'n Pessemisties heluud VISSER Plaatselijk nieuws DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOQLSE COURANT Donderdag 30 november 1995 Tholen Nieuwe diaken Autoradio gestolen Inbraak in schuur Klederdrachten in Ten Anker CDA-vergadering Klaverjassen Unicef-kaarten Motorrijder gewond Winnaars winkelactie Onderhoud Grote Kerk Onder invloed Nieuwe ouderling kerkvoogd Gordelcampagne Eerste trekking winkelactie Biljarten Goede vangst Scharretje Beroepen Subsidie R.K.-kerk Sint- Annaland Activa-busje snel rond Kerk bouwt jeugdruimte Twee ouderlingen Onderhoud Ceciliaweg Beroepen Biljarten Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Waterschap verkoopt grond Procedure voor dakkapel Nieuw lid beheerscommissie Sint- Maartensdijk Kerstzangavond Klaverjassen Gul op dankdag Plattelandsvrouwen op reis door Egypte Loods Kromme weg Twee huizen Plevierlaan Schoolplein verbeteren Predikbeurten Vacature in kerkeraad Gestrikt Goede boekenmarkt Ontspanning Gehandicapten Poortvliet Biljarten Machineberging Postweg Bijna twaalf mille Twee diakenen nodig Auto botst op tankwagen Weekend diensten t I Dhr. A.M. Stuyts uit de Doelweg heeft zijn verkiezing tot diaken van de Hervormde Gemeente aangeno men. Hij vervult de vacature D.C. van der Have. De andere kandidaat was J. van Kooten uit de Gilden straat. Een 31 -jarige man ontdekte donder dag dat zijn auto was opengebroken. Hij had het voertuig de avond tevo ren omstreeks elf uur in de Kreeften straat geparkeerd en afgesloten. De volgende morgen om half acht bleek de wagen opengebroken te zijn en de dieven gingen ervandoor met de radio-cd-speler ter waarde van 1100 gulden. Bij een inbraak in een schuur aan de Groene- of Hokseweg (achter indus trieterrein Welgelegen) zijn enkele medailles en gereedschap gestolen. De daders drongen de schuur, die wordt gebruikt als werkplaats en opslagruimte, binnen door een raam in te slaan. De medailles die ze mee namen waren prijzen die op een vee keuring gewonnen waren. Zaal de Klippel in Ten Anker was dinsdagmiddag goed gevuld bij een poppen- en klederdrachtshow, die werd gegeven door dhr. Melis uit Zoutelande. Hij was zelf ook in kle derdracht en om geheel in Zeeuwse stijl te blijven, was er een bolus bij de koffie. Dhr. Melis had jurken en mutsen meegenomen, waarbij hij een uitgebreide toelichting gaf. Ook de sieraden en gebruiken kwamen ter sprake. Daarnaast werd er nog een videofilm vertoond over ringste ken, e.d. De bijeenkomst, die was georganiseerd door activiteitenbe geleidster Lisette v.d. Berge, werd besloten met een drankje. Donderdag 14 december houdt de kiesvereniging Tholen/Sint-Philips- land van het CDA een openbare ver gadering in gemeenschapscentrum Meulvliet. Er wordt ondermeer gesproken over de partij-nota 'Stra tegisch beraad. Nieuwe wegen, vas te waarden'. Voorzitter drs. S. Buijs van de Zeeuwse statenfractie zal de nota toelichten waarna er een dis cussie volgt. Hannie Kurvers won donderdag de competitiewedstrijd van klaverjas- club Stad Tholen met 5140 punten. Aan de wedstrijd deden zestien spe lers mee. Als eerste vijf eindigden: 1 Hannie Kurvers 5140 p; 2 Joke van Gink 4906 p; 3 Leen Hage 4754 p; 4 Marie Leijdekkers 4610 p; 5 Her man Oldenburg 4590 p. De kerstkaarten van het kinderfonds Unicef van de Verenigde Naties zijn weer verkrijgbaar bij W. v.d. Vlies, Hoogaarsstraat 40. Tel. 603833. Een 25-jarige motorrijder uit Sint- Maartensdijk raakte maandagavond gewond bij een ongeval op de Oes- terdam. De man reed omstreeks half zes over de Reimerswaalseweg