Vice-president De Klerk in Tholen Plaatselijk nieuws VISSER DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 16 november 1995 Tholen Bouwgrond Meanderlaan Vacature kerkeraad Intocht van Sinterklaas Sinterklaasactie Vlaggen gestolen Teveel gedronken Klaverjassen Bestuursleden Eegedima weg Open les Olympia Beroepen Van Elzakker wint truckertrofee Auto beschadigd Anbo en WVG Nieuwe ioods gemeente Restauratie pand Melse Nieuwe graftombe mevr. Van 't Hof Garage Hofstraat Bedankt voor kerkeraad Verkoop grond kleuterschool Biljarten Gouden jubileum voetbal Vosmeer huldigt leden Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Sinterklaas zoeken Subsidie R.K. kerk Maandag oefent EHBO Extra toezicht politie Batig saldo Wezen Armen Kandidaten kerkeraad Boekenwormen Plattelandsvrouwen over thuiszorg Verwarming praathuisje Predikbeurten Bierensstraat eind 1996 op de schop Drukke ouderavond op de De Casembrootschool Aannemingsbedrijf A. Bogert heeft aan de Meanderlaan één van de laat ste percelen bouwgrond gekocht van de gemeente. De leden van de Hervormde Gemeente kiezen zaterdag een nieu we diaken in de vacature D.C. van der Have, die wegens zijn leeftijd niet meer herkiesbaar is. De ouder lingen A. Agterdenbos, C. Hoogen- doom, W. Punt, J.P.C. van Zielst en de diaken J.A.C. Gaakeer en J.M. Schot zijn bij enkele kandidaatstel ling herkozen. Ook voor de perio diek aftredende en herkiesbare kerk voogden L.M. Moerland en L.I. Potappel en de notabelen J. Eve- raers, C. Griep en M. Polak zijn geen tegenkandidaten ingediend. Daarom zijn ook zij herbenoemd. De goede Sint zet ook dit jaar weer voet aan wal in Tholen. Zaterdag verschijnt hij om twee uur aan de haven. Vervolgens gaat de goedhei ligman - onder begeleiding van Concordia - met de kinderen naar Meulvliet waar er veel gezongen wordt en waar Leo Troost de jeugd zal vermaken. Na afloop krijgen de kinderen een zak met lekkers mee naar huis. De ondernemersvereniging houdt ook dit jaar weer een sinterklaasac tie die loopt van vandaag tot en met 5 december. De klanten ontvangen bij de deelnemende winkeliers bij elke vijf gulden die besteed wordt een zegel. Deze kan men op een kaart plakken en die ingevuld inle veren in de bussen die bij drogisterij Jansen op de Hoogstraat en Vosje aan de Bebouwdendam staan. Er worden twee trekkingen verricht in de hal van het voormalige stadhuis. Op vrijdagavond 24 november om acht uur worden er dertig prijswin naars getrokken. De eerste prijs is een waardebon van 1000 gulden, de tweede prijs een waardebon van 250 gulden en verder zijn er nog acht bonnen van 25 gulden en twintig flessen wijn te winnen. Bij de twee de trekking, op dinsdagmiddag 5 december om vijf uur, is de eerste prijs een waardebon van 1000 gul den en de tweede tot en met de zes de prijs waardebonnen van respec tievelijk 600, 400, 250, 150 en 100 gulden. De zevende toten met tien-' de prijs zijn waardebonnen van 50 gulden en de elfde tot en met de twintigste prijs bonnen van 25 gul den. Verder worden er nog 30 ande re prijzen getrokken en onder de aanwezigen worden extra prijzen verloot Elke kaart doet aan twee trekkingen mee. Er zijn ook kleur platen uitgedeeld en nog steeds ver krijgbaar bij de deelnemende winke liers. Deze platen kunnen ingeleverd worden bij de ondernemers en tij dens de trekking van 5 december worden ook de winnaars van de kleurwedstrijd bekend gemaakt. Leden van het dievengilde hebben het afgelopen weekeinde drie vlag gen gestolen uit de masten van auto- schadebedrijf Labo aan de Volt- straat. Het gaat om een grote, lang werpige Avia-vlag en twee kleinere vlaggen van Focwa en Glassorit. De schade bedraagt meer dan 200 gul den. Bij het stelen van de vlaggen werd ook een mast schuin getrok ken. Het is al eerder voorgekomen dat er vlaggen verdwenen bij het bedrijf, de politie vond ze later terug op de