Bedrijf wilde proef in Tholen Thuiszorg zwaait mevr. Deurloo uit Eetcafé Destina biedt oosterse en Italiaanse specialiteiten Sloopauto toch op openbare weg Onze Top 10 van deze week. Zilveren Rabospeld Ammerlaan Vrouw met kind tot 13 jaar hoeft niet aan het werk Geen tranen bij stoppen van ISOR Computer voor beheer plantsoenen O 1.49 1.98 O O 2.79 2.59 1.19 Albert Heijn Tholen en St. Philipsland. Verwarming praathuisjes Topper van de week: Eigenaar H. Serinkan: Ik hoop dat dit mijn eindbestemming is Schuldigverklaring zonder straf 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Donderdag 21 december 1995 EENDRACHTBODE, DE THOQLSE COURANT Magnum Holland wilde de gemeente een gratis verwar mingsarmatuur beschikbaar stellen onder de voorwaarde dat die in het praathuisje van Tholen zou komen. Wet houder J. Versluys antwoordde dat maandagmiddag in de gemeenteraad op vragen van H.J. Vermaas. Negentig procent olie hoi Tholen niet van wsv Kwijtschelding voor minima is verhoogd tot 95% De thuiszorg ziet mevrouw J.P. Deurloo-van de Velde node vertrekken. "We zul len je unieke persoonlijk heid missen", zei directeur J.Th.M. v.d. Veer vrijdag middag op de afscheidsbij eenkomst in De Schutse te Sint-Annaland. De telefo niste/receptioniste maakt gebruik van de vut-rege- ling. 'Unieke persoonlijkheid' in de vut Letter Morgen, vrijdag, opent eetcafé Destina zijn deuren aan de Molenvlietsestraat in Tholen. Na vier maanden ver bouwen zijn de eigenaren H. Serinkan en A. Yakisir klaar en kunnen de gasten ontvangen worden. Men kan in het eetcafé terecht voor Italiaanse en oosterse specialiteiten zoals pizza's, pasta's en shoarma. Tussenin Pizza's Sociale zaken krijgt er 1,6 medewerkers bij Bij de derde zitting van het kantongerecht Tholen kwam er uiteindelijk duidelijkheid in de situatie met een sloop auto aan de Bronsgeestweg te St. Annaland. J.H. werd schuldig verklaard, maar zonder toepassing van straf, waarmee de aanvankelijk aangeboden boetes van 75 gul den (zonder geldig deel III) en 500 gulden (niet verze kerd) kwijt gescholden werden. OCTlKipfilet, r\ aq 500 gram 32*5 6.99, kilo JTSOTil.t/ö ©CflGoudse kaas extra belegen 48+, vers van 't mes of vacuüm verpakt, Nieuwzeelands kiwifruit, 500 gram CflPanklare gesneden andijvie, zak 400 gram Schouderkarbonade, 500 gram JjrTfT 3.75, kilo ÖlKipfilet, 500 gram 325 6.99, kilo kilo CflSlagroom, pak 0.5 liter Uit de bedieningsafdeling: Yorkham, naturel ]M9l of blue cheese ]349], 100 gram OToptientje, Fruitdruifje (rood of wit), Pompelmoentje of Zomerpeertje, OOI pak 0.75 liter, 2 pakken naar keuze Nü ó./LdL ©ÖlVruchtenthee, a aq div. smaken, doos 20 zakjes 4 gram /L.ZLu Go Tan Java's Ü69I, Kroepoek of Thai crackers 11531, zak 75 gram cn Kruidenboter 4 *7Q kuipje 100 gram jmt I Het PvdA-raadslid wees erop, dat de gebruikers van het praathuisje in St. Annaland zich met een schriftelijk verzoek voor verwarming tot de gemeenteraad hadden gewend. En nu wordt er met de proef in Tholen begonnen. De kleine fracties maak ten echter duidelijk, dat de ouderen in de overige praathuisjes niet in de kou moeten blijven staan. D66- raadslid J. van den Donker zei dan ook tegenstrijdige gevoelens te heb ben. Aan de ene kant blij met de proef in Tholen, maar aan de andere kant is de raadsmeerderheid om in alle praathuisjes verwarming aan te brengen, met dit voorstel weg. Ove rigens kwam dat maandagmiddag goed uit, want door het ontbreken van PvdA-raadslid mevr. E.M. van der Wal-Vermeulen was die raads meerderheid niet aanwezig. En wan- Negentig procent van de 11.500 liter olie die jaarlijks via de havenont- vanginstallatie in Tholen wordt afgevoerd, is niet van leden van de