Provincie Zeeland Zeeland in cijfers en feiten Brigitte Kaandorp op knus toneel Hoe de veerman te betalen Oorlogsherinneringen uit Stavenisse (deel 15 - slot) VOOR VERKOOP KORTINGEN Kerstuitvoering muziekschool Gasthuiskapel emans Donderdag 14 december 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 I# 'W& S S MÈ W$in UII Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118 631392 De Waardekaarten inwoners Zeeuwsch-Vlaanderen (WKZ) - de kortingskaartmet een gele naamsticker, voor de veerdiensten op de Westerschelde - verliezen hun geldigheid met ingang van 1 mei 1996. Nieuwjaarsreceptie Ruim dertig bladzijden met informatie over allerhande onderwerpen over Zeeland; de cijfers en feiten op een rijtje, vaak verluchtigd met een foto. Vandaar ook de naam van het boekje: Zeeland in cijfers en feiten. Het is gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 631400 Provinciehuis dicht Zeeuws Filmarchief Oom Ko en De Spiegelval in nieuwe jaar De grote zaal van gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen zat vrijdagavond helemaal vol. Ruim 300 fans van de cabaretière Brigitte Kaandorp konden haar daar bewonderen in haar nieuwe programma 'En Vliegwerk'. Uit op Tholen, die dit evenement samen met de beheers commissie van Meulvliet organiseerde, had geen enkele moeite om de zaal vol te krijgen. Al ruim van tevoren waren de kaarten uitverkocht. Clown door A.J. Smits A.J. Smits uit Stavenisse was 11 jaar toen de Tweede Wereldoorlog uitbrak. Het maakte een diepe indruk op hem. Achttien jaar na de bevrij ding stelde hij zijn herinneringen aan die tijd op schrift. Als feuilleton zijn ze de komende weken in deze krant te lezen. Vanaf dinsdag 12 december 1995 met van 10 TOT 60% bij: '0A Abdij PX-&, S V Nieuws De houders van een WKZ die ook na 1 mei aanspraak willen maken op de korting die voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen mogelijk is op de veerdiensten, kunnen van af 18 december al een nieuwe WKZ aanvragen. De nieuwe kaart, waarop het tegoed van de oude kaart kan worden overgeboekt, is meteen te gebruiken. Aanvraagformulier halen Het aanvragen van een nieuwe kaart moeten gebeuren op een speciaal formulier. De formulieren zijn op te halen bij de bemande kassa op de veerpleinen in Vlissin- gen, Breskens, Kruiningen en Perkpolder en bij het hoofdkan toor van de Provinciale Stoom bootdiensten (PSD), Prins Hendrik- weg 10 in Vlissingen. De formulieren worden niet toegezon den. De aanvraag Het aanvraagformulier moet inge vuld en voorzien van een pasfoto worden ingeleverd op het gemeen tehuis van de woongemeente van de aanvrager. Om het ingevulde deel van het formulier en de-pas foto goed bij elkaar te houden, is het belangrijk de naam en de ge boortedatum van de aanvrager achterop de pasfoto te schrijven. De afdeling burgerzaken van de gemeente controleert of de aan vrager ook echt in de gemeente woont en stuurt het formulier daarna door naar de PSD. De WKZ kost 15,-. Vandaar dat een accept-betalingskaart - voor het voldoen van het verschuldigde bedrag aan de PSD - onderdeel is van het aanvraagformulier. Zodra het geld en het formulier zijn ontvangen op het hoofdkan toor van de PSD, wordt de aan vraag in behandeling genomen. Vanaf dat moment duurt het onge veer drie weken voordat de nieu we WKZ kan worden toegezonden aan de houder. Wie over meer dan één WKZ met een gele naamsticker beschikt, moet voor elke kaart een apart aanvraagformulier invullen. Tegoed overboeken Het bedrag dat nog op de oude WKZ staat, kan worden overge boekt op de nieuwe. De overboe king is mogelijk bij een bemande kassa op de veerpleinen. Wie de WKZ met gele naamsticker en de daaraan gekoppelde extra korting voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen niet meer wil hebben, kan het tegoed op de oude WKZ bij de bemande kassa laten overboeken op een WKN (Waardekaart Normaal). De WKN is te koop voor iedereen die voor een