Nieuw beleid mag kosten niet opdrijven Afvalwater bedrijven goedkoper zuiveren Waterschap voor groot deel weg uit Polderhuis: 'Erg hè' Eerste vaste kracht in bedrijf via jeugdwerkgarantie geplaatst Demonstratie: Oud woonhuis griffier wordt verbouwd tot steunpunt Van de Maarl in Sint-Maartensdijk bijt het spits af VERMAL Thoolse kritiek is uitgesproken Groeien naar één waterschap NIEUW* NIEUW* NIEUW* DEMONSTRATIE VAPORAPID Donderdag 16 november 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Van Gorsel waarschuwt in waterschap Een stijging van de waterschapslasten met 10 tot 15 pro cent per jaar is niet acceptabel. Die waarschuwing liet hoofdingeland J.L. van Gorsel uit Oud-Vossemeer don derdag horen in de algemene vergadering van het water schap Zeeuwse Eilanden. "De zwaarte van de lasten in de begroting 1996 ziet er veelbelovend uit, maar laat dat ook zo blijven." Kostenstijging voor particulier beperken Om te voorkomen dat bedrijven hun afvalwater elders, goedkoper, laten zuiveren, wil het waterschap Zeeuwse Eilanden iets doen aan de tarieven. Raakt het schap de bedrijven als klant kwijt, dan zullen namelijk de kosten voor de individuele burgers stijgen. Wettelijk is het niet mogelijk om verschillende tarieven te hanteren voor de verontreinigingsheffing. Maar het dagelijks bestuur kreeg donderdag van de algemene vergadering groen licht om te bezien wat er mogelijk is via het sluiten van garantie-overeenkomsten. Het wordt drukker op de Oesterdam en stiller in Sint- Maartensdijk. Dinsdagochtend om half acht reed de ver huiswagen van de firma Flakkee Verhuizingen uit Mid- delharnis voor de deur van het Polderhuis van het water schap Tholen. De fusie van de waterschappen tot Zeeuw se Eilanden was al een feit, de praktische uitvoering nu ook. Onlangs nam voor het eerst in de gemeente Tholen een bedrijf een deelnemer aan het jeugdwerkgarantieplan in vaste dienst. Dat betekent het eerste succes sinds er begin dit jaar ook JWG'ers in het bedrijfsleven mogen worden ondergebracht. Maar de commerciële sec tor weet nog te weinig van de mogelijkheden af, vin den de stichting Besthwerk en het arbeidsbureau. Intentieverklaring Zuid-Sloe Vier tegen Vaste bezetting Personeel Oud-bestuurders betrekken bij fusiewaterschap Bedrijven benaderen Groei jeugdwerkloosheid Heropvoeding De stoomreiniaer van Karcher zaterdag 18-11-95 van 10.00 tot 16.00 u. Niet alle dozen zaten vol voor de verhuizing. Gerard Quist neemt een stapel lege exemplaren mee naar Goes. Het komt erop neer, dat bedrijven zich verplichten hun afvalwater voor een bepaald aantal jaren leve ren op een zuiveringsinstallatie van Zeeuwse Eilanden. Het schap betaalt in ruil daarvoor een vergoe ding. Op deze manier blijft de heffing onaangetast, waardoor naar verwachting juridisch geen proble men optreden. Het middel van de garantie-overeenkomst is elders in het land al toegepast, want overal krijgen de waterschappen te maken met 'concurrentie' op het gebied van de waterzuivering. "Het is niet zo "In de algemene vergadering van het waterschap Tholen is bijzonder kri tisch gereageerd op het model voor de verkiezing van de gezworenen voor Zeeuwse Eilanden." Als waar nemend dijkgraaf vond J.L. van Gorsel het goed om de gevoelens van het Thoolse bestuur ter kennis van het bestuur van Zeeuwse Eilan den te brengen, zei hij donderdag in de algemene vergadering van het fusiewaterschap. "De kritiek is bin nen Tholen besproken en uitgespro ken en daarmee is de zaak afge daan." Tijdelijk dijkgraaf drs. H. Eversdijk zei, blij te zijn met deze opmerking. Van Gorsel doelde op het feit, dat in september een meerderheid van de algemene vergadering van Zeeuwse Eilanden instemde met een Thoolse gezworene namens de pachters in plaats van