'Na sfeervol stadhuis was het wennen in centrum thuiszorg' Vossenkuil wil extra bergruimte 222 Tholenaren naar Doelenconcert Coöperatie Scherpenisse bouwt nieuwe weegbrug van 70 mille 'Eigenaresse winkel zelf de schuldige' Verkoop van vuurwerk een dag eerder Rondweg is aangehouden Acht fietsers zonder licht op de bon Proef met verwarming praathuisjes Donderdag 14 december 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Begeleidster warme-maaltijdvoorziening mevr. Deurloo in de vut "Het is hier een hele dag bedrijvig. De mensen komen met allerlei vragen en je probeert ze te helpen." Nog twee weken heeft mevrouw J.P. Deurloo-van de Velde voor de boeg bij het centrum thuiszorg in Sint-Maartensdijk, maar ze weet nu al dat ze het zal missen. Receptioniste en telefoniste was ze, deed administratief werk. Maar bovenal begeleidde ze de warme-maaltijdvoorziening op Tholen en Sint-Philipsland. Na 24 jaar zet de Thoolse er een punt achter. Ze maakt gebruik van de vut-regeling. Verzekerd Saartje en Swiebertje Vries-verslijn Vertrek Manni Teleurstelling over starre stellingname b. en w. Op het achterste gedeelte van de grote zaal van de Vos senkuil zou een berging in houtskeletbouw opgetrokken moeten worden. Dat verzoek heeft de beheerscommissie van het dorpshuis gericht aan de Thoolse gemeenteraad naar aanleiding van een signaal van Rederijkerskamer Eendracht. Judomatten Wind- en waterdicht Indrukwekkend Mevr. A. Geluk regelt al zes jaar bussen In vier bussen gingen 222 Tholenaren maandagavond naar Rotterdam om het kerstconcert van het 30-jarige christelijk gemengd koor Deo Cantemus in de Doelen mee te maken. Zes jaar geleden organiseerde het koor VZOS uit Sint-Annaland voor het eerst een rit per bus naar het Doelenconcert. Tegenwoordig gaan er vier bus sen en in de toekomst zouden dat er best eens vijf kunnen worden. Nijpend F.H. Hulsker uit Anna Jacobapolder "De sluiting van de enige winkel in Anna Jacobapolder is helemaal te wijten aan de eigenaresse, mevr. A. Door- duijn-Schaap en niet aan de bevolking." Dat vindt F.H. Hulsker uit dit kleinste dorp van Tholen. Hij vond de beschuldigingen van mevr. Doorduijn dat haar winkel te gronde was gegaan doordat de inwoners van Anna Jaco bapolder niet genoeg bij haar kochten, totaal onterecht. En hij was niet de enige. Nekharen overeind Avondopenstelling gemeentehuis voortaan één keer per maand Twee ochtenden en een middag in de week is de bijna 61-jarige mevrouw Deurloo uit Tholen in het kantoor aan de Dr. Tazelaarstraat te vinden. En hoewel ze drie jaar gele den de verandering van werkplek maar niets vond, kijkt ze terug op een plezierige periode in de smal- stad. "Ik had zulke fijne contacten, zeker ook met de wijkzusters. Maar aan het gebouw heb ik vreselijk moeten wennen", zegt ze. Haar plek aan de balie hoort tot de 'warme kant' van het gebouw: in de zomer is het er snikheet. In het centrum thuiszorg is het werk voor mevrouw Deurloo toegeno men. Véél meer telefoon en voort durend mensen verwijzen en vragen beantwoorden. Artikelen van het kruiswerk uitlenen. Aanmeldings formulieren invullen voor alle hulp- aanvragen. De post wegbrengen. Maar de Thoolse hecht aan het geza menlijke koffiekwartiertje elke mor gen. "Het geeft een stukje belang stelling, een stukje warmte naar elkaar. Daar is toch al zo weinig aandacht voor, het leven is haastig." Mevrouw Deurloo zocht 24 jaar geleden bewust een baan. "Mijn man had een tuinderij, maar het was een economisch slechte tijd. Daar om wilde ik twee dagen in de week gaan werken, zodat ik verzekerd zou zijn." De Thoolse belde voorzitter W.Chr. van der Stel van de mavo met de vraag of hij niet iemand op de administratie kon gebruiken. Dat was niet het geval, maar Van der Stel wees haar op het maatschappe lijk werk, waarvan hij directeur was. Op 1 januari 1972 ging mevrouw Deurloo aan de slag bij de toen nog kleine