Provincie Zeeland Gebruikers beoordelen PSD Inspraak windenergie ■Officiële Mededelingen Donderdag 18 januari 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Meer Zeeuwen In beroep Milieu Geluidsanering industrieterrein Lewedorp Melding motorcrossterrein Axel Vergunning Combinatie Ooster- schelde te Kats Voldoende tot ruim voldoende. Dat is wat de gebruikers van de veerverbindingen over de Westerschelde vinden van de informatievoorziening over al dan niet gewijzigde vertrek- en aankomsttijden van de boten in Vlissingen, Breskens, Kruiningen en Perkpolder. De geregelde gebruikers zijn overigens wat minder tevreden dan de mensen die zo nu en dan de Westerschelde oversteken Ontwerp-beschikking COVRA nv Ontgronding landbouwperceel Aandijkseweg Zaamslag Commissies Landbouw- onttrekkingen mer grootschalige windenergie Abdij Afhankelijk van de plek, heeft het plaatsen van windmolens meer of minder negatieve gevolgen voor het milieu. Hoe dat in een aantal gebieden in Zeeland uitpakt, willen GS nu precies laten uitzoeken. De deskundigen spreken dan van een milieu-effectrapportage (mer). Wie wil kan zijn of haar mening geven over de opzet van een dergelijk onderzoek. De zogeheten start notitie windenergie ligt tot 16 februari tijdens kantooruren ter inzage in de gemeentehuizen in Zeeland en in het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Op dit laatste adres is de notitie ook verkrijgbaar en eventueel telefonisch aan te vragen: 0118 - 631400. Natuurlijk, vrijwel niemand zal bestrijden dat windenergie goed is voor het milieu. Het gaat om een schone manier van opwekken van elektriciteit. In Nederland wordt elektriciteit voor het grootste deel gewonnen door het verbranden van aardgas, kolen en aardolie, de zogeheten fossiele brandstoffen. Daardoor komen schadelijke stoffen vrij als kool dioxide, zwaveldioxide en stikstof oxiden. Vandaar dat Provinciale Staten in het milieubeleidsplan Kerend Tij Twee hebben vastge legd dat er meer ruimte moet komen voor het opwekken van energie uit wind. Het gaat dan om vijf keer het vermogen van wind energie op dit moment, wat rond de 50 MW (Megawatt) is. Er moet dus meer ruimte komen voor het plaatsen van windmolens, ook voor grootschalige parken. Dat heeft op zijn beurt weer gevolgen voor het milieu en daarover gaat de milieu-effectrapportage. Keuzes Windmolens zijn er in verschillen de soorten en maten. Zo levert een grote 1 Megawatt en een middelgrote een halve. De ene plek zal zich lenen voor de klei nere molens, een andere voor grote. Hoe het ook zij, de turbi nes moeten wel op plaatsen staan waar het gemiddeld geno men veel waait. En dat is niet over al het geval in Zeeland. Op die manier vallen een fors deel in het zuid-oosten van Zeeuwsch-Vlaan- deren en het noord-oosten van de Bevelanden af. De nadelige gevolgen van het plaatsen van windmolens hebben te maken met: landschap, het oogt niet zo fraai; natuur, vanwe ge de overlast die vogels kunnen ondervinden. Zo trekken vogels als regel óp grote hoogte, maar in de Voordelta vliegen ze minder hoog; geluid, wat hinderlijk kan zijn voor mens en dier. Maar ook moet aandacht worden besteed aan veiligheid en bodem- gebruik. Zo blijken de nadelige gevolgen voor de landbouw wel mee te vallen, al wordt de inzet van bijvoorbeeld sproeivliegtuigen wel bemoeilijkt. In de praktijk blijken dagrecreanten geen last te hebben van windmolens, maar de verblijfsrecreatie, campings en bungalows, wel. Gebieden die in aanmerking lijken te komen voor het plaatsen van windmolens zijn: het middenge deelte van West-Zeeuwsch- Vlaanderen, de noordkant van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, Noord-Beveland, de noordelijke kant van