Klein maar gezond waterschap over naar Zeeuwse Eilanden Zoveel moois... in Kerstsfeer! UITVERKOOP vanden^ekel Gemeente wil geen plateaus Stoofstraat Slopers begonnen in Sint Maartenshof Kantoor van deurwaarder in Tholen Verbetering fietspad bij Maartensdijk Meestoof wacht op wenskaarten Personeel betreurt eenzijdige aandacht voor zoet-waterplan Haaks op plan van provincie Donderdag 14 december 199, 52e jaargang no. 5 Een terugblik, weemoed, dankbaarheid, een kritische noot en onzekerheid voor de toekomst. Die geluiden lie ten diverse sprekers dinsdagavond horen in het Holland Huis te Scherpenisse. Om twintig voor elf sloot waarne mend dijkgraaf J.L. van Gorsel er de laatste algemene vergadering van het waterschap. "Het waterschap Tholen gaat op in Zeeuwse Eilanden. We dragen een klein maar goed en gezond waterschap over en dat is uw en ons aller verdienste. Allen zeer bedankt", zei hij. Volgende week is er nog een afscheidsbijeenkomst met het personeel en op 1 januari komt er na 37 jaar definitief een einde aan het zelfstandige waterschap Tholen. E* OecemberMeubelShow 1995 was het jaar van de vele veranderingen. Nieuwe collecties, nieuwe studio's zijn gerealiseerd. Zelfs in december zijn er nog een aantal prachtige modellen binnengekomen. Een bezoekje aan Zonnemaire meer dan waard! Een Sfeer-Show van 15 tot en met 30 december! BYGIMBRÊRE KORTE MEESTRAAT 35 BERGEN OP ZOOM Zoet water B. en w. van Tholen willen geen plateaus in de Stoof straat in Poortvliet om de snelheid van het verkeer te ver minderen. Dit schrijft het college aan gedeputeerde sta ten van Zeeland als reactie op het plan van de provincie om maatregelen te treffen die de verkeersoverlast voor omwonenden moet beperken. Lapmiddelen Onvoldoende ruimte Deze week il-i' 0 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 0166-652752 b.g.g. 653474 Telefax 0166-653318 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 24,90 per halfjaar. Per jaar 45,50. Per post 59,50 per jaar. Losse nummers 1,80. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,45 plus btw per mm. Aangesloten bij de Zeeland Combinatie. Hoofdredacteur W. Heijboer. Streekmuseum De Meestoof wacht op uw goede wensen voor de kerst en de jaarwisseling. Tot 22 decem ber kunnen zelfgemaakte kaarten ingestuurd worden, voorzien van naam, adres en leeftijd. De moqiste en origineelste wordt met een prijs beloond. Er zijn twee categorieën: tot 12 jaar en daarboven. Het adres van het streekmuseum is Bierens- straat 6, 4697 GE Sint-Annaland. Er zijn al diverse fraaie wensen inge stuurd. maar het museum wil er graag nog meer ontvangen. Van 22 december t/m 6 januari is in De Meestoof een expositie ingericht van kerst- en nieuwjaarskaarten uit de periode 1920-1970. Het betreft speciaal gemaakte kaarten, overwe gend hout- en linoleumsneden in zwart-wit. Kerstbloemstukken sie ren de expositie op en ook de ten toonstelling van merklappen is nog te bewonderen. Op de openingsavond kan het publiek vanaf half acht terecht. Een groep muzikanten van Accelerando vrolijkt de avond muzikaal op. Deurwaarderskantoor mevr. M.P.J. Buys uit Zierikzee opent per 1 janu ari 1996 een nevenvestiging aan de Markt in Tholen. Ze begint met vier personeelsleden, maar streeft voor het filiaal naar acht medewerkers. "Dat aantal hebben we nu al in ons kantoor Zierikzee en op Tholen zit minstens zoveel potentieel als op Schouwen-Duiveland", zegt mevr. Buys. Ze huurt het pand waarin tot en met 31 december accountants kantoor Remmerswaal nog zit. Die verhuist dan naar het