watersportvereniging de Kogge afkomstig. Maar de wsv betaalt het allemaal, aldus J. van den Donker, die zelf bij de Thoolse watersport vereniging is betrokken, maar maan dagmiddag als D66-raadslid het woord voerde bij de vaststelling van de pachtsom 1996. Voor dit bijna afgesloten jaar werd 108.400 gul den, exclusief btw betaald en in 1996 kan met een verhoging van slechts 100 gulden worden volstaan. Kapitaallasten van 46 mille vormen de grootste post, het energieverbruik staat op 11 mille, de vervanging van de drijvers is geraamd op 10.000 gulden. Voor onderhoud van de havenontvanginstallatie staat 850 gulden, voor het afvoeren en ver werken van afvalstoffen 2900 gul den. Tijdens de raadsvergadering noemde Van den Donker het heel erg nuttig, dat de gemeenteraad inzicht krijgt in de volledige notulen van een gesprek tussen dc Kogge en de gemeente. Wethouder J. Versluys liet weten, dat de notulen voor nie mand geheim zijn, maar desge vraagd zei Van den Donker het informatief van belang te vinden, dat de hele raad weet dat veel men sen buiten de wsv gebruik maken van de hoi. "En in onze containers tref je soms hele verbouwingen aan en de Kogge betaalt daar dik voor." Het meest duidel'jke bewijs is voor Van den Donker echter de 11.500 liter olie die via de hoi wordt afge voerd en die voor slechts een gering deel afkomstig is van de 150 boten van de Thoolse watersportvereni ging- De gemeenteraad was niet unaniem in de vaststelling van de pachtsom. Eén raadslid, de St. Philipslandse SGP'er L. Walpot, was tegen gezien de verstoring van de zondagsrust en zondagsheiliging. Door middel van extra voorlichting wil de gemeente Tholen er alles aan doen om volgend jaar minder draag- krachtigen 35.000 gulden aan belas tingen, heffingen en rechten kwijt te schelden. Deze operatie kost de gemeente volgens raadslid M. Dijke wel 31/2 keer zoveel of 28.000 gul den. Wat hem betreft, mocht de kwijtschelding van de hondenbelas ting per l januari 1997 afgeschaft worden, maar volgens wethouder I.C. Moerland hangt dat af van de andere Zeeuwse gemeenten. J. van den Donker wilde met terugwerken de kracht de kwijtschelding verho gen van 90 naar 95% van de bij standsnorm, maar de wethouder wees dat af wegens de hoge kosten. Het D66-raadslid pleitte voor een opvallende bijsluiter bij de aansla gen van de onroerende zaakbelas ting (alleen voor gebruikers, niet voor eigenaren), rioolrechten (alleen gebruikers), afvalstoffenheffing en hondenbelasting voor de eerste hond. "De kans op een bijsluiter is heel groot, naast de nodige aandacht die in Tholenderwijs aan de kwijt schelding gegeven wordt", zei Moerland. Mevr. M.H. Schot-de Hoog wilde de doelgroep van de minima rechtstreeks benaderen, maar daar voelde de wethouder niet voor. 'Ten eerste vang je daar niet iedereen mee en ten tweede moet je oppassen voor stigmatisering." A. den Haan hoopte, dat de kwijt schelding nog een keer op 100% zou uitkomen, maar Moerland legde uit, dat wettelijk maar 95% is toege staan. Het PvdA-raadslid pleitte ook voor verzameling van alle belastin gen, heffingen en rechten op één aanslag met betaling in maandelijk se termijnen. De wethouder wilde dat pas voor 1997 bekijken. Kwijtschelding wordt verleend als het verschil tussen netto besteedbaar inkomen en de norm voor de kosten van bestaan nihil of negatief is. neer voor de tweede keer, zoals in oktober, de stemmen hadden gestaakt, was de verwarming defini tief van de baan. Maar Van den Donker zag het voorstel van b. en w. voor de proef in Tholen als 'een truc.' Hij benadrukte, dat het om het testen van het type verwarming ging; niet om de vraag wel of geen verwarming in praathuisjes. De VVD