het ongebouwd. Daar door viel de Thoolse waarnemend dijkgraaf zelf buiten de boot voor het dagelijks bestuur. De voorstan ders van de wijziging maakten ondermeer gebruik van de verdeeld heid die er onderling tussen de Thoolse hoofdingelanden bestond. De Vossemeerder stelde tijdens de bijeenkomst in Goes de vraag, of belangstellenden de vergaderstuk ken voor de algemene vergadering tegen betaling kunnen verkrijgen. Eversdijk had daar geen probleem mee. Geïnteresseerde oud-bestuur ders van het waterschap Tholen krij gen die stukken nu ook nog steeds. Verder kreeg Van Gorsel een posi tief antwoord op zijn vraag naar het samenstellen van een knipselkrant - een verzameling van kranteknipsels over waterschapszaken - voor de hoofdingelanden. Bijna vier jaar geleden werd de jeugdwerkgarantiewet ingesteld. Dat betekende dat werkzoekende school verlaters niet meer in aanmerking komen voor een uitkering, maar via de JWG werkervaring op kunnen doen tegen het minimumloon. Voor de JWG komen in aanmerking: werkzoekende schoolverlaters die zijn geboren na 1 januari 1973 en jongeren tot en met 20 jaar zonder baan. Verder moeten ze minimaal een half jaar werkloos zijn en inge schreven bij het arbeidsbureau. De jeugdwerkgarantiewet is de ver antwoordelijkheid van de gemeente, maar er moet een aparte stichting voor worden opgezet. Aangezien gemeenten rondom de Oosterschel- de zelf de financiën niet hadden om zo'n stichting te onderhouden, be sloot men samen te werken. Daaruit kwam de stichting Besth-werk voor (Besth staat voor Bevelanden, Schouwen-Duiveland en Tholen). Deze stichting probeert voor de jon geren in de JWG werk te vinden. Aanvankelijk mocht dat alleen maar bij niet-commerciële instellingen zoals gemeenten, zieken- en verzor gingstehuizen en het onderwijs. Maar sinds dit jaar mogen ook gewone bedrijven JWG'ers in dienst nemen. Voorwaarde daarbij is wel dat ze een intentieverklaring teke nen om de jongeren na een half jaar proeftijd een vast contract aan te bieden. De eerste die in Tholen op een dergelijke manier aan een vaste baan in het bedrijfsleven is geko men, is de 20-jarige Jannie van der Maas uit Tholen. Zij volgde haar opleiding in de verzorging en ging hierna op zoek naar werk. Na een half jaar kwam ze in de JWG terecht waar ze aangaf ook best in een ander beroep aan de slag te willen. Van hieruit werd ze aanvankelijk als fraai wellicht, maar wel netjes", aldus tijdelijk dijkgraaf drs. H. Eversdijk. Hoofdingeland G. Westerweel uit Tholen had er een 'bezwaard gevoel' over. Hij meende dat Zeeuwse Eilanden de kastanjes uit het vuur haalt voor de landelijke politiek. "Moet je hiermee op de politiek, op een wetswijziging wachten, dan zijn de burgers guldens meer kwijt en raken wij onze grote klanten kwijt", aldus Eversdijk, zelf voor het CDA lid van de Eerste Kamer. De maatre gel moet erin resulteren, dat de las tenverhoging voor de particulier lager uitvalt dan wanneer de bedrij ven naar een andere zuiveraar stap pen. Overigens zal de problematiek aan de orde gesteld worden tijdens een werkbezoek, in februari, van de vaste kamercommissie verkeer en waterstaat uit de Tweede Kamer. De problematiek is in Zeeland actu eel, omdat Delta Nutsbedrijven met waterzuivering aan de gang wil. Er bestaan plannen voor de mosselbe- drijven bij Yerseke, die nu op de zuivering van het waterschap in Waarde zijn aangesloten. Ook is Deltan bezig in het industriegebied Zuid-Sloe, waar een rioleringsstel sel en een zuiveringsinstallatie moe ten komen. In dit gebied is het waterschap tot nu toe niet actief. Deltan wil samen met Zeeuwse Eilanden een besloten vennootschap oprichten, maar als het schap niet meedoet, gaat het nutsbedrijf alleen verder. De discussie in de algemene verga dering