Zuid-Beveland, stukken in de gemeente Reimerswaal en Tholen en St. Philipsland. Procedure Na de inspraak over de opzet van de mer en de richtlijnen die daar voor gelden, zullen gs de mer vaststellen (april). Het onderzoek duurt tot september, waarna er inspraak is (tot en met november) over de resultaten en het advies. In januari vervolgens kan de ruim te die het plaatsen van windener gie vraagt, worden opgenomen in het streekplan. Schriftelijke reacties op de start notitie windenergie kunnen tot 16 februari worden gestuurd aan GS van Zeeland, afd. r.o, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Wie meer wil weten over de procedu re kan met de provincie contact opnemen via tel. 0118 - 631240. Zeeland telt per 1 januari van dit jaar 1.600 meer inwoners dan 1 januari 1995. Dat wijzen de voorlopige cijfers van de Zeeuwse gemeenten uit. Goes was wat vestiging betreft de sterkste groeier: 365. De groei in Bruinisse (111), Tholen (167) en Borsele (100) is eveneens opval lend. In Terneuzen en Vlissingen gingen meer mensen weg dan dat er kwamen wonen (396 en 217). Aangenomen wordt dat dat ook in Middelburg het geval is omdat de bevolking daar afnam met 35 zielen terwijl 1994 een geboorten- overschot te zien gaf. Uitsluitsel over deze aanname is in maart te verwachten, omdat het CBS de gegevens dan heeft verwerkt. De adviescommissie bestem mingsplannen houdt dinsdag 23 januari, 14.00 uur, een open bare hoorzitting in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. Burgemeester en wethouders van de gemeente Goes hadden bij GS een zogeheten verklaring van geen bezwaar aangevraagd voor de bouw van een woning aan de Veerweg in Wolphaartsdijk. GS hebben deze verklaring geweigerd en belanghebbende is in beroep gegaan. De betrokkene en het gemeentebestuur van Goes zijn uitgenodigd hun standpunten te komen toelichten. De geluidszone rond het indus trieterrein Lewedorp, gemeente Goes is definitief vastgelegd. Gebleken is dat 109 woningen een hogere geluidbelasting van wege het terrein ondervonden dan 55 dB(A). Op deze woningen is sprake van een saneringssituatie. Deze situatie is opgelost door het treffen van maatregelen. Gedeputeerde Staten zullen aan de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer verzoeken voor de 109 saneringswoningen de maximaal toelaatbare gevelbelasting van 55 dB(A) vast te leggen. Het ontwerp-programma van maatregelen en bijlagen ligt ter inzage van 18 januari tot en met 14 februari 1996 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur, in het gemeentehuis Goes, Oostsingel 2, Goes, werkdagen van 9-12 en 13-18 uur en iedere donderdagavond van 17-20 uur, in het gemeentehuis Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand, maandag tot en'met donderdag van 9-12 en 14-16 uur, op don derdagavond van 18.30-20.00 uur en op vrijdag van 9-12 uur en voorts gedurende de openings tijden van de openbare biblio theek Borsele, Stengeplein 1, Heinkenszand, waaronder vrijdag avond van 17.00 tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 14 februari 1996 schriftelijk hun zienswijzen ten aanzien van het ontwerp-programma naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Zij kunnen verzoeken hun persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode van ge dachten wil wisselen over het ontwerp-programma, kan daartoe een telefonische afspraak maken via tel.nr. 0118-631984. Mondelinge zienswijzen kunnen dan naar voren worden gebracht. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 4 januari 1996 een melding Wet milieubeheer ontvan gen van de Stichting Recreatieve Exploitatie Smitsschorre te Axel voor een verandering voor de locatie voor trialwedstrijden en trialtrainingen binnen het motor crossterrein aan de Lageweg BI te Axel. De melding ligt van 19 januari tot en met 15 februari 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkda gen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis Axel op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en desgevraagd (0115-568300) gedurende de openstelling op zaterdag van de Christelijke openbare leeszaal en biblio theek, Szydlowskiplein 2 te Axel. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Combinatie Ooster- schelde te Kats een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning (revisievergunning) Wet milieubeheer verleend voor de inrichting voor de prefabricage van grote betonconstructies in de open lucht aan de Veerhaven 2 te Kats, gemeente Noord-Beveland. De vergunning en overige stukken liggen van 18 januari 1996 tot en met 28 februari 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeen tehuis Noord-Beveland, Hoofd straat 79 te Kortgene, werkdagen van 9-12 uur en in de avonduren na tel. afspraak (0113-301553). Door de aanvrager, de adviseurs, zij die naar aanleiding van de ont- werp-vergunning bedenkingen Nieuws Vorig jaar werd aan 1.040 passa giers op de veerboten over de Westerschelde gevraagd hoe zij oordelen over de dienstverlening van de Provinciale Stoomboot diensten in Zeeland (PSD). De aanleiding daartoe waren de klachten die zich rond enkele stremmingen van de boten in 1994 hadden voorgedaan. De afdeling onderzoek van de stich ting Volksgezondheid, Maatschap pelijke ontwikkeling en Cultuur (VMC-Zeeland) in Middelburg zond op verzoek van het provinciaal bestuur een aantal enquêteurs op pad. Tussen 25 september en 18 oktober 1995 werd op alle uren van de dienstregeling en op alle boten van de PSD aan de passa giers een aantal vragen gesteld. Rekening werd gehouden met de verscheidenheid van de veerge- bruikers: voetgangers/(brom)- fietsers, automobilisten/motor rijders en wie met vrachtwagen of bus aam boord kwamen. Rapportcijfers Op de meeste vragen kon met een rapportcijfer van een tot en met tien worden geantwoord, waarbij een overeenkomt met zeer slecht en tien met uitmun tend. Voor de kwaliteit in het algemeen gaven de passagiers op Vlissin- gen-Breskens een 7,2 en die op Kruiningen-Perkpolder een 7,4. Voor alle duidelijkheid: een 7 staat voor ruim voldoende. Het varen volgens de dienstrege- ling kwam op 7,3 voor Vlissingen- Breskens en op 7,8 voor Kruinin-, gen-Perkpolder en voor de aan wijzingen van het personeel waren de cijfers respectievelijk 7,2 en 7,4. Veergebruikers die vaker dan een keer per week meevaren geven voor de kwaliteit in het algemeen een 7,2 en wie minder dan een keer per jaar overgaat komt op 7,6. Voor de aanwijzingen van het personeel wordt volgens dezelfde frequentie van gebruik respectie velijk een 7,0 en een 7,7 gegeven. Het blijkt dat de meeste reizigers hun informatie over de dienstrege ling van de lichtkranten op het opstelterrein aflezen: 834 perso nen of 80,2 procent; daarna ko men de kaartverkopers als meest geraadpleegde informanten; 456 of 43,8 procent van de reizigers gaat bij hen te rade. Het speciale nummer voor informatie over het openbaar vervoer (OVR 06-9292) wordt het minst gebruikt: 152 personen of 14,6 procent. Over hoe de informatie wordt ver strekt, wordt weer een rapport cijfer gegeven. De kaartverkopers op Kruiningen-Perkpolder doen het het best. Zij krijgen een 7,8 voor het verstrekken van gege-vens als alles volgens de dienstregeling verloopt en een 7,6 als daarvan moet worden afgeweken. Hun collega's op Vlissingen-Breskens komen op respectievelijk 7,5 en 7,1. De categorie vrachtwagens/ bussen is goed te spreken over de kaartverkopers. Zij waarderen ze voor beide