Straatmakers vriezen uit in Stavenisse Plaatselijk nieuws VISSER EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 7 december 1995 Kaandorp uitverkocht Klaverjassen Oecumenisch avondgebed Doorrijden na botsing Stilstaande auto niet gezien Bedankt Braai wint hoofdprijs M Oud- Vossemeer Biljarten Gezinsviering Sint met De Lamsóören Sinterklaas naar De Pluus Droevige dames Gestolen fiets terecht VERF NODIG? Laban Verliefde piet Trekking winkelactie Roetjes verdwenen Sint- Annaland Actie tegen hondepoep PvdA op werkbezoek Gezinskorting contributie Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland .\-r-iaSBF C. Slager, St. Annaland JAARVERGADERING IJSCLUB Lustrumuitvoering WIK Sint draait bingo Sint bezoekt kleutergym Piet is kwijt Biljarten Sint Maartensdijk Autopech voor Sint Dronken achter stuur Auto total loss Klaverjassen Splitsing niet gezien Trekking winkelactie Scherpenisse Clown en sint bij SHF Zeebaars vangt slecht Weekend diensten DAG EN NACHT I Het optreden van de cabaretière Bri gitte Kaandorp, morgen (vrijdag) in Meulvliet, is geheel uitverkocht. Wim Schot heeft donderdag de competitiewedstrijd van klaverjas- club Stad Tholen nipt gewonnen met 5185 punten. Dat waren slechts zeven punten minder dan Marus Opree. Er deden zeventien spelers mee. Als eerste vijf eindigden: 1 Wim Schot 5185 p; 2 Marus Opree 5178 p; 3 Hanny Kurvers 5095 p; 4 Peter Luten 4972 p; 5 Joke van Gink 4724 p. Woensdagavond wordt er in de Rooms Katholieke kerk een oecu menisch avondgebed gehouden. Dit gebed - een initiatief dat in 1994 begon in de Gereformeerde kerk - vindt om de veertien dagen plaats in de Rooms Katholieke kerk. Het avondgebed begint om half acht en duurt ongeveer een half uur. De auto van een 33-jarige vrouw werd zaterdag op de Kaaij aangere den door een nog onbekende auto mobilist. Haar voertuig stond in de nacht van vrijdag op zaterdag langs het trottoir aan de Kaaij geparkeerd, ter hoogte van de tandartspraktijk. Vermoedelijk heeft een automobilist die zijn voertuig in de daarvoor bedoelde vakken had geparkeerd, bij het achteruitrijden de wagen van de vrouw geraakt. De dader liet echter geen bericht achter. De getroffen auto heeft schade aan het linker ach terportier. Getuigen wordt verzocht contact op te nemen met de politie. Zaterdag vond er op de Oud-Vosse- meersedijk, net voorbij de Delta weg, een aanrijding plaats tussen een 43-jarige automobilist uit Oud- Vossemeer en een 21-jarige auto mobilist uit Scherpenisse. De Vos- semeerder kwam vanuit de richting van Tholen en had te laat in de gaten dat de bestuurder uit Scherpenisse nagenoeg stil stond op de rijbaan. He;t geyqlg was een botsing waarbij ■beide ,vpertuigen schade opliepen. Ds. J. van Dijk heeft bedankt voor het beroep dat de Hervormde gemeente uit Ooltgensplaat op hem had uitgebracht. F. Braai uit de Kreeftenstraat heeft in de sinterklaasactie van de onder nemersvereniging de hoofdprijs gewonnen van 1000 gulden in waar debonnen. J. de Heer uit de Pergola won een waardebon van 600 gulden. Bonnen voor 400 gulden won A.M. v.d. Velde uit de Pr. Beatrixstraat, terwijl er een prijs van 250 gulden was voor Pim Quist uit de Hoog straat. Waardebonnen van 150 en 100 gulden waren er voor respectie velijk mevr. Bos-Kegge uit de Regentessestraat en A.L. Hopmans uit de Kotterstraat. Vier waardebon nen van 50 gulden vielen ten deel aan: Michael Deurloo uit de M. van Gelrestraat, Michiel van Vossen uit de Garnalenstraat, mevr. M. Leo- pold-v.d. Berg uit de Oesterstraat en J.C. Geuze uit de Pr. Beatrixstraat. Waardebonnen van 25 gulden waren er voor: B. 