Ouderwets Noad '67 troeft subtopper Bevelanders af Reserves vergeten doelpunt te maken Veel doelpunten bij SC Stavenisse Koersballen voor ouderen TF "MEULVLIET" THOLEN Meulvliet uit bekertoernooi door Bristol Eerste verlies sporting Maroc door Standaard Teamgeest Tholense Boys goed ondanks zesde nederlaag Eerste prijs voor amazones Donderdag 16 november 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Trefzeker Topscorer Voetbal programma Voetbal uitslagen Thol.Boys A krijgt klop Zaalvoetbal Klapper voor Deltan Een ouderwets Noad '67 heeft verrassend toegeslagen tegen de nummer twee, Bevelanders. De Sint-Philipslan- ders wonnen verdiend met 3-1. "Het komt goed, dat kan niet anders", zegt trainer Chr. van 't Hof, die een plaats in de middenmoot op het oog heeft. "Als de bezieling er maar is bij het team." Knvb - voetbal Tholen benut kansen niet WHS verzuimt Rillandia te passeren Paardensport Thoolse teams blijven hekkesluiter Thol. Boys 2 afgetroefd WHS 3 scoort niet Knvb - voetbal Vosmeer boekt derde overwinning In de tweede klasse heeft Stavenisse een ruime overwin ning geboekt. Cadzand werd met 5-1 geklopt. Ook Vosmeer kon een feestje vieren, want het won op eigen veld met 1 -0 van hekkesluiter TPO. Ruime zege Stavenisse Eén treffer voldoende Afdelingsvoetbal Niels Hage van Smerdiek blijft koploper in het Eendrachtbode topscorerklasse ment. Zaterdag liet hij zijn achtste com petitietreffer aantekenen. Leo Zuidweg, William Vroegop, William Smits en John Vroegop brachten hun totaal op zes. Drie voetballers troffen voor het eerst doel: Johan Elenbaas van Stavenisse en de SPS'ers Maarten Hage en Wim de Groen. Zaterdag 18 november uur Thol.Boys-Colijnspl.B.(Roegiest) 14.30 Arnemuiden-WHS(Rijnders) 14.30 SSV-Noad(de Jong) 14.30 WHS 2-Kloetinge 2(Pekaar) 14.30 N.Sparta 2-Thol.Boys 2(Konigns) 14.30 WHS 3-Dauwendaele 2(Lisseveld) 14.30 Smerdiek-Unitas(Telussa) 14.30 GPC-SPS(Boone) 14.30 SPS 2-Capelle 2(Suykerbuyk) 14.00 Noad 2-Zwaluwe 4(Verhulst) 14.30 WC 2-Thol.Boys 3(van 't Ende) 14.30 Smerdiek 2-FSV 3(Bosters) 12.30 Vrederust 2-Thol.Boys 4(Martens) 12.00 Chrislandia 3-Smerdiek 3 (v.d.Tak) 14.30 K'vangers 3-WHS 4(Bakx) 14.00 Noad 3-FSV S(Nuytemans) 12.30 Thol.Boys 5-DVO 6 12.30 ZPR 3-SPS 3(Dursun) 14.30 SPS 4-Vrederust 4(Opree) 14.30 Stavenisse 3-Halstercn 2(v. Ast) 14.30 Zondag 19 november uur Devo-V osmeer(Stok) 14.30 Vosmeer 2-BSC 3(v. Ostaijen) 12.00 Moe 9-V osmeer 3 10.00 Vosmeer 4-Moc 12 10.00 Uitslagen van de wedstrijd in Tholen: L. Soomers en J. Geuze 14 p; D. Schellin- ger en mevr. D. Pigmans 13 p; mevr. R. Burrows en mevr. R. Nagtegaal 13 p; H. Bal en mevr. M. Schot 12 p; mevr. A. Bal en mevr. Y. Verkamman 12 p; mevr. F. Schellinger en A. Verkamman 9 p; mevr. C. Praat en mevr. S. Hoven 8 p. Sint-Maartensdijk: mevr. Dane en dhr. Van Haaften 25 p; dhr. Van Splunter en dhr. Bijl 24 p; mevr. Van Mierlo en mevr. Van Splunter 23 p; mevr. Wolse en mevr. Bijl 22 p; mevr. Goode en dhr. Leemreijze 22 p; mevr. Free en mevr. Verwijs 13 p. KNVB derde klasse: WHS-Rillandia 1- 1, Dauwendaele-Thol.Boys 4-0. Vierde kl.: Noad-Bevelanders 3-1. Derde kl. res.: Thol.Boys 2-Good Luck 2 0-7, Arnemuiden 2-WHS 2 3-0. Vierde kl. res.: Veere 2-WHS 3 4-0. Afdeling eerste kl.: Klundert-Smerdiek 6-1, VCK-SPS 1-4. Tweede kl.: Stavenisse-Cadzand 5-1, Vosmeer-TPO 1-0. Eerste kl. res.: Olympia 2-SPS 2 3-4. Tweede kl. res.: ZPR 2-Noad 2 3-7, Thol.Boys 3-Smerdiek 2 3-3. Derde kl. res.: Stavenisse 2-VVC 3 3-2, Smerdiek 3-Dinteloord 4 4-2, WHS 4- Thol.Boys 4 2-3, SPS 3-ZPR 4 1-4, HSC 3-Vosmeer2 3-1. Vierde kl. res.: Chrislandia 4-Noad 3 5- 5, FSV 5-Thol.Boys 5 4-1, WC 7-Sta- venisse 3 7-0, SPS 4-DVO 8 4-3, BSC 9- Vosmeer 4 1-2. Jeugd: Vosmeer E-HSC 6-2. Moe-Thol.Boys A 14-3, Bergen- Thol.Boys B 7-1, Thol.Boys Cl-Steen bergen 0-9. Smerdiek Dl -HSC 20-0 (Smerdiek kam pioen). Een verzwakte regionale A-jeugd van Tholense