Zang voor organiste en duiker VISSER Plaatselijk nieuws VERF NODIG? AFWEZIG LSDÜÜ DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 december 1995 Kerstnachtmarathon Alcoholcontrole Beroepen Doorrijden Praktijk en apotheek DR. R.P. KALE gesloten van 27 t/m 29 december Klaverjassen Verkeerscirculatieplan Oud- Vossemeer Sterke kaartspelers Auto van de weg Den Hollander leidt Lat» an AVB-leden naar St.Annaland Sint- Annaland Reeks aanrijdingen Trailer gestolen Bestuur tennisvereniging Schuurtje afgebrand Biljarten Iters vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Wij wensen u prettige feestdagen Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland Vv J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Hogere grondprijs Suzannapolder Booteigenaars gemeentelijke steiger veel duurder uit Bedankt Wieteke van Dort bij Accelerando Gat Vroonland gevuld Ijs van windmolens Van 27 december t/m 7 januari is DR. VELDMAN Sint- Maartensdijk Fietster rijdt tegen auto Auto van Vierde Dijk Geen voorrang Sloop v.m. kleuterschool Huizen Achter 't Bos Predikbeurten Scherpenisse Waakt en bidt Garages Westzeedijk Pomp ijsclub in orde Tien huizen Scaldisstraat Weekend diensten Morgen doen 29 leden van zwem vereniging De Eendracht mee aan de kerstnachtmarathon in Terneu- zen. Er wordt in twee groepen gezwommen. De eerste is van acht tot elf uur aan de beurt en de tweede zwemt tot de volgende morgen acht uur. Bij een rijdende alcoholcontrole hield de politie in de nacht van don derdag op vrijdag vijf automobilis ten staande voor een blaastest. Een 30-jarige bestuurder werd aange houden wegens het rijden onder invloed. Op het politiebureau blies hij 245 pg/1 (ongeveer 0,56 promil le). Dat was maar net iets meer dan is toegestaan, maar desondanks kreeg de man een boete van 320 gul den. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. J.W. Verweij uit Rijssen. Een Belgische automobilist deed woensdag aangifte van doorrijden na aanrijding. De man reed om streeks zes uur over de Oesterdam aan de Reimerswaalse kant. Daar werd hij aangereden door een auto mobilist die na het ongeval gewoon doorreed. Volgens de Belg moet een passerende bestuurder de botsing gezien hebben. De politie verzoekt deze getuige zich te melden bij het politiebureau. Waarneming voor spoedeisende zaken (ook voor de apotheek) voor diegene wiens achternaam begint met A t/m F: Dr. Mellema, tel. 602377 voor diegene wiens achternaam begint met G t/m Z: Dr. Bakkerus, tel. 602350 Advertentie I.M. Leen Hage heeft donderdag met 5240 punten de competitiewedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen. Van de veertien deelne mers eindigden als eerste vijf: 1 Leen Hage 5240 p; 2 Carlo Hage 5047 p; 3 Daniëlla de Vos 4916 p; 4 Aad Volwerk 4831 p; 5 Marion Opree 4811 p. De gemeenteraad is maandagmid dag accoord gegaan met de reserve- ring van 70.620 gulden voor actuali sering van het verkeerscirculatie plan in 1996. Alleen raadslid J. de Jager gaf een schot voor de boeg, dat hij niet zomaar akkoord gaat met deze forse uitgaaf. Hij wees b. en w. erop, dat het plan eerst nog in de commissie openbare werken bespro ken moet worden. Leo Havermans Czn. was met over macht de beste rikker op de kaart avond van voetbalvereniging Vosmeer. Hij behaalde 284 punten en bleef daarmee de nummer twee, Koos Bosters, 86 punten voor. Der de werd Herman Zeeman met 189 punten. Ook bij het wippen was de winnaar, Rien Wessels, met 153 punten veel te sterk voor de concur rentie. Kees Heijboer werd tweede met 137 punten, Rien Goudzwaard derde met 133 punten. Voor deze tweede avond, die de