was het daarmee eens. "De gemeente mag zich niet aan haar verantwoordelijkheid onttrekken", zei mevr. E. Frigge-Hogesteeger. Volgens haar had het dan eerder tot een herstemming in de gemeente raad moeten komen. Het AOV en de RPF/GPV-fractie waren dezelfde mening toegedaan. Daarentegen waren SGP en CDA veel minder enthousiast, al gingen ze met de proef akkoord. A. Kersbergen vond het een goedkoop praatje van de kleine iracties wanneer ze bij hun pleidooi voor verwarming in alle praathuisjes, niet aangaven waar het geld vandaan moest komen. J. de Jager stond evenmin te trappelen gezien het ontbreken van de centen voor de andere praathuisjes. Hij maakte de voorstanders duidelijk, dat het leuke van een proef is, dat die kan lukken of mislukken. De proef in Tholen kreeg ieders instem ming. Naast de gratis verwarmings armatuur geeft de gemeente voor diverse werkzaamheden 3455 gul den uit plus 400 gulden voor ener gieverbruik en kosten vastrecht. Het praathuisje op de haven van Tholen was tot nu toe niet verwarmd. Dit in tegenstelling tot andere praathuisjes, waar de ouderen zelf voor een kacheltje hebben gezorgd. Tijdens een druk bezochte receptie in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer heeft Rabobank-medewerker A. Ammerlaan donderdagavond de zil veren speld van de coöperatieve bankorganisatie ontvangen. Voor zitter J.L. van Gorsel van de Rabo bank Tholen speldde de onderschei ding op ter gelegenheid van het 25- jarig dienstverband van de senior relatiebeheerder bedrijven. De voor zitter prees Ammerlaan voor zijn inzet gedurende l71/2 jaar bij de Rabobank Tholen, na 71/2 jaar bij dezelfde organisatie in zijn woon plaats Nieuw-Vossemeer te hebben gewerkt. Daar werd hij toen door de vrouw van de kassier als nieuwe medewerker aangetrokken. "Dat waren nog eens tijden", grapte Van Gorsel. Hij noemde de jubilaris geen harde, ambitieuze bankman, maar een vriendelijke, realistische mede werker waar de klant vertrouwen in heeft. De voorzitter overhandigde mevr. Ammerlaan bloemen. Haar man werd verder toegesproken door directeur J. Harmsen en collega C. de Wilde namens de personeelsver eniging. De directeur bood de gebruikelijke gratificatie aan en De Wilde had voor de veel telefoneren de en niet zo computergekke Ammerlaan ook een cadeau. In zijn met veel humor doorspekte toe spraak schetste hij de jubilerende collega als een vaderfiguur die niet zo vroeg naar het kantoor komt, maar wel altijd lang blijft. Tot slot zong het personeel nog een lied voor jubilaris Ammerlaan, die het officië le gedeelte met een dankwoord besloot. Medewerkers van het centrum thuiszorg verrassen mevrouw Deurloo vanachteren gezien met een kleinkind op schoot) bij haar afscheid met een wens. Vierde van links staat regio-coördinator A. Manni, die binnen de organisatie een andere functie krijgt in Goes. De verschillende sprekers gingen niet zozeer in op het werk, als wel de persoon van mevrouw Deurloo. Haar sociale bewogenheid, wijs heid, hartelijkheid, gevoel voor humor en vaardigheid om goed te kunnen luisteren passeerden de revue. "Heel vaak is me het enthou siasme opgevallen waarmee u over uw werk en de mensen spreekt", zei voorzitter J.E.M. de Kerf van de stichting thuiszorg Noord-Zeeland. Hij onderstreepte het belang van de telefoniste, die voor mensen vaak het eerste contact met de thuiszorg is. "Zo'n eerste contact is belangrijk, want het is vaak bepalend voor het vertrouwen van mensen." De angst die mevrouw Deurloo had voor een alsmaar groter wordende organisa tie, liet De Kerf evenmin onbespro ken. "U was bang voor een zakelij ker sfeer. Maar uiteindelijk zijn het de mensen die in de organisatie wer ken, die