Treurwilg gekortwiekt Plaatselijk nieuws VISSER DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 januari 1996 - Oudelandsedijk dicht Kunstwerk op groenstrook Vishandel wfti FRANS JWBB- bout VERSE ZEEUWSE MOSSELEN p.st. 3.00, 3 voor7,95 Inbraak Eeweg Reiscommissie Bijzondere kerkdienst Geweer in beslag genomen Oud- Vossemeer Textielverven AVB Biljarten Oude kasten vervangen I 4$ 9int- IS Annaland Subsidie ingetrokken Nieuwe cv-ketel Garage Cureestraat Diaconie bestolen Grond Vroonstede Vrouw in rode auto gezocht Speciaal onderwijs belicht Biljarten Bouw garage Geen betere plantsoenen Sint- Maartensdijk Boos op gemeente Ifers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen v J.A. Geilings, St. Philipsland ■waSr C. Slager, St. Annaland Bomen kerkhof weg Klaverjassen Collecte koninginnedag Prothesen Pachter schadeloos Weer ongeval op Provincialeweg Scherpenisse Riolering basisschool Huis uitbreiden Auto bekrast Inbraak caravan Biljarten Auto bekrast Bestuurslid herkozen Riolering Zuiddijk Subsidie Rozeboom Grotere woning Bodemonderzoek Bruintjeskreek Inbraak Gladiolenstraat Bloed geven Bij verhuizing Weekend diensten I y' O J De bomen op de Oudelandsedijk moeten gekapt worden. Deze oude bomen leveren een gevaar op voor de verkeersveiligheid en gaan daar om tegen de vlakte. Het rooien begint maandag en duurt tot 1 maart. Het waterschap sluit in deze periode de Oudelandsedijk op werkdagen tussen zes uur 's morgens en zes uur 's avonds in beide richtingen af voor alle verkeer. Voor doorgaand ver keer wordt een omleidingsroute aan gegeven. Voor het plaatsen van een kunst werk op de hoek Bolwerk/Molen- vlietsestraat moet het bestemmings plan Stadskern worden aangepast. Het door de Steenbergse kunstenaar Voogt gemaakte object, dat in april onthuld moet worden, komt name lijk te staan op grond met de bestem ming 'groenvoorziening'. De gemeenteraad praat maandag over aanpassing van het bestemmings plan. Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 0166-605074 DEZE WEEK: 2 kilo9,50 WARME GEBAKKEN LEKKERBEKJES WARM GEBAKKEN PANHARING 3 voor5,50 Bij ons verkrijgbaar: div. soorten verse VIS voor de: - Steengrill - Fondue - Gourmet Tot ziens in de winkel Advertentie I.M. In de nacht van donderdag op vrij dag is er ingebroken in een container naast een woning in aanbouw aan de Eeweg. De container werd gebruikt om gereedschappen in op te bergen. Er is flink wat van dit materiaal ver dwenen. De inbreker kwam in de container door het slot open te bre ken. De schade loopt in de duizen den guldens. Tijdens de jaarvergadering, maan dag, heeft de afdeling van de bond van plattelandsvrouwen een reis commissie in het leven geroepen. Deze gaat, samen met de afdelingen Sint-Maartensdijk en Sint-Philips- land, voor een reisje zorgen. In het bestuur werd mevrouw M. Overbee- ke herkozen. De verschillende com missies brachten verslag uit en zowel de voorzitter als de secretaris keken terug op de activiteiten in het afgelopen jaar. Ook het financiële verslag en de begroting werden toe gelicht. Provinciaal bestuurslid mevrouw M. Emmelot wees op de bijeenkomst in Scherpenisse op 31 januari, waar de leden kunnen mee praten over de toekomst van de bond. G. van Elzakker vertelde een en ander over cursussen die de dames kunnen volgen. Veertien aan wezigen gaven zich op voor de cur sus 'Omgaan met kritiek'. Na de campagne Kritisch consumeren duurzaam produceren, wordt nu ver volgd met: Eerlijk duurt het langst. Na het officiële gedeelte werd