Echtpaar De Klerk doet Tholen aan Personeelslid bekent de brand in de palingrokerij Leerlingen onthulllen nieuwe naam school: Schelde College Sint-Annalander zit stomdronken in auto Sinterklaasfeest Werkgever: 'onbegrijpelijk, je kunt het niet vatten' m Politie kijkt bedrijven na op veiligheid Meerderheid commissies waterschap openbaar Winkelweek Sint Annaland Ketenkaart voor vervoer gehandicapten Schipper te dronken voor plaatsbepaling Van der Zwan spreekt bij heropening van Dragon Plastics ssarMfc u PU Oud-raadslid Kloet overleden Donderdag 9 november 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Zuidafrikanen met Zeeuwse wortels Vice-president F.W. de Klerk van Zuid-Afrika en zijn vrouw maken van een officieel bezoek aan ons land gebruik om ook Tholen aan te doen. Het echtpaar arri veert zondagmorgen op Schiphol en komt dan eerst, privé, naar Zeeland. Maritiem Tholen buiten schot Bakker "Onbegrijpelijk", noemt directeur P.M. Scherpenisse van de gelijknamige palingrokerij in St. Annaland de brand stichting in zijn bedrijf door een trouwe medewerker. "Het was een keiharde werker. Echt een gouden vent voor wie nooit wat teveel was. Je kunt het gewoon niet vatten, maar het is werkelijkheid." Gecodeerde beveiliging Van levensbelang Sa«riB8gL. Zoomvliet College, Calvijn College, Scaldis College, Schelde College. De fusies van scholen in de regio heb ben nieuwe namen voortgebracht. Het woord school is er uit verdwenen en heeft plaats gemaakt voor het wat def tige college. Politie voert extra controles uit De 25-jarige H.S. uit Sint-Annaland werd vrijdagavond omstreeks half tien in de Weststraat in zijn woonplaats aangehouden. Hij bestuurde zijn auto, terwijl hij veel te diep in het glaasje had gekeken. Op het politiebureau bleek dat hij ruim 51/2 keer zoveel alcohol had gedronken dan is toegestaan. Alcohol, gordel, licht Plaatselijk nieuws Wedstrijd Makreel De voormalige staatspresident zal zondag in Serooskerke een kerk dienst bijwonen, Neeltje Jans in de Oosterschelde bezoeken en de lunch gebruiken in het provinciehuis te Middelburg. Waar het echtpaar in Tholen komt, is niet duidelijk. Bij de gemeente is er, aldus een woord voerder, niets bekend. Zowel De Klerk als zijn vrouw stammen uit Zeeland. Een voorva der van de vice-president vertrok in 1688 vanuit Middelburg naar de Kaap. Deze Abraham de Clercq was in Serooskerke op Walcheren gebo ren. De Nederlandse wortels van mevrouw M. de Klerk-Willemse dateren uit een recenter verleden. Haar grootvader emigreerde in 1890 uit Tholen en diens vrouw was in Den Haag geboren. Reden genoeg voor het paar om een kijkje in Zee land te komen nemen éér ze aan het officiële programma beginnen. De provincie is bereid 105.000 gul den te stoppen in het toeristisch- recreatieve project 'Zeeland Mari tiem'. Dit project is bedoeld om het cultuur-historisch maritiem erfgoed op Zeeuwse bodem onder de aan dacht van zowel de eigen bevolking als bezoekers van elders te brengen. VoorZierikzee, Temeuzen en Vliss- ingen zullen - met medewerking van de gemeentebesturen - plannen ont wikkeld worden. Daarnaast komen er vier 'maritieme ontdekkingstoch ten' in verschillende regio's. Door de landelijke thema's Nederland water land, Verenigde Oostindische Com pagnie en Stedenaanpak in de plan nen te betrekken, is de provincie verzekerd van steun door de minis teries van economische zaken en van onderwijs, cultuur en weten schappen. De regio Bevelanden/Tholen is geen proefproject toebedacht. Wél wor den Goes en Yerseke genoemd als 'kapstok'. Tholen komt er in het geheel maar bekaaid af. Misschien komt dat, doordat het gemeentebe stuur weinig mogelijkheden zag. Om te inventariseren wat er aan maritieme zaken in de streek nog resteert, zocht de projectleider daar om contact met het bestuur van 3 streekmuseum De Meestoof. Naast een ouderen-, jongeren- en railactiefkaart heeft de N.S. samen met de gemeenten in de Ooster- schelderegio een nieuw initiatief op de rails gezet: de ketenkaart voor gehandicapten. De invoering van de kaart is een gevolg van de uitvoering van de wet voorzieningen gehandi capten. Mensen die in aanmerking komen voor gehandicaptenvervoer, kunnen sindskort gebruik maken van deze kaart. Men moet dan wel een WVG-vervoerspas hebben die op het gemeentehuis te verkrijgen is. De ketenkaart is een extra service van de gemeente aan mensen die verder willen reizen dan de regio en