Drie tennisteams naar hoofdklasse Drie Nederlandse en zeven provinciale sporttitels Onze Top 10 van deze week. 1.19 UIT VERKOOP O O ch Kippebouten, oh Goudse jonge kaas 48+, oh Casino, oh Pindakaas (4.29) of pindakaas met stukjes noot*, pot 700 gram ch Engelse Theemelange, ch Brokjes voor de kat, Albert Heijn Tholen en St. Philipsland. KORTINGEN 10 TOT 60% Slechts 5 aanmeldingen sportprijzen 1.99 nü 6.98 5.98 twö 7.90 2^ 1.99 2.99 ir7§ 4.49 99 99 2.95 Zeeuwse titel dammers, verder weinig hoogtepunten teams Tholenaren Renate Geuze, Martijn Minheere en Jeroen Vermaas nationaal kampioen Topper van de week: 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Donderdag 4 januari 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De teamsporters op Tholen en Sint-Philipsland kijken op geen al te best jaar terug wat prestaties betreft. Het voetbal, nog steeds sport nummer één, kende maar één kampioen: Stavenisse 2. Bij het tennis sleepte Jacoba van Beieren uit Sint-Maartensdijk meerde re titels in de wacht. En ook het damteam van de Eendracht deed van zich spreken. De tafeltennissers van Smash '76 pakten de midden-Zeeuwse titel, maar misten het kampioen schap in de NTTB-compe- titie. Hoofdklassers Dolfijn leidt Drie Thoolse individuele sporters hebben in het afgelo pen jaar een nationale titel in de wacht gesleept. Schoon- springster Renate Geuze uit Oud-Vossemeer pakte het goud op haar favoriete onderdeel toren. Haar dorpsge noot Martijn Minheere werd, evenals Jeroen Vermaas uit Sint-Maartensdijk, Nederlands jeugdkampioen kustvis- sen. Amazones Triatleten Eendracht toonaangevend 19 Het achttal van damclub De Eendracht prolongeerde de Zeeuwse titel door kampioen te worden in de hoofdklasse. Ook veroverde het team de Zeeuwse beker en bereikte landelijk de kwartfinale. tv 1 Het damesteam van tennisvereniging Eegedima promoveerde onverwacht naar de hoofdklasse. Ook het mixed team vanJacoba van Beieren leverde die prestatie. In de voetballerij doen op dit moment alleen SPS en Stavenisse het goed. De ploeg uit Poortvliet/ Scherpenisse liep de vorige compe titie een promotieduel mis, maar staat nu mede aan de leiding. Ook won het in augustus de Eendracht- cup. Het vorig seizoen uit de KNVB gedegradeerde Smerdiek dreigt opnieuw te zakken. Belangrijke oor zaak is, dat de nieuwe trainer Jan Verreijen noodgedwongen een behoorlijk aantal B-junioren moet opstellen. Voor Vosmeer was de degradatie naar de tweede klasse een drama tisch dieptepunt; heroveren van het verloren terrein zit er, gezien de stand op de ranglijst, voorlopig niet in. Stavenisse en Tholense Boys lie pen afgelopen seizoen de promotie mis. De Tholenaren dachten aan een herkansing in de nieuwe competitie, maar ze draaien niet lekker en zijn daardoor in de onderste regionen terecht gekomen. In die situatie ver keert ook Noad '67. De club uit Sint- Philipsland kon onlangs met een heel nieuw aspect kennismaken: meisjesvoetbal. Bij de meeste Thoolse clubs zit er op dit moment in de jeugdafdeling een redelijke aanwas. Tennisvereniging Jacoba van Bei eren uit Sint-Maartensdijk kijkt terug op een geslaagd jaar. Niet alleen keerde het vorig seizoen gedegradeerde mixed team terug naar de hoofdklasse, ook het dames team en het herenteam pakten de titel in respectievelijk de tweede en de achtste klasse. De dames van Eegedima uit Tholen promoveerden eveneens, onverwacht, naar de hoofdklasse. En de dames van De Ruucstoppelen uit