Provincie Zeeland Uitbreiding havens Sloegebied Pas op de plaats voor de Deltan Gemeente wil juist beter voor Stoofstraat Uit de staten van Zeeland Wethouder J. van der Jagt: Glas, hup in de glasbak Donderdag 21 december 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118 631392 Energiezuinig kamperen Provinciehuis dicht Het havenschap gaat fors investeren, onder meer in de aanleg van de Westhofha- ven in Vlissingen-Oost. Dat is nodig in verband met de spoedige komst van een nieuw bedrijf, en daarmee werk voor tenminste 250 mensen, naar het Sloegebied. Het havenschap is een samenwerkingsverband van de provincie Zeeland en de gemeenten Vlissingen, Terneuzen, Sas van Gent en Borsele. Nieuw statenlid Nieuwjaarsreceptie Vrijdag werd de laatste statenvergadering van dit jaar gehouden. Het werd een latertje door een uitgebreide agenda (25 punten) met als belangrijkste onderwerpen: Deltan, de nieuwe dubbeldeks veerboot, de provinciale milieuver ordening derde tranche en invulling van de bezuinigingen in de sport- en cultuursector 1996-1998. Bemiddelen Rek uit sport Knikken in weg De gemeente wil de plannen om de Stoofstraat in Poort vliet veiliger te maken helemaal niet torpederen. Dat zegt wethouder J. van der Jagt van openbare werken. "De gemeente wil juist beter, maar de provincie heeft gezegd dat daar geen geld voor is", aldus de wethouder die zegt dat de provincie heel goed wist waarom er donderdag avond op de hoorzitting in 't Ouwe Raed'uus niemand aanwezig was van de gemeente. Niet terecht Pak even uw zakboekje Rondweg Laf Borden en camera's Abdij Nieuws Dertien kampeerbedrijven hebben het afgelopen seizoen meegedaan aam een onderzoek voor het ver minderen van afval, watergebruik en energieverbruik. Dat leverde 68 besparingsmogelijkheden op. Met deze bevindingen kunnen an dere kampeerbedrijven hun voor deel doen. Tien kampeerbedrijven, aangeslo ten bij de Stichting Zeeland Cam pings, werken al enkele jaren met een milieuzorgsysteem. In hun ogen hebben juist recreatiebedrij- ven belang bij een schone provin cie. Een extra argument is dat het einde van de stijging van de kos ten van energie, water en afvalver wijdering nog niet in zich is. En die steeds duurdere kosten zijn niet allemaal door te berekenen aan de kampeerders, want dat zou kunnen leiden tot minder bezet ting. Het project is uitgevoerd met financiële steun van de provincie en met medewerking van de Ka mer van Koophandel, Delta Nuts bedrijven en twee adviesbureaus. Om te beginnen is eerst per be drijf vastgesteld hoe groot de af valstromen en water- en energie gebruik waren. Daarna konden de cijfers met elkaar worden vergele ken en waren de voordeligste werkwijzen en oplossingen uit te pluizen. Voorbeelden Om een paar voorbeelden te ge ven: het inzetten van zonneboilers voor verwarming van zwem- en badwater kan veel gas besparen; het waterverbruik kan omlaag door de juiste kranen en sproei koppen te monteren en door een aparte waterleiding aan te leggen voor spoelwater; een keus voor minder milieubelastende schoon maakmiddelen en een goede do sering leiden tot minder milieube lasting; een aanzienlijke kostenbesparing is te bereiken bij de in nabije toekomst verplichte afvalscheiding waarbij een goede voorlichting aan kampeerders dat doel dichterbij haalt. Meetprogramma Bedrijven die gebruik willen maken van de opsomming aan mogelijk- heden doen er goed aan de cijfers Het provinciehuis in Middelburg en de gebouwen van de provinciale directies zijn behalve tijdens de Kerst en Nieuwjaarsdag ook ge sloten tijdens de week tussen Kerst en Oud/Nieuw. Concreet betekent dit dat de kan toren van de provincie vrijdag 22 december, 16.00 uur sluiten om op dinsdag 2 januari, 09.00 uur, open te gaan. Het