Jeugddammers lonken naar titels December zonnig, droog en erg koud Vier meisjes aan top klassement Centrale Judovereniging Tholen 'Judo heeft positieve invloed op het gedrag van kinderen' De CJET PERSIA Protest van duikers tegen aparte zones Koersballen voor ouderen Twintig clubs met 171 deelnemers in Smash boekt verrassende eerste winst Meulvliet in laatste fase toch onderuit Verrassende winst voor Kaai Boys Engelsman op lustrumtoernooi Eerste Judoclub Tholen: Vijf leden van De Dolfijn op kampioenschap Donderdag 25 januari 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Eendracht op dreef in Zeeuwse finale Denksport Hydrauliekkoppelingen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Twee koplopers Zes pupillen Maar vijf wintermaanden strenger 1996 begint aan de droge kant. De maand heeft inmiddels al een forse achterstand opgelopen wat betreft de neer slag. De strenge vorst en het schaatsplezier zijn echter voorlopig wel voorbij. Intermezzo Tholen kende zaterdag twee judotoernooien. In Tholen hield de Eerste Judoclub Tholen een jeugdtoernooi en in Sint-Maartensdijk was de Centrale Judovereniging Eiland Tholen (CJET) actief. Bij beide evenementen tra den totaal 257 judoka's aan. Sportief verloop "Congratulations, well done, young man." Gefeliciteerd, goed gedaan, jongeman. De 69-jarige oud judoka A. Davies uit Engeland reikte zaterdag bekers uit aan de deelnemers van het lustrumtoernooi van de Eerste Judo club Tholen in de gymzaal aan de Zoekweg in Tholen. Kinderen die het Engels niet machtig zijn, keken wat vreemd maar begrepen uit de vriendelijke toon waarop ze werden toegesproken dat het gemeend was. "Congratula tions, well done, young lady." Positieve invloed Uitslagen wil de RABOBANK en alle winkeliers op het eiland Tholen bedanken, die het mede mogelijk hebben gemaakt ons judotoer nooi tot een succes te maken. Tafeltennis Zwemmen Zaalvoetbal IF "MEULVLIET" THOLEN Winst reserves Spannende duels 4 etages Oosterse Tapijtkunst De jeugdspelers van damclub De Eendracht doen het goed bij de Zeeuwse kampioenschappen. Rombout Kousemaker gaat waarschijn lijk zijn titel bij de junioren prolongeren. En gezien de krachtsverschil len moet het mogelijk zijn dat de winnaars bij de aspiranten en de pupillen ook van Tholen komen. Zaterdag vond bij de junioren het cruciale duel plaats tussen Rombout Kousemaker en Jan-Willem v.d. Hart uit 's-Gravenpolder. Laatstge noemde had de maximale score van zes punten uit drie wedstrijden en was duidelijk uit op een remise tegen de Tholenaar die hem op één punt achterstand volgde. Maar in het hol van de leeuw bleek Kousemaker bestand tegen de druk als favoriet; hij liet zijn tegenstander kansloos. In de laatste ronde, tegen Verschoor uit Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. De duikers zijn het niet eens met de plannen van de provincie om de Oosterschelde op te delen in zones waar niet en gebieden waar wél gedoken mag worden. Deze zoge naamde zonering - die de provincie in wil voeren om het stropen en het plunderen en vernielen van vistuig tegen te gaan - zou de mogelijkhe den van de duikers teveel beperken. De duikers zijn bang dat in de weini ge gebieden waar straks nog wel gedoken mag worden, niet veel te zien zal zijn en dat de veiligheid en de natuur in het gedrang zullen komen. Zo'n vierduizend onderwa tersporters zetten daarom hun hand tekening onder een verklaring op een briefkaart dat ze zich nog nooit schuldig hebben gemaakt aan stro perij of vernieling van vistuig. Deze actie werd