Arbeidsbureau dag dicht voor protest Sint raakt zak duiten kwijt bij intocht Sint-Maartensdijk Drie Zeeuwse avonden ondanks doublure succes De beste wensen in De Meestoot Sint te paard in Sint-Philipsland De Schutse krijgt hydrocultuur cadeau Oorlogsherinneringen uit Stavenisse <mw Boekenmarkt in Ons Huis Scherpenisse Beheerscommissies zijn tevreden over opkomst Donderdag 23 november 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Medewerkers met petitie naar Rijswijk Het arbeidsbureau in Sint-Maartensdijk was donderdag vrijwel verlaten. Op één baliemedewerkster na werkte er niemand. Het personeel was samen met de andere mede werkers van de Zeeuwse arbeidsbureaus naar een pro testbijeenkomst in Rijswijk. Daar is het centraal bestuur van de arbeidsvoorziening gezeteld. Zo'n 125 mensen stonden daar donderdag op de stoep om te protesteren tegen de voorgenomen bezuining op de arbeidsbureaus in Zeeland van 50 procent. Vestigingen weg door A .J. Smits A.J. Smits uit Stavenisse was 11 jaar toen de Tweede Wereldoorlog uitbrakHet maakte een diepe indruk op hem. Achttien jaar na de bevrij ding stelde hij zijn herinneringen aan die tijd op schrift. Als feuilleton zijn ze de komende weken in deze krant te lezen. De drie Zeeuwse avonden die onlangs op dezelfde zater dag stonden gepland, zijn toch een redelijk succes gewor den. In het Holland Huis te Scherpenisse kwamen de meeste mensen (ongeveer 90) opdagen om te kijken naar de films van W. Cornelisse en naar cabaretier Piet Brak man. In 't Ouwe Raed'uus was het publiek zo'n 60 man groot en zij genoten van de cabaretgroep Zeeuws Plat. In Ons Dorpshuis te Anna Jacobapolder kwamen toch altijd nog vijftig mensen kijken en luisteren naar troubadour Engel Reinhoudt en het mondharmonica-ensemble The Multicats. IJspret Kerst- en nieuwjaarsgroeten in streekmuseum Koningshuis Enthousiast Op donateursavond van steunstichting Zo'n 45 sponsors en donateurs bezochten vrijdag de donateursavond van de stichting Vrienden van De Schut se uit Sint-Annaland. In de recreatiezaal werd een groot- beeldprojectieapparaat dat de stichting aan het bejaar denoord schonk, officieel in gebruik genomen. Ook werd een nieuw cadeau gepresenteerd: hydrocultuurbakken voor planten. Gemeente blijft achter Rolstoelbus De regering heeft besloten minder geld uit te trekken voor de arbeids bureaus. Het beschikbare bedrag moet door het centraal bestuur ver deeld worden over de diverse pro vincies. Het bestuur vond dat de problemen erger waren in de stede lijke gebieden dan in de dunner bevolkte provincies. Dus moesten provincies als Zuid- en Noord-Hol- iand minder inleveren dan Zeeland dat de helft minder zou moeten krij gen. Daar waren de Zeeuwse arbeidsbureaus het helemaal niet mee eens. Donderdag boden zij het centraal bestuur een petitie aan waarin ze pleitten voor minder kor ting op hun budget. Dat bedroeg tot nu toe 28 miljoen per jaar, maar dat zou nu dus naar 14 miljoen gaan. De actie vond donderdag plaats omdat het bestuur op die dag de begrotin gen van de diverse regio's besprak. Ook Krijnie Hoek uit Poortvliet van het arbeidsbureau in Sint-Maartens- De stichting Ontspanning Gehandi capten houdt zaterdag een tweede hands-boekenmarkt in clubgebouw Ons Huis te Scherpenisse. Er wor den van half twee tot half vijf enke le duizenden boeken aangeboden ten bate van de wekelijkse ontspan ningsavonden voor verstandelijk gehandicapten in de gemeente Tho- len. De stichting verzorgt deze avond al 25 jaar. dijk