gereduceerd tarief gebruik wil maken van de veerdiensten. De WKN is niet persoonsgebonden. Direct geldig De nieuwe WKZ is direct geldig; ook al is het nog lang geen 1 mei 1996, de officiële ingangsdatum. Bij de overboeking van het tegoed op de oude waardekaart naar de nieuwe, wordt de oude WKZ inge nomen. informatie Wie meer wil weten over de be talingsmogelijkheden voor de veerdiensten kan het informatie blad Hoe de veerman te betalen, aanvragen bij het informatiecen trum van de provincie. Behalve over de WKZ biedt het blad infor matie over de WKN en het voet gangerstarief in de zomermaan den op het veer Vlissingen-Breskens w. Het infor matieblad is gratis. Het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 631392, is tijdens werkda gen geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De Nieuwjaarsreceptie van het provinciaal bestuur is zaterdag 6 januari. Wie zijn of haar nieuwjaarswensen wil uitwisselen met de commissa ris van de koningin en de gedepu teerden is van 16.00 tot 18.00 uur welkom in de voorhal van de statenzaal en het Prinsenloge ment, Abdij 10 in Middelburg. Bezoekers van de nieuwjaarsre ceptie moeten er rekening mee houden dat parkeren op het Abdij plein niet is toegestaan. Zeeland in cijfers en feiten begint met een globale beschrijving van de geschiedenis van de provincie: van de vondst van stenen pijlpun ten in Zeeuwsch-Vlaanderen zo'n 9000 jaar voor het begin van onze jaartelling via onder meer het jaar 300 toen een overstroming een voorlopig einde maakte aan de be woning van dit gebied, de gouden tijd waaruit talrijke monumenten stammen en de komst van de eer ste trein (1868) tot de ingebruik name van de Oosterscheldekering in 1986. Het hoofdstukje over de geografie maakt onder meer duidelijk dat eenderde deel van de provincie bestaat uit water, 132.400 ha; dat 143.800 bunder agrarisch wordt gebruikt en dat industrie, verkeer en recreatie 13.200 ha in gebruik heeft. Vlissingen is de ge meente met de grootste opper vlakte (34.300 ha) en Westkapelle met de kleinste (960ha). Vrouwen in de meerderheid Per 1 januari van dit jaar telde Zeeland 366.007 inwoners: 181.408 mannen en 184.599 vrouwen. Het inwonertal is onge veer 2,4% van de Nederlandse be volking. Per vierkante kilometer zijn dat er 203; het landelijk ge middelde is 452 inwoners per vier kante kilometer. Wie wil weten hoe de verdeling van de inwoners is over de ver schillende gebieden in Zeeland of hoe de leeftijdsopbouw eruit ziet, kan dat naslaan in het hoofdstukje Bevolking. Met wat voor soort be sturen de Zeeuwen binnen de pro vinciegrenzen hebben te maken, valt te lezen in het hoofdstuk Be stuur. Luctor et emergo In het hoofdstuk over het land schap ontbreken vanzelfsprekend de natuurgebieden niet en ook niet de voortdurende strijd tegen het water, met als zichtbaar resul taat de talloze dijken en dijkjes. Dat de Zeeuwse wapenspreuk Luctor et emergo (Ik worstel en kom boven) niets te maken heeft met de voortdurende strijd tegen het water, maar alles met het ver zet tegen de Spanjaarden, staat eveneens vermeld in dit deel van het boekwerkje. Werken De werkloosheid in Zeeland is la ger dan elders in het land, is een te lezen feit in het hoofdstuk eco nomie. Verder gaat het in dit deel onder meer over de verdeling van het aantal arbeidsplaatsen over de verschillende sectoren. Dat neemt niet weg dat aan de belangrijkste sectoren ook nog eens een apart hoofdstukje is gewijd. Zo komt een reeks onderwerpen aan bod: industrie (onder meer havengebie den en een aantal bedrijven), land bouw (graan is bijvoorbeeld met een aandeel van 34% het grootste teeltproduct en de veestapel in Zeeland bestaat niet alleen uit koeien, varkens, schapen en gei ten, maar ook uit 14.700.000 kip pen), visserij (vis, garnalen en schelpdieren brachten in 1991 ruim 350 min in het laatje) en toerisme (met een jaaromzet van ongeveer 1,5 miljard gulden en werk voor rond de 