organisatie. "Ik berekende de salarissen aan de hand van de opga ven van mevrouw Van der Slikke- Leune en maakte de loonzakjes gereed. Alles gebeurde nog handma tig." Het welzijnsorgaan Tholen werd gevormd en naderhand de overkoe pelende federatie Noord-Zeeland, samen met Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland. Een jaar lang werkte mevrouw Deurloo als inval ler in Zierikzee. Dagelijks stak ze met de pont het Zijpe over en dat ervoer ze als een rustpunt. Maar in de zomer betekende het vaak lange wachttijden. En ook herinnert ze zich een minder fijne overtocht tij dens een zware storm. Het voorstel om in Zierikzee een computercursus te volgen, wees ze in die tijd van de hand. Ze wilde daar niet meer aan beginnen, maar in Sint-Maartens dijk staan overal computers en inmiddels werkt ook mevrouw Deurloo er dagelijks mee. Twee decennia lang werkte ze in het stadhuis in haar woonplaats. "Een sfeervol gebouw", vindt ze nog steeds. Het was er 's zomers in ieder geval koeler dan in het huidige onderkomen, al moest er 's winters harder gestookt worden. Mevrouw Deurloo gebruikte de kamer meteen rechts naast de grote deur van het stadhuis. Het gemeentearchief zat er toen nog én gemeentebode Bram Goedegebuure. "Het ging er gemoe delijk aan toe. Wie er het eerst was, zette koffie. En afwassen deden we samen. Het was net Saartje en Swie bertje in de keuken." Hoewel mevrouw Deurloo vond dat het stad huis te klein werd, ervaart ze dat de thuiszorg ook in de smalstad eigen lijk krap behuisd is. "In het stadhuis kon een maatschappelijk werker nog weieens uitwijken naar de trouwzaal of de keuken." Toen de warme-maaltijdvoorzie ning voor Tholen en Sint-Philips land alsmaar groeide, werd dat een taak voor mevrouw Deurloo. Ze maakt de nota's, onderhoudt de con tacten met de bejaardentehuizen. En met de kerken, die van meet af aan - en dat is uniek volgens de Thoolse - belangrijke financiers waren van de voorziening. Ze doet dat op haar eigen manier. "Als ik een diaconie een brief schrijf over de bijdrage en ze hebben net een nieuwe predikant, dan feliciteer ik hen daarmee. Het is belangrijk om belangstelling te tonen, dat hoort erbij." Elke vier maanden heeft ze een werkbespreking met de bezorgers van de maaltijden. Dat zijn er inmid dels acht, met daarnaast twee reser ves. "Dat sociale contact is leuk. Maar ik vind het ook heel wat waard dat er vrijwilligers zijn die dit werk willen doen", aldus mevrouw Deur loo. Om voor deze mensen de werk druk binnen de perken te houden, vindt ze 45 te bezorgen maaltijden het maximum. Met rond de 140 gebruikers is het plafond dan ook bereikt. Er is een wachtlijst tot maart. "Als er aanvragen komen zijn het steeds urgente gevallen, maar we kunnen ze eenvoudigweg niet hel pen." De druk neemt ondermeer toe als gevolg van het beleid om oude ren langer zelfstandig te laten wonen. Als tijdelijke oplossing wordt op dit moment via de bejaar denzorg kookhulp geregeld. Mevrouw Deurloo maakt deel uit van de commissie die voor de war me-maaltijdvoorziening in het leven is geroepen. Haar is gevraagd dat werk op persoonlijke titel te blijven doen. "Op dit moment zijn we met de gemeente in overleg over een vries-verslijn", vertelt ze. Door het afleveren van koude maaltijden - soms zelfs voor meerdere dagen tegelijk - bij mensen die zélf nog kunnen koken, zouden meer mensen geholpen kunnen worden. Eventueel Telefoniste J.P. Deurloo op haar vaste plaats bij de receptie in het centrum thuiszorg. ook mensen die nog geen 65 zijn, want voor hen betaalt de gemeente nu geen subsidie. De vries-verslijn zou een behoorlijke investering ver gen. Een verandering die in het voorjaar op stapel staat, is dat de maaltijden voor Stavenisse, Sint- Maartensdijk en Scherpenisse voor taan uit de keuken van De Schutse komen. "Dat scheelt in de bezorg kosten." Haar man en beide kinderen hebben het haar