kantoor van de PSD is 27, 28 en 29 december overigens niet gesloten. Informatiecentrum Het informatiecentrum van de pro vincie is ook dinsdag 2 en woens dag 3 januari niet toegankelijk voor bezoekers. van hun eigen afvalstromen en wa ter- en energieverbruik op een rij tje te zetten. Om het gemakkelij ker te maken dat ook gedaan te krijgen wordt een meetprogram ma ontwikkeld. Het rapport Milieuzorgproject Stichting Zeeland Campings is op vraagbaar bij dhr L. van Dijk, pro vincie Zeeland, tel. 0118 - 631739. Dit artikel is ontleend aan Milieutij dingen van december 1995. Mi lieutijdingen is een informatieblad met allerlei wetenswaardigheden en laatste ontwikkelingen op het gebied van milieu in de provincie Zeeland. Dit blad is gratis verkrijg baar, ook een abonnement is mo gelijk, bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg, tel. 0118 - 631400. De aanleg van de Westhofhaven in het Sloegebied is nodig om de aanvoer van 250.000 ton fruit mo gelijk te maken. De nieuwe haven betekent dat weer enkele tiental len hectares havengerichte be drijfsterreinen worden ontsloten in Vlissingen-Oost. Immers, volgend jaar begint het werk voor de aan leg van de haven die samen met Rotterdam wordt ontwikkeld. Hier voor is 133 ha gereserveerd. De Westhofhaven komt daar nu dan nog bij. De aanleg ervan vergt van het havenschap een investering van 25 min. Werkgelegenheid De aanleg van de Westhofhaven is nodig door de komst van Cape- span International (Cl). Dit bedrijf gaat zijn Noordwesteuropese acti viteiten -marketing en distributie van Zuidafrikaans fruit- concentre ren in Vlissingen-Oost. Volgend jaar al wordt het eerste fruit, on geveer 100.000 ton, aangevoerd. In 1997 is de Westhofhaven klaar en wordt ook de nieuw te bouwen verwerkingshal opgeleverd. De aanvoer van fruit (onder meer si naasappels, citroenen, steen vruchten, appels, peren, mango's, meloenen, avocado's en ananas) zal dan oplopen tot zo'n 250.000 ton per jaar. Het verpakken en verzendklaarmaken, inclusief het administratieve werk wat daarbij hoort, zal werk opleveren voor on geveer 250 mensen. Deskundigen verwachten dat ook nog eens 150 arbeidsplaatsen zijn gemoeid met het indirecte werk. Tot de oplevering van de nieuwe haven en bedrijfsgebouwen zullen de schepen afmeren in de Bijle- veldhaven waar de verwerking kan gebeuren bij Kloosterboer Vriesve men. Goed en snel Zoals gebruikelijk bij dit soort be drijfsvestigingen waren er meer havens in de slag om deze ver voersstroom binnen te halen. Kort gezegd bleken 'goed' en 'snel' de eigenschappen te zijn die bij Cape- span de doorslag gaven te kiezen voor Vlissingen. Zou het bij andere havens veelal meerdere jaren heb- ben geduurd voordat de eerste aanvoer en verwerking kon plaats vinden, het havenschap en Kloos terboer Vriesvemen konden het fruitexportbedrijf snel aan facilitei ten helpen om volgend jaar al een fors begin te maken en een jaar later alles gereed te hebben. Verder speelde de werkopvatting van de Zeeuwen een grote rol: een hoge arbeidsproduktiviteit en een geringe hang naar staken. Uit stekende spoorverbindingen naar het achterland en geen files op de vierbaansweg, hebben eveneens een grote rol gespeeld in de be sluitvorming. Samenwerking Voor de verwerking van het fruit en de bouw van het nieuwe distri butiecentrum gaat Capespan Inter national een samenwerkingsver band aan met Kloosterboer Vriesvemen, koel- en vriesspecia- list, en Van Dijk Delft, specialist in distributie en verpakking van groenten, fruit en bloemen. De drie gaan gezamenlijk een nieuw bedrijf oprichten. Van Dijk heeft een jaaromzet van ongeveer 850 miljoen gulden en distribueert 650.000 ton binnen Europa. Kloosterboer beschikt op dit moment aan de Bijleveldhaven