ging naar Rijswijk. "We hebben het centraal bestuur een petitie aan geboden voor minder korting. Jaren lang hebben we veel werk verricht in Zeeland. Er zijn echt dingen ver anderd en dat werd landelijk ook altijd erg gewaardeerd. Soms wer den we zelfs als voorbeeld genoemd", legt mevr. Hoek uit. "Dat wordt nu afgebroken als we het met de helft minder moeten gaan doen. Het is duidelijk dat je met zo'n kor ting op het budget niet de service kan blijven verlenen zoals dat nu gebeurt. Ik denk dat het onvermijde lijk is dat er ontslagen zullen vallen en dat er vestigingen gesloten wor den, misschien wel Tholen." De mensen konden donderdag het arbeidsbureau wel in en konden ook de vacatureboeken inzien, maar werden niet geholpen. Men had begrip voor de actie. "We hebben echt geen vervelende reacties gehad. Als onze baliemedewerkster uitge legd had waarvoor het was, vonden ze het allemaal wel goed. Want stel je voor dat je straks naar Goes moet om jezelf in te laten schrijven!", zegt mevr. Hoek. Het regionale bureau arbeidsvoorziening Zeeland kreeg in haar protest ook de steun van de pro vincie en enkele bedrijven. "Het centraal bestuur heeft de petitie aan gepakt en beloofd dat ze erover zou den praten", vertelt mevr. Hoek. "Eerst zou half december bekend worden of de bezuiniging doorgaat, maar nu willen ze er op 9 december over vergaderen en op 21 december nóg een keer. Dus ik ben bang dat het nog wel even kan duren en per 1 januari zou de bezuiniging ingaan. We hebben twee begrotingen inge diend. Eén met 50 procent van het budget en één met ongeveer 15 pro cent, iets wat wij redelijk vonden. En nu is het afwachten." Mijn herinneringen kunnen geen aanspraak maken op een chronologische volgorde. Maar als ik zo in gedachten terugga, staat me wel levendig voor de geest dat ons leven met het voortduren van de oorlogstoestand al maar moei lijker werd. Zo valt me in dat op zekere dag - ik denk in 1943 - in zekere zin het oor logsvuur in onze omgeving naderbij kwam. Mijn vader had samen met ome Jan Geluk een wei in pacht aan de Oudelandsedijk (de Sluuswaaje). We waren stekels aan het kappen. Lena en Mina van ome Jan, Bram van ome Kees en ik. Het was toen nog zo, dat heel die wei van elf gemeten aan één stuk beweid werd, door 5 koeien en 2 a 3 paarden van ieder; van ons en ome Jan dus. En wat konden er dan een stekels groeien. Zoals gezegd, op een mooie middag waren we daar aan het werk en ineens hoorden we, in het westen over zee, vliegtuigen. Hoog uit de lucht kwamen ze achter elkaar in duikvlucht naar beneden, tegelijk een ratelend mitrail- leurvuur afgevend. We zagen de machines over het dorp heen in wijde boch ten door de lucht scheren, en maar schieten. We dachten niet anders of ze hadden het op de bunkers en stellingen op het Scheld gemunt. We raakten er enigszins opgewonden van; we vonden het maar wat goed, dat de Duitsers daar eindelijk eens op hun kop kregen. Hoe lang die aanval geduurd heeft? Het leek me een hele tijd, maar het zal hooguit een kwartier geweest zijn. Maar wat bleek 's avonds toen we thuiskwamen? Dat niet de Duitse stellin gen beschoten waren, maar schepen op zee. Van toen af is dat niet meer opgehouden, tot onze evacuatie in februari 1944. Bij tijden kwamen de aanvallende jagers elke dag; dan 's morgens, dan 's middags. En dan ging er soms een week of langer voorbij zonder dat je ze zag. Wat zijn er een slachtoffers gevallen onder het schippersvolk. Want ze schoten heus niet alleen op