'Ik weet de taxatie nog niet, dus sta ik met beide benen op de grond groep Te verkopen huizen Beter Wonen Kandidaat-kopers huurwoningen Bel 06-0195 of bon vandaag nog. I I CZ. REKEN DAAR MAAR OP. II G.s. vragen richtlijn voor registratie van motorvaartuigen Boekje over delta geeft veel informatie ?<f I ~i v n/'h Donderdag 7 december 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 In smalstad 150 De door Beter Wonen uitverkoren kandidaat-kopers zijn ingetogen blij, teleurgestelden zetten een vraagteken bij de selectie van de woningstichting. Wanneer makelaardij Binkhorst/Geense de taxaties van de 112 huurwoningen heeft verricht, kunnen de betrokkenen met hun financiers rond de tafel. Er zal de komende weken nog heel wat gerekend worden, want de koopsommen zijn nu nog niet bekend en dat is de hoofdzaak. Vreemde keuze Kansen gering VERVOLG VAN PAG. 1 Ook het totaal aantal huurwoningen van Beter Wonen ligt met 36% van het totale woningbestand op het gemiddeld niveau. (De huurwonin gen van de stichting Gereformeerde Bouwcorporatie en de stichting Rusthuizen Gereformeerde Gemeenten zijn hierin niet ver werkt.) Desondanks worden er 37 (duurdere) huizen te koop aangebo den, maar in de verdere toekomst worden er maar 13 meer verkocht. Uit de keuze van blokken in de Gar- nalenstraat, de Touwslagersdreef en de Zoutziedersdreef is duidelijk, dat het beleid erop gericht is om de lan ge rijen met huurwoningen te door breken. Wanneer mensen met een eigen huis meer aan hun woonom geving doen, zou de doelstelling van de opwaarding van de wijk gehaald worden. In St. Maartensdijk is het enorme percentage huurwoningen (55%) doorslaggevend. Dat ligt namelijk ver boven het niveau dat Beter Wonen nodig denkt te hebben. De woningstichting wil in de smalstad maar liefst 150 huizen verkopen. Dat is drie keer zoveel als in Tholen- stad en vijftien keer het aantal van St. Annaland, Poortvliet en Scherpe- nisse. Van de 37 woningen die nu te koop zijn, staan er 18 in de Bloe- menlaan en de overige in de Albert Schweitzerstraat, Tulpstraat, Rozen straat, de Hogeweg en Parallelweg 6. De kandidaat-kopers in de overige woonkernen komen er bekaaid af. Zo worden de 126 belangstellenden in St. Annaland slechts 4 duurdere huurwoningen in de Burg. Baas straat aangeboden. De 75 geïnteres seerden in Oud-Vossemeer moeten het met 5 huizen in de Weelhoek- straat doen. De 60 gegadigden in Poortvliet met 4 huizen aan de Ach terstraat, de 57 kandidaten in Scher- penisse met een blok van 4 huizen aan het Anna van Buurenplein. Ook in Stavenisse zijn maar 4 huurders aan de Boswei van de totaal 40 geïn teresseerden in de prijzen gevallen. In St. Philipsland is het aanbod eveneens 4 op 33 kandidaten. Rela tief gezien komen de kandidaat kopers uit Anna Jacobapolder het sterkst uit de bus met 3 te verkopen huizen op 4 kandidaten, terwijl het aantal huurwoningen in de Polder maar 9 bedraagt. De percentages huurwoningen van het totale woningbestand luiden: Poortvliet ruim 36%, Oud-Vosse meer ruim 32%, Scherpenisse bijna 29%, St. Annaland bijna 28%, Sta venisse 23% en St. Philipsland/Anna Jacobapolder slechts 17%. 