10.000 perso nen. Het hoofdstuk Verbindingen be schrijft de belangrijkste routes in clusief de veerdiensten. Zo blijkt dat de lengte van het wegennet binnen Zeeland (buiten de bebouw de kom) 4.500 km is. Aan de be langrijkste waterwegen en kanalen is een hoofdstuk gewijd en dan kan een beschrijving van de Wa terstaat ook niet uitblijven. Wonen De inwonërs van Zeeland wonen in ruim 15.000 huizen, 224 woonwa gens en 45 woonboten, valt te le zen onder de kop Volkshuisves ting. Hoe het is gesteld met het onderwijs, de bibliotheken en mu sea is na te gaan in de hoofdstuk ken van die naam, en ook de ge- zondszorg staat apart beschreven. Zeeland in cijfers en feiten besluit met een schets van het milieu en het verwerken van het afval. Het provinciehuis in Middelburg en de gebouwen van de provinciale directies zijn behalve tijdens de Kerst en Nieuwjaarsdag ook ge sloten tijdens de week tussen Kerst en Oud/Nieuw. Concreet betekent dit dat de kan toren van de provincie, uitgezon derd de PSD, vrijdag 22 decem ber, 16.00 uur sluiten om op dinsdag 2 januari, 09.00 uur, open te gaan. Informatiecentrum Het informatiecentrum van de pro vincie is ook dinsdag 2 en woens dag 3 januari niet toegankelijk voor bezoekers. Telefonisch, 0118 - 631400, is het informatie centrum die dagen wel bereik baar. Hiervoor gelden de gebrui kelijke tijden, van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. In films over Zeeland en de Zeeu wen is het Zeeuws Documentatie centrum sterk geïnteresseerd. Het maakt niet uit of de beelden zijn vastgelegd door amateurs of door professionals. Waar het om gaat is dat het centrum graag zo volle dig mogelijk in kaart wil brengen wat er is aan filmmateriaal. Catalogus Begin december is de vernieuwde catalogus Zeeland in Film en Video (een inventarisatie van opnames tot 1970) gepresenteerd. Maar de werkgroep die de catalogus heeft samengesteld gaat er vanuit dat er nog meer beeldmateriaal moet zijn; niet alleen binnen Zeeland, maar ook buiten Zeeland. Zo is een filmpje uit Overijssel, met amateurbeelden van Domburg rond de bevrijding, een recente aanwinst. Wie materiaal heeft dat interessant kan zijn, wordt ver zocht kontakt op te nemen met de werkgroep, de heer Wiggers, tel. 0118-630339. De catalogus is overigens niet te koop, maar wel in te zien bij het Rijksarchief in Zeeland, het Streek- archivariaat Schouwen-Duiveland, de gemeente-archieven in de pro vincie en het Zeeuws Documenta tiecentrum. Omdat het vooral gaat om behoud van materiaal zijn er maar beperk te mogelijkheden films uit te le nen. Het centrum zoekt nog naar mogelijkheden ofti het materiaal op een verantwoorde manier te to nen. Wie meer wil weten over de films kan contact opnemen met het Zeeuws Documentatiecentrum, dat is gehuisvest in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk 7 in Middelburg en vragen naar of bellen met de heer Helm, tel. 0118-630343. Wie dacht een hele avond te kunnen schaterlachen, werd wellicht wat verbaasd, maar niet teleurgesteld. Kaandorp deed het deze keer wat meer ingetogen, daarom echter zeker niet minder geestig. Het publiek zag het duidelijk wel zitten. De cabaretière sprak veel over haar persoonlijke leven, haar gezin. Ze vroeg zich af of ze niet zou vluchten uit het leven, naar Brazilië. Maar uiteindelijk kwam ze tot de conclu sie dat ze maar beter thuis kon blij ven bij man en kind. De mooie lied jes werden begeleid door drie muzi kanten op bas, piano en slagwerk. Kaandorp trekt momenteel langs de grote schouwburgen in het land, maar blijkbaar voelt ze zich nog niet te groot om ook in een kleine plek als Tholen van zich te laten horen. Ze vond het zelfs wel leuk om eens een keer zoiets tussendoor te doen. Ze genoot in ieder geval van het directe contact met het publiek. De stoelen stonden namelijk vlak bij het podium, een knus toneel, terwijl een cabaretier in de meeste schouwburgen eerst een zwart gat De Zeeuwse