activiteiten commissie organiseerde in Hof van Holland, meldden zich 28 deelne mers. Een 70-jarige automobilist uit Krab- bendijke is maandagavond met de schrik vrijgekomen bij een ongeluk op de splitsing van de Broekseweg en de Bartelmeetweg. De man reed omstreeks acht uur over de Broekse weg in de richting van Sint-Anna- land. Ter hoogte van boerderij De Blauwe Bloem raakte hij van de weg en kwam met zijn voertuig tot stil stand tegen een paar kleine bomen. De schade aan de auto is vermoede lijk niet groot. De wagen werd door een bergingsbedrijf weggesleept. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers voert D. den Hollander na vijftien wedstrij den de ranglijst aan. Den Hollander verzamelde 145,52 moyennepunten. Op de tweede plaats staat K. Hom mel met 138,73 p, 3. M. Hendrikse 138,33 p, 4. P. Hommel 137,05 p, 5. J. van Meer 133,09 p, 6. B. den Hol lander 132,68 p, 7. D. van Driel 130,78 p, 8. J. Etienne 130,4 p (uit 14), 9. J. Hommel 130,17 p (uit 14), 10. N. Rooijakkers 126,75 p, 11. J. Geuze 126,3 p (uit 14), 12. J. Bur gers 126,27 p, 13. P. de Leeuw 125,71 p, 14. H. Hommel 124,57 p, 15. C. Burgers 112,81 p en 16. L. van Wezel 100,41 p (uit 14). De uitslagen van de jongste compe titiewedstrijd zijn als volgt: D. den Hollander-C. Burgers 10-6,71, H. Hommel-N. Rooijakkers 10-9,5, B. den Hollander-J. Hommel 10-5,26, D. van Driel-L. van Wezel 10-6,66, P. Hommel-J. van Meer 8,03-10, J. Burgers-K. Hommel 9,6-10, P. de Leeuw-M. Hendrikse 8,85-10. Hoogste serie (12 car.), kortste partij (21 brt.) B. den Hollander, beste gemiddelde (2,91) D. den Hollan der. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo en Sigma trakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie LM. De Algemene Vrouwenbond hield dinsdag een kerstavond met verlo ting in De Vossenkuil. Er waren 37 leden aanwezig om het kerstdiner te nuttigen. De avond liep echter min der gezellig af, want veertien leden uit Sint-Annaland kondigden aan de groep te gaan verlaten om in eigen dorp iets op te starten. Het nieuws werd echter niet als een breuk opge vat en beide groepen zullen contact blijven houden. De leden van Sint- Annaland bedankten de AVB voor alle gezellige avonden. De maaltijd smaakte er in ieder geval niet min der goed om. Een 27-jarige inwoonster raakte maandagmorgen gewond bij een aanrijding op de Zoetwaterweg. De vrouw reed omstreeks acht uur op haar bromfiets uit de richting van Stavenisse. Het was op dat moment erg mistig. Een 24-jarige inwoonster reed ook op de Zoetwaterweg en botste met haar auto tegen de brom fietster die ten val kwam. Daarbij liep de 27-jarige een been- en hoofd wond op. Ze werd naar ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom gebracht. Van zaterdag op zondag botsten er twee Bergse automobilisten frontaal op elkaar op de splitsing Haven weg/Oude Zeedijk en Spuistraat. Een 20-jarige bestuurder wilde van af de Spuistraat rechtsaf de Oude Zeedijk op rijden, maar zijn wagen slipte en botste op een tegenligger (een eveneens 20-jarige man). Beide auto's waren total loss, er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Twee inwoners botsten zaterdag op elkaar bij de spitsing van de Spuistraat met het Havenplein. Een 20-jarige automobilist reed over de Spuistraat en wilde linksaf het Havenplein op rijden. In de bocht hield hij niet voldoende rechts. Juist op dat moment kwam vanaf het Havenplein een 40-jarige automobi list die de Spuistraat in wilde. Bij de aanrijding die volgde, liepen alleen de voertuigen lichte schade op. Ook vrijdagmorgen omstreeks tien uur vond er een aanrijding plaats, op de