Polderhuis in St. Maartensdijk. Mevr. Buys zegt al vrij vee| bedrijven op Tholen als klant te hebben. "Om aan hen tege moet te komen, is er een aanspreek punt nodig. Het is'gewoon plezierig, dat de lijnen wat korter zijn. Ook voor mensen die betalingen willen doen." In Zierikzee werd mevr. Buys vorig jaar november benoemd tot deurwaarder, na eerst waarnemer te zijn geweest van dat failliet kan toor. "We komen daar uit een diep dal, maar we zijn sterk groeiende. We voeren een heel actief beleid. Ons kantoor heeft laten zien, dat we meer dan 95% van de opdrachten ook werkelijk incasseren. Incasse ring en uitvoering zijn bovendien in één hand. Maar we incasseren niet alleen, we geven ook juridische adviezen, met name ten aanzien van huur- en arbeidsrecht", aldus mevr. Buys, die 7 maart voor de midden standsfederatie Eiland Tholen een lezing geeft over haar vak. Tweede waarnemend dijkgraafJ .K. Elenbaas (links) reikt de waterschapstegel uit aan waarnemend dijkgraaf J.L. van Gorsel. Aansluitend aan de gewone verga dering waarin een aantal huishoude lijke zaken werd afgehandeld, volg de een bijzondere vergadering. Die stond volledig in het teken van het afscheid van de bestuurders en de opheffing van het waterschap Tho len. Waarnemend dijkgraaf Van Gorsel ging nog eens in op de fusie. "Ener zijds, met name emotioneel of gevoelsmatig, denk ik dat velen van Show ontvangt u voor iedere bestede Zuldweg 20A, Zonnemaire. Tel. 0111-401318. Vrijdag koopavond Maandag gesloten. Ruime parkeergegenheid. Advertentie I.M. ons er de voorkeur aan hadden gege ven om zelfstandig te blijven. De kleinschaligheid, en daarmee een stuk betrokkenheid, heeft haar char me, maar heeft in deze maatschappij ook haar kostenplaatje. Wat betreft de traditionele taken hadden wij het beslist aangedurfd om zelfstandig te blijven. Echter, de taken waaraan een modern waterschap moét vol doen - vastgelegd in de water schapswet - met name ten aanzien van de waterkwaliteit én de zoge naamde brede kijk eisen een hoge mate van deskundigheid en speciali satie, wat voor een klein waterschap niet meer is op te brengen", aldus Van Gorsel. Hij schetse vervolgens in hoofdlij nen de bestuurlijke ontwikkelingen binnen het waterschap vanaf 1959, de grote zaken die aan de orde kwa men en de wisselingen in zowel de bestuurlijke als ambtelijke top. Het meest in het oog lopend was volgens de dijkgraaf de discussie en Besluitvorming rondom de aanleg van een zoet-watervoorziening op Tholen en Sint-Philipsland. De alge mene vergadering keurde op 29 augustus 1989 de basisvoorziening goed, die als peilbeheersingsplan zou worden uitgevoerd. In de streek is er veel over gesproken. "Met name het kostenaspect had de aan dacht en heeft jammer genoeg niet altijd in positieve zin het gezicht van het waterschap bepaald", zei Van Gorsel. De wateraanvoerplannen hebben zelfs gezorgd voor een eenzijdig beeld van het waterschap naar bui ten toe, aldus hoofd technische dienst en waarnemend secretaris J.A. Dees. "Het personeel betreurt het, dat de aandacht wel erg eenzij dig op die plannen werd gericht. Hoewel enigszins begrijpelijk gezien het belang ervan voor de streek. Maar het waterschap omvat meer!" ZIE VERDER PAG. 17 Dc kritiek van b. en w. staat haaks op het plan van de provincie die de plateaus juist zo snel mogelijk wil aanleggen voordat er andere maatre gelen genomen worden. B. en w. vinden de verhogingen die ter hoog te van de Zuidstraat en de komgrens aan de westzijde zijn gepland 'niet doelmatig.' Het plan wordt van avond om half