in de richting van Tholen. In een bocht kwam hij met zijn motor in de berm terecht en kon het voertuig niet meer op de weg krijgen. Verderop in de berm stond echter een auto gepar keerd. Het gevolg was dat de motor rijder tegen de achterkant van de wagen botste. De auto was zwaar beschadigd en de motor werd hele maal vernield. De bestuurder werd gewond naar ziekenhuis Lievens- berg in Bergen op Zoom. Vrijdagavond werd de eerste trek king verricht van de winkelweekac tie. Grote winnaar werd mevr. Schot die voor 1000 gulden aan waarde bonnen won. De familie L. Potappel won voor 250 gulden aan waarde bonnen. Verder werden er nog acht waardebonnen van 25 gulden getrokken. De winnaars waren: M.C. v.d. Velde (twee keer), P.M. Droogers, J. Geluk, Ryan Quist, dhr. Jacobs (Antwerpen), J. v.d. Stel en de familie A. Geluk. Daarnaast waren er nog twintig flessen wijn te winnen. De winnaars kunnen hun prijs afhalen bij drukkerij Dieleman aan de Oudelandsestraat. Gedeputeerde staten hebben de onderhoudssubsidie voor de Neder landse Hervormde kerk over 1994 vastgesteld op 5000 gulden. Een 35-jarige automobilist uit Ber gen op Zoom is dinsdagmiddag op de Ten Ankerweg betrapt op het rij den onder invloed van alcohol. De blaasproef wees uit dat zijn adem anderhalf keer de toegestane hoe veelheid bevatte. De man ging op de bon en kreeg een rijverbod van drie uren. Dhr. G.J. van Driel is door de kerke- raad van de Hervormde Gemeente benoemd tot ouderling-kerkvoogd, welke benoeming hij heeft aangeno men. Ook dhr. S. Schipper werd tot ouderling benoemd, maar die bedankte daarvoor, zodat er een vacature blijft bestaan. V De politie controleerde woensdag op de Oud-Vossemeersedijk auto mobilisten op het dragen van de vei ligheidsgordels. Er werd ook in Poortvliet gecontroleerd. In totaal werden er vijftig mensen aangehou den. Zeven bekeuringen werden er uitgedeeld, waarvan één keer op de Oud-Vossemeersedijk. De bestuur der kreeg een bon van 50 gulden. De actie werd gehouden in het kader van de landelijke autogordelcam pagne. De eerste trekking van de winkel weekactie is achter de rug en er werd voor 500 gulden aan kassabon nen getrokken. De winnaar die het grootste bedrag won was P. van Hoorn met ƒ160,40. De overige winnaars waren: Tim Havermans ƒ17,95; W.J. Wessels-Lindhout ƒ32,10; M.P. Boogaard ƒ81,20; P. Moerland ƒ8,95; Monique Goossens ƒ26,25; D. Havermans ƒ46,55; A. v.d. Zande ƒ16,75; P. Potappel ƒ27,- A.J. de Wit ƒ70,50. Zaterdag volgt de tweede trekking door sinterklaas zelf verricht. Om vier uur in dorps huis De Vossenkuil trekt de goed heiligman wederom voor 500 gul den kassabonnen. Bovendien wor den er twee extra bonnen getrokken die ongeacht het bedrag dat erop staat, 250 gulden opleveren. Zater dagmiddag bezoeken sint en piet de deelnemende winkeliers. De uitslagen van biljartvereniging De Treffers: J. Burgers-D. den Hol lander 8,23-10; M. Hendrikse-P. Hommel 6,66-10; D. van Driel-J. Hommel 10-10; N. Rooijakkers-J. van Meer 8,25-10; J. Burgers-P. de Leeuw 5,62-10; B. den Hollander-J. Etiënne 5,12-10. J. Etiënne speelde de kortste partij van vijftien beurten en haalde het hoogste gemiddelde van 3,33. Samen met J. Burgers maakte Etiënne ook de hoogste serie van tien caramboles. De Treffers houden ter gelegenheid van hun jubilieum (25 jaar) een biljartmara thon in café Hof van Holland. Van morgenavond zeven uur tot zater dagavond acht uur worden er 25 par tijen van elk een uur afgewerkt. Voorzitter Leo van Wezel verricht morgenavond de afstoot in de eerste partij tegen