georganiseerd door de Zeeuwse ondernemers in de duik sport, het blad Duiken en de onder watersportbond. Afgevaardigden van de duiksport, waaronder R. van den Meerendonk van de Thoolse duikschool Orka, kiepten de kaarten j donderdag óver het bureau van gedeputeerde J.G. van Zwieten. daarnaast waren, er .nog eens..dui- zenden bezwaarschriften en petities i binnengekomen bij de provincie, en niet alleen uit Nederland. In totaal kreeg de provincie bijna 10.000 reacties binnen. Gedeputeerde Van Zwieten was in zijn nopjes met deze stroom protesten. Zelf ziet hij de zonering ook niet zo zitten. Hij zal dan ook nogmaals aan zijn medebe stuurders voorstellen om af te zien van het instellen van zones in de Oosterschelde. De duikers denken dat ze zelf wel tot overeenstemming kunnen komen met de vissers. Om het imago van de duikers wat op te krikken kan het publiek in juni op vier zondagen aan het Grevelingen- meer zelf kennismaken met het dui ken. Bovendien wordt binnenkort de actie 'Bord voor je kop' opgestart. Duikers plaatsen dan borden langs het water waarop staat wat wel en wat niet toegestaan is. Middelburg, moet de Tholenaar in staat zijn titel te prolongeren. De tussenstand na vier ronden: 1. R. Kousemaker 7 p, 2. J.W. v.d. Hart 6 p, 3. C. Binkhorst (Tholen) 3 p (uit 3 wedstr.), 4. T. Verschoor 3 p, 5. M. Schot 2 p en 6. J. de Vos (Tholen) 1 p (uit 3 wedstr.). In de leeftijdscategorie 12- tot 16- jarigen delen de Thoolse aspiranten Hans Leune en Rien Schakel halver wege de finale de koppositie met elf punten uit zes wedstrijden. In de onderlinge confrontatie schatte Schakel zaterdag zijn voordelige stelling als ongunstig in. Hij bood remise aan, wat Leune gretig accep teerde. De twee kanshebbers op de titel worden op de voet gevolgd door hun clubgenoot Mathijs Binkhorst, die het niet zal nalaten toe te slaan bij een eventuele misstap. Ook de rol van A. Mol (PWG 's-Gravenpolder) is nog niet uitgespeeld. De finale bestaat uit 14 spelers. Tussenstand na zes ronden: 1. H. Leune (St.Annaland) 11 p, 2. R. Schakel (Tholen) 11 p, 3. C. Jacobusse 9 p (uit 7 wedstr.), 4. M. Binkorst (Tho len) 8 p (uit 5 wedstr.), 5. J. van Gor- sel (Tholen) 8 p, 6.1. Alewijnse 8 p, 7. P. Lindhoud (St.Annaland) 8 p, 8. A. Mol 6 p (uit 4 wedstr.). De finale bij de pupillen moet nog van start gaan, omdat twee zaterda gen gebruikt zijn voor het spelen van de voorronden. De 36 deelne mers waren verdeeld in drie groepen van twaalf. De beste vier uit elke groep zouden zich plaatsen voor de finale. De Tholenaren deden al van zich spreken, want zes van hen drongen door tot de laatste twaalf. Het zijn Merijn Mulders, Freddy Simons, Laura Bijl, Raimond van Loon, Wilmer Kousemaker en John de Rooij. In de tweede groep komen Lisette Binkhorst en Arjan Contant uit. De eerstvolgende wedstrijden wor den op 3 februari gespeeld; de beslissingen vallen een week later. Gisterenmiddag zijn in Meulvliet de eerste ronden afgewerkt van het dam-- en schaaktoernooi voor Thool se basisscholen. Woensdag volgt de ontknoping. Uitslagen van de wedstrijd in Tholen: J. Geuze en L. Soomers 22 p; mevr. A. Bal en mevr. F. Schellinger 21 p; mevr. R. Burrows en H. Bal 18 p; mevr. S. Hoven en A. Verkamman 15 p; mevr. Y. Ver kamman en mevr. R. Nagtegaal 15 p; mevr. C. Praat en D. Schellinger 15 p; mevr. D. Pigmans en wisselende partner 4p. Sint-Maartensdijk: S. Wolse en A. Leemre'ijze 27 p; N. van Driel en C. van Mierlo 25 p; A. Goode en M. Dane 25 p; W. Bijl en C. van Gorsel 23 p; M. Bijl en A. van Splunter 17 