Gebruikers zijn onzeker over toekomst van oude kleuterschool Tholen rekent op meevaller bijna 3 ton Ergernis over auto1 s op Haven en obstakels in de Sportlaan Roofoverval op sloperij in Oosterland Geschrokken Berisping en presentje bij kernbezoek aan smalstad Burgemeester verwart Koopman met Van der Jagt Donderdag 16 november 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT malige kleuterschool te Aan de Radda Barnenstraat te Sint-Maartensdijk Sint-Maartensdijk zijn bang dat ze hun ruimte aan de Radda Barnenstraat ver liezen. Zij wilden woens dagavond tijdens het kern- bezoek van burgemeester en wethouders aan de smalstad, weten waar ze aan toe zijn. Te kostbaar Zweedse gezant Heffingen brengen flink meer op Het ziet er naar uit dat de gemeente Tholen op de begro ting van dit jaar een bedrag overhoudt van 279.000 gul den. Het gemeentebestuur stelt voor om hiervan 189.000 gulden toe te voegen aan de reserve automatisering en 90.000 gulden aan de reserve openbare werken. Groenbeheer 'Sint-Maartensdijk staat er niet slecht voor'. Met die opmerking besloot burgemeester H.A. van der Munnik woensdag het kernbezoek aan de smalstad na een rond gang en een bijeenkomst in de burgerzaal waar ongeveer 25 inwoners hun zegje mochten doen. Hoofd tegen dak Gedokker op klinkers Fietspad Stavenisse Harde muziek VVV-kantoor Het college was verrast door het veelvuldige gebruik van het gebouw en beloofde de belangen van de gebruikers 'zwaar' te laten meewe gen in de besluitvorming. Muziek vereniging Euterpe, peuterspeelzaal 't Hummeltje, de bejaarden volks dansgroep De Zeeuwse Reie, de volksdansgroep Ivanicia, de eilande- lijke volksdansvereniging Dodi- Dodi, de koersbalgroep en de stijl dansgroep voor ouderen maar ook andere gebruikers moeten naar een andere stek uitzien wanneer b. en w. besluiten het gebouw af te stoten. Dit voornemen staat in het antwoord van het college op een vraag die is gesteld in de algemene beschouwin gen. Daarin uit de SGP-fractie haar twijfels over de noodzaak van het opknappen van dorpshuizen in Scherpenisse, Sint-Maartensdijk en Sint- Philipsland. B. en w. ant woordt dat het mogelijk is om in de smalstad alle activiteiten onder te brengen in Haestinge. Het recreatie centrum zou daarvoor wel aangepast moeten worden. Volgens het college heeft dat de voorkeur boven handha ving van beide voorzieningen. Woensdag lieten de gebruikers weten ongerust te zijn over de toe komst van 'het gebouwtje', zoals vele gebruikers het onderkomen noemen, 's Middags wachtten verte genwoordigers van een aantal gebruikersgroepen b. en w. op toen zij een kijkje kwamen nemen in het houten gebouw dat na de waters noodramp van 1953 door Zweden aan de toenmalige gemeente Sint- Maartensdijk als kleuterschool is geschonken. Handen af van dit gebouw,' was de eerste tekst (van De Zeeuwse Reie) die b. en. w. en hun ambtenaren te lezen kregen toen ze binnenstapten. 'Wij hebben hier een goede wed- strijdbaan, zorgen b. en w. nu dat wij niet hoeven weg te gaan'?, schreef de koersbalclub en Dodi-Dodi ver- rastte het gezelschap met 14 handte keningen onder de tekst: 'Zet ons niet op het verkeerde been, we wil Moeders halen hun kind van peuterspeelzaal t' Hummeltje dat in het gebouw is gevestigd. len nergens anders heen.' Penningmeester J.J. Knuist van Euterpe trok de kastdeuren open om te laten zien waar de muzikanten hun instrumenten opbergen en beheerster N. van Gorsel deed dat ook voor de Anib die er wekelijks knutselt en handwerkt. Het was ook Knuist die 's avonds in de burgerzaal de kwestie als eerste aan de orde stelde. Het plan van b. en w. om het gebouw eventueel te slopen had onrust gezaaid, zo vertélde hij. De penningmeester wilde duidelijkheid omdat hij geruchten had gehoord dat een* projectontwikkelaar- interesse zou hebben voor het stuk grond. Hij had rook geconstateerd en was bang dat het vuurtje lang zou blijven slui meren totdat het ineens opflakkert en de gebruikers voor een voldon gen feit komeri te staan. De vertegenwoordigers- van