4il 'Soep wordt niet zo heet gegeten' Beentje over met de zuster FAMILIE BAKKERUS, KALE EN MELLEMA VISSER Plaatselijk nieuws VERF NODIG? Provincie geeft zes ton uit van meevaller DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 januari 1996 Tholen Klaverjassen Anbo viert kerst Auto's botsen Geslaagd danken u hartelijk voor al uw goede wensen en hopen dat het ook voor u een goed en gezond 1996 zal zijn. Bedankt Controles Oud- Vossemeer Biljarten Jeugdprins Kerst zondagsschool Doorrijden Kerst op school Sint- Annaland Biljarten Sint- Maartensdijk Kerst bij Anbo Opa's en oma's op school Klassement Tandje Bij Uitslag De Pendelaars Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij' uw slager donderdag, vrijdag en zaterdag 4, 5 en 6 januari maandag, dinsdag en woensdag 8, 9 en 10 januari Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Smerdiek zoekt vrijwilligers Teveel gedronken Valpartij scooters Poortvliet J. Murre op de radio Glaasje teveel op Rijbewijs kwijt Dames- en Herensalon Gemeente niet op zitting over Oosterschelde De gemeente zal er niet om rouwen als de Raad van Sta te besluit dat het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij alle belangen goed heeft afgewogen toen de Oosterschelde werd aangewezen als staatsnatuurmonu- ment. Tholen was afgelopen dinsdag niet vertegenwoor digd op de zitting van de Raad. De bezwaren zijn duide lijk genoeg naar voren gebracht, vindt men. Bewust niet gegaan Verbaasd Weekend diensten \s Bij de donderdag gespeelde wed strijd van klaverjasclub Stad Tholen waren de beste vijf als volgt: 1. Aad Volwerk 5998 punten, 2. Peter Luten 5202 p, 3. Marus Opree 5058 p, 4. Carlo Hage 4687 p en 5. Jo Jan sen 4672 p. Van de 74 mensen die zich hadden aangemeld voor de kerstmiddag van de Anbo, moesten er zeven wegens ziekte verstek laten gaan. Na de kof fie met wat lekkers was het de beurt aan het Anbo-koor. Dit uit twaalf personen bestaande gezelschap functioneert nog niet zo lang, maar wist met de vijf uitgevoerde num mers de waardering van het publiek los te krijgen. Het koor staat onder leiding van mevrouw S. Bout-Sak- ko, die haar enthousiasme prima op de leden wist over te brengen. Solo zang was er van mevrouw Quist. Na het tweede optreden las mevrouw Ottevanger een kerstverhaal en na samenzang volgde het kerstevange lie door mevrouw Verkamman. Ver volgens werd soep, een broodmaal tijd en ijs genuttigd. Deze maaltijd wordt door veel ouderen op prijs gesteld omdat het gezamenlijke erbij naar voren komt. Na nog een gezellig samenzijn keerde iedereen met een zakje fruit en een tevreden gevoel huiswaarts. De Anbo-leden zijn inmiddels geïn formeerd over de activiteiten die in de eerste helft van het jaar op het programma staan. Dinsdag was de nieuwjaarsinstuif de eerste daarvan. De middagen in het zaaltje aan de Schuttershof beginnen steeds om twee uur. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo en Sigma vakverven Ruime collectie behang ea Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Twee auto's raakten woensdagmid dag licht beschadigd bij een kop- staart botsing op de Grindweg. Een 75-jarige Sint-Philipslander kwam vanuit de richting Oud-Vossemeer aanrijden en sorteerde voor om linksaf de Wattstraat in te rijden. Een 44-jarige Tholenaar bemerkte te laat dat de auto vóór hem stil stond en reed er, ondanks remmen, tegen aan. De Sint-Philipslander klaagde na de botsing over pijn aan de nek en werd voor onderzoek doorverwezen naar het ziekenhuis. Maurits Fondse is aan de