Toon van Daalen. Er werd goed gevangen op de acht ste clubwedstrijd van hengelsport vereniging 't Scharretje. Aan Schore 3 wierpen de deelnemers hun lijnen uit en vingen allemaal meerdere vis sen. Arjan Rijnberg won met dertien botten met een gezamenlijke lengte van 286 cm. Truus Rijnberg werd eerste dame met 199 cm en Remco Geuze was eerste bij de jeugd met 136 cm. Uitslag: 1 Arjan Rijnberg 286 cm; 2 Marco Goedegebuure 207 cm; 3 mevr. Rijnberg 199 cm; 4 Theo Bosters 159 cm; 5 Remco Geuze 136 cm; 6 Martijn Minheere 131 cm; 7 Theo Rijnberg 127 cm; 8 Jan Verhees 126 cm; 9 Cees Dam 117 cm; 10 Mark Verlinden 112 cm. lieden van 't Scharretje visten ook mee in de nationale wedstrijd van De Zeenaald uit Melissant. De vis sers wierpen in trio's hun lijnen uit aan het Slufterstrand van de Maas vlakte. De vangst viel tegen. Eerste werd een trio uit Den Haag, het drie tal Van Dam (met daarin Arjan Rijn berg van 't Scharretje) werd derde. In het individuele klassement was de beste prestatie van 't Scharretje een zesde plek in vak A voor Tonnie Matthijssen, een achtste plaats in vak B voor Jan Verhees en een negende plek in vak C voor Ad Steijns. Ds. A.G. Boogaard heeft een beroep ontvangen uit de Christelijke Gere formeerde Kerk te Schiedam. De Willibrordus parochie krijgt van de provincie 4829 gulden subsidie in de onderhoudskosten van de Rooms-Katholieke kerk over 1994. De rit van het met Activa-winkeliers gevulde busje, dat door de andere helft van de deelnemers aan de Sin terklaasactie werd geduwd, kwam zaterdagmiddag in 1.48 minuten rond de Ring. Voor de velen verras send snel, want sommigen hadden meer dan 10 minuten geraden. Armando Hartog uit de Bierens- straat schatte het met vier anderen wel goed in en hij won daarmee 750 gulden aan waardecheques. De 38 andere prijzen werden door voorzit ter W.J. Mosselman bekend gemaakt. De reischeque ter waarde, van 999 gulden was voor de familie Schot uit de Schoolstraat. De twee cheques van' 300 gulden voor een verblijf in een bungalowpark van Centerparcs gingen allebei naar de Langeweg: J. Vroegop en Mariëlle van Holstein kunnen op reis. De fam. Koedoot uit de Anna van Bourgondiëstraat won de rotan stoel en Marjolein v.d. Vlies uit de Curee- straat kan vijf weken lang gebak eten. A. Goedegebuure uit de Suzannaweg kreeg het Gardena schoonmaaksysteem, de fam. Scher- penisse uit de Langeweg de fiets computer, de fam. Hage uit de Raiffeisenstraat de korenwijn, Anja Menheere uit de Tuinstraat een bor- duurpakket en J. Bliek uit de Burg. Smithstraat het borduurpakket. Daarnaast waren er nog 28 andere prijzen, waarbij de bewoners van de Annewas met een wandklok en Bel gisch bier werden verrast. De koninklijke fanfare Accelerando verleende medewerking aan de eindtrekking. Sinterklaas was wel in de buurt, maar hij liet zich bij Activa niet zien. Hij moest namelijk bij de brandweer zijn in de Sakofahal en dat was te horen, want één van de zwarte pieten stelde de sirene van de brandweerauto nog in werking. De sint plaatste hem na dit loos alarm direct op de zwarte lijst. De kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente heeft toestemming ver leend voor de bouw van een jeugd ruimte op de zolder van het vereni gingsgebouw aan de Ring. De speci aal hiervoor in het leven geroepen werkgroep 'De zolder' denkt 56 mil le nodig te hebben voor de verbou wing. Gemeenteleden hebben 25.862 gulden toegezegd, de diaco nie draagt 5000 gulden bij en de stichting de Wezen Armen 10.000 gulden. Er dient nog een tekort van 16 mille aangezuiverd