punten. Daarmee liet Den Haan de nummer twee, G. de Hond, ruim achter zich. De uitslag: 1 M. den Haan 5391 p; 2 G. de Hond 5029 p; 3 J. van der Werf 4843 p; 4 R. Koetsier 4809 p; 5 M. Bronmans 4750 p; 6 A. Koetsier 4598 p; 7 R. Waasdorp 4542 p; 8 H. Christiaan 4466 p; 9 P. van Bloppoel 4315 p; 10 A. Arts 4258 p; 11 J. van Zetten 4227 p; 12 L. Kampman 4216 p. Twee medewerkers van de vereni ging voor openbaar onderwijs kropen donderdag op basisschool De Rieburch achter de poppenkast. In de gemeenschapsruimte van de school stond het poppentheater De Kleine Zon opgesteld. Opgevoerd werd het stuk 'Pesten, over en uit!' Alle groepen hadden vantevoren aandacht aan het onderwerp pesten besteed en bespraken met name het 'omgaan met een ander'. Het pop penspel bracht één en ander herken baar, speels en origineel voor het voetlicht. De kinderen genoten van Als er in het dorp geen ijsbaan is, moet je elders je vertier zien te vinden. Een groepje Poortvlietse jongelui bond de gladde ijzers onder en stapte op een dichtgevroren sloot langs het Zuidplantsoen. Een prima stek om, beschut door wat struiken, een aantal baantjes te trekken. Zondag 4 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. De Leeuw, Kinderdijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Lagendijk. 17 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. dhr. Schreu- der. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering, wo 7/2 19.30 u. oecumenisch avondgebed. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Ezinga, Yerseke (jeugd dienst met Ger. kerk). GEREF. KERK 10 u. ds. Ezinga, Yerseke. 18.30 u. ds. Ezinga, jeugddienst in N.H.-kerk. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K. KERK vr 9 u. pastor Wiertz. za 17.30 u. pastor Wiertz. zo 9.30 u. pastor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Maaijen, Hardinxveld- Giessendam. 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Wüllschleger, Middelburg. 18 u. ds. Schaap, Herkingen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. de belevenissen van Tutti Frutti, Blooker en Grote Broer en zijn schildpad. Door het actuele taalge bruik was het spel zowel voor de kleuters als voor de oudere kinderen boeiend en leerzaam. De commissie openbare werken stemt in met het rooien van de bomen op de oude begraafplaats Onder de Linden. Daarmee is bijna 59.000 gulden gemoeid. M.J. Klip- pel (SGP) en P. van Belzen (RPF/GPV) onderkenden de nood zaak, maar betreurden het verdwij nen van de oude bomen omdat die op een begraafplaats voor een bepaalde sfeer .zorgen. Er is. aog.. geen plan voor herplant, maar Van Belzen liép 'öajfroff tfboruit dodF te* vragen om bomen met een lange omlooptijd. En J. de Jager (CDA) pleitte voor een beplantingsplan met bomen van diverse leeftijden, zodat kaalslag in de toekomst wordt voor komen. Wethouder J. van der Jagt zei dat al zoveel mogelijk naar beplanting met een langere omloop tijd wordt gekeken. Voor de begraafplaats is er nog geen plan. Ambtenaar W.A. Blaas merkte nog op dat de bomen op alle begraaf plaatsen nogal overlast geven. Klip- pel tenslotte vroeg om in het vervolg voor dit soort werken ook Thoolse geïnteresseerde bedrijven in te scha kelen. Mevr. J.L. Mol-van de Vate uit de Heideweg mag van gedeputeerde staten een sanitaire voorziening aan leggen voor haar minicamping. Tegen het plan waren weliswaar bezwaren ingebracht, maar de pro vincie schoof die terzijde. J.L.C. Mol uit de Heideweg diende een aanvraag in voor het uitbreiden van een machineloods. Ook die ver gunning werd door g.s. - die ook in dit geval de bezwaren van derden weerlegde - verleend. ,.HERVèk^^GÉKlÊËN.TË^. j 9"ï3()£it'T4.'30"u. ds. Dê-Jong'.r j j >IERY, GEM. REHOBO.T-HV j ■10 eirj tl;- ds^-De Goél. y ÖUDfëÉREF.JC^i;: 9.30, R.3e-en-4&.-30"trr1eesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 19 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 7/2 19.30 u. ds. Van Dijk. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van Kralingen. 18 u. kand. Korteweg, Maartensdijk. GEREF. KERK 10 ds. De Buck. 14.30 u. ds. Ezinga, Yerseke. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. ds. De Leeuw, Barneveld. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Kortweg, Maartens dijk. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. De Jongste. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Meulen. 15 u. ds. Van Pijkeren, Breda. Wilt u s.v.p. tijdig uw medicijnen laten bijvullen. Waarneming in dringende gevallen door dr. D.J.J. Panis, tel. 662400 Advertentie I.M. Vandaag (donderdag) brengt hel gemeentebestuur een bezoek aan hel dorp. Op een bijeenkomst in hel Holland Huis hebben inwoners en organisaties de gelegenheid om allerhande zaken die hen bezig hou den, aan te kaarten. Indien mogelijk zullen de burgemneester of de wet houders ter plekke antwoord geven. De bijeenkomst begint om half acht en dan wordt eerst de voorlichtings film 'Uw vereniging, de gemeente Tholen' vertoond. Dhr. D. Polderman is maandag avond door de leden van de Her vormde Gemeente als nieuwe dia ken gekozen in de plaats van de niet herkiesbare M. Dijke. De andere ZIE VERDER PAG. 13 Zaterdag 3 en zondag 4 februari. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen tel. 0166-602542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk tel. 0166-664126. St.PhilipsIand en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 0167-572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Verkouteren, Sint-Anna- land tel. 0166-653366. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 0166-662596 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u., Centrum Thuiszorg Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatschappelijk werk buiten kan tooruren (noodsituaties) tel. 0118- 628743. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 01 18-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 12/2 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 1 feb. t/m vrijdag 9 feb. donderdag 1 1.22-13.47 vrijdag 2 2.17-14.42 zaterdag 3 2.57- 15.17 zondag 4 3.37-15.52 maandag 5 4.07 - 16.27 dinsdag 6 4.37-16.57 woensdag 7 5.12-17.32 donderdag 8 5.47-18.07 vrijdag 9 6.22-18.42 zo 4/2 16.58 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2