SPS scoort acht keer tegen Spui Penningmeester Vogelvreugd voert zijn blauwkroontjes pap en vruchten Vosmeer vergeet om te doelpunten Mooiste doffer bij De Zwaluw was ook vorig jaar prijswinnaar iiijp De Dolfijn twaalf maal op ereplaats Koersballen voor ouderen Wim Zoetemeyer voor het eerst algemeen kampioen met lori Zeeuwse finale schoolvoetbal in Vossemeer Rad van avontuur draait volop bij Vossemeerse duivenclub Donderdag 30 november 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Opnieuw nederlaag voor Smerdiek SPS haalde flink uit tegen Spui. Het klasseverschil werd door de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse duidelijk tot uitdrukking gebracht in de score: 8-0. Het nietige Spui, dat in deze competitie nog geen punt heeft vergaard, had gezien de vele kansen voor SPS met dub bele cijfers naar huis gestuurd moeten worden. In de Bra bantse klasse leed Smerdiek een 4-1 nederlaag tegen Zigo. SPS doet plicht Afdelingsvoetbal Smerdiek mist agressie Zestien jaar kweekt hij al vogels, maar niet eerder werd Wim Zoetemeyer uit Tholen algemeen kampioen bij Vogelvreugd. Dat het dit keer lukte met een blauwkroon- tje stemde hem dan ook bijzonder tevreden. Op de ten toonstelling in De Wellevaete te Sint-Annaland waren 408 vogels te zien van 49 inzenders. Druiven Verslaafd Uitslagen Stavenisse twee keer op achterstand Vosmeer blijft in de onderste helft van de ranglijst ver toeven na de 0-1 nederlaag tegen WW. Het scoren gaat de tweedeklasser de laatste weken niet best af. Stavenis se sleepte tegen Borssele een punt in de wacht (2-2). Twee keer wist het team terug te komen na een achter stand. Vosmeer krijgt te weinig Stavenisse deelt punten Hydrauliekkoppelingen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. 3SEJS. 'ISïSÖèl*' - r§ "Dames, in de kuiten!" In een overvol Hof van Holland te Oud-Vossemeer roept Hans Buitenhuis de verkoopsters van de nummers voor het rad vart avontuur op om de plankjes weer aan de man te brengen. Postduivenvereni ging De Zwaluw heeft de jaarlijkse tentoonstelling en dan moet de clubkas gespekt worden. "Tweede prijs een leverworst. U krijgt er een mes bij om hem meteen aan te snijden", klinkt het door de zaal. Rosmalen Gezond houden Uitslagen Als mede-koploper deed eersteklas ser SPS zijn plicht tegen het zwakke Spui. Met een 8-0 overwinning begon de Thoolse ploeg voortvarend aan de tweede helft van de competi tie. In de uitwedstrijd bleef SPS nog steken op een magere 0-1 score. Zoals verwacht werden ook thuis de drie punten veroverd. De manier waarop was overtuigend. SPS deed wat het aan zijn stand verplicht was en maakte er voor het thuispubliek een waar doelpuntenfestijn van. Een klinkende overwinning, waarnaar de supporters hadden uitgekeken. Want ondanks dat SPS ongeslagen aan kop staat van de Zeeuwse klasse, maakte de produktie van de voor hoedespelers tot dusver weinig indruk. Tegen Spui werd echter nau welijks tegenstand ondervonden en kon de thuisploeg naar hartelust aanvallen. Het verschil was groot. Binnen tien minuten waren er al drie treffers te bewonderen. In de eerste minuut opende René van Vossen met een kopbal de score. Een minuut later klonk er opnieuw gejuich op, toen William Vroegop