nog bingo gespeeld. Komende zondag wordt in alle afde lingen van de Nederlandse Prote stantenbond (NPB) een kerkdienst gehouden naar aanleiding van het feit dat de bond 125 jaar bestaat. Dit worden bijzondere diensten, omdat de afdelingen hun voorgangers onderling uitwisselen en deze domi nees dan in heel Nederland dezelfde liturgie volgen. In Tholen leidt ds. Fockema Andreae uit Wassenaar de dienst die om 10.45 uur begint. Bij een 75-jarige inwoner heeft de politie een hagelgeweer en ruim honderd patronen in beslag geno men. De man had deze zaken in huis zonder daarvoor een vergunning te bezitten. Tegen hem is proces-ver- baal opgemaakt. De algemene vrouwenbond (AVB) ging op haar bijeenkomst in de Vos- senkuil hard aan het werk met tex tielverf. Onder leiding van mevr. Versluijs werden er ondermeer tas jes en T-shirts gedecoreerd en dat leverde veel fraaie resultaten op. De AVB is sterk uitgedund sinds een aantal Sint-Annalandse leden beslo ten in hun eigen dorp een 'lady's club' op te zetten. De AVB telt nu nog zo'n twintig leden. Mevr. M. van Galen is weer secretaresse geworden. Uitslagen competitie De Treffers. J. Geuze-B. den Hollander 8,91-10, P. de Leeuw-J. Hommel 10-10, D. van Driel-J. Etienne 9,47-10, N. Rooij- akkers-P. Hommel 10-9,41, D. den Hollander-H. Hommel 8,04-10, C. Burgers-L. van Wezel 10-4,16, J. Burgers-B. den Hollander 10-9,75, P. de Leeuw-L. van Wezel 9,71-10, D. den Hollander-D. van Driel 6,41- 10, P. de Leeuw-C. Burgers 8,85-10. Kortste partij (20 brt.) D. van Driel, hoogste serie (13 car.) en beste gemiddelde (2,46) C. Burgers. Het bestuur van de Sint-Anthonius- school heeft het gemeentebestuur gevraagd om vervanging van de stoelen en tafels van groep 1 en 2. Daarnaast vraagt het bestuur of drie kasten van 30 jaar oud vervangen kunnen worden. "Het huidige mate riaal is in het verleden herhaalde malen hersteld en opgeknapt. Op dit moment is de staat van het materiaal echter dusdanig dat een structurele oplossing noodzakelijk is", schrijft het schoolbestuur. De Schutse krijgt dit jaar 5000 gul den minder subsidie van de provin cie. Het bejaardentehuis kreeg dit bedrag voor het overnemen van een personeelslid uit Sint Maartenshof dat ging sluiten. Maar de vrouw is inmiddels in dienst getreden bij een ander bejaardenhuis. Daarom ver valt de tegemoetkoming in de loon kosten voor De Schutse. Maandag 29 januari wordt er oud papier opgehaald voor de zending. Advertentie I.M. De School met de Bijbel heeft aan het gemeentebestuur gevraagd om de cv-ketel in de kleuterschool te vervangen. Verder zouden ook het keukenblok en de vloerbedekking in keuken en hal versleten zijn en de keukengeiser is onbetrouwbaar. De gemeenteraad praat maandag over wijziging van het bestem mingsplan Kom, waardoor H.A. Vorstenbosch de bouw van een garage/berging kan realiseren aan de Cureestraat. De grond waarop hij wil bouwen, heeft nu de bestem ming 'woondoeleinden'. Behalve de privé-giropas en het rij bewijs blijkt bij de familie Overbee- ke in de Kloosterstraat ook een bankpas van de diaconie van de Her vormde Gemeente te zijn ont vreemd. Omdat de inbreker, die ver moedelijk met een valse sleutel bin nengekomen is toen de bewoners een dagje weg waren, de bijbehoren de pincode wist te bemachtigen, kon 450 gulden van de diaconie-reke ning worden afgeschreven. De ont vreemding van de betaalpas van de kerk werd ontdekt op het moment dat het bankafschrift werd ontvan gen. De gemeente is druk bezig grond te verwerven voor het nieuwe