VISSER ww FRANS BOUT Hebt U nieuws? Geldboete voor rijden onder invloed VERF NODIG? Ambtenaar erbij sociale zaken Café ver gunning intrekken was juiste beslissing Voorwaardelijke geldboete voor dronken schipper DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 23 november 1995 Tholen Botsing Slachtveld Zangavond Vishandel VERSE GEROOKTE en WARM GEBAKKEN VIS Voorrang Welgelegen Verblinde automobilist rijdt fletster aan Koningshuis belicht Klaverjassen Pietenparty Thjos Hoeve Buitenzorg Inbraak lege pastorie Oud- Vossemeer Biljarten Ongeluk Vossemeersedijk Scharretje bezuinigt Predikant beroepen Kerstversiering maken Oliebollen Toneelclubs repeteren Sint- Annaland Verkoping Tryfosa goed Biljarten Stavenisse Onder invloed achter stuur Geen PTT-bus Elenahof Laudate Dominum Fietspad Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen Wilgen knotten Verkoping Sint- Maartensdijk Klaverjassen Scherpenisse Duikers in nood J.C. Bijl kampioen De Zeebaars AOV tegen grondverkoop Auto belandt in tuin Kerst-hobbymarkt Voor Woord en Daad Openbare les Excelsior Rien Konings kampioen bij De Knorhaan Aanrijding Sint Philipsland Sinterklaasactie Hervormde kerkeraad Verkoping Adullam Predikbeurten Weekend diensten '2 Twee auto's raakten zaterdag licht beschadigd bij een botsing op het Slachtveld. Omstreeks kwart over twaalf reed daar een 28-jarige vrouw met haar voertuig achteruit. Daarbij verleende ze geen vrije doorgang aan een 62-jarige automo bilist die over het Slachtveld reed. Zaterdag 2 december wordt er in de Nederlandse Hervormde kerk een zangavond georganiseerd ten bate van de stichting Ontmoeting. Het gemengd koor Vox Humana, onder leiding van P. Heijboer en het jonge renkoor Shaloom, onder leiding van C. Egas, verlenen medewerking. Ds. J. van Dijk verzorgt de opening en spreker is A.J. Vink van de stich ting Ontmoeting. De zangavond begint om half acht. Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 0166-605074 Op zoek naar goede en compleet verzorgde visschotels en vishapjes? Wij zijn het juiste adres!! Tevens uw adres voor Tot ziens in de winkel Advertentie I.M. Fietsers en bromfietsers die over het fietspad op de Oud-Vossemeerse- dijk de voormalige Langeweg (tegenwoordig Welgelegen) passe ren, moeten voortaan voorrang ver lenen aan al het verkeer op die weg. De provincie denkt met dit besluit de veiligheid van de (brom)fietsers te dienen. Doordat de voormalige Langeweg de ontsluiting wordt voor het industrieterrein Welgelegen, zal het verkeer hier toenemen. Omdat bovendien een reconstructie van de T-splitsing is uitgevoerd, zal het verkeer vanaf het industrieterrein geneigd zijn om voorrang te nemen. Om onduidelijke en gevaarlijke situ aties te voorkomen is de provincie, na overleg met de politie, tot deze oplossing gekomen. De Oud-Vosse- meersedijk is een voorrangsweg. Op de zuidelijker gelegen kruisingen met de op- en afritten van de brug houden fietsers en bromfietsers wél voorrang op het autoverkeer. Een 46-jarige fietster raakte zater dagmorgen gewond toen ze werd aangereden door een 22-jarige auto mobilist op de Koningin Juliana- straat. De man reed omstreeks tien uur over de Prinses Beatrixstraat en sloeg linksaf de Koningin Juliana- straat in. Hij werd echter verblind door de laagstaande zon en daardoor zag hij de fietster en een aan de rech terkant van de weg geparkeerde auto over het hoofd. Hij reed zowel de vrouw als de auto aan. De fietster kwam ten val en klaagde over pijn in haar rug. Ze werd naar ziekenhuis Lievensberg gebracht voor onder zoek. De twee auto's raakten bescha digd aan bumper en carrosserie. De plattelandsvrouwen werden op hun laatste bijeenkomst heel wat wijzer over koningin Wilhelmina. Mevr. A. Boxhoorn-Urbanus vertel de de dames veel over deze vorstin, en met name over de periode van de Tweede Wereldoorlog. De belang rijkste feiten zijn hierover wel alge meen bekend, maar hoe ze gedwon gen werd Nederland te verlaten en hoe ze in Engeland verder leefde, was voor vele aanwezigen nieuw. Mevr. Boxhoorn haalde veel anec dotes aan. "De dames hingen aan haar lippen", zei de voorzitter na afloop. De spreekster heeft in ieder geval de koningin in een ander licht gezet. Op de volgende bijeenkomst van de plattelandsvrouwen, 18 december, wordt er kerst gevierd. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoratles GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Carlo Hage heeft donderdag de competitiewedstrijd van klaverjas- vereniging stad Tholen gewonnen. Tweede werd Wim Schot, derde Herman Oldenburg gevolgd door Marion Opree en Hannie Kurvers. Op 16 december houdt men een kerstklaverjastoernooi om half acht in café De Kroon. De jongerensoos Thjos organiseert zaterdag een Pietenparty in gemeen schapscentrum Meulvliet. Iedereen van twaalf tot zestien jaar is welkom onder het motto 'Wie zoet is, krijgt lekkers'. Het feest duurt van half acht tot elf uur. Omdat de Raad van State goedkeu ring heeft onthouden aan het bestemmingsplan Buitenzorg III (de tweede herziening) moeten B. en W. een nieuwe herziening vaststellen. Het gaat bij deze zaak om Hoeve Buitenzorg die bewoond wordt door D.J. van Gorsel die de grond pacht van de gemeente. De gemeente wil de grond gebruiken voor woning bouw maar de pachter' ging daarte gen in beroep. De Raad van State gaf Van Gorsel gelijk en bepaalde dat de gemeente moet wachten tot het pachtcontract is afgelopen. B. en W. willen de nieuwe herziening (de vierde) nu afstemmen op de duur van het pachtcontract van Van Gor sel. Dat betekent dat alle procedures (hoorzitting, ter visie legging en beroepsmogelijkheden) afgerond zijn op het moment dat de pacht afloopt. De gemeente kan dan meteen met de sloop en het bouwrijp maken van de grond beginnen. Het stedebouwkundig adviesbureau is gevraagd een "offerte in te dienen voor deze herziening. De commissie ruimtelijke ordening is gisteravond gevraagd advies uit te brengen over deze prijsopgave. In de nacht van vrijdag op zaterdag is er ingebroken in de leegstaande pastorie van de Gereformeerde Gemeente aan de Burg. v.d. Hoe- venstraat. De daders drongen binnen door een ingeslagen ruit. De woning was doorzocht, maar er wordt niets vermist. Doordat er nog meubilair in staat en de vitrage voor de ramen hangt, lijkt het net alsof de pastorie bewoond is. Maar de woning staat leeg sinds het vertrek van dominee Gunst eerder dit jaar. Voorlopig blijft dat nog zo, want G.J. van Aalst te Ridderkerk heeft bedankt voor het op hem uitge brachte beroep. Uitslagen van biljartvereniging De Treffers. Kwartfinale beker: D. van Driel-P. de Leeuw 8,15-10; J. Geu- ze-B. den Hollander 9,34-10; P.H. Hommel-C. Burgers 7,64-10; J. Burgers-M. Hendrikse 9,8-10. De winnaars gaan door naar de halve finale. Inhaalwedstrijden: K. Geuze- P. Hommel 6,07-10; L. van Wezel- P. Hommel 4,16-10. De kortste par tij van achttien beurten werd gespeeld door C. Burgers die tevens de hoogste serie van 21 caramboles maakte en het beste gemiddelde van 3,56 haalde. Een 52-jarige man uit Purmerend kwam donderdagmiddag met de schrik vrij bij een eenzijdig auto ongeval. Hij reed omstreeks tien over vier over de Oud-Vossemeer- sedijk vanuit de richting Tholen. Aan de rechterkant van de weg raak te de man in de berm. Hij schrok en wilde corrigeren, maar daardoor raakte de wagen in een slip en kwam aan de overkant van de weg tegen een paar bomen tot stilstand. De bestuurder bleef ongedeerd, maar zijn auto moest worden weggesleept en is vermoedelijk total-loss. Penningmeester mevr. T. Rijnberg kondigde