te worden. De bedoeling is om in januari met het karwei te beginnen. De ruimte zal o.a. gebruikt worden om op zaterdagavond activiteiten voor jon geren te organiseren. M. Polderman en D. Quist zijn zaterdag dóór de leden van de Her vormde Gemeente gekozen tot ouderling in de per 31 december optredende vacature J.B. Moerland en de al langer bestaande open plaats van E.L. Penning. De opkomst was groter dan andere keren: bijna 90 mensen brachten hun stem uit. P.M. Gunter en W.E. Overbeeke waren de twee andere kandidaten voor het ambt van ouderling. De periodiek aftredende diaken H.W. van Eenennaam werd herkozen. Voor hem was G. Gunter tegenkandidaat. Zowel Polderman als Quist zijn in het verleden al meer ouderling geweest. Het gedeelte van de Ceciliaweg dat langs het bedrijventerrein loopt, zal door het waterschap in beheer en onderhoud worden overgedragen aan de gemeente. De algemene ver gadering van hoofdingelanden neemt op 12 december het uiteinde lijke besluit. Eerder gebeurde iets soortgelijks al voor de industrieter reinen Slabbecoornpolder en Wel gelegen bij Tholen. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. G.M. de Leeuw uit Barneveld. De eerste partij in de competitie wedstrijd van biljartvereniging De Hoop was ook de beste. Met de hoogste serie van twaalf carambo les, de kortste partij van twintig beurten en het beste gemiddelde van 3,65 won T. van Poortvliet van zijn vrouw E. van Poortvliet: 10-6,85. W. van Oudenaarde haalde de winst in twee partijen naar zich toe. Eerst versloeg hij R. Keur - die zijn goede spel van vorige week niet voort kon zetten - met 10-6,36. Vervolgens moest G. Rijnberg in 44 beurten het onderspit delven tegen Van Ouden aarde in 10-9,81M. Elenbaas kwam slechts drie caramboles te kort om van L. Menheere te winnen: 9,14- 10. Bij P. Quist liep het niet goed en SINT-NICOLAAS AANBIEDINGEN donderdag 30 november, vrijdag 1 en zaterdag 2 december MAGERE RUNDERLAPPEN 0FSUCADE 1 kgƒ15,00 SOEPPAKKET 16,95 LEVERKAAS 100 gram 1 BOTERHAMWORST 100 gram ®a.m®n voor GEBRADEN GEHAKT 100 gram RUNDVLEESSALADE 200 gram1,60 BIJ besteding van/25,00 1 kg kippebouten voor f3,00 Voor de kinderen een leuke verrassing Voor hel gezellig Sinterklaasavondje hebben wij fondue-, gourmet-, steengrill en salade-schotels in verschillende prijsklassen samen voor 10.95 maandag, dinsdag en woensdag, 4, 5 en 6 december MAGERE SPEKLAPPEN 500 gram MAGERE VARKENSLAPPEN 500 gram VERSE WORST 500 gram RUNDERGEHAKT 1 kg8,95 met gratis kruiden o e Advertentie I.M. hij verloor van D. van Wijk met 6,42-10. Bij de junioren won Benny Goede gebuure van Siem Vroegop met 10- 8,33. Goedegebuure verloor echter zijn tweede partij van Sjaak van Vossen met 10-6,95 en ook de derde wedstrijd tegen Arné van Vossen ging voor Benny Goedegebuure ver loren in 10-9,56. Arné van Vossen dolf met 10-9,13 het onderspit tegen Wilko Elenbaas die vervolgens ook Siem Vroegop versloeg met 10- 5,56. Daarbij haalde Elenbaas het beste gemiddelde van 1,1. Sjaak van Vossen verloor voor het eerst dit sei zoen. Jeroen Fase, die de kortste partij van 24 beurten speelde, bleek te sterk en won met 10-6. Benny Goedegebuure, Sjaak van Vossen en Jeroen Fase speelden alledrie een serie van vijf caramboles. Het waterschap is bereid een perceel grond van 1.06.20 ha aan de Nieu- weweg te verkopen aan het bureau beheer landbouwgronden, voor de prijs van 40.356 gulden. De grond wordt gepacht door A.J. Stoutjes- dijk, die zijn bedrijf aan dezelfde weg heeft overgedrage aan de land inrichtingscommissie