Dodi- Dodi, de peuterspeelzaal, de koers balgroep en de volksdansgroep De Zeeuwse Reie sloten zich daar bij aan. Wethouder J. Versluys van welzijn zei dat hij de gebruikers geen afdoend antwoord kon geven. Hij begreep de ongerustheid maar wees er ook op dat er een .plan ligt van de stichting gemeenschap Sint-Maar tensdijk om Haestinge op te knap- pen. "In alle woonkernen van Tho len staat één dorpshuis. Hier hebben we er in feite twee." Volgens de wet houder vergen beide gebouwen onderhoud. B. en w. verwachten dat dit op den duur te kostbaar wordt. "Maar wij hebben vanmiddag kennis genomen van het gebruik. We zijn er ons bewust van dat we dat niet zom aar af kunnen breken. We zullen het nader bekijken. We hebben uw aan wezigheid goed in onze oren geknoopt." Burgemeester H.A. van der Munnik onderstreepte dat: "Het is een zorg, maar de belangen van de gebruikers worden zwaar meegeno men." Een poging van penning meester H. te Kulve van Dodi-Dodi om een gesprek tussen de gebruikers en het college te beleggen om nog eens uit te leggen hoe het gebouw gebruikt wordt, mislukte. Volgens Versluys was het gebruik bij het col lege nu voldoende bekend. Wekelijks maken ongeveer 250 mensen-gebruik van de voormalige kleuterschool. Peuterspeelzaal 't Hummeltje telt vijftig kinderen (plus een wachtlijst van tien) en heeft veel gemak van de oude bestemming als kleuterschool: de wc's zijn laag en buiten is er volop speelgelegenheid op het plein bij de zandbak, maar ook op het gras onder de sierperen. Ook Euterpe maakt intensief gebruik van de ruimte: de fanfare repeteert er maar ook het jeugdor kest oefent er wekelijks. Daarnaast worden er aparte muzieklessen gegeven. Naast de genoemde (volks)dansgroepen gebruikt ook de jeugdvereniging Kaja van de her vormde genieente Rehoboth het gebouw en worden er yoga-lessen gegeven. Ook het jeugd-en jonge renwerk Tholen heeft er een kamer in gebruik. Het mogelijk afstoten van het onder komen komt precies veertig jaar nadat het gebouw officieel in gebruik werd genomen: op 4 okto ber 1955 ging juffrouw Nel den Engelsman met haar kleuters van de bewaarschool op de Markt (nu een deel van het gemeentehuis) over naar de Radda Barnenstraat. De Zweedse gezant S.V. Dahlman knip te een lint door in de Zweedse kleu ren en hoofdbestuurslid mevrouw Gunnel Warberg van de Zweedse vereniging Radda Barnen droeg de sleutel over aan burgemeester D.C. Bouwense. Het gebouw kostte twee ton en was voor die tijd zeer modem; met een keuken, een drooginrichting voor natte kinderschoentjes, een poppen- kamer, kleine wc'tjes en iedere deur een andere kleur. Zweden schonk in die tijd ook een Rode Kruisziekenhuis aan Zierik- zee, een kinderziekenhuis aan Dirksland, de inventaris voor 74 kleuterscholen en nieuwe schoolge bouwen aan Oosterland en Kruinin- gen. Dat laatste bedrag zou gebruikt moeten worden voor de vervanging van materieel voor de gladheidsbe- strijding (24.000 gulden) én voor het herzien van het verkeerscirculatie plan Tholen-stad (66.000 gulden). Hoewel het begrotingsjaar nog niet is afgesloten, wil de gemeenteraad graag in het lopende jaar een bestemming geven aan een eventu eel overschot. Daarom heeft de afdeling financiën heel de zaak doorgelicht. Het blijkt dat diverse heffingen behoorlijk meer hebben opgebracht dan was gedacht: secretarieleges 20.000,-, miiieuleges 65.000,-, bouwleges 28.000,-, rioolrecht ƒ35.000,- en onroerende-zaakbelas- ting 16.000,-. Op personeelskos ten is een meevaller geboekt van ƒ46.100,-. Tegenvallers zijn met name de lagere uitkering uit het gemeentefonds van 50.300,-, hogere administratiekosten ƒ65.000,-, hogere uitgaven rww- uitkering 40.000,-), sociale recherche 35.000,-) en banen poolers 30.000,-). Ook is de afkoopsom voor de centrale dienst gemeentewerken in verband met de uittreding van Sint-Philipsland 20.000,- duurder uitgevallen dan gedacht. De verschillende meevallers die tot het begrotingsoverschot hebben geleid én de toevoeging van dat overschot aan de