Vrije Uni versiteit in Amsterdam geslaagd voor het doctoraal examen econo mie. Advertentie I.M. Ds. J. van Dijk heeft bedankt voor het beroep dat de gemeente uit Oolt- gensplaat op hem heeft uitgebracht. Morgen (vrijdag) en zondag houdt de politie snelheidscontroles in en om Tholen. Morgen wordt er op de Ten Ankerweg en Postweg gecon troleerd en zondag staan de agenten op de Oesterdam. Overigens deelde de politie mee dat er ook nog veel onaangekondigde controles worden gehouden. Sinds half december loopt er ook een speciale alcoholac tie. Elke bestuurder kan aan de kant gezet worden voor een blaastest, ook overdag. Uitslagen De Treffers. D. van Driel- J. Geuze 10-9,81, J. Etienne-C. Bur gers 8,6-10, L. van Wezel-D. den Hollander 6,66-10, P. de Leeuw-K. Hommel 9,42-10, H. Hommel-J. van Meer 8,3-10, J. Burgers-J. Hommel 10-9,64, B. den Hollander- P. Hommel 9,02-10. Hoogste serie (12 car.) C. Burgers en D. den Hol lander, kortste partij (21 brt.) D. van Driel en D. den Hollander, beste gemiddelde (3,19) D. den Hollan der. Bij het carnaval op 17 februari zul len niet alleen prins, nar, politie en grote boer het feest leiden, maar ook een jeugdprins(es) en een jeugdnar. Carnavalsvereniging De Vlooien- trappers wil deze kiezen uit de kin deren van de groepen 7 en 8 van de basisscholen. Dat gebeurt als de prins met zijn gevolg vrijdags de scholen bezoeken. Kandidaten moe ten dan (met toestemming van de ouders) een test afleggen: prins of nar kunnen nadoen, het carnavals lied uit het hoofd kennen, een leuke naam verzinnen en Zeeuws kunnen praten. De winnaars worden door Prins Kedööze bekend gemaakt van af het balkon van De Vossenkuil en mogen vervolgens in de optocht meerijden op de prinsenwagen. De beoordeling van de deelnemers aan de optocht gebeurt dit keer in vier categorieën: enkelingen, loop groepen van twee of drie personen, loopgroepen van meer dan drie per sonen, wagens. Dingen waarop de jury let zijn: kleurrijkheid, carnava leskheid, originaliteit en of het leuk is. Sluit de creatie aan bij het motto, dan levert dat extra punten op. Deel nemers voor de optocht kunnen zich tot 10 februari aanmelden. De kinderen van de zondagsschool vierden op tweede kerstdag in de Nederlandse Hervormde kerk het kerstfeest samen met familie, vrien den en andere belangstellenden. Nathalia Bolier opende de viering en Marie-José van de Leur ging voor in gebed. De kinderen voerden de kerstgeschiedenis op in het toneel spel 'Zij volgen de ster'. Daarbij werd het verhaal van de wijzen ver teld door Patricia Berkeij en de kin deren beeldden het uit en zongen er liedjes bij. Van tevoren hadden ze al een decor geplakt en geschilderd. Het vrije verhaal werd verteld door Marianne Droogers. De zondags school nam dit jaar afscheid van de trouwe leden Arjette van Gorsel en Piet Fase. Ook een aantal leiders stopten: Foortje van Poortvliet, Marjan van Dijke en Rien Droogers. Deze laatste kreeg onlangs voor (ondermeer) veertig jaar werk als leiding van de zondagsschool een koninklijke onderscheiding. Daar naast kreeg hij ook de zilveren ere- speld van de Nederlandse Zondags school Vereniging. De kerstviering werd afgesloten met gebed door dhr. Boudeling van de Gereformeerde Kerk. Een 24-jarige inwoner kwam op nieuwjaarsdag omstreeks elf uur 's morgens tot de ontdekking dat zijn auto was beschadigd aan het linker- voorportier en linkerspatbord. De man had zijn voertuig echter onbe schadigd voor zijn woning gepar keerd. Bij onderzoek door de politie bleek dat een andere