om zo tot een optimale toedeling van gronden te kunnen komen. Het waterschap wil na de toedeling grond langs water gangen verwerven, om er milieu vriendelijke oevers te realiseren. B. en w. zijn zo bang voor de komst van varkenshouderijen, dat er nu voor elke bouwplan in het buitenge bied een hele procedure gevolgd moet worden. Dat ondervond ook H.U. Schmidt uit het Duitse Ber- gisch Gladbach, die bij zijn twee bungalows aan de Buurtweg een dakkapel wil bouwen. Het plan voldoet aan het geldende bestemmingsplan zomerhuizen en gedeputeerde staten hebben de bewoner van Oud Kempen daarom toestemming gegeven om de bouw uit te voeren. De beheerscommissie van dorpshuis De Stove krijgt een nieuw lid. Dit wegens het aftreden van H.J. Ver maas die onlangs raadslid voor de Partij van de Arbeid werd. De beheerscommissie adviseert b. en w. over de inrichting en toestand van De Stove, de benoeming van een beheerder en de andere zaken met betrekking tot beheer en exploitatie van het dorpshuis. Verder is de exploitatie van De Stove ook de taak van de beheerscommissie. Kandida ten voor de opengevallen plaats moeten voor 1 januari een brief aan het college van b. en w. geschreven hebben. De gemeenteraad kiest op voordracht van het college een lid. In de Maartenskerk wordt zaterdag 9 december een kerstzangavond ge houden. Medewerking wordt ver leend door de meisjesclubs Eben- Haëzer en Sola Fide, de jongensclub en de zangvereniging Met Hart en Stem (onder leiding van I. Riedijk). Organisten zijn Lian Gebraad, Ab Scherpenisse, Erik Quist en Lené de Graaf. Verder wordt muzikale me dewerking verleend door dwarsflui- tiste Annemieke Hoek en een blok fluitgroepje. De leiding van de avond is in handen van ds. A. den Hartog. G. de Hond won vrijdag nipt de competitiewedstrijd van klaverjas- vereniging De Pendelaars met 5021 punten. J. van der Werf volgde op de voet met slechts acht punten ver schil. De uitslag: 1 G. de Hond 5021 p; 2 J. van der Werf 5013 p; 3 J. van Zetten 4931 p; 4 L. Kampman 4860 p; 5 J. van Gorsel 4377 p; 6 M. den Haan 4354 p; 7 P. Bazen 4279 p; 8 A. Koetsier 4245 p; 9 R. Waasdorp 4178 p; 10 M. Kwaak 4137 p; II R. Koetsier 3983 p; 12 J. van de Hoek 3787 p. Op vrijdagavond 22 december houdt De Pendelaars een kcrstklaverjas- toemooi in café Smerdiek om acht uur. - - »- ,t, - r'-'irï De leden van de Hervormde Gemeente zijn gul geweest op dank dag, want de collecten hebben in de twee diensten toen maar liefst 13.910 gulden opgebracht. Voor de kerkvoogdij kwam er 9931 gulden binnen en voor de verwarming nog 3979 gulden. Notaris G.P.F. Broekman uit Bergen op Zoom nam de plattelandsvrou wen woensdagavond aan de hand van een diaserie mee op een denk beeldige reis door Egypte. Broek man verdiepte zich vele jaren in de historie en cultuur van dit land in het uiterste noordoosten van Afrika. Eerst vertelde de notaris iets over de betekenis van Egypte door de eeu wen heen. Van 5000 voor Christus, via het nieuwe en wereldrijk en de Romeinse periode tot aan het heden. Na deze inleiding begon de diaserie. Vanuit Cairo werd het eerste traject afgelegd langs de rivier de Nijl rich ting Luxor en Kamak. Vervolgens trok het gezelschap verder in zuide lijke richting naar de dodentempel van koningin Hatsjepsoet in Dèr el- Bahri. Ook de tempel van de godin Isis op het eiland Philae passeerde 'k E mee andacht pashelaeje d' Eendrachtbode heleeze. Dae stong nog a wat in dae a 'k 't nie sêêns mee kon weeze. 