reserves, pakt gun stig uit voor de tekorten in de komende jaren. Het tekort voor 1997 wordt met 14% verlaagd, dat voor 1998 met 8% en dat voor 1999 met 6%. Niettemin blijven het respectabele bedragen: 414.000 gul den, 735.000 gulden en 981.000 gul den. De commissie financiën praat woensdagmiddag over de bestem ming van het begrotingsoverschot. Ook de aanschaf van een computer programma voor groenbeheer en een grafisch werkstation voor de tekenkamer komen aan de orde. Hiermee is 215.000 gulden gemoeid. Het gezin van autosloper A.G. Stou ten uit Oosterland is zondagavond overvallen en met de dood bedreigd. Het gezin, met twee kinderen, werd omstreeks acht uur overvallen door een groep van vermoedelijk zes mannen. Ze drongen naar binnen en dwongen mevr. Stouten - onder bedreiging van een vuurwapen - om de kluis te openen en al het aanwezi ge geld af te geven. Blijkbaar viel de buit tegen, want de overvallers eis ten nog meer geld. En om hun woor den kracht bij te zetten, dreigden ze Stouten te doden als hij niet met meer geld op de proppen kwam. Maar op dat moment arriveerde de gewaarschuwde politie en de ver dachten gingen ervandoor, hun slachtoffers geboeid achterlatend. De overvallers stapten in een zwarte vluchtauto waar een demonteerbaar, blauw zwaailicht op zat en verdwe-- nen over de rijksweg richting Oude Tonge. De politie zette de achtervol ging in, maar de verdachten reden zo hard dat ze de agenten af wisten te schudden. Het gezin Stouten werd ontdaan in het huis aangetroffen en staat momenteel onder begeleiding van slachtofferhulp. De politie heeft zes rechercheurs op de zaak gezet. De politie vraagt verder getuigen die de verdachten of de vluchtauto gezien hebben en weten in welke richting ze gereden zijn, om contact op te nemen met het bureau in Goes. Het hete hangijzer vormde de moge lijke sloop van de voormalige kleu terschool. Maar zoals bij alle kern- bezoeken te beluisteren valt, speelt ook het verkeer in het dorp de inwo ners parten. Er waren veel vragen en opmerkingen; over het WV-kan- toor, over de politie, het kunstwerk, het fietspad naar Stavenisse en hon- depoep. Oud wethouder L.J. Koop man kwam met een berisping en T. Steketee bood namens het 5 mei comité een presentje aan. De Sportlaan zal nog wel enkele jaren een bron van zorg blijven. Na uitvoerig overleg is een van de mid dengeleiders vervangen door obsta kels die twee rijstroken voor fieters langs de stoepen vrijlaten. Maar ook die oplossing roept kritiek op. Zo vroeg mevrouw T. Breure zich af wat het effect van deze maatregel is. En dan vooral tijdens de zomer wan neer het zwembad uitgaat of op zaterdag wanneer de voetballers het sportterrein bezoeken. Oud wethouder L.J. Koopman zei geschrokken te zijn toen hij enkele weken geleden las dat de gebruikelijke slotzin in de aan biedingsbrief achterwege was gelaten. Het was P. van Belzen (RPF/GPV) die daar het college attent op maakte. Koopman: "Ik kan niet begrijpen dat het colle ge en ambtenaren daar over heen gekeken hebben. Ik keek er altijd het eerste naar. Dit is een kleine berisping voor het colle ge." Dit jaar eindigt de aanbiedings brief met deze zin: 'Wij verzoe ken u de begroting 1996 inclu sief de le wijziging in behande ling te nemen en stellen u ver volgens voor tot vaststelling te besluiten.' Koopman miste deze: 'Daarbij spreken wij de wens uit dat God uw raad, ons college en allen die ons bijstaan de nodige kracht en wijsheid zal schenken om ook in 1996 de belangen van de gemeente Tholen te dienen.' J. Oudesluijs begreep de functie van de nieuwe obstakels niet en vond dat ze beter voor de ingang van Haestin ge aangelegd hadden moeten wor den (tien meter oostelijker) omdat nu de kinderen pardoes de weg op kunnen lopen. Wethouder J. van der Jagt legde uit dat de middengeleiding niet het gewenste resultaat had. De snelheid werd er nauwelijks door vermin derd. Volgens de wethouder was het niet gemakkelijk om een oplossing te vinden omdat de Sportlaan op dat punt aansluit op de Haven en