Boys kreeg zaterdag gigantisch klop in de uitwedstrijd tegen Moe uit Bergen op Zoom. De geel-zwarten wer den met maar liefst 14-3 weggespeeld. Tholense Boys miste dan ook nogal een paar spelers. Zes man waren er niet van wege blessures, schorsing en doordat de keeper en een speler werden opgeëist door het eerste elftal. Hierdoor moest men een beroep doen op de B-jeugd: Michel Nelen (keeper), Geert Hettema en Wim Bal. Tholense Boys A speelde zodoende met jonge voetballers waarvan er vijf zelfs nog maar veertien jaar waren. Het fysieke verschil was te groot. Moe profiteerde hiervan en speelde veel lange ballen waarbij de Thoolse verdedi ging op snelheid werd geklopt. Na zeventien minuten stond de thuisploeg al met 5-0 voor, ondanks hard werken van de geel-zwarten. Toch wist Tholense Boys nog even terug te komen. In de 22e minuut scoorde Ali Oumhamed 5-1 en twee minuten later werd het 5-2 door dezelfde Oumhamed. Deze speler maak te een hattrick door in de 38e minuut 5-3 aan te tekenen. Maar Moe passeerde de Thoolse doelman voor rust nog twee keer zodat het 7-3 werd. In de tweede helft probeerden de geel zwarten door hard werken de schade te beperken, maar Moe was te sterk. De thuisploeg, die voorlaatste in de ranglijst stond, scoorde nog zeven keer en liep uit naar 14-3. Zaterdag treft Tholense Boys A, dat zich maar niet los lijkt te kunnen maken van de laatste plaats, thuis Made- se Boys om half één. Het tweede team van zaalvoetbalvereni ging Meulvliet/Verhoeven koeltechniek leed vrijdag een 7-2 nederlaag tegen de ongeslagen koploper Bunga Melati 2. Aan Thoolse zijde was Bas Verduit nog steeds geblesseerd en zowel Corné Schaart als A.P. van de Belt waren afwe zig. Meulvliet trad dus in gewijzigde samenstelling in het strijdperk tegen de gedoodverfde kampioen. Toch begon het Thoolse team goed aan de wedstrijd en kon zich - door geconcentreerd te verde digen - lang staande houden. In de vierde minuut opende Meulvliet zelfs de score met een mooi schot van Gert-Jan van Ham: 0-1. Tot tien minuten voor rust werd deze voorsprong vastgehouden. Toen kwam Bunga gelijk na een snelle combinatie waarbij doelman Jackie Franke kansloos was op de inzet. Toen Alex van der Reest even later twee minu ten op de bank moest blijven zitten, scoorde de thuisploeg 2-1 en op slag van rust werd het 3-1 na een goede actie van een Bunga-speler. In de tweede helft bewees Bunga Melati de beste ploeg in de reserve-hoofdklasse te zijn. Meulvliet probeerde de achter stand nog wel goed te maken, maar de tegenstander zette de Tholenaren goed vast, bleef veel in balbezit en scoorde 4- 1. Kort daarna scoorde Van Ham zijn tweede treffer na een snelle uitworp van doelman Franke: 4-2. Desondanks bouwde Bunga Melati zijn voorsprong geleidelijk uit en voor Meulvliet zat er niets anders op dan de huid zo duur mogelijk te verkopen. Het werd uiteinde lijk 7-2. Het eerste team van Meulvliet werd maandag in de derde ronde uit het beker toernooi gewipt door Bristol. De Thoolse thuisploeg begon rustig en het duurde dan ook een kwartier voordat er ge scoord werd. Bristol maakte de ope ningstreffer na een snelle één-twee com binatie door het midden. Doelman Wil lem Weijts had geen kans tegen het schot van dichtbij: 0-1. Direct hierna gooide Meulvliet er een schepje bovenop en zet te de tegenstander vast. Veelvuldig bal bezit resulteerde in de gelijkmaker. Peter Noordijk schoot, op een steekpass van Lars Tazelaar, raak: 1-1. Vijf minuten voor rust kreeg Tazelaar twee minuten straf na een ongelukkige overtreding. Bristol benutte het overwicht en scoorde 1-2. Meulvliet wilde nog voor rust langs zij komen, maar liep tegen een snelle counter op: 1-3. In de tweede helft probeerde de Thoolse ploeg de tegenstander vast te zetten. Dat lukte vrij goed, maar omdat het speelveld erg klein werd, kreeg Meulvliet zelf ook geen kansen om te scoren. Pas