op de ledenvergadering van hengelsportvereniging 't Schar retje aan, dat er bezuinigd moet wor den. Het financieel verslag gaf aan, dat de inkomsten zijn gedaald omdat er geen grote wedstrijd is georgani seerd. Verder heeft de braderie geen winst opgeleverd en daarom zal 't Scharretje hier volgend jaar niet meer aanwezig zijn. Ook aan de gro te clubactie doet de hengelsportver eniging niet meer mee. De kas bevat momenteel 2935 gulden. C. Plom pen trad af als voorzitter, maar er kon tijdens de vergadering niemand worden gevonden om de vacature in te vullen. Er waren ook slechts elf leden aanwezig. Secretaris J. Ver hees meldde dat het ledental was gedaald van 156 naar 144. Ook het bezoek van de wedstrijden liet te wensen over. Als reden hiervoor werden de slechte vangsten in de Oosterschelde aangevoerd. Toen men het in de Westerschelde pro beerde, waren de vangsten veel beter. Over de wedstrijden werd beslist, dat men zo mogelijk het strand vermijdt omdat dit te ver weg is. Verder zal 't Scharretje de lijnen niet meer uitwerpen in de Ooster schelde en in de Westerschelde zal het bestuur proberen de betere par- coursen te benutten. In speciale gevallen wijkt men uit naar Waarde. Het volgende seizoen worden er negen clubwedstrijden en een bout wedstrijd gevist. Dit jaar wordt de boutwedstrijd op 23 december van half twee tot vier uur aan Schore 3 gevist, 't Scharretje zal ook proberen weer een Deltawedstrijd te organise ren. Verder wordt er bekeken of er een vergunning te krijgen is om te mogen vissen op het Schelde-Rijn- kanaal. C. Dam en T. Bosters vroe gen hoe het zat met het meten van de vis. Besloten werd dat twee bestuursleden na afloop van iedere wedstrijd de vissen meten. Daarom worden de leden verplicht om voor taan een emmer mee te nemen waar in de vis in wat water bewaard kan worden. Tenslotte werd er ook nog besloten de dagprijzen af te schaffen en in het vervolg eenmaal per jaar aan de winnaars prijzen uit te reiken van gelijke waarde. Op dominee A.G. Boogaard is een beroep uitgebracht door de Christe lijk Gereformeerde Kerk te Rotter dam. Dinsdagavond hielden 22 leden van de algemene vrouwenbond zich bezig met het maken van kerstver siering. Er kon gekozen worden tus sen een kerstbal en een kersthuisje. In beide gevallen moest op piep schuim met spelden een groot aantal gekleurde lovertjes vastgezet wor den. Een bewerkelijk karwei, want één bal telde meer dan honderd lovertjes. Maar het resultaat mocht er, na drie uurtjes werken, dan ook zijn. De activiteitencommissie van voet balvereniging Vosmeer bakt zater dag oliebollen. De opbrengst van de verkoop van deze lekkernij is bedoeld om de clubkas te verster ken. De twee toneelverenigingen in ons dorp zijn druk in de weer met de repetities voor hun komende uitvoe ringen. Rederijkerskamer Eendracht zet op 16 december het blijspel 'Drie droevige dames' van Emile Lotz op de planken. De regie is in handen van Cees van Broekhoven. Sint Joseph treedt op 6 én 20 januari voor het voetlicht. De klucht 'De rare familie' van Arnold Bach werd ook in 1975 al eens door de vereniging opgevoerd. Geert Uytde- willigen voert de regie. De Hervormde vrouwenvereniging Tryfosa deed woensdag op haar ver koping goede zaken. Na een drukke middag die werd afgesloten met het bekend maken van de prijswinnaars, kon de penningmeester een opbrengst van 4940 gulden noteren. Op maandag 27 november wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Bij biljartvereniging De Hoop liep het spel van K. Smits niet goed en hij verloor kansloos van D. van Wijk met 6,33-10. Smits speelde ook zijn tweede partij onder zijn gemiddelde en hij verloor met 9,33- 10 van G. Rijnberg die eveneens zijn gemiddelde niet haalde. R. Keur speelde de kortste partij van vijftien