acht besproken op de openbare voorlichtingsbijeenkomst in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. In de brief spreekt het college overi gens wel waardering uit over de zorg die de provincie aan de Stoof straat wil besteden. Maar tegen het plan heeft het college een aantal bezwaren. Zo vrezen b. en w. dat de maatregelen 'de goede doorstroming van het verkeer onvoldoende' zal waarborgen. De gemeente wijst erop dat het immers om een doorgaande route gaat. B. en w. stellen voor om in plaats van plateaus zogenaamde middengeleiders aan te brengen ter hoogte van café Tolrust en aan de oostelijke komgrens van het dorp. Maar daarvoor is te weinig ruimte. En dit maakt het plan ook duurder, zo blijkt uit de bespreking in de pro vinciale statencommissie waterstaat en verkeer. B. en w. wijzen plateaus af, zijn voor middengeleiders (die de pro vincie in een later stadium wil aan leggen) en willen over 'het nut en de noodzaak' van andere maatregelen nader overleg. Maar de beste oplos sing is volgens het college om de verkeersremmende maatregelen te combineren met de aanleg van de nieuwe rondweg. B. en w. bepleitten dan ook bij gedeputeerde staten 'met klem' voor een definitieve en snelle oplossing van dit 'knellende vraag stuk'. De kwestie kwam maandagavond aan de orde in de commissie voor het bedrijfsleven. Wethouder J. Ver- sluys lichtte toe dat de provincie op drie plaatsen versmallingen wil toe passen, twee plateaus wil aanleggen en op een plaats de as van de weg wil verleggen. "Wij vinden dat wat overtrokken. Natuurlijk kijken wij naar het belang van de bewoners van de Stoofstraat maar ook naar het doorgaande economische verkeer." Bovendien mogen de maatregelen volgens Versluys niet betekenen dat de aanleg van de rondweg vertraagd wordt. "Die rondweg is wezenlijk. De maatregelen mogen geen lap middelen zijn." G.J. Hoek (landbouw) schrok van het plan om de weg door de be bouwde kom op een aantal punten te versmallen. "Het is een doorgaande weg. Ook voor landbouwverkeer. Die versmallingen kunnen proble men opleveren." Versluys dacht dat dit niet zo'n vaart zou lopen maar riep de commissie leden op gebruik te maken van de hoorzitting die de provincie, in samenwerking met de gemeente, houdt. Op dat moment bleek hij ech ter niet op de hoogte van het feit dat deze vanavond (donderdag) al plaatsvindt (de aankondiging stond vorige week in deze krant). Dins dagmorgen was dat op het gemeen tehuis wel bekend en belde ambte naar B. Pouwer alsnog alle commis sieleden af om ze op de voorlich tingsavond te wijzen. Over het nemen van maatregelen waren de statenleden het in de com missie waterstaat en milieu in Mid delburg overigens eens. M.B. Kos ter van de PvdA zei dat er niet mee gewacht moet worden tot de rond weg er ligt omdat het probleem blijft bestaan. VVD-er I. Ovaa bleek voor het aanbrengen van een middenge leider te zijn als eerst uit te voeren maatregel. Volgens hem heeft zo'n obstakel bewezen de snelheid af te remmen. Hij werd daarin gesteund door het AOV-statenlid L.J. van Doom uit Sint-Maartensdijk. Zij zit ten dus op één lijn met b. en w. van Tholen. Van Doom stelde dat het een goed en nuttig plan was. Ook de CDA-er A. Sandee kon zich in de opzet vinden. Gedeputeerde J.I. Hennekeij was ook van mening dat er snel wat moet gebeuren in Poortvliet maar zei dat er onvoldoende ruimte is voor het aanbrengen van een middengelei der. Hij zegde toe nog eens 'kritisch' naar de kosten te zullen kijken maar gaf ook aan dat er waarschijnlijk in 1996 niet voldoende geld