Aanbouw chr. school Scherpenisse KERSTPAKKET Campinghouders boos op VVD VVD kiest ruime sop Calvijncollege en Kraal boos op verslaggever van dagblad 'We zoeken nog een afvoerkanaal voor ons plastic' VW is niet alleen voor toerist Directeuren Van Heukelom en Rodenburg"Riooljournalistiek' Initiatieven afvalverwerking worden beloond Donderdag 9 november 1995 EENDRACHTBODE, DE THQQLSE COURANT 9 ,lïl IK illl Het gemeentebestuur gaat, na overleg met het schoolbe stuur, een plan ontwikkelen voor een aanbouw bij de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse. Deze komt bij het hoofdgebouw aan de Laban Deurloostraat. De staatssecretaris van onderwijs gaf inmiddels toestem ming om in 1996 de uitbreiding ten behoeve van de vijf de groep te verwezenlijken. Het gaat zowel om het gebouw, meubilair als het onderwijsleerpakket. De aan bouw zal zo'n 105 m2 groot zijn. St. Annaland VOOR HET MOOISTE iiil *1 émmmmm C urnmm uit Roosendaal Voor al wat lekker is De Thoolse campinghouders zijn het er niet mee eens, dat de subsidie voor de VVV volledig uit de toeristenbe lasting wordt betaald. Ze hebben kritiek op het VVD- standpunt om deze belasting te verhogen ten behoeve van de VVV. K.B.M. Saris uit Poortvliet, exploitant van de Speelmansplaten, zei dat donderdag tijdens een ledenver gadering van de liberalen in de Gouden Leeuw te St. Annaland. Klap Principe De Kaper Het Calvijncollege en de montessorischool De Kraal in Tholen zijn boos op het Brabants Nieuwsblad. Ze betich ten de krant ervan riooljournalistiek te bedrijven. Aanlei ding was een artikel van een Thoolse BN-correspondent over leerlingen van het Calvijncollege die de kleuters van De Kraal zouden 'terroriseren'. De directeuren van de twee scholen, die excuses en een rectificatie hebben geëist, noemen het verhaal 'flink opgeklopt' en 'sensatie belust'. Flink opgeklopt Goed fatsoen Stoppen Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Afvalscheiding Ten Anker slaat aan Een proef met het scheiden van afval in zorgcentrum Ten Anker is zo succesvol verlopen, dat de provincie andere tehuizen gaat stimuleren om ook milieuzorgsystemen te ontwikkelen. In Tholen is er zelfs een aparte milieucom missie ingesteld, die de ontwikkelingen volgt en nieuwe initiatieven uitwerkt. Ecozuil Stimuleren *r i r - s im ■- m 7* Sj», m- f§W|r^p!| imm m mm W.v 11111111 f* -5#®! r-L *fex»~*.-ï# - Daarnaast staat er in 1997 een ingrij pende opknapbeurt van het hoofd bouw op het programma. Dit uit twee bouwlagen opgetrokken pand bestaat dan 40 jaar. Het gebouw is bij de twee plaatselij ke basisscholen in gebruik: behalve de Groen van Prinstererschool ook de Oosterscheldeschool. De openba re basisschool heeft boven 3 lokalen en beneden (voor de kleuters) 1 lokaal in gebruik. De chr. basis school beschikt in het hoofdgebouw beneden over 3 lokalen en boven over 1 lokaal. Daarnaast is er nog de dependance voor de kleuters met 2 lokalen. Met de aanbouw lukt het nog niet om de kleuterschool en het hoofdgebouw aan elkaar te verbinden. "Misschien in de toekomst, want we verwachten nog verdere groei", zegt directeur J.W. Duvekot. Hij gaat ervan uit, dat het nieuwe lokaal na de zomerva kantie in augustus 1996 gereed zal zijn. Dan kan groep 3/4 een hele in plaats van nu een halve week gesplitst worden, waarvoor ook een extra leerkracht moet worden aangetrok ken. De Groen van Prinstererschool heeft momenteel net zoveel leraren met een volle baan als met een func tie in deeltijd: elk 5. In de week van 13 november wordt landelijk aandacht geschonken aan het feit, dat de basisschool tien jaar bestaat. De samenvoeging van kleu ter- en lager onderwijs heeft in die periode nog niet geleid tot een opti male situatie op Tholen. Behalve voor de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse blijft ook voor de School met de Bijbel in St. Anna land de