NAC komt mogelijk naar WHS Verreijen blijft bij Smerdiek Kadda Eljilali hoort bij een select kwartet Succes Ajax levert Thoolse voetbalclubs jeugdleden op Kuzee mag naar olympisch kamp van Atlanta 196 Noad '67 haalt uit in oefenduel M. v.d. Velde trotseert kou in zwemloop Demonstratie met acrogym TVT Tholen Verrassingen in competitie van Meulvliet Goede zaken voor Dolfijn in Kapelle S. Reinerman tweede prijs in Bruinisse Smash houdt goed begin in 3e klas vast Emergo geeft moed snel op tegen Olympia Bestuurders in onzekerheid over voortbestaan jeugdkringen Meulvliet door eigeil fouten Spanning Meulvliet 2 snel tenonder Donderdag 1 februari 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Oefenvoetbal Fifa-badge Thoolse arbiter zaalvoetbal De 33-jarige Kadda Eljilali uit Tholen behoort tot de vier zaalvoetbalscheidsrechters die een officiële badge van het wereldvoetbalverbond (Fifa) hebben gekregen. Het kwartet heeft daarmee de primeur voor ons land. Internationals Gymnastiek Korfbal Koersballen ouderen Bijschrijven Telefoontjes Vier-tegen-vier Zwemmen Zaalvoetbal IF "MEULVLIET" THOLEN Bedrijven rst Tafeltennis NOC kiest 17-jarige St.Annalander Jochem Kuzee gaat in juli naar de olympische spelen in het Amerikaanse Atlanta. Niet als deelnemer, maar als toeschouwer zal hij de sfeer van het grootste sportevene ment meemaken. De St.Annalandse triatleet behoort tot de zes Nederlandse jeugdsporters, die zijn uitverkoren voor het internationale jeugdkamp dat gedurende de olympische spelen wordt georganiseerd. Olympische droom Clubkampioen Spado Profclub NAC uit Breda komt zater dag mogelijk naar Sint-Annaland om een oefenduel te spelen tegen WHS. Gezien de aanhoudende vorst is het haast zeker dat het amateur voetbal komend weekeinde wordt afgelast. Wanneer ook het betaald voetbal niet doorgaat heeft NAC, dat uitkomt in de PTT-telecompeti- tie, toegezegd om tegen WHS te spelen. Op het zandveld kan ondanks de vorst worden gespeeld. Het duel zal waarschijnlijk om half drie beginnen. WHS heeft gedurende de winterstop al diverse keren profijt gehad van het zandveld. Zaterdag werd er geoefend tegen vierdeklasser Krab- bendijke. Tegen het team waarvan volgend seizoen Ard Beurkens trai ner wordt, behaalde WHS een ruime 9-5 overwinning. Een oefenduel tegen tweedeklasser 's Heer-Arends- kerke werd met 3-4 verloren. Jan Verreijen uit Oud-Vossemeer blijft trainer bij Smerdiek. Zaterdag middag had hij een gesprek met voorzitter M. Vroegop en wed strijdsecretaris H. van Houte, waar bij beide partijen tot een akkoord kwamen. In een eerste gesprek maakte Verreijen richting bestuur enkele zaken kenbaar, die hij nodig achtte binnen de club. Nadat het bestuur de toezegging deed aan deze aandachtspunten te werken, toonde Verreijen zich bereid om de over eenkomst te verlengen. "Wij zijn zeer blij met zijn besluit", aldus bestuurslid Van Houte. "Verreijen voldoet als trainer goed en werkt aan een nieuwe generatie spelers. De laatste wedstrijd tegen het sterke Zigo maakten acht jongens van zes tien jaar deel uit van de selectie. Met zo'n jong team een gelijkspel beha len is bijzonder knap." "Het werk is nog maar net begon nen", stelt Verreijen. "Ik ben niet iemand die snel van club verwisselt, maar er waren wel enkele details die ik met het bestuur eerst heb doorge nomen", aldus de trainer, die bij Smerdiek bezig is aan zijn eerste seizoen. Voetbalvereniging Vosmeer had Verreijen op het oog om trainer Roger Withagen op te volgen. Ver reijen geeft echter aan dat er meer dere clubs hadden geïnformeerd. "Voor een zondagclub als Vosmeer heb ik geen interesse. Ik geef de voorkeur aan het zaterdagvoetbal", aldus Jan Verreijen. Afdelingsploeg Vosmeer is nog op zoek naar een trainer. Maandag avond kwam het bestuur opnieuw bijeen, maar er is nog geen beslis sing gevallen. Kadda Eljilali uit Tholen hoopt op selectie voor het wereldkam pioenschap zaalvoetbal nu hij als scheidsrechter zijn Fifa-bad- ge heeft gekregen. Op het kunstgrasveld van voetbal vereniging DVO '60 in Roosendaal speelde Noad '67 zaterdag een oefenduel tegen zondag-derdeklas ser