PI Op 1 februari gat aan Bloemenlaan Postdienst op Tholen Plaatselijk nieuws VISSER Bestel tijdig uw Kerstbesteliing Dit alles bij uw Thoolse slagers J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen Bedrijvenbord belemmert zicht DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT ;(M- Donderdag 14 december 1995 Nieuwe weg Welgelegen Koor- en samenzangavond Inbraak Kotterstraat Klaverjassen Kerstzangmiddag Dronken in sloot Ruit ingegooid R. Kok wint ruim M Oud- Vossemeer Auto opengebroken Biljarten Volkskerstzangdienst Jong Vosmaer uit Damesbeker blijft staan Stroomaggregaat gestolen Sint- Annaland Stoofweg gevaarlijk Brand huis Hoenderweg Kerstzangavond Kind lastig gevallen Auto na bptsing in sloot Kerstzangavond Oliebollen Kwiek Sint- Maartensdijk Volkskerstzang Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager Door gladheid van dijk Klaverjassen De praktijk en apotheek van dokter J.H.E. Janssen zijn GESLOTEN van 25 T/M 29 DECEMBER Poortvliet Brand Langestraat Met z'n allen Auto rijdt dijk af Eindej aarsconcert J. Kosten wint fiets Kerstconcert VZOS Sint- Philipsland Dronken in greppel Verkiezing ambtsdragers Kerstmiddag ouderen Weekend diensten - Op het nieuwe industrietterrein Welgelegen in Tholen komt een ver bindingsweg tussen de beide in- steekwegen. Die is nodig om de be reikbaarheid voor ondernemers op kleine kavels te verbeteren. Langs de eerste insteekweg, komend van de Oud-Vossemeersedijk, is bijna geen plaats meer voor bedrijven, zo liet wethouder J. Versluys maandag avond weten in de commissie voor het bedrijfsleven. "Er is nog maar een kleine kavel over." In de aanleg van het nieuwe stukje weg was niet voorzien. "Het bete kent dat er wat extra openbare wer ken gedaan moeten worden." Om de aanleg van dit stuk te bekostigen hebben b. en w. een verzoek om subsidie ingediend bij de provincie. C. Visser (middenstand) vroeg zich af of Van der Harst koeltechniek en interieurbouw nog van plan is om van de Schelde Rijnweg naar Wel gelegen te verhuizen. Visser had nog niet veel activiteiten gezien die daarop wijzen. "Er ligt alleen een hoopje rommel." Versluys zei niet beter te weten dan dat Van der Harst zal verkassen naar het nieuwe indus trieterrein. In de Nederlandse Hervormde kerk wordt zaterdag om half acht een koor- en samenzangavond gehou den. Hieraan werken mee de koren Laudate Dominum uit Stavenisse en Immanuel uit Tholen. Beide staan onder leiding van I. Riedijk. Ook het kinderkoor Gabriëlla uit Stavenisse onder leiding van mevr. H. Potappel zal te horen zijn. De leiding van de avond is in handen van ds. J. van Dijk. Tussen zaterdagavond en maandag morgen is er ingebroken in de woning van een 31-jarige bewoner van de Kotterstraat. De dieven for ceerden de voordeur en gingen aan de haal met geluidsapparatuur, een televisie en een geldbedrag. Getui gen worden verzocht contact op te nemen met de politie. Marion Opree heeft met 5257 pun ten donderdag de competitiewed strijd van klaverjasclub stad Tholen gewonnen. Ze bleef daarmee 190 punten voor op Jo Jansen. Er deden vijftien spelers mee en als eerste vijf eindigden: 1 Marion Opree 5257 p; 2 Jo Jansen 5067 p; 3 Leen Hage 4892 p; 4 Annemieke Pleumekers 4882 p; 5 Wim van den Berge 4586 p. Zaterdagavond houdt de cRib haar traditionele kersttoernooi in café De Kroon om half acht. In de Rehobothkerk aan de Hoog aarsstraat wordt dinsdag 26 decem ber een kerstzangmiddag georgani seerd. Drie