over een vries- en koelcapaciteit van 400.000 kubieke meter. Ca pespan is in 1994 opgericht. In 1995 bedroeg de omzet wereld wijd ruim 1,3 miljard gulden. De totale omzet beloopt 750.000 ton. Tegen het jaar 2000 zal dat ongeveer 1 miljoen ton per jaar bedragen. De onderneming zet de producten af van zo'n 5000 Zuid- afrikaanse fruittelers. De fruitoogst in Zuid-Afrika is, net als elders,-natuurlijk ook seizoens gebonden. De nieuwe maatschap pij mikt er dan ook op de nieuwe overslag- en behandelingscapaci teit in Vlissingen-Oost tijdens de stillere Zuid-Afrikaanse perioden te kunnen gebruiken voor de verwer king van fruit uit andere delen van de wereld. De heer A.A.J. Heijboer uit Bres- kens komt in aanmerking lid te worden van Provinciale Staten van Zeeland voor de fractie van de ZVP (Zeeuwsch-Vlaamse Volkspar tij). De voorzitter van het centraal stembureau in Middelburg heeft dat bepaald. De heer Heijboer zal voor zijn par tij de opvolger zijn van het onlangs overleden statenlid de heer C. van Leuven. De Nieuwjaarsreceptie van het provinciaal bestuur is zaterdag 6 januari. Wie zijn of haar nieuwjaarswensen wil uitwisselen met de commissa ris van de koningin en de gedepu teerden is van 16.00 tot 18.00 uur welkom in de voorhal van de statenzaal en het Prinsenloge ment, Abdij 10 in Middelburg. Gratis toegang museum Wie voor de nieuwjaarsreceptie van het provinciaal bestuur naar de Abdij in Middelburg komt, kan meteen van de gelegenheid ge bruik maken een kijkje te nemen in het Zeeuws Museum dat net als het provinciaal bestuur is onderge bracht in de Abdijgebouwen. Het Zeeuws Museum verleent re- ceptiegangers 6 januari gratis toe gang van 14.00 tot 17.00 uur. Bezoekers moeten er rekening mee houden dat parkeren op het Abdijplein niet is toegestaan. L.J. van Doorn Rond negen uur begon men met het overleg van de fractie voorzitters dat vooral betrek king had op het komende ver gaderjaar. In de hierop volgen de statenvergadering werd uit voerig ingegaan op de voor stellen met betrekking tot het uitbreiden van de kerntaken van Delta Nutsbedrijven. Al in de vergaderingen van de com missies economie en alge meen bestuur was naar voren gekomen dat er met name van waterschapszijde, maar ook door andere groeperingen, vraagtekens werden gezet bij de uitbreiding van de kernta ken en vooral op het gebied van de waterzuivering. Er is best begrip voor dat de veranderingen die zich in de energiesector (snel) aandie nen, noodzaken tot een verbre den van de activiteiten om zo de rentabiliteit van het bedrijf te kunnen handhaven. Van daar dat het terugbrengen van het aantal commissarissen tot tien een goede keus is en dit werd ook aangenomen. Maar om toch greep op het geheel te houden (in ieder geval voorlo pig), bleek een meerderheid er voorstander van dat de vier commissarissen die door pro vinciale staten aangewezen worden, statenleden zijn. Daarnaast is een voorstel tot wijziging van de statuten van Deltan niet aangenomen. Dit houdt in dat aandeelhouders rechtstreeks aanwijzingen kun nen blijven geven aan de directie. De pas op de plaats voor Del tan is mijns inziens iets wat gezien moet worden als tijde lijk in het geheel van de ont wikkelingen in de energiesec tor. Het is echter noodzakelijk dat bij geplande wijzigingen in de bedrijfsvoering nauwlet tend in de gaten gehouden wordt dat de kleinverbruikers te allen tijde goed en goed koop aan hun trekken kunnen komen. Wat de perikelen rond om de waterzuivering betreft, is er besloten dat gedeputeer de staten bij monde van voor zitter W.T. van Gelder zullen bemiddelen, zodat er geen doublures zullen ontstaan, maar dat de samenwerking de boventoon zal gaan voeren. De vaststelling van de provin ciale milieuverordening