toen Bris tol er even uit kwam, konden de Thole naren via een snelle counter scoren. Frank Tazelaar vond de doelman op zijn weg, maar Marco van der Wielen schoot in de herkansing wel raak. Meulvliet wil de de gelijkmaker forceren, maar toen een aanvaller van Bristol zo van eigen helft door kon lopen en scoren, werd het 2-4. In de laatste tien minuten wisselde Meulvliet de keeper in voor een veldspe- ler en voerde zo de druk op. Frank Taze laar schoot net over op aangeven van Hassan Eljilali en gelegenheidsdoelver- dediger Marco van der Wielen schoot van afstand op de kruising. Het mocht echter niet baten en het betekende het einde van het bekeravontuur voor Meul vliet. Maandag spelen beide teams van Meul vliet om respectievelijk zeven en acht uur in sporthal Meulvliet in Tholen. Middenmoter Standaard Tholen heeft zondag in de B-poule van de Meulvliet- competitie Sporting Maroc voor de eer ste keer van de winst gehouden. Het tot nu toe ongeslagen Sporting Maroc bleef steken op een 6-6 gelijkspel, maar de ploeg gaat nog steeds riant aan de leiding met 19 punten uit zeven wedstrijden. Tweede is Hof Boys met vijftien punten uit zes wedstrijden. De uitslagen in pou le B: Calellas-Kaai Boys 4-7, Kroon-Hof Boys 6-7, Standaard Tholen-Sporting Maroc 6-6. In de A-poule werden de ver schillen aan de top wat verkleind doordat koploper The Limit met 6-7 verloor van naaste concurrent Stalland. Hof van Hol land wist zich tot een gedeelde tweede plek met De Kaai op te werken door hek- kesluiter Pinocchio met 2-9 te verslaan. Stalland heeft met de overwinning de kop overgenomen met vijftien punten uit zeven wedstrijden. The Limit volgt op de voet met evenveel punten, maar een iets slechter doelsaldo. Uitslagen in de poule A: The Limit-Stalland 6-7, Smits Boys- De Kaai 3-3, l'Esperance-Noordpoort 4- 7, Pinocchio-Hof van Holland 2-9. In de bedrijvencompetitie zorgde Delta Nutsbedrijven voor een klapper. De ploeg die deze competitie nog niet anders dan nederlagen rond de oren kreeg, wist dinsdagavond in de B-poule Lievensberg van een overwinning af te houden. Lievensberg, dat vorige week nog met grote cijfers van Beursplein won, speelde niet best. Het spel ging gelijk op, maar in de zevende minuut kwam Deltan op voorsprong. Een paar minutén later trok Lievensberg de stand weer recht. Deltan kwam opnieuw aan de leiding en vijf minuten voor rust kwam Lievensberg weer langszij: 2-2. In de tweede helft was het spelbeeld exact het zelfde. Deltan kwam al na drie minuten op 3-2 waama Lievensberg 3-3 en 3-4 scoorde. Vier minuten later werd het 4-4 en vervolgens 4-5. Het leek er toen op dat Lievensberg krap zou gaan winnen, maar drie minuten voor het einde benutte Deltan een strafschop waarmee de eind stand op 5-5 kwam. Dat betekende het eerste punt voor Deltan en dat werd uit bundig gevierd. Stavenisse speelde een gemakkelijke wedstrijd tegen General Electric Plastics 3. In een aanvankelijk gelijk opgaande eerste helft, scoorde Stavenisse na zes tien minuten 1 -0 en twee minuten later 2- 0. Toen barstte de [floeg los en liep uit tot een ruststand van 7-0. In de tweede helft probeerde GEP nog wat terug te doen, maar het werd eerst nog 8-0. GEP kwam nog terug tot 8-3, maar Stavenisse zette een slotoffensief in en won uiteindelijk met 12-3. Maandagavond leverden vier ploegen een spannende strijd. De Duveltjes deden het de eerste helft tegen Le Chateau goed en stonden bij rust voor met 3-1maar na de thee kwam Le Chateau sterk opzetten en wist op het laatste nippertje nog te winnen ook: 3-4. Een net zo spannend duel was dat tussen Beursplein en De Poort. Beursplein nam in de zevende minuut de leiding en even later werd het zelfs 2-0. De Poort kwam echter terug en bracht net voor rust de stand op 2-2. In de tweede helft ging de strijd gelijk op tot 3-3, maar in de laatste minuten besliste De Poort de partij in zijn voordeel: 