daarvoor afhankelijk zijn van der den (taxi's bijvoorbeeld). De kaart is bedoeld voor van-deur-tot-deur-ver- voer. Het coördinatiecentrum is in Utrecht gevestigd. Bij dit centrum moet men minimaal één uur van tevoren de voorgenomen reis mel den. Samen met het centrum wordt de reis dan doorgesproken. Het coördinatiecentrum regelt het ver voer en ook eventuele aanpassingen als bijvoorbeeld de trein vertraging heeft. De ketenkaart is één jaar gel dig en biedt, net als andere kortings kaarten, 40 procent reductie op treinkaartjes. Daarnaast kan men vier dagen vrij reizen en er is een mogelijkheid om een begeleider gratis mee te laten rijden. Daarnaast ontvangt men gratis deel-taxibiljet- ten. Voor meer informatie kan men terecht op het gemeentehuis bij mevr. W. Saenen tel. 01666-8231. Vijf jaar geleden bracht het echtpaar De Klerk voor het'eerst een officieel bezoek aan ons land. Bij die gele genheid kwam mevrouw De Klerk naar Tholen, de geboorteplaats van haar grootvader Pieter Willemse. Deze was bakker en emigreerde in juni 1890, in navolging van zijn broer, naar de Oranje Vrijstaat (later zouden nog twee broers dat voor beeld volgen). In de Dalemsestraat bekeek mevrouw De Klerk toen ondermeer de plek waar haar overgrootvader een grutterij had. De Zuidafrikaanse vice-president en Nobelprijs-winnaar bezoekt maan dag de Staten-Generaal en dineert 's avonds met koningin Beatrix en prins Claus. Ook spreekt hij met premier Kok en minister van buiten landse zaken Van Mierlo. Daarnaast geeft De Klerk diverse lezingen; dinsdag aan de Erasmusuniversiteit in Rotterdam, woensdag voor de vereniging van beleggingsanalisten in Amsterdam en aan de Vrije uni versiteit in de hoofdstad. In Scheve- ningen woont de vice-president een seminar bij van de Sanec, de Zuid- afrikaans-Nederlandse kamer van koophandel. Ook brengt hij een privébezoek aan Philips in Eindho ven. Woensdagavond vertrekt het echtpaar De Klerk naar Londen. De spits (binnenvaartschip) Maria, geladen met 300 ton kunstmest, liep maandagavond vast bij de voormali ge veerhaven te Anna Jacobapolder. Bergingsbedrijf v.d. Berge uit Sta- venisse was met de sleepboot Zephyrus omstreeks half acht ter plaatse. Maar men kon niets meer doen omdat bleek dat het schip al enkele uren vast zat en het water stond te laag. De schipper had het voorval echter niet gemeld en alle lichten waren uit. De man bleek zo dronken te zijn dat hij dacht dat hij bij de Oranjesluizen te Amsterdam was. De Zephyrus trok het schip om één uur 's nachts weer vlot en bracht het naar de Krammersluizen. Daar stond de politie al klaar om de schip per een blaastest af te nemen. De man had een alcoholgehalte in zijn bloed van P/2 promille (zo'n 650 pg/1). Dat is ongeveer drie keer zoveel als is toegestaan. Hij kreeg een vaarverbod van acht uren. De opening van het nieuwe bedrijfs pand en het tienjarig bestaan van Dragon Plastics in St. Maartensdijk is 23 november reden voor een feest met prof.dr. A. van der Zwan uit Poortvliet als prominente gastspre ker. Ook directeur ir. H.P.M. Swin- nen van het chemiebedrijf DSM zal het woord voeren. De als spectacu lair aangekondigde openingshande ling wordt verricht door de Thoolse burgemeester H.A. van der Munnik. De onderneming, die eerst in het bedrijfsverzamelgebouw was onder gebracht, is verhuisd naar het pand aan de Schakelweg waarin het rotanbedrijf van dhr. Rijnberg was gevestigd. Het 20 personeelsleden tellende bedrijf wordt geleid door commercieel directeur C.H.M. van Gils en financieel directeur C. Wou ters. Dragon Plastics verwerkt door middel van rotatie-gieten kunststof tot boeien voor de scheepvaart, con tainers voor industriële doeleinden en bijvoorbeeld etalagepoppen voor de modewereld. Met uit Engeland geleverde computergestuurde appa ratuur kan Dragon als één van de weinige bedrijven in Europa dubbel wandige kunststofprodukten gieten. Aan de kinderen van Tholen. Alweer een -jaar voorbij. Wat gaat dat vlug hè? Maar we zijn toch blij, want Sint komt weer met zijn knechten aan. Op 18 november zal hij weer aan de kade staan. In optocht allemaal weer naar de Markt waar alle kinderen samen zijn. Trek iets feestelijks aan, dat vindt Sint altijd fijn. Na veel zingen en veel lol gaan we weer naar Meulvliet en daar zit het ook weer vol. Concordia heeft Leo gevraagd om de kinderen te vermaken. De pieten en de Sint doen natuurlijk ook mee. Na afloop nog een zak