uitbrei dingsplan Vroonstede. Onlangs is met twee eigenaren van landbouw grond een akkoord bereikt. Van W.A. Ligtendag wordt 0.43.50 ha gekocht en van J.M. v.d. Hoek te Sint-Maartensdijk 1.00.50 ha. Beide percelen liggen aan de Zoetwater- weg. Naar de politie nu pas heeft meege deeld, is op woensdagmiddag 10 januari een aanrijding gebeurd op de splitsing Broekseweg/Krabbekreek- weg in de Broeksepolder. Twee per sonenauto's botsten op elkaar omdat ze moesten uitwijken voor een rode personenauto die hen geen voorrang verleende. Deze rode auto, met een vrouw achter het stuur, reed weg in de richting Sint-Annaland. De poli tie verzoekt de vrouw zich te melden in verband met de afhandeling van de schade van deze aanrijding. Het speciaal onderwijs werd dins dagavond uitgebreid belicht tijdens de ouderavond van de School met de Bijbel in de Wellevaete. Directeur R. Rottier van de Eben Haëzer- school te Kapelle, die zijn onder wijsloopbaan in St. Annaland begon, gaf met behulp van dia's en diverse voorbeelden een inzicht in de verschillende soorten leerlingen en de intensieve begeleiding. Mees ter Troost had daarvoor al verteld, hoe er eerst op de eigen school met extra individuele hulp en materialen o.a. leesproblemen behandeld wor den. Hij benadrukte echter, dat het kind altijd voorop moet staan, zodat doorstroming naar speciaal onder wijs soms van belang kan zijn. Juf frouw Den Braven had de circa tach tig ouders toen al op speelse wijze laten lezen volgens de nieuwe methode de Leesbus. Het werd hak ken, plakken, lesjes maken in een werkboekje, e.d. zoals ook de leer lingen van groep 3 dat doen. Voorzitter M.C. den Engelsman had de ouderavond geopend met gebed, samenzang van Psalm 8 en het lezen van 2 Koningen 8. Hij maakte dui delijk, dat door de groei van De Casembrootschool de gemeen schapsruimte als leslokaal is inge richt, zodat er voor de ouderavond naar de Wellevaete moest worden uitgeweken! Dhr. Rottier, die door directeur Baaij met een cadeaubon werd bedankt voor zijn inbreng, besloot de ouderavond met gebed en samenzang van Psalm 75. Bij biljartvereniging De Hoop speel de M. Elenbaas een goede partij. Hij won van J. Mosselman met 10-6,57. L. Menheere won nipt van P. Quist met 10-9,28. Menheere speelde daarbij wel het beste gemiddelde van 2,1 en de hoogste serie van zes tien caramboles. R. Scherpenisse speelde drie partijen en won ze ook allemaal. Eerst versloeg hij in zeventien beurten (de kortste partij) W. van Oudenaarde met 10-5,26. Van Oudenaarde verloor voor het eerst weer na een goede reeks wed strijden. In de tweede partij van Scherpenisse zag het er niet naar uit dat hij zou winnen. Maar na een paar missers van D. van Wijk haalde hij toch de winst binnen met 10-8,18. De strijd tussen Scherpenisse en J. Keur ging gelijk op, maar uiteinde lijk trok Scherpenisse toch aan het langste eind. Na 34 beurten eindigde het duel in 10-9,09. Ook de tweede partij van Keur ging verloren. Deze keer ging hij ruim ten onder tegen A. van Poortvliet: 5,45-10. Aannemer C. Lemsom wil aan de Prins Bernhardstraat een garage bouwen. Maar dat is in strijd met het bestemmingsplan Kom, omdat de grond de bestemming 'bedrijven' heeft en de sub-bestemming 'agra risch technisch hulpbedrijf. Maan dagmiddag praat de gemeenteraad over wijziging van het bestem mingsplan om de bouw mogelijk te maken. B. en w. willen voorlopig nog niet beginnen met de verbetering van het openbaar groen in het dorp. Dit pro ject stond samen met het vervangen van