gescheiden huisvesting voortduren. Volgens wethouder J. Versluys zal die situatie niet zo gauw veranderen. "De dependance wordt weer door het rijk bekostigd, zodat het aparte onderkomen voor de kleuters voor lopig gehandhaafd blijft." In 1997 zullen de buitenkozijnen van de uit 1960 daterende chr. kleuterschool vervangen worden. Dit jaar heeft het gebouw een grote buitenschilder- beurt gekregen. Ook is de dakbedek king vernieuwd. Voor De Casembrootschool zit de gemeente met de uitbreiding van de huisvesting voor twee groepen. Er zijn momenteel 5 permanente loka len-en 1 noodlokaal. Prognoses voor de lange termijn wijzen uit, dat er permanente behoefte is aan 7 loka len en tijdelijk - tot het jaar 2010 - aan 8. "We moeten nog een plekje voor die twee lokalen zoeken", zegt wethou der Versluys. "Door de gezamenlij ke gemeenschapsruimte volledig aan De Casembrootschool beschik baar te stellen, is de tijdelijke knelsi- tuatie teniet gedaan. Wanneer in 1997 de bijbouw verwezenlijkt is, kunnen beide scholen weer van de gemeenschapsruimte gebruik maken." De wethouder denkt aan de achter kant van De Casembrootschool, in Crooswijck, nog voldoende ruimte voor twee lokalen te kunnen vinden. Het gaat in elk geval niet ten koste van het schoolplein. De enige mogelijkheid is dan, dat er groen opgeofferd wordt aan de nieuwbouw. De twee basisscholen in Scherpenisse krijgen in 1997 een grondige opknapbeurt, maar volgend jaar al mag de Groen van Prinstererschool links een aanbouw verwezenlijken in verband met de leerlingengroei. bent u van harte welkom in onze showroom of vraag vrijblijvend onze kleurrijke folder aan ïïmmmmm M Electronweg 17 4706 PP Roosendaal tel. 0165-561800 fax: 0165-559511 Advertentie I.M. De toeristenbelasting gaat volgend jaar met 7% - een stuiver per over nachting - omhoog. Dat levert 16.000 gulden op en die wil het gemeentebestuur gebruiken om de subsidie aan de VVV te verhogen tot 40.000 gulden. Het idee om de sub sidieverhoging op deze manier te realiseren, is vorig jaar gelanceerd door de VVD-fractie. De campinghouders hebben er Saris op gewezen, dat de VVV 65% van haar tijd besteedt aan de inwoners van Tholen. Daarom vinden ze het niet juist, dat deze instelling door de gemeente volledig met recreatiegeld wordt bekostigd. "De campinghou ders zullen de belastingverhoging moeten doorberekenen aan hun klanten. Ze waarschuwen ervoor, dat Tholen moet oppassen zich niet uit de markt te prijzen bij de toerist", aldus Saris. Raadslid mevrouw E. Frigge-Hoge- steeger reageerde fel op de kritiek. "De campinghouders moeten zich realiseren, dat het verdwijnen van de VVV een klap zal betekenen voor hel toerisme op Tholen." En juist de toeristische sector is in de ogen van de liberalen voor de toekomst een belangrijke bron voor de werkgele genheid. Mevrouw Frigge wees er verder op, dat de VVV nog 11.500 gulden van de gemeente nodig heeft om te kunnen overleven. "Dat zou dan uit tie algemene middelen bijge past moeten worden." Ook vond ze, dat middenstand en horeca van het belang van de VVV doordrongen moeten zijn. Saris zei dat de cam pinghouders daar in ieder geval van overtuigd zijn. "Ze betalen niet alleen hun lidmaatschapsgeld aan de VVV, maar ook nog een bedrag per Prominente Zeeuwse VVD'ers maken zaterdag 25 november een vaartocht vanuit Sint-Annaland. De afdeling Tholen/Sint-Philipsland wilde eens wat anders dan de jaar lijkse mosselavond en koos daarom voor een 'werkbezoek in informele sfeer1. De fracties in de Thoolse gemeenteraad en in provinciale sta ten zijn uitgenodigd, beide gedepu teerden en het bestuur van de kamer centrale Zeeland van de VVD. Tij dens de tocht zullen twee sprekers het woord voeren; verder is er volop gelegenheid om informeel met elkaar te praten. Leden van de Thoolse VVD mèt introducees - ook kinderen - zijn welkom aan boord. Blöf en