profiteerde van een fout van de keeper. Sjaak Quist, die al enkele kansen onbenut had gelaten, tekende in de achtste minuut de 3-0 aan. Bij deze score stokte de produktie van SPS, dat Spui met sterk combinatievoetbal volledig zijn wil oplegde. Pas in de eerste minuut van de twee de helft scoorde SPS de vierde treffer. Aanvoerder Dick Uijl schreef de treffer op zijn naam en gaf daarmee zijn team het goede voorbeeld. Met twee doelpunten van spits William Vroegop werd de sco re tot 6-0 opgevoerd. Bij deze stand werd René van Vossen naar de kant gehaald voor Jacco Jansen, die bin nen enkele minuten de gevierde man was, toen hij 7-0 aantekende. Trai ner Meino Dam greep deze wed strijd aan om spelers van SPS 3 een kans te geven in de hoofdmacht. Corné Goudzwaard en Corné Pol derman kwamen in het veld voor respectievelijk A.P. v.d. Belt en Willem Pons. In de slotfase van deze eenzijdige wedstrijd bepaalde Maarten Hage de eindstand op 8-0. Volgens leider Dirk Uijl had SPS deze tegenstander met dubbele cij fers kunnen kloppen. Daarom ook was er bij SPS bewondering voor Spui, dat ondanks dat het kwalitatief veel tekort komt heel sportief en correct speelt. stand kwam. Bij deze score herstel den de bezoekers zich en kregen meer grip op de wedstrijd. De gelijkmaker, die na een half uur spe len viel, was dan ook terecht. Met een schitterend schot boven in de kruising trok Remi Potappel de stand weer in evenwicht. Vijf minu ten voor rust kreeg Smerdiek de bes te doelkans van de wedstrijd. De geheel vrijstaande Gert-Jan van Ham kopte de voorzet van Niels Hage echter vanaf drie meter over. In de tweede helft kreeg Smerdiek het lastig. Er werden veel duels ver loren, waardoor de defensie onder druk kwam te staan. Na een kwartier spelen kwam Zigo op voorsprong en na een half uur stelde de thuisploeg met een derde treffer de winst definitief veilig. In de slotfase bepaalde Zigo de eindstand op 4-1 Trainer Jan Verreijen paste in dit duel één wissel toe. Elmar v.d. Griek viel in de tweede helft in voor Emiel Hirdes. 33- 13 35- 16 20- 21 28- 24 22- 21 21- 17 28- 31 25- 26 25- 32 25- 34 19- 46 FSV 11 6 3 2 21 Olympia'60 10 6 2 2 20 Dongen 11 6 2 3 20 Baronie 9 6 1 2 19 Zigo 11 6 1 4 19 SV Capelle 11 4 2 5 14 Unitas'30 10 4 1 5 13 Klundert 11 4 1 6 13 VHC 10 3 1 6 10 Vrederust 11 3 1 7 10 Smerdiek 11 1 3 7 6 DFS 11 -23 Duiveland 11 -15 SPS 11 -23 Heinkensz. 10 -13 W'dijk 11 -19 Nieuwdorp 11 -11 Mevo 11 -16 Br'haven 10 -10 GPC 11 -16 Spui 11 - 0 VCK 11 -15 Smerdiek behaalde geen succes tegen Zigo. Met 4-1 delfde de Thoolse eersteklasser het onderspit. "Toch teleurstellend, want er had voor Smerdiek meer ingezeten. De 4-1 is dan ook enigszins geflat teerd", reageert de trainer op de nederlaag. Volgens Jar. Verreijen deed zijn team qua veldspel niet onder voor de tegenstander. Wel miste hij de agressie bij zijn jonge spelersgroep. De start was niet sterk voor Smer diek, dat na een kwartier op achter- Twaalf ereplaatsen en 24 persoonlijke records vormden de buit die zwemver eniging De Dolfijn '92 zondag binnen haalde op de derde districtswedstrijd in zwembad Groenewoud te Kapelle. De leden die een ereplek behaalden waren: Meisjes. Twaalf en dertien jaar. 100 m rugslag: 3 