Zee land, derde tranche, is een feit geworden. Wel is er een voor behoud gemaakt ten aanzien van het toepassen van secun daire grondstoffen in (integra le) milieubeschermingsgebie- den zoals de Oosterschelde. Het aanschaffen van de nieu we dubbeldeks veerboot is tot nagenoeg aller tevredenheid verlopen. Het aanbrengen van een lift voor invaliden en het gunstige effect op de werkge legenheid bij de koninklijke maatschappij De Schelde, is echt positief nieuws. De invulling van de bezuinigin gen in de sport- en cultuursec tor - noodzakelijk geworden door de lagere uitkering uit het provinciefonds - is iets dat eigenlijk niemand wil. Het is echter bittere noodzaak. Een feit is wel dat de rek er echt uit is, zodat van onderlinge ver schuivingen om de pijn te ver zachten geen sprake meer kan zijn. Laten we hopen dat er betere tijden aanbreken. In een korte terugblik op het bijna afgelopen jaar, moet het mij van het hart dat het overlij den van mijn vriend en voor ganger dhr. Wim Quist en dat van dhr. Cor van Leuven - mijn buurman en collega in de sta ten - mij het meeste hebben aangegrepen. Het laat ook zien hoe broos ons leven eigenlijk is. Rest mij nog een ieder een gezond en gelukkig nieuwjaar toe te wensen. De bewoners van de Stoofstraat en het Zuidplantsoen die op de hoorzit ting waren, vonden het 'belachelijk' dat er een vertegenwoordiger van de gemeente ontbrak. En dat terwijl de aankondigende advertentie toch meldde dat de avond 'in samenwer king met de gemeente' werd georga niseerd. "Dat is ook niet waar. Het is niet in samenwerking met de gemeente georganiseerd", zegt Van der Jagt. "Van tevoren hebben de heren Blommaert en Moerland van de pro vincie één keer overleg gehad met drie vertegenwoordigers van de politie, ambtenaren en ikzelf als ver antwoordelijk portefeuillehouder van de gemeente. Daarin is gezegd dat er een hoorzitting moest komen en aanvankelijk werd die op 13 december gepland. Maar er bleek dan een voetbalwedstrijd te zijn. Men stelde toen voor het op 14 december te doen. Ik heb echter nadrukkelijk gezegd dat ik op die datum verhinderd was. 18 decem ber, een alternatieve datum, vond de provincie te laat. Dus is de 14e er toch doorgedrukt. En omdat ik vind dat op zulke bijeenkomsten de ver antwoordelijk portefeuillehouder er moet zijn, kwam er dus niemand." Blommaert liet overigens pas ver in de vergadering blijken dat hij wèl op de hoogte was van het feit dat de gemeente niet zou komen. De gemeente schreef de provincie een brief waarin stond dat ze tegen de voorgestelde plateaus aan de bebouwde-komgrenzen is. Op de hoorzitting uitten diverse bewoners wrevel over het feit dat de gemeente wel tegen de plateaus is, maar de bezwaren niet kwam uitleggen. "Wij willen echter de bewoners van de Stoofstraat niet dwarszitten. Maar de gemeente wil juist beter. Dat kost meer geld en dat heeft de provincie niet, zegt ze", vertelt Van der Jagt. "In een artikel in het vakblad Ver keerskunde verscheen onlangs een artikel over snelheidsremmers. Daarin wordt uitgelegd dat drempels en plateaus op zich wel kunnen, maar als tijdelijke oplossing. Op korte termijn moet daar dan een andere maatregel worden genomen. De provincie presenteert dit plan echter als een meerjaren-oplossing." Het gemeentebestuur is niet tegen alle delen van het provinciale plan voor de Stoofstraat. Het gaat akkoord met drie wegversmallingen en een middengeleider (verhoging op de as van de weg). De plateaus zijn volgens het college uit den boze omdat deze niet stroken met het 'doorgaand karakter' van de weg. "Er gaan heel veel voertuigen over deze weg. Veel meer dan bijvoorbeeld Onder de Molen in Oud-Vossemeer het geval is. Bovendien is er veel verkeer bestemd voor het industrie terrein