bestuurder tegen de auto moet zijn gereden. Deze heeft zich vervolgens zonder zich bekend te maken uit de voeten gemaakt. De kinderen van de School met de Bijbel vierden kerstfeest met hun ouders, andere familieleden, oud leerlingen en verdere belangstellen den. Ook ds. D.A. Snijder van de Hervormde Gemeente was aanwe zig. Waarnemend directeur juf J. Boogaart heette iedereen welkom. M.A. van Gorsel ging voor in gebed en las het kerstevangelie uit Lucas. Het thema van de kerstviering was 'In verwachting van Gods belofte'. Alle groepen hadden liedjes en gedichten rond dit thema ingestu deerd. Juf S. Huijzer vertelde een verhaal en onder leiding van juf J. Meerbeek speelde de blokfluitgroep een aantal kerstliedjes. De samen zang en het zingen van de kinderen werden op het orgel begeleid door C.W. Droogers. Als vertegenwoor diger van de Gereformeerde Kerk sprak hij een slotwoord. Droogers bedankte alle medewerkers en ein digde de avond met dankgebed. Ds. A.G. Boogaard van de Christelijk Gereformeerde Kerk was wegens ziekte verhinderd. Terwijl de vol wassenen van een kopje koffie genoten, gingen de kinderen naar hun eigen lokaal om iets te drinken en om een boek en een sinaasappel in ontvangst te nemen. De kerststuk jes die de zaal sierden, waren door de leerlingen zelf gemaakt. Maandag 8 januari haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Het was geen beste avond voor J. Mosselman bij biljartvereniging De Hoop. Hij verloor zijn twee partijen. De eerste werd door C. Smits gewonnen met 7,43-10 en zijn twee de wedstrijd verloor Mosselman met G. Rijnberg met 6,28-10. Rijnberg was met het hoogste gemiddelde van 2,2, de kortste partij van 24 beurten en het hoogste gemiddelde van zeven caramboles goed in vorm. E. van Poortvliet, W. van Oudenaar de en Smits kwamen overigens ook aan diezelfde zeven caramboles. Ook zijn tweede partij won Smits overtuigend van E. van Poortvliet met 6,29-10. Van Poortvliet verloor ook haar tweede partij van H. Keur met 9,42-10. W. van Oudenaarde klopte tenslotte nog P. Quist. De Anbo kijkt terug op een gezellige kerstmiddag in Haestinge. Na de koffie werd bingo gespeeld en ook werd nog een verloting gehouden. Toen volgde de maaltijd, met onder meer soep, koude schotel en belegde broodjes. Alles was prima verzorgd. Vijf pizza's werden via een gratis verloting nog aan de man gebracht door het bestuur, dat door de mid denstand goed werd bedacht wat de prijzen voor bingo en verloting betreft. Elk jaar rond de kerst gingen de kleuters van de protestant christelij ke basisschool Juliana van Stolberg naar Sint Maartenshof om voor de bewoners te zingen, maar nu het tehuis gesloten is, heeft de school opa's en oma's van de kinderen gevraagd naar school te komen. Op die manier wil de school het contact tussen oud en jong in ere houden. Ongeveer twintig grootouders be zochten de school om het program ma van de kleintjes bij te wonen in de gemeenschapsruimte. Een dag daarvoor was het de beurt aan de ouders, leerkrachten en bestuursle den. Die werden verwelkomd door juf José de Klerk. De kleuters zon gen liedjes en brachten teksten ten gehore. De juf vertelde over de wij zen uit het Oosten en na de pauze vertelde juf Jeanet Korevaar een spannend verhaal over twee stoute kinderen. Directeur C. Egas eindig de met gebed. De andere groepen vierden kerst feest op een ander tijdstip. Behalve zang was er ook een optreden van de blokfluitgroepen en juf J. van der Velde vertelde een verhaal. De groe pen 5/6 en 7/8 overhandigden