Steenbergen. De Sint-Philipslan- ders maakten er een doelpuntenfes- tijn van. Met een 11-4 overwinning haalde Noad verrassend uit tegen de op papier sterkere tegenstander. Het team van trainer Chris van 't Hof opende goed en na een combinatie met Bram Filius tekende Erik Fon- teijne de 1-0 aan. Uit een pass van Kees van Tiggele bracht Leo Pol derman met een keihard schot de stand op 2-0. Steenbergen kwam terug op 2-1maar Noad bleef sterk spelen. De middenvelders zochten voortdurend spits Kees van Tiggele, die herstellende is van een zware knieblessure. Van Tiggele stond aan de basis van de derde treffer. Hij kaatste de bal terug op Bram Filius, die feilloos afrondde. Na goed voor bereidend werk van Ike Verwijs en Leo Polderman bracht Ronnie v.d. Ree met een kopbal de stand op 4-1 In de slotfase van de eerste helft ver slapte Noad enigszins, waardoor Steenbergen terug kon komen in de wedstrijd. Met twee doelpunten bracht het de spanning weer terug (4-3). Voor de tweede helft maakten Frans Quist, Ike Verwijs en Sander Kot plaats voor respectievelijk Marco van Herpen, Menno Fonteijne en Erwin Kot. Uit een comer scoorde Steenbergen de gelijkmaker. Noad deed er vervolgens een schepje bovenop en kwam via Erik Fon teijne weer op voorsprong. Enkele minuten later kopte Jaap van Oudenaarde een hoekschop van Leo Polderman op de lat. Kees van Tig gele reageerde echter alert op de terugspringende bal en bracht de score op 6-4. Uit een voorzet van Bram Filius tekende Menno Fon teijne de zevende treffer voor Noad aan, waarna Kees van Tiggele uit een pass van Marco van Herpen 8-4 scoorde. Steenbergen kreeg nog enkele goede scoringskansen, maar doelman Kees Ligtendag wist het gevaar te keren. Na een knappe solo van Ronnie van de Ree maakte Bram Filius de negende treffer, waarna Erik Fonteijne de dubbele cijfers op het scorebord bracht. De laatste treffer kwam op naam van Bram Filius, die met drie doelpunten een belangrijk aandeel had in de monsterscore. Trainer Chris van 't Hof complimenteerde zijn team voor het goede spel en de getoonde motivatie. Zaterdag hoopt Noad met dames, jeugd en senioren opnieuw op het kunstgrasveld in Roosendaal te spelen. De Thoolse atlete Marjanne v.d. Velde is zaterdag bij de zwemloop in Vlissingen eerste geworden bij de dames. Deze wedstrijd maakte deel uit van een zwem- loopcircuit in Zeeland en West-Brabant. Daarin tellen de beste vier resultaten van zes wedstrijden mee voor het eindresul taat. In Vlissingen begon de zwemloop met 500 meter zwemmen in het binnen bad bij 30 graden boven nul. Vervolgens moesten de 31 deelnemers vijf kilometer lopen in de buitenlucht waar het zeven graden ónder nul was. Heel warm aan kleden was dus het devies. Dat kostte tijd, maar desondanks finishte Marjanne v.d. Velde (die in de nationale A-selectie van de triathlon zit) in een goede tijd: 30.53 min. Zelfs van de heren was er maar één deelnemer sneller. "Heel fijn, want je hebt er uiteinde lijk hard voor gewerkt om dit te bereiken", reageert de Tholenaar trots. Juni vorig jaar legde hij al met succes een conditietest af voor deze promotie. Maar omdat toen geen vier scheidsrechters slaagden, werd de uitreiking van de badges uitge steld tot het door de Fifa vereiste kwartet volgemaakt was. De vier zijn donderdag door de KNVB in het zonnetje gezet en kregen meteen een officieel kostuum van de voet balbond. Nu is het voor de Thole naar wachten tot hij voor een inter land wordt uitgenodigd. Hij hoopt op selectie voor het wereldkam pioenschap, dat in de laatste week van november in Spanje wordt gehouden. Eljilali floot al wel enkele interlands in de zaal, maar nu is hij ook werke lijk internationaal scheidsrechter. De Tholenaar heeft een bliksemcar rière meegemaakt. In 1987/1988 volgde hij een scheidsrechterscur- sus. Kennelijk ging het leiden van wedstrijden hem prima af, want bin nen het jaar promoveerde hij van de vierde naar de eerste klasse. Twee jaar geleden mocht hij in de eerste divisie van het zaalvoetbal gaan fluiten en het jaar daarop in de eredi visie. Afgelopen zomer leidde Kad da Eljilali de landelijke bekerfinale tussen