1 i- r - In die laatste plaats worden er daar om maar zeer beperkt huizen ver kocht: alleen losliggend bezit en zonodig voor de opwaardering van wijken. Te verkopen Bezit Streef Per saldo Kern 1-7-1995 1995 Totaal Toekomst Tholen 815 37 50 13 Poortvliet 182 4 10 6 Scherpenisse 162 4 10 6 St. Maartensdijk 672 37 150 113 Stavenisse 123 4 4 0 St. Annaland 321 4 10 6 Oud-Vossemeer 262 5 3 -2 Eiland Tholen 2537 95 237 142 St. Philipsland 138 7 3 -4 Totaal 2675 102 240 138 Verz. brieven Totaal Benoemde verkoop-blokken Niet gehonoreerde interesses Kern Totaal Interesse Leegst. Geen inter. Totaal Spec, woning Overig bezit Tholen Poortvliet Scherpenisse St. Maartensdijk Stavenisse St. Annaland Oud-Vossemeer St. Philipsland Anna Jacobapolder 335 61 59 208 41 126 78 34 5 37 4 4 37 4 4 5 4 3 21 2 2 27 2 2 5 2 3 4 1 2 5 2 2 1 12 1 5 1 314 59 57 181 39 124 73 32 2 14 5 6 8 6 19 7 2 300 54 51 173 33 105 66 30 2 947 102 66 17 19 881 67 814 "Voorlopig sta ik met beide benen op de grond, want ik weet de taxatie nog niet", zegt dhr. A. Karremans, die in de Kotterstraat een sleutelrol vervulde bij het sociale vernieu wingsproject. "Voorlopig ben ik er wel gelukkig mee, want mijn doch ter was aan de Grindweg ook gegadigde, maar die heeft een totaal andere brief gekregen. Voor mij is het boven verwachting." Karremans (45) woont 20 jaar in de Kotterstraat in Tholen. "De huizen stonden er drie jaar toen wij er gekomen zijn." Karremans woont in het tweede blok met de carports. "Verkoop van 16 huizen kan onze straat zeker ten goede komen. Ik juich de stap van Beter Wonen toe om een juiste mix te krijgen van huur- en koopwonin gen. Ik zie dit als een positieve ver betering." M.L.C. Quist, die zo'n 2 1/2 jaar aan de Kon. Wilhelminastraat woont, is buiten de boot gevallen en-hij noemt de keuze van Beter Wonen 'vreemd.' "Juist iri de Kotterstraat, waarin met een speciaal project heel veel werk gestoken is, gaat men nu 16 huizen verkopen. Het valt me op, dat in de straten met veel verloop en soms wat soiiale problemen, zoals de Kotterstraat. Touwslagersdreef, de Bloemenlaan in St. Maartensdijk en de Burg. Baasstraat in St. Annaland nu huizen verkocht worden." Zowel Karremans als D. van Riet uit de Bloemenlaan in St. Maartensdijk geven aan, dat er in hun wijk wel eens 'trammelant' is, maar deson danks willen ze beiden graag hun huis kopen. "Je kunt wel op de vlucht gaan, maar ik ben niet van plan hier na 23 jaar te vertrekken. Als er problamen zijn, trek ik aan de bel bij Beter Wonen of de gemeen te." Van Riet zegt de selectie van de woningstichting 'te begrijpen.' "Daar waar de meeste leegstand is, zoals dat in St. Maartensdijk het geval is, daar verkoopt men. Uit St. Philips land hoorde ik andere geluiden. Daar klopte de toedeling niet, vond men. Maar ook hier is er nog niets definitiefs: ik wacht eerst de taxatie maar eens af", aldus Van Riet. Karremans juicht de verkoop in de Kotterstraat toe. "De drie leegstaan de huizen in onze wijk zijn ons een doorn in het oog. Met een opknap beurt van het speelterreintje bij Albert Heijn en de verkoop van 16 huizen verwachten we dat de Kot terstraat aantrekkelijker wordt." Quist vindt dat de procedure bij Beter Wonen lang geduurd heeft. "En sommigen hadden woensdag al bericht en anderen weer vrijdag pas. Vervelend is ook, dat er niet in de brief staat, of ons huis ooit nog eens verkocht wordt. Als het over twee jaar te koop is, dan wacht ik, maar anders zoek ik wat anders. Ik kan nu ook voor 6 leegstaande huizen in Tholen in aanmerking komen, maar daar zijn wel 300 gegadigden voor, zodat je kansen zeer gering zijn." De familie G. Vos aan de Boswei in Stavenisse is wel bij de gelukkigen. "Met zoveel belangstelling hadden we er niet op gerekend", zegt mevr. Vos. "Het was afwachten en dat is het nu eigenlijk nog, want we weten de prijs nog niet." De familie Vos trok na de nieuwbouw van de huur woningen aan de Boswei, 13 jaar geleden, direct in het huis dat bin nenkort eigendom kan worden. De bezwaren van het Thoolse VVD- statenlid mevr. H.A. Polderman- Martin tegen het feit dat een buiten landse registratie van snelle vaartui gen in Nederland niet geldig is wor den gedeeld door gedeputeerde sta ten. Die hebben in een brief aan minister