zal zijn om het gehele plan uit te voeren. Vanavond wordt een schets getoond van het plan. Verder komen de rij- snelheden van het gemotoriseerd verkeer aan bod, het voorstel een plateau aan te leggen op de aanslui ting Zuidstraat, en een verkeers drempel bij de westelijke komgrens, het aanbrengen van een middenge leider ter hoogte van huisnummer 58 en het afsluiten in noordelijke richting van het Zuidplantsoen. Ook zullen de maatregelen besproken worden die mogelijk later uitge voerd worden. Bewoners en andere belanghebbenden kunnen vervol gens reageren op het plan. Receptioniste thuiszorg mevrouw Deurloo in de vut Jaren in waterschapsbestuur hebben horizon mevrouw Van Nieuwenhuijzen verbreed Halve eeuw Woord, werk en gezelligheid bij jubilerend Tryfosa in Sint-Annaland Sint-Philipslandse huiseigenaren: touwtjes strakker aantrekken akkoord, maar kopers niet achteraf t straffen Betere communicatie nodig voor betrokkenheid bij groter waterschap Scherpenisse bouwt weegbrug van zeventig mille Bewoners beschermende woonvorm Tholen zijn geen patiënten, maar gewoon mensen Leden Eendracht wijzen centrale schietbaan af Biljarters via café 't Veer en De Hoop in Hof van Holland Duivenhouder Jan Jaap Bolier na drie jaar onttroond bij Zeeuwse jeugd HET STAAL HOORT HET GAARNE WANNEER U HET GRUS ZILVER NOEMT Dit nummer bestaat uit 20 pagina's Het fietspad tussen St. Maartensdijk en Stavenisse wordt volgend jaar verbeterd. Dat is één van de onder delen van het onderhoudsbestek 1996 van de provincie voor Noord- Zeeland. Ook de Stoofstraat in Poortvliet en Onder de Molen te Oud-Vossemeer worden gedeelte lijk herbestraat. Bij de aanbesteding waren 19 aannemers geïnteresseerd. J.M.B. uit Etten Leur was met 170.400 gulden, exclusief btw, de laagste. N. de Rijke uit St. Maar tensdijk zat daar heel dicht bij met 174.000 gulden. J. Hoondert uit 's Heerenhoek was derde met 186.035 gulden. Gebr. Moerland uit St. Annaland was met 199.750 gulden goed voor een zesde plaats. Van Santen uit Herwijnen was de hoog ste met 399.500 gulden. Sagro Sloopwerken uit 's Heeren hoek is begonnen met het afbreken van het bejaardentehuis Sint Maar tenshof in Sint-Maartensdijk, een week nadat de laatste dertien bewo ners waren vertrokken naar het zorgcentrum Ten Anker in Tholen. Eerst worden binnen in het gebouw leidingen, deuren en wasbakken weggehaald. Daarna worden de koe voet en de moker gebruikt om deur posten te slopen. Plafonds, houten balken, gordijnrails en vloerbedek king worden uit de kamers gehaald en naar buiten gegooid. Als er vol doende sloopmateriaal is verzameld, wordt het met een kraan in wagens gegooid en afgevoerd. Deze maand moet de oostelijke vleugel tegen de vlakte. De keuken en linnenkamer, de recreatiezaal, de huiskamer, de hal met de kantoor ruimten, het winkeltje, de berging en de andere twee vleugels volgen in januari. Op 1 februari moet er van het hele complex niets meer te zien zijn. Het puin gaat naar de stortplaats van het bedrijf in 's Heerenhoek, de rest wordt naar de stortplaats Midden- Zeeland vervoerd. De sloop van de puntdaken met asbestplaten wordt ook door Sagro uitgevoerd. Met speciale pakken aan zullen de slopers de asbestplaten verwijderen. Zangavond Goes. Woensdag orga niseert de stichting Musica Sacra haar jaarlijkse kerst-samenzang- avond in de Grote Kerk te Goes. Aan de avond, die om acht uur begint, werken de organist Pieter Heijkoop uit Yerseke en de evange list J. Witte uit het Belgische Merk- sem mee.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 1