Donderdag 4 januari 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 mm Het natuurgebied De Rammegors blijkt een geliefde stek voor schaatsers. Jong en oud weet de weg er naar toe te vinden. De meeste bezoekers parkeren hun auto langs de Zeedijk en lopen de laatste paar honderd meter door het riet naar de grote plassen. Anderen gaan via de ventweg langs de Krabbenkreekweg een van de kreken op. Hardrijders maken hun rondjes op het ijs in het deel van het gebied. Wie meer beschutting zoekt, blijft achter de rietkraag in de buurt van de vogelobservatiehut. Op de Tramput in Sint-Philipsland werd vrijdag al geschaatst. Ook zaterdag werd er volop gebruik gemaakt van de ijsbaan, de bezoekers pakten zich goed in tegen de snijdende wind. Aan de Veerweg in Oud-Vossemeer was het druk op de baan maar ook binnen deed de ijsvereniging goede zaken met de verkoop van chips friet en warme chocolademelk. De muziek uit de luidsprekers zorgde voor een gezellige sfeer al verwaaiden zaterdagmiddag sommige klan ken bij een felle oostenwind. De baan was vrijdag al open, ook maandag bleef de baan berijdbaar ondanks de lichte dooi. De ijsbaan op De Pluimpot in Scherpenisse ging pas zaterdagmiddag open. Het werd er meteen druk. Rond vier uur hadden zo'n 800 lief hebbers de ijzers ondergebonden, zo schatte het bestuur. Vooral kinderen en jongeren bezochten de baan. De verbrede sloot langs de Scheldseweg in Stavenisse bood vrijdag dit aanblik. Jongens en meisjes met hun hoofd nog net in het zonnetje. De tweejarige Mike Scherpenisse uit St. Annaland ging zaterdag voor het eerst van zijn nog jonge leven op de slee aan de Annewas. Goed ijs, aan een kant van de sloot een nieuw flauw aflopend talud, resultaat van het zoet waterplan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 13