'Oom Bram naar Amsterdam A Tholen groeit met 318 inwoners VISSER Plaatselijk nieuws Vier scholen krijgen geen subsidie meer Verloop bevolking gemeente Tholen over 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 januari 1996 Tholen Klaverjassen Concordia in Ten Anker Geen lichtmast Eeweg Bedankt Ganzenexcursie Onder invloed Laser-house Avondgebed Zangdienst M Oud- Vossemeer Motor van dijk Penningmeester TOV stopt Grondwater ijsbaan Radarcontrole Biljarten Sint- Annaland Biljarten Kabel in Schutse Rommelmarkt vervroegd Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Bazen bij speeltuin Diefstal giropas en rijbewijs Stavenisse Chemowagen Sint- Maartensdijk Klaverjassen EHBO-avond Weegbrug weegt weer Beroepen Jaarvergadering van plattelandsvrouwen Poortvliet Bedankt VERF NODIG? ■k Histor, Rambo en Sigma vakvenren Ruime collectie behang en Raamdecoratles Biljarten Sint- Philipsland Inbraak in auto Dammen DSVF Huizenaffaire aangehouden Agentschap dicht Weekend diensten DAG EN NACHT r Al t De klaverjaswedstrijd van Stad Tho len is donderdag gewonnen door Jo Jansen met 5345 punten. Tweede werd Carlo Hage. met 4924 p, 3. Daniëlla de Vos 4912 p, 4. Leen Hage 4804 p en 5. Joke van Gink 4800 p. Het jeugdorkest en blaaskapel De Klienkers van muziekvereniging Concordia verzorgden zaterdag in zorgcentrum Ten Anker een nieuw jaarsconcert. Dirigent Marcel Har tendorp vertelde de aanwezigen dat de leden van het jeugdorkest - die op 30 maart in Meulvliet meedoen aan een mini-concours - deze première goed hadden voorbereid. Het publiek genoot zichtbaar van een medley van Nederlandse nummers en zong enthousiast mee. De Klien kers kwamen, onder leiding van Ad van Bavel, na de pauze aan bod. Ze brengen actuele muziek, die altijd bijdraagt aan een vrolijke sfeer. Ook de bewoners van Ten Anker waar deerden deze bijdrage. De provincie plaatst geen lichtmast bij de aansluiting van het fietspad langs de provinciale weg op de Eeweg. Zo'n mast is te duur en vol gens de provincie niet noodzakelijk voor de verkeersveiligheid. Het plaatsen van reflecterende palen of bordjes om de aansluiting in het donker beter zichtbaar te maken, wordt door Middelburg overlegd met het waterschap. Dit beheert de Eeweg, zodat het plaatsen van een lichtmast langs die weg een zaak is voor het waterschap. De verlichting van het fietspad is via de gemeente aangekaart door R.J. Timmermans uit Poortvliet. Ds. J.W. Verweij uit Rijssen heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente op hem had uitgebracht. De vogelwerkgroep van natuurver- eniging Rubia Tinctorum organi seert zaterdag een ganzenexcursie naar Goeree-Overflakkee. In diverse polders en buitengebieden van dit voormalige eiland overwinteren vele duizenden ganzen. Tijdens de excursie kan men ondermeer brand- rot-, riet- en kolganzen, grauwe ganzen en kleine zwanen ontmoe ten. Het vertrek voor de excursie is om negen uur op de Markt en omdat de tocht een hele dag duurt, moet men zelf de lunch meenemen. Ook een verrekijker en warme kleding is handig. Woensdagavond om acht uur houdt de natuurvereniging haar jaarverga dering in gemeenschapscentrum Meulvliet. Dhr. Rommers zal diase ries laten zien van de Philipsdam, de Grevelingendam, het Zoomland en landgoed De Mattemburgh. Een 35-jarige inwoner werd in de nacht van zaterdag op zondag in Goes bekeurd voor het rijden onder invloed. Omstreeks vier uur reed hij over de Patijnweg te Goes toen hij aan de kant werd gezet door de poli tie. Op het politiebureau bleek hij ruim drie keer zoveel gedronken te hebben als is toegestaan (wettelijk maximum is 234 pg/1 ofwel 0,53 promille). Het rijbewijs van de man werd meteen ingenomen en hij kreeg een proces-verbaal mee naar huis. Jongerensoos Thjos organiseert