THOLENDERWIJS B. en w. verdeeld over steun aan booteigenaren St. Annaland VERGADERING GEMEENTERAAD SPREEKUUR B&W MEDEWERKER M/V MEDEWERKER M/V KERNBEZOEK TE SCHERPENISSE AVONDOPENSTELLING GEMEENTEHUIS VERGADERING COMMISSIE OPENBARE WERKEN WET MILIEUBEHEER BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN WAT LIGT TER INZAGE? Gemeente gaf onjuiste informatie over entreegeld vv..s'. v. informatierubriek van de gemeente Tholen Vakantieweken Rode Kruis Ontheffingen snijden lamsoor Donderdag 25 januari 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200/Telefax: 0166-663553 MAANDAG 29 JANUARI: Op de afdeling Algemeen bestuur en welzijn is op een 2-tal bureaus een vacature: voor 16 uur per week Wet Voorzieningen Gehandicapten voor 20 uur per week DONDERDAG 1 FEBRUARI DONDERDAG 1 FEBRUARI: DINSDAG 30 JANUARI: B. en w. van Tholen blijken verdeeld te zijn over een financieel soepele overgang van de St. Annalandse boot eigenaren die van de gemeentelijke steiger moeten ver huizen naar een ligplaats van de watersportvereniging. De gemeenteraadsleden M.A. van der Linde (PvdA) en P. van Belzen (RPF/GPV) vinden het onterecht dat ze entreegeld moeten betalen, zo maakten ze eerder duide lijk via schriftelijke vragen. De meerderheid van het col lege van b. en w. ziet echter geen problemen. Achteraf onjuist Moerland minderheid I Op maandag 29 januari a.s. komt de gemeenteraad van Tholen voor een vergadering bijeen in het gemeen tehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 14.00 uur begint is openbaar. Elke belang stellende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Voorstellen tot kredietvotering: Verlenen van een krediet voor de uitbreiding van het hoofd gebouw van de Groen van Prinstererschool t.b.v. één groep en het herstraten van de speelplaats; Verlenen van een krediet voor de aanschaf van leerlingen sets en ander meubilair voor de Groen van Prinstererschool. - Benoeming W.J. Wielaard als lid beheerscommissie dorpshuis de Stove te Stavenisse. Voorgesteld wordt om de heer W.J. Wielaard te benoemen tot lid in eerdergenoemde commissie. De heer Wielaard zal de voetbalvereniging S.C.S. vertegenwoordigen. - Benoeming (plaatsvervangende) leden commissie be drijfsleven. Er wordt aanbeveling gedaan om in ontstane vacatures in de commissie bedrijfsleven de volgende personen te benoemen: namens Overleg Orgaan Industrie de heer J.P. Moerland (lid) en mw. J. Hoogendoorn-van Dijk (plv. lid); namens Federatie Nederlandse Vakbeweging de heer J.P.M. van Akkeren (lid) en de heer M.A.H. den Haan (plv. lid). Voorts wordt aanbeveling gedaan om de heer M. Geuze te benoemen tot plv. lid namens de middenstandsorganisaties. - Vaststelling verordening onderhoudssubsidies be schermde rijksmonumenten. Voor onderhoud van molens en kerkgebouwen (beschermde rijksmonumenten) is sinds het begrotingsjaar 1996 een jaar budget van 15.500,- beschikbaar. Over de vraag wat subsi diabel is zal de leidraad van het rijk worden gevolgd die wordt gebruikt bij de uitvoering van het besluit Rijkssubsidiëring Onderhoud monumenten. Voor de gemeentelijke uitvoering wordt een concept-verordening "verordening op het toeken nen van onderhoudssubsidies voor beschermde rijksmonu menten in de gemeente Tholen" ter vaststelling aan de raad voorgelegd. 1 FEBRUARI A.S. KERNBEZOEK SCHERPENISSE De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 29 januari 1996 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders ing. J. van der Jagt, I.C. Moerland en ing. J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00-12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon (0166) 668330. a. op het bureau algemene zaken en welzijn voor een: Tot de taken van het bureau algemene zaken en welzijn beho ren onder andere welzijn, sport, administratieve wetten, open bare orde en veiligheid, algemeen bestuur en onderwijs. Het bureau telt 10,4 formatieplaatsen. Functie-informatie De te benoemen functionaris zal in samenwerking met een andere functionaris worden belast met: a. uitvoering van de