't Behon op 't buutenbla a mee 't bezoek an Toole van De Klerk. Da zoiets op zondag plaes most da 's toch hêên werk. Van zukke ménsen zou je toch verwachte da se de sabbatsrust zouwe betrachte. fT^l Stemmen Ze dae vee Toolenaers mee in 't arnas hejoohe, j/ van /02ers ma daer ze tunslotte zelf om hevroohe. Oud-wetouwer Koopman brocht 'n aantje varder nog t'r spraeke dat oalle hoeie heweuntes in 't achterhad hae raeke. Ie d heleeze da P. van Belzen 't kolleezje 'r op attent hemaekt, da ze 't oallervornaemste bie d' anbiediengsbrief ödde verzaekt. Naemeluk de wens uut te spreeke da God hun kracht in wieseid zou wille schienke in ulder oak in 't belang van Toole te diene zou wille hedienke. Ma ja, a so iets bie slands bestuur a in verval hae raeke, wae zü je j'n eihe dan as hemêênte moeluk vö maeke. In dan noe nog 's iets dat ofhekètste fietspad van ier nae Smurdiek. Want nae oalle strubbeliengen in ofkeuriengen bi me nog gêên fietspad riek. Ier kom vurloapug wêê wè niks van, of dae motte êêst onhelukken hebeure. A tat toch zovve vuuven in zessen mö koste, val toch wè te betreure. Da fietspad dae bie Hoorussoek vö de passante was zoo anheleid in dat a te hemêênte daeran bie most draehe, was toch hêên kleinugeid. 'k Ouwe noe ma op mee oalles op te schrieve dat a nèrrehust nae trekt. Oal mee oal was 't deeze kêêr weinug ophewèkt. P.S. Me zü d'r in motte beruste, d'r zit nie anders op. LM. Hendrikse-Everaers, Stavenisse. de revue. Hierna ging de reis terug naar Cairo. Tot slot beantwoorde Broekman nog enkele vragen waar na de voorzitter hem bedankte met een fles wijn en een kaars. Op 6 december houden de plattelands vrouwen hun kerstavond in Indone sische stijl. De avond, die om half acht begint, wordt gehouden in gemeenschapscentrum Haestinge. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben groen licht gegeven voor de bouw van een loods van J.W. v.d. Vate aan de Krommeweg. Wat be stemmingsplan Buitengebied be treft, zijn er geen bedenkingen tegen het bouwplan, maar aangezien er een voorbereidingsbesluit geldt voor het gehele buitengebied, is toestem ming van de provincie nodig. Vol gens b. en w. heeft Van de Vate dringend behoefte aan extra ber gingsruimte voor stro en hooi. Het college noemde het onredelijk om de landbouwer te laten wachten tot dat het toekomstige bestemmings plan van kracht is geworden en g.s. hebben dat standpunt overgenomen. L&E vastgoed heeft van gedepu teerde staten toestemming gekregen voor de bouw van twee huizen aan de Plevierlaan. De woningen wor den dieper gebouwd dan volgens bestemmingsplan Muijepolder is toegestaan. Daarmee raken ze de bestemming erf, waar de goothoogte van maximaal 3 meter wordt over schreden. De provincie vindt dat echter, evenmin als de gemeente, een probleem. Het plan doet geen afbreuk aan de stedebouwkundige uitgangspunten. Tijdens de algemene jaarvergade ring van de ouderavond van de openbare basisschool De Rieburch vertelde directeur W. Brevet dat er een werkgroep komt om een plan te maken voor het verbeteren van het schoolplein. Voor dit doel zal de opbrengst van de fancy fair worden gebruikt. In februari of maart moet het plein klaar zijn. Verder besloten de ruim dertig aan wezige ouders na enige discussie de bijdrage aan het schoolfonds te ver hogen met vijf gulden. Brevet stond stil bij het tienjarig bestaan van het basisonderwijs. Volgens hem is het samengaan van de kleuterschool (De Kubus) en de lagere school op harmonieuze wijze tot stand geko men. Een voordeel was dat beide afdelingen al onder één dak zaten. En hoeven de kleuters op school niet bang te zijn dat er te weinig