zaterdagavond om half acht in gemeenschapscentrum Meulvliet een laser-houseparty. Drive-in dis cotheek Starlight verzorgt de muziek, een lasershow, een speciale lichtshow en rookeffecten. Alle jon geren tussen de twaalf en zestien jaar zijn welkom. Het feest duurt tot elf uur. Woensdagavond om half acht wordt er in de Rooms-Katholieke kerk op de Markt een oecumenisch avond gebed gehouden. Iedereen is hierbij welkom. Regelmatig zullen deze avondgebeden worden gehouden. In de Gereformeerde kerk aan de Doelweg wordt zondagmiddag om vijf uur een zangdienst gehouden. Behalve veel samenzang van psal men, gezangen en opwekkingsliede ren is er ook een stukje orgelimpro visatie en het interkerkelijk jeugd koor Polyhymnia uit Oud-Vosse- meer verleent medewerking aan de dienst. Een 20-jarige motorrijder uit Putte is vrijdagavond van de Oud-Vosse- meersedijk gereden. De man raakte, komend uit de richting van Tholen, in de berm en verloor daardoor de macht over het stuur. Hij ging enke le keren over de kop en kwam onderaan de dijk terecht. De gewon de Puttenaar is naar het ziekenhuis gebracht, zijn motor was volledig vernield. Tennisvereniging TOV zoekt een nieuwe penningmeester. Na een periode van zo'n 15 jaar treedt J. Mees als zodanig terug. De verkie zing van een opvolger is één van de punten voor de jaarvergadering, die maandagavond om half acht in De Vossenkuil wordt gehouden. Het zoutgehalte van het grondwater onder de ijsbaan aan de Veerstraat is 310 milligram per liter. Een mede werker van de provincie heeft dat begin december vastgesteld bij een controle. Deze vond plaats in het kader van de grondwaterwet, omdat ijsclub De Eendracht grondwater oppompt van 25 meter diepte om de ijsbaan te bevloeien. Gebleken is verder dat de stand van de waterme ter en de meetstaat niet maandelijks worden bijgehouden. Met het bestuur van de club is afgesproken dat het zoutgehalte van het water jaarlijks wordt bepaald en dat de gemeten hoeveelheden opgepompt grondwater (het afgelopen jaar 2200 kubieke meter) op een meetstaat ingevuld zullen worden. De politie deelde donderdag tijdens twee snelheidscontroles achttien boetes uit. Eerst stond de radarwa gen opgesteld op de Oud-Vosse- meersedijk. Van vijf voor half elf tot kwart over elf kwamen daar 133 voertuigen voorbij waarvan er drie harder reden dan de 80 km per uur die is toegestaan. De hoogst geme ten snelheid was 95 km per uur. Ver volgens werd er van vijf voor half twaalf tot tien voor één gecontro leerd op de Broekseweg. Ook hier geldt een maximumsnelheid van 80 km per uur. Er passeerden 188 voer tuigen. Vijftien bestuurders reden te hard en krijgen een bon. Hier was de hoogst gemeten snelheid 117 km per uur. Uitslagen biljartcompetitie De Treffers. J. Hommel-N. Rooijakkers 10-9, B. den Hollander-D. den Hol lander 7,07-10, K. Hommel-J. van Meer 4,28-10, P. de Leeuw-J. Etien- ne 10-7,2, M. Hendrikse-J. Geuze 10-5,86, D. van Driel-P. Hommel 10-5,49, J. Burgers-C. Burgers 10- 7,18, L. van Wezel-H. Hommel 3,33-10, J. Etienne-J. Geuze 10- 3,91L. van Wezel-J. Hommel 9,58- 10, J. Geuze-J. van Meer 10-4,04. Hoogste serie (12 car.) J. Hommel, kortste partij (17 brt.) en beste gemiddelde (2,71) J. Geuze. Bij biljartvereniging De Hoop speel de D. van Wijk het beste gemiddel de van 1,8 in een matige partij tegen T. van Poortvliet. Van Poortvliet haalde met tien caramboles de hoog ste serie, maar desondanks won Van Wijk met 10-7,12. E. van Poortvliet speelde haar laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft tegen A. van Poortvliet. Ze won met 10-7,87 en speelde met 25 beurten tevens de kortste partij. M. Elenbaas won van J. Keur in de langste partij van de avond (34 beurten): 10-8,18. Bij de jeugd speelde Arné van Vos sen goed