mogelijk gemaakt om te blijven werken, benadrukt mevrouw Deurloo. Maar nu er per 1 januari een nieuwe fusie op stapel staat - thuiszorg en kruiswerk gaan samen met thuiszorg De Bevelanden - zet de Thoolse er een streep onder. Bang dat ze thuis in een gat valt, is ze niet. "Ik ben al heel lang bestuur lijk actief binnen de NCVB en betrokken bij nog een vrouwenver eniging. Ook zit ik in de familieraad van de verpleegafdeling van Ten Anker." Ze heeft zich verder voor genomen om vrijwilligerswerk te gaan doen in Ten Anker. Thuiszorg biedt haar morgen (vrijdag) een afscheidsbijeenkomst aan in De Schutse te Sint-Annaland. In de plaats van mevrouw Deurloo wordt geen nieuwe kracht aange trokken. Welzijn voor ouderen ver huist uit het gemeentehuis naar het centrum thuiszorg en mevrouw Schless van die organisatie zal de warme-maaltijdvoorziening gaan begeleiden. Mevrouw Tichem van het kruiswerk neemt de andere administratieve taken over. Blijft mevrouw Deurloo lid van de commissie warme-maal tijdvoorziening, voorzitter A. Manni stopt ermee. De regio-coördinator van de thuiszorg vertrekt per 1 janu ari naar Goes en gaat vandaaruit de scholing en vorming doen voor de thuiszorg in heel de Oosterschelde- regio. In de commissie wordt hij opgevolgd door J.Th.M. v.d. Veer, die nu directeur is van thuiszorg Noord-Zeeland. De toneelvereniging heeft behoefte aan opslagruimte voor diverse attri buten, aangezien er ieder jaar pro blemen zijn achter het decor, waar tafels en stoelen opgeslagen zijn. De beheerscommissie organiseerde een bespreking met belanghebbende verenigingen en nodigde ook b. en w. uit. Een ambtenaar liet echter weten, dat oplossing van het ruimte probleem buiten het gebouw abso luut onbespreekbaar is. Aan een interne oplossing zou zo mogelijk De verkoop van vuurwerk mag dit jaar een dag eerder beginnen. Nor maal gesproken mogen handelaren alleen op 29, 30 en 31 december vuurwerk aanbieden, maar omdat oudejaarsdag op een zondag valt, mag er dit jaar al op 28 december vuurwerk worden verkocht. Het afsteken mag alleen op oudejaars dag van tien uur 's morgens tot twee uur 's nachts. De politie houdt in de gaten of er illegaal vuurwerk wordt afgestoken' en zelfs het in bezit hebben ervan vóór 28 december is strafbaar. Jon geren van twaalf tot achttien jaar die worden betrapt, kunnen kiezen tus sen een boete (variërend van 50 tot 250 gulden) of een alternatieve straf via het bureau Halt. Bij een afdoe ning via Halt krijgen de jongeren voorlichting over de gevaren van vuurwerk en ze moeten een aantal uren werk verrichten voor bijvoor beeld gemeentewerken of de brand weer. Daarnaast moet eventueel ver oorzaakte schade sowieso worden vergoed. Halt is ook actief in de pre ventie. Vuurwerkkranten worden verspreid onder scholen, bibliothe ken, jongerenwerk, politiebureaus en verkooppunten. Basisscholen kunnen gebruik maken van een les pakket. Vorig jaar werden 1100 mensen slachtoffer van vuurwerk. De helft daarvan stak het niet zelf aan. Degenen die met vuurwerk stunten, zijn vaak jongeren van tien tot vijftien jaar. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben dinsdag een beslissing over de rondweg bij Poortvliet aangehou den. Formeel hadden b. en w. van Tholen verzocht om de achtste her ziening van bestemmingsplan Bui tengebied goed te keuren, maar gedeputeerde J.G. van Zwieten wil de dat dinsdag niet als een hamer stuk laten passeren. Hij wenste eerst meer informatie over de zaak. Er was ook een bedenking geuit, maar g.s. wilden die niet-ontvankelijk verklaren. Hoogstwaarschijnlijk komt de kwestie dinsdag a.s. weer op de agenda, want dat is de laatste gs-vergadering van dit jaar. wel alle medewerking worden ver leend. C.J. van Gorsel (voorzitter Rederij kerskamer), J.F. Hommel (voorzit ter judovereniging), I.M. Istha (beheerder de Vossenkuil), G.J. Timmermans (voorzitter beheers commissie) en