veerdiensten op 7,9 bij informatie over de dienst regeling en op 7,7 bij afwijkingen daarvan. Automobilisten en mo torrijders komen op respectie velijk 7,6 en 7,3. Ook het personeel van het PSD- kantoor in Vlissingen en van de verkeerstorens op de veerpleinen wordt nogal eens om informatie gevraagd. Een kwart of 24 procent van de ondervraagde veergebruikers raadpleegt hen. Voor beide veerdiensten wordt de informatie op 7,4 gewaardeerd als het gaat om het varen volgens de dienstregeling en op 7,2 bij afwijkingen daarvan. Voor alle informatieverstrekkers, of dat nu het personeel of de lichtkranten betreft, geldt dat de regelmatige gebruikers iets minder tevreden zijn dan de mensen die zcrnu en dan eens overvaren. Het laagst scoort het OVR-nummer: 6,9 en 6,3. Voetgangers en (brom)fietsers zijn maar matig tevreden over de informatie over afwijkingen van de dienstregeling op de lichtkrant in de voetgangersterminal. Zij waarderen die met een 6,7. Als hebben ingebracht en door be langhebbenden die kunnen aan tonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat waren, kan tot en met 28 februari 1996 tegen de ver gunning beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. De vergunning wordt op 29 fe bruari 1996 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State en/of de benodigde bouwvergun ning nog niet is verleend. Hollandsche Beton Kombinatie Covra te Gouda heeft een vergun ningaanvraag ingevolge de Grondwaterwet ingediend voor het onttrekken van grondwater voor een bodemverbetering op het terrein van Covra te Vlissin- gen-Oost. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voorschriften ter bescherming van bij het grondwaterbeheer betrok ken belangen. De aanvraag, ontwerp-beschikking en bijlagen liggen ter inzage van 18 januari tot 14 februari 1996 bi) Directie ruimte, milieu en wa ter, Het Groene Woud 1, Middel burg op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeente huis Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en na telefo nische afspraak op vrijdagavond van 17-20 uur in de openbare bibliotheek, Stengeplein 1, Heinkenszand (tel. 0113- 561730). ledereen kan tot 14 februari 1996 schriftelijke bedenkingen in dienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Indieners van bedenkingen kunnen ver zoeken hun persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode van gedachten wil wisselen over de ontwerp-beschikking of monde linge bedenkingen wil indienen, kan daartoe een telefonische afspraak maken via tel.nr. 0118- 631189. De aanvrager wordt uitgenodigd bij de gedachtenwis- seling aanwezig te zijn. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-be schikking en belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat waren, kunnen later beroep instellen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op verzoek van Aanne mingsmaatschappij Zeeuwsch- Vlaanderen B.V. onder het stellen van voorwaarden een ontgron dingsvergunning verleend voor het winnen van zand uit een land- bouwperceel aan de Aandijkse weg nabij Zaamslag. De vergunning, aanvraag en overi ge stukken liggen van 18 januari tot en met 29 februari 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkda gen van 9-12 uur en 14-16 uur bij de gemeente Terneuzen in het gebouw van de Sector Stads ontwikkeling en -beheer, sectie Milieu, Herengracht 7, Terneuzen, alles volgens plan verloopt, zijn er duidelijk minder problemei want dan wordt een 7,4 gegeven.' De omroepinstallaties aan boord en op de veerpleinen doen het bij de reizigers niet zo best om infor matie over te dragen. Zij worden alleen gebruikt als er afwijkingen van de dienstregeling zijn te mel den. De reizigers op Vlissingen- Breskens geven