THOLENDERWIJS NIEUWJAARSRECEPTIE 0UDEJAARSC0NCERT OP GEMEENTELIJKE BEIAARDS VUURWERK GA VOORZICHTIG MET VUURWERK OM "LIK OP STUK" BIJ VUURWERKOVERLAST Vuurwerk en kerkdiensten UW KERSTBOOM IS 00K GFT VERGADERING COMMISSIE WELZIJN EN ONDERWIJS AANVULLENDE INFORMATIE OVER DE NIEUWE ALGEMENE BIJSTANDSWET WAT LIGT TER INZAGE? DE KINDERSHOW VAN 00M K0 GEMEENTEHUIS GESLOTEN TUSSEN KERST EN NIEUWJAAR AVONDOPENSTELLING GEMEENTEHUIS OPENSTELLING KANTOOR VAN DE BURGERLIJKE STAND Donderdag 28 december 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 informatierubriek van de gemeente Tholen OPENINGSTIJDEN MILIEUSTRAAT TH00LSE JONGEREN V* yi --2 OPGELET! U DONDERDAG 4 JANUARI: De nieuwe Bijstand Een andere instelling v-7 Donderdag 4 januari Aanvang 14.15 uur Gemeenschapscentrum "de Wellevaete" Sint-Annaland ƒ5,- Voor inlichtingen o f opgeven hij Rien en Joke Pompstraat 10 in Steen hergen. Tel. 0167 - 566831 of567357 Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200 Telefax: 0166-663553 Op dinsdag 2 januari 1996 houdt het gemeentebestuur van Tholen van 19.30 tot 21.00 uur ter gelegenheid van het nieu we jaar 1996 een receptie voor de inwoners, besturen van verenigingen, instellingen en organisaties, directies van bedrijven, alsook andere relaties. Met nadruk wordt gesteld dat de nieuwjaarsreceptie voor iedereen toegankelijk is, dus ook voor u! De receptie wordt gehouden in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Op vrijdag 29 december a.s. verzorgt gemeentelijk beiaardier Gerard de Waardt een oudejaarsconcert op de carillons in de toren bij de N.H. Kerk te Sint-Maartensdijk (van 9.30-10.30 uur) en de stadhuistoren te Tholen (van 11.00-12.00 uur). Op het programma staan de volgende werken: 1. Thoolse Volkslied 2. Alle Jahren wieder Scheiden doet leiden (Now is the hour) From the time you say goodbye 3. Les trois cloches Vincta klokken Whispering Hope 4. Psalmen 68 121-98 5. You never walk alone - Lee Towers Adieu, mein kleine gardenoffizier - Stolz You've got a friend 6. Ga niet alleen door het leven Vaste rots van mijn behoud Wat de toekomst brenge moge 7. Het oude huis - Alberti Dromen zijn bedrog - Marco Borsato Het is een nacht - Guus Meeuwes 8. Abide with me Salut d'amour We'll meet again 9. Uren, dagen, maanden, jaren.... In verband Nieuwjaar (maandag 1 januari) worden huisvuil (groene en grijze containers) en bedrijfscontainers volgens een gewijzigd schema opgehaald. In week 1 die begint met maandag 1 januari worden op dinsdag 2 januari nog grijze containers opgehaald en vanaf woensdag 3 januari de GFT-containers (groen) volgens het onderstaande schema: maandag 1 januari dinsdag 2 januari woensdag 3 januari donderdag 4 januari zaterdag 6 januari Nieuwjaarsdag (geen dienst) milieustraat op de gemeente werkplaats te Scherpenisse gesloten! grijze containers in de kernen Stavenisse, Scherpenisse en Poortvliet (totaal) milieustraat geopend kern Tholen (totaal) en de Buiten routes Oost en West milieustraat geopend kernen Sint-Maartensdijk, Oud- Vossemeer en Poortvliet ten westen van de Smidsstraat en de bedrijfscontainers in alle woonkernen milieustraat geopend kernen Scherpenisse en Stave nisse milieustraat geopend IM.B.: In verband met de bovengenoemde wijzigingen dient u rekening te houden met andere ophaal- tijden dan dat u gewend bent. Zet uw container dus tijdig buiten. Voor particulieren bestaat de mogelijkheid om huisvuil, grof vuil, tuin-afval en klein gevaarlijk afval (KGA) gratis aan te bieden op de milieustraat op de gemeentewerkplaats aan de Langeweg 49 te Scherpenisse. De openingstijden van de milieustraat zijn als volgt: Van donderdag 28 t/m zaterdag 30 december en van dins dag 2 t/m vrijdag 5 januari is de milieustraat geopend van 8.00-16.00 uur. Op zaterdag 6 januari is er een extra openstelling van 8.00- 12.00 uur. Nadere informatie Voor nadere informatie omtrent het ophalen van het huis vuil, tuinafval e.d. wordt u verwezen naar tel. (0166) 663727. De verkoop van vuurwerk mag alleen plaatsvinden op donder dag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 december. Het vuurwerk mag alleen aan personen boven de 16 jaar worden verkocht. Het afsteken van vuurwerk is slechts toegestaan op 31 december 