Provincie Zeeland Statenvergadering Uniforme auto's waterschap Plaatselijk nieuws Feest met Surrender in Haestinge Donderdag 7 december 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118 631392 Vrijdag 15 december, aanvang 10 uur, vergaderen Provinciale Staten van Zeeland. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de vergadering, of een deel ervan, te volgen. De vergadering is in de statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg. Nieuw beleid voor ouderen Begrenzingenplan In beroep Poortvliet L. Bezemer wint bout Trieste piet Biljarten Sint- Philipsland Kerstconcert VZOS Van Moort kampioen Makreel Trekking winkelactie Pak even uw zakboekje Nieuws De provincie heeft een begin ge maakt met het opstellen van een nieuw plan voor de ouderenzorg. Eind volgend jaar moeten Provin ciale Staten dat plan, dat moet gelden voor een periode van vier jaar, hebben vastgesteld. Dat is een wettelijke verplichting. Haken en ogen Aan het opstellen van een nieuw plan voor de ouderenzorg zitten nogal wat haken en ogen. Dat komt doordat de regering vindt dat de Wet op de bejaardenoor den moet worden ingetrokken per 1 januari 1997 en dat de financie ring van de bejaardenzorg via de AWBZ moet lopen. Terwijl het Ka binet dus nog volop met het parle ment in de slag is over de toe komstige verantwoordelijkheden over het beleid en over de finan ciering, en er dus nog veel onze ker is, moet de provincie een nieuw plan maken voor een perio de van vier jaar. Houvast Om toch enig houvast te hebben heeft de provincie gekozen voor een aanpak die stoelt op de huidi ge wet- en regelgeving. Een ander houvast wordt geboden door de vorderingen bij het opstellen van het nieuwe plan regelmatig door te praten met instanties en organi saties die ook verantwoordelijk zijn voor zorg voor ouderen en op dit moment te maken hebben met dezelfde onzekerheden waar ook het provinciaal bestuur tegen aan loopt. Die organisaties zijn: ge meenten, ziektekostenverzeke raars, bejaardenoorden, verpleeghuizen, GGD, LOBB, wo ningbouwverenigingen, indicatie commissies, RIAGG, thuiszorg en huisartsen. Zij zijn vertegenwoor digd in een Stuurgroep waarvan de gedeputeerde voor ouderzorg voorzitter is. Tijdens een eerste bijeenkomst van deze stuurgroep kreeg de provincie steun voor een soort raamwerk voor het nieuwe plan ouderzorg. Kernbegrippen in raamwerk zijn: zelfstandigheid van ouderen en evenwichtige sprei ding van voorzieningen. Uitgangs punt is dat de huidige capaciteit van de bejaardenoorden wordt ge handhaafd voor de periode 1977 - 2000. De financiële noodzaak tot vermindering lijkt niet direct aan wezig, terwijl de behoefte aan op name niet duidelijk toe- of af neemt. Meer informatie Meer informatie over de gang van zaken op weg naar een nieuw plan voor de ouderenzorg staat be schreven in het informatieblad Naar een nieuw ouderenbeleid. Dit blad is gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg. Tele fonisch bestellen kan ook. Het te lefoonnummer van het informatie centrum is 0118 - 631400. Gedeputeerde Staten hebben het Begrenzingenplan Walcheren ge wijzigd. Dat is gebeurd op grond van artikel 17 van de Regeling Be heersovereenkomsten en Natuur ontwikkeling. Een uitbreiding van het beheersgebied met 18 hecta re is het resultaat van deze wijzi ging. De beheersperiode van het begrenzingenplan Walcheren be gint 1 december 