P.A.M. Zeeman (voorzitter St. Joseph) hebben hun teleurstelling uitgesproken over 'de starre stellingname' van b. en w. Een redelijke oplossing binnen het gebouw, is volgens de betrokkenen niet te verwezenlijken. Het gaat namelijk niet alleen over de opber ging van toneelattributen, maar over het gebrek aan ruimte voor de mede werkenden aan de produkties. Ach ter het toneel moeten ook de op dat moment niet in gebruik zijnde tafels ens toelen, alsmede het materiaal van de judovereniging worden opgeslagen. Uiteindelijk is naar het platte gedeelte van de grote zaal gekeken om daar een oplossing in houtskelet bouw te zoeken. Als de gemeente deze verdieping water- en winddicht maakt, kunnen de gezamenlijke ver enigingen voor de afwerking zorgen en zo een ruimte voor de medewer kenden scheppen. De huidige kleed ruimte kan dan als berging fungeren voor de op dat moment overbodige stoelen en tafels en de judomatten. B. en w. stellen de Thoolse gemeen teraad maandagmiddag a.s. voor om het verzoek van de Vossenkuil door het college te laten afhandelen. De politie heeft dinsdag acht bekeu ringen uitgedeeld aan fietsers die zonder licht reden. Vooral de schoolgaande jeugd werd in de gaten gehouden door de surveille- rendf agenten. In een half uur tijd werden zowel binnen als buiten de bebouwde kom de acht bonnen uit geschreven. Eén ervan viel ten deel aan een volwassene. De politie noemt het opvallend dat het over grote deel van de gecontroleerde fietser de verlichting niet aan had staan. Dat was volgens de agenten met name binnen de bebouwde kom het geval. De oorzaken waren gemakzucht of het niet werken van de verlichting. Buiten de bebouwde kom voerden meer mensen licht. De politie noemt het een verbetering, zeker in vergelijking met de laatste keer dat er gecontroleerd werd. Toen deelde men in hetzelfde tijds bestek zestien processen-verbaal uit. Jongeren beneden de zestien jaar kregen een boete van twintig gul den, de volwassene moest 40 gulden betalen. De Thoolse agenten blijven gedurende de wintermaanden op verlichting controleren. Organisator van deze kerstreis is mevr. A. Geluk uit Sint-Annaland. "Het is eik-jaar weer een hele klus. Je moet de mensen bellen of ze weer meegaan en je bestelt de kaarten. Dat moet je tegenwoordig al in juni doen, want de vijf avonden zijn zo uitverkocht", zegt mevr. Geluk voor wie het er weer voor een jaar op zit. "Vroeger kon je in september/okto ber nog wel eens bellen voor een kaart, maar nu is dat niet meer mogelijk. Dus ben ik er al vroeg bij. Dan kan ik ook de exacte aantallen mensen doorgeven aan de Darvi die de bussen verzorgt. Het is verschrik kelijk veel werk, maar ik doe het wel graag. Het is absoluut de moeite waard." Dit jaar werd er voor het eerst een donateursactie aan de kaartverkoop verbonden. "Dat moet wel, want de kosten rijzen de pan uit", vertelt mevr. Geluk. "Je moet heel veel mensen bellen, de kaarten regelen en ook kaarten terug zien te halen van mensen die op het laatste moment niet mee kunnen. Maar met deze actie is het goed te doen." Zes jaar geleden waren het alleen leden van VZOS die met de bus mee gin gen. "Ach, je weet hoe dat gaat. Dan zegt een familielid: Zou ik ook niet mee kunnen? En zo gaan er steeds meer mensen mee", legt mevr. Geluk uit. "Inmiddels gaan er men sen van alle plaatsen op het eiland mee. De bussen stoppen dan ook in die plekken." Mevr. Geluk was dit jaar erg onder de indruk van het concert. Daaraan deden behalve Deo Cantemus ook het Gereformeerd kerkkoor Alblas- serdam en de christelijk gemengde zangvereniging Asaf mee. Verder bespeelde André van Vliet het orgel en Jan Mulder de vleugel. Als solis te was er de sopraan Margaret Roest. "Die heeft een mooie stem, en een volume, dat is haast niet te geloven", zegt mevr. Geluk die ook de zang van het jeugdige talent Tamar Niamut erg mooi vond. Het orkest stond onder