tijd is om te spelen. Het 'recht op spelen' ligt volgens hem stevig verankerd op De Kubus. Wel was het merkwaardig dat kleu terleidsters zich moesten laten scho len om aan hogere groepen les te kunnen geven, terwijl onderwijzers van de lagere school geacht werden om zonder bijscholing voor de kleu terklas te gaan staan. j. r In iedere groep kunnen tegenwoor dig twee leerkrachten les geven. Volgens Brevet hebben de leer krachten 'in principe' de zorg voor alle groepen en zijn ze samen ver antwoordelijk. Dat betekent wel veel overleg plegen en elkaar om raad vragen. "Een leerkracht moet weten te organiseren, hij moet een manager zijn. Dat vergt de maat schappij van ons." Veel tijd wordt dan ook besteed aan nascholing waarbij leerkrachten cursussen vol gen over onder meer hoogbegaafd heid, leesproblemen, observeren en registreren, effectief onderwijzen en omgaan met werkdruk. Voorzitter J. van Dort en penning meester R. Muller werden herkozen in de ouderraad. Mevrouw M. Ver- muë neemt de plaats in van A. Bou ten die nu als onderwijzeres aan de school verbonden is. Een stap die zelden gemaakt wordt, zo bleek uit de woorden van juffrouw C. Moeli- ker die het ouderraadslid namens het team bedankte voor haar inzet. Ook door de ouderraad werd ze in de bloemetjes gezet. Na de pauze bekeken de aanwezigen de videofilm van het echtpaar Schot met de verrichtingen van De Rie burch tijdens de 5 mei festiviteiten. In de kerkeraad van de Hervormde Gemeente ontstaat per 31 december een vacature omdat de periodiek aftredende diaken M. Dijke volgens de kerkorde niet meer herkiesbaar is. Dijke (66) is echter bereid om nog door te gaan en de kerkeraad wil ontheffing voor hem aanvragen als de leden geen kandidaten indienen. Dat kunnen ze ook nog doen voor de wel herkiesbare ouderling A.K. van Hemert en diaken J.J. Bolier. De plattelandsvrouwen kwamen woensdag bij elkaar voor een cre atieve avond. Margo Poot legde de dames uit hoe ze strikken moesten maken en (bloem)potjes konden bekleden met stof. Er werd druk geplakt en gevouwen en het resul taat was een verzameling leuke strikken en potten. De presidente bedankte Margo Poot voor haar uit leg. De stichting Ontspanning Gehandi capten heeft zaterdag een succesvol le tweedehands-boekenmarkt achter de rug. Er werden duizenden boeken op allerlei gebied aangeboden. Ze gingen weg voor enkele kwartjes en guldens per stuk. Zo kwam men aan een netto-opbrengst van 1000 gul- Zondag 3 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Baas, Fijnaart. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 17 u. ds. Gardenier. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Van de Pol, Dinteloord. GEREF. KERK 10 u. ds. Krol, Gorkum (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. echaristieviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. kand. Verheij, Oud-Alblas. den. Dat is ongeveer gelijk aan vorig jaar. Volgens secretaris G. Quaak is de stichting dan ook tevreden. "Het is eigenlijk de hele middag druk geweest. Alleen het laatste uur was het wat minder, maar dat is altijd, ook bij een rommelmarkt bijvoor beeld", zegt Quaak. De opbrengst' komt ten goede aan de stichting die sinds 1970 met zo'n tien vrijwilli gers wekelijks ontspanningsavon den voor verstandelijk gehandicap ten uit de gemeente Tholen organi seert. De uitslagen van biljartvereniging Tolrust: A. Burgers-L. Bijl 10-8,11; W. Bijl-A. Demming 10-7,42; G. de Jonge-A. Schot 6,94-10; K. Nagel- kerke-L. Bijl 10-9,19; J. Niemants- verdriet-A. Demming 