't Hart uit de Jolstraat, C. Zuidweg uit de Ten Ankerweg, Car- lijn Kruize uit de M. van Gelrestraat, W. Brands uit de Vossemeersepoort, J. v.d. Berge uit de Oesterstraat, dhr. De Wolf uit de Meanderlaan, A. Schot uit de Kon. Julianastraat, mevr. J. Zwaan uit de Plantage straat, dhr. v.d Weegen uit de Hoog aarsstraat en M. Cornelisse uit de Meanderlaan. Verder werden er nog 42 kleinere prijzen verloot. Uitslagen van biljartvereniging De Treffers: J. Hommel-D. den Hollan der 10-8,95; J. van Meer-M. Hen- drikse 8,75-10; K. Hommel-N. Rooijakkers 9,2-10; J. Burgers-D. van Driel 10-6,84; H. Hommel-J. Etiënne 10-6,4; P. Hommel-C. Bur gers 10-7,96; L. van Wezel-J. Geuze 3,75-10; B. den Hollander-P. de Leeuw 7,07-10. De kortste partij van vijftien beurten, de hoogste serie van veertien caramboles en het beste gemiddelde van 3,06 kwamen op naam van J. Geuze. Zaterdag wordt er om half zes een gezinsviering gehouden in de Rooms Katholieke kerk. Deze dienst staat in het teken van 'Kerst mis in zicht'. De liederen worden gezongen door een kinderkoor uit Lepelstraat onder leiding van Rob Muller. De kinderen van de leden van buurt vereniging Onder de Molen wacht ten zaterdag vol verwachting op sin terklaas en zijn pieten. De goedhei ligman kwam onder muzikale bege leiding van De Lamsóören binnen. Zwarte piet droeg een grote zak met cadeau's. Er werden enkele liedjes gezongen en om de beurt konden de kinderen hun presentje ophalen bij de sint. Terwijl de kinderen 'Dag sinterklaasje' zongen, ging de goed heiligman weer weg. Sint Nicolaas bracht dinsdag een bezoek aan de kinderen van peuter speelzaal De Pluus. Zo'n 35 peuters waren met hun ouders of grootou ders naar De Vossenkuil gekomen. Eerst zongen ze wat liedjes en daar na ging iedereen op zoek naar de cadeautjes. Die bleken op zolder te liggen. Toen kon de sint elk kind een presentje geven. Na een uur ging iedereen weer naar huis met een snoepzak. De Pluus is op zoek naar tweedehands speelgoed, kleding en rommelmarktspullen. Deze kunnen worden afgegeven bij de peuter speelzaal of bij Lia Hopmans aan de Hofstraat 12. Toneelvereniging Rederijkerskamer Eendracht geeft op 16 december haar jaarlijkse uitvoering in De Vos senkuil. Vanaf kwart over acht wordt het blijspel 'Drie droevige dames' gebracht. Het verhaal speelt zich af in een klein hotel-café aan de rand van een dorp, vlak bij begraaf plaats het Wittenrijk. De eigenaar van het café zit financieel in de pro blemen, want de zaken gaan niet best. Op een dag melden zich drie dames met hun problemen bij hem en voor hij het weet, spant de eige naar zich erg in om de dames behulpzaam te zijn. Niet alleen van wege zijn behulpzame aard, maar meer nog omdat hem het één en ander in het vooruitzicht gesteld wordt. Een vijftienjarig meisje kreeg zater dag haar fiets terug die de dag ervoor werd gestolen voor dorpshuis De Vossenkuil. De fiets stond niet op slot. Na een onderzoek van de politie, met hulp van buurtbewo ners, kon de dader worden gepakt. Het was een eveneens 15-jarige jon gen uit Tholen. Samen met een andere jongen werd hij door de poli tie aangesproken. Aanvankelijk ont kenden de twee, maar later gaf de Tholenaar toe dat hij de fiets had meegenomen. Toen het tweetal merkte dat de politie naar de twee- wieler op zoek was, gooiden ze hem in een sloot bij het sportpark in Tho len. De jeugdige dief krijgt waar schijnlijk een alternatieve straf via het bureau Halt. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Hlstor, Rambo en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-6Q4923 Advertentie LM. De leerlingen van de Sint-Antonius- school zagen dinsdagmiddag één zwarte piet binnenkomen. Die deel de mee dat de sint ziek was. De kin deren waren teleurgesteld, maar gelukkig verschenen de sint en de andere pieten even later toch. De goedheiligman was weer wat opge knapt. De leerlingen van de groepen één tot en met zes hadden een voor- drachtje en enkele liedjes ingestu deerd. De sint en zijn pieten vonden het erg mooi. Eén van de knechten was erg verliefd, maar ook heel ver drietig omdat er geen meisje was dat met hem wilde trouwen. De kinde ren kregen van de sint allemaal een cadeautje en ook de juffen werden niet overgeslagen. De groepen zeven en acht hadden een surprise middag. F. Hommel uit de Philips van Dorp straat en mevr. Hendrikse-Vos van de Ring hebben in de derde trekking van de winkelactie van de midden standsvereniging de extra hoofdprij zen ter waarde van 250 gulden gewonnen. Verder waren de win naars: J. Verbiest uit de Vierwinden- straat 24,20; J. v.d. Boogaart uit de Corn. Frankenstraat 17,90; R. Uij- terlinde uit de Dorpsweg ƒ21,50; Els Weterings uit de Marehoekstraat 22,75; P. Havermans uit de Ph. van Dorpstraat 19,80; J. de Kieviet uit Numansdorp 19.50; M. Beve lander uit de Hofstraat 29,05; Jopie Potappel uit de Marehoek straat 38,75; M. Lindhout uit de F.D. Rooseveltstraat 14,65; D. Uijl uit de Patrijzenweg 71,95; G. Verkamman uit de Weelhoekstraat 60,85; mevr. Luijk uit de School straat 45,-; M. van Tilbeurgh uit de Boshoeveweg ƒ30,15; J. Wes- sels uit de Molenstraat 87,95. Bij de eerste trekking waren de win naars: J. de Klerck uit de School straat ƒ41,45; H. Potappel uit de Schoolstraat 48,30; Jopie de Graaff uit de Secr. Rijstenbilstraat ƒ51,40; M. Roubos uit de Weel hoekstraat 37,25; mevr. A. Polder man uit de Hofstraat 12,80; J. Petie uit de Molenstraat 13,45; E. Henraath uit de Molenstraat 29,50; mevr. C. Oostdijk-de Jonge uit de Burg. Versluijsstraat 104,75; mevr. C.J. Roggeband- Paape van de Leguitsedijk 128,95; M. Minheere uit de Kalisbuurt 17,50; A. Capelle uit de Kalis- buurt 14,65. Ondanks zijn drukke programma, vonden sint en zijn zwarte pieten dinsdagmorgen toch nog tijd om naar de kinderen van de Die Heene- trechtschool te komen. Enkele weken tevoren was er al een piet op school geweest die de leerlingen vertelde dat de roetjes uit de roekel der van de pietenschool waren ver dwenen. Hij legde uit dat zwarte pieten de roe nodig hebben, niet om kinderen te- slaan, maar om de schoorsteen vrij te maken van spin- newebben en torren. Rond tien uur arriveerde de goedheiligman op school. Hij werd toegezongen door de kinderen van de groepen vijf tot en met acht. De leerlingen van de twee hoogste groepen zongen een speciaal Oud-Vossemeers lied waar van ze de tekst zelf hadden bedacht. In de versierde gymzaal zaten de jongsten inmiddels al te wachten op het hoge bezoek uit Spanje. Nog steeds waren de pieten op zoek naar hun roetjes. Maar al snel kwam de aap uit de mouw: één van de knech ten had ze opgehangen als versie ring. De kinderen hadden speciaal voor de sint liedjes en versjes inge studeerd. Het hele feest werd op video vastgelegd zodat ouders thuis nog eens kunnen nagenieten. De leerlingen van de groepen vijf tot en met acht vierden het sinterklaasfeest in hun eigen lokaal. Namens de sint gaven ze surpises aan elkaar. Tradi tioneel gingen de oudsten met de goedheiligman en zijn pieten op de foto. In de Voorstraat hangen aanplakbil jetten en achter de Wellevaete staat een bord. De overlast van honde poep neemt alsmaar toe. "Achter de Wellevaete hebben we 32 honde drollen aangetroffen en dat is te gek", zegt beheerder W.C. Scherpe nisse van d» Wellevaete. "De poep blijft tussen schoenen van bezoekers zitten en die brengen de rommel bin nen. Met name in de donker stapt men soms onverwacht in een hoop. Het trapveldje aan de Hoenderweg ligt ook vol met hondepoep. Wan neer je een hond hebt, moet je daar voor moeite doen, dus je huisdier een paar honderd meter verder, bui ten het dorp, uitlaten. Dan heb je geen overlast meer. En de baas is verantwoordelijk", benadrukt Scher penisse. Het PvdA-afdelingsbestuur en de gemeenteraadsfractie brengen zater dag 16 december een werkbezoek aan ons dorp. 