hun meester en juffrouw een kerstpak ket. Bij toerclub Tandje Bij is Kees van de Berge eerste in het klassement geworden met 4898 kilometer. Hij legde ruim 400 kilometer meer af dan Jan van de Reest die met 4473 kilometer tweede werd. Voor de eindrangschikking telt de toerclub alle ritten in clubverband waarbij minimaal drie fietsers aanwezig zijn. Ook de ritten in het voor- en naseizoen tellen mee. Derde is Rene Hoek met 3915 km; vierde de 65-jarige Arjaan den Bra- ber met 3847 km; 5 Mas Andriesse 3613 km; 6 Henry Potappel 3847 km; 7 Marty den Haan 2765 km; 8 Leen van de Berge 2567 km; 9 Hans Keur 2337 km en 10 Leen Giljam die 1995 afsloot met 1995 km. De atb-groep (all terrain bikes), met Kees van de Berge, Henry Potappel, Mary en Robin Coehorst, nam de afgelopen maanden wekelijks deel aan ritten van 40 tot 50 kilometer. Deze categorie zit in de lift gezien het grote aantal deelnemers, van 600 tot 1000 per rit. De gemiddelde snel heid bedraagt tijdens dergelijke rit ten ruim 20 kilometer. Voor dit jaar is het programma van de twintig leden tellende toerclub in grote lijnen vastgesteld: op 4 mei een rit van 200 kilometer vanuit Ossendrecht en een week later van 300 kilometer uit dezelfde plaats. Rond half mei maken Van de Berge, Keur en Potappel van hun week vakantie in Mallorca een actieve aangelegenheid door elke dag flinke tochten te maken. En in het pinkster- weekeinde doen Van de Berge, Andriesse, Den Haan, Hoek, Keur en Potappel mee aan de toer-klassie- ker Tilff-Bastogne-Tilff in de Belgi sche Ardennen. R. Waasdorp heeft de kerstklaver- jaswedstrijd van De Pendelaars MAGERE HAMLAPPEN SCHNITZEL NASIVLEES LEVERKAAS BOTERHAMWORST GEBRADEN GEHAKT 1 kg 100 gram 500 gram 100 gram'* 100 gram samen. 100 gramJ 10.50 1.60 4.75 2.95 VERSE WORST 1 kg7.95 GEHAKT 1 kg10.50 VLEES MET RANDJE 1 kg13.50 SLAVINKEN 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. gewonnen met 5376 punten. Op een gedeelde tweede plaats eindigden K. Knuist en G. de Hond met 5312 pun ten. De overige uitslagen: 4 C. Klomps 5259 p; 5 M. Kwaak 5231 p; 6 J. van Splunter 5179 p; 7 R. Lindhout 5178 p; 8 B. Lindhout 5147 p; 9 J. van Zetten 5134 p; 10 J. op den Brouw 5127 p; IIP. van I waarden 5117 p; 12 J. van Gorsel 5085 p; 13 L. Troost 5062 p; 14 R. Koetsier 4945 p; 15 G. Offreins 4944 p; 16 F. Meijer 4924 p; 17 Y. Wiersma 4891 p; 18 C. Hoek 4868 p; 19 B. Witten berg 4808 en 20 K. Waasdorp 4780 p. De leden van voetbalclub Smerdiek krijgen een brief van het bestuur in de bus. Daarin staat welke werk zaamheden er jaarlijks moeten gebeuren en wordt de voetballers en ouders van jeugdleden gevraagd enkele uurtjes van hun tijd aan de club te willen besteden. "Het groep je vrijwilligers binnen de vereniging wordt steeds kleiner. En ik ben bang dat die mensen er op den duur de brui aan geven omdat er alsmaar meer klusjes op hun bord komen", zegt waarnemend voorzitter M.C. Vroegop. Hij vindt het tijd worden dat de leden onder ogen zien wat er binnen een voetbalclub werkelijk speelt. "De leden hebben ook een stuk verantwoording. Het kan niet zo zijn dat het bestuur alles maar moet opknappen." Vroegop stelt dat het werk door de privatisering van het sportcomplex alleen maar toe neemt. Kennis en vakmanschap is onder de leden voldoende aanwezig, maar de bereidheid om naast het voetballen nog iets aan te pakken, neemt af. Smerdiek vormt daarbij geen uitzondering, ook andere ver enigingen kennen dit probleem. "Nu gaat het allemaal nog, maar het bestuur wil de moeilijkheden voor