7,09-10; K. Nagelkerke-A. Demming 10-8,38; W. Bijl-L. Bijl 5,9-10; A. Burgers- C. Bal 10-7,2. De korste partij werd gespeeld door A. Demming met zeventien beurten. Ook de hoogste serie van zeventien caramboles en het beste gemiddelde van 2,54 kwa men op zijn naam te staan. Maandag 4 december hoopt de zending oud papier op te halen vanaf half 7. Adv. I.M. Het voorbereidingsbesluit om de komst van mammoetvarkenshoude rijen heeft voor elk bouwplan heel wat gevolgen. De machineberging die P. van der Slikke bij zijn land bouwbedrijf aan de Postweg wil bouwen, moet daardoor een hele papierwinkel passeren. De inspec teur van de ruimtelijke ordening is eraan te pas gekomen, de provincia le sub-commissie voor de gemeente lijke bestemmingsplannen en gede puteerde staten. Dat laatste college heeft Van der Slikke nu groen licht gegeven. Het bouwplan voldoet ook aan het geldende bestemmingsplan. De oogstcollecte op dankdag heeft in de Hervormde Gemeente 11.845 gulden opgebracht, waaronder enke le bankbiljetten van duizend gulden. Daarnaast werd nog duizend gulden ontvangen uit een nalatenschap, zodat de kerkvoogdij goed werd bedacht door de kerkgangers. De Hervormde Gemeente heeft twee diakenen nodig. De periodiek aftre dende P.J. Uyl is niet herkiesbaar en er bestaat al langer een vacature. De per 31 december ook periodiek aftredende ouderling A.N. van den Hoek en diaken M.C. van de Graaf zijn beiden wel herkiesbaar. De leden konden tot gisteren (tegen) kandidaten indienen. Een 20-jarige automobiliste uit Sta venisse kwam donderdag met de schrik vrij toen ze tegen een tankwa gen opbotste. De vrouw reed achter de tankauto (bestuurd door een 27- jarige man uit Liempde) op de Post weg in de richting van Tholen. Vóór de vrachtwagen reed een tractor met een aanhangwagen vol suikerbieten, bestuurd door een 33-jarige man uit Tholen. Toen de vrachtwagen chauffeur de tractor aan het inhalen was, merkte hij dat de Tholenaar linksaf wilde slaan. De man uit Liempde remde daarom af om de tractor de gelegenheid te geven om af te slaan. De automobiliste uit Sta venisse zag te laat dat de tankwagen vaart minderde. Ze remde hard, maar kon niet meer voorkomen dat ze tegen de achterkant van de vrachtwagen botste. De politie noemt het een 'wonder' dat de vrouw er zonder verwondingen vanaf kwam. ZIE VERDER PAGINA 3 OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. wo 6/12 19.30 u. ds. De Jong. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 14.30 u. ds. De Buck. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9-.30 (H.D.) en 17 u. ds. Van Ecke- veld. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Akkerman, Sleeuwijk. 15 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. Zaterdag 2 en zondag 3 december Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen tel. 0166-602542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse tel. 0166- 692400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 0167-502545 TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Remijn, Bergen op Zoom tel. 0164-256799. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 0166-662596 WIJKVERPLEGING Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, da gelijks 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 30 nov. t/m vrijdag 8 dec. donderdag 30 9.17-22.02 vrijdag 1 10.27-23.12 zaterdag 2 11.42 - zondag 3 0.27-12.52 maandag 4 1.27-13.47 dinsdag 5 2.17-14.37 woensdag 6 2.57 -15.17 donderdag 7 3.37 - 15.52 vrijdag 8 4.12-16.27 do 7/12 2.28 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2