splitsing van de Hoenderweg met de Anna van Bourgondiëstraat. Een 38-jarige inwoner (bestuurder van een bedrijfsauto) verleende hier geen voorrang aan een 22-jarige inwoner die met zijn auto van rechts kwam. De bestuurders kwamen met de schrik vrij, de wagens liepen lich te schade op. Een 68-jarige inwoner kwam er donderdag achter dat ergens in de afgelopen maanden (vanaf 20 sep tember) dieven aan de haal waren gegaan met zijn trailer die aan de Havenweg stond. De grijze aanhan ger was bestemd voor het vervoer van een boot, was acht meter lang, 2,5 meter breed en woog drie ton. De politie meent dat de trailer niet onopgemerkt vervreemd kan zijn, omdat voor het vervoer een tractor of vrachtwagen nodig is. Er moet in elk geval met lage snelheid zijn gereden, meent de politie die getui gen vraagt zich te melden. Op de 25e algemene ledenvergade ring van tennisclub Sint-Annaland werden een aantal nieuwe bestuurs- en commissieleden gekozen. Voor zitter Cent van Dijke opende de bij eenkomst waar 23 mensen op af waren gekomen en prees de zelf werkzaamheid van de leden. Finan cieel gaan de zaken nog dermate goed dat een contributieverhoging niet noodzakelijk bleek. Siem Snoep en Wim van Leeuwen werden als bestuursleden herkozen. Ida Vroeg- op was niet herkiesbaar wegens tijd gebrek. Van Dijke prees haar inzet voor de vereniging en overhandigde haar een geschenk. Als nieuw bestuurslid werd Maja Vermaas met algemene stemmen gekozen. In de technische commissie gaf Arie Suarez te kennen niet meer herkies baar te zijn. In zijn plaats werden twee nieuwe leden benoemd: Adrie Goedegebuure en Theo van 't Hof. Op 6 januari houdt de vereniging een nieuwjaarsreceptie in de kantine vanaf vier uur. Een schuurtje bij het voormalige Coöperatieve Aardappelkoelhuis Eiland Tholen aan de Koelhuisweg is woensdagavond uitgebrand. Omstreeks kwart voor zeven kwam er een melding binnen dat er een hevige brand woedde in de loods zelf. Toen de brandweer - die met groot materieel uitrukte - ter plaatse kwam, bleek het echter om een aan gebouwd schuurtje te gaan. Dit brandde geheel uit. Het schuurtje ligt tegen het voormalige aardappel koelhuis aan dat geen schade opliep. Beide gebouwen zijn al een tijdlang niet meer in gebruik. De politie onderzoekt de zaak en vermoedt dat het vuur is aangestoken. Getuigen wordt verzocht contact op te nemen met de politie. Woensdag 27 december wordt er oud papier opgehaald voor de zen ding. Advertentie I.M. Bij biljartvereniging De Hoop speel de A. van Poortvliet zijn eerste par tij tegen T. van Poortvliet. Hoewel de laatste met elf caramboles de hoogste serie maakte en met 1,9 het beste gemiddelde had, won A. van Poortvliet toch met 10-6,84. De tweede partij, tegen W. van Ouden aarde, verliep minder goed voor A. van Poortvliet. Van Oudenaarde won met 7,27-10 en speelde met 24 beurten de kortste partij. H. Keur speelde een lange eerste wedstrijd tegen L. Menheere die het onderspit donderdag, vrijdag en zaterdag 21, 22 en 23 december VARKENSROLLADE per kg vanaf15.00 RUNDERROLLADE per kg. vanaf17.00 MALSE BIEFSTUK met gratis kruidenboter 250 gram7.25 KIPFILET A 500 gram7.50 ROSBEEF Jfefk 100 gram2.95 GRILLHAM 100 gram2.50 COBURGER RAUWE HAM 100 gram2.50 EISALADE 150 gram2.25 ZALMSALADE 100 gram2.50 RUSSISCH El VLEES- OF ZALMSALADE 600 gram per stuk4.95 1 Voor de Kerstdagen hebben wij: diverse soorten salades, patés, gevulde stokbroodjes, saucijzebroodjes, verse kalkoen, gourmet-, fondue- en saladeschotels woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag 27,28,29 en 30 december RUNDERGEHAKT 1 kg8.95 SOEPPAKKET 1 st6.95 MAGERE