3-4. Popboek. De stichting Popmuziek Zeeland heeft een nieuwe editie van het 'Pop infoboek' uitgebracht met daarin informatie over 125 Zeeuwse bands, organisatoren, muziekpodia, media, studio's, organisaties en faci litaire bedrijven. Het Pop infoboek is te bestellen bij de stichting tel. 01180-34880. Noad-aanvaller Leo Zuidweg snelt langs twee verdedigers van Bevelanders op weg naar de 2-0. De Noad-trainer is tevreden over de goede trainingsopkomst, maar reali seert zich dat zijn jonge ploeg nog te wisselvallig speelt. Niettemin heeft hij er vertrouwen in. Toch zeker na het duel tegen Bevelanders, waarin Noad geen enkele zwakke plek ver toonde. "Er was veel goed voetbal te zien. Het samenspel was goed, we waren een klasse beter dan Bevelan ders", zegt Van 't Hof. Vooral in de eerste helft waren de Sint-Philipslan- ders voortdurend in de aanval. Na 25 minuten opende Leo Polderman de score, door een vrije trap ineens in het doel te schieten. Uit een voorzet van Polderman schoot Leo Zuidweg daarna op de paal. Ook Ronnie v.d. Ree vond, na drie tegenstanders te hebben uitgespeeld, de paal op zijn weg. Na een half uur soleerde Leo Zuidweg, passeerde vier man en rondde af, 2-0. "Zuidweg speelde sterk voorin. Toch zeker als je rekent dat hij eigenlijk geblesseerd is, hij speelt met een scheurtje in de menis cus." De spits wil zich in de winter stop laten opereren. Ook Leo Polder man en Ronnie v.d. Ree begonnen zaterdag niet fit aan het duel tegen Bevelanders. Na drie minuten in de tweede helft scoorden de bezoekers de aansluitingstreffer. Bevelanders zocht meer de aanval en daardoor ontstond er ruimte. Inmiddels was Ronnie v.d. Ree gewisseld voor San- der Kot en Erik Fonteijne kwam in de ploeg voor Leo Zuidweg. Het werd 3-1 door Leo Polderman, die de hele verdediging passeerde. Daar mee was de wedstrijd gespeeld en ook in het vervolg kreeg de thuisclub nog de beste kansen. Een kwartier voor het einde viel Ike Verwijs geblesseerd uit en werd vervangen door Bram Filius. Een gele kaart was in dit duel voor Sander Kot. Kruiningen SSV'65 Middelburg Bevelanders Meeuwen SKNWK Tem. Boys WIK Wemeldinge Zaamslag NOAD'67 Krabbendijke 1 1 22 30- 14 0 3 18 23- 10 0 3 18 22- 14 2 15 12- 9 2 15 12- 9 3 14 28- 19 2 13 20- 11 4 13 24- 16 1 5 10 1 9- 17 6 7 12- 27 6 7 15- 31 8 1 5-38 "We hebben een schrammetje opge lopen na zes nederlagen, maar de teamgeest is goed. We hopen dat dit zaterdag goed uitpakt." Trainer René v.d. Boom van Tholense Boys verwijt zijn team niets na de 4-0 nederlaag tegen Dauwendaele. "Tholen toonde een goede inzet en speelde agressief. Maar Dauwen daele was de betere ploeg met drie balvaardige, snelle spitsen." De Tholenaren missen 4 a 5 man wegens blessures, waardoor jeugd spelers ingezet moeten worden en omzettingen in het team plaatsvin den. Het eerste kwartier van de wedstrijd had Tholense Boys nog een over wicht, wat twee doelkansen oplever de voor Wim Schot en één voor Francel Kousemaker. Het doelpunt viel vervolgens aan de andere kant, als gevolg van een dek- kingsfout. Na een half uur moest invaller-doelman Erik van Heusden opnieuw vissen. Uit een hoekschop kon een vrijstaande aanvaller van Dauwendaele inkoppen. Na de rust bleef Gonnie van As geblesseerd aan de kant; jeugdspeler Maarten de Jong maakte zijn debuut in de hoofdmacht. "Na een aarzelend begin deed hij het vrij aardig", aldus de trainer. Twintig minuten voor het einde stond het nog altijd 2-0. Johan Schot werd van de laatste-manposi- tie naar voren geschoven en dat leverde in het vervolg een aantal fraaie Thoolse combinaties op. Zo nam Francel Kousemaker een bal ineens op de slof, combineerden Michael de Jong en Rini Potappel, maar beide keren stond de Walcher- se keeper een treffer in de weg. Een combinatie tussen Johan Schot en Maarten Bakx resulteerde in een bal die net naast ging. Tholen dic teerde op dat moment