1995 vanaf 10.00 uur tot 1 januari 1996 02.00 uur. Elk jaar opnieuw zorgt het afsteken van vuurwerk voor proble men. Al in november zijn de eerste knallen te horen en maken kranten melding van ongelukken door vuurwerk. Om deze pro blemen en ongelukken het hoofd te bieden is er sinds 22 mei 1993 een vuurwerkbesluit van kracht waarin wettelijke regelin gen staan over kwaliteitseisen, het verkopen en afsteken van vuurwerk. De politie zal ook dit jaar in samenwerking met het bureau HALT - Oosterschelderegio - paal en perk stellen aan het afsteken van vuurwerk op andere dan de daarvoor vastgestelde tijden. Tegen de illegale verkoop van vuurwerk zal streng worden opgetreden en leidt zonder meer tot een proces-verbaal.. Personen die vuur werk afsteken of in hun bezit hebben buiten de toegestane dagen kunnen worden aangehouden door de politie. Zij krijgen na het opmaken van het verbaal de keuze om of een boete te betalen of - als ze onder 18 jaar zijn - een alternatieve straf te ondergaan. De boete ligt tussen de 50,- en 250,-. Jongeren tussen de 12 en 17 jaar, die door de politie worden betrapt op het afsteken of het in het bezit hebben van vuurwerk, kunnen kiezen tussen een boete of een HALT-afdoening. De poli tie neemt het vuurwerk in beslag en geeft de jongere de RODE KAART van het bureau HALT. Daarop staat beschreven op wel ke manier een HALT-afdoening werkt. Jongeren die vuurwerk uit elkaar halen om daar bommen van te maken, komen niet in aanmerking voor een alter natieve straf. Zij krijgen direct een proces-verbaal. Het lik-op-stuk-beleid betekent dat een jongere de boete niet hoeft te betalen en niet bij de politie wordt geregistreerd. Even tueel aangerichte schade dient echter wel te worden betaald. Het bureau HALT geeft de jongere voorlichting over de gevaren van vuurwerk en regelt een alternatieve straf. De straf houdt in dat de jongeren nadat ze zijn aangehouden binnen een zo kort mogelij ke periode aan het werk worden gezet. Bijzondere aandacht vragen wij voor de kerkdiensten die met name op zaterdag 30 en zondag 31 december op tal van plaatsen in de gemeente zijn gepland. Wij doen een ernstig beroep op iedereen op die tijdstippen in de omgeving van kerkgebouwen geen vuurwerk af te steken. Direct na het Kerstfeest, maar vooral na Nieuwjaar wor den de mede werkers van de reinigingsdienst geconfronteerd met grote hoe veelheden kerst bomen die als huishoudelijk afval worden aangeboden. Het zal u duide lijk zijn dat een kerstboom valt in de categorie gft-afval. Maar niet zon der meer. Zoals u weet kan er naast de groene gft-container geen grof tuinafval worden meegegeven. U zult uw kerstboom dan ook met de snoeischaar moeten versnipperen in zodanige proporties dat deze in de gft- container past. Uiteraard komen alleen natuurlijke bomen in aanmerking. Deze dienen echter maximaal te worden ontdaan van resten kunst sneeuw en andere versierselen. Die resten bedreigen namelijk de kwaliteit van de gft-compost. Nogmaals: de medewerkers van de reinigingsdienst accepteren tijdens de gft-route die vanaf woensdag 3 januari wordt verreden alleen versnipperde bomen. Op donderdag 4 januari 1996 komt de commissie welzijn en onderwijs voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 16.00 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen/mededelingen: - Mededeling Het college heeft besloten een subsidieverzoek bij het minis terie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport in te dienen voor een in 1996 te starten project "Nog Meer Stappen". De doelstellingen van deze vorm van thuiseducatie zijn: - doorbreken isolement - opvoedingsondersteuning aan de ouders - ontwikkelingsstimulering van kinderen op cognitief, sociaal emotioneel en lichamelijk niveau. Doelgroep: kinderen van 2 tot 6 jaar. Werving primair bij allochtonen en mensen in achterstandssituaties. - Voorstel bezuinigingen Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst: - Voorstel om tot uitbreiding over te gaan van de warme maaltijden voorziening door middel van de levering van koel-/vriesmaaltijden. Op 1 januari 1996 treedt een nieuwe Algemene Bijstands wet in werking. Deze nieuwe wet kan gevol gen hebben voor die mensen die thans een uitkering genieten en