Kras Boys en Bunga Melati. In zijn loopbaan is hij vooral gesti muleerd door Nico van Gerven. "Iedere wedstrijd reist Nico met me mee, en na afloop wordt de wed strijd besproken. Ik luister altijd goed naar Nico; we zijn een onaf scheidelijk koppel", vertelde Eljilali eerder in deze krant. Hoewel de Tholenaar het een voor deel vindt om als scheidsrechter zelf gevoetbald te hebben, speelde hij nooit op niveau. Bij Tholense Boys reikte hij niet verder dan het vierde team, gezelligheid stond voorop. Daarnaast richtte hij in zijn woon plaats de zaalvoetbalvereniging de Internationals op. Bij het spelen van wedstrijden in de zaal ontstond voor het eerst de interesse om zelf te gaan fluiten. Eljilali leidde wedstrijden in de Meulvliet-competitie, maar zal in de toekomst mogelijk in sporthallen in heel Europa in actie komen. Turnvereniging TVT uit Tholen houdt dinsdag een grote demonstra tie-avond in sporthal Meulvliet. Het thema van de avond is 'Circus'. Alle groepen van de vereniging presente ren zich via een nummer. Er zijn clowns, acrobaten enzovoort. Maar als klapstuk komt er een acrogym- groep uit Zwolle. Deze groep is Nederlands kampioen acrogym (een samentrekking van acrobatiek en gymnastiek). Ze staat onder leiding van Ria Meijer. Dit is een bekende naam in de Nederlandse turnwereld en ze was mede-organisator van de gymnaestrada in Berlijn. Martin de Jager en Cor ten Bloemendal heb ben lang moeten trekken om de groep naar Tholen te krijgen, maar dinsdag is het zover. Emergo gaf de moed al snel op in de thuiswedstrijd tegen het sterke Olympia. Het team uit Wilhelminadorp was duide lijk de betere en won uiteindelijk met 6- 16. Dicky van der Linden en haar man Jasper scoorden elk twee keer voor Emergo. Marco van den Hoek en Jessica de Rijke maakten de resterende punten. Ook Emergo 2 verloor, maar ondanks de 1 -8 nederlaag tegen Oranje Wit 8 werd er toch met flair gespeeld. Irene Farla scoorde het enige punt voor de Thoolse ploeg. Emergo A deed het thuis beter tegen Korbatjo A2. Jaco Rip en Kristian van Heemskerk scoorden de doelpunten die een wankele 2-2 ruststand met zich mee brachten. In de tweede helft drukte Emergo echter door en won met 7-4. Treffers van Maria van de Wal, Jaco Rip, Jaco van Dis, Tijmen te Kulve en Patri cia Scherpenisse bezorgden het team uit Oud-Beijerland de nederlaag. Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos- semeer: mevr. C. Free en mevr. J. van Dijke 33 p; mevr. Van Dijke-de Wilde en W. Lindhout 25 p; mevr. C. van Mierlo en mevr. A. Donken 24 p; mevr. M. v.d. Zande-Schoep en mevr. L. Verschoor 18 p; mevr. C. Lindhout en mevr. A. Klippel 17 p; mevr. Timmermans en mevr. M. v.d. Zande 9 p. Tholen: D. Schellinger en mevr. R. Nag- tegaal 15 p; L. Soomers en A. Verkam man 14 p; mevr. R. Burrows en wisse lende partner 11 p; mevr. F. Schellinger en H. Bal 11 p; mevr. C. Praat en mevr. Y. Verkamman 9 p; mevr. S. Hoven en mevr. A. Bal 8 p. Sint-Maartensdijk: M. Dane en W. Bijl 27 p; C. van Gorsel en wisselende part ner 27 p; A. van Splunteren M. Bijl 18 p; S. Wolse en C. van Mierlo 17 p; A. Leemreijze en T. Goode 11 p; L. Ver schoor en C. van Splunter 10 p; G. Ver wijs en C. Free 5 p. De successen van Ajax, de groeiende belangstelling voor het Neder lands elftal en het toenemend aantal kinderen zorgen voor meer jeugdvoetballers, stelt pupillencompetitieleider Kees Heijboer van jeugdkring Het Markiezaat. "De successen van de Nederlandse clubs, en dan met name Ajax. En de aandacht die er weer is voor het Nederlands elftal." Kees Heijboer uit Oud-Vossemeer meent dat dit belangrijke oorzaken zijn voor de toene mende interesse bij de jeugd voor het voetbal. De competitieleider voor West-Brabant meldt bij het pupillenvoetbal voor de voorjaarscompetitie een groei van 10 elftallen en 47 zeventallen ten opzichte van de najaars reeks. "Het aantal kinderen van die leeftijd is nu groter dan een aantal jaren geleden. Dat blijkt ook uit de grafiek die vorige week in de Een- drachtbode stond", zegt Heijboer. De 34-jarige Vossemeerder regelt al twaalf jaar de competitie voor de pupillen (6 tot 12 