de wedstrijd, maar tien minuten voor het einde sloeg het noodlot toe. Met een vlijmscherpe counter bracht Dau wendaele de stand op 3-0. En in het eindsignaal werd het nog 4-0, opnieuw door een dekkingsfout. Tholense Boys miste ook Piet de Boef, die een schorsing uitzat. Ove rigens werd hij een week eerder niet met twee gele kaarten uit het veld gestuurd, zoals wij meldden. Dit lot was Rini Potappel beschoren. De Boef kreeg geel voor iets wat hij helemaal niet had gedaan, want Erik Nieuwkoop beging de overtreding. De scheidsrechter noteerde echter het rugnummer van De Boef op het wedstrijdformulier en weigerde dat te veranderen toen de Tholenaren hem op zijn fout wezen. Arnemuiden 9 6 1 2 19 23- 15 Dauwendaele 9 5 3 1 18 24- 10 Oostkapelle 9 5 3 1 18 23- 12 VVC'68 9 4 4 1 16 34- 14 Yerseke 9 4 3 2 15 14- 11 Kapelle 9 4 1 4 13 24- 25 Serooskerke 9 2 4 3 10 11- 16 Rillandia 9 2 3 4 9 18- 18 AZVV 9 2 3 4 9 12- 22 WHS 9 1 5 3 8 5- 11 Tholense Boys 9 2 1 6 7 12- 23 Colpl. Boys 9 1 1 7 4 8- 31 WHS 1 heeft zaterdag tegen Rillan dia opnieuw verzuimd om afstand te nemen van de staart in de derde klas. De bij vlagen spannende wedstrijd, die meer publiek trok dan anders, bleef echter in een 1-1 puntenverde ling steken. De ontmoeting tegen de 'betaalde club', die vier Thoolse spe lers heeft aangetrokken (de oud- WHS'ers Rien den Engelsman en Arthur de Jonge, de oud-doelman van Tholense Boys Alex Hoogen- doorn en voormalig Noad-speler Ard Beurkens) werd met meer dan gewone belangstelling tegemoet gezien. Wat zouden de sterren van trainer Ko Stoutjesdijk uit St. Maar tensdijk laten zien tegen de dorps- ploeg uit St. Annaland. 'Als er één elftal wel erg tegenvallende presta ties wegzet, dan is dat tot nu toe zeker Rillandia', stond er in de nieuwsbrief die de toeschouwers bij aankomst uitgereikt kregen. 'Men had aan het begin van het seizoen wel hoge verwachtingen, maar deze zijn voorlopig nog niet waarge maakt. De belangrijkste oorzaak hiervan kan men op de eerste plaats aan het blessureleed toeschrijven. Verder kan een elftal goede spelers bezitten, maar als het geheel niet de juiste instelling heeft, dan kunnen 2 of 3 spelers het elftal ook niet dra gen', aldus de nieuwsbrief. De kwaliteiten van de Thoolse spe lers Den Engelsman en Beurkens waren bekend, dus kregen die een straffe dekking van Wil Fase en Wim Vermaas. Bij hoekschoppen kwam Fase lengte tekort en nam Leon v.d. Ouden zijn taak over. Ook de vinnige Beurkens kreeg heel wei nig ruimte, maar na een halfuur stond hij bij een doorbraak toch aan de basis van de gelijkmaker. Zijn kopbal werd door WHS-doelman Peter Scherpenisse nog wegge- stompt, maar in tweede instantie was het toch raak: 1-1. De 1-0 voor sprong van de thuisclub hield daar door maar 7 minuten stand. In de 23ste minuut had Arie Fase uit een hoge voorzet van Alex v.d. Reest bij de tweede paal fraai gescoord. Hij ving de bal op, draaide om en haalde uit in de rechterhoek: 1-0. Even later leek Fase de voorsprong uit te brei den met een mooie lob over de uit gelopen doelman, maar terugsprin- tende Rillandia-verdedigers slaag den er op het nippertje in om de bal tot hoekschop te verwerken. En tij dens die corner kreeg Rillandia het ook flink warm, maar WHS wist het net niet te bereiken. De openingsfase van deze wedstrijd was zonder meer voor Rillandia, dat Peter Scherpenisse al in de eerste minuut gestrekt naar de hoek liet gaan. Vlak daarna probeerden de gasten het nog eens, evenals in de 9de minuut, toen alleen voor de WHS-keeper hoog over werd geschoten. De thuisclub kwam terug, maar de scherpte ontbrak eerst. Alex v.d. Reest schoot hoog over, maar de kopbal van Leon de Witte was al gevaarlijker: die ging maar net over. De beste kans kwam - na de 1-1 stand - in de 42ste minuut, toen Jan van Dijke net niet i bij een voorzet bij de tweede paal kon. En vlak voor rust kreeg Alex v.d. Reest