beurten en versloeg daarin L. Men- heere met 10-4,6. Keur speelde slechts één poedel. M. Elenbaas verloor weer twee partijen. De eer ste tegenstander was A. van Poort vliet die goed speelde en won met 6,28-10. Ook T. van Poortvliet was te sterk voor Elenbaas en het werd 7,71-10. T. van Poortvliet haalde het beste gemiddelde van 2,6 en speelde tevens de hoogste serie van twaalf caramboles. E. van Poortvliet blijft winnen en versloeg deze keer P. Quist met 10-5. De politie hield in de nacht van woensdag op donderdag een 35-jari- ge automobilist staande die te diep in het glaasje had gekeken. Op het politiebureau blies hij 460 pg/1 (ongeveer 1 promille). De man kreeg een rijverbod van vier uren en moet zich binnenkort verantwoor den voor de officier van justitie in Middelburg. De directie van de Elenahof heeft bij PTT post tevergeefs gepleit voor een tweede brievenbus in het dorp. Voor de ouderen in het woonzorg centrum zou dat heel gemakkelijk zijn, zeker in de herfst en de winter, met minder gunstige weersomstan digheden. De brievenbus bij het postagentschap Priem-Wielaard in de Wilhelminastraat is dan wat ver. Een tweede brievenbus bij Elenahof zou ook gunstig zijn voor de bewo ners van de nieuwe wijk aan de Bos- wei en de toekomstige woonwijk aan de andere kant van de Poststraat. Het christelijk gemengd koor Lau date Dominum, onder leiding van I. Riedijk, deed zaterdagavond mee aan een kooravond van de koninklij ke christelijke zangersbond Zeeland in de Nederlandse Hervormde kerk te Kapelle. Er waren tien deelne mende koren. Een jury deelde een rapport uit aan de deelnemers met tips waarmee de koren en dirigenten hun voordeel konden doen. De beoordelingen werden toegelicht door jurylid I. Ruissen uit Wemel- dinge. Laudate Dominum behaalde een fraai rapport met de nummers: 'Praise the Lord' van R.H. Prichard, 'Das Wort werd Fleisch' van C.C. Deedekind en 'King all-glorious' van C. Wesley. Gedeputeerde staten hebben de landinrichtingscommissie gevraagd om bij de verkaveling de provincie MAGERE HAMLAPPEN SCHNITZELS NASI-VLEES CORNEDBEEF RUNDERTONG ACHTERHAM SELLERY-SALADE donderdag, vrijdag en zaterdag 23,24 en 25 november 1 kg.ƒ10,50 100 gram1,60 500 gram4,75 100 gram1,35 100 gram2,85 100 gram2,25 150 gram1,95 maandag, dinsdag en woensdag 27,28 en 29 november GEHAKT 1 kgƒ10,50 VLEES MET RANDJE 1 kgƒ13,50 VERSE WORST 1 kg7,95 BLINDE VINKEN 5 halen4 BETALEN de benodigde gronden toe te bedelen voor de voltooing en verbetering van het fietspad naar Sint-Maartens dijk. Overigens worden de gronden dan pas in 1999 overgedragen zodat eerder niet met aanleg kan worden begonnen. De provincie, die eerder de aanleg van het fietspad niet als prioriteit zag, is inmiddels tot inkeer gekomen en gaat het project op een nieuw urgentieschema plaatsen. De natuurvereniging kan nog men sen gebruiken om te helpen bij het knotten van wilgen aan de Zandweg en de Oudelandsedijk. Het karwei staat zaterdagmorgen vanaf half tien op het programma. Vrijwilligers moeten zelf laarzen meebrengen. Ze kunnen zich melden bij J. Bijl, tel. 602989. De vrouwenvereniging Stavenisse houdt woensdag 29 november de jaarlijkse verkoping in de zaal bij de kerk van de Oud-Geref. Gem. aan de Pr. Bernhardstraat. Belangstellen den kunnen er terecht van drie uur tot half negen. De opbrengst komt ten goede aan de Mbuma-zending en de stichting Adullam. M. den Haan heeft vrijdag de inhaal wedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars nipt gewonnen met 4757 punten. Den Haan werd op de voet gevolgd door A. Koetsier en J. van der Werf met respectievelijk 4731 en 4721 punten. De uitslag: 1 M. den Haan 4757 p; 2 A. Koetsier 4731 p; 3 J. van der Werf 4721 p; 4 A. Arts 4589 p; 5 J. van Zetten 4567 p; 6 L. Kampman 4419 p; 7 