slaapkamers van de daders. Een 24-jarige automobilist werd in de nacht van donderdag op vrijdag aangehouden voor een alcoholcon trole. De man blies op het bureau 310 pg/1 (zo'n 0,7 promille). De man kreeg een boete van 320 gulden en een rijverbod van twee uren. Peter Lute heeft donderdag met 5716 punten de competitiewedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen ruim gewonnen. Er waren zestien deelne mers en als eerste vijf eindigden: 1 Peter Lute 5716 p; 2 Hannie Kurvers 5069 p; 3 Wim Schot 4935 p; 4 Adrie van As 4887 p; 5 Wim van den Berge 4853 p. Drie bestuursleden van Eegedima nemen morgenavond afscheid tij dens de jaarvergadering van de ten nisvereniging. Marja Noteboom, Laura van de Graaf en Jan van Els- acker zetten zich jarenlang in voor Eegedima en stoppen nu met het bestuurswerk. Ook Hilda Draaijer, Wil van Zijl en Rein van Nijnatten stoppen met hun werk in de kantine. Op de jaarvergadering zijn geïnte resseerden en adspirant-leden na half tien welkom in de kantine van Eegedima. Gymvereniging Olympia organi seert maandag een openbare gymles voor kinderen van vier tot en met zes jaar. Kleuters hebben bewe gingsvrijheid nodig en volgens de gymvereniging is de ruimte om te rennen en springen thuis niet altijd en overal aanwezig. Volgens Olym pia is kleutergym dan een goede oplossing die bovendien goed is voor de motoriek. De les, waarin de kinderen springen, rollen, klimmen en schommelen, wordt gehouden in sporthal Meulvliet van kwart over vier tot kwart over vijf. Ds. J. van Dijk heeft een beroep ont vangen van de Hervormde Gemeen-*, te uit Ooltgensplaat. W. van Elzakker heeft de truckers trofee gewonnen bij hengelsportver eniging De Pieterman. Deze visdag wordt jaarlijks georganiseerd en gesponsord door J. Minheere, die dit voor de elfde en laatste keer deed. Schipper H. Kikkert neemt het in de toekomst over. Van Elzakker won met een ruime voorsprong, hij behaalde 602 pun ten. De nummer twee, A. van Elzak ker, had 491 punten. Derde werd H. Hachmer met 454 p., 4. Jos van Elzakker 391 p., 5. Jan van Elzakker 380 p., 6. mevr. L. Spapen 362 p., 7. A. Spapen 360 p., 8. L. Berrevoets 359 p., 9. C. van Laar 354 p. en 10. R. Geuze 329 p. De grootste vis, een wijting van 40 cm, werd gevangen door zowel R. Kok als G. Gijsel. Een bewoner van de Oudelandse- poort kwam dinsdagmiddag tot de ontdekking dat zijn auto beschadigd was. Hij had het voertuig maandag om acht uur geparkeerd en consta teerde de volgende dag om vijf uur dat de rechter achterkant van de wagen beschadigd was. De dader heeft zich niet bekend gemaakt. De voorlichtingsmiddag die de Anbo dinsdag in Ten Anker organi seerde over de wet voorzieningen gehandicapten (WVG) en de bij standswet (ABW), werd door zo'n 80 mensen bezocht. Ook diverse zusterverenigingen waren uitgeno digd en de Anib en Soos waren goed vertegenwoordigd. Wethouder I.C. Moerland was eveneens aanwezig op de middag. Dhr. Oosterling ver maakte de aanwezigen in het Zeeuwse dialect met een humoris tisch praatje. Daarna werd het seri euze gedeelte afgewerkt. R. Lebeau en mevr. Saenen van de gemeente Tholen gaven uitleg over de diverse voorzieningen die WVG en ABW bieden. Na hun verhaal kregen de inleiders vele vragen te verwerken. Daaruit bleek dat de opzet van de Anbo - om de onwetendheid betreffende de beide wetten te ver-, minderen - geslaagd was. Mensen die nog steeds met vragen over de wet voorzieningen gehandicapten of de bijstandswet zitten, kunnen daar voor contact opnemen met de Anbo. De opslagloods van gemeentewer ken aan de Molenvlietsedijk (tegen over de Gereformeerde Gemeente) wordt gesloopt. Op de plaats van de oude loods wil de gemeente een nieuwe opslagplaats bouwen die voldoet aan de eisen op ondermeer milieugebied. Zo komt er een vloei stofdichte vloer in en wordt er een aansluiting op de riolering van de Hoogaarsstraat