Duitse marineschepen, maar op elke schuit of sleep met kasten die onderweg was. En daar was natuurlijk heel wat vervoer bij van materialen ten behoeve van de Duitse Wehrmacht. Door particuliere schippers werd er toen zoveel mogelijk 's nachts gevaren. Toch was er over dag ook altijd vaart. De bouw van de Atlantikwall moest doorgaan en....ver slond haast eindeloos materialen. Toen zijn de Duitsers begonnen om sche pen met bouwmaterialen te begeleiden met marinescheepjes. Die schoten dan op de vliegtuigen. Wat hebben we angsten uitgestaan, als de vliegtuigen kwamen terwijl we in het Nieuweland of in het Ouwland aan het werk waren. De jagers scheerden soms al schietend over je hoofd - dan regende het lege patroonhulzen - en als de luchtafweer terugschoot, ontploften de granaten boven je in de lucht. Wat was je dan bang voor de scherven. We doken dan gauw in een 'grippe', die waren er toen nog. Toen het voorbij was, probeerde je snel aan de zeedijk te komen om te zien wat er gebeurd was. Ik heb verschillende dode en gewonde mensen met een roeiboot aan wal zien brengen. En wat een schepen zijn er de grond in geboord. Er liggen hier in het Keeten en Mastgat nog wel wrakken uit die tijd. Eigenaardig was dat, voor zover ik weet, de Duitse stellingen nooit bescho ten zijn en de Duitsers vanuit hun mitrailleurposten ook nooit op de vlieg tuigen schoten. Misschien is dit ook wel verklaarbaar. De geallieerden kun nen gedacht hebben: laat de Duitsers daar maar bouwen en soldaten bren gen; die zitten daar voor ons minder gevaarlijk dan aan de Franse (inva- siejkust. (Wordt vervolgd) Deze zwarte piet liep vooraan de stoet bij de intocht in Sint-Maartensdijk. Hand in hand met drie kinde ren die hem de weg naar de Markt wijzen. Sinterklaas maakte met zijn tien zwarte pieten in Sint-Maartens dijk een rondrit van meer dan een uur. Gezeten in de open koets en voorafgegaan door muziekvereni ging Euterpe doorstond de goed heiligman wind, kou en af en toe wat regen. Een lange stoet van kinderen volg de het gezelschap. De zwarte pie ten deelden ondertussen snoep uit en maakten gekke capriolen. Op de Markt aangekomen wilde de sint een zak met geld overhandi gen aan burgemeester H.A. van der Munnik maar de zak met dukaten was verdwenen. Terwijl de sint door de burgemeester werd ontvangen en alle kinderen voor het gemeentehuis stonden, ontdekte de hoofdpiet twee stoute pieten die er met het geld vandoor waren gegaan. Ze hadden zich boven op een dak van een huis verscholen. Het was zaak de pieten zo snel mogelijk naar beneden te halen. Gelukkig was de brandweer vlak bij; met loeiende sirene reed de brandweerwagen het plein op. Met een lange ladder werden de pieten naar beneden gehaald. Gemakkelijk ging dat niet want de pieten lieten zich niet zomaar vangen en moesten met een touw aan de rug langs de ladder omlaag. De zak werd alsnog over handigd aan de burgemeester die het volgens de sint moet gebrui ken voor het behoud van 'recre atieve en culturele doeleinden'. De burgemeester was blij met het geld en ook blij-dat de sint weer naar de smalstad was gekomen om de kinderen te bezoeken. De burgemeester was niet bang dat sinterklaas verdrongen wordt door de kerstman, zoals wel wordt beweerd. Na de ontvangst en het oponthoud op de Markt toog het gezelschap (ook de burgemeester en zijn vrouw) naar recreatiecentrum Haestinge. Daar wachtte mr. Dia mond de sint en de kinderen op voor een voorstelling met goochel trucs en spannende kunstjes