tegen Sjaak van Vossen en won dan ook met 10-5,6. Arné speelde hiermee de kortste partij van achttien beurten en haalde de hoog ste serie van tien caramboles. Benny Goedegebuure won met 10-6,07 van Wilko Elenbaas. Sjaak van Vossens tweede wedstrijd ging beter en hij won met 10-5,6 van Siem Vroegop. Daarbij haalde Sjaak het hoogste gemiddelde van 1,4. Tevens had hij, net als Amé, de kortste partij met achttien beurten. Ook de tweede wedstrijd van Wilko Elenbaas ging beter en hij won van Jeroen Fase met 10-8,8. Verzorgingshuis De Schutse mag de centrale antenneïnstallatie aanpas sen zodat het kabelsignaal kan wor den ontvangen. Daarvoor heeft de provincie maximaal 10.570 gulden beschikbaar gesteld. De installatie moet in tien jaar worden afgeschre ven. I De koninklijke fanfare Accelerando wijkt voor koningin Beatrix, die 30 april een bezoek brengt aan St. Maartensdijk. De traditionele rom melmarkt op koninginnedag is ver- De oudste generatie van de PJZ werd vertegenwoordigd door erelid J.L.M. Noom uit Scherpenisse. Hij vertolkte het eenmansstuk 'Oom Bram naar Amsterdam'Zie ook pagina 19. donderdag, vrijdag en zaterdag 18, 19 en 20 januari HAASKARBONADE 1 kg10.95 RIBKARB0NADE 1 kg9.95 GEVULDE VARKENSFILET 100 gram1.49 SCHOUDERHAM 100 gram1.25 ROOKVLEES 100 gram3.15 KIPFILET 100 gram2.45 FRIKADELLEN 10 stuks4.50 maandag, dinsdag en woensdag 22,23 en 24 januari MAGERE SPEKLAPPEN 1 kg6.95 RUNDERGEHAKT 1 kg10.50 HACHEE-VLEES 400 gram5.00 RUNDERVINKEN 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. vroegd naar zaterdag 27 april. De Dorpsgemeenschap belegt maan dagavond 29 januari een ledenver gadering in verband met de gewij zigde omstandigheden. Overleg met de leiding van de twee basisscholen wijst in de richting, dat het gebrui kelijke ochtendprogramma van aubade en kinderspelen niet zal doorgaan. Of dat 's middags of 's avonds nog kan, is onderwerp van discussie. Voorzitter J.W. van Pope- ring zegt, dat in overleg met alle betrokkenen op 29 januari gepro beerd zal worden om toch een goede invulling aan de koninginnedag te geven. Het voltallige college van b. en w. heeft in de ochtenduren ver plichtingen in de smalstad, zo heeft het gemeentebestuur aan de Dorps gemeenschap laten weten. Dhr. J.C. Bazen is voorgedragen als nieuw bestuurslid van speeltuinver eniging Vrij en Blij. Dit in verband met het aftreden van voorzitter A. Rijnberg, die zich niet meer herkies baar stelt. Mas Bazen woont in de Schoolstraat, dus vlakbij de speel tuin. Vice-voorzitter L. Hage hoopt met de oud-buschauffeur, die ook actief is geweest binnen het CNV, een goede bestuurder voor de speel tuin te kunnen aantrekken. De perio diek aftredende bestuursleden D. Mol en mevr. M. Bungener-van Iwaarden zijn wel herkiesbaar. De bedoeling is dat Hage het voorzitter schap van Rijnberg overneemt. Bij de familie Overbeeke in de Kloosterstraat is een giropas en een rijbewijs gestolen. Vermoedelijk is men met een valse sleutel binnenge komen omdat er geen sporen van inbraak aangetroffen werden. De diefstal is waarschijnlijk vorige week gebeurd, toen de bewoners een dagje weg waren. Een portemonnee, die ook in de tas met de giropas en het rijbewijs zat, werd niet meege nomen. Op vrijdag 26 januari wordt er in Stavenisse en het buitengebied klein gevaarlijk afval opgehaald door de chemowagen. Het afval in de che- mobox moet persoonlijk aan de chauffeur worden aangeboden. In het buitengebied rijdt de chemowa gen niet zacht. Als men hier afval af wil geven, moet men dit telefonisch doorgeven op tel. 663727. J. van Splunter heeft vrijdag de inhaalwedstrijd van klaverjasvereni- ging De Pendelaars gewonnen met 5469 punten. Dat was een klein ver schil met de nummer twee, R. Waas dorp, die 5413 punten haalde. Uit