plaatselijke koren verle nen hieraan hun medewerking: man nenkoor Rehoboth onder leiding van Rijk Rijkse, jeugdkoor Sjaloom onder leiding van Corné Egas en gemengd koor Crescendo onder lei ding van Paul Heijboer. Ook tenor Johan Baaij zal te beluisteren zijn. De zangmiddag begint om half drie. Een inwoner raakte zaterdagavond met zijn auto in de sloot langs de Postweg. De man reed in de richting van de bebouwde kom en in de bocht bij de splitsing met de Oude- landsedijk, slipte het voertuig. De wagen belandde aan de linkerkant van de weg in de sloot. Een buurtbe woner takelde hem er met een lier weer uit. Op dat moment kwam de politie langs die de zaak in onder zoek nam. De automobilist bleek te diep in het glaasje gekeken te heb ben. Op het politiebureau blies hij 630 pg/1 (zo'n 1,4 promille). Daar om werd zijn rijbewijs ingevorderd en kreeg de man een dagvaarding mee om voor de rechter te verschij nen. Onverlaten hebben zondag met een kluit aarde de ruit van de voordeur van een woning in de Garnalenstraat ingegooid. Het gebeurde 's avonds tussen acht uur en tien over acht. R. Kok heeft met 293 punten de boutwedstrijd van hengelsportver eniging De Pieterman gewonnen. In zeer dichte mist werd er gevist bij de Slikken van den Dortsman. De grootste vis, een wijting van 42 cm, werd gevangen door mevr. C. Schot. Er waren 25 deelnemers. Als eerste tien eindigden: 1 R. Kok 293 p; 2 L. Verkerke 218 p; 3 H. Hachmer 147 p; 4 A. Spapen 99 p; 5 mevr. C. Schot 85 p; 6 A. Broeren 76 p; 7 C. van Laar 75 p; 8 C. van Tilburg 67 p; 9 mevr. L. Spapen 58 p; 10 G. van Tijssen 53 p. De blauwe Volkswagen Golf van een bewoner van de Coentjesweg werd van woensdag op donderdag opengebroken. De dief forceerde het linker voorportier en ging er met autoradio en zogeheten booster van door. De auto stond geparkeerd bij het huis van de gedupeerde. Van de dader ontbreekt ieder spoor. Uitslagen van biljartvereniging De Treffers: J. Geuze-H. Hommel 10- 6,77; K. Hommel-L. van Wezel 10- 8,33; L. van Wezel-M. Hendrikse 3,75-10; K. Hommel-P. Hommel 10-7,25; P. de Leeuw-D. van Driel 5,42-10; J. Burgers-H. Hommel 7,64-10; J. van Meer-D. den Hollan der 7,85-10; N. Rooijakkers-B. den Hollander 6,5-10; J. Geuze-J. Hom mel 10-8,24; M. Hendrikse-C. Bur gers 10-4,06; L. van Wezel-J. Etiën- ne 7,91-10. De kortste partijen vari twintig beurten kwamen op naam van J. Geuze en M. Hendrikse te staan. H. Hommel speelde de hoog ste serie van vijftien caramboles en haalde met 2,68 ook het beste gemiddelde. Dinsdagavond om acht uur wordt in de Rooms Katholieke kerk de jaar lijkse volkskerstzangdienst gehou den. Het thema is 'Het antwoord op Jobs klachten? De geboorte van Christus!' Voorgangers zijn ds. D.A. Snijder, ds. P. Wulffraat en pastor W. Wiertz. Verder verlenen mede werking: muziekvereniging OVM onder leiding van R. Hendrickx, een kerkkoor onder leiding van mevr. M. van Dijke-Douw, fluitiste Linda Bosch en mevr. H. Droogers-Vogel verzorgt een declamatie. Achttien leden van jeugdvereniging Jong Vosmaer zijn zondag een dag je uit geweest naar zwembad De Staver in Middelharnis. Enkele ouders en bestuursleden waren bereid om met auto's te rijden en de dames van het bestuur bleven de hele dag bij de jongeren. De negende en laatste wedstrijd om het clubkampioenschap van hengel sportvereniging 't Scharretje is gewonnen door Ad Steijns met 58 cm. Er werd gevist bij Schore, maar de verwachtingen waren - na de vrieskou van