zoals liggen op een spijkerbed. En kon den de muzikanten van Euterpe hun stijve vingers van de kou, wat warmen in de foyer. Na afloop kregen de kinderen een zak snoep mee. Computerbeurs. Op zaterdag 9 december wordt er van tien tot vier uur de computerbeurs PC-discount gehouden in Leysdream te Roosen daal. Er worden hard- en software, spelletjes, onderdelen en boeken verkocht. Ook tweede hands artike len met garantie worden te koop aangeboden. Er zijn ruim 60 stand houders uit Nederland, België en Duitsland. Het Holland Huis in Scherpenisse was goed bezet op de avond die georganiseerd werd door Uit op Tholen. Door een ongelukkige coör dinatie waren er drie Zeeuwse avon den tegelijk in de gemeente, maar blijkbaar leden de voorstellingen daar niet teveel onder. In Scherpe nisse kreeg het publiek eerst een aantal historische films van de Thoolse cineast W. Cornelisse te zien. Ze werden vertoond door zijn schoonzoon Karei Dietvorst. Mevr. J. Meerman-Ottevanger voorzag de films ter plaatse van commentaar. Allereerst werden de aanwezigen welkom geheten door voorzitter M.D. Geuze van Uit op Tholen. Hij vond het vervelend dat er drie Zeeuwse avonden tegelijkertijd waren. "Maar", zei hij, "gelukkig was u zo verstandig om hiernaartoe te komen." Mevr. Meerman vertelde eerst nog enkele anekdotes in het Thools over ondermeer 'Schele Ger- rit de kasjesvent', vroeger een bekende figuur in Scherpenisse. Het publiek kreeg in de eerste voor stelling een bejaardenreis naar Bur gers dierenpark en natuurbad Warande in Oosterhout te zien. Er kwam in deze film uit 1938 veel Thoolse klederdracht voor en de onderlinge verschillen waren goed te zien. Toen het gezelschap met auto's weer terugkeerde naar Tholen werd het onthaald door muziekver eniging Concordia. Vervolgens kwam de strenge winter van '38/'39 in beeld. Cornelisse legde het uit- Prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. Het loopt tegen het ein de van het jaar en dergelijke wensen duiken binnenkort weer op. Meest al staan ze gedrukt op kaartjes die men krijgt van familie, vrienden of bekenden en op kerstpakketten en verpakkingen waarin de winkeliers hun koopwaar in december wikkelen. Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland besloot deze winter een speciale tentoonstelling in te richten van kerst- en nieuwjaarskaarten. De eerste kerstkaaren stammen uit Engeland, een land dat een grote tra ditie heeft op het gebied van 'gree- tingcards'. Een idee dat in Nederland al snel werd overgenomen, getuige de vele kaarten met 'Groeten uit...'. Dit soort wenskaarten en met name kerst- en nieuwjaarskaarten, heeft de laatste tientallen jaren ons land ver overd. In De Meestoof is van 22 december tot en met 6 januari een tentoonstelling van kerst- en nieuw jaarskaarten te zien. Het gaat hierbij echter niet om de eerste de beste kaarten, maar om grafische kunst werken van allerlei formaten die particulieren of kunstenaars speciaal lieten maken om aan hun relaties te sturen. De collectie die in Sint-Annaland te zien is, richt zich met name op de periode tussen 1920 en 1970. Onder de meer dan 100 kunstenaars die op dit gebied hun sporen verdienden, vindt men namen als Johan Melse (uit Goes), Pam Rueter, Nico Bul der, J. Buckland-Wright, W.J. Rozendaal, Thijs Mauve, J. Briedé en J.F. Doeve. De expositie is voor namelijk samengesteld uit Neder lands materiaal waarbij hout- en linoleumsneden, overwegend in zwart-wit, de boventoon voeren. Maar er zijn ook fraaie