R. Waasdorp 4373 p; 8 R. Koetsier 4247 p. Het klassement wordt aangevoerd door: I J. van der Werf 29.527 p; 2 J. van Splunter 28.752 p; 3 R. Waas dorp 28.346 p. Twee duikers raakten zondagmid dag in nood bij Gorishoek. Beiden waren te water gegaan, maar toen ze terug wilden keren, bleken ze al 200 meter uit de kant te zwemmen. Teruggaan bleek onmogelijk we gens de sterke stroming door het opkomende water. Met een lamp seinden ze naar de wal en dat werd opgemerkt door de opvarenden van een sportvissersboot. Het schip nam de duikers aan boord en leverde ze af aan de veersteiger van Gorishoek. De inmiddels gewaarschuwde brandweer hoefde zodoende niet meer in actie te komen. J.C. Bijl is algemeen kampioen geworden van hengelsportvereni ging De Zeebaars. Bijl behaalde 678 punten met dertien vissen. Eerste dame werd mevr. G. v.d. Werff- Tichem met 662 punten en veertien vissen. De Hoogesteger trofee - voor degene die het hoogste aantal vissen uit het water haalde - was voor P. Breure die negentien exemplaren verschalkte. L. Poot won de aan moedigingsprijs (voor degene die over zijn zeven beste wedstrijden, de minste punten behaalde). R. Ane- maet haalde de grootste vis van 1145 gram boven water. Van de zestig leden die dit jaar meededen aan de wedstrijden eindigden als eerste twintig: 1 J.C. Bijl 678 p; 2 R. Anemaet 666 p; 3 mevr. G. v.d. Werff-Tichem 662 p; 4 P. Bijl Mzn. 657 p; 5 L. Bijl Mzn. 656 p; 6 P. Breure 653 p; 7 J. van Tiggele 649; 8 A. Faber 640 p; 9 P. v.d. Werff 638 p; 10 A. Arts 636 p; 11 mevr. J. Munter-Geluk 635 p; 12 C. de Graaf 633 p; 13 A. v.d. Hoek 623 p; 14 J. Vriens 621 p; 15 G. Boogerd 619 p; 16 M. Bijl 617 p; 17 C. v.d. Werff Azn. 610 p; 18 mevr. T. van As-de Jonge 599 p; 19 A. Munter 598 p; 20 R. van Tiggele 595 p. De winnaars werden vrijdag bekend gemaakt op de jaarlijkse feestavond. Zaterdag 2 december wordt het seizoen afgeslo ten met een boutwedstrijd. Het komt zelden voor, maar maan dagavond stemde AOV-raadslid mevr. M.H. Schot-de Hoog tegen de grondverkoop aan de Westzee- dijk/Kaaistraat aan bouwbedrijf Weggemans. "Is de woningstichting Advertentie I.M. Beter Wonen deze grond ook aange boden?", wilde mevr. Schot weten. "Nee", was het korte antwoord van de burgemeester. "Dan ben ik tegen", was de reactie van het AOV- raadslid. Beter Wonen is destijds nogal verbolgen geweest op de gemeente omdat de woningstichting deze grond graag had willen hebben voor de bouw van bejaardenwonin gen, vlakbij en op gelijke hoogte met de winkelvoorzieningen. Tegen de grondverkoop aan Civiel Tech nisch Adviesbureau Scherpenisse aan de Julianastraat/Zuidstraat waren geen bezwaren. In beide gevallen gaat het om vullen van gaten in de dorpskom met huizen en garages. De grondprijs is 75 gulden per m2. Een 31-jarige automobiliste uit Sint- Maartensdijk vernielde zaterdag morgen met haar voertuig een tuin hek van een woning op de hoek van de Deestraat en de Noordstraat. De vrouw stak omstreeks elf uur vanuit de Burgemeet de kruising met de Deestraat over en wilde de Noord straat inrijden. Daarbij kreeg ze ech ter geen voorrang van een 26-jarige automobilist die over de Deestraat in de richting van de voetbalvelden reed. Bij de botsing werd de auto van de vrouw de tuin van de hoek woning in geduwd en vernielde daar een hek. De beide bestuurders kwa men met de schrik vrij. De auto's lie pen blikschade op. Zaterdag wordt er in dorpshuis 't Ouwe Raed'uus een kerst-hobby- markt gehouden. Meer dan twintig deelnemers laten de bezoekers ken nismaken met de diverse hobby's die ze beoefenen. Er worden voorbeel den getoond en men kan informatie krijgen en materiaal kopen. De hob- bymarkt duurt van twee tot vijf uur. De zangavond in de N.H. Kerk heeft 1463 gulden opgebracht voor de stichting