Algemene plaatselijke verordening, zoals vergunningverlening, standplaatsenbeleid en dergelijke; b. Uitvoering van een aantal bijzondere wetten zoals de Win kelsluitingswet, de Wet op de Kansspelen e.d. c. Diverse voorkomende (administratieve) werkzaamheden zoals de opstelling van subsidiebeschikkingen en het bij houden van de subsidieadministratie. Functie-eisen - bezit van het diploma MEAO bestuurlijke richting; - goede contactuele eigenschappen - goede schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid Aanstelling en salaris Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring vindt aanstelling plaats in schaal 5 of 6 (minimum 2609,-- en maximum 3908,-- bij een volledige werkweek). Bij leeftijd beneden de 22 jaar vindt jeugdaftrek plaats. b. op het bureau sociale zaken voor een: Tot de taken van het bureau sociale zaken behoren onder andere het uitvoeren van sociale voorzieningen en de Wet Voorzieningen Gehandicapten Het bureau telt 14 formatieplaatsen. Functie-informatie Het behandelen van de meer eenvoudige aanvragen en het verrichten van diverse administratieve werkzaamheden. Functie-eisen - bezit van een MBO-dipioma (administratieve bestuurlijke richting) - goede contactuele en redactionele vaardigheden - ervaring in administratieve werkzaamheden - bekendheid met automatisering - affiniteit met de doelgroep Aanstelling en salaris Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring vindt aanstelling plaats in schaal 5 of 6 (minimum 2609,-- en maximum 3908,- bij een volledige werkweek). Bij leeftijd beneden 22 jaar vindt jeugdaftrek plaats. Aangezien de functie nog gewaardeerd moet worden is dit een voorlopige inschaling. Nadere informatie en sollicitatie - Nadere informatie over de vacature bedoeld onder a. wordt desgewenst verstrekt door de chef van het bureau algemene zaken en welzijn, de heer J.H. de Kok, telefoon 0166-668314. - Nadere informatie over de vacature bedoeld onder b. wordt desgewenst verstrekt door de chef van het bureau sociale zaken, de heer P.C.M. van den Kieboom, telefoon 0166-668200. - Zij die belangstelling hebben voor een van de functies worden verzocht hun sollicitatiebrief vóór 10 februari 1996 te richten aan burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Op donderdag 1 februari a.s. organiseert het ge meentebestuur van Tholen een kernbezoek voor de woonkern Scherpenisse. Dit kernbezoek wordt ge houden in dorpshuis "Hol land Huis" aan de Laban Deurloostraat 28 te Scher penisse, aanvang 19.30 uur. Elke belangstellende is van harte welkom. Het kernbezoek begint met de vertoning van de onlangs geactu aliseerde videofilm "Uw vereniging, de gemeente Tholen". Deze voorlichtingsfilm geeft een heel goed beeld over samenstelling, taken en bevoegdheden van het gemeentebestuur en de rol van de burger in dat grote geheel. Vervolgens is het de beurt aan de plaatselijke burgerij. Vertegen woordigers van plaatselijke verenigingen, organisaties, instellin gen, kerkgenootschappen en scholen maar ook individuele bur gers zijn van harte welkom om zijn of haar zegje te komen doen. Eenieder krijgt de gelegenheid opmerkingen te maken, vragen te stellen, kritiek uit te oefenen, lof te uiten of gewoon kennis te maken met het gemeentebestuur. Het gemeentebestuur zal trachten zoveel mogelijk ter plekke ant woord te geven op de gestelde vragen en de gemaakte opmer kingen. Dat zal niet in alle gevallen lukken. Die vragen of opmer kingen waarnaar nader onderzoek nodig is, worden "mee naar huis" genomen. In een later stadium worden in deze rubriek de resultaten van die onderzoeken gepubliceerd. Van 1 april tot en met 31 december 1995 heeft bij wijze van proef elke donderdagavond van 18.00-19.00 uur een avondopenstel ling plaats gevonden van het Bureau Burgerzaken. Tijdens die openstelling was er sprake van een beperkte dienstverlening (aanvragen van reisdocumenten en rijbewijzen, afgiften van uit treksels en het opgeven van mutaties voor de Gemeentelijke Basisadministratie). Gebleken is dat deze avondopenstelling tijdens