dat in Sint-Maartensdijk ligt. Het past niet om op zo'n weg pla teaus neer te leggen", legt Van der Jagt uit. "Wat ons betreft zouden er beter twee knikken in de straat kun nen komen. Dat haalt de vaart er ook uit, maar het gaat minder schoksge wijs. Je hebt dan geen verhoging of verlaging, dus minder trillingen." Volgens de wethouder is het budget voor de provincie een breekpunt. Blommaert zei op de hoorzitting dat de gemeente niet eens wist dat de bewoners van de Stoofstraat een probleem hadden. Van der Jagt bestrijdt dat. "Men wil het doen lij ken alsof de provincie meteen reageert op één klacht, terwijl de gemeente nog stééds niets wil doen. Dat is niet terecht. Persoonlijk, vanuit de tijd dat ik pro vinciaal ambtenaar was, weet ik dat er wel eens problemen met trillin gen, kuilen en hobbels waren. Die hebben we toen naar beste kunnen opgelost. De gemeente heeft op een kernbezoek van een bewoner een klacht gehad over het feit dat de weg zo moeilijk over te steken was. We hebben toen gezegd dat we die opmerking bij de provincie neer zouden leggen, omdat die wegbe- heerder is. We zijn er nog niet uit, maar er komt nog een vervolg in de vorm van bestuurlijk overleg." Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz THOLEN 21 dec. interculturele eindejaarsvie- ring Oosterscheldecollege, gebouw aan J. v. Bloisstraat 13-15.30 u. 22 dec. kerstmiddag Anbo, Visnet. 23 dec. kerstfuif Christmas Rave van THJOS, Meulvliet 20-23 u. 24 dec. kerstnachtdienst Geref. Kerk en Herv. Gem. Immanuël, Ichthus- kerk 22 u. 26 dec. kerstzangmiddag met koor zang, Rehobothkerk 14.30 u. 2 jan. instuif Anbo, Schuttershof 14 u. 6 jan. concert Concordia met Martin Fondse en anderen, Meulvliet 20.30 u. 24 jan. avond NCVB over geiten- boerderij Steenen Kruis, Visnet 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 30 dec. snerttocht wandelsportclub Vosmeer, Hof van Holland 19 u. 6 en 20 jan. uitvoering klucht 'De rare familie' door St.Joseph, Vos- senkuil 19.30 u. 26 jan. toneel 'Spiegelval' van Han Romer en Titus Groenestege, Vos- senkuil 20.15 u. 13 jan. jubileumreceptie vv Vos meer, Vossenkuil 15-17 ju. SINT-ANNALAND 22 dec. t/m 6 jan. kersttentoonstel ling Meestoof. 23 dec. kerstconcert Accelerando, Sakofahal 19.30 u. 23 dec. kerstzangavond met diverse koren, N.H.-kerk 19.30 u. VERVOLG VAN PAG. 1 Als dat niet tegen elkaar opweegt, moeten we misschien besluiten om het niet te doen." Op verzoek van de BBA heeft de provincie afgezien van het éénrich tingsverkeer op het Zuidplantsoen. "De bussen hebben moeite met het extra rondje. Dat kost te veel tijd in het al krappe dienstrooster", zei Blommaert. De plateaus en de mid dengeleider (een verhoging op de as van de weg) moeten als eerste wor den geplaatst. De tweede fase zou dan bestaan uit het aanleggen van drie wegversmallingen ter hoogte van Stoofstraat 7 en 15 en Zuid plantsoen 2. C. Eikelenboom vroeg zich af of het plateau bij het Zuid plantsoen er niet toe zal leiden dat veel automobilisten vanuit de rich ting van Tholen de eerste afslag van het Zuidplantsoen gaan nemen in plaats van via de drempel te gaan. Blommaert beloofde dit eventuele 'sluipverkeer' mee te nemen in de overweging. Er werd echter nog doorgepraat over het eventueel verleggen van het pla teau. Een aantal bewoners vond het beter om de drempel net buiten de huidige bebouwde-komgrens te leg gen. Maar volgens de provinciale ambtenaar was dat niet mogelijk. Aan de ene kant was er te weinig ruimte en de bewoners van de hui zen langs dat stuk zouden te veel geluidshinder ondervinden. Ook de mogelijkheid om het plateau al bij de splitsing van de Paasdijkweg met de Lageweg te leggen, kwam op tafel. Maar anderen merkten op dat de auto's dan nog voor de bebouwde