p; C. van Haaften en G. Verwijs 13 p; L. Verschoor en C. van Splunter 8 p. Door Jan Verste egt De laatste maand van 1995 is de laatste jaren steeds meer het vierde wiel aan de herfstwagen geworden. Winterweer van enige betekenis kwam er in december niet of nauwe lijks voor. Daarentegen regeerden wind en regen. De laatste koude decembermaand deed zich voor in 1981 toen er volop geschaatst werd. Het leek erop dat december 1995 ook een warme maand zou worden, maar niets was minder waar. Het werd zeer koud, erg zonnig en ook heel droog. Al in de eerste dagen na sinterklaas werd het kouder. Een krachtig hoge- drukgebied dat boven Scandinavië tot ontwikkeling kwam, handhaafde zich en op 5, 6 en 7 december bleef het kwik op de meeste plaatsen beneden nul. Dat leverde de eerste ijsdagen op. Sinterklaasdag was snijdend koud vanwege de stevige oost- tot noordoostenwind. Het bleef aan de koude kant tot de 22e, want toen kwam de traditionele 'kerstdepressie' in zicht. De wind draaide naar de zuidhoek en bracht in snel tempo warme lucht. In het Zeeuws-Vlaamse West- dorpe liep het kwik zelfs op tot 12 graden, de hoogste temperatuur van het land in december. Lang duurde het intermezzo echter niet, want tij dens de kerstdagen was het koud en plaatselijk viel er zelfs sneeuw. Een witte kerst zat er echter niet in, daar voor was de produktie van de nostal gische neerslag te laag. Na de kerst werd de vorst strenger. Op 29 december daalde het kwik in Soes- terberg tot -15,5 graden en dat was landelijk de laagste temperatuur van 1995. Tegen de jaarwisseling volg de een dooi-aanval en dat leidde in het zuiden en midden van het land tot grote overlast voor het verkeer door ijzel. De gemiddelde tempera tuur kwam uit op -0,9 graden. Nor maal is dat 3,2 graden bóven nul. Slechts vijf decembermaanden in deze eeuw waren nog kouder (1963, 1927, 1950, 1969 en 1933). Op 26 dagen kwam de temperatuur onder nul, terwijl dat normaal gesproken de helft is. Met een landelijk gemid delde van 65 uren zon zaten we ook aan de hoge kant. Normaal is dat 39 uren. In Maastricht had men zelfs 55 uren zon. Behalve koud en zonnig was december ook droog, net als de herfst overigens. Er viel gemiddeld 35 mm neerslag tegen 78 mm nor maal. Eindhoven kreeg met 57 mm de meeste neerslag, maar normaliter kan het maximum wel oplopen tot 100 mm in de Veluwe. Afgezien van september is het dus al sinds de zomer zeer droog. Trainer J. van Wezel reikt de prijzen uit aan winnaars van het jaarklassement van de centrale judovereniging eiland Tholen: vlnr: Heidi Hartog, Melanie Zandbergen en de zusjes Angela en Ilonka van Vossen. Aan het toernooi in Haestinge in Sint-Maartensdijk namen 171 judo ka's deel van twintig clubs die aan gesloten zijn bij de culturele judo en jiu-jitsu federatie. In de sportzaal werd in zes leeftijds-en gewichtsca- tegoriën gespeeld. Bij de strijd tot zestig kilo werd Ilonka van Vossen uit Stavenisse eerste en legde Heidi Hartog uit Sint-Maartensdijk beslag op de tweede plaats. Ook Marcel Uyl uit de smalstad werd tweede, maar dan in de categorie tot 40 kilo. De deelnemende verenigingen kwa men onder meer uit Huijbergen, Breda, Bergen op Zoom, Rijsber- gen, Heinkenszand, Oosterhout, Nieuw Vossemeer en uit het Belgi sche Berendrecht, Oostmalle en Wuustwezel. De centrale judover eniging eiland Tholen die 35 leden telt, kwam met 16 judoka's op de mat. Ook OVJV, de zustervereni ging uit Oud-Vossemeer was in de smalstad vertegenwoordigd. Van deze club behaalde Kevin Potappel een tweede