's Morgens worden van 9.30 tot 11.30 uur enkele gespreksonderwerpen bekeken, zoals de Hoenderweg, de jachtha ven, de Suzannapolder, Voorstraat, Havenplein, West- en Bierensstraat. Om half twaalf kunnen belangstel lenden vragen stellen en in discussie gaan met de PvdA-gemeenteraads- fractie. De ledenvergadering van WHS is accoord gegaan met gezinskorting op het lidmaatschap. Het derde, vierde en vijfde lid uit één gezin krijgt 25% korting, mits men jonger is dan 18 jaar. Overigens bleef de hoogte van de contributie ongewij zigd. Over het seizoen 1994/1995 werd een batig saldo geboekt van 4782 gulden en dat was beter dan de 4144 gulden in 93/94. De contribu tie is met 32 mille een belangrijke inkomstenpost, naast de 48 mille van de kantine, 18 mille van reclame en bijna 15 mille subsidie van de gemeente. De gemeente eist datzelf de bedrag weer als huur op voor de donderdag, vrijdag en zaterdag, 7, 8 en 9 december HAASKARBONADE 1 kg10.95 RIBKARBONADE 1 kg9.95 VERSE DRUMSTICKS 1 kg, naturel of gemarineerd6.75 CASSELERRIB 100 gram2.35 SNIJWORST 100 gram1.60 GEKOOKTE WORST 200 gram2.25 FRIKADELLEN 104.50 maandag, dinsdag en woensdag, 11, 12 en 13 december GEHAKT 1 kg10.50 MAGERE STOOFLAPPEN 1 kg15.00 Bij aankoop van 1 rookworst ZUURKOOL GRATIS Advertentie I.M, accommodatie. Het bestuur besloot om voortaan het clubblad de Scha kel gratis te verstrekken aan de leden en geen tientje abonnements geld meer te vragen. Bij de bestuursverkiezingen werden de periodiek aftredende voorzitter S. Westdorp Mzn., wedstrijdsecretaris J. Vermaas en penningmeester S. Westdorp Hzn. bijna unaniem her kozen. In de kascommissie maakte de periodiek aftredende J.W. de Voggd van der Straaten plaats voor L. Quist. De statuten werden aange past, zodat het bestuur de bevoegd heid krijgt om ereleden te benoemen en investeringen te doen tot een bedrag van 10.000 gulden. Dit in verband met de ver doorgevoerde privatisering door de gemeente. Bij de rondvraag kwam de afronding van het tegelpad rond de velden ter sprake. Dit staat op de rol, evenals een opknapbeurt van de 'nieuwe' kleedlokalen. Verder kwamen de begeleiding van de A-jeugd en de etentjes van het eerste elftal aan de orde. De voorzitter verzekerde, dat trainer L. de Frel de kosten van het eten in de Gouden Leeuw volledig voor zijn rekening neemt. Vrijdag 8 december 20.00 uur in restaurant "De Lagune". Personen die voor 1 december 12 jaar worden, kunnen zich tot deze vergadering opgeven als lid; daarna wordt de contri butie verdubbeld. Advertentie I.M. Gymvereniging WIK houdt vrijdag avond 15 december in sportzaal de Wellevaete een uitvoering ter gele genheid van het 35-jarig bestaan van de vereniging. De uitvoering bestaat uit drie blokken met elk een thema: spoken, Disney-festival en winter/ kerst. Aan alle blokken doen ver schillende groepen van WIK mee zodat alle klassen aan bod komen. Veel van de 340 leden van de gym vereniging geven vrijdag acte de présence. De sinterklaasavond van voetbalver eniging WHS was vrijdag een suc ces. De kantine zat vol met 140 kin deren en ouders; het was dringen geblazen. Eerst werden er enkele ronden bingo gespeeld en om kwart over zeven kwamen er twee zwarte pieten binnen die Sint Nicolaas kwijt waren. Tot grote opluchting van de E- en F-pupillen kwam de goedheiligman tien minuten later toch nog opdagen. De sint had voor alle spelers wat meegenomen en gaf ze ook nog enkele tips. Persoonlijk draaide hij de laatste ronde bingo en ging vervolgens weer op pad om zijn drukke programma verder af te werken. De spelers kregen nog wat te drinken en een zak chips, waarna iedereen schor maar voldaan om negen uur naar huis terug keerde. Maandag 11 december haalt de Kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Vol verwachting verzamelden zich dinsdagmiddag 54 kleuters van gymvereniging WIK bij de gym zaal. Nadat ze aantal sinterklaaslied jes hadden gezongen, kwamen de goedheiligman en twee van zijn pie ten aan. Bij zijn binnenkomst strui kelde één van de pieten en viel, zodat alle cadeautjes braken. Maar gelukkig hadden ze een reservezak met presentjes bij zich. Deze keer waren het 'verstandige' cadeau's die niet kapot konden gaan. Het waren namelijk washandjes met afbeeldin gen van de film 101 Dalmatiërs erop, gevuld met pepemoten en snoep. De pieten gymden volop met de kleuters mee, al vonden ze het af en toe wat moeilijk. Zelfs de sint deed af en toe mee. Voldaan ging iedereen om vijf uur weer naar huis. Sinterklaas deed donderdagmorgen ook de De Casembrootschool aan. In de gang werd hij enthousiast begroet door de kleuters. In optocht ging het gezelschap naar de versier de speelzaal en onder accordeonbe geleiding zongen de kinderen sint en zijn knecht toe. De goedheiligman keek zoekend rond, want hij was één van zijn pieten kwijt. Later bleek dat deze lag te slapen in het speelhuisje. Sinterklaas had voor ieder kind van de groepen één tot en met vier een vriendelijk woord over en voorzien van een cadeautje gingen alle kinde ren toch wat opgelucht naar huis. De groepen vijf tot en met acht vierden het sinterklaasfeest in hun eigen klaslokaal. Ze gaven mooie gedich ten en zelfgemaakte surprises aan elkaar, 's Middags werden er in alle lokalen spelletjes gespeeld. Bij biljartvereniging De Hoop speel de R. Scherpenisse zijn eerste twee wedstrijden. Hij verloor de eerste partij nipt met 9,69-10 van E. van Poortvliet. Zijn tweede duel won hij net zo nipt van G. Rijnberg met 10- 9,8. W. van Oudenaarde speelde de kortste partij tegen D. van Wijk die met 2,3 het beste gemiddelde haal de. L. Menheere speelde de hoogste serie van veertien caramboles, maar verloor toch zijn partij van J. Keur met 9-10. J. Mosselman won zijn wedstrijd tegen H. Keur met 10- 8,86. Keur deed het in zijn tweede partij beter en won die ruim van P. Quist met 10-4,64. Bij de junioren won Jeroen Fase met 10-5,65 van Benny Goedegebuure. Wilko Elenbaas speelde slecht en verloor van Sjaak van Vossen met 10-1,43. Van Vossen haalde met 1,5 het beste gemiddelde, speelde de kortste partij van zeventien beurten en maakte met acht caramboles de hoogste serie. Siem Vroegop delfde het onderspit tegen Arné van Vos sen: 10-7,22. Sinterklaas deed dinsdag de openba re basisschool De Rieburch aan maar de kinderen uit groep 1 tot en met 4 moesten wel een tijdje op hem wachten. De sint kwam maar niet. Gelukkig meldde een politieagent dat de kindervrind opgehouden was door autopech. Voorafgegaan door de politiewagen met zwaailicht gin gen de kinderen de sint halen. Ze vonden hem bij het bejaardentehuis waar hij en zijn drie pieten stonden te koukleumen. Terug op school zongen de kinderen liedjes en deden ze spelletjes. En de pieten moesten meedoen aan gymnastiekoefeningen. De juffrouw merkte toen dat de pieten nog heel veel verkeerd doen. De sint en zijn gevolg bezocht alle klassen met surprises die de knutsel- pieten hadden gemaakt. De groepen 3 en 4 voerden een mini musical op: 'Komt sint wel of komt sint niet'. Alle kleintjes kregen een cadeautje, zoals klei, timmergereedschap, een verrekijker en een stokpop. Voor de groepen 5 tot en met 8 was er weer een spannende speelfilm in de grote zaal. 