de sfeer bepalen." Van cjpr Veer zei dat er zonder mevrouw Deurloo niet zo'n voor treffelijke warme-maaktijdvoorzie- ning in Tholen zou zijn. Jaarlijks worden ongeveer 50.000 maaltijden bezorgd. "De manier waarop die voorziening hier functioneert, ver telt iets over de wijze waarop onze stichting met mensen omgaat", zei De Kerf hierover. "De bezorgers hadden altijd een apart plaatsje in mijn hart", aldus mevrouw Deurloo in haar dank woord. J.A. Boogaart, die namens de bezorgers het woord voerde, zei dat mevrouw Deurloo altijd aan spreekbaar was als zich eens proble men voordeden. "Uw regelde het op uw eigen wijze en zorgde op onze bijeenkomsten altijd voor een ont spannen sfeer. Bedankt voor de pret tige samenwerking." Namens de begeleidingscommissie bood A. Manni een wel heel toepasselijk cadeau aan: een etenskoffer. "Je hoort zo langzamerhand tot de doel groep", zei hij gekscherend. Ook Van der Veers toespraak was niet van humor gespeend. Namens het personeel bedankte Coby Suijkerbuijk de vertrekkende collega. Alle medewerkers stelden zich op met een letter in de handen en vormden zo de woorden: Alle goeds Annie. Er werd een map aan geboden met daarin van elke collega een gedicht. En een reiskoffer. Twee kleinzoons van mevrouw Deurloo zorgden voor een muzikaal inter mezzo op de trompet. De Thoolse bedankte alle sprekers, maar ook haar man en bovenal God die haar de gezondheid gaf om het werk te doen. "Jullie hebben van dit afscheid een echt feest gemaakt", besloot mevrouw Deurloo. Voor deze bijeenkomst trad A. Man ni op als ceremoniemeester. Het was de laatste dag in zijn functie van regio-coördinator. Na ruim 16 jaar verruilt hij zijn functie op Tholen voor die van hoofd scholing en vor ming bij de nieuwe stichting thuis- Serinkan in de keuken van het nieuwe eetcafé Destina dat morgenmiddag om drie uur de deuren opent. Destina zit in het pand waar voor heen shoarmazaak Tutanchamon gevestigd was. Vier maanden gele den werd het pand verkocht aan Serinkan die tot op dat moment een zaak in Kerkdriel (bij Den Bosch) had. Hij verkocht zijn bedrijfje en ging op zoek naar een andere plaats. Nu heeft Tholen behalve een Chine se en Franse ook een oosterse (shoarma, grillroom) en Italiaanse keuken. "Ik wilde altijd al in de horeca. Tien jaar geleden ben ik begonnen als hulp in de keuken. Zo leerde ik het vak en in 1989 maakte ik de stap naar een eigen zaak", vertelt Serin kan. "Eerst heb ik in Oude Tonge een bedrijf gehad. Maar dat werd te groot. Veel personeel en er was ook nog een stukje discotheek bij. Het werd te druk en ik zocht meer naar een plek waar ik gewoon mijn boterham kan verdienen in een leuke zaak." Daarom vertrok Serinkan naar Kerkdriel waar hij wederom een bedrijfje opzette. "Maar dat was eigenlijk weer net te klein. Ik zocht iets ertussenin. Via, via kwam ik hier op het eiland terecht en toen bleek dat er in Tholen nog geen Ita liaans restaurant was en ook geen shoarmazaak meer. Dus dat was eigenlijk perfect", zegt Serinkan. Maar overgaan bleek nog niet gemakkelijk. Er moest eerst heel wat gebeuren. 'Toen we hier aan kwamen, troffen we echt een smeri ge zaak aan. Helemaal uitgeleefd. We hebben alles eruit gesloopt. Containers vol zijn er naar de stortplaats gegaan", vertelt de nieuwe eigenaar. "De we's zijn eruit gehaald en op de eerste verdieping zijn dubbele toiletten gebouwd. De keuken is helemaal vernieuwd en is nu ook open. Alle gerechten worden in het zicht van de klanten bereid. Zo kan men zien wat er gebeurt. Dat is een stukje service, want wij hebben niets te verbergen. We werken ook helemaal met verse produkten, dus niet uit potten of zo. Dat is onderdeel van de