plaats. Trainer en tevens scheidsrechter J. van Wezel reikte op het toernooi prijzen uit aan de winnaars van het jaarklassement van de CJET. De prijzen zijn voor judoka's die de meeste punten verzameld hebben op de toernooien van 1995. Dit keer sleepten de meisjes de meeste pun ten in de wacht tijdens zo'n 14 toer nooien. Bekers waren er voor de 15- jarige Ilonka van Vossen (bruine band), haar 12-jarige zusje Angela van Vossen (oranje band), de 15- jarige Heidi Hartog (blauwe band) en de 9-jarige Melanie Zandbergen (oranje band) uit Scherpenisse. De wedstrijden kenden een sportief verloop. De vrijwilligers van de EHBO behandelden slechts enkele judoka's voor kleine blessures. Vijf leden van de CJET eindigden op een derde plaats: in de categorie tot 30 kilo was dat Melanie Zand bergen, tot 35 kilo Demian Vermunt uit Stavenisse, tot 40 kilo Sandra Westdorp uit Sint-Annaland, tot 45 kilo Miranda Visser uit Sint-Maar tensdijk en tot 55 kilo Angela van Vossen. Ilonka en Heidi namen ook deel aan de klasse senioren dames: Ilonka werd tweede en Heidi derde. Vera de Herdt (links) uit Stavenisse in actie tijdens haar partij op het lustrumtoernooi van de eerste judoclub Tholen. Davies was te gast op het jeugdtoer nooi waar 86 judoka's aan deelne men. Veertien kwamen uit Kent in Engeland. De Nederlandse vlag hing broederlijk naast de Engelse boven de matten in de gymzaal. En op het schild van de overkoepelende organisatie 'Bushido Za Zen, Inter national Judo Society' staat Davies vermeld samen met zijn Nederland se collega W. Wuijts, trainer van de Thoolse judoclub. Deze club bestond op 1 september 1995 35 jaar. In 1960 begon Wuijts in het café Hof van Holland van Van Zanten in de Visstraat nadat hij in de zomer van dat jaar een demonstratie had gegeven op de muziekkiosk op de Markt. Na afloop van het toernooi bezoch ten ze het etablissement nogmaals om er herinneringen op te halen. Sinds 1969 komt Davies met een clubje judoka's naar Tholen. Hij leerde Wuijts kennen in Vlissingen toen zijn woonplaats Deal er als Engelse zustergemeente op bezoek was tijdens een uitwisselingspro gramma. Het klikte en de band bleef. Over en weer bezochten ze toernooien. Davies vertelde dat hij al weer voor de 127ste keer het Kanaal was overgestoken om met judoka's uit Deal, Dover en Maiden head in Nederland te spelen, vaak in Tholen en Bergen op Zoom. Ooit telde de bezoekende club vijf tig deelnemers, maar dat aantal zak te in de loop der jaren. Volgens Davies is er weinig verschil tussen het judo zoals dat hier wordt bedre ven en de wijze waarop dat in Enge land gebeurt. "Er zijn hele kleine verschillen in de regels maar de jon gens en meisjes vechten hier even hard als bij ons. En na elke partij geven ze elkaar een hand. Het is een vriendelijke sport." En bovendien heeft judo een positieve invloed op het gedrag, zo vindt Davies. "Het is een gedisciplineerde sport. Kinde ren die aan judo doen, misdragen zich niet." Op het toernooi deden judoka's mee tot twintig kilo. De indeling in klas sen geschiedde, naast het gewicht, ook aan de hand van leeftijd en kleur band om te grote krachtsverschillen in de poules te vermijden. De uitslagen van het toernooi van de Eer ste Judoclub Tholen zijn als volgt. GEMENGD tot 20 kilogram: 1 Glenn van Praat uit Oosterhout; 2 Ricardo Rooijmeijer uit Rotterdam; 3 Melissa Broerers uit Rotterdam. JONGENS tot 25 kg: 1 Maurits Over- dulve uit Tholen; 2 Marvin de Boer uit Rotterdam; 3 Joachim van Eek uit Stave nisse. Tot 30 kg: 1 Mark van Praat uit Ooster hout; 