de handen op elkaar met een schot, dat tot hoekschop werd getikt. Rillandia was toen echter ook al gevaarlijk geweest met een vrije trap, die in het zijnet belandde. De WHS-muur werd daarbij onder mijnd door Den Engelsman en Beurkens. In de tweede helft kwamen er ook nog diverse scoringskansen, maar desondanks bleef het 1-1. Toch was het na rust verre van saai. De span ning bleef in de wedstrijd. Nadat een vrije trap van Leon de Witte tot hoekschop was verwerkt, kreeg WHS twee hoekschoppen op rij, maar dat leverde niets op. Evenmin als een vrije trap (hoog over) en twee comers van Rillandia. Jan van Dijke was veel in balbezit en schiep ook scoringsmogelijkheden, maar hij werd diverse keren van een diep tepass voorzien, waarvoor hij te traag bleek. Ook met de veel te scherpe hoekschoppen van Alex v.d. Reest kon WHS weinig uitrichten. Die waren allemaal voor Rillandia- doelman Hoogendoorn. Trainer De Frel bracht Marco Scher penisse als verse spits nog in het veld voor doelpuntenmaker Arie Fase. In de slotfase werden ook Johan Sturris en Wim Vermaas nog vervangen door respectievelijk Patrick Ketting en Jacky van Oeve- ren. Geen van de drie invallers kwam echter goed in de wedstrijd. Scherpenisse kreeg nog een bal goed voor, maar Van Dijke schoot naast, nadat hij eerder in kansrijke positie over had geschoten. Dan Alex v.d. Reest maar, in vrijstaande positie op rechts, maar ook dat mis lukte. Dan Rillandia misschien met een vrije trap, maar Den Engelsman schoot voorlangs. Met nog gele kaarten van de rustig leidende scheidsrechter C. Vermeulen voor Leon de Witte en Wim Vermaas en een 1-1 gelijkspel konden WHS en Rillandia het doen. Voor de thuis club een gemiste kans op drie pun ten. WHS-verdediger Wil Fase (rechts) in duel met Rien den Engelsman van Rillandia Vijf leden van De Eendrachtruiters kwa men zaterdag uit op een concours in Bruinisse. Suzanne Reinerman behaalde met haar pony Nomar de eerste prijs in de B-dressuur. Ze kreeg 168 punten van de jury. Natalie van As behaalde even eens een eerste prijs. Zij reed met Ceasar een M1 -proef en deze werd met 163 pun ten beloond. Lieke Bevelander reed eveneens op Ceasar en kwam uit in de B- dressuur voor pony's. De combinatie kreeg 150 punten. Het zelfde puntenaan- tal was weggelegd voor John Veniet die met zijn paard Isanca eveneens een B- proef reed. Christianne Verduit kwam op Evita uit in de Ml-dressuur en behaalde daar 147 punten. Carmen v.d. Hoek uit Sint-Maartensdijk reed zondag mee in een concours in manege Molenzicht te Bergen op Zoom. Op Flic Flac behaalde ze 147 punten in de L-dressuur. Angela de Graaf uit Scherpenisse reec zaterdag in het concours te Hoogerheide Met Donau kwam ze uit in de D2-dres- suur. Haar proef werd beoordeeld met 159 punten en dat was genoeg voor een gedeelde derde plaats. Zaterdag deden er drie paarden van stal Moerland uit Stavenisse mee in de klasse B van het concours in manege Reigers hof. Jaap Moerland reed met Jutter en maakte en misrekening bij de dubbel- sprong. Jutter liep ernaast. Verder ver liep de rit goed. Josje Moerland tikte met E.T. een balk uit de lepels op de vierde hindernis. Rob Terborg reed voor het eerst met de vierjarige Moerlands Joop en maakte geen enkele fout. Zondag reed Terborg in de klasse L met Moerlands Jumbo Jet. De combinatie tikte twee balken uit de lepels. Dat was verklaarbaar, want Terborg had de dag van tevoren voor het eerst (en nog maar een kwartier) op het paard gereden. Moerlands Jamica sprong twee keer foutloos en nam de zevende prijs in ont vangst. Geen van de drie Thoolse vertegenwoordigers in de reserveklassen van de KNVB kwam zaterdag tot scoren. De tegenstanders deden dat wel, zodat Tholense Boys 2, WHS 2 en 3 met lege handen bleven staan. De drie blijven zodoende ook in de onderste regionen vertoeven. Tegen een van de toppers uit de reserve tweede klasse, Good