gemaakt. Deze voor zieningen waren niet opgenomen in de eerdere planning en daarom valt het plan duurder uit. De sloopkosten van het oude gebouwtje zijn ook hoger dan gepland. De gemeente is er namelijk achter gekomen dat het dak uit asbestplaten bestaat. Het plan wordt donderdag 23 november in de commissie openbare werken behandeld. Belanghebbenden kun nen daar gebruik maken van het spreekrecht. De vergadering begint om half acht in het gemeentehuis. J. Melse krijgt van de provincie een subsidie van 5000 gulden in de res tauratiekosten van zijn monumenta le huis aan de Markt. Ten laste van de nalatenschap van wijlen mevr. Van 't Hof wordt er een nieuwe graftombe met inscriptie geplaatst. B. en w. hebben dat 24 oktober besloten op verzoek van notaris mr. A.P. van Kemseke uit Voorburg, die namens de executri- ce-testamentair op 25 september gewezen had op de slechte staat van het graf. Een en ander blijkt uit de antwoorden van b. en w. op schrifte lijke vragen van de VVD-fractie in de raadsvergadering van 16 oktober. De liberalen spraken toen over 'pro blemen' met betrekking tot de slech te staat van de grafsteen. De VVD noemde het 'een morele plicht' om voor een nieuwe steen te zorgen gezien de grote nalatenschap die de gemeente van wijlen mevr. Van 't Hof ontving. De gemeenteraad beslist maandag avond over een voorbereidingsbe- sluit voor wijziging van het bestem mingsplan buitengebied. Dit in ver band met het plan van dhr. I.M. van Daalen voor de bouw van een privé- garage aan de Hofstraat op grond dat een landbouw-bestemming heeft. Het ontwerp voldoet echter aan de huidige planologische inzichten, zodat via een zogenaamde artikel 19 procedure aan de wensen van dhr. Van Daalen voldaan kan worden. Dhr. A. de Bruin en dhr. L.L. Rie- mens hebben bedankt voor hun benoeming als ouderling en ouder ling-kerkvoogd van de Hervormde Gemeente. De eerste zou per 1 janu ari a.s. de vacature J.J. Bevelander vervullen, Riemens moest de al sinds 1992 bestaande open plaats opvullen. De periodiek aftredende diaken I.C. Hage en ouderling P.J. van Halum hebben hun herbenoe mingen wel aangenomen. Dhr. D.A. Lindhout kan voor meer dan 115.000 gulden eigenaar wor den van de grond waarop de voor malige kleuterschool aan de Bou Kooijmanstraat heeft gestaan. De gemeenteraad beslist maandag avond of de verkoop aan de hoogste inschrijver wordt gegund. B. en w. spreken in hun voorstel aan de gemeenteraad over 'een fraai gele gen kavel van circa 1300 m2.' Na het vertrek van de kleuters uit Hummel vreugd zat er nog geruime tijd een bedrijf in het pand, maar nadat die onderneming failliet ging, besloten b. en w. tot sloop en verkoop. Het perceel leent zich uitstekend voor de bouw van een vrijstaande woning. In overleg met de raadscommissie onroerende zaken werd besloten de grond bij inschrijving te verkopen met een minimum prijs van 115 mil le. Uitslagen De Treffers. C. Burgers- N. Rooijakkers 8,43-10, L. van Wezel-B. den Hollander 9,16-10, D. den Hollander-M. Hendrikse 10- 9,44, H. Hommel-D. van Driel 5,59- 10, J. van Meer-P. de Leeuw 9,04- 10, J. Burgers-J. Etienne 8,62-10, J. Hommel-K. Hommel 10-8,73. Kort ste partij (18 brt.) N. Rooijakkers, hoogste serie (12 car.) J. van Meer, beste gemiddelde (3) C. Burgers. Tijdens de algemene vergadering van voetbalvereniging Vosmeer is het programma gepresenteerd voor de viering van het vijftigjarig bestaan. Op de oprichtingsdatum, 13 januari, zullen een officiële receptie en een feestavond voor de leden worden gehouden. Ieder lid krijgt een jubileumboek. In maart volgt een toneelavond en in april wordt een finaletoernooi (beker of 4- tegen-4) van jeugdkring Het Mar- kiezaat bij Vosmeer georganiseerd. De club is ook kandidaat voor de organisatie van het Zeeuws kam pioenschap schoolvoetbal. In mei geven de broers Mühren een clinic voor de jeugdvoetballers, er