de afgelopen week - niet hoog gespannen. De verwach ting dat de vis dieper water zou ver kiezen boven de koude zandplaat, kwam uit. De vangst die dit jaar ver der uitstekend was, bleef nu ver onder de maat. Ad Steijns werd win naar, Remco Geuze was eerste bij de jeugd. De damesbeker bleef voor het eerst staan. De uitslag: 1 Ad Steijns 58 cm; 2 Jan Rijnberg 57 cm; 3 Corné Boogaart 51 cm; 4 Arjan Rijnberg 47 cm; 5 Remco Geuze 29 cm; 6 Marco Goedegebuure 28 cm; 7 Theo Bosters en Kees Plompen 27 cm; 9 Martijn de Regt 15 cm. Een stroomaggregaat en diverse gereedschappen ter waarde van 2800 gulden zijn in de nacht van maandag op dinsdag gestolen uit een schuur aan de Leguitsedijk, eigendom van een 52-jarige man. Voor de tweede maal heeft J.J.P.A. Boulogne de verkeerssituatie op de Stoofweg aangekaart in de commis sie voor het bedrijfsleven. Maandag avond vroeg hij het college maatre gelen te nemen om de verkeersvei ligheid te verhogen. Het gaat om het stuk tussen de Veilingweg en de Dorpsweg waar volgens Boulogne steeds meer bewoners van de nieu we wijk Stoofweg hun hond uitla ten. Boulogne heeft ervaren dat het vooral 's avonds moeilijk is om de wandelaars bijtijds te zien, zeker wanneer er een auto uit de tegen overgestelde richting aankomt. "Dan word je verblind en zie je niet wie er langs de weg loopt. Ik vind het levensgevaarlijk. Heel veel mensen maken gebruik van dit stukje weg nu de wijk helemaal bewoond is." Boulogne vroeg of het mogelijk is een voetpad aan te leggen of de weg te verlichten en de maximumsnel heid terug te brengen van 80 naar 50 kilometer per uur. Wethouder J. Versluys beloofde de zaak te laten onderzoeken door de werkgroep verkeersaangelegenheden waar ook de politie deel van uitmaakt. Kortsluiting was de oorzaak van een brand in de woning van Dig Ampt aan de Hoenderweg. De alleenwo nende man lag vrijdagmorgen om streeks half zeven in bed toen hij geknetter hoorde. Toen Ampt pools hoogte ging nemen, bleek de achter ste kamer op de verdieping in brand te staan. Hij ging naar de buren en waarschuwde de brandweer. Die was snel ter plaatse en had het vuur spoedig onder controle. Volgens bevelvoerder N. Overbeeke leverde de brand niet zoveel problemen op. "Wel was er veel rook en doordat het vroor, was de brandkraan niet gemakkelijk open te krijgen", zegt de brandweerman. Het bluswater zorgde voor een gladde plek op het wegdek. De gemeente voerde strooi- zout aan om dat te verhelpen. Ampt zal zijn huis voor geruime tijd niet kunnen bewonen. Het vuur richtte niet zoveel schade aan, maar de rook en het water wel. De technische recherche van de politie constateer de na onderzoek dat kortsluiting in een stopcontact de oorzaak van de brand was. Zaterdag 23 december wordt er in de Nederlandse Hervormde kerk een kerstzangavond gehouden om half acht. Naast veel samenzang, zijn te horen het christelijk gemengd zang koor VZOS, jongerenkoor The Young Voices en kinderkoor Soli Deo Gloria. Ds. W.C. Meeuse ver zorgt een meditatie. Eén van de leerlingen van de De Casembrootschool is onlangs lastig gevallen door een onbekende man in een groene auto. Het meisje liep vorige week van school naar huis toen het gebeurde. De basisscholen hebben ouders opgeroepen hun kin deren te waarschuwen voor 'derge lijke figuren die van alles en nog wat beloven'. Ouders waarvan de kinde ren soortgelijke ervaringen hebben gehad, worden verzocht contact op te nemen met de schoolleiding. Een 