Rowwen Hèze. Morgen, vrijdag, treden in sporthal De Stenge te Heinkenszand de Zeeuwse band Blöf en de Limburgse formatie Rowwen Hèze op. Het concert begint om acht uur. caravan en leveren dus al een belangrijke bijdrage." Volgens fractievoorzitter R. Raven- steijn was belastingverhoging het enige alternatief, omdat het gemeen tebestuur andere voorstellen ten aanzien van financiering van de VVV afwijst. "De VVD heeft daar zijn best voor gedaan. Aanvankelijk wilden we een verhoging met een dubbeltje, maar uiteindelijk hebben we dat naar een stuiver verlaagd. Kijkend naar elders in Zeeland vindt de VVD dat aanvaardbaar." Overigens heeft de VVD in de gemeenteraad tegen de verhoging van de toeristenbelasting gestemd. De fractie wees alle belastingvoor stellen èn de begroting van de hand en presenteerde een alternatief. Daarin werd op een andere manier voorzien in subsidiëring van de VVV. Maar de liberalen kregen geen enkele steun. De bijzondere ledenvergadering van de VVD was belegd, omdat afde lingsvoorzitter P.C.A. Versluijs uit St. Philipsland tussentijds opstapte. Door verandering van werkgever - hij kreeg een leidinggevende functie bij het automatiseringsbedrijf Whes- soe Varec - verblijft hij de hele week in het buitenland. Hij werkt vanuit de vestiging in het Franse Calais. Versluijs kwam zo'n 13 jaar geleden in het afdelingsbestuur en was 8 jaar voorzitter. Hij zag in die periode het ledental teruglopen van 152 naar 65, maar nu stijgt het weer. Op dit moment telt de Thoolse VVD 82 leden. De vernieuwing van de raadsfractie, het bereiken van een duidelijk Thools geluid op provinciaal niveau zijn zaken die de scheidende voor zitter mede op zijn conto schrijft. Verder bemoeide hij zich minder met het politieke aspect dan zijn voorgangers. "Uit principe wilde ik politiek en bestuur gescheiden hou den. Maar als ik zie hoe daar in het waterschap mee omgegaan is door SGP en vooral CDA, dan is achteraf mijn instelling op dat punt mis schien niet zo goed geweest", aldus Versluijs, die tot eind dit jaar ook nog hoofdingeland is van het water schap Tholen. Hij kreeg als waardering voor zijn werk een agenda met zakrekenma- chine uit handen van A.M. de Kaper uit St. Maartensdijk. Deze neemt het voorzitterschap tijdelijk waar. "Dat betekent voor enkele maanden, want het vinden van een voorzitter zal pri oriteit krijgen", zei De Kaper. Bij acclamatie werd O. Huiskamp uit Tholen in het bestuur gekozen. Er bestaat nog een vacature, omdat mevrouw A.F. van Nieuwenhuijzen- Nelemans uit Poortvliet tijdens de ledenvergadering in juni aftrad. Toen nam C.F. Fossen uit Tholen het secretariaat over van K.B.M. Saris, die zich actief met ledenwer ving gaat bezighouden. Ten grondslag aan het verhaal lig- Vergissing gen enkele incidenten die zich voor deden tussen leerlingen van het Cal vijncollege en van De Kraal. Een paar jongeren van de scholenge meenschap gooiden vorig jaar klui ten naar kleuters. Een telefoontje van de directie van De Kraal naar het Calvijncollege loste de zaak op. Een flinke schrobbering van direc teur G.R.J. van Heukelom was genoeg en lange tijd gebeurde er niets. Onlangs waren er weer een paar mavo-leerlingen die de kleuters plaagden en een grote mond gaven tegen de leerkrachten die hier iets van zeiden. Directeur F. Rodenburg nam zich voor om - zoals gebruike lijk bij dit soort zaken - het Calvijn college in te lichten. "Dat heeft altijd goed gewerkt", zegt Rodenburg. Dit zou per brief gebeuren, omdat de herfstvakantie eraan kwam en een telefoontje wordt sneller vergeten dan een brief. Maar doordat hij ziek werd, kon Rodenburg de brief niet schrijven. De lerares die hem ver ving, besloot na de vakantie zelf even te bellen nadat een paar jon gens nog een keer de kleuters had den gepest. Ze draaide het nummer van het Calvijncollege, maar dat was in gesprek. In het