bomen op de algemene begraaf plaats in Sint-Maartensdijk op de rol. In totaal zou het 60.000 gulden gaan kosten. Maar alleen het rooien van de bomen kost al bijna 59.000 gulden. Daarom willen b. en w. het opknappen van de plantsoenen nog uitstellen. Geprobeerd wordt het karwei later dit jaar te voltooien, maar anders wordt het 1997. Het voorstel van het college wordt dins dag behandeld in de commissie openbare werken. J.K. Schot heeft een boze brief aan de gemeenteraad geschreven. Hij reageert daarin op het feit dat zijn brieven aan het college van b. en w. onbeantwoord blijven. Schot schreef vorig jaar augustus een brief waarin hij zijn ongenoegen kenbaar maakte over de werkwijze van het bureau sociale zaken van de gemeente inzake de verhaalsplicht. Daarop kreeg hij volgens eigen zeg gen geen antwoord en op 23 septem ber schreef hij wederom een brief. Ook nu bleef een reactie uit. Eind november nam hij daarom weer de pen ter hand en schreef nogmaals een brief, maar nu aan de gemeente- donderdag, vrijdag en zaterdag 25,26 en 27 januari ENTRECÖTE 500 gram9.95 MAGERE ST00FLAPPEN 1 kg14.00 VERSE DRUMSTICKS naturel of gemarineerd 1 kg6.75 ACHTERHAM 100 gram2.25 R0SBEEF 100 gram2.95 GRILLWORST 200 gram2.50 SELLERY SALADE 100 gram0.99 maandag, dinsdag en woensdag 29, 30 en 31 januari GEHAKT 1 kg10.50 VLEES MET RANDJE - 1 kg13.50 HAMBURGERS 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. raad. Hij vraagt daarin zijn 'zaak' in de eerstvolgende gemeenteraadsver gadering aan de orde te stellen en ervoor te zorgen dat hij op korte ter mijn antwoord krijgt van b. en w. op zijn vragen. Inmiddels is het eind januari en maandag komt de brief in de gemeenteraad aan de orde. Het advies van b. en w. luidt echter: ter afdoening in handen stellen van b. en w. Schot wil dat de gemeenteraad kritische vragen aan het college stelt over de manier waarop hij behan deld is. De bomen op de algemene begraaf plaats aan Onder de Linden worden gerooid en vervangen door nieuwe. Maar dit karwei blijkt meer te kos ten dan was voorzien. Aanvankelijk zou het project samen met een ver betering van het openbaar groen in Stavenisse plaatsvinden. In totaal zouden de kosten 60.000 gulden zijn, maar nu blijkt dat alleen het rooien van de bomen al bijna 59.000 gulden kost. Daarom willen b. en w. het karwei in Stavenisse uitstellen. Het voorstel wordt dinsdag bespro ken door de commissie openbare werken. A. Koetsier heeft vrijdag met 5792 punten de competitiewedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars gewonnen. Op afstand volgde J. van Gorsel met 5291 punten. De uitslag was: 1 A. Koetsier 5792 p; 2 J. van Gorsel 5291 p; 3 J. van Zetten 4875 p; 4 H. Christiaan 4792 p; 5 J. van der Werf 4768 p; 6 G. de Hond 4656 p; 7 J. Guiljam 4618 p; 8 M. Bron mans 4586 p; 9 A. Arts 4577 p; 10 M. den Haan 4466 p; 11 L. Kamp man 4424 p; 12 P. Bazen 4410 p; 13 R. Waasdorp 4364 p. Het evenementencomité Smalstad collecteert zaterdagmiddag tussen vier en zes uur huis-aan-huis voor koninginnedag. De opbrengst is vooral bedoeld voor de festiviteiten 's middags en 's avonds, dus na het bezoek van de koninklijke familie. Met een bijdrage van de gemeente en de opbrengst van een sponsorac tie onder het Thoolse bedrijfsleven hoopt het comité voldoende geld te hebben om de koningin en haar familie op een "passende manier te ontvangen. Ongeveer 40 belangstellenden be zochten maandag de thema-avond van de EHBO-vereniging. Zij hoor den dokter Speeckaert, orthopedisch chirurg in