2 Amit Sardjoe uit Rotterdam; 3 Husseïn Caner uit Oosterhout. Tot 35 kg: 1 Danny Kok uit Oosterhout; 2 Johan Talboom uit Oosterhout; 3 Ramon v.d. Sande uit Tholen. Tot 40 kg (met deel klasse tot 45 kg): 1 Frans Ponse uit Sint-Maartensdijk; 2 Anwar Jagesak uit Rotterdam en Patrick NijJtad uit Sint-Maartensdijk. Tot 50 kg (met deel klasse tot 45 kg): 1 Graig Ruffles uit Maidenhead (Enge land); 2 Stephen Keen uit Deal (Enge land); 3 Adam Sutton uit Maidenhead. Tot 60 kg: I Dennis Woudenberg uit Bergen op Zoom; 2 Danny Goossens uit Bergen op Zoom; 3 Graig Ruffles; 4 Mattijn de Herdt uit Stavenisse. MEISJES tot 30 kg: 1 Nicole Rooij meijer uit Rotterdam; 2 Keetie Ponse uit Sint-Maartensdijk; 3 Reena Bissum- blar uit Rotterdam. Tot 35 kg: 1 Nicola Howard uit Deal; 2 Corina Smits uit Oosterhout; 3 Diana de Boer uit Rotterdam. Tot 40 kg: 1 Nazie Erkan uit Rotterdam; 2 Maaike van Mook uit Oosterhout; 3 Sharona Raams uit Oosterhout; 4 Alice Ponse uit Sint-Maartensdijk. Tot 45 kg: 1 Lucinda Verheezen uit Hoogerheide; 2 Arlinda Giel uit Rotter dam; 3 Nazie Erkan. Tot 53 kg: 1 Michelle Walters uit Deal; 2 Elaine Struijk uit Oosterhout; 3 Lucin da Verheezen. Tot 60 kg: 1 Rachel Willems uit Rotter dam; 2 Helen Samer uit Maidenhead; 3 Nella Dorothea uit Rotterdam. Advertentie I.M. Het vlaggeschip van tafeltennisvereni ging Smash '76 behaalde vrijdagavond in een uitwedstrijd tegen titelkandidaat Backhands 3 een onverwachte overwin ning. Smash won in Sint-Willebrord met 6-4. Christian van 't Hof was goed in vorm en won alledrie zijn partijen. Mar co Saarloos en Ad Verhage wonnen elk één keer. Van 't Hof en Verhage sleepten ook de winst bij het dubbelspel in de wacht (setstanden 24-26 en 18-21). Deze overwinning is een goede binnenkomer voor Smash dat zijn eerste wedstrijd in de tweede klasse speelde. Zaterdag ont moet Smash thuis een oude bekende die vorig seizoen kampioen werd in de derde klasse: Smash '70 uit Noordhoek. Maar met de huidige bezetting en steun van het thuisfront hopen de Sint-Annalanders toch op een kleine overwinning. Smash 2 was minder fortuinlijk. Het team speelde uit tegen Sios Roosendaal. David van Driel was afwezig en daarom deed men een beroep op Henk Jopse. Het werd een 7-3 nederlaag voor de Sint- Annalandse ploeg. Adri Aamoudse won twee wedstrijden en Rafaël Fructuoso één. Jopse moest alle punten aan de tegenstander laten en ook het dubbespel werd door Sios gewonnen. Ook Smash 3 boekte een nederlaag in de thuiswedstrijd tegen Vice Versa 6. Alleen Jos Bakker imponeerde en won twee partijen. Johan Geluk en Piet van Dijke verloren alles. Omdat ook de dub bel naar de tegenstander ging, verloor Smash met 2-8. De junioren Smash 2 moesten thuis tegen Gageldonk eveneens de winst uit handen geven. Anné Sturris, Arjan Ket ting en Willem Stoutjesdijk wonnen elk één partij en zo werd het 3-7. Een krappe overwinning was er echter voor de kadetten Smash IDit team dat Red Star 3 ontving, won net met 6-4. Gabriël Gunter, Anné van Dijke en Peter Bazen wonnen elk twee partijen. De winst in het dubbelspel ging naar de gas ten. Kadetten Smash 3 ging naar Etten-Leur en leed daar een grote nederlaag tegen Tanaka 4. Het werd 10-0 voor de tegen stander en dat is geen beste start in de derde klasse A. In de vierde klasse A speelde kadetten Smash 4 uit tegen TCS 3. De thuisploeg won net met 6-4. Rob en Merijn v.d. Klooster en Harm Westdorp wonnen ieder één wedstrijd en ook de winst in het dubbelspel werd binnengehaald door Merijn v.d. Klooster en Harm Westdorp. Programma 26 januari: Tanaka 6- Smash 3. 