zijn", aldus Vroegop. Op de algeme ne ledenvergadering is uitvoerig van gedachten gewisseld over deze pro blematiek. Op die vergadering wer den Vroegop en de bestuursleden A. van Splunter en J. Leemreijze her kozen. Een 45-jarige automobilist uit Sint- Maartensdijk werd in de nacht van maandag op dinsdag aangehouden op de Poortvlietsedijk. Hij had teveel gedronken. Op het politiebu reau blies hij 545 pg/1 (1,25 promil le). Dat is meer dan drie keer de toe gestane hoeveelheid. De man kreeg dan ook een dagvaarding en een rij verbod van vijf uren mee naar huis. Bij een inhaalmanoeuvre fietspad langs de op het Poortvlietsedijk zijn woensdagmiddag twee scooter rijders ten val gekomen. De jongens, beide 17 jaar, waren vrienden. Ze reden richting Sint-Maartensdijk, toen de één de ander wilde passeren. Daarbij raakte hij met zijn stuur de linkerarm van de andere jongen. Beiden vielen, waardoor de scooters beschadigd raakten. Penningmeester J. Murre van de Zeeuwse Vereniging voor Dialect onderzoek is morgenochtend, vrij dag, te beluisteren op Omroep Zee land in het programma 'Zwemer'. In dit nieuwe programma praat presen tator Jan Zwemer over het Zeeuwse dialect. Deze keer heeft hij het met Murre over het Thools. Maandag 8 januari hoopt de zen ding vanaf half zeven weer oud papier op te halen. Advertentie I.M. Een 29-jarige automobilist uit Zie- rikzee werd maandagnacht op de Scheldestraat te Strijènham aange houden omdat hij dronken achter het stuur zat. Op het politiebureau blies de man 560 pg/1 (zo'n 1,29 promil le). Hij kreeg een rijverbod en een dagvaarding mee naar huis. Een 43-jarige man uit Anna Jacoba- polder raakte zaterdagmiddag zijn rijbewijs kwijt aan de politie. Hij werd omstreeks half twee op de Phi- lipsdam aangehouden voor een alco holcontrole en bleek veel te veel gedronken te hebben. Op het politie bureau blies de man 1020 pg/1 (2,3 promille). Dat is zes*keer zoveel als is toegestaan. Volgens het regionaal orgaan verkeersveiligheid Zeeland staat hierop een straf van zo'n 2000 gulden boete, twee weken voor waardelijke gevangenisstraf en ne gen maanden onvoorwaardelijk in trekken van het rijbewijs. Voorstraat 6 Tel. 0167-572418 Ook in 1996 uw voordeel met onze vaste klantenkaart. Advertentie I.M. Een aantal mee- en tegenvallers heeft ertoe geleid, dat de provincie 1.084.697 gulden extra te besteden heeft. Van dat bedrag wil Middel burg zes ton ook daadwerkelijk een bestemming geven. De rest wordt opzij gelegd om mogelijke tegenval lers bij de bezuinigingsoperatie op te vangen. Dat blijkt uit de najaars nota van gedeputeerde staten. Grote meevaller is de uitkering van het rijk, terwijl de tegenvallers hoofdza kelijk in de salarissfeer en bij de Westerschelde oeververbinding gezocht moeten worden. G.s. willen een ton reserveren voor bijdragen aan belangrijke projecten op het terrein van de ruimtelijke ordening. Eveneens een ton is nodig voor een onderzoek met betrekking tot jeugdhulpverlening, zodat dit geld niet uit het welzijnsfonds hoeft te komen. Het project Zeeland Mari tiem kan een provinciale bijdrage van 75.000 gulden tegemoet zien voor de presentatie over de Verenig de Oostindische Compagnie. Voor het invoeren van gegevens van bestemmingsplannen in het geogra fisch informatiesysteem moet man kracht worden ingehuurd, wat 61.900 gulden vergt. En voor een onderzoek naar de overlast (stank en vliegen) van een schelpenopslag loods in Vlake is 70.000 gulden nodig. G.s. willen voor het grens overschrijdende tijdschrift Buren én voor