reformatorische hulpactie Woord en Daad. Ds. A. Egas ver zorgde de opening in een volle kerk, waarin de gemengde koren de Lof- stem uit Scherpenisse en Asaf uit Goes zongen. Solisten waren tenor J. Baay en bariton K. Deurloo, bei den uit Tholen. Verder verleenden drie organisten hun medewerking: Mariëlle Wessels, H. Guiljam en J. de Graaf. Gymvereniging Excelsior biedt iedere geïnteresseerde morgen avond, vrijdag, een kijkje in de keu ken tijdens een openbare les. Eén aantal leden (er zijn er 119), van kleuters tot senioren, laten zien wat ze geleerd hebben. Daarnaast wordt er een verloting gehouden. De les begint om zeven uur in de gymzaal aan de Burgemeet. Rien Konings is algemeen kam pioen geworden bij hengelsportver eniging De Knorhaan. Peter Sakko werd jeugdkampioen. De Knorhaan vierde vrijdag haar eerste lustrum met een mosselavond en tevens maakte men van de gelegenheid gebruik om de kampioenen te huldi gen. De voorzitter vertelde vooraf dat er dit jaar weer meer sportvissers meegedaan hebben aan de wedstrij den van De Knorhaan, maar dat de vangsten minder waren dan vorig seizoen. Rien Konings werd gehul digd als algemeen kampioen en Peter Sakko als jeugdkampioen. Tiny Hage ving de grootste platvis. Het eindklassement was: 1 Rien Konings 481 p; 2 René Lisseveld 480 p; 3 Cor Bolier 476 p; 4 Theo de Bruin 475 p; 5 Peter v.d. Sterren 473 p; 6 Hans de Bruin 472 p; 7 Bram Rijnberg 467 p; 8 Frans van Moorsel 463 p; 9 Peter Sakko (jeugd) 457 p; 10 Paul v.d. Sterren 457 p; 11 Mar- loes v.d. Sterren (jeugd) 456 p; 12 Henk Bolleboom 452 p; 13 Piet de Jong 452 p; 14 Kees Bolier (jeugd) 451 p; 15 Ton de Baat 449 p; 16 John Neele 448 p; 17 Rien Voshol 443 p; 18 M. Lisseveld 439 p; 19 W. van Dijke 436 p; 20 Jacco Hage 435 p; 21 Daniel Schipper 435 p; 22 Tino Brasz 432 p; 23 Kees Dekker 432 p; 24 Luuk Bezemer 430 p; 25 Hilbert Brinkman (jeugd) 429 p; 26 Alfred van Vossen (jeugd) 428 p; 27 Fred Michels 428 p; 28 Tiny Hage 420 p. Een 32-jarige automobiliste uit Scherpenisse is maandagmiddag op de Bram Groenewegeweg in botsing gekomen met een tractor met aan hanger. Er ontstond lichte schade. De tractor, bestuurd door een 19- jarige inwoner van Sint-Maartens dijk, wilde linksaf slaan de Noord- dijk op. Daarbij zou geen richting zijn aangegeven. De automobiliste wilde de tractor juist op dat moment inhalen. Daardoor raakte de tractor de auto rechtsachter. Morgen begint de middenstandsver eniging met de jaarlijkse sinter klaasactie die tot en met vijf decem ber duurt. Er doen - net als vorig jaar - twaalf middenstanders aan mee. De eerste trekking vindt plaats op 29 november. De prijzen zijn dan: tien flessen wijn en vijftien banketlet ters. Tien Mimo-waardebonnen en evenveel geschenkdozen badschuim vallen te winnen bij de tweede trek king op 2 december. De grote trek king vindt plaats op 6 december. De eerste prijs is hier een fiets en verder zijn er vier waardebonnen van 100 gulden, negen van 50 gulden en zes bonnen van 25 gulden. De kerkeraad van de Hervormde Gemeente heeft een aantal kandida ten voorgedragen voor het ambt van ouderling. In de vacature van J. Everaers is het dubbeltal G. van Herk en M. Tichem voorgedragen. Voor uitbreiding met één ouderling zijn P. van Halum en L. van Leenen kandidaat. Op 1 december kunnen de leden van de Hervormde Gemeente hun stem uitbrengen. Zaterdag wordt in het verenigings gebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente aan de Voorstraat de jaar lijkse verkoping gehouden ten bate v^iède stichting Adullam (gehandi- IjKenzorg) en de Mbuma zending. Ër is van alles te koop zoals: onder goed, boeken, babbelaars en boeren kaas. De verkoping duurt van één tot vier uur. Onze redactie staat voor U klaar. Bel 0166-652752 Ook per fax 0166-653318 kunt U