Onder de Linden VRIJDAG 2 FEBRUARI OPEN HUIS DEURWAARDERSKANTOOR M.P.J. BUYS OPEN HUIS DIELEMAN b.v. Zeumer in winter Gerechtsdeurwaarder opent kantoor in Tholen Ook bij deurwaarders kantoor M.P.J. Buys werd het schilderwerk verricht door: nieuws Man uit de kleren in een winkel Hartelijk gefeliciteerd deurwaarderskantoor M.P.J. Buys Donderdag 1 februari 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Zagen, zagen Klaverj astoernooi Diefstal leeg huis Riool ook voor Blokkendoos Poortvliet Bermbrandje Schelphoek Overleg over Stoofstraat Auto in sloot Vertrek van diaken Oliebollen SPS Sint- Philipsland Riool Zuiddijk na april Heftruck botst op auto Ter Tolne en De Casembroot eerste bij het dammen/schaken Het betaalbedrag van de Tholenaren zou in 1996 best wel eens beter kunnen worden dan in 1995. Want vandaag, donderdag 1 februari, vindt de officiële opening plaats van gerechtsdeur waarderskantoor M.P.J. Buys aan de Markt 19 in Tholen. En wie niet op tijd heeft betaald, kan met haar te maken krijgen. "Er zal zeker een bepaalde preventieve werking uitgaan van zo'n eigen vestiging in Tholen en bovendien voeren we een actief beleid", zegt mevr. Buys. Uit diep dal Schrijnende situaties Niet in het nauw Kort geding Alles achtergehouden M.P.J. Buys Bezoek vrijdag 2 februari ons van 8.30 tot 16.30 uur aan de Markt 17 in Tholen Voor een snelle en effectieve behandeling van al uw incasso's huurzaken (woon- en bedrijfsruimte) leasezaken pachtzaken arbeidszaken Tevens deskundige dienstverlening op het gebied van juridische adviezen taxaties veilingen Markt 19 Postbus 88, 4690 AB Tholen Tel. 0166-605614 Fax 0166-605983 Lange Nobelstraat 24 4301 HE Zierikzee Tel. 0111-420488 Schilderspeciaalzaak L aban Veel succes in uw nieuwe kantoor Tot 22 maart a.s. de winterschilder met een premie van 75,- per man per dag Voor al uw: drukwerk kantoorartikelen kantoormachines kantoormeubelen computersupplies Kanuiuaat was ünr. M.C'. de Uroen. Ouderling A.K. van Hemert werd herkozen, evenals diaken J.J. Bolier. Beiden hadden overigens tegenkan didaten: J.W. van Houdt en J.A. Potappel. De kerkvoogdij heeft dhr. M.A. Andriesse benoemd tot kerkelijk ontvanger. Hij volgt dhr. A. van den Hoek op, die vorig jaar zomer al te kennen had gegeven per 1 januari te willen stoppen wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd. Woensdag 7 februari OLIEBOLLENACTIE SPS vanaf ca. 8.45 uur tot 11.30 uur Bezorging in Poortvliet en Scherpenisse. Eventueel afhalen vanaf 6.00 uur in de kantine. Advertentie I.M. Leden van de Lionsclub gaan zater dag voor de tweede keer aan de slag met het zagen van hout voor een goed doel. Al eerder voerden de Lions een dergelijke actie waarbij hout uit de boomgaard bij camping De Pluimpot wordt klein gezaagd en verkocht. Men kan dit hout kan ook kopen voor 75 gulden per kubieke meter. Het wordt thuisgebracht en de opbrengst is deze keer bestemd voor extraatjes voor MS-patiënten (multiple sclerose) in de regio. Men kan het hout bestellen bij Hans van Dijke, tel. 612509. Klaverjasclub De Roemers organi seert vrijdag 9 februari haar jaarlijk se grote toernooi om acht uur in café Zeelands Welvaren. Liefhebbers kunnen zich tot 8 februari opgeven via telefoonnummer 662625 of 662869. Dieven gingen op het Anna van Burenplein aan de haal met spullen uit een leegstaande huurwoning van de stichting Beter Wonen. Ergens tussen 9 en 16 januari hebben de daders zich een weg naar binnen gebroken en namen onderdelen van de keuken en de cv-installatie mee. De totale schade loopt in de duizen den guldens. De drainage van het terrein waar voorheen kleuterschool De Blok kendoos stond kan aangesloten wor den op het schoonwaterriool, maar dat is