33-jarige automobilist uit Sint- Maartensdijk belandde zaterdag middag met zijn voertuig in een sloot na een botsing met een 24-jari- ge inwoonster. Deze vrouw reed omstreeks kwart voor twee in haar auto over de Kerkweg in de richting van het dorp. Ze stak de kruising met de Scheldseweg en de Nieuwe- weg over, maar zag daarbij de van rechts komende Sint-Maartensdijk- se automobilist over het hoofd. Bij de botsing die volgde kwam de man met zijn voertuig in de sloot naast de Scheldseweg terecht. De vrouw bleef op de Kerkweg staan. Er vie len geen gewonden bij het ongeluk, maar de auto van de bestuurder uit Sint-Maartensdijk moest door een takelwagen worden weggevoerd naar een garage te Sint-Philipsland. Het voertuig van de vrouw kon nog rijden. De bestuurster kreeg een pro- ces-verbaal voor het niet verlenen van voorrang. De man uit Sint- Maartensdijk legde nog een alcohol test af, maar (daar kwam niets uit. Op dinsdag 19 december wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. In de Nederlandse Hervormde kerk wordt woensdag om half acht een kerstzangavond gehouden. Mede werking verlenen het christelijk gemengd koor Immanuël uit Tho len, het christelijk gemengd koor Laudate Dominum (beide onder lei ding van I. Riedijk) en het kinder koor Gabriëlla onder leiding van Hélène Potappel. Verder werken mee: ds. T. van Bruggen en de orga nisten mevr. M. Hage-v.d. Velde, mevr. M. Knulst-Menheere en P. Priem. Gymvereniging Kwiek houdt zater dag haar jaarlijkse oliebollenactie. Vanaf half tien komen de leden langs de deur met de lekkernij. De opbrengst is bestemd voor de club kas. !^j Het Smalstads mannenkoor en donderdag, vrijdag en zaterdag 14, 15 en 16 december BIEFLAPPEN 500 gram9.95 RUINDERSCHNITZEL 100 gram1.90 5 TARTAAR HALEN 4 BETALEN FRICANDEAU 100 gram2.40 PALINGWORST 100 gram1.30 MOSTERDROLLADE 100 gram1.95 PREPARÉ 100 gram1.95 maandag, dinsdag en woensdag 18, 19 en 20 december MAGERE SPEKLAPPEN 1 kg6.95 GEHAKT 1 kg10.50 RIBLAPPEN 1 kg...15.00 5 HAMBURGERS HALEN 4 BETALEN Advertentie I.M. muziekvereniging Euterpe organise ren zaterdag 23 december voor de veertiende keer de volkskerstzang in gemeenschapscentrum Haestinge. Naast uitvoeringen van de beide verenigingen zal er ook een flink deel van de tijd worden besteed aan samenzang, begeleid door Euterpe. Verder verzorgt burgemeester H.A. van der Munnik de opening. Emeri tus-pastoor A.J. v.d. Brüle en drs. Rienk Lanooy houden een overden king. Goozina Steketee verzorgt een declamatie. Het programma begint om half acht, maar Euterpe brengt al een kwartier van tevoren een voor programma ten gehore. De 25-jarige W. J. uit Sint-Anna- land reed maandag met zijn auto van het talud van de Vierde Dijk. Door plaatselijke gladheid belandde J. in de berm. Door tegen te sturen raakte de wagen weer op de weg, maar daarbij verloor J. de macht over het stuur en hij reed aan de linkerkant van de weg de dijk af. Het voertuig kwam met de achterkant in de sloot tot stilstand. De auto werd door een bergingsbedrijf total loss uit de sloot gesleept en afgevoerd. L. Kampman heeft vrijdag met 5548 punten de inhaalwedstrijd van kla- verjasvereniging De Pendelaars gewonnen. Aan de leiding gaat momenteel J. van der Werf met 38.578 punten, gevolgd door J. van Splunter met 38.070 punten en M. den Haan met 37.341 punten. Uit slag: 1 L. Kampman 5548 p; 2 R. Waasdorp 5227 p; 3 A. Arts 5151 p; 4 J. van der Werf 4938 p; 5 M. Bron mans 4928 