slag: 1 J. van Splunter 5469 p; 2 R. Waasdorp 5413 p; 3 J. Guiljam 5071 p; 4 A. Koetsier 4898 p; 5 M. Bron mans 4848 p; 6 L. Kampman 4766 p; 7 J. van Gorsel 4626 p; 8 R. Koet sier 4556 p; 9 M. den Haan 4519 p; 10 G. de Hond 4512 p; IIP. van Bloppoel 4319 p; 12 J. van Zetten 4278 p. J. van Splunter voert op het moment ook het tussenklassement aan met 47.653 punten, gevolgd door J. van der Werf met 47.417 punten en A. Arts met 46.751 p. Het klassement om de marsenprijs wordt eveneens geleid door Van Splunter met vijf tien marsen. A. Arts is tweede met dertien marsen en G. de Hond derde met twaalf marsen. De EHBO-vereniging organiseert maandag een thema-avond over heup- en knieprothesen. Tijdens deze avond zal dr. M.T.C. Speeck- aert over dit onderwerp een lezing houden. Speeckaert is orthopedisch chirurg in het St. Franciscuszienhuis in Roosendaal. Hij zal ook enkele beelden van een operatie laten zien. Verder is er gelegenheid tot het stel len van vragen over het thema. De avon wordt gehouden in het Rode- Kruisgebouw aan de Radda Barnen- straat en begint om half acht. Ook niet-leden zijn welkom. De installatie van de nieuwe weeg brug bij de coöperatieve weegbrug vereniging is vrijdag voltooid. De splinternieuwe weegbrug en -instal latie is weer operationeel. Het maxi mum gewicht is opgevoerd van 60 naar 70 ton. Gedurende de werk zaamheden, die vanaf begin decem ber duurden, konden de leden van de vereniging terecht op de brug van de gebroeders Koopman in Sint-Maar tensdijk. De Gereformeerde Gemeente, waar van ds. J. Beens morgen afscheid neemt, heeft een beroep uitgebracht op ds. M. Mondria uit Waardenburg. De plattelandsvrouwen hielden woensdagavond jaarvergadering in het Holland Huis. Mevr. Hage open de de avond en na enkele huishoude lijke mededelingen werden er nieu we bestuursleden gekozen. De dames A. Hage-van 't Hof en M. Emmelot-Koolen traden af. In hun plaats werden mevr. E. Bijnagte-van Gorsel en mevr. A. Deurloo-Hage gekozen. In de pauze genoten de aanwezigen van een hapje en een drankje, terwijl er loten werden ver kocht. Vervolgens vertelde mevr. Betty de Zwaan aan de hand van dia's iets over haar bezoek aan de wereld-vrouwenconferentie in Chi na. Bij de verloting werden enkele dames weer verblijd met een prijs en mevr. Hage-Minheere nam afscheid van mevr. Hage-van 't Hof en mevr. Emmelot-Koolen. Ze bedankte hen voor het vele werk dat ze voor de afdeling hebben gedaan en overhan digde hen een bos bloemen en een schaaltje met inscriptie. Mevr. Hage-van 't Hof besloot de avond. Ds. G.J. van Aalst uit Ridderkerk heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeenten van Poortvliet en Spijkenisse gecombi neerd op hem hadden uitgebracht. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Uitslagen van biljartvereniging Tol- rust: C. Bal-R. Lisseveld 8,46-10; K. Nagelkerke-W. Bijl 10-9,65; A. Schot-A. Demming 6,9-10; C. Bal- G. Kleinveld 5-10; A. Burgers-W. Bijl 10-8,25; G. de Jonge-K. Nagel- kerke 10-9,79; A. Burgers-J. Nie- mantsverdriet 9,74-10; J.K. Elen- baas-K. Nagelkerke 8,24-10; R. Lis- seveld-L. Bijl 10-2,63; G. Klein- veld-W. Bijl 5,36-10. De hoogste serie van elf caramboles kwam op naam van A. Burgers die samen met W. Bijl en R. Lisseveld tevens de kortste partij van achttien beurten maakte. Het beste gemiddelde (3,8) speelde W. Bijl. Uit de auto van een 61-jarige dorps genoot is de radio-cassetterecorder gestolen. De eigenaar, die zaterdag aangifte deed bij de politie, is voor zo'n 800 gulden gedupeerd. Uitslagen van de damcompetitie bij DSVF: A. Verwijs sr.-J. den Braber 0-2; J. v.d. Velde-J. Moed 2-0; J. Joppe-W. Drenth 2-0; G. Boonsma- G. v.d. Velde 0-2; W. Drenth-J. Jop- pe 0-2; J. Moed-P. Reijngoudt 0-2; W. Drenth-G. Boonsma 2-0; A. Ver wijs sr.