een zaak voor de eigenaar. Dat bleek dinsdag in de commissie openbare werken, waar raadslid M.J. Klippel (SGP) naar deze moge lijkheid vroeg. Genoemd riool wordt aangelegd om het water van het dak en het plein van de Groen van Prinstererschool af te voeren. "We moeten het terrein niet onge vraagd aansluiten", aldus wethouder j. van der Jagt, üie waarscnuwde voor mogelijke schade aan leidingen door bouwactiviteiten. De commis sie stemde in met het plan. De waterafvoer in de sloot waarop het schoonwaterriool gaat lozen moet in de gaten gehouden worden, reageer de ambtenaar W.A. Blaas op een opmerking van Klippel naar aanlei ding van klachten van bewoners over wateroverlast. Maandagmorgen rond half elf rukte het brandweerkorps uit Sint-Maar tensdijk uit nadat er melding was gemaakt van een bermbrand aan de Kruytenburgsedijk bij Poortvliet. Twee kantonniers van het water schap ontdekten rond half elf de brand aan de dijk bij de Schelphoek (achter de boerderij van A. van der Zwan) tijdens de maandelijkse wegenschouw. Zij slaagden er in het vuur te doven. De brandweer ging wel kijken maar hoefde niet meer in actie te komen. Het gras is over een lengte van ongeveer 50 meter ver brand. D.V. maandag 5 februari hoopt de zending weer oud papier op te halen vanaf half 7. Advertentie I.M. Gemeente en provincie praten met elkaar over de Stoofstraat. Beide instanties verschillen van mening over de maatregelen die nodig zijn om de overlast van het verkeer voor de bewoners te beperken. In decem ber is hierover een hoorzitting gehouden. De provincie wil plateaus leggen in de drukke doorgaande straat, maar dat ziet de gemeente niet zitten. Die pleit voor middenge leiders, wat Middelburg op zijn beurt te duur vindt. Wethouder Van der Jagt heeft inmiddels overlegd met gedeputeerde J.I. Hennekeij en een 'hoge ambtenaar'. En er is een eerste ambtelijk overleg geweest. "De provincie wil de wensen van de gemeente nog niet vervullen", rap porteerde de wethouder dinsdag aan de commissie openbare werken. "We proberen in goed overleg tot elkaar te komen, maar een termijn is niet te noemen." De rit van een 27-jarige automobi list uit Sint-Annaland eindigde" woensdag in de sloot. De man reed over de Bram Groenewegeweg rich ting zijn woonplaats. In de bocht vlak voor de Bitterhoekseweg (naar Scherpenisse) raakte de man in een slip en belandde aan de linkerkant van de weg in de sloot. Het bleef bij materiële schade. Dhr. P.J. Uyl heeft bedankt als dia ken van de Hervormde Gemeente. Hij heeft dat ambt vier jaar bekleed. Aangezien er al een vacature was, kunnen de leden tot en met 10 febru ari kandidaten indienen voor twee diakenen. Voetbalvereniging SPS houdt woensdag een oliebollenactie om de kas te spekken. Van kwart voor negen tot half twaalf komen de leden met de lekkernij langs de deur in Poortvliet en Scherpenisse. Men kan de bollen eventueel ook vanaf zes uur 's morgens afhalen bij de kantine van de club. Omdat er direct achter de zeewering wordt gewerkt, zal de aanleg van 200 meter riool langs de Zuiddijk pas na 15 april kunnen beginnen. Op zich is dat gunstig, gekeken naar de werkzaamheden in de landbouw. Ambtenaar W.A. Blaas zei dat dins dag in de commissie openbare wer ken. CDA'er J. de Jager vroeg daar om het karwei te klaren in een perio de dat het voor de landbouw wat minder druk is, omdat de Zuiddijk een belangrijke ontsluitingsroute is voor deze bedrijfstak. Blaas vulde nog aan dat de gemeente voor een alternatieve ontsluiting dient te zor gen. De commissie was positief over het opgestelde plan, dat voorziet in de aanleg van een betonriool én een schoonwaterriool. "Een goede zaak dat u de vuiluitworp terugdringt", meende M.J. Klippel (SGP), die ver der drainage wilde aansluiten op het schoonwaterriool. Evenals P. van Belzen (RPF/GPV) wees hij op het maken van afspraken met het water schap. Blaas liet weten dat de gemeente alle rioleringsplannen schriftelijk aan het waterschap voor legt. Dat het schoonwaterriool op een sloot loost, zal naar verwachting geen rekening van het waterschap opleveren. Wél zijn er eisen ten aan zien van het schoonhouden van de slootkant. Waarschijnlijk in april zal de com missie het gemeentelijk basisriole- ringsplan voorgelegd krijgen. De auto van een 23-jarige inwoner werd dinsdagmiddag beschadigd door een aanrijding met een vork heftruck op de Kwekerijweg. Een 22-jarige man uit Sint-Annaland, was om tien over half vijf met de heftruck een vrachtwagen aan het 'lossen op het industrieterrein. Op een gegeven moment reed de hef truckchauffeur achteruit, maar zag daarbij de 23-jarige automobilist over het hoofd. Het gevolg was een aanrijding waarbij alleen de auto schade opliep aan de rechterkant. Ja, zeumer in winter zu nóóit öpouwe te bestae. Dat woard uut d'n biebel is vast in zeeker waer. Oak a hloaf je dat nie, toch zdj toe motte heeve a me noe wêê un ouwerwèsse winter beleeve. Zo ak dan flejaere over die êête zeumer heschreeve, wik noe un overzicht van de kouwe winter heeve. Vö deheene die a t'r nie deu oeve, haet ut wel. Md vö ulder die a tat wè motte, ist un êêl bestèl. Voral a tut soms oak nog us spiehelhlad is, dan is un baentje buuten de deure êêmae nie mis. Vd de kouwe küje je neihen anklèje, oar t'r hezeid. Da geld dan vd deheene die a nog wèrme klêêren eit. Ma dae bin nog genocht hebieden in landen daer is zelfs 't oagnóóduhe nie voranden. Dae stèrreve nog ménsen van de kouwe in hebrèk an eeten. Laeten ons dan, die nog niks tekort komme, dieheene nie verheete. Ons ontvange oal deeze weldaeden oak as onverdiende zeeheniengen, da me dat vandeehe tot ons deu laete drienge. L.M. Hendrikse-Everaers, Stavenisse. Een nog onbekende man heeft vrijdagmiddag schennis van de goede zeden gepleegd in een winkel in het centrum van Tholen. Hij stapte omstreeks half zes de zaak binnen en toen hij alleen was met de winkelbediende, toonde hij haar zijn geslachtsdeel. Op de geschrokken reactie van de winkeljuffrouw hees de man zijn broek op en maakte rechtsomkeert. De politie verzoekt mensen die iets dergelijks hebben meegemaakt, contact op te nemen met het politiebureau in Tholen. Ter Tolne 1 en 2 uit Tholen en de School met de Bijbel uit St. Annaland vertegen woordigen Tholen op 14 februari bij de Zeeuwse kamioenschappen dammen voor basi_sscholen in 's Gravenpolder. Zij eindig den gisterenmiddag in Meulvliet respectie velijk eerste, derde en tweede. De Casem- brootschool uit St. Annaland en Ter Tolne gaan op 16 maart naar Temeuzen voor de provinciale schaakkampioenschappen. Bij het dammen was Ter Tolne na de eerste vier ronden al favoriet. Dat gold ook voor De Casembrootschool bij het schaken, die voor de achtste keer met de wisselbeker naar St. Annaland ging. Uitslagen dammen: 1. Ter Tolne I 16 pun ten 2. School met de Bijbel St. Annaland 14 p 3. Ter Tolne II 11 p 4. De Rieburch I 10 p 5. De Eevliet 9 p 6. De Kraal 9 p 7. De Casembrootschool 8 p 8. Die Heenetrecht- school 8 p 9. St. Anthoniusschool 8 p 10. De Schalm 8 p 11. School met de Bijbel Anna Jacobapolder 7 p. 12. De Regenboog 7 p 13. Oosterscheldeschool 4 p 14. De Rieburch II 4 p 15. Jenaplanschool 3 p. Uitslagen schaken: De Casembrootschool 12 p 2. TerTolne 10 p 3. De Casembroot school II 8 p 4. De Kraal 6 p 5. De Regen boog 3 p 6. De Rieburch II 2 p 7. De Rie burch I 1 p. Een officiële ijsbaan heeft St. Maartensdijk niet, maar rond de woning van de familie P.W. Priem