telefoonboek staat echter ook het (privé)nummer van directeur Van Heukelom. De lerares besloot dit te bellen, maar zag over het hoofd dat het om een nummer in Nieuwerkerk ging. "Mijn collega kreeg abusievelijk en stomtoevallig (helaas) uw journalist aan de lijn. Deze stelde zich alleen voor met zijn voornaam, hoorde haar hele verhaal aan en deelde pas daarna mee dat hij voor BN werkte", schrijft Rodenburg in een veront waardigde brief naar de hoofdredac tie van Brabants Nieuwsblad. "Mijn collega reageerde hierop geschrok ken, legde uit dat ze meende de adjunctdirecteur van het Calvijncol lege aan de lijn te hebben en bena drukte dat het absoluut niet de bedoeling was de genoemde gebeur tenissen als kopij voor de krant te beschouwen." Volgens Rodenburg belde de reporter hem echter op zijn ziekbed op voor meer informatie. De directeur was wegens zijn ziekte echter niet op de hoogte van het feit dat er inmiddels nog een keer een incident was geweest. "Ik dacht dat de vragen betrekking hadden op de gebeurtenissen van een paar weken geleden en probeerde deze in een juist perspectief te plaatsen." Ook Van Heukelom werd om commen taar gevraagd. "Ik kreeg al snel het idee dat deze man mij dingen in de mond wilde leggen die ik helemaal niet wilde zeggen", vertelt de direc teur. "Hij vond dat zoiets juist op 'mijn' school niet voor zou mogen komen. Ik kan hier niets anders van maken dan dat hij het reformatori sche onderwijs in een kwaad dag licht wilde stellen. Blijkbaar ging het puur om de sensatie. De uitleg van Rodenburg kwam klaarblijkelijk niet helemaal over en de beide betrokken directeuren schrokken flink toen het artikel werd gepubliceerd. Vooral de grote, drie koloms kop stuitte de scholen tegen de borst. "Alsof er hier op school bendes rondlopen die kleine kleutertjes terroriseren. Daarmee wordt de naam van de hele school besmeurd", zegt Van Heukelom. Zijn collega Rodenburg windt zich hierover ook op. In een verklarende brief aan Van Heukelom schrijft hij: 'Tot op heden zijn wij altijd content geweest met uw reactie wanneer wij hierover opbelden, aangezien de overlast daarna weer voor geruime tijd achterwege bleef... Wij van onze kant zien deze 'overlastsituaties' in hun ware perspectief. Er zijn enkele leerlingen (van de paar honderd) die zich hiertoe helaas geroepen voelen, maar vele honderden anderen doen hier niet aan mee. Integendeel, veel leerlingen van uw school zijn bij zonder voorkomend naar kinderen, ouders en leerkrachten van onze school." Het was juist Rodenburg van De Kraal, waarvan de kinderen in het artikel als slachtoffer werden aange merkt, die in de pen klom en in niet mis te verstane woorden zijn onge noegen uitte bij de hoofdredactie van het dagblad. "Ik kreeg de indruk dat uw journalist louter uit was op een sensationeel verhaal wat zich leende om flink opgeklopt te wor den", schreef Rodenburg. "Als het beoogde effect alleen het bevredi gen van de sensatielust van uw lezers is, dan slaat u uw lezers wel erg laag aan en verlaagt u daarmee tegelijkertijd uw krant tot het niveau van riooljournalistiek." De directeur geeft in zijn brief aan dat het artikel alleen maar voeding geeft aan 'gevoelens van onderling wantrou wen, negatieve beeldvorming en tweespalt'. Rodenburg meldt in zijn schrijven verder dat hij juist vindt dat de Thoolse scholen heel goed met elkaar overweg kunnen, ondanks het feit dat ze met z'n vijven op een paar hectare grond zitten. "De positieve wijze waarop het merendeel van de leerlingen van deze vijf scholen met elkaar omgaan, getuigt van een mate van verdraagzaamheid en onderlin ge acceptatie welke een sier is voor onze gemeente." Van Heukelom en Rodenburg vra gen zich af wat de motivatie kan zijn voor een dergelijk artikel. "Ik zou het niet weten. Het hele verhaal is opgeklopt tot buiten alle proporties. Wij zijn er hier flink