Moniek van den Hout 1.34 min. 50 m vrije slag: 3 Moniek van den Hout 35,3 sec. en p.r. Tot zeventien jaar. 4 x 50 m vrije slag: 3 Ingrid Bouten, Saskia van der Graaf, Moniek van den Hout en Saskia Bouten 2.28.8 min. en p.r. Jongens. Twaalf en dertien jaar. 100 m schoolslag: I Werner de Viet 1.29 min. en p.r. 100 m vrije slag: 1 Werner de Viet 1.09.6 min. en p.r. Tot vijftien jaar. 100 m wisselslag: I Martijn van der Graaf 119 min. en p.r. 50 m vrije slag: 3 Pascal de Viet 33.7 sec. en p.r. 4 x 100 m vrije slag: 1 Jos Geluk, Kevin Meijer, René van Oudenaarde en Martijn van der Graaf 5.27.6 min en p.r. Tot zeventien jaar. 200 m vrije slag: 3 Remco de Viet 2.47.9 min. en p.r. 100 m schoolslag: 2 Remco de Viet 1.27 min. 4 x 100 m wisselslag: 1 Pascal de Viet, Remco de Viet, Martijn van der Graaf en Werner de Viet 5.31.9 min Heren. 100 m vlinderslag: 2 Werner de Viet 1.22.4 min. en p.r. Penningmeester W. Zoetemeyer is algemeen kampioen geworden bij Vogelvreugd. Naast hem v.r.n.l. de jeugdkampioenen Marijn Contant, Alexander de Graaf en Toine Mazairac. De diepgroene parkietachtige vogel met rode bef zit mooi te zijn in een kooitje in de grote zaal. "Het is een aparte vogel, hier in de omtrek zie je ze nauwelijks", vertelt Zoetemeyer. Het blauwkroontje behoort tot de lori's en is een hangparkiet. "Hij hangt ondersteboven om zijn eten te verteren en om te slapen." Zoete meyer zag de vogels voor het eerst in Zierikzee en wilde ze toen meteen ook zelf gaan kweken. Om een kop pel te kunnen kopen, moest de Tho lenaar naar de Achterhoek. Een aan verwante vogel, Filipijnen genaamd, haalde Zoetemeyer 40 kilometer achter Brussel. Na enkele mislukkingen kweekte hij vorig jaar ejf jongen. Het tweede jaar komen ze pas goed op kleur en zijn de mannen van de poppen te onderscheiden. Er is veel werk aan het schoonmaken en voeren van de hangparkieten. "Gelukkig steekt mijn vrouw er ook veel tijd in, anders zou ik ze niet kunnen hou den." De vogels eten geen zaad, maar uit sluitend vruchten en pap. "Ze krij gen druiven, krenten en appel. En elke morgen maak ik een liter spe ciale pap. Als het in de zomer erg warm is, zelfs twee keer per dag", vertelt Zoetemeyer, die is aangeslo ten bij een lori speciaalclub. Het meest bang is hij voor schimmelin fectie bij de beestjes, als gevolg van het eten van de pap. Op dit moment onderzoekt hij mogelijkheden om daar iets aan te doen. Zoetemeyer heeft vijf blauwkroon tjes op de tentoonstelling gezet en, naast de algemeen kampioen, nog twee tweede prijzen behaald. Zijn zesde vogel, een lori van de blauwe bergen, viel buiten de prijzen. Dat zijn kampioen met 92 punten is beoordeeld, noemt de Tholenaar bij zonder. "Dat gebeurt zelden bij par kieten. In onze vereniging is het jaren geleden Wim Quist als eerste gelukt." De Tholenaar is al vijftien jaar pen ningmeester van Vogelvreugd. Hij praat enthousiast over de vereniging èn over de saamhorigheid binnen het bestuur. "Het bestuur brengt veel werk mee, maar desondanks lukt het me om zelf vogels te houden. Ik ben er als het ware verslaafd aan." Het organiseren van een tentoonstelling vindt hij een prima zaak. "We laten expres acht keurmeesters komen, zodat er beter geselecteerd kan wor