zeker voor hen die na 1 januari 1996 een beroep op deze wet zul len doen. De huidige cliënten van het gemeentelijk bureau sociale zaken hebben onlangs een brief ontvangen waarin in gro te lijnen is weergegeven wat hen na 1 januari 1996 in ver band met de invoering van deze nieuwe wet te wachten staat. Voor de nieuwe cliënten is momenteel een folder in voor bereiding die begin januari beschikbaar komt. De komende weken zullen wij in deze rubriek aandacht schenken aan een aantal belangrijke wijzigingen die de nieuwe Algemene Bijstandswet tot gevolg heeft. WIE KRIJGT WAT? De huidige landelijke regeling voor de bijstandsnormen, dus wie welke uitkering krijgt, zit erg ingewikkeld in elkaar. In de praktijk blijkt zij vaak onuitvoerbaar en fraudegevoelig. Daar komt nu verandering in. In de nieuwe Algemene Bijstandswet die op 1 januari 1996 in werking treedt ziet het er allemaal eenvoudiger uit. We beperken ons hier tot de uitkeringen van mensen vanaf 21 jaar. Er zijn nog maar drie landelijke uitkeringsnormen: - voor alleenstaanden - voor alleenstaande ouders en - voor echtparen of samenwonenden Voor elke groep geldt een apart landelijk normbedrag dat is afge leid van het netto minimumloon. De sociale dienst kan de norm bedragen verhogen met een toeslag. Per groep gelden ongeveer de onderstaande bedragen Alleenstaanden Alleenstaande ouders Echtparen/samenwonenden Norm- Max. bedrag toeslag Totaal 50% minimumloon =f 950,- f380,- f 1330,- 70% minimumloon f 1330,- f 380,- f 1710,- 100% minimumloon f1900,- f1900,- Bouwen in een beschermd stadsgezicht Er is een bouwaanvraag ingediend door de heer J. Bogert, Gildenstraat 11 te Tholen, voor het wijzigen van een garage in een hobbykamer op een perceel kadastraal bekend, Tho len sectie R, nummer 542, plaatselijk gemerkt Gildenstraat 11. Het bouwplan heeft betrekking op een perceel dat is gele gen in een beschermd stadsgezicht zoals bedoeld in de Monumentenwet 1988. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 51, lid 3 van de Woningwet vergunning te verlenen voor dit bouw plan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 29 december 1995 tot en met 25 januari 1996 naar keuze schriftelijk of mondeling zienswij zen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeen telijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 28 december 1995 Burgemeester en wethouders van Tholen. In de komende kerstvakantie presenteert de Stichting "Uit op Tholen" een speciaal kinderprogramma: li De kosten van levensonderhoud hangen af van de woonsituatie. Iemand die alle kosten zelf moet betalen heeft een hogere uitke ring nodig dan iemand die bijvoorbeeld een onderhuurder heeft of samen met een ander een woning heeft gehuurd. De gemeen te stemt de landelijke normen af op de werkelijke kosten. De gemeente moet een alleenstaande en alleenstaande ouder, die alleen woont en de kosten niet met een ander kan delen, de maximale toeslag geven van f 380,-. Als zo'n alleenstaande of alleenstaande ouder wèl met een ander in hetzelfde huis woont gaat het bureau sociale zaken na of een toeslag nodig is en zo ja, hoe hoog die moet zijn. Dit bedrag kan dus, afhankelijk van de kosten lager zijn dan f380,-. Te denken valt hierbij aan de kamer bewoners en onderhuurders, woningdelers, ouders met inwo nende kinderen en kinderen met inwonende ouders of andere woonvormen. Als echtparen en ongehuwd samenwonenden bijvoorbeeld een inwonend verdienend kind hebben of een onderhuurder, gaat het bureau sociale zaken er ook vanuit dat, net als bij alleen staanden en alleenstaande ouders, de kosten kunnen worden gedeeld. Met deze lagere kosten kan het gemeentebestuur reke ning houden door de landelijke norm te verlagen. Het kan ook voorkomen dat iemand helemaal geen woonkosten heeft. Bijvoorbeeld iemand die een woning heeft gekraakt en geen woonkosten betaalt. Het gemeentebestuur kan daar reke ning mee houden door de uitkering lager vast te stellen. Ook bij de schoolverlaters en alleenstaande jongeren van 21 en 22 jaar kan het gemeentebestuur de uitkering lager vaststellen. Schoolverlaters hebben hun uitgaven aangepast aan de studie financiering die zij ontvingen. De studiefinanciering is lager dan de bijstand. Het gemeentebestuur