leiding van Mar co Bons en Cor de Haan had de alge hele leiding. De Evangelische Omroep maakte maandag proefop- namen en de volgende avond werd het concert echt opgenomen. Het zal op eerste kerstdag worden uitgezon den op Nederland 2 tussen tien over negen en tien uur. Mevr. Geluk breekt ook een lans voor de koorzang en met name voor VZOS. "Het is voor het evenwicht en het voortbestaan van een koor heel belangrijk dat er nieuwe leden bij komen. Bij VZOS wordt de situ atie zo langzamerhand nijpend", zegt ze. "En als je ziet hoeveel belangstelling er is voor zo'n Doe lenconcert, dan hoop ik dat zich nieuwe leden zullen aanmelden." VZOS oefent elke donderdagavond. - --'-v:' r - s< *■-S -ÉJk^ v* v" -«• - -«ïPV De weegbrug van de coöperatieve weegbrugvereniging in Scherpenisse bij De Houwer ligt open. Monteurs van Webotec uit Breda zijn bezig aan de renovatie: De coöperatieve weegbrugvereni ging in Scherpenisse bouwt aan de Veerdijkseweg een nieuwe weeg brug van 70.000 gulden. Vrijdag middag 17 november begaf de 31 jaar oude weegbrug het na een breuk in de onderbouw. Het defect bleek niet meer te repare ren. Het bestuur vroeg direct offertes op en schreef een buiten gewone ledenvergadering uit. Met een geldlening van de Rabobank besloten de leden de Fikse investe ring te doen. "Er gaat nog ruim 100 miljoen kilo per jaar over de brug", geeft voorzitter E. Hage aan. "We zijn ook de enige coöpe ratie met een vrij toegankelijke weegbrug op het eiland. Bijna alle agrarische bedrijven in de omge ving maken gebruik van onze brug." Het defect gaan van de oude weegbrug komt in een stille periode, maar graanhandel gebr. Koopman helpt de leden van de coöperatie uit Scherpenisse op de weegbrug aan de Kastelijnsweg in St. Maartensdijk. De bouw van de nieuwe weegbrug in Scherpenisse is gegund aan Molen uit Breda. Als de vorst geen roet in het eten gooit, kan de nieuwe voorziening in de loop van januari klaar zijn. De vereniging telt nog 150 leden, die elk voor 100 gulden aanspra kelijk zijn. Zij betalen 1 gulden per ton, wat aanmerkelijk lager ligt dan het tarief voor niet-leden, dat elk jaar wordt vastgesteld op basis van de exploitatie van het voorafgaande jaar. De capaciteit van de nieuwe weegbrug ligt 10 ton hoger: 70 in plaats van 60. De electronica doet ook zijn intrede in plaats van het mechanische weegsysteem. De nieuwe voorzie ning biedt ook de mogelijkheid om later een module te installeren voor automatisering. De perso neelskosten zijn namelijk de zwaarste last voor de weegbrug vereniging. Er zijn drie weegsters in deeltijd in dienst: de dames Suurd, Jansen en Van As, alsmede Dennis van As met name op zater dag. Voorzitter Hage noemt zijn coöperatie een levendige vereni ging. "Ons ledental is gegroeid en op de buitengewone vergadering waren er, buiten het bestuur, nog 23 present. En de jaarvergadering wordt altijd goed bezocht. Die is ook gezellig, want als presentie geld delen we dan palingbrood uit. "Naar aanleiding van het artikel in de Eendrachtbode heb ik vrijdag mevr. Doorduyn persoonlijk gecon fronteerd met haar uitspraken, maar ze wilde die niet herzien", zegt Huls ker. "Dan ga ik inwoners afvragen wat zij ervan vinden, heb ik toen gezegd. Ik heb een lijst gemaakt met de tekst: 'Wij zijn het er niet mee eens, dat de bewoners van Anna Jacobapolder de schuld zijn van de sluiting van de Buurtsuper.' Inmid dels heb ik 40 handtekeningen van medestanders opgehaald." Hulsker biedt de handtekeningen niet aan, noch aan mevr. Doorduyn, noch aan iemand anders. Hij ziet het meer als ondersteuning van zijn kritiek op de uitlatingen van de winkelierster. Mevr. Doorduijn nam een jaar gele den Buurtsuper Anna over van het kruideniersechtpaar Piet en Jo van der Reest-Goudzwaard dat met pen sioen ging. Maar nu is de winkel gesloten. Te weinig klandizie, volgens mevr. Doorduijn. "Dat is haar eigen schuld", zegt