komt een play-backmiddag en voor de ouderen een koersbaltoernooi. Om de sfeer van weleer nog eens terug te halen, wordt gedacht aan een dag waarop oud-voetballers - heren en dames - het in onderlinge wedstrijd jes tegen elkaar opnemen. Voor stra- tenteams wordt naast het al gebrui kelijke voetbaltoernooi ook weer een volleybaltoernooi op touw gezet. Tenslotte heeft Vosmeer in het jubileumjaar ook de organisatie van de Tholencup en de Eendracht- cup. Het programma werd uiteenge zet door voorzitter C.W. de Leeuw van de jubileumcommissie. Traditiegetrouw is tijdens de alge mene ledenvergadering van voetbal vereniging Vosmeer een aantal trou we leden in het zonnetje gezet. A. Geuze, A. van Daalen, M. Pipping, J. van Daalen, D. Vaders en D. Vroegop waren 40 jaar lid, A. Aarn- oudse, M. v.d. Leur, C. Timmer mans en J. Potappel 25 jaar. Zij kre gen, voor zover aanwezig, vrijdag in de kantine een aandenken. Secreta ris C. Heijboer overhandigde jeugd- voorzitter A. Goedegebuure een fair-play vaan van de afdeling, donderdag, vrijdag en zaterdag 16, 17 en 18 november MALSE BIEFSTUK 250 gram7,25 BIEFLAPPEN 500 gram9,95 TARTAAR 5 halen4 BETALEN BACON 100 gramƒ2,30 RUNDERROOKVLEES 100 gramƒ3,15 GEKOOKTE LEVER 100 gram0,98 LEVERWORST 250 gram1,75 maandag, dinsdag en woensdag 20,21 en 22 november RIBLAPPEN 1 kgƒ15,00 GEHAKT 1 kgƒ10,50 Bij aankoop van 1 rookworst: 500 gram zuurkool gratis KIPSCHNITZEL OF KIP-C0RD0NBLEU per stuk1,50 Advertentie I.M. omdat de jeugd het voorbije seizoen zonder boekingen of strafzaken afsloot. In het bestuur werd pen ningmeester M. Wessels herkozen, terwijl wedstrijdsecretaris D. van Driel ermee stopte. De vacature kon nog niet opgevuld worden. De ver gadering stemde ermee in, om de contributie voor de senioren per 1 juli volgend jaar met zes gulden per jaar te verhogen. In zijn jaarverslag meldde de secre taris, dat Vosmeer in juli 242 leden telde. Hij memoreerde ook de dra matische competitieresultaten, met de degradatie van het eerste naar de tweede klasse afdeling (na veertig jaar) en de laatste plaats voor het tweede elftal. Ook de introductie van vaste jeugdtrainers en het kam pioenschap van de C-junioren in de najaarsreeks werden vermeld. Voorzitter A. Hommel stelde in zijn openingswoord de negatieve stem ming binnen de vereniging aan de kaak en vroeg zich hardop af wat men daarmee denkt te bereiken. Haaks hierop staat volgens hem het enthousiasme waarmee de jeugdaf deling op dit moment werkt. Tijdens de rondvraag werd behoorlijk kri tisch gesproken over de trainer, maar de voorzitter zei dat bestuur en selectie achter hem blijven staan. Ook werd geïnformeerd waarom tij dens de droge zomer de velden niet zijn gesproeid. Hierop was het ant woord dat het bestuur dit een taak vindt van de gemeente, maar boven dien niet mag sproeien. Er werd nog meegedeeld dat binnen de voetbal federatie wordt gesproken over een huurcontract voor de accommoda ties. Voorzitter F. Janmaat van de wandelsportclub Vosmeer bedankté de voetbalvereniging voor de mede werking aan de Zeven-dorpentocht en overhandigde een blijk van waar dering. De Sint komt niet zomaar bij de kin deren in Oud-Vossemeer. Nee, ze moeten er wat voor doen. Zaterdag verzamelt de jeugd zich om half twee bij dorpshuis De Vossenkuil om Sint en zijn pieten te gaan zoe ken. Als de Sint - die met een bij zonder vervoermiddel komt - is opgespoord, maakt de goedheilig man in een koetsje een rondrit door het dorp onder muzikale begeleiding van muziekvereniging OVM. Om half drie begint dan een gezellige middag in De Vossenkuil waar de pieten een toneelstuk opvoeren. De Sint Willibrordusparochie krijgt van de provincie ƒ47.034,- subsidie in de restauratiekosten van de Rooms-Katholieke kerk. Dat is ruim 3000 gulden minder dan aanvanke lijk geraamd, maar omdat bij de afrekening is gebleken dat de wer kelijke