muziekschool geeft zaterdag vanaf vier uur een kerstuit voering in de Gasthuiskapel te Tho len. Er worden diverse kerstliederen uit verschillende landen ten gehore gebracht door het kinderkoor onder leiding van Janny Dieleman. Daar bij zijn bekende en minder bekende melodieën. Het koor ging in septem ber van start en dit is het tweede optreden in het openbaar. Een aantal violisten onder leiding van Nico Max, een blokfluitgroep onder lei ding van Jolanda van 't Veer en een paar saxofonisten onder leiding van Marijke Poppe zorgen-voor de in strumentale afwisseling. Merit Els- hof geeft een bijdrage op de dwars fluit. voor zich ziet. Enig nadeel was dat de hangmat, waarin Kaandorp nor maal gesproken haar filosofische beschouwingen houdt, niet opge hangen kon worden. Overigens werd de vraag waar de wat vreemde titel van haar show 'En Vliegwerk' vandaan komt, niet echt beant woord. Het is de helft van het gezegde kunst en vliegwerk en wellicht sloeg het op de vlucht naar Brazilië. Of toch op de hangmat? Hoe dan ook, het publiek was tevreden en kon blijk baar met dit onopgeloste mysterie leven. Het eerstvolgende evenement dat Uit op Tholen organiseert, is de kin dershow Oom Ko van Koos Pieters in De Wellevaete te Sint-Annaland. Oom Ko de clown, die ooit de fijne kneepjes van het vak leerde in het Amsterdamse circus Bosko, trad eerder op in ondermeer het Scala Theater in Scheveningen en was verbonden aan het Belgische pret park Bobbejaanland. Hij sleept de kinderen mee in een speciaal voor hen samengestelde kindershow waarin ze zelf actief mee kunnen doen. De kindershow Oom Ko komt op 4 januari naar Sint-Annaland en begint om kwart over twee. Op 26 januari komt het duo Han Romer en Titus Groenestege naar De Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Zij brengen hier de try-out van hun toneelspel 'De Spiegelval'. Het is het derde deel van een soort trilogie. Eerder traden ze op met 'Ockhams Scheermes' en 'De Olifantsdracht'. Römer en Groenestege proberen door te dringen tot de essentie van het bestaan. In 'De Spiegelval kijkt een man in de spiegel en ziet Zich zelf. Wat Zichzelf vervolgens zegt, kan het publiek deze avond zien. De voorstelling begint om kwart over acht. In de loop van het jaar 1943 kwamen er al maar meer Duitse soldaten in ons dorp. Er waren er ook ingekwartierd in De Gouden Leeuw bij Kees van Dalen. Daarbij was ook ene Jozef Hirtz, een Rijksduitser die al jaren in Amsterdam gewoond had. Hij was een felle anti-nazi. Die man kwam 's avonds bij ons om melk en bleef danVneestal een paar uren. Ik geloof dat het eigenlijk een soort afspraak was, want Theo Knippen kwam dan ook altijd. Wat hebben ze bij ons in het achterhuis geboomd over de oorlog. Hirtz wist altijd nieuws, want Van Dalen luisterde naar de Engelse zender; wel een bewijs, dat die Rijksduitser te vertrouwen was. Je vraagt je af wat er van die man geworden is. Want in het najaar, misschien was het al winter, van 1943 is er zoveel veranderd in het dorp en toen is hij overgeplaatst. Het was een weemoedig afscheid; hij wist niet waar hij terecht zou komen. Hij praatte ook veel over zijn gezin in Amsterdam. In de tweede week van januari 1944 kwam er een groep van enkele honder den Armenen in ons dorp. Dat waren oorspronkelijk krijgsgevangenen, maar ze waren vrijwillig in Duitse dienst getreden. Het was een raar volkje, een bergvolk. Ze kenden bijvoorbeeld geen fietsen, leerden elkaar erop rijden. Je kon er ook geen woord mee praten. Ze hebben tot aan de evacuatie ons dorp op stelten gezet. Overdag en ook 's avonds liepen ze in groepen door het dorp te struinen en hun liederen te zingen. Er kwam 's zondagsavonds ook weieens een groepje in de kerk in de Achterweg. Ze zaten dan op de achter ste banken. Maar na verloop van een half uurtje gingen ze met veel rumoer en laarzengestamp naar buiten. Het erge van heel die groep Armenen was, dat er voor hen een aantal huizen