spitste zich toe op enkele zaken. Zo is de meerderheid van de commissie waterbeheer tégen samenwerking met Deltan, omdat ze vindt dat waterzuivering uitsluitend aan het waterschap voorbehouden dient te zijn. Anderen wezen op het feit dat door de ingelanden opge bracht geld als risicodragend kapi taal in een onderneming wordt gestopt, met alle risico's van dien. "Er is een lange-termijnstrategie nodig. Wat is het voordeel voor ons en welke kansen laten we liggen als we niet meedoen", zei A.M.M. van Haperen. Uiteindelijk waren slechts vier hoofdingelanden tégen verder onderhandelen met Deltan. In de vergadering van 18 december zal definitief besloten moeten worden of het waterschap meedoet. Bureaus, planten, tafels, computers, kasten, stoelen, lampen, wandver siering, maar vooral veel dozen met dossiers verdwenen in de grote ver huiswagen. Oude papieren, een nieuwe toekomst tegemoet. Voor sommigen een dag van weemoed, voor anderen het begin van een nieuwe carrière in een andere func tie. Twaalf van de twintig ambtena ren hebben die dag de smalstad al verlaten en hebben plaats genomen achter een bureau in Goes en Mid delburg. Ze hebben allemaal zoveel mogelijk hun eigen spullen inge pakt, van een genummerde sticker voorzien. Het cijfer correspondeert met de nieuwe kamer die ze gaan bezetten in gebouw Magnolia in Goes. Losse onderdelen, zoals kabels voor de computer waar moei lijk een sticker op is te plakken, nemen de werknemers zelf mee. Hoofd M. Bakx van de 'facilitaire dienst' is verantwoordelijk voor de verhuizing van de waterschappen die betrokken zijn bij de fusie. Sinds vandaag (donderdag) staan alle medewerkers - in totaal 380 - onder nieuwe leidinggevenden. De mannen van de technische dienst blijven op Tholen: C. van Dijke, M. Vroegop, M. Berkeij en M. Ane- maet. M.J. Klippel zal als districts hoofd zijn werktijd verdelen tussen Tholen en Zierikzee. En tot de kerst handelen G. Vos en R. den Engels man de administratieve zaken op het Polderhuis af. Tenslotte moet het werk van het waterschap Tholen nog tot 1 januari doorgaan en wordt er nog één bestuursvergadering gehouden. Ook de schoonmaaksters blijven. Van de twaalf personeelsleden die al vertrokken zijn werken er vier tijde lijk op de afdeling van het water schap Zeeuwse Eilanden in Middel burg. Voor L. Begthel, N. Hoogen- doorn, C. Aarnoudse en J. Snoep is tot januari nog geen plaats in Mag nolia. Het Polderhuis wordt verkocht maar zal voor een deel toch gebruikt wor den als steunpunt voor het water schap. Daarvoor wordt het oude woonhuis van de griffier, dat drie jaar geleden grondig is verbouwd, min of meer in de oude staat terug gebracht. De oude ingang wordt namelijk hersteld en ook de trap zal weer op de oude plaats worden aan gebracht. De ruimte moet onderdak kunnen geven aan zes personen. De vaste bezetting wordt drie, soms zullen er vier of vijf mensen gebruik van maken. De kamers worden ingericht met bestaand meubilair. Begin vorige week hoorden de medewerkers dat ze dinsdag moes ten verkassen. Maandag namen ze gezamenlijk afscheid van het gebouw aan Onder de Linden, en ook wel een beetje van elkaar. Vos: "We zullen vroeger van huis moe ten, de Oesterdam over. Het is een hele verandering en het wordt ook wat onpersoonlijker in zo'n grote organisatie." "Erg hè," zegt J. van Hemert-van Eenennaam uit Stavenisse als ze met de 'laatste post' voor het Polderhuis onder haar arm voor de laatste maal het gebouw binnengaat en weer naar buiten loopt. Op weg naar Goes. Op donderdag 30 november zal het nieuwe beeldmerk van Zeeuwse Eilanden worden gepresenteerd. Het logo zal ook aangebracht worden op de vier busjes die op Tholen en Sint- Philipsland worden gebruikt. Het nieuwe waterschap brengt de ingezetenen