van geschrok ken en ook het hoofdbestuur heeft hierover vragen gesteld", zegt Van Heukelom. "Natuurlijk zullen de leerlingen wel eens brutaal zijn of plagen. Dat is op een grote school niet te voorkomen. Maar als het voorkomt, reageren we daar meteen op. Ik kan het niet anders zien dan dat de verslaggever onze school naar beneden wilde halen. Het is een smerige streek." "Als er eens een keer iets voorvalt tussen onze leerlingen, dan lossen wij die situatie op zoals het hoort", zegt Rodenburg. "Door onderling te overleggen. En daar hebben we de pers echt niet bij nodig. Zeker niet wanneer er helemaal niets bijzonders is voorge vallen. Ik verwacht dat er een recti ficatie komt in BN. Dat lijkt mij toch wel het minste dat zo'n krant met goed fatsoen kan doen. Dus daar wacht ik nu op." Op het moment dat deze krant ter perse ging, was er nog geen reactie van BN binnen. Juffrouw B.M. Fondse-de Waal tussen haar leerlingen die het toneelstuk 'De Geluksbloem op de Zonneberg' voor haar opvoerden. VERVOLG VAN VOORPAGINA De juf zag veel veranderen in de 27 jaren die ze in het onderwijs mee maakte. "Op school is er op zich niet zo heel veel gewijzigd. Natuurlijk zijn de lesmethoden anders. Het eer ste jaar dat ik hier kwam, gebruikte ik voor het lezen nog 'aap, noot, mies'. En daarna kwamen er telkens andere methoden, maar dat vind ik niet vervelend. Het is juist goed om er mee bezig te blijven", meent mevr. Fondse die ook de kinderen zag veranderen. "De kinderen zijn tegenwoordig wel veel drukker dan vroeger. Minder geconcentreerd, maar dat is niet zo erg. Ik ben zelf ook niet zo'n rustig type. Bovendien moet ik zeggen dat de kinderen ook opener zijn geworden. Ze vertellen sneller iets en laten meer blijken wat ze vinden dan vroeger. Dat vind ik positief." Na het feestje met de kinderen volg de een informele bijeenkomst met de collega's en leden van het bestuur, medezeggenschapsraad en ouderraad. Penningmeester D.G.J. Burger sprak namens het bestuur een dankwoord en overhandigde mevr. Fondse een cadeau (theologi sche boeken). De collega's zongen nog een lied en gaven een serveer- schaal cadeau. Verder kreeg de jubi laris nog een aantal attenties zoals cadeaubonnen en bloemen. Een receptie was er niet. "Dat wilde ik niet. Ik heb maar een klein baantje, dus dan moet je ook geen groot feest opzetten", legt mevr. Fondse uit. De 58-jarige lerares blijft voorlopig nog les geven. Maar voor hoelang weet ze niet. "Het zal in ieder geval geen jaren meer duren. Als je al zo oud bent, moet je je verstand gebruiken en niet te lang doorgaan. Je praat dan niet meer over tien of zelfs zeven jaar. Wanneer ik stop, kan ik niet zeggen. Maar er komt zeker een moment waarop je zegt: Nu is het mooi geweest." Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. Meao Oude Tonge. Het bestuur van de mbo-school in Oude Tonge moet de fusiebesprekingen met het Albe- dacollege in Rotterdam hervatten. Volgens de rechter is dit de meest verantwoorde keus, omdat de minis ter de bekostiging van de school dan waarborgt. Eerder brak het bestuur de besprekingen af en zocht contact met het Zadkinecollege in de Maas stad, maar dat was tegen de zin van de minister. Een fusie is onontbeer lijk voor het voortbestaan van de school. Daarom spanden de mede zeggenschapsraad, drie docenten en vier onderwijsvakbonden een kort geding aan tegen het bestuur. Behalve in Ten Anker voerde de stichting voor regionale zorgverle ning (SVRZ) de proef ook uit in Ter Valcke in Goes. De provincie betaalde de helft van de kosten, ver telt J. Wagemakers van het Goesse verpleeghuis. Met hulp van een extern bureau werd een afvalscheidingssysteem opgezet. Er bleken meer dan vijftien afvalstromen te bestaan. In het jaar dat de proef duurde, verzesvoudigde de hoeveelheid ingezameld papier en glas. Volgens de provincie geeft dat aan, dat er