ligt er Onder de Linden zoveel water, dat er bij een flinke vorstperiode goed geschaatst kan worden. De een den moeten het dan even zonder water zien te doen. Mevr. M.P.J. Buys1 er is bijna altijd wat te halen' Een advocatenkantoor had Tholen al eerder en nu wordt de juridische dienst verlening verder uitgebreid met een gerechtsdeurwaarder. Mevr. Buys kent Tholen al sinds oktober 1993, toen ze kandidaat-deurwaarder was bij een Roosendaals kantoor en hier wekelijks één dag op pad ging voor een deurwaar derskantoor uit Zierikzee, waarvoor ze in februari 1994 alle zaken ging waarne men. Per 16 november 1994 werd mevr. Buys officieel door de Kroon benoemd als gerechtsdeurwaarder te Zierikzee. Ze nam daar een kantoor over, dat van oudsher ook zaken op Tholen behandel de. Vorig jaar belde ze 2250 keer ergens aan op het eiland om een dagvaarding uit te reiken, beslag te leggen, e.d. "Ik ken dit eiland goed en ik rij er ook echt voor mijn lol, want het is een mooi gebied. Maar de afstand Zierikzee-Tho- len vond ik toch zo onpraktisch, dat we besloten om een nevenvestiging te ope nen. Het is belangrijk om een aanspreek punt te hebben, waar de mensen gemak kelijk binnen kunnen lopen. Door de kleinere afstand is het in elk geval goed koper geworden om ambtelijke stukken uit te reiken. En Tholen is hier de cen trale plaats met het kantongerecht en de meeste bedrijven en dat is voor ons aan trekkelijk." Incasso's, huur-, lease-, pacht- en arbeidszaken, juridische adviezen, taxa ties en veilingen, mevr. Buys heeft er volop haar werk mee. Zelf coördineert ze de werkzaamheden, terwijl kandi daat-deurwaarder M. Raven het buiten werk voor zijn rekening neemt. Mevr. M. Maas is chef de bureau van de Thoolse vestiging. Zij wordt bijgestaan door mevr. C. de Wit en jurist mr. R. Ngasirin. De laatsten werkten voorheen in de vestiging Zierikzee. De meest opdrachten betreffen de inning van nota's voor werkzaamheden/leve ranties die niet betaald worden. Koop en verkoop dus, maar ook voor bekeurin gen, studiefinancieringen en zwartrijden komt de deurwaarder aan huis. "We incasseren 95% van de vorderingen", zo zet mevr. Buys hoog in. "Het kantoor Zierikzee kwam uit een diep dal, zodat we alleen door kwaliteit en snelheid ons bestaansrecht kunnen bewijzen. En dat doen we ook." Het gezegde 'van een kale kip valt er weinig te plukken' komt niet in het woordenboek van mevr. Buys voor. "Er is bijna altijd wat te halen. Mensen heb ben salaris, een uitkering of een woning en alles komt in aanmerking voor beslag. Voor de betrokkenen is dat niet zo plezierig, maar het biedt wel garan ties dat de vorderingen betaald worden. De 8% vakantietoeslag bijvoorbeeld valt volledig onder het beslag, maar eer ste levensbehoeften als een bed, daar mag ik niet aankomen. In een aantal gevallen krijg je wel eens heel schrij nende situaties, maar er is gekocht of gehuurd en iedereen weet dan dat je moet betalen. Sommige zaken kunnen wel eens lang duren en in een aantal gevallen adviseren we om niets te doen. Wanneer je een vordering van 50.000 gulden met een tientje per maand moet aflossen, is dat .piet rendabel. Maar voor sommige opdrachtgevers is dat een prin cipekwestie en die zetten toch door." Op basis van haar ervaringen constateert mevr. Buys, dat het betalen tegenwoor dig moeizaam verloopt. En Tholen vormt ten opzichte van Schouwen geen uitzondering. "Er is gewoon minder geld beschikbaar, dat merken we aan de vele opdrachten. Het is bijzonder druk." Mevr. Buys kent het hele scala aan excuses die de schuldenaren veelal uiten. "Ik weet van niks bijvoorbeeld of: 't is al lang overgemaakt. En: het bedrag is teruggekomen omdat het banknum mer verkeerd was. Er is echter