grensoverschrijdende samen werking 50.000 gulden uittrekken. Eenzelfde bedrag is nodig voor sub sidies in het kader van hulpverle ning aan slachtoffers van sexueel geweld. Het provinciaal depot voor bodemvondsten krijgt 43.000 gul den om gemaakte extra personeels kosten te bestrijden. Tenslotte stijgt de Zeeuwse bijdrage aan het natu ur en recreatieschap De Grevelingen volgend jaar met 21.100 gulden en de bijdrage aan het interprovinciaal overleg met 29.000 gulden. Rabbijn Soetendorp. De provin ciale werkgroep Kerk en Israël Zee land organiseert dinsdagavond 9 januari een bijeenkomst om half acht in de Oosterkerk te Goes. Op deze avond zal de bekende rabbijn Abraham Soetendorp uit Den Haag spreken over 'Tora, inspiratiebron voor menselijk samenleven'. Zondag 7 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. v.d. Herik, Moordrecht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van der Veer, Gouda. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 17 u. ds. Ezinga. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Kok, Sliedrecht. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. dhr. Buurman, Waalwijk. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Kieviet, Numansdorp. 18.30 u. ds. Van der Heijden, Hei- nenoord. GEREF. KERK 10 u. ds. Monshouwer, Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Baas, Middelharnis. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastor Wiertz. zo 9.30 u. pastor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Verwaard, Sliedrecht. 18 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Gerritsen, Alblasserdam. 18 u. ds. kand. Molenaar, Papen- drecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. Quilt. In het kant- en zijdemuseum Ter Zijde in Wouw worden op 13 en 15 januari twee workshops gegeven door de Amerikaanse Tina Gravatt. De eerste gaat over Dresden quilt, de tweede over decoratieve en archi tectonische motieven. Het werk van Gravatt is tussen 12 januari en 10 maart te bewonderen op de quilt expositie in het museum. Daar zijn ook werkstukken uit West-Brabant en Duitsland te zien. Al bijna zes jaar liggen de bezwaren van de gemeente in de kast bij de Raad van State. Blijkbaar had de kwestie weinig prioriteit. In 1990 wees het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij het buiten dijks gebied van de Oosterschelde aan als staatsnatuurmonument. De gemeente Tholen was niet zo zeker dat alle belangen waren meegeno men en stuurde een brief met daarin twaalf bezwaren. Deze hadden betrekking op de economische belangen (van met name vissers), de toegankelijkheid van het gebied (ondermeer snijden van zeegroente) en de recreatieve voorzieningen. De gemeente was bang dat deze zaken in het gedrang zouden komen. "Het klonk immers nogal zwaar: staatsna tuurmonument", zegt ambtenaar Buermans van ruimtelijke ordening. Hoewel de schaatsperioden heel kort zijn om ervaring op te doen, verliezen echte liefhebbers als M.J. Hage hun routine bij het overrijden niet. Zaterdag ging hij weer beentje over op de St. Annalandse ijsbaan met nachtzuster Elly Goedegebuure van Oosterschelde Thuiszorg. "We hebben toen een brief opgesteld met onze bezwaren erin. Blijkbaar had die niet veel prioriteit, want het duurde zes jaar voor hij behandeld werd." De Raad van State behandelde dins dag uiteindelijk toch de bezwaren van het gemeentebestuur. Maar dat kwam niet opdagen op de zitting en liet zich ook niet vertegenwoordi gen. De reden hiervoor was bij de Raad niet bekend. "We hebben