RUNDERLAPPEN 1 kg15.00 Advertentie I.M, delfde met 10-8. H. Keur verloor zijn tweede partij nipt van R. Keur met 9,42-10. Uitslagen vorige wedstrijd: J. Mos- selman-R. Keur 3,71-10; W. van Oudenaarde-T. van Poortvliet 10- 8,9; M. Elenbaas-K. Smits 10-8,33; E. van Poortvliet-L. Menheere 8,85- 10; A. van Poortvliet-J. Mosselman 10-8,85; P. Quist-G. Rijnberg 10- 7,35. T. van Poortvliet haalde met 3,25 het beste gemiddelde en met 29 caramboles de hoogste serie. De kortste partij (twintig beurten) was voor W. van Oudenaarde. Eventuele saneringskosten van de voormalige stortplaats in de kleine Suzannapolder zou een verhoging van de grondprijzen kunnen beteke nen. Wethouder J. van der Jagt maakte dat maandagmiddag in de gemeenteraad duidelijk op vragen van P. van Belzen. De raad ging unaniem akkoord met het beschik baar stellen van 20.000 gulden voor nader bodemonderzoek en 40.000 gulden voor de uitvoering van open bare werken. Op vragen van R. Ravensteijn zei de wethouder, dat hij contact had gezocht met de bewoners Rijnberg en Van Keulen, die eerder vraagtekens hadden geplaatst bij de gang van zaken rond de voormalige stortplaats. De eigenaars van de bootjes aan de gemeentelijke steiger blijken bij overgang naar de ligplaatsen van de watersportvereniging veel duurder uit te zijn. De raadsleden M.A.J. van der Linde en P. van Belzen stelden hierover maandagmiddag schrifte lijke vragen aan b. en w. Het college had toegezegd, dat de betrokkenen op een elegante wijze de overstap naar de wsv-steigers zouden kunnen maken. Na overdracht van de steiger door de gemeente was er immers van een vrijwillige keuze geen spra ke. Volgens Van der Linde en Van Belzen loopt het echter niet zo soe pel omdat naast het vereiste lig- en lidmaatschapsgeld ook entreegeld betaald moet worden. De twee raadsleden vragen of b. en w. bereid zijn hun toezegging aan de betrok ken booteigenaren na te komen, want nu wordt er een forse geldelij ke bijdrage verlangd. Ze zijn bijna het dubbele kwijt van wat ze nu betalen. Het verdwijnen van de ge meentelijke steiger houdt verband met de komende uitbreiding van de jachthaven. Ds. G.M. de Leeuw heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeer de Gemeente op hem heeft uitge bracht. Wieteke van Dort als tante Lien is vrijdagavond 1 maart de eregaste van de koninklijke fanfare Accele rando tijdens de jaarlijkse dona teursavond. Het thema dit keer is: met Accelerando naar de gordel van smaragd. Naast de muziekvereni ging treedt de Indonesische dans groep Tjempaka op en er is een kle derdrachtenshow met originele kle ding van diverse eilanden. Zaterdag 2 maart is er een zogenaamde pasar malam met medewerking van diver se muziekgroepen en danseressen. Er zijn lezingen en filmvoorstellin gen, maar men kan ook proeven van de Indische keuken. Voorts zijn er (bruids)modeshows. Eén van de laatste gaten in bestem mingsplan Stoofweg wordt gevuld door P.C. Moerland, die in Vroon land een vrijstaande woning wil bouwen. De gemeente verkocht hiervoor onlangs 522 mJ grond tegen een prijs van 58.863 gulden, exclusief btw. L. Hage heeft het gemeentebestuur in een brief verantwoordelijk gesteld voor de stukken ijs die van de windmolens aan de Pilootweg naar beneden vallen. Volgens Hage zorgt de vorst voor ijsafzetting op de De meisjesclub Eben-Haëzer uit Sint-Maartensdijk, het jeugdkoor Young Voices uit Sint-Annaland en het bejaardenkoor van zorg centrum Ten Anker uit Tholen zongen zaterdag PoIIe van den Bergh en Lian Gebraad toe na de kerkelijke inzegening van hun huwelijk in de Ark van Vrederust te Halsteren. Dominee Hofman