p; 6 A. Koetsier 4853 p; 7 J. van Splunter 4665 p; 8 J. van Zetten 4607 p; 9 M. den Haan 43l^> p; 10 G. de Hond 4310 p; 11 R. Koetsier 4183 p; 12 J. van Gorsel 4180 p. Waarneming in dringende gevallen door dokter D.J.J. Panis Wilt u s.v.p. tijdig uw medicijnen laten bijvullen Advertentie I.M. In een woning aan de Langestraat brak dinsdagmorgen omstreeks tien uur brand uit. De brandweer Sint- Maartensdijk en de politie rukten uit. Smeulende meubels zorgden vooral in de woonkamer voor een enorme rookontwikkeling. Maar er onstonden geen vlammen. De bewo ners .waren op dat moment niet thuis, dus er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. De tech nische recherche, die een onderzoek instelde, sluit niet uit dat kortsluiting de brand heeft veroorzaakt. Het schadebedrag is nog niet bekend. Elke derde maandag van de maand, dus nu 18 december, haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. De plantenwerkgroep van natuur- vereniging Rubia Tinctorum organi seert op 8 januari in Quo Vadis aan het Zuidplantsoen 5 de thema-avond 'Met z'n allen' over planten die alleen kunnen floreren in directe relatie met andere planten. Dit zijn de zogenaamde plantengemeen schappen. Bioloog A.H.M. Sauter uit Tholen leidt de avond die om half acht begint. Het is een vervolg op de determinatie-avond 'Planten onder de loep' die in november werd gehouden. Op de kruising Bartelmeetweg Essendijkweg heeft dinsdag een 19- jarige automobiliste uit Poortvliet de weilandafrastering van een veehou der kapot gereden. Half in een dijk kwam ze tot stilstand. Persoonlijke ongelukken waren er niet, maar de gehele linkerkant van de auto werd beschadigd. Het meisje verklaarde te zijn uitgeweken voor een tegen ligger, maar die heeft zich nog niet bij de politie gemeld. De auto moest door een takelwagen worden weg gesleept. troffen ze alleen nog maar de auto aan. De bestuurder bleek inmiddels thuis te zitten. De man werd opge haald en naar het bureau gebracht. Daar blies hij 850 pg/1 (zo'n twee promille). Dat is bijna vier keer zoveel als is toegestaan. Hij moest dan ook meteen zijn rijbewijs inle veren en kreeg een dagvaarding mee. Omstreeks tien uur mocht de man weer naar huis. De auto werd door een bergingsbedrijf uit de grep pel getakeld en bij de eigenaar afge leverd. Muziekvereniging Concordia geeft zaterdagavond om half acht haar eindejaarsconcert in dorpshuis De Wimpel. De fanfare zal, onder lei ding van dirigent Walther Siol, ver schillende werken ten gehore bren gen waaronder uiteraard enkele kerstnummers zoals: 'White Christ mas' van Irving Berlin, 'A Christmas Suite' van Jan de Haan en 'Classical Canon' van André Waignein. Verder worden er werken gespeeld van ondermeer de bekende componist van filmmuziek Ennio Morricone en blueszanger/-gitarist Eric Clapton. Daarnaast is er samenzang van drie liederen. J. Kosten uit de Schelpkreekstraat heeft in de laatste trekking van de winkelweekactie de hoofdprijs, een fiets, gewonnen. Jeroen Boon uit de Esdoornhof, mevr. L. Quist-Kaas- hoek uit de Gladiolenstraat, W.M. Quist uit de Wilhelminastraat en W. van Dommelen uit de Achterstraat wonnen allen een waardebon van 100 gulden. Voor 50 gulden aan waardebonnen vielen ten deel aan: D. Verkerke uit de Wilhelmina straat, C. Kosten uit de Voorstraat, Den Haan uit de Plataanstraat, J. Verwijs van de Zuiddijk, Theo Buijs uit de Zijpestraat, M. Bakker uit de Wilhelminastraat, W.A. Ligtendag uit de