keu rig een uitnodiging voor de zitting gehad, maar we zijn er bewust niet naartoe gegaan", legt Buermans uit. "In onze schriftelijke reactie hebben we de bezwaren uitvoerig uit de doeken gedaan. Het was uitgebreid genoeg. Daarnaast speelt de zaak al weer bijna zes jaar en inmiddels zijn we gewend geraakt aan de status van de Oosterschelde als natuurmonu ment. De vraag is of de belangen die we genoemd hebben in de praktijk wel zo aangetast zijn als wij aanvan kelijk vreesden. Het valt zo te zien allemaal wel mee. De soep wordt ook hier niet zo heet gegeten als ze opgediend wordt." De advocaat van het ministerie, mr. M. Nagel, was verbaasd over de bezwaren die volgens hem al eerder door de Raad van State zijn verwor pen. Ook het gebied binnen de dij ken is volgens Nagel beperkt toe gankelijk. Bovendien merkte Nagel op dat Tholen erkent dat het terecht is dat de Oosterschelde natuurmonu ment is geworden. Hij vroeg zich af hoe dat dan volgens de gemeente ingevuld zou moeten worden. Ook de staatsraden (waaronder oud staatssecretaris van justitie A. Kosto) hadden graag wat toelichting ontvangen van de gemeente. Maar die heeft de interesse in de uitspraak een beetje verloren. "Als de Raad van State het ministerie gelijk geeft, is dat voor ons niet zo erg. Zoals gezegd zijn we gewend geraakt aan de situatie en het blijkt mee te val len", zegt Buermans. "Er wordt nu al weer over gesproken om van de Oosterschelde een nationaal park te maken. Dat is weer een stap verder. Overigens moet je je afvragen of er met die status minder mogelijk is. Misschien kan er wel meer dan nu." Tegelijk met die van de gemeente werden ook de bezwaren behandeld van de kamer van koophandel voor midden- en noord-Zeeland. Ook deze instelling ziet gevaren in de Oosterschelde als natuurmonument. De uitspraak wordt verwacht op 13 februari. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Jongejan Schoonrewoerd. HERV. GEM.REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 19 u. ds. Kort, Garderen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Lohuis, Opheus- den. do 4/1 19.30 u. ds. Kleiberg, Veen- endaal. GEREF. KERK 9.30 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. 14.30 u. ds. De Buck. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. Van Eckeveld, Zeist. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Meulen. 15 u. ds. Kerssies, Breda. Zaterdag 6 en zondag 7 januari. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen tel. 0166-602542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk tel. 0166-662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 0167-572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Roefs, Tholen tel. 0166- 603988. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 0166-662596 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 THUISZORG OOSTERSCHELDE Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u., Centrum Thuiszorg Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577.. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatschappelijk werk buiten kan tooruren (noodsituaties) tel. 0118- 628743. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 8/1 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 4 t/m vrijdag 12 jan. donderdag 4 2.37 - 14.57 vrijdags 3.22-15.37 zaterdag 6 3.57- 16.12 zondag 7 4.27-16.47 maandag 8 4.57- 17.17 dinsdag 9 5.32-17.52 woensdag 10 6.07 - 18.27 donderdag 11 6.37 - 19.02 vrijdag 12 7.07-19.37 vr 5/1 12.51 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2