1995. Ondernemers (die het aangaat) kunnen beheersovereenkomsten sluiten voor de gebieden die in het plan zijn opgenomen met het Bu reau Beheer Landbouwgronden, postbus 6, 4460 AA Goes, tel. 0113-237241 of 237247. Dinsdag 12 december, 14.00 uur, houdt de adviescommissie be zwaarschriften een openbare hoorzitting, in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Het bestuur van de voormalige Stichting Bejaardenzorg Kruinin- Na een aantal ingekomen stukken en mededelingen, zal de voorzitter van provinciale staten, de com missaris van de koningin, de on derwerpen aan de orde stellen waarover de statenleden een be sluit moeten nemen. Vanwege het vertrek van een van de statenleden, de heer P.M. Woudstra, die ook een van de ver tegenwoordigers was van de sta ten in de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van de nv Westerschelde-Oeververbinding (WOV), wordt begonnen met het kiezen van een nieuwe vertegen woordiger. Alle fracties van de po litieke partijen die in de staten zit ten, hebben een vertegenwoordiger in de aandeel houdersvergadering. De grootte van de fractie is bepalend voor het aantal aandelen. Zo stond de heer Woudstra, als vertegenwoor diger van het kleine Delta Anders, voor 4 aandelen. De vertegen woordiger van de grootste fractie, de WD, heeft 48 aandelen toege wezen gekregen. De voorbereidingen voor de aan leg van WOV gaan onverdroten voort. Het werk wordt tezijnertijd overgedragen aan het rijk. Maar de bemoeienis van de provincie gaat, zij het in mindere mate, ook nog door. Vandaar het voorstel 485.000,- beschikbaar te stel len voor de eerste helft van 1996. Vervolgens komen de jaarstukken 1994 van de nv WOV aan bod. Nieuwe boot Tot het moment dat de WOV er gen is het niet eens met een ëér- der besluit van GS over een bijdra ge in de sluitingskosten van het verzorgingshuis Bachten Vaete. Vandaar dat het bestuur bezwaar maakt en wordt gehoord door de commissie die GS adviseert over een nieuw besluit. ligt zullen de schepen van de PSD de verbindingen over de Wester- schelde onderhouden. Vandaar dat de staten een besluit moeten nemen over de meerjarenraming PSD 1995 t/m 2001. Als de sta ten accoord gaan, gaan de tarie ven voor een overtocht met de Westerscheldeveren omhoog; 10% het komend jaar. In de rijks bijdrageregeling voor de veerdien sten is afgesproken dat de gemid delde opbrengst per voertuig in het jaar 2000 in ieder geval 10,- bedraagt. Om de vloot op peil te houden tot dat de WOV er ligt, is het nodig dat er een nieuw schip komt; een dubbeldekker. GS hebben geko zen voor het ontwerp van de Ko ninklijke Schelde Groep uit Vlissin- gen. In vergelijking met andere aanbiedingen kwam de Schelde als de goedkoopste uit de bus. De bouw van het nieuwe schip kost ruim 63 min. GS vragen de sté- ten een krediet beschikbaar te stellen van 71.800.000,-; dat is irjclusief bouwrente, begeleiding ibten bijkomende projectkoster!'l— Na de voorbereiding van de alge mene vergadering van aandeel houders nv Delta Nutsbedrijven komt de zogeheten derde tranche van de provinciale milieuverorde ning aan bod. De belangrijkste re gels van het derde deel van de verordening dat wordt ingevoerd, Nieuwe partner voor de Beatrix hebben te maken met huishoude lijk afval, bedrijfsafval en secundai re grondstoffen. De afgelopen twee jaar hebben de staten jaarlijks 90.000,- beschik baar gesteld voor het project