-J. Joppe 1-1; A. Slager-J. v.d. Velde 1-1; J. den Braber-G. v.d. Velde 1-1; L. v.d. Velde-J. Noor- thoek 1-1. De stand in de competitie is nu: 1 J. v.d. Velde 20 punten uit 13 wedstrij den; 2 A. Slager 18 uit 12; 3 J. Jop pe 13 uit 12; 4 G. v.d. Velde 11 uit 13; 5 L. v.d. 9 uit 13; 6 P. Reijn goudt 8 uit 7; 7 A. Verwijs sr. 7 uit 10; 8 A. Verwijs jr. 6 uit 3; 9 J. den Braber 6 uit 6; 10 W. Drenth 4 uit 9; 11 J. Noorthoek 1 uit 112 1. Ver wijs 1 uit 1; 13 J. Moed 0 uit 2; 14G. Boonsma 0 uit 2. De Middelburgse rechtbank heeft de uitspraak over de huizenaffaire met zes weken verdaagd. De zaak, die begin december diende, is blijkbaar zo ingewikkeld, dat de rechtbank niet binnen de gestelde zes weken uitspraak kan doen. Daarom is de termijn met eenzelfde periode ver lengd. Als gevolg van de sluiting van Buurtsuper Anna in Anna Jacoba- polder, zal het mini-postagentschap dat erin gevestigd is, per 1 februari de deuren sluiten. Voor post- en gemeentezaken moeten de inwoners van Anna Jacobapolder en de Sluis voortaan naar Sint-Philipsland. Het postagentschap in drogisterij Jansen is met ingang van 1 februari ook op zaterdagmorgen open. Zondag 21 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Wattum. 17 u. ds. Brand. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. VRI JZ.GEL.GEM .NPB 10.45 u. ds. Peters. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Vru, Middelburg. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastor Verlijsdonk. zo 9.30 u. pastor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. Burger, Stad aan 't Haring vliet. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. Helpende handen. Helpende han den gehandicaptenzorg van de Gere formeerde Gemeenten houdt zater dag 20 januari een contactbijeen komst voor verstandelijk gehandi capten in gebouw Salem bij de Gereformeerde Gemeente te Nieu- werkerk. De bijeenkomst duurt van kwart over twee tot kwart over vier. Een politieman komt iets over zijn werk vertellen. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz De provincie gaat de subsidie voor beroepsonderwijs en volwassenene ducatie afbouwen. In 1998 wordt er geen subsidie meer gegeven. Deze bezuinigingen moeten worden door gevoerd omdat de provincie krap bij kas zit. De betrokken instelling (Het Zeelandcollege, het Oosterschelde College, het Educatiefcentrum Wal cheren en het ROC Westerschelde) waren hier niet blij mee en dienden een bezwaarschrift in. In het overleg dat volgde, gingen ze echter toch overstag, nadat de provincie enkele concessies had gedaan. Zo is afge sproken dat de subsidie die nog rest mag worden gebruikt om de perso nele gevolgen van de bezuiniging zo goed mogelijk op te vangen. Verder is de provincie bereid om een oplos sing te zoeken voor een eventueel tekort dat na 1998 nog overblijft bij de instellingen. En tenslotte mogen de scholen subsidieverzoeken indie nen voor projecten van bijzondere activiteiten die passen in het provin ciaal beleid van welzijn en sociaal- economische ontwikkelingen. Schoorvoetend zijn de instellingen akkoord gegaan en hebben hun bezwaarschrift ingetrokken. De bezuinigingsoperatie beslaat ruim 373.000 gulden. Dit jaar gaat daar een derde vanaf en rest er nog meer dan 223.000 gulden. In 1997 krijgen de instellingen nog ruim 111.000 gulden en daarna niets meer. Het definitieve inwonertal van de gemeente Tholen op 1 januari bedroeg 22.924. Dat betekent een toename met 318 inwoners in 1995. De groei (1,4%) was dus nog vier groter dan het voorlopige cij fer, dat wij eerder publiceerden, aangaf. In de eerste zes maanden van het jaar nam de Thoolse bevolking al met 167 mensen toe, het tweede halfjaar kwamen er nog 151 bij. Op 1 januari woonden er 11.451 mannen en 11.473 vrouwen