staaltjes van kleurtechniek te bewonderen. Ook enkele Duitsers toonden hierin hun talenten. De expositie wordt ingeleid met een geschreven nieuwjaarswens uit de negentiende eeuw. De nieuwjaars wensen waren al enkele eeuwen eer der in zwang, met name in de steden waar bedrijven gedrukte wensen aan de opdrachtgevers aanboden. Ook een vitrine met recentere kaarten is te zien. Daarbij komen namen als Jo Spier en Anton Pieck om de hoek kijken. Ook is er een hele serie kerstwensen te zien die ir. M.A. Geuze (oud-inwoner van Poortvliet) van de koninklijke familie kreeg toen hij kamerheer aan het hof was. Ook bijzonder is een kaart van de bekende schilder Jan Wiegers, door hemzelf gesigneerd. Verder wordt het streekmuseum versierd met kerstbloemstukken en de merklap- pententoonstelling blijft eveneens te bezichtigen. De expositie is op door deweekse dagen van kwart over twee tot kwart voor vijf te bekijken. De Meestoof heeft ook een wed strijd uitgeschreven. Iedereen kan tot 22 december een zelfgemaakte kerstwens naar het museum sturen. De mooiste en origineelste inzen ding wordt met een prijs beloond. Er zijn twee categorieën: jeugd en vol wassenen. Op de kaart moeten naam, adres en leeftijd van de inzen der vermeld zijn. Tussen de buien door arriveerde de sint met zijn gevolg zaterdag in de haven van Sint-Philipsland. "Hij komt, hij komt," riep een jongetje op de basalten pier in de haven van Sint-Philipsland. Op de Krabbenkreek had hij de boot van sinterklaas gezien; het kleine stipje in de verte bleek de mijter van de kindervriend uit Spanje te zijn. Heel langzaam maar zeker gleed de boot over het vlakke water in de richting van de wachtende kin deren op het havenplateau. Op de dijk bij het praathuisje stonden ook mensen te kijken. Muziekver eniging Concordia was inmiddels al gearriveerd om de sint muzi kaal welkom te heten. En ook het paard stond klaar want dat kon niet meer op de boot. Op de boot die was versierd met vlaggetjes, stonden de zwarte pieten te zwaai en. Een van hen speelde zelfs op een trompet. 'Hij komt, hij komt', met cadeau tjes. Overal op de boot stonden dozen in cadeaupapier. Het afmeren was geen probleem. Het was even na half een en er stond nog genoeg water in de haven zodat de sint, ondanks zijn hoge leeftijd, vrij gemakkelijk uit kon stappen. Rustig zwaaide hij naar de kinderen, liep op hen toe om ze een handje te geven en teke ningen in ontvangst te nemen. De pieten deelden pepernoten uit. Concordia speelde alvast een deuntje en het paard van de sint stond te trappelen van ongeduld. Toen Sint Nicolaas dan eindelijk op zijn paard wilde stappen, bleek dat voor de hoogbejaarde bis schop een hele inspanning. Niet alleen vanwege zijn leeftijd maar ook vanwege de rokken die hij onder zijn habijt draagt. Met wat hulp lukte het de sint dan toch om in het zadel te komen en kon de stoet vertrekken. Heel rustig liep het paard achter de muziek aan toen het wat begon te regenen. Op weg naar dorps-, huis De Wimpel waar de kinderen liedjes zongen en bij de sint moch ten komen zitten. Hij is gekomen. bundige ijsplezier van de Tholena- ren op de 'Kleine Vest' vast. Het draaiorgel De Mortier stond in 't Bosje opgesteld om het plezier te verhogen. Men zag jong en oud overrijden en sommige taferelen zorgden voor veel hilariteit en her kenning in de zaal. Verder kwamen aan bod: mooie plekjes op Tholen, de inundatie van Tholen in 1944 met droevige beelden van een eiland onder water, gymnastiek te Tholen in