jaar). Eerst in de kring Bergen op Zoom en sinds 1985 in de kring Het Markiezaat van de KNVB afdeling Noord-Brabant. In het gebied, dat naast de gemeente Tholen west-Brabant tot aan de A16 omvat, zijn 63 voetbalverenigingen actief. Wekelijks schoppen er zo'n 6300 voetballertjes in competitiever band tegen een bal. Ook de Thoolse jeugd kiest weer vaker voor de voet balsport. Als na de vorst de voor jaarscompetitie kan beginnen, bren gen de zeven clubs 20 elftallen en 25 zeventallen (ongeveer 500 jeugdspe lers) in het veld. Twee jaar geleden waren dat nog 16 elftallen en 18 zeventallen. Jongste loot is een meis jesteam, wat Noad '67 bij de AB- junioren heeft ingeschreven. Het aantal jeugdteams is als volgt over de verenigingen verdeeld: Tholense Boys 10, Noad 8, WHS 7, Smerdiek 6, SPS 6, Vosmeer 5 en Stavenisse 3. Maar het aantal competitieteams zegt niet altijd alles over het aantal jeugdleden. Zo heeft Vosmeer bij voorbeeld één zevental F-pupillen, maar zijn daarvoor inmiddels 18 spelertjes beschikbaar. Omdat het beginners zijn, kunnen ze nog niet allemaal in wedstrijdverband spelen. "Het terugtrekken van teams uit de competitie komt bij de pupillen op dit moment nauwelijks voor. Bij schrijven daarentegen des te vaker", meldt Heijboer. "Kennelijk gaan weer steeds meer kleine kinderen voetballen." De cijfers bewijzen dat hij gelijk heeft. Het jaarverslag van de afdeling Noord-Brabant over sei zoen 1994/1995 meldt een groei van het aantal pupillen met 6,2% en van het aantal junioren met 3,1%. Ook de Thoolse clubs hebben de meeste competitieteams aangemeld bij zowel de E-pupillen (8 tot 10 jaar) als de F-pupillen (6 tot 8 jaar): in elke categorie elf zeventallen. Bij de D-pupillen (10 tot 12 jaar) zijn 4 elf tallen en 2 zeventallen ingeschreven en dan wordt er nog één DE-elftal op de been gebracht. Juniorenelftallen zijn er minder: C-junioren (12 tot 14 jaar) vijf, B-junioren (14 tot 16 jaar) vijf, twee BC-combinatieteams cn drie teams A-junioren (16 tot 18 jaar). Tholense Boys en Noad '67 zijn de enige Thoolse clubs met teams in elk van de zes leeftijdscate gorieën. Het organiseren van de jeugdcompetitie is het belangrijkste werk van het kringbcstuur. De afde ling Noord-Brabant is daartoe in acht jeugdkringen verdeeld. Compe titiezaken komen dus niet op het bondsburcau in 's-Hcrtogenbosch en dat is een unieke situatie. De afdelin gen Zeeland en Dordrecht, waarmee Brabant binnenkort het nieuwe dis trict Zuid I gaat vormen, kennen dit systeem niet. Er zal dus iets moeten gebeuren, maar hoe of wat, dat is nog steeds niet duidelijk, meldt Heijboer. Hij is een sterke voorstan der van het in stand houden van de jeugdkringen. "Het zou een slechte zaak zijn als de jeugdcompetities vanuit het bondsbureau geregeld gaan worden. De mensen daar kun nen het geheel niet overzien, bij voorbeeld als het gaat om het inde len van teams naar speelsterkte. Daar is het gebied te groot voor." Een ander voordeel is de betere bereikbaarheid van de kringbestuur ders, die jaarlijks door het afdelings bestuur benoemd worden. "Als com petitieleider krijg ik op vrijdagavond nogal eens wat telefoontjes van clubs. Het bondsbureau is in het weekeinde gesloten." In de kringen zijn de lijnen korter en kan de opstel ling flexibel zijn. "Voor problemen wordt meestal in goed overleg met de verenigingen een oplossing gezocht", aldus de Vossemeerder. De zes kringbestuurders van Het Markiezaat, die elke zes weken ver gaderen, vormen een hecht en gerou tineerd team. Kees Heijboer is met zijn twaalf dienstjaren de jongste van het stel. Het werk kan de groep goed aan; in de loop der jaren heeft het afdelingsbestuur al enkele taken naar zich toe getrokken, zoals de tuchtzaken en de financiën. Eén lid van het kringbestuur maakt deel uit van de commissie jeugdvoetbal Noord-Brabant, waarin ook een afdelingsbestuurder zit. Naast de competitie houdt de kring zich nog bezig met voetbalontwikkeling (bij voorbeeld uitbouwen van het school- voctbal), vertegenwoordigende krin- gelftallcn en alternatieve straffen. Dit laatste betreft het bestraffen van spelertjes die buiten hun