de Molendijk en er tegenover de ingang van Haestinge ook parkeer vakken liggen. "We hebben gedacht aan een plateau maar dat zou dan even hoog komen als de stoepen en dat zou weer andere gevaarlijke situaties opleveren." A. Brinkman stelde voor verkeers drempels aan te leggen om de snel heid af te remmen: "Een paar keer en het is gebeurd. Als je een keer met je hoofd tegen het dak van de wagen hebt gezeten, dan doe je dat een tweede keer niet." Mevr. E. Sturris wees er op dat het moeilijk is om met de auto via de nauwe Kaaistraat en Haven het dorp te verlaten. "Op de Haven staan auto's geparkeerd voor het kantoor van de stichting Beter Wonen en het arbeidsbureau. Dan heb je dat gehad en dan krijg je bij de SpoYtlaan weer een obstakel. Daar raken de mensen wel gepikeerd van." Maar volgens Van der Jagt is het parkeren voor Beter Wonen geen probleem. Geparkeerde auto's zor gen er juist voor dat automobilisten genoodzaakt zijn het rustig aan te doen, zo merkte hij op. "Als het druk is, stagneert het en moét je bij Beter Wonen op elkaar wachten, maar we zijn niet alleen (op de wereld." In de Sportlaan moeten volgens de wethouder ook weer niet te veel hin dernissen opgeworpen worden; vrachtwagens en oogstmachines maken er ook gebruik van. Hij bena drukte dat de fietsers op de stroken volledig gescheiden zijn van de rij weg. En drempels in de Sportlaan vindt Van der Jagt geen oplossing. Hij vreest voor overlast voor de omwonenden vanwege trillingen die zich 'tientallen meters kunnen voort planten'. Maar ook vragen drempels veel onderhoud. Mevrouw Breure merkte op dat er minder hard werd gereden toen de weg nog was geplaveid met stenen: "Dat gedokker op de klinkers remde af. Nu is het prachtig asfalt, dat nodigt uit om hard te rijden." Vol gens de wethouder kent de Sport laan een 'zwakke ondergrond' die minder geschikt is voor straatstepen. Onderhoud zou te duur worden. Volgens Brinkman helpt een bordje verboden parkeren op de Haven. Hij vond dat de werknemers en bezoe kers van het arbeidsbureau en het kantoor van de woningstichting maar een stukje moeten lopen. "Er is parkeerruimte genoeg voor auto's op de Markt, achter de bibliotheek, op de Keethil en de Sportlaan." T. Steketee stipte de overlast van fietsen aan op het straatje bij de ingang van Haestinge. "Bij topdruk te in de zomer is heel de inrit belem merd. Overal staan fietsen." Van der Munnik zegde toe hierover overleg te plegen met de, beheerder van Haestinge. Ook de bestrating van de inrit zelf kwam ter sprake. Het ver wonderde Steketee dat de straatste nen nog steeds ondersteboven lig gen, net zoals dat gebeurt in straten waarlangs nieuwbouw gepleegd wordt. Als de huizen klaar zijn wor den de straatstenen weer pmgekeerd maar dit is volgens .Steketee bij Haestinge nooit gebeurd. Volgens Van der Munnik is dat een zaak voor weg zijn naar Haestinge voor de gymnastiekles. de' stichting gemeenschap Sint- Maartensdijk die Haestinge exploi teert. Steketee was het daar'niet mee eens. Hij stelde dat de verantwoor delijkheid van stichting begint aan de pui van het gebouw. Oud wethouder L.J. Koopman vroeg ook aandacht voor het verkeer. Hij vroeg of de gemeente snelheidsbe- perkende maatregelen aan kan bren gen in de straat waar hij troont: Achter 't Bos. "Er is ooit sprake •geweest om hej verkeer van de Bloemenlaan via de Hogeweg te lei den naar de Provincialeweg. Het zou nu ook door de Muyepolder kunnen. Kunnen er bij een herbestrating maatregelen getroffen worden om de snelheid te beperken?" Van der .Jagt zegde toe dit te bekijken. Kóópman zei verder verheugd te zijn met het bericht dat het ontbre kende stukje fietspad tussen Sint- Maartensdijk en Stavenisse nu ein delijk bij gedeputeerde staten meer aandacht krijgt. "Er wordt wel steeds gesproken over de weg naar Halsteren maar ik vind dat dit steeds maar achteruit geschoven wordt." Volgens Van der Jagt zal het echter nog lang duren voordat het fietspad wordt aangelegd. "Het staat nu op een lijst die nog door provinciale