gevorderd werd. Bij elkaar wel 26 huizen moesten ontruimd worden, voor- saaistraat 4 Steenbergen - Telefoon 0167-563430 SS Advertentie I.M. Maart 1944. De polder ligt al diep onder water, maar nog bruist het zeewater door de sluis het land in. namelijk in de Stavenisseweg. Ook de school werd door de Armenen bezet. Dat was me wat in die dagen. Iedere dag bracht nieuwe geruchten, zelfs van evacuatie en inundatie. We wilden niet geloven dat het zover zou komen. Het was al erg genoeg dat er zoveel mensen uit hun huizen verdreven waren en bij familie of kennissen onderdak moesten zoeken. Eén geval herinner ik me heel duidelijk. Er was meester De Jong; mager, voorover gebogen, lang verward grijs haar, zijn pet diep over de ogen. Als hij praatte, viel het me op dat zijn stem in tegenspraak was met zijn ver schijning. Hij sprak met een zachte, beschaafde brouwende stem. Meester De Jong was gepensioneerd onderwijzer en woonde met zijn vrouw Lee Dijkman en dochter Nellie in het tweede huis 'achter d'n oek', waar nu Coba Moerland-Gebraad woont. Nellie en haar moeder zijn in de rampnacht van 1953 verdronken. Op een dag moest ook meester De Jong zijn huis uit. Hij hoefde niet ver te verhuizen, want hij mocht in het huisje van Maréja van Putte gaan wonen. Dat stond leeg. Wij moesten hem met paard en wagen verhuizen; dat was zo door de burgemeester geregeld. Ik mocht meehelpen en vond het geweldig. Maar wat een toestand. Zo'n groot huis, vol meubels en allerhande bewaar de spullen - De Jong gooide nog geen versleten bezem weg - en dat moest nu allemaal in dat kleine stulpje. En de meester zelf stond maar radeloos rond te springen. Tenslotte stond heel het huisje vol, het was net een pakhuis en er was geen plaats meer om te wonen. De gang stond vol kisten en dozen met boeken; die had hij er nogal wat. Ik heb nog een Engels woordenboek van hem gekregen. Zo verliepen 4 a 5 weken. De kreet Duitsland wint op alle fronten, die ove rigens bij weinigen geloof vond, was allang verstorven. En toch, bange geruchten gingen rond. Het was of er iets dreigends in de lucht hing. Tot op vrijdagmiddag 16 februari 1944 de klap viel. Het dreigende gerucht werd onwezenlijke werkelijkheid. Nog hoor ik 'Kees de bode' met zijn bel over de Stoofdijk gaan en bekend maken, dat op last van de Duitse Wehrmacht bin nen veertien dagen de evacuatie van alle inwoners voltooid moest zijn en dat zo spoedig mogelijk met de inundatie zou worden begonnen. Schrik, verbij stering, ongeloof alom. De burgemeester liet bij de ouderlingen Potappel en Slager vragen of ze in het gebed opening of hoop mochten krijgen dat de evacuatie niet door zou gaan. Ze konden niet anders verwachten dan dat het gegeven bevel uitgevoerd zou worden, "maar er zal een tijd komen, dat we naar onze woonplaatsen mogen terugkeren!" De Duitsers zetten er vaart achter. Al de zondag na vrijdag 16 februari werd er verplicht aan de sluis gewerkt. Een dam van basaltsteen werd in de sluis- kolk opgeworpen om de kracht van het instromende zeewater te breken. Wie had ooit kunnen denken dat de sluis, die gebouwd was om het binnenwater af te voeren, andersom gebruikt zouden worden; om ons dorp, onze huizen en de kostbare grond onder het zilte zeewater te zetten. Binnen een week waren er al veel, binnen twee weken de meeste mensen, weg van ons dorp en eiland. Behalve de mannen die moesten blijven om de grote voorraden landbouwprodukten voor het al hongerende Nederland veilig te stellen. Ook wij gingen in ballingschap, temidden van een stroom mensen en vee, boe renwagens, auto's. De stroom stagneerde soms op de smalle Thoolse brug, maar het eiland liep leeg. We gingen een ballingschap tegemoet die voor ons zestien maanden zou duren. We gingen nog wreder verschrikkingen van de oorlog tegemoet. Na een rustige zomer in het Land van Altena kwam het front dichterbij. Dakloos geworden onder kanonvuur in de strenge winter maand van januari 1945 moesten we vluchten van her naar der. Maar dat wisten we nog niet op het moment dat we Stavenisse verlieten. THOLEN 14 dec. openbare vergadering kies vereniging CDA over nota 'Strate gisch Beraad', Meulvliet 20 u. 16 dec. tentoonstelling pv De Trou we Duif, Hof van Holland 16 u. 16 dec. kerstuitvoering Zeeuwse Muziekschool, Gasthuiskapel 16 u. 16 dec. kerstklaverjastocrnooi Stad Tholen, De Kroon 19.30 u. 16 dec. koor- en samenzangavond Ned. Herv. kerk 19.30 u. 22 dec. kerstmiddag Anbo, Visnet. 