kom alweer een hogere snelheid zouden hebben. H.F.M. van Straaten, die op de hoek van de Smidstraat woont, vroeg of de provincie niet beter meteen de rondweg aan kan leggen. "Dan zijn we meteen van het probleem af. Is het niet beter om hele dan halve maatregelen te nemen?" Blommaert maakte duidelijk dat behalve de ver keerstechnische haalbaarheid ook de financiën een grote rol spelen. "De provincie heeft per jaar maar een beperkt budget. Eén plateau kost ongeveer 20.000 gulden, een mid dengeleider kost een ton. Deze maatregelen worden genomen om de periode te overbruggen tot de rondweg er is. En die komt." "Maar wanneer?", klonk het van diverse kanten. "Ik kan u geen datum noe men. De rondweg staat op het urgentieschema. De provincie heeft - net als bij u thuis - maar een bepaalde hoeveelheid geld in de portemonnee", zei Blommaert. "Ze kan niet alles zomaar maken. Het belangrijkste wordt daarom eerst gedaan." Hierop werd uit de zaal gemompeld: "De bocht bij Scherpe- nisse zeker." Blommaert meldde - tot onvrede van de aanwezigen - dat de rondweg pas rond 2005 aan de beurt is. Overigens is er volgens hem absoluut geen sprake van dat de provincie de reconstructie van de Stoofstraat aangrijpt om de aanleg van de rondweg uit te stellen. De pauze werd aangegrepen om onderling nog eens stevig van gedachten te wisselen en om de kaarten waarop het plan stond aan gegeven, nog eens te bestuderen. Daarna was er gelegenheid tot dis cussie en het stellen van vragen. "Ook wij hebben last van geluid en trillingen. En de problemen zijn nu wel geïnventariseerd, maar gaat er op korte termijn ook daadwerkelijk iets gebeuren?", vroeg C.J.A.M. Oomens uit de Stoofstraat zich af. "Want ik begrijp dat de gemeente en de provincie het niet eens kunnen worden. De gemeente wil geen pla teaus vanwege de slechte doorstro ming? Het is toch zeker geen race baan?" Blommaert was het daarmee eens. "Daarom hebben wij als pro vincie ook dit plan gemaakt. Kijk, het is gewoon zo dat de weg een doorgaand karakter heeft. Het hele achterland, Sint-Maartensdijk en Scherpenisse, ligt erachter. Het ver keer moet daarvoor simpelweg dooi de Stoofstraat heen. Dat staat buiten kijf', zei de ambtenaar. "De gemeente vindt de plateaus niet aanvaardbaar. Voor de rest hebben ze geen moeite met het plan. Wij als provincie hebben reden om voorlo pig vast te houden aan de plateaus. Je kunt namelijk zonder die dingen geen middengeleider aanleggen. Dat maakt het alleen maar gevaarlijker. Mensen zouden er bovenop kunnen rijden omdat ze onvoldoende vaart hebben geminderd. Zonder plateau geen middengeleider." Eén van de aanwezigen stelde de vraag waarom goedkeuring van de gemeente nodig is, aangezien de Stoofstraat een provinciale weg is. "We zouden natuurlijk dit plan koste wat het kost door kunnen drukken, maar dat zou niet redelijk zijn. Bij het Zuidplantsoen is de aansluitende weg van de gemeente. We zullen gewoon overeenstemming moeten bereiken", zei Blommaert. De aan wezigen waren verbolgen over het feit dat er geen vertegenwoordiger van de gemeente aanwezig was. "Het is laf van de gemeente om nie mand te sturen", verwoordde één van de bewoonsters het. "Het is belachelijk dat er niemand van de gemeente is. Het zou een avond worden, georganiseerd in samen werking met de gemeente", zei Van Straaten. "Ze blokkeren wel de plan nen, maar ze willen niet uitleggen waarom". "De gemeente dacht zelfs dat de bewoners van de Stoofstraat helemaal geen probleem hadden", meldde Blommaert. Deze uitspraak ontlokte de aanwezigen verontwaar digde reacties. De problematiek van de Stoofstraat speelt immers al jaren. Al in 1974 klaagde een bewo ner in een ingezonden brief in de Eendrachtbode over het drukke ver keer. Vanuit de