boekje zijn gegaan niet met een boete, maar bij voorbeeld met een werkstraf bij de eigen club. Het is een beetje verge lijkbaar met het bureau Halt van jus titie. Het is Hcijbocrs werk om de aangemelde pupillcntcams in klas sen in te delen cn de speelschema's samen te stellen. Daarvoor heeft hij sinds drie jaar de beschikking over een computer van de voetbalbond. "Voorheen moest dat allemaal hand matig gebeuren, wat heel wat meer tijd vergde." Clubs die, om wat voor reden dan ook, wedstrijden willen verplaatsen, komen ook bij de com petitieleider terecht. Tot vorig sei zoen had de Vossemeerder de meis jescompetitie nog onder zijn beheer, maar die is zo klein dat nu één cen trale commissie dit voor de hele afdeling Brabant regelt. Verder ver zorgt Heijboer de wekelijkse uitsla genlijsten - van zowel pupillen als junioren - voor de verenigingen en hij zet elke drie weken het medede lingenblad van de kring in elkaar. Een deel van de tekst daarvoor krijgt hij van het bondsbureau op schijf aangeleverd. Wat erg in opkomst is, is de deelna me aan de vier-tegen-vier toernooi en. "Een jaar of zes geleden begon dat in onze kring met ongeveer veer tig teams. Dit seizoen zijn bij de D- pupillen 141 teams ingeschreven en bij de E-pupillen 150", geeft Kees Heijboer de ontwikkeling aan. Van de 63 verenigingen in Het Markie zaat doen er slechts 15 niet aan dit spel mee, waaronder Noad '67, SPS en Stavenisse. Na een voorronde op een zaterdag in de herfstvakantie volgt een tweede ronde tijdens de winterstop (dit jaar is dat een pro bleem vanwege de vorst). Iedere ver eniging kan zoveel pupillenteams aanmelden als ze wil. Heijboer deelt poules in en regelt welke verenigin gen de organisatie krijgen. De kring finale - met acht teams bij zowel D als E - is op paaszaterdag. Dit jaar gebeurt dat, wegens het jubileum, bij Hcijbocrs eigen vereniging Vosmeer. De nummers 1 cn 2 van de finale plaatsen zich voor het Bra bants kampioenschap. Zo'n afde lingstitel is ook te behalen in het bckcrvoctbal, dat voor de junioren cn de D-pupillen wordt georgani seerd. De kringfinalcs vinden altijd plaats op de laatste zaterdag in april. Tenslotte wordt het Brabants kam pioenschap ook verspeeld tussen de titelhouders van de Al-, BI-, Cl- Dl- en El-klassen van de acht jeugdkringen. Een laatste aspect van het jeugdvoetbal zijn de kringelftal- Icn. Het Markiezaat kent er momen tcel drie: voor eerstejaars B-junio- ren, eerste- cn tweedejaars C-junio- ren. Een zestal mensen begeleidt deze teams en scout de verenigingen om daarvoor spelers te selecteren. Er worden wedstrijden gespeeld tegen de elftallen van de andere kringen. Uit deze kringelftallen worden spe lers gekozen voor het Brabants elf tal, dat om het nationaal kampioen schap speelt. Heijboer nam het werk voor de jeugdkring indertijd over van zijn vader. Hij doet het nog steeds met plezier, maar verhult niet dat er onzekerheid bestaat. Onzeker heid of er ook binnen de nieuwe structuur van de voetbalbond plaats is voor de jeugdkringen. Vijf maan den voordat het nieuwe seizoen begint, heeft het afdelingsbestuur daarover nog altijd geen duidelijk heid geschapen voor de betrokke nen. al John Nieuwkoop). Eigenlijk bleef Heerle met counters de gevaarlijkste ploeg, maar ook doelman Willem Weijts stonds zijn mannetje. Pas in de laatste minuten van de wedstrijd kreeg Meul vliet enkele echte kansen. Jan Minheere redde daarbij, op aangeven van Erwin de Nijs, de eer voor het Thoolse team: 1-5. Maandag wacht Meulvliet een moeilijke uitwedstrijd tegen De Modekraker in Roosendaal. Het eerste team van Meulvliet/Verhoe- ven Koeltechniek leed maandag thuis door eigen fouten een smadelijke neder laag tegen Heerle. Deze tegenstander staat bekend om zwaar verdedigend werk en loeren op de counter. Meulvliet had dus gewaarschuwd moeten zijn, maar dat hielp niet. Al na drie minuten was het 0-3. Tot drie keer toe leidde sim pel balverlies tot uitvallen die onmiddel lijk werden afgestraft door Heerle. Meul vliet speelde op dat moment al een verlo ren wedstrijd. De tegenstander kroop helemaal terug op eigen helft en kwam er