staten vastgesteld moet worden. Het heeft voor de provincie geen eerste en ook geen tweede urgentie, maar we zullen er op blijven aandringen." De oplossing om het fietsverkeer via de Jan Karelsweg en de Nieuwe Kempenhofstedeweg te leiden lijkt te stranden. De Jan Karelsweg is met een meter verbreed maar de Nieuwe Kempenhofstedeweg ligt in een andér ruilverkavelingsblok. Bovendien is het verbreden van de brug over de Winkelzeese water gang een dure aangelegenheid, zo lichtte Van der Munnik toe op een vraag van Koopman over deze rou te. Doordat er nu in Middelburg pver gesproken is, is het fietspad volgens de burgemeester met een 'lichtjaar' dichterbij gekomen. "Maar dan nog blijft het een centenkwestie want de provincie kal grond moeten aankopen en wij zullen daar ook aan bij moeten dragen." Het verkeer bleef de gemoederen bezighouden. Koopman vroeg of er via de algemene plaatselijke veror dening (APV) wat gedaan kan wor den aan de overlast die bestuurders verspreiden met muziek uit hun rij dende auto's. "Enkele inwoners vin den dat mooi. Zelfs tot diep in de nacht. Het is zeer hinderlijk." Van der Munnik noemde de keiharde muziek een democratische kwaal. "Vraag me niet wat ik er aan kan doen. Het kan misschien wel via de APV geregeld worden maar de poli tie moet iemand wel op heterdaad betrappen." Koopman begreep die uitleg niet. Zelf was hij bekeurd omdat hij 85 kilometer had gereden op de Poortvlietsedijk. "Dat gaat allemaal wel, maar aan die harde muziek kan u niets doen?" De burgemeester vond dat Koop man terecht was bekeurd maar stel de dat hij teveel macht aan de over heid toekende. "De samenleving kan niet door de overheid geregeerd worden. Dan krijg je een politie staat. We lopen achter de feiten aan en daar schaam ik me niet voor. Er worden andere prioriteiten gesteld dan die harde muziek. Met bepaalde dingen moet je leren leven." Koopman kreeg steun van oud dien der Brinkman die sprak van een andere tijdgeest waarin we nu leven. "Vroeger was je hier met drie man op het dorp. Kwam er een bromfiets aan die teveel lawaai maakte, dan hielden we die aan. Nu zit de politie in de auto. Er zijn ongeveer dertig agenten voor het Oosterscheldebek- ken maar die moeten in de zomer naar Renesse of ze zitten op de Bevelanden. Heel de wereld staat op zijn kop." De burgemeester schetste in het kort de reorganisatie van de politie. En dé problemen die dat oplevert. Van de negentien dienders die in Tholen gestationeerd zijn, moeten er soms drie naar een ander bureau om te assisteren bij het oplossen van een moordzaak. De herkenbaarheid van de politie zou volgens Van der Mun nik wel verbeterd moeten worden. "Wij als burgemeesters zeggen: geef ons de politie terug die hier bekend is." De tijd van de veldwachter zoals Brinkman die opvoerde, bestaat vol gens Van der Munnik niet meer: "We krijgen invloeden uit heel de wereld. Daar hebben we mee te leven. Maar het is geen puinhoop. Laten we wel wezen." C. van Koevëringe wilde weten hoe het met het VVV-kantoor op de Haven is gesteld. "De gemeente heeft een subsidie van 40.000 gul den toegezegd maar het bestuur van de VVV wil stoppen omdat dit niet genoeg is. Is dit nu het einde of wor den er nog onderhandelingen gevoerd?" Volgens wethouder J. Versluys wordt er nog steeds gesproken over het voortbestaan met vertegenwoor digers van de VVV. "Met de verho ging van de subsidie van 23.000 naar 40.000 gulden laten we zien dat we waarde hechten aan de VVV. De VVV is uitgenodigd om alternatie ven te onderzoeken. Er is ook een gesprek geweest met de provinciaal voorzitter van de VVV. We zijn er nog niet over uitgepraat." Van Koeveringe wilde ook weten of de inwoners betrokken worden bij het kunstwerk dat voor 1999 voor de nalstad op het programma staat. "Dat het niet zo gebeurt zoals in aan de Oostvest maar vroeg b. en w. of er in het plantsoen aan de Oost singel voetpaden aangelegd kunnen worden. De huizen zijn via een smal straatje wel te voet en per fiets te bereiken maar niet met een