de zomermaan den heel duidelijk in een behoefte voorziet, maar dat het aantal bezoekers tijdens de wintermaanden minimaal is. Tot 1 april a.s. zal de avondopenstelling (met beperkte dienstver lening) van het bureau Burgerzaken dan ook slechts 1 keer per maand plaatsvinden. De eerstvolgende avondopenstelling is op donderdag 1 februari van 18.00-19.00 uur. Op dinsdag 30 januari a.s. komt de commissie openbare werken voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maar tensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Aanleg riool Zuiddijk Sint Philipsland. Het voornemen bestaat om aan de Zuiddijk een riool aan te leggen. Doel is om de bergingscapaciteit te vergroten en de vuiluitworp te verminderen. Een aan te leggen gedeelte schoonwaterriool dient om wateroverlast aan de Zuiddijk 58 op te vangen en te lozen op de aanwezige sloot. - Aanleg riool rond Groen van Prinstererschool te Scher penisse. Het ligt in de bedoeling om gelijktijdig met de werkzaamheden voor de uitbreiding van genoemde school aan de Laban Deur loostraat (o.m. herstraten schoolplein) een extra schoonwater riool rond de school aan te leggen. - Vervangen bomen algemene begraafplaats Sint-Maar tensdijk. - Actualiseren verkeerscirculatieplan kern Tholen. Het huidige verkeerscirculatieplan voor de kern Tholen dateert uit 1982. Het voornemen bestaat om door een extern bureau een integraal onderzoek in te stellen naar de gewenste ver- keersstructuren in die kern. Dit moet leiden tot een actualise ring van het oude verkeerscirculatieplan. De commissie wordt om advies gevraagd. Kennisgeving van mededeling beschikking Met ingang van 26 januari 1996 ligt gedurende zes weken ter inzage de beschikking op de aanvraag van: - Banketfabriek De Waal 81 Zonen B.V., voor het veranderen en het na verandering in werking hebben van een banketbak kerij, gelegen aan de Edisonweg 4, kadastraal bekend sectie N, nummers 1256, 1259 en 759 te Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen hebben positief beschikt op de aanvraag. Daarbij is een aantal voorschriften opgesteld in het belang van het milieu. De besluiten zijn ten opzichte van de ontwerp-besluiten wel gewijzigd in verband met door de aanvrager ingediende bedenkingen tegen de ontwerp- vergunning. De wijzigingen zijn in de overwegingen bij het besluit gemotiveerd. Beroep tegen deze besluiten kunnen worden ingesteld door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het beroepschrift moet vóór 8 maart 1996 worden ingediend bij: de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Zij die beroep instellen, kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen boven genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde Afdeling. Sint-Maartensdijk, 25 januari 1996 Waar ter inzage? Alle stukken liggen ter inzage: - Op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00-12.00 uur en van 13.30-15.00 uur; - op schriftelijk verzoek tevens elke maandag van 18.00-20.00 uur in de Openbare Bibibliotheek te Sint-Maartensdijk, Markt 58. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van maatschap van Gorsel-Kleppe, Oude- landseweg 10 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 4 januari 1996, voor het bouwen van een landbouwschuur op het per ceel Oudelandsestraat 10 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van W.G. de Hond, Molenvlietsestraat 64 te Tholen, ingediend op 11 januari 1996, voor het plaatsen van 3 garagedeuren en een scheidingswand in een opslagloods op het perceel Edisonweg 2 te Tholen; - Een bouwaanvraag van Coop. Koelhuis ver. "Sint-Maartens dijk", Provincialeweg 46 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 12 januari 1996, voor het bouwen van een koelhuis op het perceel Provincialeweg 46 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van C.P. van de Velde, Kon. Julianastraat 34 te Sint-Maartensdijk, ingediend op'12 januari 1996, voor het plaatsen van een keuken met berging op het perceel Simon Lindhoutstraat 5 te Tholen; - Een bouwaanvraag van J.J. Bolier, Beatrixlaan 12 te Scherpe nisse, ingediend op 12 januari 1996, voor het bouwen in afwij king van de verleende vergunning nr. 1993/261/30/02 dd. 9 februari 1994 op het perceel Westkerkseweg 45 te Scherpenis se; - Een bouwmelding van J. Rijsdijk, Meanderlaan 180 te Tholen, ingediend op 10,januari 1996, voor het plaatsen van een tuin- berging op het perceel Meanderlaan 180 te Tholen; - Een bouwaanvraag P.H. Luijk, Deestraat 83 te Poortvliet, inge diend op 15 januari 1996, voor het uitbreiden van de garage op het perceel Deestraat 83 te Poortvliet. Sint-Maartensdijk, 25 januari 1996. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er zijn aanvragen om bouwvergunning ingediend door: 1. de gemeente Tholen, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, voor het bouwen van een kunstwerk op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie R, nummer 112, plaat selijk gemerkt Bolwerk/Molenvlietsestraat; 2. Bouwburo De Kroon B.V., Postbus 115 te Bergeyk, voor het bouwen van 20 appartementen op een perceel kada straal bekend Tholen, sectie O, nummer 715, plaatselijk gemerkt Meanderlaan. Het bouwplan komt in de plaats van het bouwplan voor het bouwen van 22 appartemen ten waarvoor wij op 10 november 1994 een bouwvergun ning hebben verleend; 3. de heer A. van de Beek, Wilhelminastraat 43 te Sint-Phi- lipsland, voor het uitbreiden van een woning op een per ceel kadastraal bekend Sint-Philipsland, sectie F, num mer 663, plaatselijk gemerkt Wilhelminastraat 43. De bouwplannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 26 januari 1996 tot en met 8 febru ari 1996 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burge meester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeen telijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 25 januari 1996 De burgemeester van Tholen. Bouwen in een beschermd stadsgezicht Er zijn bouwaanvragen ingediend door: 1. de heer H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, voor het bouwen van twee woningen met garage op een perceel kadastraal bekend, Sint-Maartensdijk sectie N, nummer 1637 (gedeeltelijk), plaatselijk gemerkt Achter 't Bos 5 en 7; 2. de heer P.C. Koedood, Hoogstraat 33 te Tholen, voor het bouwen van een keuken op een perceel kadastraal bekend, Tholen, sectie R, nummer 762, plaatselijk gemerkt Hoogstraat 33; 3. de gemeente Tholen, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, voor het plaatsen van een kunstwerk op een perceel kadastraal bekend, Tholen sectie R, nummer 112, plaat selijk gemerkt Bolwerk/Molenvlietsestraat. De bouwplannen hebben betrekking op percelen die zijn gelegen in een beschermd stadsgezicht zoals bedoeld in de Monumentenwet 1988. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 51, lid 3 van de Woningwet vergunning te verlenen voor deze bouw plannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 26 januari 1996 tot en met 22 febru ari 1996 naar keuze schriftelijk of mondeling zienswijzen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeen telijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 25 januari 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. Het Nederlandse Rode Kruis organi seert ook dit jaar weer drie vakantie weken voor Zeeuwse gehandicapten en langdurig zieken. Mensen die niet meer zelfstandig op vakantie kunnen en toch de behoefte hebben om er een weekje tussenuit te gaan, hebben drie mogelijkheden. Een zesdaags verblijf in huize De Val kenberg te Rheden, van 25 t/m 30 maart of van 19 t/m 24 augustus. Of Dit jaar worden in Zeeland 325 ont heffingen - net zoveel als vorig jaar - verleend voor het snijden van zee groente op de schorren in de Ooster- schelde. De aanvraagformulieren zijn van 6 t/m 9 februari verkrijg baar bij de gemeenten die aan de Oosterschelde grenzen. Lamsoor en zeekraal zal gesneden kunnen wor den op een negental plekken, samen ongeveer 130 hectare groot. Werden de aanvragen tot nu toe door het ministerie afgehandeld, daarin is verandering gekomen. Voortaan doet de provincie dit, want die heeft alle taken