den. Dat is weer een voordeel voor de leden." Met een verloting en <je verkoop van plastic eitjes worden_c(p onkosten gedekt, want Vogelvreugd draait zonder een cent gemeentesub sidie. Het doet Zoetemeyer goed dat de vereniging de laatste jaren een groep jeugdleden heeft gekregen. Er wor den speciale activiteiten voor op touw gezet, met name door voorzit ter Bicker en secretaris Goedege- buure. Voor de tentoonstelling zon den zeven jeugdleden totaal 54 vogels in. Die waren goed voor drie kampioenstitels, 14 eerste en 12 tweede prijzen. De bekers, stan daards en getuigschriften werden zaterdagavond uitgereikt door raadslid mevrouw E.M. van der Wal-Vermeulen. Van de inzenders werd een klasse ment opgemaakt van de beste vijf vogels. Dat leverde 15 A-kwekers op (minimaal 445 punten). J.J. den Engelsman Jzn. behaalde 454 pun ten en dat is het hoogste aantal van de afgelopen zes jaar. Ook jeugdlid Alexander de Graaf uit Tholen klas seerde zich met 450 punten in deze groep. Bij de zes B-kwekers (440 t/m 444 punten) zit het jeugdlid Mir jam Goedegebuure uit Sint-Anna- land en bij de zes C-kwekers het jeugdlid Toine Mazairac uit Bergen op Zoom. Kampioenen kanaries: B. Jeroense (Oud-Vossemeer) met goudgroen 90 p., dominant blauw 90 p., gloster gladkop gekuifd 90 p. en gloster gladkop 89 p.; J.J. den Engelsman Jzn. (St. Annaland) met roodagaat intensief 91 p. en rood intensief 91 p.; W. Jeroense (St. Anna land) met geel intensief; C.P. Dorst (Sta- venisse) met recessief wit 91 p.; J.P. Jeroense (St. Annaland) met border 91 p. (wisselbeker). Eerste prijzen kanaries: J. Jansen (Tholen) met goudgroen 89 p., bruin 89 p., 2x raza espagnol 90 p., gloster gekuifd 89 p. en gloster gladkop 89 p.; B. Jeroense met 3x goudgroen 89 p., domi nant blauw 89 p. en gloster gekuifd 89 p.; J.J. den Engelsman Jzn. met roodisabel intensief 90 p., roodisabel intensief stam, roodagaat intensief 90 p. en rood inten sief 91 p.; C. de Korte (Scherpenisse) met 2x geel intensief 89 p.; J.P. Jeroense met geelivoor schimmel 89 p. en border 90 p.; C.P. Dorst met recessief wit 90 p.; W. Jeroense met geel mozaïek 90 p. en goud-lizard met cap 89 p. Kampioenen overige vogels: J.J. den Engelsman Jzn. met goudvink 91 p.; 1. de Graaf (Tholen) met zebravink bleekrug grijs 89 p.; J.C. Kruize (Tholen) met groene zwartkop Gouldamadine 91 p.; J.M. van Dijke (Tholen) met gordelgras- vink 91 p.; J.J. den Engelsman Azn. (St. Annaland) met aurora astrilde 91 p.; A.B. Verstrate (Nieuwerkerk) met rijst- vogel wildvorm 91 p.; A. den Engelsman (St. Annaland) met woestijnvink 92 p.; J.J. Contant (Tholen) met grijskoplijster 92 p. (derby en wisselbeker tropen); M.C. Andriesse (Stavenisse) met gras parkiet grijsgroen 91 p.; C.P. Dorst met grasparkiet cinnamon grasgroen 90 p.; A. Bazen (St. Annaland) met lichtgroen roseicollis 90 p.; L. Hubregtse (Tholen) met agapornis kobaltblauw 90 p; J. Wal- hout (St. Annaland) met bruinoorparkiet 90 p. en valkparkiet grijs 89 p.; W. Zoe temeyer (Tholen) met blauwkroontje 92 p. (generaal kampioen en wisselbeker parkiet); W.S. Quist (St. Annaland) met grijze roodstaartpapegaai 90 p. en Gouldcap parkiet 90 p. (open klasse); K. Bicker (Tholen) met edelzanger 90 p. (open klasse