het Sint-Franciscuszie- kenhuis te Roosendaal, spreken over knie- en heupprothesen. Op een boeiende een aansprekende manier vertelde hij over het ontstaan ervan, en liet met veel voorbeelden uit de praktijk zien hoe in de loop der jaren de techniek van de prothesen sterk verbeterde. Tegenwoordig is zo'n operatie voor de patiënt nog steeds zwaar, maar voor de chirurg routine werk. Dokter Speeckaert illustreer de zijn verhaal met videobeelden van een operatie en met röntgenfo to's. Hij beantwoordde verschillende vragen en ontving als dank voor zijn bijdrage een boeket en een envelop met inhoud. De gemeente heeft met G.B. de Viet een akkoord bereikt om per 1 november de pacht te beëindigen van een stuk landbouwgrond aan de Pluimpotweg. Over de schadeloos stelling spreekt de gemeenteraad zich maandag uit. De 1.96.30 hecta re grond is door de gemeente gekocht van het rijk om er een uit breiding van het industrieterrein te verwezenlijken. Voor de derde keer in zeven weken tijd heeft zich een eenzijdig ver keersongeval voorgedaan op de Pro vincialeweg richting Stavenisse. Woensdagmorgen liep een 28-jarige dorpsgenote daarbij enkele gekneus de ribben op. Ze was in haar auto op weg naar Stavenisse en raakte in een bocht in de weg de macht over het stuur kwijt. De auto slipte en kwam ondersteboven in een sloot terecht. Voorbijgangers hielpen de vrouw uit de auto, die volledig vernield was. Het college van b. en w. wil tegelijk met de geplande uitbreiding van de Groen van Prinstererschool en de bestrating van het schoolplein ook de fiolering'fönd hét gebouw aan pakken. Volgens het college kampt de riolering in het dorp met een ber gingstekort dat gecompenseerd moet worden. Dat zou volgens b. en w. moeten gebeuren door het regen water dat van het dak van de school en het schoolplein stroomt, niet meer op het riool uit te laten komen, maar op een apart schoon waterriool. Dat nieuwe riool wordt dan rond de school aangelegd, gelijk met de andere werkzaamheden. Dat bespaart kosten. Het plan van b. en w. wordt dinsdag in de commissie openbare werken besproken. J.J. Hage wil zijn woning aan de Hogeweg uitbreiden. Maar het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan Buitengebied. Er wordt gebouwd op grond met deels de bestemming 'landbouw' en deels 'erf. Op het erf wordt bovendien het maximaal toegestane percentage bebouwing overschreden. Omdat het bouwplan wél voldoet aan de huidige planologische inzichten, is het gemeentebestuur bereid het bestemmingsplan aan te passen. De gemeenteraad praat daar maandag middag over. De auto van een 30-jarige inwoner werd maandagavond tussen half vijf en kwart over negen met een scherp voorwerp bekrast. De wagen stond geparkeerd aan de Molenstraat en liep aanzienlijke schade op. De poli tie verzoekt getuigen contact op te nemen met het politiebureau in Tho len. Een 55-jarige inwoner uit Tilburg kwam er vrijdag achter dat er in de afgelopen maanden was ingebroken in zijn caravan die vast op een cam ping staat. Er werden diverse spul len meegenomen met een gezamen lijke waarde van ongeveer 2000 gul den. In de competitie van Tolrust verloor W. Bijl van A. Demming, ondanks dat hij twee series van 9 caramboles maakte én de hoogste serie van 15 caramboles. De twee speelden de kortste partij, van 14 beurten, en Bijl had met 3,14 het beste gemiddelde. De uitslagen: A. Demming-W. Bijl 10-7,72, J.K. Elenbaas-J. Niemants- verdriet 9,41-10, C. Bal-A. Burgers 4,61-10, G. Kleinveld-A. Schot 