27 januari: Smash-Smash '70, Smash 2- Markiezaat 3, kadetten Backhands 2- Smash I, junioren Perfection/Irene 6- Smash 2, kadetten Smash 3-TCS 2, kadetten Smash 4-Markiezaat 5. Alle thuiswedstrijden beginnen om twee uur in De Wellevaete te Sint-Annaland. Vijf leden en twee estafetteploegen van zwemvereniging De Dolfijn '92 deden mee aan de Zeeuwse winter-zwemkam- pioenschappen. Uit elke leeftijdscatego rie kwamen de twaalf beste zwemmers van Zeeland bij elkaar om voor de titel te strijden. Daarbij zaten ook leden van De Dolfijn en dat is een goede prestatie als men bedenkt dat ze slechts eenmaal per week kunnen trainen in de winter, terwijl andere verenigingen twee tot vijf keer oefenen. Volgens De Dolfijn illustreert dit weer eens het gemis aan een overdekt zwembadDe Dolfijn behaalde geen ereplaats op de kampioenschappen, maar er werden wel diverse persoonlijke records (p.r.) gebroken. De uitslagen waren: Jongens tot dertien jaar. 100 m school slag: 5 René van Oudenaarde 1.31.5 min en p.r. Tot vijftien jaar. 100 m mgslag: 7 Wer ner de Viet 1.15.7 min en p.r.; 11 Pascal de Viet 1.17.8 min. en p.r. 100 m vrijeslag: 12 Werner de Viet 1.09.8 min. 100 m vlinderslag: 10 Wemer de Viet 1.22.8 min. Tot zeventien jaar. 100 m schoolslag: 8 Remco de Viet 1.23.9 min. Heren. 100 m schoolslag: 11 Jean-Phi- lippe Paap 1.21.3 min. 100 m vlinderslag: 9 Jean-Philippe Paap 1.21.3 min. Estafette dames. 4 x 100 m vrije slag: 9 Melanie van der Maas, Mireille van der Maas, Moniek van den Hout en Astrid Bouten 5.26 min en ploegrecord. 4x 100 m wisselslag: 11 Melanie van der Maas, Mireille van der Maas, Moniek van den Hout en Astrid Bouten 6.15 min en ploegrecord. Estafette heren. 4 x 100 m wisselslag: 9 Wemer de Viet, Pascal de Viet, Remco de Viet en Jean-Philippe Paap 5.14.4 min en ploegrecord. 4 x 100 m vrijeslag: 9 Wemer de Viet, Pascal de Viet, Remco de Viet en Jean- Philippe Paap 4.42 min en ploegrecord. Leeskring. Op 9 mei houdt prof. Hans Achterhuis een lezing over zijn boek 'Natuur tussen mythe en techniek'. Dit boek zal daarna in de groep worden besproken. Geïnteres seerden kunnen zich ondermeer opgeven bij het consulentschap voor natuur- en milieu-educatie tel. 0113- 211675. Na de winst van vorige week trof Meul vliet maandag in Tupamaros een tegen stander van een ander kaliber. Beide ploegen begonnen voorzichtig aan de wedstrijd. Tupamaros was in de beginfa se iets meer in balbezit, maar kon toch geen kansen creëren. Pas na tien minuten viel het eerste doelpunt. Durmus Celik verspeelde de bal op de middellijn en een aanvaller van Tupamaros maakte gretig gebruik van deze kans en passeerde de kansloze doelman Willem Weyts. Een minuut later werd het zelfs 0-2 toen een slechte dekking in de verdediging van Meulvliet een niet te missen kans voor de tegenstander opleverde. Meulvliet leek' wakker geschud, nam het initiatief over en zette Tupamaros vast op eigen helft. Binnen drie minuten was de achterstand omgebogen naar een 3-2 voorsprong. Twee individuele acties van John Nieuwkoop en een mooie direct inge schoten vrije trap van Lars Tazelaar zorgden voor deze stand. Op slag van rust kwam Tupamaros nog terug tot 3-3 via een vrij trap die direct ingeschoten werd. In de tweede helft was het spelbeeld het zelfde. Tupamaros had iets meer balbe zit, maar durfde geen risico's te nemen. Ook Meulvliet kreeg geen kansen en pas tien minuten voor het einde viel er opnieuw een doelpunt. Hassan el Jilali kwam vrij voor de keeper na een