Sint-Philipsland pakten de titel in de derde klasse. Het eerste heren team van Sint-Annaland degradeer de uit de hoofdklasse. Bij het tennis op de groene tafel kijkt Smash '76 met gemengde gevoelens terug op het jaar 1995. In de voorjaarscompe titie konden het eerste en tweede team zich ternauwernood handha ven, maar in de najaarscompetitie liepen beiden de promotie mis. Smash 1 kwam in de derde klasse twee games tekort voor de titel en het tweede team blijft vijfdeklasser na het verliezen van de promotie- wèdstrijd. Smash 3 werd wél kam pioen, na in het voorjaar al derde te zijn geworden in de zevende klasse. Korfbalvereniging Emergo zag trai ner Ripassa vertrekken. In de zaal competitie eindigden zowel het eer ste als het tweede team op de voor laatste plaats. In de volleybalcompetitie is het eer ste herenteam van Intraco/AVC '87 momenteel koploper in de eerste klasse. Ook het eerste damesteam staat er in dezelfde afdeling goed voor. De Thoolse vereniging brengt momenteel elf senioren- en jeugd- teams op de been. Zwemvereniging De Dolfijn '92 vaardigde vier leden af naar de Zeeuwse titelstrijd. Een jaar eerder klasseerde zich slechts één lid, zodat er progressie zit in de prestaties. Met een vijfde plek op de 100 meter rug slag zette Werner de Viet het beste resultaat neer van de vier. In de competitie staat de Thoolse vereni ging momenteel bovenaan in de der de klasse. In het zaalvoetbal boekte Meulvliet een succes in de KNVB-competitie. Het eerste team promoveerde naar de eerste klasse en het tweede team stapte door het winnen van de titel naar de reserve hoofdklasse. In de Meulvlietcompetitie ging de titel in de A-poule naar Stalland. Gymnastiekvereniging WIK uit Sint-Annaland deed van zich spre ken in verschillende wedstrijden. Zo won het in maart 14 eerste prijzen en de wisselbokaal in een KNGB-wed- strijd voor Zeeland/West-Brabant, in mei zes eerste prijzen tijdens de Zeeuwse verenigingswedstrijd en in november twaalf eerste prijzen op een springwedstrijd van de KNGB Zeeland/West-Brabant. Ook de dammers van De Eendracht maakten furore. Het eerste achttal prolongeerde de titel in de hoofd klasse en werd daarmee Zeeuws kampioen. Ook de Zeeuwse beker werd vervolgens gewonnen, maar in de kwartfinale van de landelijke bekerstrijd gingen de dammers onderuit. Bij de jeugd veroverden zowel het junioren- als het pupillen- viertal de Zeeuwse titel. En dan het schaken. Denk en Zet werd tweede in de eerste klasse noord en stapte daardoor niet over naar de promotie klasse. Op dit moment is men mede koploper in de competitie. Tenslotte de schoolsporten. De Rieburch uit Sint-Maartensdijk won de Zeeuwse damtitel en Ter Tolne uit Tholen werd tweede op het provinciaal voetbalkampioenschap. Martijn Minheere werd met zijn eerste vangst tijdens een wedstrijd meteen Nederlands kampioen. Hoewel ze door ziekte nauwelijks had kunnen trainen, won schoon- springster Renate Geuze tot haar eigen verrassing de nationale titel op het onderdeel toren. Zeeuwse titels kwamen er in 1995 ook maar genoeg op Tholen terecht. De wielrenners Frans Hommel en Corné Stoutjesdijk, de tennissers Lindsey Knop en Cees Zuidweg, de dammers Jantien van Gorsel en Rombout Kousemaker en amazone Susan Reinerman schreven deze op hun naam. Thoolse sporters timmer den dus volop aan de weg. Renate Geuze had nergens op gere kend nadat ze een half jaar lang was geveld door de ziekte van Pfeiffer. Slechts één keer trainde