tropen). Eerste prijzen overige vogels: W. Jeroense met agaat groenling 90 p., rijst- vogel wildvorm 90 p., rijstvogel wit 90 p. en Mexicaanse roodmus 91 p.; J.J. den Engelsman Jzn. met putter wildvorm 90 p. en goudvink 90 p.; I. de Graaf met zebravink bleekrug grijs man 88 p. en rodezaadkraker (open klasse) 90 p.; A.J. Nederlof (Tholen) met groene zwartkop amadine 90 p. en 2x roodsnavel spits- staart amadine 90 p.; J.C. Kruize met groene roodkop amadine 90 p.; H.J. Kwaak (St. Maartensdijk) met witborst groene roodkop amadine 90 p.; J.J. den Engelsman Azn. met amadine geel 90 p., bruinrug ekstertje 90 p. en muskaatvink 90 p.; J.M. van Dijke met gordelgrasvink 90 p.; A. den Engelsman met 2x Dybowski astrilde 90 p.; J.J. Contant met grijskoplijster 91 p., blauwe samblas gaai 91 p., blauwe glansspreeuw 91 p. en groene langstaart glansspreeuw 91 p.; A.A. Polderman (St. Maartensdijk) met driekleur glansspreeuw 91 p.; C.P. Dorst met grasparkiet grijs 90 p., opaline hemelsblauw 89 p. en opaline cinnamon grijs 89 p.; M.C. Andriesse met opaline lichtgroen 89 p.; L. Hubregste met stam dwergpapegaai (agapornis) groenoranje masker, agapornis roseicollis lichtgroen 89 p., agapornis fisherie donkergroen pastel 89 p. en agapornis fisherie nigrige- nis 89 p.; A. Bazen (St. Annaland) met 2x agapornis roseicollis donkergroen 89 p.; J. Walhout met bruinoorparkiet 89 p., valkparkiet grijs 88 p. en 2x valkparkiet grijs gepareld 88 p.; A.P. Goedegebuure met 2x valkparkiet grijs 88 p., valkpar kiet cinnamon 88 p. en valkparkiet grijs gepareld 88 p.; P. Priem (Stavenisse) met barraband parkiet 89 p.; C.J. Moerland (St. Annaland) met edelpapegaai eclec- tus man 90 p.; W.S. Quist met Meyerspa- pegaai 90 p., Goldcap parkiet (open klas se) 89 p., blauwkop argatinga (open klas se) 89 p. en barraband parkiet (open klas se) 89 p.; Anneloes Walhout (St. Anna land) met grasparkiet cinnamon grijs groen (open klasse) 89 p.; M.L. Hage (Scherpenisse) met personata hemels blauw (open klasse) 89 p.; R. Praat (Tho len) met pruimkop parkiet (open klasse) 89 p. Jeugd: Alexander de Graaf (Tholen) kampioen met zebravink getekend grijs 91 p. (Meulvliet trofee), 2x eerste prijs met zebravink wit 90 p., zebravink gete kend grijs 90 p.; Marijn Contant (Tho len) kampioen met roodvleugel-gaailijs- ter 92 p.; Toine Mazairac (Bergen op Zoom) kampioen met Chinese dwerg kwartel 88 p. en 4x eerste prijs met Chi nese dwergkwartel 87 p.; Mirjam Goede gebuure (St. Annaland) eerste prijs met zebravink bleekrug grijs pop 87 p., rood snavel spitsstaart amadine 88 p., zwart- buik vuurvink 90 p. en valkparkiet cinna mon 88 p.; Rien Schakel (Tholen) eerste prijs met zilverbekje 89 p.; Pieter Bou- man (Poortvliet) eerste prijs met agapor nis roseicollis 89 p. Vosmeer verdiende tegen WW zeker een gelijkspel, maar door een treffer van de Woensdrechtenaren halverwege de tweede helft stond de thuisclub na anderhalf uur met lege handen. Richard Voshol kreeg na zes minu ten de gelegenheid om de score te openen, maar zijn schot belandde op de paal. Na twintig minuten voor kwam doelman Gerwin Hoek een treffer van de bezoekers. Eerst stop te hij de bal, die in de rebound over het doel werd geschoten. Het spel ging vlot op en