niets zo onverstandig, dan te doen of er niks aan de hand is. Toch zijn er echt mensen, die hun kop in het zand steken, maar dan is de trein niet te stoppen. Wie echter afspraken maakt over be talingsregelingen en die ook nakomt, kan veel geld besparen. En wie in een vroeg stadium betaalt, beperkt ook de kosten." Als de deurwaarder ergens komt, dan zijn er heel vaak meerdere vorderingen. "Vaak wordt het ene met het andere gat gedicht. Het beleid van ons kantoor is er op gericht om mensen speelruimte te geven. Ik drijf ze niet zo in het nauw, dat er niets van de betaling terecht komt, want er is niemand bij gebaat, dat er geen cent binnen komt. Dat evenwicht moet je zien te bereiken en dat lukt ons aardig. Er is namelijk een groot verschil in de benadering van mensen en daar speelt mijn vorige baan als maatschap pelijk werkster zeker een rol bij." De uit Roosendaal afkomstige mevr. Buys volgde eerst in Breda een opleU ding als maatschappelijk werkster, waarna ze tussen de drugsverslaafden aan de slag ging. Een persoonlijke erva ring met verwikkelingen rond de aan koop van een huis, zorgde voor een andere loopbaan. "Ik had een huis gekocht en hoewel het contract was getekend, werd de woning niet gele verd. Het draaide op een kort geding uit en hoewel ik dat won, was er een zoda nige onbekendheid met het rechtsys teem, dat het mijn belangstelling wekte. Rechten studeren, dat deden echter al zoveel mensen, zodat ik voor deurwaar der koos. Na mijn studie in Utrecht ben ik in Nijmegen gaan werken. Daar heb ik veel agressie meegemaakt, maar eigenlijk nooit echte problemen gehad. Ik ben wel eens door twee honden en iemand met een dubbelloops jachtge weer ontvangen, maar ik ga altijd terug. Ik laat me door intimidatie niet afschrik ken." In sommige situaties neemt ze echter de politie mee, bijvoorbeeld bij ontruimin gen is dat al wettelijk verplicht. De deur waarder heeft veel contact met de politie en de gemeente. Van rechtswege heeft ze ook inzicht in de bevolkingsgege vens, maar mevr. Buys, die beëdigd ambtenaar is, vindt, dat er een hoge mate van bescherming van de privacy moet zijn. Volgens mevr. Buys is het bijna nooit een verrassing voor de mensen wanneer zij komt. "In 9 van de 10 gevallen weten ze de boodschap al. Ze kennen de ver plichting die ze niet hebben nageleefd, maar bij het zogenaamde conservatoir beslag en bij echtscheidingszaken kan er beslag op de inboedel gelegd worden, wat niet verwacht werd. Ik heb het ook meegemaakt, dat de woning van een echtpaar met huurschuld ontruimd moest worden en dat het paar boven nog lag te slapen. We hadden nooit iemand thuis aangetroffen en de man bleek hele maal van niets te weten. De vrouw had alles achtergehouden." Als er op geen enkele manier aan een vonnis voldaan wordt, is publieke ver koping, zoals gisteren dreigde in St. Maartensdijk met de inboedel van een Stavenissenaar, volgens mevr. Buys vaak een uiterste pressiemiddel. "In 9 van de 10 gevallen komt het zover niet." Ter gelegenheid van de ingebruikne ming van het deurwaarderskantoor Tho len, houdt mevr. Buys vrijdag 2 februari van 8.30 tot 16.30 uur open huis aan de Markt 19, waar tot voor kort accoun tantskantoor Remmerswaal was geves tigd. Deurwaarder mevr. Buys, rechts op de voorgrond, met achter haar mevr. M. Maas, mevr. C. de Wit en mr. R. Ngasirin in het nieuwe kan toor Tholen. GERECHTSDEURWAARDER Eendrachtsweg 13 4691 EK Tholen Telefoon Fax Openingstijden: dagelijks 09.00 - 17.30 uur (0166) 604923 vrijdag 09.00 - 20.00 uur zaterdag 09.00 - 16.00 uur (0166) 604000 woensdagmiddag gesloten Hoogstraat 14-16, 4691 CB Tholen tel. 0166-604150,, fax: 0166-604085

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 13