ze, maar de routine van de Vossemeerse gaf de doorslag tijdens het zomerkam- pioenschap schoonspringen. Met 50 punten voorsprong op de nummer twee veroverde ze het goud op het onderdeel toren. Bij het nationaal jeugdkampioen schap kustvissen gooiden de Thool se deelnemers - leden van 't Schar retje, de Oosterscheldevissers en de Zeebaars - hoge ogen. Van de zes tien vielen er tien in de prijzen. Vier klasseerden zich voor de naselectie voor het wereldkampioenschap. Jeroen Vermaas uit Sint-Maartens dijk en Martijn Minheere uit Oud- Vossemeer wonnen het goud in hun leeftijdscategorie. De naselectie leverde niet alleen plaatsing op voor Vermaas, maar ook voor Arno Rijn berg uit Sint-Annaland en Marco Goedegebuure uit Oud-Vossemeer. De drie hadden pech toen Nederland besloot om van deelname aan het wereldkampioenschap af te zien wegens het oorlogsgevaar in Kro atië. In haar leeftijdscategorie hoort de Thoolse tennisster Lindsey Knop inmiddels tot de beste 25 van Neder land. In Middelburg sleepte ze de Zeeuwse titel in de wacht. Ook Sven Buijs uit Sint-Philipsland bereikte hier de finale, maar verloor die. Suc ces was er ook voor de Zeeuwse afdelingsvoorzitter van de tennis- bond, Cees Zuidweg uit Tholen. Hij won de provinciale titel 55-plus. Twee Thoolse amazones deden mee aan het Zeeuws kampioenschap dressuur. Susan Reinerman behaal de de titel in de klasse M, maar kon vervolgens niet meedoen aan het nationaal kampioenschap omdat haar pony Billy een veulen kreeg. Bij de paarden in de klasse M werd Mariska Vermaas met Radetha tien de. Op wielergebied deed een tweetal Thoolse B-amateurs van zich spre ken. Frans Hommel uit Oud-Vosse- meer won het tijdrijden en nam de Zeeuwse titel over van zijn broer Jack die tweede werd. Corné Stout jesdijk uit Scherpenisse veroverde de districtstitel. Aan de wedstrijd deden echter maar drie renners mee; Johan van Dijke uit Scherpenisse finishte als tweede. Peter Metske uit Oud-Vossemeer ging in de ronde van Sint-Maartensdijk als derde over de streep en in zijn woonplaats als vijfde. Junior Arjan van Haaften plaatste zich voor het nationaal kampioen schap, maar reed niet in de prijzen. Bij het Nederlands kampioenschap tijdrijden werd de Stavenissenaar zesde. Met junior John den Engels man uit Sint-Annaland lijkt er een nieuw Thools wielertalent aan te komen. De Thoolse sportvrouw van 1994, triatlete Marjanne van de Velde, boekte het afgelopen jaar geen echte grote successen. Wèl werd ze, even als Jochem Kuzee uit Sint-Anna land, opgenomen in de nationale selectie. De titelhoudster verloor haar Nederlandse duathlontitel, ze werd tweede, maar mocht deson danks meedoen aan de Europese wedstrijd. In Hongarije werd de Thoolse, die in de eerste helft van het jaar herstellende was van een blessure, veertiende. Haar nationale jeugdtitel triatlon verspeelde Van de Velde eveneens. Ze eindigde als derde en plaatste zich zodoende niet voor het Euro pees kampioenschap in Zweden. Achteraf bleek de Thoolse de ziekte van Pfeiffer onder de leden te heb ben gehad, wat haar mindere presta ties verklaart. Kuzee, die voor het eerst bij de juni oren uitkwam, klasseerde zich in het nationale circuit als derde. Ook deed hij mee in een competitie voor teams. Bij het Nederlands kam pioenschap duathlon werd de Sint- Annalander zèvende en bij de titel strijd triatlon zesde. Maar op het Europees kampioenschap in Zwe den viel Kuzee buiten de prijzen. Een troost was de tiende