vrouwenhulpverlening. Het project duurt vier jaar, vandaar het voor stel ook het komend jaar een der gelijk bedrag beschikbaar te stel len. De provincie ontvangt jaarlijks geld van het rijk voor hulpverle ning aan de jeugd. Wat eerst niet mocht is nu wel toegestaan; spa ren voor onverwachte uitgaven. Vandaar het voorstel een spaar potje te maken wat in de vaktaal 'reserve jeugdhulpverlening' gaat heten. GS stellen voor niet alleen te be zuinigen in de sector sport maar ook minder subsidie te verstrek ken aan de Stichting Recreatie- wefK Zeeland. Tót en met 1994 ontving deze stichting jaarlijks een bedrag van ruim vijtigduizend gul den. De stichting heeft een plaats je op de-markt veroverd. Vandaar -dat de subsidie-het afgelopen jaar kon worden verlaagd naar ruim 38.000,-. De komende jaren kan de prganisatig, wat GS betreft, re kenen op een ondersteuning van een kwart ton per jaeir. Behalve dat de stichting bijdraagt aan de verbetering van de kwaliteit van het toeristisch-recreatief produkt, heeft de organisatie ook een posi tieve werking op het terugdringen van de recreatie-criminaliteit schrijven GS. Een nieuwe post op de begroting van de provincie is die voor de duiksport. Voorlopig voor de pe riode van drie jaar, mag deze tak van sport rekenen op een investe ring van 60.000,- per jaar. Dit bedrag wordt overigens door de duikers zelf opgebracht door de legeskosten op de duikvergun- ning. In eerste instantie gaat het geld worden besteed aan het ver beteren van de communicatie tus sen allerlei instanties en groepe ringen die te maken hebben met de duiksport en het treffen van maatregelen en voorzieningen op de bekende duikplekken. De con crete uitwerking van plannen ge beurt in nauw overleg met belan gengroeperingen en overheidsinstanties. Het laatste woord hierover is aan provinciale staten. Als het aan GS ligt spreken de sta ten letterlijk het laatste woord over de nv Beheersmaatschappij Neeltje Jans. Deze organisatie kan nu defitief worden opgedoekt, nu van verdere plannenmakerij op het voormalige werkeiland Neeltje Jans langs deze weg wordt afge zien. Sporen De bedrijvigheid in de havens van Vlissingen neemt toe. Een aantal bedrijven wil haar aansluiting op het spoorwegennet uitbreiden, an deren willen een aansluiting. De verbetering van de spoorinfra- structuur, inclusief veiligheids maatregelen, gaat bijna zestien miljoen gulden kosten. De NS ne men 5,2 min voor hun rekening, het havenschap Vlissingen 5,55. GS mikken er op dat met een bij drage van 1 min van de provin cie, het rijk met het resterende be drag van 4 min over de brug komt. Het personeel van de provincie krijgt, vanwege een wetswijziging, te maken met een wijziging in de interne overlegstructuur; zeg maar de ondernemingsraden. Het is aan de staten deze nieuwe structuur goed te keuren. Die goedkeuring is ook vereist bij het doorvoeren van drie begrotingswij zigingen voor dit jaar en voor de vaststelling van het vergadersche ma van de staten voor het vol gend jaar. Hoe de provincie wil omgaan met het zogeheten landelijk gebied, het platteland, staat beschreven in de Nota Ruimtelijk Beleid Landelij ke Gebieden. De bezwaren die zijn ingediend op deze nota zijn voor het merendeel ongegrond ver klaard. PS mogen een laatste oor deel geven. De sector cultuur moet de komen de jaren vier ton bezuinigen, stel len GS voor. Dat gaat stapsge wijs. Als het