neer, maar geen van beide ploegen kon in de eerste helft nog voor gevaar zorgen. Wél werd er aan weerskanten hard gewerkt. Na de rust had Vosmeer het betere van het spel, maar wist dat niet in doelpunten tot uitdrukking te bren gen. Halverwege was Jonno Hoeks omhaal uit een hoekschop een prooi voor de WVV-keeper, die vervol gens in de rebound het schot van John Vroegop stopte. Aan de andere kant moest de verdediging alert blij ven voor de uitvallen van de Bra banders. Uit één zo'n aanval, over rechts, verdween de bal in het net. Vosmeer kreeg twee goede moge lijkheden om de achterstand weg te werken, maar ze leverden niets op. Na een half uur stopte de keeper een inzet van John Vroegop en vijf minuten voor het einde schoot Jon no Hoek de bal net naast. Ook Michel van Leeuwen was niet suc cesvol, zodat het 0-1 bleef. Voor het laatste kwartier kwam bij Vosmeer Aike Hommel in de ploeg voor Perry Verhees. Scheidsrechter G. van Ham uit Sint-Maartensdijk gaf twee spelers van WW een gele kaart. daarna over en uit een combinatie tussen Adrie Smits en Johan Elen- baas haalde een Borssele-speler de bal van de lijn. Het zat de thuisclub dus niet mee, maar na een half uur ging de bal op de stip na een over treding tegen Adrie Smits. Johan Elenbaas voltrok het vonnis. Bors sele kreeg nog één doelkans na een verdedigingsfout van Stavenisse, maar zonder resultaat. Tegen het einde verdween de bal uit een vrije trap van Nico Nooij net naast de kruising. Maar een overwinning voor de Tholenaren zou teveel zijn geweest in dit door scheidsrechter Arrebout prima geleide duel. Nieuwland 10 -22 ZSC 10-18 Stavenisse 10-15 Waarde 10-14 SVD 10-14 Apollo Cadzand Borssele Hoedek. Wissenk. 10 -12 9 -11 10 -11 9 - 9 8 - 8 Schijf 11 8 0 3 24 32- 19 WVV'67 12 7 3 2 24 25- 16 Achtmaal 12 6 4 2 22 25- 18 Oudemolen 12 6 3 3 21 21- 17 DEVO 11 6 2 3 20 25- 16 PCP 12 4 4 4 16 25- 29 RSV 11 3 3 5 12 13- 14 Vosmeer 11 3 3 5 12 16- 19 SC Kruisland 11 3 3 5 12 15- 21 SVC 10 3 2 5 9 14- 22 Lepelstraat B. 11 1 4 6 7 15- 21 TPO 12 1 3 8 6 9- 23 Stavenisse en Borssele hebben zaterdag de punten gedeeld, 2-2. Een terechte uitslag, aldus leider Bert v.d. Jagt. Tot tweemaal toe moest Stavenisse een achterstand goedmaken. In de beginfase waren beide ploegen nauwelijks gevaarlijk voor eikaars doelen. Daarna schoot Rien Smits uit een hoekschop net naast. Maar in de 20e minuut greep de Stavenisser verdediging slecht in, zodat een Zuidbevelander van dichtbij 0-1 kon inkoppen. Acht minuten later ver scheen de gelijkmaker op het score bord. Adrie Smits speelde zich goed vrij en bediende William Smits, die alleen op het doel afging en het beheerst afmaakte. Daarna schoot Adrie Smits nog in het zijnet. Tien minuten voor de rust belandde een pass van Stavenisse door het midden in de voeten van een tegenstander. Deze kon eenvoudig doorlopen en 1-2 aantekenen. Een weggevertje van de thuisclub. In de tweede helft kwam Borssele er nauwelijks meer aan te pas. Stave nisse was ook niet geweldig, maar werkte in ieder geval hard. Na vijf minuten ging een kopbal van Adrie Smits net naast. Wim Klippel schoot Het schoolvoetbalelftal van c.n.s. De Regenboog uit Tholen hoeft vol gend jaar niet ver te reizen voor de Zeeuwse titelstrijd. De organisatie heeft namelijk besloten dat dit toer nooi op woensdagmiddag 24 april in Oud-Vossemeer wordt gehouden. In het kader van het 50-jarig bestaan had voetbalvereniging Vosmeer daarom gevraagd en dat verzoek is gehonoreerd. Het meisjesteam van De Regenboog speelt op 8 mei in Oostburg om de Zeeuwse titel, het jongens-zevental van De Kraal uit Tholen komt die zelfde dag in Nieuwdorp in actie voor het provinciaal kampioen schap. Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos semeer: mevr. v.d. Zande-Schoep en mevr. C. Lindhout 27 p; mevr. Hermans en mevr. Van Dijke-Lindhout 24 p; mevr. C. van Mierlo en W. Lindhout 23 p; mevr. C. Free en mevr. M. v.d. Zande 13 p; mevr. Verschoor en mevr. A. Klip- pel 11 p; mevr. Van Dijke-de Wilde en mevr. L. van Poortvliet 10 p. Tholen: Mevr. F. Schellinger en J. Geu ze 25 p; mevr. S. Hoven en L. Soomers 24 p; H. Bal en A. Verkamman 23 p; mevr. D. Pigmans en mevr. T. Goode 15 p; mevr. A. Bal en mevr. C. Praat 15 p; mevr. Y. Verkamman en D. Schellinger lip. Smerdiek: Mevr. M. Bijl en mevr. C. van Mierlo 29 p; mevr. T. Goode en T. Leemreijze 27 p; mevr. M. Dane en mevr. C. Free 26 p; W. Bijl en mevr. S. Wolse 26 p; mevr. Van Driel en mevr. L. Verschoor 22 p. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. «-N J.A. Capelle (links) en D. Istha met de mooiste duiven van de tentoonstelling van De Zwaluw Oud-Vossemeer. Buitenhuis spoort de aanwezigen met de nodige kwinkslagen aan om de plankjes - op elk daarvan staan twee nummers - te kopen, roept af wat er te winnen is en bedankt bij gelegenheid de schenkers van de prijzen. Dan een draai aan het rad en wachten tot het stil valt. "Vierenze ventig!" klinkt het. Achter in het café wordt ja geroepen en gaat een arm de lucht in. Weer een gelukkige winnaar. Doosjes eieren, draaien varkensworst, hammen, mosselen, zakken duivenvoer en nog veel meer passeert in ijltempo de revue. Het is voor het eerst dat Hans Bui tenhuis het rad draait, want oud voorzitter Jan Egberts kan er door een knie-operatie niet bij zijn. Het gaat de 'invaller' prima af. Vrijdag avond en zaterdag worden 65 tot 70 ronden gedraaid. Tussendoor trekt oud-directeur Vroege van Die Hee- netrechtschool de prijzen van de grote verloting. En Jan Burgers loopt rond met een schrift waarin meegeraden kan worden naar het gewicht van een draai varkensworst. De stok met daaraan tien slagen hangt aan de zolder van het café, in plastic verpakt tegen de rook. Dick Vaders en Sint-Annalander Kees Rijnberg blijken maar enkele gram men naast het gewicht, 5870 gram, te zitten. Ze besluiten de worst te delen. 's Avonds worden bij opbod nog een aantal bonnen verkocht, die geschonken zijn en recht geven op een duif. De opbrengst daarvan is iets minder dan vorig jaar, maar altijd nog redelijk. In het zaaltje aan de andere kant van de gang is het aanmerkelijk stiller. In kooitjes langs de muur zitten degenen waarom het dit weekeinde eigenlijk gaat: de duiven. In totaal 25 mensen hebben 154 vogels inge stuurd. Iets meer dan vorig jaar, ter wijl er met name uit Sint-Philips- land minder deelname is omdat zaterdag in Rosmalen tegelijkertijd de landelijke NPO-bijeenkomst wordt gehouden met de huldiging