op het terrein van de natuurbeschermingswet op het bordje gekregen. zes dagen aan boord van het vakan tieschip J.H. Dunant 3, van 24 t/m 29 juni. Er wordt een eigen bijdrage gevraagd en de reis naar Rheden zal gezamenlijk in een aangepaste bus gemaakt worden. Landelijk worden ook speciale vakantieweken georga niseerd voor bijvoorbeeld kanker- of aidspatiënten, en jeugdavonturenva- kanties. Wie belangstelling heeft voor een van deze vakantieprojecten van het Rode Kruis, kan vrijblijvend telefo nisch informeren bij coördinator J. Potappel in Stavenisse, 0166- 692356 (na 18 uur). Motortocht. De Vrije Toering Organisatie organiseert dit jaar weer om de twee weken een motortoer tocht. Daarvan komt er één ook over Tholen. Op 27 juli wordt de Post- tocht verreden. Startpunt is motel Goes te Goes en eindpunt is Steen bergen. De motoren rijden onder meer via Colijnsplaat, Kamperland, Serooskerke, Koudekerke, Vlissin- gen, Lewedorp, Wemeldinge, Yer- seke en Rilland. Ook Sint-Maartens dijk staat op de route. Men kan zich op de vertrekdatum van negen tot elf uur inschrijven. De tochten zijn ongeveer 200 kilometer lang en de voorrijder vertrekt om tien uur. De jachthaven in Sint-Annaland wordt na het gereedkomen van de maandag begonnen uitbreiding hele maal geëxploiteerd door de water sportvereniging. Voorheen had de gemeente zelf nog een steiger in beheer waaraan 23 mensen hun bootje hadden afgemeerd. Ze betaal den hiervoor 32,25 per vierkante meter liggeld. Maar de gemeente offerde de steiger op voor uitbrei ding van de jachthaven. Aanvanke lijk beloofde de gemeente aan de booteigenaren dat ze zonder entree geld de overstap naar de watersport vereniging konden maken. Maar nu blijkt dat de betrokken booteige naars tóch entreegeld moeten beta len. Dat zat Van der Linde en Van Belzen niet lekker. Weliswaar is het entreegeld voor deze keer verlaagd van 250 naar 125 gulden, maar dat is nog niet alles. Het liggeld valt 3,25 per vierkante meter hoger uit en als men een plaatsje aan een steiger wil, moet men verplicht lid worden van de watersportvereniging. Dat kost 165 gulden per jaar. "Er kan nauwelijks van een soepele financiële regeling gesproken worden", concluderen de beide protesterende raadsleden dan ook. Daarnaast vragen Van Belzen en Van der Linde het gemeentebe stuur om zijn belofte waar te maken. "Omdat op de keper beschouwd toch een forse geldelijke bijdrage van deze mensen wordt verlangd." Maar de meerderheid van b. en w. vindt niet dat er onredelijke eisen gesteld worden door de watersport vereniging. Het gemeentebestuur geeft toe dat het een fout heeft gemaakt door eerst te beloven dat er géén entreegeld betaald zou hoeven te worden. "Deze mededeling bleek helaas voorbarig en achteraf onjuist", meldt het college. Maar het claimt ook dat deze misstap op een informatiebijeenkomst op 28 november is rechtgezet. "De uit gangspunten die de watersportver eniging stelt, zijn redelijk. Tegen over de extra kosten staat een verbe terde accommodatie", zeggen b. en w. "Ook ontplooit de vereniging activiteiten en kan er gebruik gemaakt worden van voorzieningen in de vorm van een toiletgebouw, een jeugdhelling en dergelijke." Het grootste struikelpunt is niet de verhoogde liggelden of het lidmaat schap van de vereniging, maar het eenmalige entreegeld waarmee de booteigenaar 'als het ware mede eigenaar wordt van de bezittingen die de vereniging heeft'. Het gemeentebestuur ziet geen reden om zelf over de brug te komen. "Voor een van gemeentewege te treffen aanvullende (financiële) regeling achten wij in meerderheid geen ter men aanwezig." In meerderheid, want wethouder I.C. Moerland vindt - mede vanwe ge het feit dat door de gemeente aan vankelijk onjuiste informatie is gegeven - dat de gemeente de kosten van het entreegeld op zich moet nemen. Een deel van de gemeentesteiger in de St. Annalandse jachthaven is nog aanwezig, terwijl men op de achtergrond al bezig is met de uit breiding van de haven met 54 ligplaatsen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 5