berichten doorgeven. Postadres: Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland Het gemeentebestuur wil het aantal banen bij het bureau sociale zaken per 1 januari uitbreiden met 1,6. Dat is nodig om het extra werk te kun nen uitvoeren dat de invoering van de nieuwe algemene bijstandswet meebrengt. Ook is extra mankracht nodig omdat er meer gedaan gaat worden aan schuldbemiddeling. Tenslotte gebeurt op dit moment een deel van het werk (controles en ont wikkelen nieuw beleid) onvolledig. Ook daaraan kan met extra perso neel wat aan worden gedaan. Eigenlijk zouden 2,6 banen bij sociale zaken nodig zijn, maar b. en w. houden er vast rekening mee dat vanaf 1997 het innen van eigen bij-< dragen van bewoners van bejaarden centra verdwijnt doordat de wet op de bejaardenoorden vervalt. Daar naast wordt een toename verwacht van het aantal aanvragen op grond van de wet voorzieningen gehandi capten en zullen gemeenten waar schijnlijk ook een taak krijgen ten aanzien van armoedebestrijding. Van de arbeidsbureaus zal een aan tal regelingen naar de gemeente worden overgeheveld in het kader van de wet inschakeling werkzoe kenden, bijvoorbeeld werkerva ringsplaatsen. Voor de personeels uitbreiding is 43.000 gulden nodig. Daarnaast wil de gemeente voor 1996 opnieuw een beroep doen op het Europees Sociaal Fonds voor een bijdrage in het kader van het toeleiden van langdurig werklozen naar arbeid. Op dit moment wordt daarvoor iemand ingehuurd van de stichting keuzebegeleiding onder wijs en arbeid (Skoa), wat op jaarba sis 65.000 gulden vergt. Beide zaken worden maandagavond besproken in de commissie welzijn. Een geldboete van 1250 gulden waarvan 500 gulden voorwaardelijk kreeg een 47-jarige automobilist uit Oud-Vossemeer van de Middel burgse politierechter omdat hij onder invloed van alcohol een auto had bestuurd. Daar bleef het niet bij, want als stok achter de deur gaf de rechter ook nog eens zes maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar. Verder moet de Vos- semeerder een tweedaagse alcohol- verkeerscursus volgen. De man raakte 29 juli na cafébezoek met zijn auto in de sloot, waarna hij vier dagen zijn rijbewijs kwijt was gezien de 585 microgram bij de blaastest. Daardoor kon hij zijn werk als beroepschauffeur niet uit oefenen. Overigens kwam de Vosse- meerder nog goed weg omdat de meetapparatuur op het Thoolse poli tiebureau defect was. Er kon daar door pas met vertraging in Bergen op Zoom van een ademanalyse- apparatuur gebruik worden gemaakt en toen was het alcoholgehalte al verminderd. Zondag 26 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk. wo 29/11 15 u. ds. Van Dijk, huwe- lijksbev. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Karreman, Rijswijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Baas. 17 u. zangdienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. ds. Peters. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen, Stavenisse. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. De Ruiter, Genderen. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastor Verlijsdonk. zo 9.30 u. pastor Wiertz. vr 24/11 9 u. pastor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Van Eckeveld, Sint-Phi- lipsland. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Vermeij. 14 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder, Oud-Vossemeer. 