'Sister's Act' heette de voorstelling die de sint als cadeau mee had gebracht. De leerlingen pakten in hun eigen klas de surprises uit onder leiding van hun eigen sint en pieten. De sint bezocht thuis kinderen die door ziekte niet op school konden komen. Een 30-jarige automobilist uit Ber gen op Zoom werd woensdagavond omstreeks tien voor twaalf op de Bloemenlaan aangehouden omdat hij met een glaasje te veel op achter het stuur zat. Hij werd meegenomen naar het politiebureau in Tholen en blies daar 400 yg/1 (ongeveer 0,9 promille). Dat is bijna twee keer zoveel als is toegestaan. De man kreeg een rijverbod van 3 uren en een dagvaarding mee. Een 25-jarige automobilist uit Sta venisse raakte vrijdagochtend ge wond bij een eenzijdig ongeval op de Provincialeweg bij de kruising met de Eerste Dijk. De man reed daar omstreeks half elf vanuit de richting van Stavenisse. Hij raakte op een gegeven moment met zijn wiel in de berm. Daardoor raakte hij in een slip, kwam aan de linkerkant van de weg in de berm terecht, raak te daar in de bermsloot, reed er toch weer uit en kwam uiteindelijk tot stilstand tegen een verkeersbord. De oorzaak van het ongeval zou vol gens de politie een combinatie van laagstaande zon en gladheid kunnen zijn. De auto, een vrijwel nieuwe Ford Fiësta, werd total loss wegge sleept. De bestuurder werd met een pijnlijke nek, schaafwonden aan de armen en verwondingen aan het hoofd naar ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom gebracht. De Stavenissenaar kon na behandeling weer naar huis. Hij klaagde nog wel over pijn aan zijn been. J. van den Hoek heeft vrijdag de competitiewedstrijd van klaverjas- vereniging De Pendelaars gewonnen met 5234 punten. Daarmee bleef Van den Hoek 208 punten voor op de nummer twee A. Koetsier. Uit slagen: 1 J. v.d. Hoek 5234 p; 2 A. Koetsier 5026 p; 3 P. Bazen 4946 p; De vorst is voor de bewoners van de Burg. Sluijmersstraat in Stavenisse een paar dagen te vroeg gekomen. Straatmakersbedrijf N. de Rijke uit Sint-Maartensdijk is net niet gereed kunnen komen met de herbestrating. Maandag werd er nog gewerkt, maar dinsdag al niet meer. De laatste meters, tot aan de Graaf van Loonstraat, blijven voorlopig open liggen. De straat wordt van nieuwe klinkers voorzien, waarbij de 29 parkeerplaatsen in zwart worden uitgevoerd. Het gemeentebestuur wilde aanvankelijk de rijbaan versmallen, een asverspringing aanbren gen en het aantal parkeerplaatsen tot 13 terugbrengen. Tijdens een hoorzitting lieten de bewoners weten, uiterst tevreden te zijn met de bestaande situatie. De veranderingen zouden volgens hen alleen maar voor problemen zorgen. Op grond daarvan zag de gemeente van haar plan af. Ook de afronding van het rioleringswerk in de Cureestraat te Sint-Annaland kan als gevolg van de vorst niet plaatsvinden. En de recon structie van de Weststraat in diezelfde plaats moet als gevolg van de weersomstandigheden worden uitgesteld. Zondag 10 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. De Groot, Dordrecht. 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen. 17 u. vesperdienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. ds. Hooijkaas, Hoogerhei- de. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Groen, Waarde. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Van Westen, Borssele. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastor Wiertz. zo 9.30 u. pastor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. kand. Buitelaar, Rotterdam. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. 4 A. Arts 4930 p; 5 M. den H: 4851 p; 6 L. Kampman 4766 p; 7 van Splunter 4653 p; 8 G. de Hom 4520 p; 9 R. Waasdorp 4499 p; 10' H. Christiaan 4347 p; 11 J. van Gor- sel 4176 p; 12 R. Koetsier 4091 p; 13 J. van der Werf 4048 p; 14 J. van Zetten 3994 p. Een 31-jarige automobiliste kwam zondagmorgen met de schrik vrij bij een eenzijdig ongeval op de split sing van de Provincialeweg met- de Oudelandseweg. De vrouw reed omstreeks half vijf over de Oude landseweg. Ze had echter niet in de gaten dat deze weg uitliep op een splitsing. Ze werd verrast toen ze zag dat