in instellingen op milieugebied heel wat winst te boe ken valt. "In Ten Anker waren we al een heel eind op weg", vertelt mevrouw A. Vos. Met eenvoudige voorzieningen is veel te bereiken. Door in kantoor ruimten naast de prullebak een afzonderlijke papierbak neer te zet ten, wordt al een fikse afvalstroom gescheiden. Want oud papier produ ceert het zorgcentrum nogal wat. Glas blijft apart, en chemisch afval. Oude medicijnen en ander medisch afval kunnen ingeleverd worden bij de leverancier. "Sinds kort houden we ook het plastic apart, maar we zijn nog op zoek naar een afvoerka naal daarvoor", zegt mevrouw Vos. In het tehuis staat verder een ecozuil met drie aparte bakken: voor papier, voor ander kantoorafval en voor klein chemisch afval zoals batterij en. Ook bewoners kunnen van de zuil gebruik maken. Een probleem apart vormt het groente-, fruit- en tuinafavl (gft). Ten Anker krijgt, in tegenstelling tot individuele burgers, geen groene rolemmer van de gemeente. De instelling moet zelf voor de afvoer zorgdragen, zoals overigens ook overal elders in Zeeland. Omdat er nog geen bron is gevonden waar het gft-afval (zoals etensresten) heen kan - dat heeft ook met de kosten te maken - verdwijnt het voorlopig nog in de 'normale' afvalcontainers. "Vroeger kwam de varkensboer de etensresten halen, maar dat mag niet meer", aldus mevrouw Vos. De bewoners van de Ten Ankerflat maken wél gebruik van de gemeen telijke reinigingsdienst. Elk van de vijf afdelingen van Ten Anker heeft een milieucontactper soon. Deze mensen moeten onder meer hun collega's stimuleren om Jongerentheater. Op de zaterdagen ll, 18 en 25 november wordt in het Goese Lyceum te Goes het provin ciale jongeren-theaterfestival gehouden. Dit is een evenement voor jongeren en docenten uit het voorgezet onderwijs in Zeeland. Er wordt gezamenlijk gewerkt aan tot standkoming van een voorstelling van het verhaal 'Sint Agnes' van Belcampo. het afval te scheiden. "Je hebt gemo tiveerde mensen nodig, anders is het systeem gedoemd te mislukken", zegt mevrouw Vos. Wat dat betreft is de medewerking in Ten Anker prima. Een volgende stap zal gericht zijn op afvalpreventie. Daarbij wordt ook het verbruik van water en elektriciteit kritisch onder de loep genomen. Efficiënt omgaan met materialen, samen met andere maatregelen om afval te beperken, is een mogelijk heid voor instellingen om de kosten die de zogenaamde interne milieu zorg meebrengt, te drukken. Voor invoering van een milieuzorgsys teem in andere Zeeuwse tehuizen stelt de provincie 50.000 tot 60.000 gulden beschikbaar. De provincie heeft 80.000 gulden subsidie toegekend aan drie projec ten voor gescheiden inzameling van afval. De regeling is bedoeld om gemeenten te stimuleren, met initia tieven te komen voor het verminde ren of scheiden van afval. De gemeente Reimerswaal krijgt 35.000 gulden om een kringloop winkel te stichten. In zo'n winkel kunnen mensen produkten halen of brengen die nog een redelijke kwali teit en levensduur hebben. De kring loopwinkel wordt gecombineerd met een kringloopstation, waar inwoners hun afval voor hergebruik kunnen afgeven. Een experiment met een verzamel en recyclingstation in Borssele wordt met 15.000 gulden beloond. Vanuit dit station wordt voorlichting gegeven en mensen die problemen hebben bij de afvalverwijdering worden geholpen. Er wordt gewerkt met vrijwilligers, maar daarnaast is het opstellen van een bedrijfsplan nodig gebleken. De centrale dienst gemeentewerken borduurt verder op de ingevoerde gescheiden inzameling van afval. Ze onderzoekt op het Walcherse platte land de mogelijkheden om te komen tot verschillende tarieven; mensen laten betalen voor de soort afval die ze aanbieden: moeilijk verwerkbaar kost meer. Hiervoor krijgt de dienst van de provincie 30.000 gulden. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 9