plek bij de Scandinavische kampioenschappen. Kuzee zwom de Oosterscheldetocht in een recordtijd en kreeg de wissel trofee als beste atleet van zijn club Spado. De winnaar van de gemeentelijke aanmoedigingsprijs 1993, fiets- crosser Raymond Schrauwen uit Sint-Maartensdijk, sleepte op het open nationaal kampioenschap de derde prijs in de wacht. Deelname aan de Europese titelstrijd in Frank rijk viel in het water, doordat Schrauwen een week tevoren een sleutelbeen brak door een val tijdens een wedstrijd in de Ardennen. Ondanks dat werd de crosser kam pioen van de afdeling Zuid in de cruisserklasse. Motorcrosser Kevin v.d. Hoek uit de smalstad won de West-Brabantcup in de klasse 80 cc hoge wielen. Bij het jeugddammen geeft de Een dracht uit Tholen provinciaal de toon aan. Dat bleek tijdens de Zeeuwse titelstrijd, waar Rombout Kousemaker won bij de junioren en Jantien van Gorsel bij de pupillen. In deze laatste categorie eindigden negen Tholenaren bij de eerste tien. Bij de aspiranten bezette de Een dracht de plaatsen twee tot en met zeven. De Zeeuwse sneldamtitels bij de jeugd waren eveneens voor Kou semaker en Van Gorsel, en bij de aspiranten voor Ching Hei Chong. Landelijk viel het drietal buiten de prijzen. Junior Toby Hage eindigde bij het Nederlands kampioenschap teleur stellend als twaalfde. Ook pakte hij naast de Zeeuwse sneldamtitel. Daniëlla de Vos slaagde er niet in haar nationale sneldamtitel te pro longeren en werd bij het 'gewoon' dammen vijfde. Tenslotte opnieuw vissen. Truus Rijnberg en haar dochter Clarinda deden in Portugal mee aan het wereldkampioenschap kustvissen. Nederland werd vierde en die klas sering was er ook voor Clarinda in de individuele rangschikking. Haar moeder eindigde als 25e. Bij de heren werd Remi Lindhout uit Sint- Maartensdijk elfde en ook hier greep Nederland net naast het brons. Lindhout werd tweede op het Nederlands kampioenschap, het eer ste korps van 't Scharretje derde. Voor de gemeentelijke sportprijs 1995 zijn slechts vijf aanmeldingen binnengekomen: vier individuele sporters en één ploeg. Ten opzichte van de twaalf individuele deelne mers en zes teams van vorig jaar, is dat een grote teruggang. "De oogst is inderdaad niet bijster groot, maar dat was te verwachten", zegt ambte naar sportzaken P. van der Vlies. "Er waren vorig jaar niet zulke in het oog springende prestaties, waardoor het aantal aanmeldingen duidelijk is achtergebleven, maar het gaat om de kwaliteit." Die gaat de commissie sport dinsdagavond beoordelen, waarbij ook eventueel extra kandi daten toegevoegd kunnen worden. Bovendien kan de commissie aan b. en w. adviseren om evenals vorig jaar geen groepsprijs uit te reiken. Het beperkte sportgala wordt eind februari of begin maart gehouden in de burgerzaal van het gemeentehuis te St. Maartensdijk. O Bloemkool, per stuk 6 stuks Gehakt half om half, 500 gram 3.25 kilo vers van 't mes ©@©(D of vacuüm verpakt ©@®©(D, kilo wit- of bruinbrood, heel duopak 80 zakjes a 4 gram Maggi Opkikker, diverse smaken, doosje diverse soorten, blik 400 gram Sélection Clémence, rood of wit, fles 0.75 liter Appelsap pak 1 liter Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 6 januari a.s. *Zo!ang de voorraad strekt. Advertentie LM. PSf Advertentie I.M. Door de spanningen in Kroatië ging het wereldkampioenschap aan de neus van nationaal kampioen kustvissen Jeroen Vermaas voorbij.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 19