de jaren '50 met diverse vereni gingen en (naar alle waarschijnlijk heid) het vertrek en de terugkeer van de soldaten van het Zeeuwse batal jon naar Indië. Vervolgens was Piet Brakman aan de beurt. Hij bracht zijn programma 'Gescheiden afval'. Hij gebruikte het nieuwe vuilnis-ophaalsysteem als vergelijking voor het leven. Welke dingen gooi je weg en wat komt er dan in de grijze en wat in de groene container? En wat bewaar je? Brak man vergeleek ondermeer de poli tiek met een afvalbak: "Je licht het deksel op en dan komt er soms iets heel vervelends uit." De liedjes bracht de cabaretier in het (Zeeuws- Vlaams) dialect. De zaal kon bij een bepaald nummer ook het refrein meezingen in het Thools. "Want lalala klinkt in alle dialecten hetzelf de." Na afloop kregen de deelne mers een bloemetje of een fles wijn aangeboden. In Poortvliet stond het duo Zeeuws Plat op de planken in 't Ouwe Raed'uus. Rien de Jonge, bijge naamd Jilles de Puut, bewees zijn veertigjarige ervaring in het cabaret vak. Samen met zijn muzikale bege leider Rinus de Keizer bracht hij liedjes, verhalen en grappen in het Zuidbevelandse dialect. Ze lieten de bezoekers pas om elf uur weer naar huis gaan. M.M. Hage van de beheerscommissie noemt het optre den een succes. "Iedereen gaf enthousiaste reacties. En ook al was er concurrentie, toch zijn wij niet ontevreden met zo'n zestig bezoe kers. Het is zeker voor herhaling vatbaar." Ons Dorpshuis te Anna Jacobapol der werd ook redelijk bezet door ongeveer 50 mensen. Deze genoten van de bekende Bevelandse trouba dour Engel Reinhoudt. Zijn teksten en liedjes waren nu eens ernstig en dan weer humoristisch en vol nos talgie. Hij ging daarbij hoofdzake lijk in op Zeeuwse zaken, maar ook algemenere dingen kwamen aan de orde. Vervolgens trad het mondhar monica-ensemble The Multicats op. Eén van de drie leden van de groep, J.A.A. Winterberg, woont zelf in Anna Jacobapolder en is lid van de beheerscommissie. Het ensemble dat al op veel plaatsen speelde, ondermeer in Amerika, liet horen dat het kwaliteit in huis heeft. Van bewerkte klassieke stukken tot film muziek, het stond allemaal op het repertoire. Het publiek was na afloop in het algemeen zeer tevre den. J. de Jager van de beheerscom missie was dat zeker opk. "Het was de eerste keer dat we in Ons Dorps huis iets van deze grootte hebben georganiseerd. Want we krijgen nu ook subsidie van de gemeente. Wij zijn best tevreden met die 50 man publiek. Dat was overigens best gemengd. Er waren behalve mensen uit Sint-Philipsland en Anna Jacoba polder ook bezoekers uit ondermeer Oud-Vossemeer en Sint-Annaland. De acts waren totaal verschillend, maar het bleek een leuke combina tie." In Sint-Philipsland staat in dorps huis De Wimpel alweer een volgend programma op stapel. Op 29 decem ber treedt daar het poppentheater Robhetty op voor de kinderen. Advertentie I.M. Kids for Animals. Kids for Ani mals van de Dierenbescherming Bergen op Zoom is op zoek naar jeugdleiding. Deze mensen begelei den de kinderen tijdens ondermeer hun maandelijkse knutselochtenden, excursies of als er een spreker komt. Éénmaal per maand gaan de oudere kinderen helpen met schoonmaken en de honden uitlaten in het dieren asiel h'Onderdak. Mensen die inte resse hebben kunnen bellen met 0164-245244. Voorzitter A. v.d. Hoek opende de avond. "Verschillende malen heb ben we het geluid gehoord: Wat doet die stichting nu eigenlijk? Vandaar dat we deze bijeenkomst georgani seerd hebben, teneinde u vanavond