Esdoornhof, Marjolein Mol uit de Schelpkreekstraat en mevr. E.W. Klompe-Krepel uit de Noord- weg. Waardebonnen van 25 gulden werden gewonnen door: J. Verwijs van de Zuiddijk, Mariëlle Hoek uit de Prins Hendrikstraat, L. Noort- hoek uit de Voorstraat, mevr. J. Rei- jngoudt-Rijstenbil uit de School straat, P. Bolier uit de Plataanstraat en W. Blaak uit de Krammerstraat. De christelijk gemengde zangver eniging VZOS houdt dinsdagavond om half acht haar jaarlijkse kerst concert in dorpshuis De Wimpel. Behalve VZOS onder leiding van Jan Wesdorp, verleent het jeugd koor Van Knop tot Bloem onder lei ding van Wilma van Duuren-Kosten zijn medewerking. Het orgel wordt bespeeld door Kees Lemson en Eve line Geense en Ellie Noom en Mar- jolijn Kleppe bespelen de dwars fluit. Ds. D.J. van Eckeveld heeft de leiding over de avond. Een 69-jarige inwoner reed zater dagavond dronken met zijn auto in een greppel naast het parkeerterrein bij de velden van voetbalvereniging Noad '67 aan de Zijpestraat. Toen de politieagenten ter plaatse kwamen, Het bestuur van ijsvereniging De Tramput wijst alle leden erop dat het bestuur bepaalt wanneer de ijsbaan open gaat. Het zal duide lijk zijn dat het voortijdig betre den van de ijsbaan tot gevolg kan hebben dat de baan voor het ver volg van de ijsperiode verpest kan worden voor de wél oplettende leden. Het betreden van de ijsbaan zon der dat deze is opengesteld zal bestraft worden met het royemént als lid van de ijsvereniging. Nieu we leden kunnen zich aanmelden bij: C. Reijngoudt, Gladiolen- straat 39. Bestuur ijsvereniging De Tramput Advertentie I.M. De heren L. van Leenen en M.J. Tichem die gekozen werden als Deze week is met de sloop van het binnenwerk in de oostelijke gang van het voormalige bejaardenoord Sint Maartenshof begonnen. De keu ken en de recreatiezaal blijven nog tot medio januari staan. Op 1 februari 1996 moet het sloopkarwei voltooid zijn. De Bloemenlaan in St. Maartensdijk zal dan een gat vertonen, maar tijdelijk, want er komt een woonzorgcentrum voor terug. Zondag 17 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.D.) en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Riepma. 17 u. ds. Boogert. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat, Hoogerheide. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastor Wiertz. zo 9.30 u. pastor Wiertz. ma 18/12 19 u. boeteviering. di 19/12 20 u. oecumenische kerst- zangdienst. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 1 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon, Oudorp. respectievelijk ouderling en diaken van de Hervormde gemeente, heb ben beiden bedankt voor hun benoe ming. De commissie ouderenbeleid houdt woensdagmiddag om twee uur een kerstviering in de Wimpel. Ds. van Eckeveld verzorgt de meditatie, mevr. W. de Bruine-Quist vertelt een kerstverhaal, het kinderkoor 'Van knop tot bloem' zingt en mevr. W. van Duuren-Kosten bespeelt het orgel. Daarnaast is er nog declama tie. Mevr. J. Quist-van Dijke en mevr. P. ten Hove-Vaders halen en brengen de ouderen op verzoek, zodat er geen belemmering is om woensdagmiddag naar de Wimpel te komen. Met ingang van 1 januari komen er ook op Tholen aanleverpunten voor de landelijk werkende Algemene Postdienst Nederland (APN). Hoofdbezorgster mevr. J. Oskam uit Tholen heeft in drie plaatsen al een bezorgersnet opgezet en daar win kels bereid gevonden om postzegels te verkopen en als innamepunt te fungeren. In