7,14-10, R. Lisseveld-K. Nagelker- ke 10-7,70. Maandagavond tussen half vijf en half elf heeft een onbekende diepe krassen aangebracht op de auto van een 29-jarige inwoner. De rechter kant van de auto en het kofferdeksel zijn zodanig bekrast, dat een groot deel van het voertuig overgespoten zal moeten worden. Voorzitter mevr. H. Kaptein-Drok kon woensdag 35 leden begroeten op de jaarvergadering van de platte landsvrouwen. De aanwezigen keur den de diverse verslagen zonder op- of aanmerkingen goed. Het perio diek aftredende bestuurslid mevr. A.F. van Nieuwenhuijzen-Nele- mans werd met algemene stemmen herkozen voor een periode van drie jaar. In de kascommissie nam mevr. E. Burgers-Berrevoets de plaats in van mevr. L. Broekhuizen-Kila. Provinciaal bestuurslid mevr. M. Emmelot-Koolen uit Scherpenisse wees de aanwezigen op de bijeen komst op 31 januari in Scherpenisse en de provinciale jaarvergadering op 28 maart in Goes. Dan wordt ook het 65-jarig bestaan van de bond gevierd. Mevrouw Emmelot beval de cursus Wegwijs in de bond voor iedereen aan. Na de pauze werdén video-opnamen getoond van de tex- tielavond en de optocht ter gelegen heid van 50 jaar bevrijding. Ook werden foto's bekeken. Op 9 februari staat de gezinsavond op het programma. Sint- Burgemeester en wethouders willen in de Zuiddijk een riolering aanleg gen. Dit project is opgenomen in de investeringsplanning en moet de bergingscapaciteit van het riole ringsstelsel vergroten en het uitwer pen van vuil verminderen. Het gaat om een gewoon betonriool van 90 centimeter doorsnee en een schoon- waterriool van 25 tot 51 cm door snee. Het schoonwaterriool moet regenwater opvangen en lozen op een sloot van het waterschap. Zo wordt het pand Zuiddijk 58 verlost van wateroverlast. De nieuw aan te De treurwilg op de hoek Zuid Oudaan!Molensingel in Tholen, bij de woning van de familie A. Baaij, is flink gekortwiekt. De boom staat weer al klaar voor een nieuw groeiseizoen, maar op dit moment heerst de winter nog. Zondag 28 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Westland, Middelhar- nis. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Visser, Apeldoorn. GEREF. KERK 10 u. da. Ridder-van Meggele. 17 u. zangdienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. ds. Fockema Andreae, Wassenaar, jubileumviering. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Poppe, den Bosch. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastor Wiertz. zo 9.30 u. pastor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. De Raad, IJsselmui- den. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. leggen riolering is ongeveer 200 meter lang en ligt op een diepte van 2,5 tot drie meter. Het plan wordt dinsdag besproken in de commissie openbare werken. Door een misverstand is in de gemeentebegroting maar 4600 gul den subsidie opgenomen voor de recreatiezaal van de De Rozeboom. Dit had 6500 gulden moeten zijn en daarom wordt de gemeenteraad maandag gevraagd het verschil als nog beschikbaar te stellen. Overi gens krijgt de stichting voor regio nale zorgverlening 4650 gulden minder dan vorig jaar, omdat de gemeente niet langer het tuinonder houd betaalt van het woon-zorg- complex. Het plan van A. van de Beek om zijn huis in de Wilhelminastraat uit te breiden is in strijd met het bestem mingsplan Kern. Er wordt namelijk gebouwd op grond met de bestem ming 'tuin'. Maandag praat de gemeenteraad over wijziging van het bestemmingsplan om de bouw mogelijk te maken. De provincie laat een oriënterend