aan het dagelijks provinciebestuur ligt moet de Zeeuwse Bibliotheek de komende jaren drie ton inleveren. De reste rende ton is verdeeld over een aantal organisaties en aktiviteiten: zo moeten de podiumkunsten ruim 50.000,- inleveren. Onder delen hiervan zijn een bezuiniging van 20.000,- op het Straatfesti val Vlissingen en 25.000,- min der voor Goes. Het straatfestival neemt volgens GS af in belang en omvang en in Goes gebeurt er te weinig zonder dat er zicht op is dat dat verbetert. Het Festival Cultureel Gekleurd dat plaatsvindt in heel Zeeland en het Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlis singen kunnen blijven rekenen op de steun van GS. Gezamenlijk krij gen deze festivals het komend jaar een bedrag van 75.000,-. De provincie krijgt er een aantal taken bij die voorheen op de mi nisteries gebeurden. Decentralisa tie heet dat. Vooral op het gebied van landinrichting en natuur en landschap. Om de nieuwe taken goed te kunnen doen en ook aller lei maatschappelijke organisaties aan bod te laten komen, willen GS een provinciale Commissie voor de groene ruimte instellen. Dit nieuwe overlegorgaan neemt ove rigens wel de plaats in van twee 'oude' adviesorganen. De agenda van de statenvergade ring en de stukken die daarbij ho ren, liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Het cen trum is tijdens werkdagen geo pend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Luuk Bezemer won zaterdag de jaarlijkse boutwedstrijd van hengel sportvereniging De Knorhaan. De 32 deelnemers wierpen hun lijnen uit op De Rooij bij Stavenisse. Het bleek geen slechte stek. In totaal werden er 36 platvissen verschalkt met een totale lengte van 10,5 meter. Bezemer won met 172,9 cm. Bij de jeugd trok Peter Sakko met 60,5 cm aan het langste eind. Na de wedstrijd werd de traditionele erwtensoep maaltijd genuttigd en reikte de voor zitter de prijzen uit. De uitslag was: 1 Luuk Bezemer 172,9 cm; 2 Peter v.d. Sterren 100 cm; 3 Theo de Bruin 98,8 cm; 4 Sandra Michels 86,8 cm; 5 Henk Bolleboom 72,1 cm; 6 Fred Michels en Johan de Groen 62,7 cm; 7 Peter Sakko 60,5 cm; 8 Wilco Hage 49,7 cm; 9 Ed Brasz 36,5 cm; 10 Frans van Moor- sel 36 cm; 11 Rien Konings 33,8 cm; 12 Kees Dekker 33,7 cm; 13 Kees Moeliker 33,3 cm; 14 Ramon Konings 32 cm; 15 Ferry Zwirs 27,5 cm; 16 Kees Bolier 26,8 cm; 17 Bram Rijnberg 24 cm. De jeugdleden van gymvereniging Excelsior zagen donderdag één, droevige zwarte piet de gymzaal binnenkomen. En dat terwijl het toch de bedoeling was dat sinter klaas mét twéé pieten zou komen. De trieste knecht legde uit dat hij de andere piet en de sint was kwijt geraakt. Nadat de kinderen hem hadden getroost, zongen en riepen ze hard om de goedheiligman. En jawel, daar kwam hij binnen met de andere zwarte piet. Sinterklaas was eerst boos op zijn zoek geraakte hulpje, maar toen hij zag dat die er echt niets aan kon doen, was alles weer goed. Samen met de kinderen brachten ze een gezellig uurtje door. De jeugd hield er nog een cadeautje en een snoepzak aan over. W. Bijl won de jaarlijkse kerstrolla- dewedstrijd van biljartvereniging Tolrust met 15,29 punten en de hoogste serie van 23 caramboles en een gemiddelde van 3,9. Er werd gespeeld over twintig beurten met Belgische telling. Het was in de laat ste wedstrijd nog maar de vraag of Bijl het zou winnen. Zijn opponent A. Demming stond met nog drie beurten te gaan