volgend jaar allerminst hoge tarieven in rekening. "Dat stemt tot tevredenheid, maar daarbij moet niet uit het .oog worden verlo ren, dat er 1,8 miljoen gulden uit de reserves voor gebruikt is", merkte gezworene J. Hoekman op. In de begroting - een samenvoeging van de cijfers van de vier deelnemende waterschappen - is geen rekening gehouden met nieuw beleid. De komende maanden zullen daarvoor een groot aantal nota's verschijnen. "Veel moet nog worden uitgewerkt, maar dat betekent ook dat er een prijskaartje aan hangt", stelde Van Gorsel vast. In dat licht waarschuw de hij tegen een al te grote stijging van de lasten voor de ingelanden in de toekomst. "Nieuw beleid kan ook kosten besparen", reageerde tijdelijk dijkgraaf drs. H. Eversdijk. "We zul len alles doen om de kosten te beheersen", zei Hoekman. "Maar besluiten tot beleid heeft financiële consequenties en ik hoop dat we die tot de door u genoemde 10% kunnen beperken." De inwoners van Tholen gaan vol gend jaar 7,6% meer betalen aan verontreinigingsheffing, terwijl de ingezetenenomslag daalt met 0,1%. Huiseigenaren zijn zelfs 24,7% goedkoper uit (in de EB van 2 november meldden wij abusievelijk een stijging; het tarief is nu ƒ3,47 per 3000 gulden economische waar de en dat wordt ƒ4,35 per 5000 gul den). Het geschot voor grondeigena- Het dagelijks bestuur van het water schap Zeeuwse Eilanden wil het in beslotenheid vergaderen van de diverse commissies beperken tot zaken waarbij de privacy van men sen in het geding is. Drie van de vier commissies zijn het met die gedach te eens. Maar in de commissie mid delen was de meerderheid - 3 van de 5 leden, terwijl er 3 afwezig waren - vóór beslotenheid. In de algemene vergadering zei tijdelijk dijkgraaf drs. H. Eversdijk dat er in december een reglement ter goedkeuring zal worden aangeboden. Daarin zal ook worden ingegaan op de taken van de commissies. De Thoolse hoofdinge land J.L. van Gorsel en zijn collega drs. G.R. Heerebout toonden zich voorstander van spreekrecht voor burgers. Hoofdingeland J. Lust vond, dat wanneer een commissie in besloten zitting overgaat, toehoren de hoofdingelanden van Zeeuwse Eilanden tóch die bijeenkomst moe ten kunnen blijven bijwonen. En dus een andere positie moeten krijgen dan overige belangstellenden. Van Gorsel, vroeg het dagelijks bestuur om te bekijken, of er voor lichtingsbijeenkomsten gehouden kunnen worden, vergelijkbaar met de districtsvergaderingen die som mige waterschappen nu houden. Ook zou hij graag zien, dat de in 1994 gekozen hoofdingelanden die niet naar Zeeuwse Eilanden konden overstappen op de een of andere manier een inbreng kunnen blijven houden in het fusiewaterschap. "Ik neem dat mee, maar mijn ervaring is dat het meestal niet werkt om men sen ergens bij te betrekken zonder dat ze beschikken over bevoegdhe den en financiële middelen", zei Eversdijk. ren daalt met 9,5%, maar gebruikers en pachters gaan 3,2% meer betalen dan nu het geval is. Uit de meerjarenraming blijkt, dat de tarieven binnen Zeeuwse Eilan den tussen 1996 en 2000 naar ver wachting met acht tot tien procent zullen stijgen. De begroting werd door de vergade ring - er ontbraken drie leden, waar onder J.K. Elenbaas uit Poortvliet - goedgekeurd. Alleen G.R. Heere bout maakte bezwaar tegen de waar dering van de zuiveringsinstallatie Walcheren én tegen het feit dat lozingsvergunningen voor bedrijven niet kostendekkend zijn. "Ik vind het principieel onjuist dat de ingezete nen daardoor moeten betalen voor bedrijven." J. van der Slikke wees erop, dat de waarde die aan de gron den van het waterschap is toegekend (met de bedoeling ze te verkopen), zekerde helft te hoog ligt. "U vergist zich hier gigantisch." En J. Rooden- burg vroeg aandacht voor de kosten van