bodemonderzoek uitvoeren naar de kwaliteit van de watergang van de Bruintjeskreek. Het is bedoeld om inzicht te krijgen in de hoeveelheid slib die weggebaggerd moet worden en de mate van verontreiniging daarvan. Het onderzoek vindt plaats in het kader van de saneringspara graaf van de wet bodemsanering. De provincie heeft Iwaco in Den Bosch gevraagd offerte uit te brengen voor dit bodemonderzoek. Van vrijdag op zaterdag is er inge broken in een vrijstaand huis aan de Gladiolenstraat. De inbrekers kwa men binnen aan de achterkant van de woning. De bewoners waren op dat moment niet thuis. Er werd ondermeer geluidsapparatuur, sie raden en geld meegenomen. De politie vraagt getuigen contact op te nemen met het politiebureau in Tho len. De afdeling van het Rode Kruis, die dit jaar een halve eeuw bestaat, organiseert op vrijdag 9 februari een bloeddonoravond. Het team van het centraal laboratorium komt van half 7 tot 9 uur in De Wimpel. Gezonde mannen en vrouwen tussen 18 en 70 jaar zijn in de gelegenheid een halve liter bloed af te staan ten behoeve van de medemens. Mannelijke donoren mogen sinds 9 februari vorig jaar nog geen vier keer bloed hebben gegeven, vrouwen nog geen drie keer. Men kan zich vooraf aan melden op het adres Schoolstraat 28, tel. 572741 of 572775. In juni en oktober staan opnieuw donoravon den gepland. Arbo-GGD. Arbo-GGD Zeeland, de voormalige afdeling bedrijfsge zondheidszorg van de GGD, krijgt 30 januari het certificaat arbodienst van het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid. Hoofd mevr. C.A. Sijderius van de Arbo-GGD ontvangt om drie uur in het stadhuis te Goes het certificaat uit handen van commissaris van de koningin W.T. van Gelder. Dit betekent dat de arbodienst voldoet aan de wette lijke eisen. a.u.b. tijdig een adreswijziging sturen aan: Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland of aan uw bezorger. OUD GEREF. GEM. - 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.A.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 19 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 14.30 u. dhr. Van Westen, Borssele. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.D.) en 17 u. ds. Van Ecke- veld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 25/1 19.30 u. ds. Meeuse, Vlaar- dingen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Beukei, Kapelle-Bie- zelinge. 15 u. ds. Lingen, Haamstede. Zaterdag 27 en zondag 28 januari. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer tel. 0166-672400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse tel. 0166- 692400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 0167-502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Verkouteren, Sint-Anna land tel. 0166-653366. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 0166-662596 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 THUISZORG OOSTERSCHELDE Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u., Centrum Thuiszorg Dr. TazelaSrstf. 1, St. Maartensdijk, tel. Of 66- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatschappelijk werk buiten kan tooruren (noodsituaties) tel. 0118- 628743, GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 25 jan. t/m vrijdag 2 feb. donderdag 25 6.47 - 18.32 vrijdag 26 7.32 - 20.02 zaterdag 27 8.17-20.47 zondag 28 9.07-21.42 maandag 29 10.07-22.52 dinsdag 30 11.27 - woensdag 31 0.12-12.42 donderdag 1 1.22-13.47 vrijdag 2 2.17- 14.42 za 27/1 12.14 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2