in Tholen. Het aantal mannen nam met 149 toe, vrouwen kwamen er 169 bij. Meer dan de helft van de groei komt voor rekening van het vesti gingsoverschot (172). Er kwamen vorig jaar 841 mensen van elders naar Tholen, terwijl er 669 ver trokken. Er werden 348 kinderen (182 jongens en 166 meisjes) gebo ren en er overleden 202 inwoners (104 mannen en 98 vrouwen), zodat er in 1995 een geboorten- overschot was van 146. Uit het bevolkingsverloop per maand blijkt, dat in augustus de grootste groei (48, ofwel ruim 15% van het totaal) te noteren viel. In die maand waren ook de meeste geboorten (39). In novem ber groeide de Thoolse bevolking het minst (13). Met 103 nieuwko mers was maart de maand waarin de meeste mensen van elders zich in Tholen vestigden; ook bij ver trekkers was deze maand het po pulairst (77). In 1995 werden 135 huwelijken gesloten en 34 echtscheidingen ingeschreven. De landelijke trend van minder trouwen en meer scheiden wordt door Tholen niet gevolgd. "De verhouding tussen echtscheidingen en huwelijken was vorig jaar één op vier, terwijl het meestal rond één op drie ligt", zegt de Thoolse chef burgerzaken L. den Braber. Geboorten- Vestigings Geboorten Overledenen overschot Vestiging Vertrek overschot Maand M V T M V T M V T M V T M V T M V T januari 16 10 26 9 14 23 7 - 4 3 45 44 89 34 39 73 11 5 16 februari 11 8 19 7 6 13 4 2 6 32 32 64 25 22 47 7 10 17 maart 19 15 34 10 11 21 9 4 13 51 52 103 36 41 77 15 11 26 april 13 21 34 12 9 21 1 12 13 31 39 70 30 25 55 1 14 15 mei 11 13 24 8 9 17 3 4 7 36 32 68 38 23 61 - 2 9 7 juni 16 15 31 4 2 6 12 13 25 36 34 70 22 29 51 14 5 19 juli 14 15 29 8 14 22 6 1 7 34 41 75 26 25 51 8 16 24 augustus 23 16 39 10 4 14 13 12 25 26 38 64 21 20 41 5 18 23 september 13 10 23 8 7 15 5 3 8 40 32 72 28 28 56 12 4 16 oktober 14 17 31 6 7 13 8 10 18 27 29 56 32 28 60 - 5 1 - 4 november 17 9 26 9 8 17 8 1 9 29 30 59 29 26 55 0 4 4 december 15 17 32 13 7 20 2 10 12 27 24 51 22 20 42 5 4 9 Totaal 182 166 348 104 98 202 78 68 146 414 427 841 343 326 669 71 101 172 SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Jong. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 19 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. vr 19/1 19.30 u. afscheidsdienst ds. J. Beens. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. De Buck, H.A. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 25/1 19.30 u. dhr. Kareis, Krim pen a.d. IJssel. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 25/1 19.30 u. ds. Meeuse, Vlaar- dingen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Poldervaart, Breda. 15 u. ds. Jobsen, Zierikzee. Zaterdag 20 en zondag 21 januari. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt); dr. Bakkerus, Tholen tel. 0166- 602350. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk tel. 0166-664126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 0167-572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts De Visser, Bergen op Zoom tel. 0164-250152. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 0166-662596 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 THUISZORG OOSTERSCHELDE Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u., Centrum Thuiszorg Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatschappelijk werk buiten kan tooruren (noodsituaties) tel. 0118- 628743. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 22/1 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 18 t/m vrijdag 26 jan. donderdag 18 ^.52- 13.27 vrijdag 19 1.57-14.22 zaterdag 20 2.57-15.22 zondag 21 3.47-16.12 maandag 22 4.37 - 16.57 dinsdag 23 5.22 - 17.47 woensdag 24 6.07 - 18.32 donderdag 25 6.47 - 19.17 vrijdag 26 7.32 - 20.02 za 20/1 13.50 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2