Hulsker. "Het was toch duidelijk dat er geen volledig salaris meer uit zo'n winkeltje te halen is? Bovendien gedroeg ze zich onbe hoorlijk tegenover haar klanten. Ze was brutaal en nu beschuldigt ze de klanten ervan dat ze te weinig bij haar kochten en dat het reclameja gers zijn. Dat is onzin. Iedereen let toch op zijn portemonnee als hij boodschappen gaat doen? Ze was te duur en had maar een beperkt assor timent. Als ik om een pakje shag ging van een bepaald merk, dan had ze alleen een ander merk. Goed, dan ga ik er wel in Sint-Philipsland om Maar als mensen ergens anders om boodschappen gingen, werd ze boos." "Wij willen niet afgeschilderd wor den als degenen die een buurtwinkel de grond in geholpen hebben. Het is ontzetténd jammer dat het winkeltje weg gaat", zegt Hulsker. "Maar mevr. Doorduijn heeft zelf haar klanten weggejaagd. Daar zijn een hoop voorbeelden van. Haar kind loopt met een snottebel door de win kel en zit overal aan. Als mensen om een bepaald merk vragen en het is er niet, moeten ze volgens haar maar wat anders kopen. En ze durft ook gewoon aan klanten te vragen met hoeveel mensen ze thuis zijn en waarom ze alleen maar om broodbe leg komen. Of ze zegt tegen een klant die binnenkomt: 'Hé, laat je handen eens wapperen en breng een paar van die kratten mee!' Dat doe je toch niet?" Volgens Hulsker bezorgt de eigena resse van de winkel niet meer gratis de boodschappen thuis. "Piet en Jo brachten het altijd voor niets. Nu zegt mevr. Doorduijn: Kom het maar halen. Onder de 25 gulden wordt er niets meer thuisgebracht en zelfs dan moet je nog 3,50 gulden betalen. Nou, Albert Heijn brengt de boodschappen wel gratis thuis", zegt de verbolgen inwoner. "De nekharen van de mensen gaan van zulke din gen overeind staan. Nee, het is gewoon geen zakelijk type. Het heeft niets te maken met de bevol king van Anna Jacobapolder." Alleen van april tot en met augustus elke week, maar voor de rest van het jaar elke eerste donderdag van de maand zal het gemeentehuis te St. Maartensdijk 's avonds van zes tot zeven uur geopend zijn. Dat hebben b. en w. besloten naar aanleiding van de proef met de avondopenstel ling, die 1 april is ingevoerd voorde afdeling burgerzaken. In het voor jaar en 's zomers blijkt die in een behoefte te voorzien. Aanvragen van reisdocumenten en rijbewijzen, afgiften van uittreksels en het opge ven van adreswijzigingen e.d. bezorgen de ambtenaren goed werk. De afgelopen maanden is het aantal bezoekers echter behoorlijk gedaald en het college verwacht, dat die ont wikkeling zich deze winter voortzet. Vandaar de verlaging van de fre quentie van wekelijks tot alleen de eerste donderdagavond van de maand, met uitzondering van april tot en met augustus. Donderdag 21 december is de laatste avondopen stelling dit jaar en vervolgens dan op 4 januari, 1 februari en 7 maart. Niet in St. Philipsland, waarmee de discussie begon of in St. Annaland, waar bezoekers een verzoek indien den, maar in het praathuisje van Tholen wordt een proef genomen met verwarming. B. en w. willen maandagmiddag van de gemeente raad 3855 gulden voor dit probeer sel. Magnum Holland uit Tholen heeft gratis een verwarmingsarma tuur van 700 gulden aangeboden, zodat voor de gemeente alleen de aanlegkosten van 3455 gulden en het vastrecht van 400 gulden over blijven. De verwarmingskwestie in de praathuisjes sleept al sinds 3 juli, toen de raadscommissie openbare werken erover sprak. B. en w. wezen het verzoek van de hand omdat het teveel kost en ook het beheer lastig is. Maar bij de begro tingsbehandeling bleef de verwar ming in discussie en de stemmen staakten er zelfs over. Het college heeft 30 november zelfs een beslo ten vergadering van de commissie welzijn belegd om het standpunt van de zeven raadsfracties over de proef te peilen en de leden waren unaniem voor.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 3