het personeel (28% van de begroting) in verhouding tot de ove rige lasten. Het dagelijks bestuur van het water schap Zeeuwse Eilanden vindt de gebiedsgezworenen bijzonder belangrijk. "Maar de functie moet nog groeien", zei tijdelijk dijkgraaf drs. H. Eversdijk donderdag in de algemene vergadering van hoofdin gelanden. J.L. van Gorsel infor meerde naar de bevoegdheden van deze bestuurders en vroeg zich ook af, of er niet het gevaar in schuilt van verschillend beleid in de onder scheiden gebieden. "Gebiedsgezwo renen prima, maar we moeten zo snel mogelijk naar één waterschap groeien", aldus Van Gorsel. Evers dijk zag vooral een taak liggen in het contact tussen bestuur en ingelan den. "Zo kun je bijvoorbeeld denken aan een spreekuur in het districts kantoor, regelmatig contact met de districtsopzichter. Het gaat om het bespreken van zaken die een korte lijn behoeven, met name zal dat het geval zijn met betrekking tot de landbouw." Onder de gebiedszorg wordt het beheer en onderhoud van waterlopen, wegen en dijken begre pen, alsmede grond-, huur- en pachtzaken. Gebiedsgezworene voor Tholen en Sint-Philipsland is J.L.C. Mol uit Sint-Maartensdijk. Van Gorsel maakte verder opmer kingen over de taakverdeling binnen het dagelijks bestuur. De Vosse meerder stelde vast, dat de gezwore nen voor ongebouwd en pachters vooral de uitvoerende taken zijn toe bedeeld, en de gezworenen voor ingezetenen en bedrijfsgebouwd de beleidstaken. Eversdijk antwoordde dat elke gezwórene voor het totale beleid verantwoordelijk is. "Het beleid voor Zeeuwse Eilanden wordt door het dagelijks bestuur als geheel gemaakt. Het is een collegi aal èn collectief college." In de alge mene vergadering zal elke gezwore ne zijn eigen beleidsterrein verdedi gen. Zeeuwse plaatsnamen. De uitge verij van de sociale werkplaats ADZ te Vlissingen geeft binnenkort een boek uit, getiteld 'Zeeuwse plaatsna men, van Aardenburg tot Zonnemai- re'. De auteurs zijn dr. L.F. van Driel en drs. A. Steketee. Het boek is voortgekomen uit de rubriek 'Plaats naam' die in de PZC heeft gestaan. af r fif. .nnummer wtj/igi 10 postzegels voor f 7,-. Jannie van der Maas - hier achter de balie van het postkantoor - is de eerste JWG'er die in de gemeente Tholen een vast contract kreeg bij een bedrijf. klasseassistent op de Eben-Haëzer- school in Tholen geplaatst. "Maar daar had ik toch geen vooruitzicht op een vaste baan", vertelt de Thool se. "Toen kon ik hier bij Van de Maarl-Walhout aan de slag en daar zat wel vast werk in." Jannie volgde een PTT-cursus in Halsteren om het postagentschap, dat bij Van de Maarl ondergebracht is, te kunnen verzorgen. Nu staat ze twee dagen per week achter het postloket en de overige dagen in de winkel. Als een bedrijf een JWG'er aan neemt, volgt er een inwerktijd van een half jaar. Gedurende deze perio de wordt de werknemer betaald door de stichting Besthwerk. Daarna treedt de jongere in vaste dienst, behalve als hij niet goed functio neert. Volgens consultente mevr. M. Gerritse weet het bedrijfsleven nog te weinig van de mogelijkheden met het jeugdwerkgarantieplan af. "Dat is één van de redenen waarom de uitstroom nog niet zo groot is. Uit eindelijk krijgen ze een werknemer een half jaar lang 'gratis'. Terwijl je normaal behoorlijk wat kosten moet maken om iemand in te werken, want dan is hij nog niet produktief', vertelt mevr. Gerritse. "Aan de andere kant is het zo dat wij er nog niet hard genoeg aan hebben getrok ken. Daar schort het ook aan. Ik zou eigenlijk eens een dag over een industrieterrein moeten rijden om de bedrijven te benaderen." Consulent personeelsvoorziening J. van Balen van het arbeidsbureau in Sint-Maar tensdijk voegt hier nog aan toe: "Ik heb de indruk dat de ondernemers te weinig