slechts af voor een counter. De Thoolse ploeg kwam niet verder dan wat afstandsschoten en probeerde te gehaast en geforceerd om de achterstand in te lopen. Gevolg was onnodig veel balver lies en mede daardoor liep Heerle uit tot een 0-5 ruststand. In de tweede helft wil de Meulvliet weer echt gaan voetballen en dat leverde meer balbezit voor de thuisploeg op. Omdat Heerle echter stug met vier man achter de bal bleef, kwa men er geen uitgespeelde kansen voor Meulvliet. Met enkele fraaie reddingen verijdelde de doelman van Heerle ook treffers uit de afstandsschoten (van voor- Meulvliet 2 speelde een spannende thuis wedstrijd tegen De Vrienden 2 uit Ruc- phen. Beide teams gaven elkaar weinig toe. In het begin was De Vrienden meer in balbezit, maar Meulvliet was gevaar lijker in de counters via Alex van der Reest en Bas Verduit. Bij De Vrienden speelde de doelman mee. Hij kwam tel kens tot de middellijn op. Dat leverde een meerderheid op voor de Rucphense ploeg, maar Meulvliet strafte dit af door dat Van der Reest in de tiende minuut vanaf eigen helft scoorde: 1-0. Beide teams namen vanaf dat moment nauwe lijks risico's en ook de doelman van De Vrienden ging verder achterin spelen. Daardoor kreeg Meulvliet meer balbezit en werd de druk op het doel van de tegenstander vergroot. Vijf minuten voor rust viel Bas Verduit echter uit met een knieblessure. Daardoor moest Meulvliet verder achteruit en er gebeurde niets meer. In de tweede helft werd het erg span nend. Beide keepers hadden enkele fraaie reddingen nodig om hun doel schoon te houden. De stand bleef dan ook lang 1 -0. Tien minuten voor het ein de kreeg De Vrienden een vrije trap na een overtreding van Maris van Houdt op één van de aanvallers van de tegenstan der. De bal werd vanaf de middencirkel hard ingeschoten. Doelman Jacky Fran ke, die vrijwel foutloos keepte, had op dit harde schot geen kans: 1-1. De laatste tien minuten leverden nog kansen op voor beide partijen. Een vrije trap van De Vrienden werd door Franke goed gestopt, terwijl een lob van Gert-Jan van Ham net over het doel van De Vrienden verdween. De laatste twee minuten wer den gekenmerkt door voorzichtigheid. Beide ploegen waren tevreden met één punt en wilden dat niet op het spel zetten voor de winst. Maandag speelt Meulvliet 2 in Berkel-Enschot tegen Multi Copy. De Meulvlietcompetitie leverde zondag in de A-poule volop verrassingen op. Zo werden de koplopers The Limit en Stal- land beide verslagen en de laatste nog wel door middenmoter Smits Boys. Dat leverde ook een heel ander plaatje op in de rangschikking. Kaai, dat The Limit klopte, staat nu bovenaan met 26 punten uit dertien wedstrijden. Stalland en The Limit volgen met 25 punten en ook Hof van Holland nadert de top met 22 punten. Uitslag A-poule: Noordpoort-Hof van Holland 4-4, l'Esperance-Pinocchio 5-2, Smits Boys-Stalland 8-2, Kaai-The Limit 4-3. In de B-poule gaat het er rustiger aan toe. Sporting Maroc lijkt zich nu definitief de koppositie toegeëigend te hebben. Deze ploeg leidt met 31 punten uit elf wed strijden. Op afstand volgen Hof Boys en Kaai Boys met respectievelijk 24 uit elf en 22 uit twaalf. Uitslag poule B: Spor ting Maroc-Calellas 16-6, Kaai Boys- Standaard Tholen 6-5, Kroon-Dalem 11-3. In de bedrijvencompetitie werd dinsdag avond de Poortvlietse derby Bouman- Potter tegen Budelpack afgewerkt. De eerste helft werd er mooi gespeeld. Bou- man-Potter nam na achttien minuten de leiding. In de 23e minuut werd het zelfs 2-0. Dat was de ruststand en dus was Budelpack niet sterk van start gegaan. Maar dat werd rechtgezet in de tweede helft. Al na tien minuten had Budelpack de achterstand omgebogen tot een 2-3 voorsprong. Nog geen twee minuten later werd het 3-3. In een spannende eindstrijd was het uiteindelijk Budelpack dat aan het langste eind trok: 4-5. Ook de wedstrijd van Stavenisse tegen General Electric Plastics 1 was span nend. Na vijf minuten nam GEP de lei ding met 0-1Stavenisse kwam nog terug tot 1 -1maar daarna nam GEP het heft in handen en liep uit. naar een ruststand van 1-4. In de tweede helft kwam Stavenisse goed terug tot 