al op 14,76. Maar Demming maakte drie poedels ach ter elkaar en eindigde zo als tweede. De uitslag: 1 W. Bijl 15,29; 2 A. Demming 14,76; 3 L. Bijl 14,07; 4 C. Bal 10,66; 5 J.K. Elenbaas 8,69; 6 J. Niemantsverdriet 8,67; 7 R. Lis- seveld 8,57; 8 A. Schot 8; 9 G. de Jonge 7,69; 10 K. Nagelkerke 7,5; 11 A. Burgers 7,18; 12 G. Kleinveld 4,76; 13 mevr. I. de Jonge 3,33. De christelijke gemengde zangver eniging VZOS geeft op dinsdag 19 december haar jaarlijkse kerstcon cert in dorpshuis De Wimpel. Behal ve VZOS, onder leiding van Jan Wesdorp, is ook het jeugdkoor Van Knop tot Bloem, onder leiding van Wilma Van Duuren-Kosten te horen. Verder verlenen de organis ten Kees Lemson en Eveline Geense en dwarsfluitisten Ellie Noom en Marjolein Kleppe hun medewer king. De avond wordt geleid door ds. D.J. van Eckeveld. J. van Moort is met 7260 punten met afstand kampioen geworden bij zee- hengelclub De Makreel. Van Moort liet A. van Oeveren, die 5620 punten haalde, ruim achter zich. De laatste competitiewedstrijd werd echter gewonnen door J.P. Kaashoek met 590 punten. De uitslag van die wed strijd was: 1 J.P. Kaashoek 590 p; 2 H.A.J. de Graaf 420 p; 3 A. van Oeveren 290 p; 4 J. van Moort 270 p; 5 M. den Engelsman 25 p. Bij de jeugd werd A.C. Reijngoudt eerste met 625 punten, gevolgd door Albert van Kolthoom met 150 pun ten. Uitslag kampioenschap: 1 J. van Moort 7260 p; 2 A. van Oeveren 5620 p; 3 C. van Moort 5605 p; 4 J.P. Kaashoek 4905 p; 5 J. van Kolt hoom 4190 p; 6 F. Geuze 3760 p. Jeugd: 1 Jaco van Kolthoom 2895 p; 2 Tim de Graaf 2160 p; 3 Jurgen Neele 1555 p; 4 Hans van Kolthoom 1425 p; 5 Gert Jan Buijs 1015 p; 6 Peter Quist 995 p. De volgende wedstrijd van De Makreel is een boutwedstrijd die op 23 december van tien tot twaalf uur aan de haven wordt gevist. Bij de eerste trekking van de winkel weekactie waren er vijftien banket letters en tien flessen wijn weg te geven. De winnaars van een banket letter waren: M.A. Mol uit de Pr. Hendrikstraat, M. den Braber uit de Eendrachtstraat, A. Sterrenburg uit de Schelpkreekstraat, Comé de Frel uit de Stationsstraat, P. den Braber uit de Deldensestraat, M. van Strien uit de Lageweg, A. Kot-Wagemaker uit de Wilhelminastraat, Kees Reijn goudt uit de Deldensestraat, Marja Breeman uit de Achterstraat, A. Kot uit de Krabbekreekstraat, B. van 't Hof uit de Mosselkreekstraat, A.P. de Ruijter uit de Voorstraat, D. Breeman uit de Pr. Hendrikstraat, J. van Duuren van de Oostdijk en mevr. L. Quist-Kaashoek uit de Gla- diolenstraat. De wijn werd gewon nen door: C. Tichem uit de Voor straat, A. Verhees uit de Esdoorn hof, W. Verwijs uit de Gladiolen- straat, L. v.d. Velde uit de Noord- weg, F. Noorthoek uit de Krammer straat, G. Quist uit de Eendracht straat, L.C. Reijngoudt uit de Een drachtstraat, L. Moerland uit de Oude Bakenweg, mevr. J.D. v.d. Reest uit de Langeweg en J. Kaas hoek uit de Voorstraat. Stations blijven. De Nederlandse Spoorwegen hebben afgezien van hun plan om een aantal kleinere sta tions in Zeeland te sluiten. Ook zal de intercity Vlissingen-Amsterdam intact blijven. Aanvankelijk was de gedachte om die lijn maar tot Roosendaal te laten lopen. Mbo Oude Tonge. Het mbo-colle- ge Oude Tonge houdt op 20 en 21 december een actie ten bate van de CT-scan voor het Van Weel-Bethes- da ziekenhuis te Dirksland. De leer- lingen zijn op deze dagen individu eel of in groepsverband