een 5,9 en die op Kruiningen-Perkpolder een 6,4 voor de installatie aan de wal. De installaties aan boord komen gelijkelijk op 6,2. Het maakt weinig verschil of iemand te voet dan wel per auto of fiets aan boord is gekomen en ook het aantal keren dat wordt meege- varen doet weinig terzake. Alle keren komt het cijfer op zes met kleine afwijkingen voor het getal achter de komma. Situatie bij onderzoek Tijdens het PSD-gebruikers- onderzoek (25 september tot en met 18 oktober 1995) was de situatie op de Wester- scheldeveren zo: Op Kruiningen-Perkpolder voeren twee dubbeldekkers, waarvan de Prinses Christina per 31 oktober met een be perkte laadcapaciteit (625 ton) heeft te kampen als ge volg van veiligheidseisen. Op Vlissingen-Breskens voe ren een dubbeldekker en een enkeldekker. De enkeldekker Prinses Margriet mag van wege veiligheidseisen alleen lege vrachtwagens meene men en er geldt een beperkte doorrijhoogte voor hoge vrachtwagens en bussen. De dubbeldekker Koningin Beatrix kreeg in de onderzoekperiode te kampen met voortstuwings problemen, waardoor van de dienstregeling moest worden afgeweken. Conclusies Onderzoeker drs. E.J. Latuheru van de stichting VMC-Zeeland komt tot de siotsom dat het oordeel van de veergebruikers over de algemene dienstverlening ruim voldoende is en die over de informatieverstrekking over de dienstregeling en de afwijkingen daarvan voldoende tot ruim voldoende.' Toch waarschuwt hij voor zelf genoegzaamheid. Gedeputeerde ing. J.l. Hennekeij, die de PSD in zijn portefeuille heeft, heeft die waarschuwing ter harte genomen. Tijdens een persconferentie ter bekendmaking van de onder zoeksresultaten zei hij in elk ge val blij te zijn met de uitkomsten, die niet overeenkomen met de klachten van eertijds. Niettemin vindt hij dat zowel het provinciaal bestuur als de PSD moet streven naar het predikaat uitmuntend: een 10. Aan de hand van de on derzoeksgegevens wordt daarom gestudeerd op verbeteringen die tot die uitmuntendheid moeten leiden. Donderdag 18 januari, 14.00 uur, vergadert de provinciale commis sie milieu en waterstaat op het adres Groenewoud 1 Het enige agendapunt is de ont- werpnota Natte ecologische ver bindingszones. Maandag 22 januari vergadert de statencommissie voor algemeen bestuur in het provinciehuis, Abdij 9 in Middelburg. De bijeenkomst is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: sociale zekerheids paragraaf uit sectorakkoord, wij ziging diverse rechtspositierege lingen, huisvesting provinciale organisatie, 50.000,- voor sa menwerking met onder meer Vlaanderen, 20.000,- voor on derzoek relatie bestuur/bestuur den op Schouwen-Duiveland, sub sidie Festival Cultureel Gekleurd en Bevrijdingsfestival, bouwkundi ge inventarisatie bejaardenoor den, archeologiebeleid, subsidië ring beroepsonderwijs en volwas seneneducatie, sociaal plan her structurering welzijn, convenant verkeer en vervoer, ruimte voor economische activiteit, verbete ring ondernemerschap tuinbouw, subsidie Zeeland Cultuurmaand, subsidie LOBB, regeling eigen bijdrage extra-murale WBO-zorg, begroting en meerjarenraming havenschap Vlissingen. De vergaderstukken van de commissies liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 19-22 uur (na telefonische af spraak 0115-675458). Belanghebbenden kunnen vanaf 18 januari tot en met 29 februari 1996 op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht de vergunning beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gedeputeerde Staten van Zeeland willen in het kader van de Grond waterwet vergunning verlenen voor het onttrekken van grond water voor landbouwkundige doeleinden aan: 1. P. de Nijs, Kalverdijk 6, 4588 RC Walsoorden 2. J. Vercauteren, Heistraat 