5-5. Maar ondanks de ver woede pogingen van Stavenisse scoorde GEP vier minuten voor tijd 5-6. In de B-poule werd maandag de wed strijd Standaard Tholen-Beursplein afge werkt. Beursplein had hierin eigenlijk geen kans om te winnen. In de eerste helft gingen de ploegen nog gelijk op. Na 1 -0 en 2-0 voor Standaard Tholen werd het uiteindelijk 4-4. Maar nog voor rust werd het 6-4 in het nadeel van Beurs; plein. Deze ploeg kwam er in de tweede helft eigenlijk niet meer aan te pas en Standaard Tholen liep uit naar een eind stand van 15-6. Vijftien leden van zwemvereniging De Dolfijn '92 deden zondag mee aan de vierde districtswedstrijd in Kapelle. Het was een succesvolle dag voor de zwem mers en ze deden er goede zaken, want ze behaalden 22 ereplaatsen en er wer den 26 persoonlijke records (p.r.) verbro ken. De uitslagen waren: MEISJES dertien en veertien jaar. 100 m schoolslag: 1 Astrid Bouten 1.39.1 min. en p.r.; 3 Moniek v.d. Hout 1.41.7 min. en p.r. 100 m vrije slag: 1 Astrid Bouten 1.20.7 min. en p.r.; 3 Ingrid Bouten 1.21.9 min. en p.r. Tot 16 jaar. 50 m vrije slag: 3 Mireille v.d. Maas 35 sec. JONGENS Twaalf jaar. 100 m rugslag: 2 Ruud Nelisse 1.54.3 min. en p.r. 50 m vrije slag: 3 Ruud Nelisse 51.1 sec. Dertien en veertien jaar. 100 m rug slag: 1 Werner de Viet 1.18.1 min.; 3 René van Oudenaarde 1.30.8 min. en p.r. 50 m vrije slag: 2 Wemerde Viet 31 sec.; 3 René van Oudenaarde 36.4 sec. en p.r. Tot zestien jaar. 100 m schoolslag: 1 René van Oudenaarde 1.31.4 min. en p.r.; 2 Marlijn v.d. Graaf 1.31.7 min.; 3 Pascal de Viet 1.37.3 min. en p.r. 50 m vlinderslag: 1 Martijn v.d. Graaf 35.9 sec. Tot achttien jaar. 100 m wisselslag: 2 Werner de Viet 1.15.8 min. en p.r.; 3 Renico de Viet 1.16.4 min. en p.r. Heren. 100 m rugslag: 2 Jean-Philippe Paap 1.18.4 min. en p.r.; 3 Pascal de Viet 1.18.6 min. en p.r. 50 m vrije slag: 2 Jean-Philippe Paap 28.5 sec. en p.r. Estafette jongens tot achttien jaar. 4 x 50 m vrije slag: 2 Richard v.d. Velde, Kevin Meijer, René van Oudenaarde en Martijn v.d. Graaf 2.24.5 min. Estafette heren. 4 x 50 m wisselslag: I Pascal de Viet, Remco de Viet, Jean-Phi lippe Paap en Wemer de Viet 2.19.6 min. en p.r. Suzanne Reinerman van de Eendracht- ruiters viel zaterdag in de prijzen op het indoorconcours dressuur in Bruinisse. Dit concours werd georganiseerd door Westelijk Schouwen. Suzanne ging met Nomar van start in de L-dresssuur. Ze kreeg 165 punten van de jury en behaal de daarmee de tweede prijs. In de B- dressuur werd Petra Groenewege op Equador derde met 162 punten. Mies Knop uit Anna Jacobapolder deed met lor mee aan de B-dressuur en kreeg 160 punten van de jury. John Veniet van de Eendrachtruiters reed in dezelfde catego ries Isanca en kreeg 159 punten. Lies- beth Bevelander reed in de B-dressuur voor paarden op Jolien en behaalde 129 punten. Lieke Bevelander kwam - op Ceasar - in de B-dressuur voor pony's uit en behaalde 127 punten voor haar proef. Nathalie van As behaalde op Ceasar 152 punten in de M2-dressuur. Het eerste team van tafeltennisvereni ging Smash '76 zet de goede start in de tweede klasse voort. Deze keer werd in een uitwedstrijd Backhands 3 aan de zegekar gebonden met 4-6. Christian van 't Hof en Marco Saarloos wonnen elk twee partijen en Ad Verhage één. Het dubbelspel ging eveneens naar Smash dankzij Van 't Hof en Verhage die in drie sets wonnen (21-12, 13-21 en 17-21). Smash 2 ontving Markiezaat 3 en leed een 2-8 nederlaag. Adrie Aarnoudse speelde deze middag wat te gehaast en verloor al zijn wedstrijden. Rafaël Fruc- tuoso en David van Driel wonnen er elk één. Vrijdagavond werd de wedstrijd Tanaka 6-Smash 3 afgewerkt. De Thoolse ploeg leed een 6-4 nederlaag. Henk Jopse won twee partijen en Jos Bakker en Piet van Dijke ieder één. De junioren van Smash 2 deden het beter. In Tilburg versloegen ze, onder begeleiding van coach Jos IJzerman, Per fection Irene 6 met 2-8. Speler van de wedstrijd was Arjan Ketting die al zijn partijen won. Anné Sturris en Pieter de Boer wonnen elk twee wedstrijden en het dubbelspel werd door Arjan Ketting en Pieter de Boer eveneens in het voordeel van