kwaliteit. We hopen dat de mensen dat ook zullen waarderen." Vandaag houdt Destina een ope ningsreceptie voor genodigden. Morgenmiddag vanaf drie uur is het eetcafé geopend voor de klanten, die bij hun bestelling een gratis drankje krijgen. In Destina kan men van allerlei gerechten bestellen. Van shoarma en grillgerechten tot pizza's en allerlei pasta's. Men kan er niet alleen gerechten afhalen, maar ook aan een tafeltje een complete maal tijd nuttigen of bijvoorbeeld een drankje of kopje cappuccino drinken aan de bar. Het eetcafé is op maan dag, dinsdag, donderdag en zondag open van drie tot één uur en op vrij dag en zaterdag van drie tot twee uur. De naam Destina is volgens Serinkan afkomstig van het Engelse 'destination' wat bestemming bete kent. "Wij zijn al heel tevreden als wij hier een goede boterham kunnen verdienen. Ik hoop dan ook dat dit mijn eindbestemming is." Éénoudergezinnen waarvan het jongste kind nog geen 13 jaar oud is. hoeven niet meer aan het werk om toch in aanmerking te komen voor een bijstandsuitkering. P. van Bel- zen complimenteerde maandagmid dag in de Thoolse gemeenteraad het college van b. en w. met dit stuk maatwerk. Ook J. van den Donker zei verheugd te zijn met dit ruimhar tig beleid. Volgens de verordening premiebeleid algemene bijstandswet gemeente Tholen geldt die soepele opstelling alleen bij een vader of een moeder met een kind dat nog geen 5 jaar is. Op advies van de raadscom missie welzijn is die grens meer dan verdubbeld. "Een vrouw hoeft haar kind nu niet meer naar de kinderop vang te sturen omdat ze aan het werk moet", merkte Van Belzen met grote instemming op. De afdeling sociale zaken van de gemeente Tholen krijgt er 1,6 amb tenaren bij. De invoering van de nieuwe algemene bijstandswet levert extra werk op. Strengere con trole aan de poort, intensivering fraude-onderzoek, opstellen jaarver slagen, toeleiden naar arbeid, her controles en schüldbemiddeling ver gen meer personeel. Er was al 25 mille in de begroting 1996 gereser veerd en daar deed de gemeenteraad maandagmiddag 43.000 gulden bij. R. Ravensteijn wilde dat geld uit de WVG-pot halen, maar A. den Haan was daarjuist pertinent tegen. VVD, D66, AOV en RPF/GPV hadden een voorkeur voor herschikking van taken, mede in verband met het nij pender wordend ruimteprobleem, wat weer een argument zou zijn voor uitbreiding van het gemeente huis. Volgens wethouder I.C. Moer land heeft het daarmee niets te maken en herschikking van taken, dat gebeurt volgens hem regelmatig binnen het gemeentehuis. De wet houder maakte ook duidelijk, dat er eigenlijk 2,6 ambtenaren nodig zijn, zodat er met 1,6 voorzichtig begon nen wordt. "De kans van 2,6 is als nog aanwezig, maar we hopen van niet", aldus Moerland. Aan dit voorstel was ook het inko pen van dienstverlening van de stichting keuzebegeleiding onder wijs en arbeid (Skoa) gekoppeld. Voor 65.000 gulden kunnen langdu rig werklozen naar arbeid, scholing, e.d. geleid worden. De gemeente Tholen huurt sinds 1 september gedurende 2 dagen per week al een Skoa-medewerker. Hiervoor wordt eventueel subsidie verleend via het Europees sociaal fonds. De zaak speelde al in januari en maart 1994, toen de politie op het terrein van horecagroothandel Goe- degebuure een sloopauto aantrof. Die bleek niet verzekerd te zijn en geen geldig kenteken deel III te bevatten. H., die de sloopauto voor een kennis zou verwerken, hield bij hoog en bij laag vol, dat de wagen op eigen terrein stond en niet op de openbare weg. Dat kwam al bij de eerste zitting op 16 juni van dit jaar naar voren en toen besloot de kan tonrechter om getuigen te horen. Op 15 september kwam politiereservist C. Luyk