1, 4576 EM Koewacht 3. R. van de Vijver Zn, Rode Sluisweg 1, 4575 NE Over slag 4. G. Schout, Julianastraat 52, 4566 AH Heikant 5. E. van de Vijver, Dwars straat 11, 4569 PB Graauw 6. J.P. Goense, Louisepolder- weg 3, 4441 SP Ovezande 7. J.L. JJ. de Jager, Meer- koetweg 5, 4458 NH Lewe dorp Aan P. de Nijs en J. Vercauteren worden lagere dan de gevraagde hoeveelheden te onttrekken grondwater toegekend. Voor één van de inrichtingen van R. van de Vijver wordt geen vergunning verleend. De aanvragen, ontwerp-besluiten enz .ter inzage van 18 januari tot 15 februari 1996 bij Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en voor vergunningaanvra(a)gten), genoemd onder: 1 gemeentehuis Hontenisse, Hof te Zandeplein 1 te Klooster- zande, op werkdagen van 8-12 en 12.30-16.30 uur en desgevraagd (tel.0114-681851, de heer Van der Walle) op donderdagavond van 19-22 uur; 2/3/4 gemeentehuis Axel, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en desgevraagd (tel. 0115- 568300, toestel 366/367/368) gedurende de openstelling op zaterdag in de Christelijke Openbare Leeszaal en Biblio theek, Szydlowskiplein 2 te Axel; 4/5 stadskantoor Hulst, bureau Milieu, Grote Markt 21, Hulst, op werkdagen van 9-12 en 13-16.30 uur en iedere zaterdag morgen van 9-12 uur in het poli tiebureau, Van der Maelstede- weg 52 te Hulst; 6 gemeentehuis Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand, maandag tot en met donderdag van 9-12 en 14-16 uur, op don derdagavond van 18.30-20 uur en op vrijdag van 9-12 uur en voorts gedurende de openingstijden van de Openbare Bibliotheek Bor sele, Stengeplein 1 te Heinkens zand, waaronder vrijdagavond van 17 tot 20 uur; 7 gemeentehuis Borsele (zie onder 6) en gemeentehuis Goes, Oostsingel 2, op werkda gen van 9-12 en 13-18 uur en iedere donderdagavond van 17- 20 uur. Schriftelijke bedenkingen kunnen tot 15 februari 1996 wor den ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Indieners van bedenkingen kunnen verzoeken hun persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode van ge dachten wil wisselen over een of meer ontwerp-beschikkingen kan daartoe telefonisch (0118- 631168) een afspraak maken, waarbij de gelegenheid wordt ge boden gemotiveerde bedenkingen mondeling in te brengen. De aan vrager zal in de gelegenheid wor den gesteld aanwezig te zijn bij de gedachtenwisseling. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen een of meer ont werp-beschikkingen en belang hebbenden die kunnen aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat waren, kunnen tegen (ongewijzigde) besluiten beroep instellen. In 2000 moet in Zeeland 250 MW windenergievermogen realiseer baar zijn op grond van de Be stuursovereenkomst Windenergie. Op dit moment is 50 MW gerea liseerd of ver gevorderd in de planvorming. Doel is de reste rende 200 MW ruimtelijk mogelijk te maken in het herziene streek plan Zeeland (het m.e.r.-plichtig besluit). Gedeputeerde staten zullen een milieu-effectrapport opstellen om inzicht te krijgen in de gevolgen die dit besluit heeft voor het milieu. ledereen kan schriftelijke reac ties over de startnotitie en de daarin opgenomen concept-richt lijnen indienen tot en met 15 februari 1996 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, afd.ro, Post bus 165, 4330 AD Middelburg. De startnotitie ligt ter inzage van 19 januari tot en met 15 februari 1996 bij het provinciaal infor matiecentrum, Abdij 9, Middel burg, werkdagen van 9.30-12.30 en 13.30-16.30 uur en in de Zeeuwse gemeentehuizen tijdens de kantooruren. Informatie over de procedure via tel.nr. 0118-631240. De startnotitie kan worden aange vraagd via tel.nr. 0118-631400.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 7