kosten lager uitkwamen (iets meer dan 470.000 gulden, terwijl op ruim 5 ton was gerekend), werd ook de subsidie verlaagd. Maandag om acht uur is er in de Wellevaete een oefenavond van de EHBO-kring Tholen en St. Philips land. Het is een vrije oefening waar bij EHBO'ers zich spontaan kunnen opgeven om mee te doen. De Lotus- groep zal vier ongevallen uitbeel den. Elke belangstellende is maan dagavond welkom. De politie is twee zaterdagavonden extra actief geweest in de Voor straat, op het Havenplein en in de Spuistraat. Op 4 november deden zich enkele strubbelingen voor, nadat een Tholenaar en een Braban der met elkaar op de vuist waren gegaan. Er ontstond groepsvorming, waardoor uitbreiding dreigde. "We kregen er vroegtijdig lucht van, zodat we extra hebben gesurveil leerd, waardoor alles met een sisser is afgelopen", zegt politie-woord- voerder M. Verkerke. Hoewel de gummiknuppel werd getrokken, is er volgens hem geen geweld gebruikt. "Het viel allemaal best mee." Uit voorzorg werden 11 november auto's aangehouden die via de Spuistraat het dorp wilden inrijden. "We wilden er zeker van zijn, dat de desbetreffende mensen uit Brabant, vanwie we de identiteit wisten, niet opnieuw binnen zouden komen", zegt Verkerke. De jaarrekening 1994 van de stich ting de Wezen Armen sluit met een batig saldo van ƒ13.068,17. Dat blijkt uit de raadsagenda voor maan dagavond a.s., waarbij b. en w. aan de gemeenteraad voorstellen om de rekening zonder op- of aanmerkin gen goed te keuren. De rekening is opgemaakt en gecontroleerd door VB accountants. Het batig saldo is toegevoegd aan het eigen vermogen, dat per 31 december ƒ474.920,19 bedroeg. Dat is exclusief de waarde van de landerijen, die een opper vlakte hebben van ongeveer 18.5 ha. De leden van de Hervormde Gemeente gaan zaterdag 25 novem ber stemmen voor drie vacatures in de kerkeraad. Kandidaten voor de per 31 december optredende vacatu re ouderling J.B. Moerland, die zich om principiële redenen niet herkies baar heeft gesteld, zijn P.M. Gunter en M. Polderman Jzn. De laatste is al eerder ouderling geweest. Voor de al langer bestaande vacature E.L. Penning zijn diaken W.E. Overbee- ke en D. Quist kandidaat. De laatste was al eerder ouderling. Daarnaast is er voor de periodiek aftredende, maar wel herkiesbare diaken H.W. van Eenennaam een tegenkandidaat ingediend: G. Gunter. Voor de periodiek aftredende en ook herkies bare ouderling W.P. Goedegebuure en de diakenen E. Goedegebuure en W.E. Overbeeke zijn geen tegen kandidaten ingediend, zodat die bij enkele kandidaatstelling zijn herbe noemd. Nu Overbeeke echter kandi daat-ouderling is, bestaat de kans dat er toch nog een diaken-vacature zal ontstaan. De oogstcollecte in de N.H. Kerk heeft ƒ12.191,40 opgebracht voor de kerkvoogdij en ƒ2101,15 voor de diaconie. De leerlingen van groep 3 van de De Casembrootschool brachten dinsdag een bezoek aan de bibliotheek. De bibliothecaris vertelde welke ver schillende soorten boeken de kinde ren kunnen lezen en waar ze die boeken op moesten zoeken. Erg onder de indruk waren de leerlingen van de kapotte boeken. 'Dat zullen wij nooit doen', was hun reactie. Tot slot mochten de kinderen nog een boek lenen en kregen ze een demon stratie van hoe de uitleencomputer werkt. Op een bijeenkomst, dinsdagavond, in De Gouden Leeuw kregen 58 plattelandsvrouwen van mevr. Gaakeer uitleg over thuiszorg. De thuiszorg valt onder de wijkverple ging en de gezinszorg. Het doel is om mensen die de huishouding niet meer zelf kunnen doen (door bij voorbeeld ziekte of na een operatie), te helpen zodat ze de dingen die ze nog wèl zelf kunnen, ook zo snel mogelijk weer gaan doen. Iedere bevolkingsgroep kan in aanmerking komen voor thuiszorg zowel jong als oud, alleenstaanden, echtparen en mensen met kleine kinderen. Nieuw is dat de kruisvereniging Rondom de Óosterschelde en