zijn proces-verbaal bevesti gen. Hij had foto's gemaakt van de situatie, maar die gingen verloren bij de verhuizing van het oude naar het nieuwe politiebureau in Tholen. "De foto's zijn net als in Sebrenica ver dwenen", merkte kantonrechter mr. H. Bruin gekscherend op. Vrijdagmiddag vond de derde zit ting over de sloopauto plaats en toen had H. getuige G.C. Goedegebuure meegebracht. Die verklaarde, dat de auto op zijn terrein had gestaan, maar een hek - waarvan in het pro ces-verbaal sprake was - was er vol gens hem nooit geweest. "Misschien hebben de kabouters dat wegge haald." Goedegebuure maakte voorts duide lijk, dat het bedrijfsterrein vrij toe gankelijk was, al was de kleur van de stenen (wit) anders dan die van De Thoolse gemeenteraad liet maandagmiddag geen enkele traan bij de opheffing van het interge meentelijk samen werkingsconve nant Oosterschelderegio (Isor), dat in juli 1993 door de gemeenten op de Bevelanden en Tholen werd ingesteld. "Samenwerking is alleen nuttig wanneer dat meerwaarde heeft", zei SGP-fractievoorzitter M. Dijke. Hij verbond er echter nog een voorwaarde aan: "We moeten daar bij geen bestuursbevoegdheden overdragen." De via het Isor gegroeide contacten gaan niet helemaal verloren. De bur gemeesters en/of wethouders zullen met elkaar blijven praten over gemeenschappelijke belangen op het terrein van ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, milieu, econo mische ontwikkeling, openbare orde en veiligheid, alsmede welzijn en volksgezondheid. de rijbaan (rood). Officier van justitie mevr. mr. H.I. den Hartog concludeerde, dat op grond van de wet het vrij toeganke lijke, niet afgescheiden terrein, dan openbaar is. "Onverzekerd een sloopauto daar parkeren, kan dan gewoon niet. We maken nu echter al de derde zitting van deze zaak mee. Hier komt naar voren, hoe een mug een olifant kan worden. Het is geës caleerd en het heeft het karakter van een principezaak aangenomen." Daarom eiste de officier schuldig verklaring zonder oplegging van straf. De kantonrechter nam dat over. "De wijze les van deze dag is, dat het bedrijfsterrein voor het open baar verkeer openstond en niet met een poort of slagboom was versperd. Dit zult u uw leven niet vergeten", aldus mr. Bruin. H. bleek tevreden met deze uitspraak, maar Goedege buure had nog een wens: zijn ver goeding als getuige. Griffier mr. A.M. Knetemann beloofde de reis kostenvergoeding, voor de 14 km van St. Annaland naar Tholen te regelen. De Thoolse gemeenteraad heeft maandagmiddag 215.000 gulden beschikbaar gesteld voor de aan schaf van een geautomatiseerd sys teem voor groenbeheer en een gra fisch werkstation voor de tekenka mer. Bijna 104 mille is bestemd voor de apparatuur en het program ma, 102 mille voor het plan van aan pak via de Heidemij. en 9 mille is voor onvoorziene uitgaven. Wegens die hoge kosten is de aanschaf van een bodemkaart informatiesysteem verschoven naar 1997. Raadslid R. Ravensteijn was benieuwd of deze investering een besparing van arbeidsuren oplevert. "De kosten van automatisering nemen namelijk steeds toe. Zo komt er ook nog een nieuw pakket voor de algemene bijstandswet." Het VVD- raadslid zette vraagtekens bij leve rancier Raet. Dit bedrijf wordt gere organiseerd, wat gepaard gaat met ontslagen. "Kijk ook eens naar ande re leveranciers", adviseerde Raven steijn. Wethouder I.C. Moerland vond dat het VVD-raadslid voor de muziek uitliep. "Je moet eerst bezig zijn, voordat je kunt gaan evalueren", zei hij. Uil,-, 1&3S 6.98 1&5Ü 11.90 -3^ Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 23 december a.s. Advertentie I.M.j JS r r

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 9