auto. Er zijn wel huisnummers aan de Oost- vest aangebracht, maar niet iedereen weet dat: "De man van de stomerij komt soms dwars door de rozen struiken. Ook krantenjongens gaan er hoeks en dwars doorheen, sommi gen nemen zelfs de fiets op de rug." Van der Jagt wist van de klachten maar zei dat er geen paden komen. "Het wordt er minder verzorgd door. Als je op een plaats een pad legt, ligt het voor een ander ongunstig. En als er straks met fietsen overheen gecrosst wordt, krijg je ook weer een probleem. Het is eindeloos. We zullen ons bezinnen op maatregelen die wel acceptabel zijn." H. van Houte vroeg of er in het bestem mingsplan Muye II nog een speelge legenheid voor kinderen komt. Vol gens de burgemeester wordt er gedacht aan een speeltuin voor hele kleine kinderen. Oudesluijs haakte hierop in door te stellen dat er kinde ren met injectienaalden uit De Pluimpot en de speeltuin terugko men. "En die zijn niet van suikerpa tiënten." Hij bracht ook de overlast van hon- BW WBÊÊk Mi Ml Ml mÊk. Mi HMte. MMt* XI Tussen de paaltjes op de Sportlaan is een oversteekplaats voor voetgangers vrijgehouden, zoals voor deze kinderen van De Rieburch die op Heeft oud wethouder L.J. Koopman nog veel invloed op het beleid van de gemeente Tholen? Maakte hij tijdens zijn wethoudersperiode zoveel indruk dat die nu nog doorwerkt? Of ging het om een onschuldige ver spreking tijdens de beantwoording van de vragen tijdens het kernbe zoek van het college aan Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik sloeg in ieder geval een paar keer de plank mis. Hij verwarde wethouder J. van der Jagt die naast hem zat, enkele malen met oud wethouder L.J. Koopman. Een vraag van een inwoner over het verkeer verwees Van der Munnik naar...wethouder Koopman. En die zat niet achter, de collegetafel maar als burger in de zaal. "Dit is een Freudiaanse vergissing", ver ontschuldigde Van der Munnik zich de eerste maal. Maar het bleef niet bij die ene keer. Even later kreeg 'wethouder Koop man' weer het woord van de burgemeester. Het veroorzaakte de nodi ge hilariteit onder de 35 aanwezigen (inwoners en raadsleden). Ook Van der Jagt kon er wel om lachen al moet hel hem ook wel te denken geven. Er zijn natuurlijk overeenkomsten: Koopman en Van der Jagt behoren beiden tot de SGP. Koopman had openbare werken in zijn portefeuil le. En die nam Van der Jagt van hem over toen hij in het college plaatsnam. Maar ook het feit dat burgemeester Van der Munnik uit het blote hoofd het huisnummer van Koopman weet, voedt de gedachte dat er nog regelmatig contact is tussen de oud wethouder en b. en w. Scherpenisse waar nogal wat nega tieve reacties waren." Die laatste opmerking verbaasde Versluys. Hem waren geen negatieve geluiden bekend. De wethouder legde uit dat er met vertegenwoordigers uit de woonkern gesproken zal worden over het thema en de plek van het kunstwerk in de open lucht: Maar dat het daarna aan de kunstenaars is om een ontwerp te maken en aan de kunstcommissie om daar een keuze uit te doen. Als vertegenwoordigers van dë- bevolking noemde hij het evene mentencomité Smalstad, de stich ting gemeenschap Sint-Maartens dijk èn ('wellicht ook') de gebruikers van de voormalige kleuterschool. Brinkman was met het college zeer te spreken over de nieuwe woningen .depoep naar voren in de nieuwe wijk en vroeg of daar wat aan te doen was. Van der Munnik gaf hem niet veel hoop als de eigenaren niet zelf de poep opruimen. Hondentoiletten lossen volgens hem ook niet veel op en een honden wachter aanstellen vraagt om moei lijkheden. "In Steenbergen hebben ze die al afgeschaft omdat hij werd afgetuigd als hij de eigenaren aansprak op de _overlast van de uitwerpselen." Aan het eind van de bijeenkomst overhandigde Steketee namens het 5 mei comité een video-film over de festiviteiten op 5 mei. "We hebben bij de organisatie veel medewerking van de gemeente gekregen. Met dit presentje wil ik de avond wel posi tief afsluiten."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 3