van de winnaars van de diverse gro te vluchten. Van De Zwaluw zelf hebben 14 leden hun duiven op de tentoonstelling gezet. Plaatselijk keurmeester Toon van Daalen heeft de vogels beoordeeld. Andere jaren gingen de Ossendrechtenaren De Dooy en Bolders nogal eens met de prijzen slepen, maar nu is dat anders. "In onze vereniging zijn het bijna allemaal vliegduiven. Die heb ben dit keer, als het om minimale verschillen ging, de voorkeur gekre gen boven de showduiven", vertelt secretaris Piet Hommel. Voorzitter André Havermans vult aan dat de vereniging blij is met twee jeugdle den: Ramon Hendrikse en Ronald Bosters. Beiden doen aan de ten toonstelling mee en krijgen ook een prijs. Jan Capelle springt er dit jaar uit met drie eerste, een zesde en een negen de prijs. Hij heeft de mooiste doffer van de tentoonstelling. "Vorig jaar viel deze zelfde duif zowel in Oud- Vossemeer als in Sint-Philipsland in de prijzen. Het is een dagfonder, een goede vlieger", vertelt de Vosse meerse duivenmelker. Hij heeft op dit moment zo'n honderd duiven zit ten, heeft daar voldoende ruimte voor. Capelle kijkt terug op een heel goed vliegseizoen en is dan ook uitermate tevreden. Hij heeft zo'n tien jaar duiven - zijn zoon Adrie, op dit moment penningmeester van De Zwaluw, begon er toen mee - en is elk jaar nog in de prijzen gevallen. "Het belangrijkste is om je duiven goed gezond te houden en dat vergt tijd", zegt de Vossemeerder. Zijn clubgenoot David Istha knikt instemmend. Van hem is de mooiste duivin op de expositie, maar ze blijkt van Capelle afkomstig te zijn. Na 15 jaar duivensport is Istha prak tisch opnieuw moetenbeginnen omdat hij is verhuisd. "Ik heb mijn duiven moeten overwennen en ben er bij het opleren diverse kwijtge raakt." Dat het afgelopen vliegsei zoen voor hem niet best was, is voor Istha dan ook vanzelfsprekend. Voor zijn 26 duiven bouwde hij een prachtig nieuw onderkomen. Het bereiken van goede resultaten zal tijd kosten, realiseert de Vossemeer der zich. Oude dofTers: J.A. Capelle 1 en 6, J. de Dooy (Ossendrecht) 2, A. de Dooy (Ossendrecht) 3, L. Hoek 4, C. Rijnberg (St. Annaland) 5; zeer eervolle venmel ding J. Lindhout (St. Maartensdijk) en L. Hoek. Oude duivinnen: C. Hommel IA. de Dooy 2 en 4, H.T. van Hemert (St. Maar tensdijk) 3; zeer eervolle vermelding J. de Dooy; eervolle vermelding J. v.d. Repe (St. Annaland). Jarige doffers: J.A. Capelle I (tevens mooiste doffer), J. v.d. Repe 2, C. Rijn berg 3 en zeer eervolle vermelding, 4. J. de Dooy; eervolle vermelding J. Lind hout. Jarige duivinnen: J.A. Capelle I, A. de Dooy 2, J. de Dooy 3. Jonge doffers: P. Bolders (Ossendrecht) 16 en 10, A. de Dooy 2, J. de Dooy 3 en 12, Ronald Bosters 4, A. Havermans 5, J. v.d. Repe 7, D. Istha 8, J.A. Capelle 9, M. Meijer (St. Philipsland) 11; zeer eer volle vermelding I. Berkeij, eervolle ver melding J. Lindhout en A. de Dooy. Jonge duivinnen: D. Istha 1 (tevens mooiste duivin), J. Egberts 2, P. Bolders 3, 9 en zeer eervolle vermelding, H.T. van Hemert 4, J. de Dooy 5, Ronald Bos ters 6, A. de Dooy 7 en 8. Late jonge doffers: P. Hommel 1, J. Buitenhuis 2. Late jonge duivinnen: J. Krijger (Poort vliet) 1.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 17