beschikbaar om, tegen vergoeding, karweitjes op te knappen. Bedrijven of instellin gen en eventueel particulieren die hiervan gebruik willen maken, kun nen dit bij de school melden. Dijkgraaf Eversdijk overhandigt Koos Heijboer uit Stavenisse, kan tonnier waterkering en bedieningsman van de keersluis in zijn woon plaats, de sleutels voor zijn nieuwe auto van het waterschap Zeeuw se Eilanden. De Zeeuwse rockformatie Surrender bouwde voor zo'n 170 fans een feestje in gemeenschapscentrum Haestinge te Sint-Maartensdijk. In het voorprogramma stond King for a Day, maar deze band kreeg het publiek niet echt los. Dat veranderde op slag toen de eerste tonen van de drie boerenrockers uit Heinkens- zand weerklonken. Het bleek dat de titel 'de Zeeuwse Normaal' niet zon der reden aan deze groep wordt gegeven. Ze speelden diverse hits en hitjes, sommige op verzoek zelfs meerdere keren. Hoewel de teksten in het dialect niet voor iedereen even gemakkelijk te volgen waren, sprak de muziek boekdelen. De gitarist stal de show. Doordat zijn gitaar via een zender aan de versterking gekoppeld was, was hij vrij om te bewegen. Hij sprong van het podi um op de tafels waarbij het bier in het rond spatte. Via de bar klom de gitarist al spelend en aangemoedigd door de fans terug op het podium. Volgens beheerder H.C. Visser van Haestinge was het een geslaagd eve nement dat zeker voor herhaling vatbaar is. Samenzang Datheen. Zaterdag 9 december is er om 20.00 uur samen zang van Datheen-psalmen in de Ger. Gem. van Krabbendijke. Cal- vijn-college-leraar godsdienst en Frans J.C. Rommers belicht het leven en werk van Datheen, waar van ook c.d., m.c.'s en psalmboekjes verkrijgbaar zijn. Het waterschap Zeeuwse Eilan den heeft 32 nieuwe bedrijfsauto's in gebruik genomen: 5 Nissans Kingcab, 5 Opeis Combi en 22 Fords Transit met open laadbak. De wagens komen in de plaats van het materieel van de vier oude waterschappen die vorig en dit jaar aan vervanging toe waren. De twintig overige bedrijfsauto's zul- Nieuw statenlid. Op 59-jarige leef tijd is het statenlid C.W.A. van Leu ven uit Hulst overleden. In de fractie van de Zeeuws-Vlaamse Volkspartij zal A.A.J. Heijboer uit Breskens zijn plaats innemen. len de komende weken van het logo van het nieuwe waterschap worden voorzien. De vier golven in dat logo symbo liseren de vier waterschappen die samen Zeeuwse Eilanden vormen. Bij de presentatie van het nieuwe wagenpark benadrukte dijkgraaf Eversdijk dat deze auto's voor veel burgers de eerste kennisma king zullen zijn met het nieuwe waterschap. Hij sprak van 'rijdende visite kaartjes'. De auto's zijn wit, met daarop in blauw en groen het logo van Zeeuwse Eilanden. De golven uit dat logo zijn tevens in een reflecterende striping op de wagens aangebracht om ze ook in het duister goed zichtbaar te maken. De auto's zijn inmiddels overgedragen aan de chauffeurs/kantonniers, die ze gaan gebruiken voor het werk aan wegen, waterkeringen, waterlo pen en gemalen. Zeeuwse Eilanden zocht één leve rancier voor de drie auto-typen en vond die in Sturm te Sint-Lau- rens. Dit bedrijf krijgt de 32 auto's ook in onderhoud. THOLEN 8 dec. cabaretière Brigitte Kaan dorp, Meulvliet 20.15 u. (uitver kocht) 13 dec. kerstavond NCVB, Visnet 19.30 u. 14 dec. openbare vergadering kies vereniging CDA over nota 'Strate gisch Beraad', Meulvliet 20 u. 16 dec. kerstklaverjastoernooi Stad