de gezinsverzorging samen hulp bie den. Daarin loopt Tholen voorop in de ontwikkelingen. Men kan deze instanties bellen met vragen over bijvoorbeeld jeugdzorg, baby's, cara en diabetes. Er is altijd wel iemand die er advies over kan geven. Mevr. Gaakeer zei dat ze het zich goed voor kan stellen dat mensen gezins hulp als inbreuk op de privacy zien. Maar de gezinshulp heeft ook veel voordelen. Men wordt in het alge meen goedkoop geholpen omdat het met steun uit de AWBZ (algemene wet bijzondere ziektekosten) gebeurt. De aard van de hulp is afhankelijk van de situatie in het gezin. De uren die nodig zijn, wor den onderling verdeeld. "Iedereen zou wel hulp willen van half negen tot half twaalf, maar dat kan natuur lijk niet altijd. Men moet zich aan passen aan wat mogelijk is", zei mevr. Gaakeer. Het schoonmaken van het huis heeft ook zijn grenzen. De ramen worden natuurlijk niet iedere week gelapt en de grote schoonmaak is er niet bij. Boven dien moet men zorgen voor goede hulpmiddelen zoals een degelijke stofzuiger en een stevige trap. Het tussentijds wisselen van de verzor gers probeert men zoveel mogelijk te voorkomen, maar het kan gebeu ren dat de werkdruk te hoog wordt en dan moet iemand anders insprin gen. En de werkdruk in de thuiszorg neemt steeds meer toe. Er zijn drie soorten zorg: Alpha-hulp voor twee ochtenden per week, AAW-hulp die via een bedrijfsvereniging wordt vergoed en PGB-hulp die langdurig is en ook 's avonds en in de week einden doorgaat. Na de inleiding kreeg mevr. Gaakeer nog enkele vragen te beantwoorden en hierna werd ze door presidente mevr. Van den Broek bedankt. J.M. v.d. Houten heeft de gemeente raad gevraagd om een elektrische aansluiting voor verwarming van het praathuisje. Hij spreekt namens de gebruikers van het huisje. Dit naar aanleiding van het feit dat er een elektriciteitsvoorziening wordt Burgemeester Van der Munnik leidt het echtpaar De Klerk door de Thoolse binnenstad. Rechts mevr. Van Gelder, de echtgenote van de Zeeuwse commissaris van de koningin; links mevr. Van der Munnik. Zondag 19 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Veldman, Ouddorp. 18.30 u. prof. dr. De Reuver, Delft. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Poldervaart, Breda. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman. 17 u. ds. v.d. Hout, Werkendam. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boiten. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van de Pol, Dinteloord. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Hooikaas, Hoogerheide. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. drs. Van Rookhuijzen 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastor Wiertz. zo 9.30 u. pastor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Visser, Gouda. 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. ds. Van Ruiten burg. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen (H.D.). aangelegd op het Havenplein ten behoeve van de wekelijkse markt die hier wordt gehouden. V.d. Hou ten vraagt of het mogelijk is tegelij kertijd een aansluiting naar het praathuisje aan te leggen. Hij stelt voor om de 80 gulden die de bezoe kers van het praathuisje jaarlijks kwijt zijn aan gas, als bijdrage aan de gemeente te geven. Verder zou den de bezoekers op eigen kosten een tijdklok aanbrengen zodat de stroom op vaste tijden in- en uitge schakeld wordt. B. en w. stellen de gemeenteraad voor de zaak door hen te laten afhandelen. In de raadsver gadering van 23 oktober diende de PvdA-fractie een voorstel in om alle praathuisjes te verwarmen, maar toen staakten de stemmen omdat VVD-raadslid mevr. Frigge niet aanwezig was. Het college van b. en w. wil in november 1996 beginnen met het reconstrueren van een gedeelte van de Bierensstraat om het verkeer daar af te remmen. Het gaat om het deel van de Anna van Bourgondiëstraat