de informatie lezen die ze wordt toegestuurd door hun eigen branche-organisatie. Dat begrijp ik aan de ene kant best, ze hebben het er vaak te druk voor. Maar ze zou den het toch meer moeten doen. Dan blijven ze op de hoogte van de ont wikkelingen op de arbeidsmarkt." De JWG bevat twee groepen jonge ren. Aan de ene kant degenen die wel een goede, voltooide opleiding heb ben, maar geen werk kunnen vinden omdat het er gewoon niet is. En aan de andere kant is er ook een flinke groep zwakkeren die een lage of onvoltooide opleiding hebben. "Het belangrijkste doel van de JWG is om mensen aan werkervaring te helpen om zo door te kunnen stromen naar de normale arbeidsmarkt", zegt Van Balen. En dat is nodig want de werk loosheid onder jongeren is in Tholen (net als landelijk) fors. Hoewel het aantal werklozen onder de 27 jaar is gedaald van 265 begin dit jaar tot 214 nu, is het procentueel gestegen. In januari maakten de jongeren nog exact een derde van het totale aantal werklozen uit. Inmiddels is dat opge lopen tot ruim 36 procent. Het Zeeuwse percentage is daarentegen licht gedaald van 34,7 tot 34,5. Deze cijfers zouden betekenen dat de JWG groeit. En dat is ook zo. "Per januari komen er in de gemeente Tholen ongeveer 25 jongeren bij. Dan zijn er zo'n 45", vertelt mevr. Gerritse. "Maar er komen er veel meer bij dan dat er weggaan. En we hopen dat het beter gaat nu de bedrij ven ook JWG'ers in dienst kunnen nemen." Overigens wordt de hele gang van zaken streng in de gaten gehouden door een toetsingscom missie. Deze bekijkt of een bedrijf geschikt is voor plaatsing van een jongere uit de JWG. Eerste eis is dat het een rechtspersoon betreft. Het arbeidsbureau bekijkt samen met Besth-werk welke mensen geschikt zijn voor welk bedrijf. "Wij zijn ove rigens géén uitzendbureau", bena drukt mevr. Gerritse. "We krijgen nog wel eens de vraag of er een ver vanger kan komen als er een JWG'er ziek is. Maar dat kan niet." Iemand die via de jeugdwerkgaran tiewet ergens geplaatst wordt, werkt minimaal 19 en maximaal 32 uur tegen het minimumloon (afhankelijk van het feit of men nog leerplichtig is). Eén dag mag het bedrijf gebrui ken om de jongere verder op te lei den. Een jongere mag in principe tot zijn 27e jaar in de JWG blijven. Daarna rest alleen nog een uitkering. "Maar de ervaring wijst uit dat dit niet voorkomt.'Elke JWG'er die er drie jaar geleden bij was, heeft nu een baan", zegt mevr. Gerritse. De jongeren in de jeugdwerkgarantie wet krijgen ook voorlichting over hoe ze moeten soliciteren. "Dat zijn ze namelijk verplicht. Ze staan dan ook nog steeds ingeschreven bij het arbeidsbureau", vertelt Van Balen. "We leren ze wat je wel en niet moet zeggen in een sollicitatiegesprek of - brief. Want er hangt toch wel veel af van persoonlijke presentatie. Je moet creativiteit en initiatief heb ben. Er zijn dan ook jongeren waar we tegen zeggen: Wacht nog eerst maar een tijdje met solliciteren. Het is eigenlijk een soort kleine herop voeding." Van Balen ziet de toe komst voor de jongeren in de JWG niet erg somber in, maar heel opti mistisch is hij ook niet. "Ik denk dat het zo'n beetje voort zal blijven kab belen zoals het nu gaat. Ik verwacht niet dat we ooit iedereen aan een baan zullen helpen. Maar laten we hopen dat de economie wat blijft groeien. Dat levert ook wat banen op. Het gaat ons er alleen maar om de jongeren werkervaring en -ritme mee te geven zodat ze zo snel moge lijk een vaste baan krijgen." Milieuvriendelijk reinigen zonder reinigingsmiddel. Werkt met gewoon leidingwater. Ideaal voor: - '«YJ;;.V '.X'N '\,VS RADIO-TV-Hi-Fi SPECIAALZAAK Eilectro technisch bureau MolendiHK 3-4 Telefoon 0166-662315 St. Maartcnsdiik tZ) Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 9