enige duidelijkheid te verschaffen", zei de voorzitter. "De stichting is in het leven geroepen omdat vele bejaarden- en verzorgingscentra in den lande ons daarin zijn voorge gaan. Directeur J. Wesdorp van De Schutse kwam tot de conclusie dat zo'n stichting binnen de genoemde centra in wezen onmisbaar is." Van den Hoek schilderde het doel van Vrienden van De Schutse: het bevorderen van het welzijn van de bewoners. Om dat doel te kunnen verwezenlij ken, ging de stichting aan de slag met het inzamelen van gelden. Bedrijven op Tholen en Sint-Phi lipsland werden aangeschreven, net als de gemeente. "Alleen de gemeente heeft op ons verzoek van 16 februari 1994, om subsidie of een donatie, nog niet gereageerd. Maar een gezegde luidt: Ambtelijke molens draaien langzaam", zei v.d. Hoek. "Maar beter laat dan nooit, zullen we maar denken." De voorzitter bedankte alle bedrijven en kerken die wel op het verzoek hebben ge reageerd. Hij vertelde dat de groot- beeld-projectieapparatuur het eerste was dat werd aangeschaft. Overi gens alleen met geld van donateurs en bedrijven, de giften van kerkge nootschappen zijn hiervoor bewust niet gebruikt. Een tweede gift werd gevormd door een aantal bloembak ken met hydro-cultuur: een systeem waarbij de planten niet in potgrond staan, maar in een soort ronde, water opnemende steentjes waarbij een metertje aangeeft wanneer en hoe veel water er gegeven moet worden. "Wij meenden dat de aankleding van het gebouw belangrijk is voor de bewoners. Het brengt rufct en sfeer. Vooral bloemen en planten dragen daar in sterke mate toe bij. Voorts zijn deze bakken vrij gemakkelijk te verplaatsen omdat ze voorzien zijn van wieltjes. Dat is bij het schrob ben en boenen van de vloeren een grote verbetering", vertelde v.d. Hoek. "Dat wij in twee jaar in staat gesteld zijn om deze benodigdheden aan te schaffen, heeft onze stoutste ver wachtingen overtroffen en wij zijn u daar zeer erkentelijk voor." Na deze toespraak liet penningmeester L. Hage op het nieuwe projectieappa raat een film zien van diverse plaat sen in de gemeente Tholen. Directeur J. Wesdorp van De Schut se, tevens vice-voorzitter van de steunstichting, vertelde dat het aan tal donateurs inmiddels is opgelopen tot zo'n 130. "Dat mag natuurlijk een bijna vaste, jaarlijkse bron van inkomsten genoemd worden. Daar zijn we uiteraard erg blij mee. Ook de financiële ondersteuning door een aantal kerken en bedrijven heeft het ons mogelijk gemaakt om in kor te tijd deze twee mooie projecten te realiseren", zei Wesdorp. "Bewoners en zeker ook de directie zijn daar heel trots op. We hebben nu in ons tehuis overal hydro-cultuurplanten. Ter verduidelijking: het onderhoud wat onlosmakelijk met dit systeem verbonden is, neemt De Schutse voor haar rekening zodat de stich ting Vrienden van De Schutse niet met vaste kosten wordt opgezadeld." Wat de directeur betreft, is het nog zeker niet afgelopen met de extra's die de stichting aan het tehuis zal geven. "Wat de toekomst betreft, zullen er zeker nog een groot aantal wensen zijn en blijven om de leefsfeer in ons tehuis nog meer te verbeteren. Die wensen lopen uiteen van bijvoor beeld aanvulling op de wandversie ring tot de aanschaf van een eigen rolstoelbus. Ik noem maar iets." De directeur sprak tot slot de hoop uit dat de donateurs de stichting zullen blijven steunen. "Wij zullen ons vol ledig inzetten om er goede bestem mingen voor te vinden."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 15