mevr. A. Jorritsma-Leb- bink van verkeer en waterstaat gevraagd om erkenning van buiten landse registratie in Nederland. Dit 'in het belang van het grensover schrijdende toerisme' volgens het provinciebestuur. "Wij zullen het op prijs stellen indien u bereid bent om de mogelijkheden te onderzoeken om - mogelijk middels een Europese richtlijn - eenduidige registratie te bevorderen", schrijven g.s. Bezitters van motorvaartuigen moe ten in Nederland geregistreerd staan. Mevr. Polderman vond dat, mede voor het toerisme, niet billijk en stapte naar de liberale fractie van het Europees Parlement. Die zal de vraag om uniforme regelgeving in Europa voorleggen aan de Europese Commissie. De Commissie heeft inmiddels geantwoord, te willen bekijken of een kaderrichtlijn uitgevaardigd moet worden om de veiligheid van pleziervaartuigen en de bescher ming van watersportgebieden te bevorderen. Voor bestuurders van snelle motorvaartuigen zoals water scooters vindt de commissie de nodige vaardigheid en een zekere kennis van nautische procedures van belang. Want de veiligheid van zowel bestuurders als die van andere gebruikers van hetzelfde stuk water moeten gewaarborgd worden. 'Zeeuwse Delta. Land van overkan ten'. Zo heet een 128 pagina's tellend boekje dat is verschenen in de serie Nivon-streekwijzers (Ned. instituut voor volksontwikkeling en natuur- vriendenwerk). Los bijgevoegd zijn zes routebeschrijvingen, maar daar bij vallen Tholen en Sint-Philips- land buiten de boot. De cultuur- en natuurgids wijdt slechts vier pagi na's aan onze streek, waar volgens de auteur de bevolking orthodox is en de zondagsrust heilig. In een algemeen deel wordt het ont staan en de ontwikkeling van Zee land door de eeuwen heen beschre ven. Daarna volgt een beschrijving per streek, inclusief Goeree-Over- flakkee. De tekst wordt afgewisseld met veel illustraties en met kader stukken. Informatie over het land schap, de middelen van bestaan, de ontwikkeling van de plaatsen Tho len en Sint-Maartensdijk; heel wat feiten en feitjes vallen er te lezen, maar ze zijn niet altijd correct. Het veer Anna Jacobapolder-Zijpe bij voorbeeld is niet in 1987, maar pas een jaar later uit de vaart genomen. En het Sloegebied ligt echt niet bij Zierikzee. Maar afgezien van deze missers is het een prettig leesbaar boekje dat zowel toeristen als inwoners heel wat informatie verschaft. De bijge voegde routes zijn bedoeld om de mensen te voet of op de fiets te laten genieten van het landschap van Zee land. i Waarom bent u voor uw kosten niet bij CZ verzekerd en wel? Misschien omdat u de voordelen van een CZ-zorgverzekering nog niet kent. En dat zijn er nogal wat. Neem alleen al onze lage premies royale vergoedingen. En de ir/<voordellge aanvullende CZ-verzekeringspakketten. Bovendien betaalt CZ snel uit. Informeer er gerust naar; CZ staat immers bekend om Iraar klantvriendelijke service. Wat denkt u van een eigen thuiszorg- en kraamzorgservice? Wij staan 24 uur per dag voor u klaar. Net als onze alarmcentrale SOS International. r Wilt u ook liever geen nota's meer voorschietenBij CZ hoeft dat niet. De rekeningen kunnen zrl/jdirekt aan de zorgverlener voldaan worden. Waar wacht u nog op? Binnen een paar dagen heeft u een offerte in de bus. Bel 06-0195 of stuur de bon naar CZ groep Zorgverzekeringen, Antwoordnummer 76, 4460 VB Goes (postzegel niet nodig). Naam: M/V* Voorletters: Adres: Postcode/Plaa ts: Telefoon: O loondienst O werkzaam in onderwijs O studerend O overig leeftijd manvrouw leeftijd kinderen nu verzekerd bij ziekenfonds/particulier svp doorhalen wat niet van toepassing is I ZORGVERZEKERINGEN

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 11