de weg ophield. Door hard te remmen verminderde ze de snelheid van haar auto, maar ze kon niet voorkomen dat ze tegen een licht mast tot stilstand kwam. Hierdoor werd haar voertuig zo beschadigd dat het moest worden weggesleept. De lantaarnpaal stond door de aan rijding uit het lood. De hoofdprijs in de winkelactie (voor 750 gulden aan waardebon nen) is gewonnen door Mayella Oostdijk van de Zuidsingel. De tweede prijs, 500 gulden aan waar debonnen, viel ten deel aan A. Duijnhouwer uit de Lage Broekweg te Scherpenisse. C. Rijnberg uit de Rozenstraat won de bonnen ter waarde van 250 gulden en A. v.d. Hoek uit de A. Schweitzerstraat won voor 100 gulden aan waardebonnen. Verder werden er drie bonnen van 50 gulden gewonnen door: C. Moer land uit de Voorstraat te Stavenisse, Martin Kaashoek uit de A. Schweit zerstraat en M. Vroegop uit de Fr. van Borselenstraat. De tien bonnen van vijfentwintig gulden vielen ten deel aan: A. Meeuwissen uit de W. Boothstraat, P. Bazen uit Achter 't Bos, T. op den Brouw uit de A. Schweitzerstraat, C. Lindhout van de Oostsingel, A. de Hond uit de Fr. van Borselenstraat, H. Mol uit de Deestraat in Poortvliet, E. Scherpe nisse uit de J. van Beierenstraat, mevr. A. Jansen-Poot van de Markt, Quirien Bijl uit de Plevierlaan en H. Knuist uit de W. Boothstraat. Ver der werden er nog diverse waarde bonnen voor produkten verloot. Sinterklaas bracht vrijdagavond een bezoek aan de jongste leden van gymvereniging SHF. Ongeveer 90 kinderen wachten vol verwachting de komst van de goedheiligman af. Eerst werden ze nog vermaakt door clown CoCo. Na de pauze kwamen de sint en zijn pieten dan uiteindelijk toch binnen. Ze werden zingend ver welkomd. Verschillende kinderen moesten naar voren komen om te laten zien hoe goed ze al konden gymen. Alle turnertjes gingen rond negen uur naar huis met een cadeau tje op zak. In de boutwedstrijd van hengel sportvereniging De Zeebaars werd maar matig gevangen. Er deden 47 vissers aan mee, maar slechts tien wisten een vis uit het water te halen. Het puntentotaal was 5895. Johan Bijl won met 1340 punten de trofee. Als eerste tien eindigden: 1 J. Bijl 1340 p; 2 L. Bijl 985 p; 3 C. v.d. Werf 660 p; 4 H. Suurland 570 p; 5 J. Suurd 490 p; 6 R. van Tiggele 470 p; 7 J. Vriens 465 p; 8 H. Ligtendag 445 p; 9 mevr. T. van As-de Jonge 370 p; 10 A. Arts 100 p. ZIE VERDER PAG. 7 SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Den Har- tog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 14.30 u. ds. Schneider, De Lier. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 17 u. ds. Van Ecke- veld. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Wattum, Oud-Beijer- land. 15 u. ds. De Buck, Tholen. Zaterdag 9 en zondag 10 decem ber Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet tel. 0166- 612400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk tel. 0166-664126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 0167-572500 TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Schaffer, Bergen op Zoom tel. 0164-234329. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 0166-662596 WIJKVERPLEGING Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 CENTRUM THUISZORG Alg. rpagt$ch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, da gelijks 8.1*5-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel; -0166- 663577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 11/12 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 7 t/m vrijdag 15 dec. donderdag? 3.37-15.52 vrijdag 8 4.12-16.27 zaterdag 9 4.47 - 17.02 zondag 10 5.17-17.37 maandag 11 5.47-18.12 dinsdag 12 6.22- 18.42 woensdag 13 6.52- 19.17 donderdag 14 7.27 - 20.02 vrijdag 15 8.12-20.57 do 7/12 2.28 u. VM vr 15/12 6.34 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2