snelle combinatie met Erwin de Nijs. Hij aar zelde niet en schoot 4-3 binnen. Het leek nu een kwestie van de wedstrijd uitspe len, maar drie minuten voor het einde kreeg Tupamaros een vrije trap op de rand van de middencirkel. De direct ingeschoten bal werd door de opgestelde muur van richting veranderd en rolde in de tegenovergestelde hoek het doel bin nen, achter de kansloze doelman Weyts. Meulvliet wilde hierna de zaak forceren en liep daardoor tegen twee scherpe counters aan waardoor de winst in de laatste minuut aan Tupamaros werd gegeven. Een flinke tegenvaller voor Meulvliet dat maandag om zeven uur thuis tegen Heerle speelt in sporthal Meulvliet te Tholen. Met de klinkende 11-4 overwinning van vorige week nog vers in het geheugen, trad Meulvliet 2 maandag in Goirle aan voor de partij tegen Konica-Primeur 3. De Thoolse ploeg begon sterk aan de wedstrijd en kwam door doelpunten van Alex v.d. Reest en Bas Verdult al binnen tien minuten op een 2-0 voorsprong. Verdedigend liet Meulvliet echter wel eens een steekje vallen en daardoor kwam de tegenstander terug tot 2-1. Gelijk hierop vergrootte Meulvliet de voorsprong weer tot 3-1 en wederom door slordigheden in de defensie, kwam Konica terug tot een ruststand van 3-2. In de tweede helft hield Meulvliet wat meer rust in de ploeg en dat leidde tot een overwicht dat ook in de stand tot uiting kwam. Het Thoolse team liep uit naar 5- 2. Maar men kon niet voorkomen dat ook Konica scoorde en de Goirlese ploeg behield steeds aansluiting. Toch kon Meulvliet zijn voorsprong vasthouden en uiteindelijk wonnen de gasten met 7-5. Aan Thoolse zijde zorgde Alex van der Reest voor vier doelpunten, Bas Verdult scoorde tweemaal en Luc van Vossen maakte de zeven vol. Met deze overwin ning behaalde Meulvliet in de laatste vijf wedstrijden twaalf punten en staat nu op een totaal van 21 In de B-poule van de Meulvlietcompeti- tie heeft middenmoter Kaai Boys voor een verrassing gezorgd door met 1 -4 van de nummer twee, Hof Boys te winnen. Hof Boys trad aan met exact vijf spelers en had daarom geen wissels. Dat bleek funest tegen het jonge team uit Sint- Maartensdijk. Met deze nederlaag laat Hof Boys een steekje vallen en koploper Sporting Maroc profiteert daarvan en ligt nu met één wedstrijd minder al vier pun ten voor. Uitslagen in de B-poule: Kroon-Sporting Maroc 4-12, Dalem- Standaard Tholen 5-3, Hof Boys-Kaai Boys 1 -4. In de A-poule speelde zich iets vergelijkbaars af. Koploper The Limit verloor met 3-4 van Hof van Holland. Daardoor kon Stalland op gelijke hoogte komen en Kaai naderde tot op twee pun ten. De uitslagen in poule A waren: The Limit-Hof van Holland 3-4, Smits Boys- l'Esperance 6-4, Pinocchio-Kaai 7-8, Stalland-Noordpoort 5-5. Ook in de bedrijvencompetitie werden er spannende duels gespeeld. Maandag stonden in poule B Fri d'Or en Stavenis se tegenover elkaar. In de eerste helft speelde Stavenisse fel en dat leverde een ruststand van 1-4 op. In de tweede helft herstelde Fri d'Or zich goed, maar Stave nisse bleef de betere ploeg en won uitein delijk toch - zij het nipt - met 5-6. Dinsdag speelde in de B-poule de Dorps herberg tegen Le Chateau. De laatste bleek uiteindelijk toch de sterkste en Dorpsherberg verloor met 4-7. Een mini maal verschil zat er tussen Vosbar en Lievensberg. Lievensberg trok aan het langste eind en won de partij met 3-4 Fortuinstraat 3, Bergen op Zoom Tel. 0164-243509 Specialist in Perzische en Nepalese tapijten. Eigen import Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 23