Tholen, De Kroon 19.30 u. 22 dec. kerstmiddag Anbo, Visnet. OUD-VOSSEMEER 9 dec. clubwedstrijd 't Scharretje, 't Schore 13.30 u. 13 dec. koersballen, Vossenkuil 14 u. 16 dec. uitvoering toneelvereniging Rederijkerskamer Eendracht, Vos senkuil 20 u. 20 dec. kerstviering soos Anbo, Vossenkuil 14.30 u. SINT-ANNALAND 7 dec. algemene ledenvergadering vereniging bedrijfsvoorlichting over verzekeringen, Wellevaete 19.30 u. 15 dec. jubileumuitvoering WIK, Wellevaete 19 u. 16 dec. Thools tafeltennistoernooi, Wellevaete. 18 dec. kerstviering plattelands vrouwen, Wellevaete 17 u. 22 dec. t/m 6 jan. kersttentoonstel ling Meestoof. 23 dec. kerstconcert Accelerando, Sakofahal 19.30 u. 23 dec. kerstzangavond met diverse koren, N.H.-kerk 19.30u. SINT-MAARTENSDIJK 9 dec. kerstzangavond, Maartens kerk 19 u. 18 dec. Indonesische kerstviering plattelandsvrouwen, Haestinge 19.30 u. 23 dec. volkskerstzangdienst Smal- stads Mannenkoor en Euterpe, Haestinge 19.30 u. 22 dec. kerstklaverjastoernooi De Pendelaars, café Smerdiek 20 u. 26 dec. Anbo-kerstmiddag voor eenzame en alleenstaande ouderen, café Smerdiek 14-18 u. SCHERPENISSE 20 dec. kerstviering plattelands vrouwen, Holland Huis 20 u. POORTVLIET 19 dec. kerstavond plattelandsvrou wen, 't Ouwe Raed'uus 17.30 u. SINT-PHILIPSLAND 15 dec. eindejaarscóncert Concor dia, De Wimpel 19.30 u. 19 dec. kerstzangavond chr. gem. zangvereniging VZOS en jeugdkoor Van Knop tot Bloem, Wimpel 19.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 6 jan. cultuurhistorische ten toonstelling De Vier Jaargetijden, Markiezenhof. t/m 7 jan. expositie werken van Hans Luiken, Markiezenhof, t/m 7 jan. expositie van ikonen, Markiezenhof. t/m 14 jan. beeldhouwwerken Antoinette van Brussel, Markiezen hof. 8 dec. opera La Triviata door staats- opera van Tatarstan, De Maagd 20.15 u. 9 dec. cabaretière Brigitte Kaan dorp, De Maagd 20.15 u. 10 dec. gezinsvoorstelling 'Ali Baba en een stuk of elf rovers' door Hakim Traïda, De Maagd 14.30 u. 13 dec. toneelstuk 'Chin-Chin' door Nationaal Toneel, De Maagd 20.15 u. 15 dec. jong cabarettalent in Caba retestafette, De Maagd 20.15 u. 16 dec. kerstconcert Russisch koor Capella Minsk, De Maagd 20.15 u. 16 en 17 dec. kerstmarkt, binnen stad. 20 dec. kerstlezing Rozenkruizers, wijkcentrum Ons Bergen 20 u. 24 dec. kerstconcert Roger Verschu ren en saxofoonkwartet Sempre Tut ti, Markiezenhof 12 u. 26 dec. kindermiddag met onder meer kerstman, kerstverhaal en pop pentheater, Markiezenhof 14 u. f!lm+++fïlm+++film+++fïlm ROXY 1: Seven - do en zo t/m wo 20 u„ vr 21.30 u„ za 18.45 en 21.30 u. Pocahontas - vr 18.45 u., za en zo 14en 16.15 u., wo 14 u. ROXY 2: The Santa Clause - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.30 en 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 1: Bridges of Madison County - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 u., zo 16, 18.45 en 21.30 u. Pocahontas (Nederland se versie) - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. CINEMACTUEEL 2: Goldeneye - do. ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 13.30, 16, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Pocahontas - do 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 18.45 en 21.30 u., ma en di 18.45 u., wo 14 en 20 u. Filmclub Cinema Paradiso: J'embrasse Pas - di 20.30 u. Kaos - ma 20.15 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 7