zaal kwamen nog andere suggesties om het verkeer af te rem men. Enkelen wilden graag een electronisch waarschuwingsbord dat aangeeft wanneer men te hard rijdt. Dergelijke matrixborden zijn ook op de Halsterseweg te Halsteren aange bracht. Anderen stelden voor om politiecamera's permanent op te stel len. Maar Blommaert deelde mee dat de politie voor de verwerking van de grote hoeveelheid boetes die dit op zou leveren, geen capaciteit genoeg heeft. "Bovendien hebben ze gezegd, kijk eerst maar eens wat je aan de infrastructuur kunt doen", vertelde de ambtenaar. Uiteindelijk besloot Blommaert de bijeenkomst met de belofte dat de provincie de wensen van de bewo ners mee zou nemen in het bestuur lijk overleg met de gemeente. Zo zal er ook een maatregel moeten komen aan de oostgrens van de bebouwde kom. Wellicht wordt de komgrens daar verplaatst richting Tholen. Na een evaluatie van de maatregelen die bij Onder de Molen in Oud-Vossemeer zijn genomen, zal de provincie beslissen of de geplande wegver smallingen ook voor Poortvliet geschikt zijn. Die evaluatie moet het aanstaande voorjaar plaatsvinden. Advertentie I.M. 28 dec. jaarvergadering Schuttevaer, Gouden Leeuw 14.30 u. 4 jan. kindershow clown Oom Ko, Wellevaête 14.15 u. 6 jan. nieuwjaarsreceptie Smash '76, Wellevaete 17.30 u. 6 jan. nieuwjaarsreceptie tennisver eniging, kantine 16 u. SINT-MAARTENSDIJK 21 dec. kerstviering basisschool De Rieburch 19 u. 22 dec. kerstklaverjastoemooi De Pendelaars, café Smerdiek 20 u. 23 dec. volkskerstzangdienst Smal- stads Mannenkoor en Euterpe. Haestinge 19.30 u. 26 dec. Anbo-kerstmiddag voor eenzame en alleenstaande ouderen, café Smerdiek 14-18 u. 20 jan. judotoernooi CJET, Haestin ge 10 u. POORTVLIET 23 dec. kerstfeest zondagsschool, 't Ouwe Raed'uus 19 u. 24 dec. kerstavonddienst, Gerefor meerde kerk 21 u. SINT-PHILIPSLAND 22 en 23 dec. tentoonstelling De Vredesduif met rad van avontuur, Druiventros vr. vanaf 20.30 u. en za. vanaf 15 u. 23 dec. kerstzangavond Comt nu met Sangh, Ned. Herv. kerk 19.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 6 jan. cultuurhistorische ten toonstelling De Vier Jaargetijden, Markiezenhof. 't/m 7 jan. expositie werken van Hans Luiken, Markiezenhof, t/m 7 jan. expositie van ikonen, Markiezenhof. t/m 14 jan. beeldhouwwerken Antoinette van Brussel, Markiezen hof. 24 dec. kerstconcert Roger Verschu ren en saxofoonkwartet Sempre Tut ti, Markiezenhof 12 u. 26 dec. kindermiddag met onder meer kerstman, kerstverhaal en pop pentheater, Markiezenhof 14 u. 29 dec. familievoorstelling 'Peter Pan' door Opus One, De Maagd 20.15 u. film+++film+++film+++film ROXY 1: Filmpje! - do en ma 20 u., vr 18.45 en 21.30 u„ za 14. 16.15, 18.45 en 21.30 u., zo 14 en 6.30u., di 14, 16.30, 19 en 21.30 u., wo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Pocahontas - ma en wo 14 u. ROXY 2: The Santa Clause - do 20 u., vr 21.30 u., za en di 16.15, 18.45 en 21.30 u., zo 16.15 u., ma 14 en 20 u., wo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Pocahontas - za, zo en di 14 u. Seven - vr 18.45 u. CINEMACTUEEL 1: The Net - do 20 u., vr 21.30 u., za t/m wo 18.45 en 21.30 u. Pocahontas (Nederlandse versie) - za 14 en 16 u., zo, di en wo 13, 15 en 17 u., ma 15 en 17 u. CINEMACTUEEL 2: Goldeneye - do20u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo, di en wo 13, 16, 18.45 en 21.30 u., ma 15, 18.45 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: Babe, Een Buitengewone Big - vr 18.45 u., za 14en 16 u., zo, di en wo 13,15 en 17 u., ma 15 en 17 u. Bridges of Madi son County - do 20 u., vr t/m wo 21.30 u. Pocahontas - vr en za t/m wo 18.45 u. Filmclub Cinema Paradiso: Het Rode Korenveld ma 11 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 7