26 dec. kerstzangmiddag met koor zang, Rehobothkerk 14.30 u. OUD-VOSSEMEER 16 dec. uitvoering toneelvereniging Rederijkerskamer Eendracht, Vos senkuil 20 u. 16 dec. kaartavond vv Vosmeer, Hof van Holland 20 u. 20 dec. kerstviering Anbo, Vossen kuil 14.30 u. 13 jan. jubileumreceptie vv Vos meer, Vossenkuil 15-17 u. SINT-ANNALAND 15 dec. jubileumuitvoering WIK, Wellevaete 19 u. 16 dec. Thools tafeltennistoernooi, Wellevaete 9 u. 18 dec. kerstviering plattelands vrouwen, Wellevaete 17 u. 22 dec. t/m 6 jan. kersttentoonstel ling Meestoof. 23 dec. kerstconcert Accelerando, Sakofahal 19.30 u. 23 dec. kerstzangavond met diverse koren, N.H.-kerk 19.30 u. 6 jan. nieuwjaarsreceptie Smash '76, Wellevaete 17.30u. STAVENISSE 20 dec. kerstzangavond m.m.v. drie koren, Ned. Herv. kerk 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 18 dec. Indonesische kerstviering plattelandsvrouwen, Haestinge 19.30 u. 23 dec. volkskerstzangdienst Smal- stads Mannenkoor en Euterpe, Haestinge 19.30 u. 22 dec. kerstklaverjastoernooi De Pendelaars, café Smerdiek 20 u. 26 dec. Anbo-kerstmiddag voor eenzame en alleenstaande ouderen, café Smerdiek 14-18 u. SCHERPENISSE 20 dec. kerstviering plattelands vrouwen, Holland Huis 20 u. POORTVLIET 19 dec. kerstavond plattelandsvrou wen, 't Ouwe Raed'uus 17.30 u. SINT-PHILIPSLAND 16 dec. eindejaarsconcert Concor dia, Wimpel 19.30 u. 19 dec. kerstzangavond chr. gem. zangvereniging VZOS en jeugdkoor Van Knop tot Bloem, Wimpel 19.30 u. 22 en 23 dec. tentoonstelling De Vredesduif met rad van avontuur, Druiventros vr. vanaf 20.30 u. en za. vanaf 15 u. BERGEN OP ZOOM t/m 6 jan. cultuurhistorische ten toonstelling De Vier Jaargetijden, Markiezenhof. t/m 7 jan. expositie werken van Hans Luiken, Markiezenhof, t/m 7 jan. expositie van ikonen, Markiezenhof. t/m 14 jan. beeldhouwwerken Antoinette van Brussel, Markiezen hof. 15 dec. jong cabarettalent in Caba retestafette, De Maagd 20.15 u. 16 dec. kerstconcert Russisch koor Capella Minsk, De Maagd 20.15 u. 16 en 17 dec. kerstmarkt, binnen stad. 17 dec. kerstorgelconcert Gerard Habraken, Gertrudiskerk 16 u. 20 dec. kerstlezing Rozenkruizers, wijkcentrum Ons Bergen 20 u. 24 dec. kerstconcert Roger Verschu ren en saxofoonkwartet Sempre Tut ti, Markiezenhof 12 u. 26 dec. kindermiddag met onder meer kerstman, kerstverhaal en pop pentheater, Markiezenhof 14 u. 29 dec. familievoorstelling 'Peter Pan' door Opus One, De Maagd 20.15 u. film+++film+++film+++film ROXY 1: Filmpje! - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u. Pocahontas - wo 14 u. ROXY 2: The Santa Clause - do, ma en di 20 u., vr 21.30 u., za en zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. Pocahontas - za en zo 14 u. Seven - vr 18.45 u. CINEMACTUEEL 1: Bridges of Madison County - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14 en 18.45 u., zo 14, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Goldeneye - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 13.30, 16, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Pocahontas - do en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma en di 18.45 u. Pocahontas (Nederlandse versie) - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Filmclub Cine ma Paradiso: Little Women - di 20.30 u. De Aanslag - ma 20.15 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz AHvprtpntJp I IVf

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 15