Luck 2, leden de reserves van Tholense Boys een ruime 0-7 nederlaag. Het elftal wil wel, maar heeft op dit moment niet de kwaliteit in huis om goed te presteren. Toch kwam men goed uit de start blokken; na twee minuten kopte Ste fan Zoeteweij naast uit een voorzet van Ronald Adams. Even later schoot Karim Benjilali net over het doel. Hierna kwamen de bezoekers wat meer aan de bal en dat leverde enkele kansen op. Eerst werd een hoekschop net over gekopt en even later tikte een inglijdende speler de bal rakelings naast. Tholen deed goed mee, maar kreeg in deze fase geen kansen. In de 25e minuut werd een treffer van Good Luck wegens buitenspel afgekeurd. Echter, een minuut later was het wél raak via een snelle één-twee door het cen trum. Tholen herstelde zich, ver scheen voor het doel van de tegen stander, maar had pech in de afwer king. Op slag van rust verdween een voorzet vanaf de zijlijn zomaar ach ter de Thoolse doelman, 0-2. In de tweede helft probeerde Tho lense Boys de zaak te forceren, maar verwaarloosde daarbij de verdedi gende taak. Good Luck strafte dat met twee snelle counters af. Toen na een kwartier de 0-5 op het scorebord verscheen, was de tegenstand van de thuisclub gebroken. Frank Tazelaar kwam nog in het veld voor Hans de Korte, maar dat kon het tij niet keren. Tholen liet de kopjes hangen, waardoor Good Luck in de laatste tien minuten nog twee keer kon sco ren. Hoek 2 9 -22 Arnem.2 9 -11 Kloet. 2 9 -17 N.Sparta 2 9 -11 Gd. Luck 2 9-17 Yerseke 2 9-9 Roda Boys 5 9 -15 WHS 2 9 - 7 Heukelum2 8-12 Thol. Boys 2 9-7 Wilhelm. 2 9-12 SSC2 9 - 3 WHS 3 is er niet in geslaagd tegen koploper Veere 2 voor een verras sing te zorgen en de eerste overwin- ning te behalen. Het werd 4-0 voor de Walchernaren. Met de duels tegen de nummers twee en drie in het vooruitzicht zal het voor de Sint- Annalanders moeilijk worden om het gat naar de andere staartploegen te overbruggen. Het manco bij de groen-witten is, dat leuke acties en aardige combina ties afgewisseld worden met knullig balverlies en korte passes die totaal niet aankomen. Tegen Veere waren er vooral in de beginfase enkele sco ringskansen voor WHS. Eerst werd een schot van Sander Westdorp door de keeper tot hoekschop verwerkt. Even later was Jan Fase dicht bij een doelpunt, maar ook nu hield de keeper zijn doel schoon. De eerste gevaarlijke situatie bij het doel van Kees Goedegebuure kwam uit een door Veere genomen hoekschop. De bal werd ingekopt, kwam via de onderkant van de lat terug in het veld en viel voor de voeten van een Veere-speler die simpel binnen tik te, 1-0. Nog voor de rust werd het via een counter 2-0. In de eerste helft schoof de WHS-defensie, met op de laatste-manpositie Thijs Fase, vaak op het juiste moment in en voorkwam zo dat de aanvallen van Veere gevaar opleverden voor de keeper. In de tweede helft kwam Patrick Quist in het veld voor de geblesseer de André van Poortvliet. WHS was voor dit duel ook al geconfronteerd met vijf afmeldingen wegens bles sures of werk. Doordat Veere een vrij hoog tempo speelde, kwam er na de rust meer ruimte. De stand liep op naar 4-0. Tussendoor waren er nog kansjes voor WHS. Bij een aan val van Patrick Quist tikte de doel man de bal met de vingertoppen weg voor de voeten van twee WHS'ers. Veere 2 9-21 Dintel.2 10-12 Dauwend. 2 9-21 AZVV 2 9-11 Oostkap. 2 9-16 Sersoosk. 