kan met de lagere bestaans kosten rekening houden door de uitkering lager vast te stellen. Dat kan zolang geen half jaar is verstreken vanaf de beëindiging van de scholing of opleiding. In uitzonderingsgevallen geldt een termijn van een jaar. Voor 21- en 22-jarigen geldt het lagere minimumjeugdloon. Met een volledige bijstandsuitkering kan het financieel onaantrekke lijk zijn om, in plaats van bijstand te ontvangen, te gaan werken. Ook hiermee kan het gemeentebestuur rekening houden door een lagere uitkering te geven. In duidelijke regels, die in een zogenaamde verordening door de gemeenteraad van Tholen zijn vastgelegd moet iedereen kunnen lezen hoe hoog de uitkering voor hem of haar is. Voor degenen die voor 1 januari al een uitkering hadden die in 1996 doorloopt, blijft de hoogte van de uitkering in dat jaar het zelfde. Verandert er echter iets in de persoonlijke situatie iemand gaat bijvoorbeeld samenwonen of de uitkering wordt langer dan een maand onderbroken - dan gelden de regels van de nieuwe Algemene Bijstandswet. Het zal eenieder duidelijk zijn dat op maandag 25 december (1e Kerstdag), dinsdag 26 december (2e Kerstdag) en maandag 1 januari (Nieuwjaarsdag) het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk en de gemeentewerkplaats in Scherpenisse gesloten zullen zijn. Dit zal echter ook het geval zijn vanaf woensdag 27 t/m vrijdag 29 december. Voor die periode is een aantal adv-dagen voor het personeel geclusterd. Houdt u daar rekening mee. Oom Ko de clown (Koos Pieters) leerde het vak in het Amster damse circus Bosco en trad onder meer op in het Scala Theater in Scheveningen. Hij is bovendien verbonden geweest aan het pretpark Bobbejaanland in België. Oom Ko neemt de kinderen "mee" en laat ze aktief deelnemen aan de show. VVV, Haven 10 te Sint-Maartensdijk, tel. (0166) 663771 (ma. t/m za. van 9.00-12.00 uur). VVV folderservicepost. Hoogstraat 14 te Tholen. een half uur voor de voorstelling aan de zaal. Entree Voorverkoop Verkoop Sinds 1 april van dit jaar vindt bij wijze van proef tot 31 decem ber a.s. elke donderdagavond van 18.00-19.00 uur een avondo penstelling plaats van het Bureau Burgerzaken. Tijdens die open stelling is er sprake van een beperkte dienstverlening (aanvra gen van reisdocumenten en rijbewijzen, afgiften van uittreksels en het opgeven van mutaties voor de Gemeentelijke Basisadmi nistratie). Burgemeester en wethouders hebben de proefperiode inmid dels geëvalueerd. Vastgesteld is dat de avondopenstelling met name in de zomermaanden heel duidelijk voorziet in de behoef te van de burger. De afgelopen tijd is het aantal bezoekers tijdens de avondopenstelling behoorlijk gedaald. De verwachting is dat die trend zich de komende wintermaanden zal voortzetten. Op grond van de opgedane ervaringen hebben burgemeester en wethouders besloten over te gaan tot het vaststellen van een definitieve regeling. Deze regeling is als volgt: In de periode september t/m maart: openstelling van het bureau Burgerzaken (beperkte dienstverlening) op elke 1e donderdag van de maand van 18.00-19.00 uur. In de periode april t/m augustus openstelling van het bureau Burgerzaken (beperkte dienstverlening) op elke donderdag van de maand van 18.00-19.00 uur. Op donderdag 21 december (vanavond dus) vindt de laatste avondopenstelling van dit jaar plaats. Voorts is er vanaf 1 januari| 1996 een avondopenstelling op: donderdag 4 januari, don derdag 1 februari en donderdag 7 maart. Vanaf donderdag 4 april t/m eind augustus is er sprake van een wekelijkse avond openstelling op de donderdag. Ondanks de sluiting van het gemeentehuis tussen Kerst en Nieuwjaar is het bureau Burgerlijke Stand in die periode op onderstaande dagen en tijd geopend voor het doen van geboor te- of overlijdensaangifte. Donderdag 28 december 1995 van 11.00 uur tot 12.00 uur Vrijdag 29 december 1995 van 11.00 uur tot 12.00 uur De termijn voor geboorteaangifte bedraagt 3 dagen na de dag van geboorte, uitgezonderd de zaterdag, de zondag en de alge meen erkende feestdagen. Dit betekent dat een geboorte die plaats heeft gevonden op vrij dag 22 december 1995 uiterlijk op vrijdag 29 december 1995 moet worden aangegeven. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5