leidde de dienst en zei na afloop nog nooit zo'n drukbezochte trouwdienst te hebben meege maakt. De 26-jarige Lian is ver pleegkundige in Vrederust maar begeleidt in haar vrije tijd weke lijks de drie koren op het orgel. Zelf was ze lid van de meisjesclub Eben-Haëzer in de smalstad die door haar moeder mevrouw J.A. Gebraad ruim vijftien jaar gele den is opgericht. Voor die club speelt Lian al dertien jaar orgel. Eben-Haëzer telt nu 33 meisjes van 6 tot 11 jaar die elke donder dag in het verenigingsgebouw Cal- vijn bijeenkomen. Zaterdag trot seerden ze de kou door met bogen het bruidspaar op te wachten na de huwelijksvoltrekking in het gemeentehuis. De bogen waren versierd met de kleuren van de Nederlandse en de Belgische vlag omdat de bruidegom afkomstig is uit Antwerpen. Het tweetal ont moette elkaar aan Gorishoek waar de 33-jarige onderhoudsmonteur Van den Bergh actief is als duiker. Het echtpaar gaat in Sint-Maar tensdijk wonen. molens. Bij dooi komen er dan grote stukken ijs naar beneden. "Door de situering van de molens, direct aan de openbare weg, ontstaat er voor passanten op de Pilootweg en onder de Zeedijk bij een bepaalde wind richting een levensgevaarlijke situ atie", schrijft Hage. "Er wordt tevens schade toegebracht aan het in de onmiddellijke omgeving te velde staande wintergewas. Aangezien u door het verlenen van ontheffingen verantwoordelijk bent voor de ont stane situatie, nemen wij aan dat u per ommegaande passende maatre gelen neemt." Dr. V.d. Berge neemt waar voor spoedgevallen. Tevens houdt hij 's middags een kort spreekuur op afspraak voor die gevallen die niet tot na deze periode kunnen wachten. De apotheek is geopend van 8.00- 10.00 uur en van 13.00 - 15.00 uur. Er kunnen dan ook afspraken worden gemaakt. Medicijnen afhalen tussen 14.30 en 15.00 uur. Advertentie I.M. Een 11 -jarig meisje is dinsdagmid dag tegen een auto gereden op de kruising van de Hogeweg met de Jacoba van Beierenstraat. Een 33- jarige inwoner reed omstreeks kwart over vijf met zijn auto over de Jaco ba van Beierenstraat en reed de krui sing op. Het meisje kwam van links, maar kon niet meer stoppen en bot ste tegen de auto. Ze hield er geen verwondingen aan over en haar fiets bleef ook heel, maar de auto liep een paar deuken op. Een 20-jarige vrouw uit Sint-Anna land reed maandagmorgen met haar auto van het talud van de Vierde Dijk. Ze reed omstreeks tien uur over de Vierde Dijk vanuit de rich ting van haar woonplaats. De wagen slipte en raakte van de weg, schamp te tenminste twee bomen en beland de tenslotte in de sloot onderaan de dijk. De auto was total loss, maar de vrouw kwam wonderwel ongedeerd uit het wrak. Een bergingsbedrijf bracht het voertuig naar een garage in Sint-Annaland. Twee auto's raakten zaterdagmiddag omstreeks tien voor half één zwaar beschadigd bij een botsing op de kruising Hogeweg, President Roos- eveltstraat en Jacoba van Beieren straat. Het ongeval werd veroor zaakt door een 23-jarige automobi list uit Gent die geen voorrang ver leende aan een 28-jarige inwoonster die van rechts kwam. De bestuur ders kwamen met de schrik vrij. Wanneer de voormalige kleuter school aan de Radda Bamenstraat in de toekomst gesloten zou worden, zullen b. en w. overleg plegen met de huidige gebruikers. Het college antwoordt dat op vragen van Euter pe en Dodi Dodi tijdens het kernbe- zoek op 8 november in het gemeen tehuis. Bij een toekomstige opknap beurt van Haestinge zou het gemeentebestuur kunnen onderzoe ken om de bestaande verenigingsac tiviteiten in de kleuterschool onder te brengen in Haestinge. Zie verder Tholenderwijs. Achter 