Tholen is dat 't Vosje, in Poortvliet Visser en in Scherpe- nisse Kleppe. Ook in de andere plaatsen komen er nog contactadres sen. Volgens mevr. Oskam wordt er alleen drukwerk bezorgd, dus geen brieven, wat een wettelijk monopo- litie van PTT Post blijft. APN rekent 40 cent, wat ten opzichte van de PTT een besparing van 30 cent is, maar de bezorgfrequentie ligt aan zienlijk lager. "Wij beginnen met één keer per week te bezorgen, op woensdagmiddag. Daarvoor worden dan maandagmorgen de poststukken opgehaald. Binnen een jaar willen we de bezorging uitbouwen tot vier keer per week." APN brengt geen belstukken rond. Alles - tot 1 kilo - moet in de brievenbus kunnen. Mevr. Oskam denkt niet, dat het op de dezelfde mislukking uitdraait als destijds de streekpostdienst. "APN werkt landelijk en heeft ook al een aantal belangrijke klanten als Mor- res, Neckerman, Otto, Pon en Ikea. Wij willen heel precies met de post stukken omgaan en trekken daarom liever wat oudere bezorgers met ver antwoordelijkheidsgevoel aan, dan scholieren", aldus mevr. Oskam. Het bord op de Paasdijkweg met de namen van de Poortvlietse bedrij ven, hindert de weggebruiker die de Lageweg op wil rijden richting Tho len. Dat zei M. Geuze maandag avond in de commissie voor het bedrijfsleven. "Als je van Sint-Annaland komt, staat het in het zichtveld." Het bord is bovendien snel vuil waardoor het minder goed leesbaar wordt, zo stel de Geuze nadat wethouder J. Ver sluys had verteld dat de bedrijven beter bereikbaar zijn geworden nu op de naamborden van de bedrijven reflecterende straatnamen zijn aan gebracht. "Dat is een hele verbete ring." De commissie had om aanpassing van de wegwijzers gevraagd. Vooral in het donker zouden de borden nau welijks opvallen. Gevraagd was om de borden te verlichten maar de nu gevonden oplossing is volgens de wethouder veel beter. Een extra lei ding voor electriciteit is niet nodig. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van der Veer, Gouda. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 (H.D.) u. ds. Mallan, Alblasserdam. 14.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Vroegindeweij, Katwijk aan Zee. 18 u. ds. De Groot, Dordrecht. GEREF. KERK 10 u. ds. Duinen, Etten-Leur. 14.30 u. ds. Esinga, Yerseke. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Zorge, Ouderkerk a.d. IJssel. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. dra. Van de Beukei, Zonne- maire. 15 u. nog niet bekend. Zaterdag 16 en zondag 17 decem ber Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen tel. 0166- 602377. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d Berge, Sint-Annaland tel. 0166-652400. St.Phiiipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 0167-502545 TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Noorlander, Steenbergen tel. 0167-567287. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 0166-662596 WIJKVERPLEGING Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, da gelijks 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St, Maartensdijk, tel. 0166- 663577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 14 t/m vrijdag 22 dec. donderdag 14 7.27 - 20.02 vrijdag 15 8.12-20.57 zaterdag 16 9.12-22.02 zondag 17 10.27 -23.12 maandag 18 11.42 - dinsdag 19 0.22- 12.47 woensdag 20 1.22-13.47 donderdag 21 2.17-14.37 vrijdag 22 3.07 - 15.32 vr 15/12 6.34 u. LK vr 22/12 3.23 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2