18 u. ds. Van Kooten, Nieuwerkerk a.d. IJssel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 19 u. ds. De Goei. Het gemeentebestuur kon niet anders dan de eerder verleende drank- en horecavergunning voor café De Hoop te Oud-Vossemeer intrekken. Dat schrijven gedeputeer de staten in hun beslissing om het bezwaar hiertegen van mevrouw J. Vaders-Verwijs ongegrond te ver klaren. Dat inmiddels dhr. Vaders aan het studeren is voor de benodig de papieren én tegen het weigeren van een ontheffing op grond van de drank- en horecawet een bezwaar loopt bij het bedrijfschap horeca, doet volgens g.s. niet ter zake. De inspectie drankwetgeving, die g.s. adviseerde, vindt juist dat beide aan gevoerde redenen benadrukken dat er in het bedrijf sprake is van schijn- beheer. Bij de vergunningaanvraag was aangegeven dat bedrijfsleidster mevrouw Scheepers 38 uren per week in loondienst zou treden. Onderzoek door de inspectie wees uit, dat dit maar 15 uren per week was, terwijl de vrouw op het tijdstip van het onderzoek was ontslagen. De in mei 1994 verleende vergun ning werd daarom, op advies van de inspectie, in augustus weer door burgemeester en wethouders inge trokken. Als eerder de juiste gege vens zouden zijn verstrekt, zou de vergunning nooit zijn verleend. Op grond van de drank- en horecawet heeft het gemeentebestuur dan ook juist gehandeld door de vergunning alsnog in te trekken, vinden g.s. Mevrouw Vaders kan tegen de beslissing in beroep gaan bij de rechtbank in Middelburg. Een 49-jarige schipper die in januari op het Schelde-Rijnkanaal onder invloed van alcohol een aanvaring veroorzaakte,is door de Middel burgse politierechter veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van 500 gulden. De officier van justitie had 500 gulden boete geëist. Zes dagen na de aanvaring was dezelfde schip per in Dordrecht wegens varen onder invloed (in 1994) al veroor deeld tot een boete van 1500 gulden en een voorwaardelijke gevangenis straf van drie weken. Het ongeluk gebeurde in een bocht ten noorden van Tholen, waar het kanaal 150 meter breed is. Met het motorschip Aleida voer de beschon ken schipper rechtdoor en ramde de Deo Volente midscheeps aan bak boordzijde. De Deo Volente liep daarbij zware schade op en maakte water. De Aleida, die dezelfde mid dag ook al oT> een strekdam was gevaren bij het uitkomen van de Volkeraksluizen, werd aan de boeg beschadigd. De ademanalyse die de gewaarschuwde politie uitvoerde, wees een alcoholgehalte van 640 pg/1 (zo'n anderhalf promille) aan. De schipper kreeg een vaarverbod van acht uren. De rechter in Middelburg hield rekening met de financiële positie van de man. Diens verzekering had beslag gelegd op de Aleida en het voor 670.000 gulden verkocht om de anderhalve ton schade aan de Deo Volente te vergoeden. Boven dien had de man zijn vrouw na een echtscheiding moeten uitkopen. Inmiddels werkt hij in loondienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. Monster, Barneveld. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 14.30 u. ds. Linden, Haamstede. GEREF. GEM. 10 u. leesdienst. 14.30 en 18.30 u. ds. Melis, Nieuw- Beijerland. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. De Kok, Rotterdam (H.A.). Zaterdag 25 en zondag 26 novem ber Tholen, Poortvliet, Oud-Vos semeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen tel. 0166- 602350. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk tel. 0166-662400. St.Philipsiand en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 0167-572500 TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Navest, Ossendrecht tel. 0164-672475. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 0166-662596 WIJKVERPLEGING Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dagelijks 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 27/11 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 23 nov. t/m vrijdag 1 dec. donderdag 23 3.27 - 15.42 vrijdag 24 4.12-16.32 zaterdag 25 4.57-17.17 zondag 26 5.47-18.07 maandag 27 6.37 - 18.57 dinsdag 28 7.27 -19.57 woensdag 29 8.17 - 20.57 donderdag 30 9.17-22.02 vrijdag 1 10.27-23.12 wo 29/11 7.30 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2