Smash beslist (11-21 en 18-21 Kadetten Smash 1 was minder fortuinlijk in de uitwedstrijd tegen Back Hands 2. Het werd een 7-3 nederlaag. Matthijs Bruijnzeel, Anné van Dijke en Gabriël Gunter wonnen ieder slechts één partij. Kadetten Smash 3 leed thuis eveneens een 3-7 nederlaag tegen TCS 2. Voor het Thoolse team was dit het tweede verlies op rij, een moeilijke start dus in de derde klasse A. Hubert Bruijnzeel en Peter Dieleman wonnen beiden één wedstrijd en Rudi Hage en Hubert Bruijnzeel haal den in drie sets ook het dubbelspel bin nen (21-14, 11-21 en 21-15). Smash 3 staat hierdoor onderaan de ranglijst. Kadetten Smash 4 speelde thuis tegen Markiezaat, maar moest ook de punten uit handen geven. Harm Westdorp, Merijn v.d. Klooster en Leonard Ketting wonnen elk één wedstrijd. Het dubbel spel kwam eveneens op naam van Smash door Merijn v.d. Klooster en Leonard Ketting. Programma 1 februari: Witac 2-Smash 2. 2 februari: Stiphout-Smash, Smash 3- Pinpongers, kadetten Smash-Tanaka, junioren Smash '76 2-Smash 3, kadetten Roosendaal 3-Smash 3, kadetten Smash 4-TCO 3. Alle thuiswedstrijden begin nen om twee uur in de Wellevaete te Sint-Annaland. Jochem Kuzee uit St. Annaland. "Het wordt een mooie beleving", aldus een gelukkige Kuzee, die behoorde bij de twaalf genomineer den voor de reis, die volledig gesponsord wordt door Swatch hor loges. In het nationaal sportcentrum te Papendal kwamen de 12 jeugd sporters maandagavond bij elkaar, waarbij zij ondermeer werden toe gesproken door olympisch kam pioen Anton Geesink. Ook schaats- ter Yvonne van Gennip was aanwe zig en testte de jeugdsporters op hun kennis over de olympische spelen. Op de vragen, die de winnares van verschillende gouden medailles bij de spelen in Calgary stelde, gaf Jochem Kuzee de meeste juiste ant woorden. Als winnaar van de quiz kreeg hij negen horloges. Een ticket naar Atlanta leverde de quiz hem echter niet op, want het nationaal olympisch comité (NOC) had al een selectie gemaakt. Tijdens de quiz werden door bekende sportmensen en bestuurders de zes namen ken baar gemaakt. "Aan de hand van de prestaties in je sport is er een selectie gemaakt. Voordeel voor mij is, dat er nauwe contacten zijn tussen de triathlon- bond en het NOC en dat in 2000 triathlon een olympische sport zal worden", aldus de 17-jarige St. Annalander. "Vijfhonderd sporters in de leeftijd van 16 t/m 18 jaar. zullen op het jeugdkamp aanwezig zijn. De afvaardiging per land is afgeleid aan de hand van het aantal deelnemers aan de olympische spelen. Voor waarde was wel dat je èen goede kennis van de Engelse taal hebt. Wij verblijven in Berry College, een uni versiteit IÖ0 kilometer ten noord westen van Atlanta. Het programma vermeldt bezoeken aan verschillen de evenementen en wedstrijden. Verder is er gelegenheid voor ont spanning en om samen met de ande re deelnemers te sporten", vertelt Kuzee, die als enige de Nederlandse triathlonbond vertegenwoordigt. Om ook Nederland te mogen verte genwoordigen op de spelen van 2000 te Sydney is een olympische droom van Jochem Kuzee. "Ik pro beer er naar toe te werken, maar het zal moeilijk zijn. Ik ben dan nog vrij jong." Samen met Marjanne v.d. Velde uit Tholen maakt Jochem deel uit van de nationale juniorenselectie. "Voor de selectie is er bijna iedere maand een trainingsweekend onder bege leiding van de bondstrainer, die ook toezicht houdt op het trainingssche ma. In de winter heb ik vooral geprobeerd om op het looponder deel winst te boeken. Waarschijnlijk worden de wedstrijdreglementen aangepast, waarbij het zal worden toegestaan om bij het fietsen ook in groepsverband te rijden. Wanneer die regel er komt, wordt het veel las tiger om bij het fietsen winst te boe ken en zal de wedstrijd meer op het laatste onderdeel, het lopen worden beslist", aldus Jochem Kuzee, die de laatste weken zijn conditie vooral op peil probeerde te houden door deel te nemen aan cross-lopen. Afgelo pen weekend werd hij bij de club kampioenschappen van atletiekver eniging Spado uit Bergen op Zoom eerste bij de A-junioren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 15