't Bos wil bouwbedrijf Weg- gemans uit Scherpenisse twee hui zen bouwen. Volgens bestemmings plan Muijepolder is dat mogelijk en de gemeente verkocht daarvoor onlangs de grond voor 33.128 gul den, exclusief btw. De Hervormde vrouwenvereniging Waakt en Bidt hield donderdag haar jaarlijkse middag voor bejaarden en alleenstaanden. Presidente mevr. Beens heette iedereen welkom en haar man, ds. Beens, opende de mid dag door te lezen uit Psalm 68 en voor te gaan in gebed. Hierna hield hij een meditatie naar aanleiding van een vers uit Collossenzen 3. Na de koffie met cake, las mevr. Potap- pel 'Zijn ster in het oosten'. De broodmaaltijd werd door de 42 aan wezigen met smaak verorberd en aansluitend las mevr. Noom een gedicht voor. Nadat men nog enkele psalmen had gezongen, bedankte A. Eindhout de vrouwenvereniging namens alle bejaarden. J. en L.M. Andriesse uit de West straat mogen aan de Westzeedijk vier garages gaan bouwen. De pro vincie verleende hiervoor een ver klaring van geen bezwaar. Die was nodig omdat de grond niet bij het huis van Andriesse hoort en omdat de toegestane erfbebouwing wordt overschreden. Maar zowel de gemeente als de provincie hadden geen planologische bezwaren. De provincie heeft een controle uit gevoerd op de waterwinning van ijs- club Scherpenisse aan het Pluimpot- terrein. Alles bleek in orde te zijn. In Zondag 24 december en eerste/en tweede kerstdag. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Schaap, Herkingen. 18.30 u. ds. Van Dijk. ma 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. kerstfeest zondagsschool, di 9.30 u. ds. Meeuse, Sint-Anna land. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 22.30 u. ds. Balk, kerstnachtdienst met Herv. Gem. Immanuel. ma 10 u. ds. De Buck. di 10 u. zangdienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van Ek, Zaamslag. ma 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. di 9.30 u. gezamenlijke kerstviering met gemeente uit Oud-Vossemeer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 en 16 u. leesdienst. di 10 u. leesdienst. VRIJZ.GEL.GEM.NPB ma 10.45 u. dra. Van der Kloot - Meyburg, Voorburg. R.K. KERK za 19 u. boeteviering, zo 18 en 22 u. eucharistieviering, ma 11.30 u. gezinsviering, di 11.30 u. eucharistieviering. 14 u. kindje wiegen. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Wienen, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Smit, Bruinisse. ma 9.45 en 18.30 u. ds. Snijder, di 16.30 u. kerstfeest zondags school. GEREF. KERK 10 u. nog onbekend. ma 10 u. ds. Poppe, Den Bosch. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van Ek. 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 en 14.30 u. leesdienst. di 10 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 u. heilige mis. zo 19.30 u. gezinsviering. 24 u. nachtmis. ma 9.30 u. heilige mis. di 9.30 u. heilige mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GÉMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Van Binnendijk, Bleiswijk. ma 10 u. ds. Meeuse. di 10 u. ds. Van Dijk, Tholen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 en 14 u. leesdienst. di 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. ma 9.45, 14.30 en 18.15 u. lees dienst. di 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers, Papendrecht. 18 u. ds. De Jong, Sliedrecht. ma 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 en 14.30 u. leesdienst. di 9.30 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. ma 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. di 9.30 u. dhr. Groen, Sommelsdijk. 18.30 u. kerstviering Zondags school. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Verweij, Middelburg. 22 u. ds. De Goei, kerstnachtdienst, ma 10 u. ds. De Goei. 19 u. gezinsdienst, kerstfeest zon dagsschool. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. di 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 en 14.30 u. leesdienst. di 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Bergen Bravenboer, Loon op Zand. ma 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. di 9.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 en 14 u. ds. Beens. di 9 u. ds. Beens. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Eckeveld, Sint-Phi- lipsland. 18 u. ds. Egas. overleg met de provincie heeft de ijsclub een urenteller op de bron geplaatst. De ijsclub gebruikt de pomp om de baan onder water te zetten. Het verbruik is 480 kubieke meter per jaar en het water wordt op een diepte van 20 meter gewonnen. Aan de Scaldisstraat/Anna van Burenplein wil Woonplan uit De Bilt tien halfvrijstaande huizen bou wen. Volgens bestemmingsplan West is de grond echter bestemd voor rijenwoningen, minimaal drie aaneen. De gemeenteraad besloot maandagmiddag echter een voorbe- reidingsbesluit te nemen om via een artikel 19 procedure het bestem mingsplan aan te passen. De raad verkocht aan de Wilhelmi- nastraat 1112 m2 grond 85 gulden voor de bouw van 4 huizen en 12 garages door bouwbedrijf Wegge- mans. Het perceel is vrijgekomen door sloop van de voormalige open bare kleuterschool. ZIE VERDER PAG.>18 ipia 10,11, tlSv.£gas. 48-u. ds. Van Kooten, Montfoort. di 10 ulTterslfeést zondagsschool. GERJEF. KÈRli II) u, ds. De--Goei, Sint-Maartens- fli-ik. IX u. ds. De Buck. ma 10 u. dhr. Walhout, Breda. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 en 14.30 u. leesdienst. di 11 u. ds. Beens, Scherpenisse. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Egas, Poortvliet. 17 u. ds. Lammers, Benthuizen, ma 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. di 18 u. kerstfeest zondagsschool. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. ma 9.30 en 15 u. leesdienst. di 9.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 en 18.30 u. leesdienst. di 9.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht, ma 10 u. ds. Van der Meulen. 17 u. kerstzangdienst. Zaterdag 23 t/m dinsdag 26 december Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): za en zo dr. De Looze, Oud-Vosse meer tel. 0166-672400. ma en di dr. Bakkerus, Tholen tel. 0166-602350. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): za en zo dr. Panis, Sint-Maartens dijk tel. 0166-662400. ma en di dr. Veldman, Stavenisse tel. 0166-692400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: za, zo en ma dr. Van Doesburg, Sint- Philipsland tel. 0167-572500. di dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 0167-502545 TANDHEELKUNDIGE HULP za en zo tandarts Van Veenendaal, Bergen op Zoom tel. 0164-243476. ma en di tandarts De Nieuport, Ber gen op Zoom tel. 0164-239383. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 0166-662596 WIJKVERPLEGING Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsv,erzör- ging en informatie-advieswerk, da gelijks 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M'NLUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 21 t/m vrijdag 29 dec. donderdag 21 2.17-14.37 vrijdag 22 3.07 -15.32 zaterdag 23 3.57 -16.17 zondag 24 4.47 - 17.07 maandag 25 5.37 - 17.57 dinsdag 26 6.22-18.47 woensdag 27 7.07 - 19.37 donderdag 28 7.57 - 20.32 vrijdag 29 8.47-21.27 vr 22/12 3.23 u. NM do 28/12 20.07 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2