tot aan de Dorpsweg. Deze recon- tructie stond pas voor 1997 op de begroting, maar tijdens een hoorzit ting over de herbestrating van een ander deel van de Bierensstraat en de Weststraat, kwam ook dit pro bleem aan de orde. Er werd aan de gemeente gevraagd om nu al (tijde lijke) verkeersremmende maatrege len te treffen. Maar de gemeente heeft daar geen geld voor. Deson danks erkennen b. en w. de nood zaak van de reconstructie en stellen daarom voor om al in 1996 met de planvorming te beginnen, zodat direct na de begrotingsbehandeling in november kan worden begonnen met het werk. Dit voorstel wordt op 23 november in de commissie open bare werken besproken. Belangheb benden kunnen daar gebruik maken van het spreekrecht. De vergadering begint om half acht in het gemeente huis. De ouderavond van de De Casem brootschool werd donderdag druk bezocht. Zo'n 80 ouders kwamen ondermeer luisteren naar de inlei ding van kinderpsychologe mevr. J. Vischer van de stichting Spel- en opvoedingsvoorlichting. Zij sprak over het onderwerp "Pesten op school'. Ze had het over het pesten op zich, de vooroordelen die er bestaan en hoe vaak het voorkomt. Verder vertelde ze dat er vijf betrok ken partijen zijn: de ouders van het gepeste kind en van de pester, de leraren en natuurlijke de betrokken kinderen zelf. Na afloop was er gelegenheid om nog wat vragen te stellen. Mevr. Vischer werd bedankt voor haar inleiding met een bos bloemen. Bij de verkiezingen voor de ouderraad waren mevr. M. Bun- gener en mevr. I. Rijnberg aftre dend, mede omdat hun kinderen de school gaan verlaten. Directeur G.T. Bril en voorzitter mevr. F. Burgers bedankten de dames voor hun inzet en overhandigden hen een bloeme tje. Omdat er ook nog een vacature in de ouderraad was, moesten er drie nieuwe leden gekozen worden. Daarvoor waren vijf kandidaten. Mevr. J. Neef kreeg 46 stemmen, mevr. I. van Rouwendaal 44 en mevr. M. Aarnoudse 37. Mevr. T. van Uden en mevr. M. van der Harst haalden het net niet met respectieve lijk zeventien en elf stemmen. Het jaarverslag en het financiële jaarver slag (dat een positief saldo van 960 gulden liet zien) werden zonder commentaar aangenomen. In de kas- commissie werden mevr. A. de Wil de en mevr. J. Boogaard benoemd. Directeur Bril hield nog een school- praatje waarbij hij de gang van zaken de revue liet passeren. Zo meldde hij bijvoorbeeld dat er 204 leerlingen op de De Casembroot school zitten. Door de groei van de school zijn er twee nieuwe leer krachten bijgekomen: juf Carla ZIE VERDER PAG. 15 18 u. ds. Burger, Stad a/'h Haring vliet. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Quartel, Gouda. 19 u. ds. Mast, Vlaardingen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. v.d. Hout, Wer kendam. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Meulen. 15 u. ds. Schneider, De Lier. Zaterdag 18 en zondag 19 novem ber Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer tel. 0166-672400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland tel. 0166-652400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 0167-502545 TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Muljono-Iskandar, Halste ren tel. 0164-686440. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 0166-662596 WIJKVERPLEGING Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Óoster schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, da gelijks 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr, 1, St. Maartensdijk, tel. 0166-, 663577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 16 t/m vrijdag 24 nov. donderdag 16 8.47 - 21.32 vrijdag 17 10.02-22.57 zaterdag 18 11.22 - zondag 19 0.07 - 12.32 maandag 20 1.02-13.22 dinsdag 21 1.57-14.12 woensdag 22 2.37 - 14.57 donderdag 23 3.27 - 15.42 vrijdag 24 4.12-15.32 wo 22/11 16.43 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2