2 9-10 Zwaluwe 2 9 -16 FSV 2 10 - 9 Kapelle2 9-13 Tem. Boys2 9- 8 Meeuwen 2 9-12 WHS 3 9-3 De overwinning van) Stavenisse kwam niet zo gemakkelijk tot stand als de 5-1 uitslag doet vermoeden. Tegenstander Cadzand bleef ook in de tweede helft voetballen, maar zonder resultaat. De thuisclub nam al in de eerste minuut de leiding. Vanaf de aftrap was er een doelkans voor Adrie Smits, maar de bal werd tot hoek schop verwerkt. Wim Klippel nam de corner en Leen Lemson scoorde daaruit de openingstreffer. Even later moest doelman Marco Dorst een tegentreffer voorkomen. Het spel ging vervolgens op en neer, maar halverwege de eerste helft kon Adrie Smits de voorsprong uitbrei den. Hierna viel Stavenisse terug. In de tweede helft kwam de thuis club flink in de verdrukking. Eerst belandde een kopbal van Cadzand nog op de paal, maar na een kwartier kwam de op dat moment dik ver diende aansluitingstreffer tot stand. Stavenisse pakte het op en Johan Elenbaas schoot maar net naast. Binnen drie minuten stond het 4-1. Eerst scoorde Johan Elenbaas, op aangeven van Leen Lemson die was doorgegaan tot de achterlijn na op zijn beurt door Adrie Smits te zijn aangespeeld. Vervolgens doelpuntte William Smits uit een pass van Wim Klippel. De wedstrijd was eigenlijk gespeeld, maar Cadzand gaf nog niet op. Keeper Dorst bracht redding toen een Zeeuws-Vlaming door de verdediging was gebroken. Wim Marinissen kwam nog in de ploeg voor de geblesseerde Leen Lemson. In de laatste minuut verscheen de 5- 1 op het scorebord. Klippel nam een vrije trap en bij de tweede paal stond Adrie Smits gereed om het leer in te koppen. ZSC 9-18 Borssele 8-10 Nieuw land 8-16 SVD 8-10 Stavenisse 9 -14 Hoedekensk. 7-8 Apollo 8-12 Cadzand 8-8 Waarde 8-11 Wissenkerke 7-5 Dat de drie punten voor een gewon nen wedstrijd de rangschikking flink door elkaar kunnen gooien, blijkt weer maar eens bij Vosmeer. Door de 1-0 overwinning tegen TPO klimmen de oranje-zwarten van de tiende naar de zesde plek. Maar er is altijd nog een gat van vier punten tot de nummer vijf. In de eerste helft van het duel tegen de hekkesluiter waren de beste kan sen voor Vosmeer. Na een kwartier schoot Jonno Hoek in uit een hoek schop van Richard Voshol, maar de bal werd door een verdediger van de lijn gehaald. Op rechts zorgde Mar cel Havermans met snelle uitvallen keer op keer voor gevaar, maar voor het TPO-doel stonden onvoldoende aanvallers om zijn voorzetten af te ronden. Pas vijf minuten voor de rust drukte Vosmeer het lichte over wicht in een doelpunt uit. John Vroegop schoot de bal uit een vrije trap over de voor zijn doel staande keeper en via de lat belandde het leer over de doellijn. Op slag van rust leek de ploeg uit Moerdijk op weg naar de gelijkmaker, maar de aanvallers konden een voorlangs het doel geschoten bal net niet bereiken. Na de thee stond Perry Verhees in het veld voor Richard Voshol. Mar cel Havermans kreeg na enkele minuten een prima kans, maar zijn lob ging net over het doel. Daarna liet de thuisclub zich door TPO op de eigen helft vastzetten. De bezoe kers vielen fel aan, zodat doelman Gerwin Hoek diverse keren redding moest brengen. Soms kon slechts met kunst- en vliegwerk een doel punt voorkomen worden. De kansen voor Vosmeer waren in de tweede helft beperkt. Jonno Hoek probeerde het na een half uur met een omhaal, maar blesseerde zich daarbij zodat hij zich moest laten vervangen door Aike Hommel. Het spel werd nogal eens stilgelegd door de veel fluiten de scheidsrechter, die overigens de kaarten op zak hield. Geen van bei de ploegen bleek bij machte om nog te scoren, zodat de 1-0 voorsprong overeind bleef en Vosmeer de derde overwinning van het seizoen pakte. Schijf 10 7 0 3 21 28- 18 DEVO 10 6 2 2 20 24- 13 Oudemolen 10 5 3 2 18 19- 12 WVV'67 10 5 3 2 18 19- 15 Achtmaal 10 4 4 2 16 21- 17 Vosmeer 10 3 3 4 12 16- 18 PCP 10 3 3 4 12 23- 28 SVC 9 3 2 4 11 14- 21 RSV 10 3 2 5 11 13- 14 SC Kruisland 10 3 2 5 11 15- 21 Lepelstr. B. 9 1 3 5 6 14- 19 TPO 10 1 3 6 6 8- 18 Agrarisch natuurbeheer. Op woensdag 29 november wordt er in de Zeeuwse bibliotheek in Middel burg een thema-avond gehouden over 'agrarisch natuurbeheer, de mogelijkheden en onmogelijkhe den'. De avond begint om half acht en er zijn sprekers van het ministerie van landbouw, natuurmonumenten en het landbouwschap. Na de pauze is er een discussie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 17