met lekkers en iedereen is weer tevree. Tot 18 november om twee uur aan de haven, De hoofdpiet. De brand in de palingrokerij te St. Annaland is opgelost: een medewerker bekende het vuur te hebben aangestoken. De 25-jarige J.V. legde vrijdagmid dag tegenover de politie een volledi ge bekentenis af, dat hij zondag avond de brand had gesticht, die de fileerafdeling van de palingrokerij in de as legde. Dinsdagmiddag gelastte de raadka mer van de Middelburgse rechtbank voorlopige gevangenhouding. "Wegens de ernst van de situatie hadden we dat gevraagd", aldus offi cier van justitie mr. Veurink. "De verdachte heeft weliswaar een bekennende verklaring afgelegd, maar het is van belang, dat hij in hechtenis blijft. Het zit er namelijk dik in, dat hij naar een psychiater moet. We hebben te maken met een labiel persoon die bewust brand heeft gesticht." Over het motief tast de politie volledig in het duister. "Er is geen zinnig woord van te zeggen", aldus een politiewoordvoerder. "Hij had in elk geval geen hekel aan zijn baas of aan zijn werk, maar de diep ste zieleroerselen van de verdachte zijn ons niet bekend." Daarop zal het onderzoek van de gerechtelijke psychiater gericht zijn. De St. Anna- landers zou stemmen gehoord heb ben dat hij de brand moest stichten. Enkele jaren geleden bleek hij de dader van herhaalde inbraken in de palingrokerij, maar hij was niet uit op geldelijk gewin, want he^ geld kistje met het geld er nog in, werd toen in de sloot gevonden. De zondagavond van de brand reageerde V. emotioneel. Hij barstte in huilen uit en schreeuwde dat alles verloren ging. De medewerker belaagde vervolgens de brandweer om snel voor een pomp te zorgen, zodat de levende paling in de buiten- bakken niet verloren ging. Maandag en dinsdag hielp hij nog volop bij het opruimen van de afgebrande palingrokerij, totdag hij rond vier uur door de politie werd aangehou den. De gecodeerde beveilingsinstallatie deed V. tegen de lamp lopen. Hij had niet alleen rond vijf uur zondag middag een controleronde gemaakt, maar ook tussen 19.03 en 19.18 uur zou de medewerker in het bedrijf zijn geweest. En om 19.31 uur was de brand bij de alarmcentrale 06-11 gemeld. V. zou het vuur boven aan gestoken hebben, op de zolder met verpakkingsmateriaal en het archief van de administratie. Daar was brandbaar materiaal in overvloed. Het vuur sloeg door het dak en naar beneden, waar de meter kast volledig uitbrandde. De politie, die met vier mensen het onderzoek uitvoerde, trok intensief alles van betrokkenen na, met name waar ze zondagmiddag en -avond waren. Directeur Scherpenisse noemt het 'heel erg' voor zijn mede werker, die zeven jaar bij de paling rokerij werkte. "Wij hebben nooit iets gemerkt, maar hij moet niet in orde geweest zijn, anders doe je zoiets niet." Scherpenisse heeft daarvoor nog een aanwijzing. "Onze jachthond Purdie, waarop V. zo gesteld was, zat nog in het pand toen de brand werd gesticht, maar hij heeft niet aan Purdie gedacht. Bij de inbraken heb ik hem nog het voordeel van de twijfel gegeven, maar dit kan absoluut niet door de beugel, hoeveel medelijden ik ook met hem heb." Inmiddels zijn er bij het bedrijf aan de Nieuwlandseweg twee semi-per- manente gebouwen neergezet: een kantoor en een kantine. Voor de koelcellen en de bakken met levende paling zijn tijdelijke energie-aansluitingen gemaakt. De verwerking van verse paling kan in St. Annaland in de dit jaar gereed gekomen aanbouw blijven gebeu ren. Het fileren vindt plaats bij vishandel de Eendracht in Tholen. "Dat is een nadeel omdat je een paar keer op en neer moet rijden, maar het is van levensbelang dat we draaien", zegt Scherpenisse. Overigens blijkt de brand nog meer schade te hebben veroorzaakt dan aanvankelijk leek. Het isolatiemateriaal op het dak van de gespaard gebleven aanbouw is over 2 1/2 meter gesmolten. In over leg met de verzekering en de gemeente zullen spoedig plannen voor herbouw worden gemaakt. •'««•V -N-. v/ssda BB?1" £s£45£g.. fj WW ,w m ■■CwwX"'',ssx: W,W -W.ww ,.S.\ W. WBN?- 'SS8l?軫 .VNWVWSWS ..^Wwww - \,K L -• - "v9 yUSar; Ig •ww-..w.w"w- '"'«-SvVx I svVW WS.- SST .V. w WW" VInr: Ricardo Duarte uit Scherpenisse, Jaco van Meggelen en Denise Maasland uit Sint-Annaland. Was een college vroeger volgens het woordenboek der Nederlandse taal in Zuid-Nederland 'een vrije school voor middelbaar of voorbereidend hoger onderwijs, waaraan soms een internaat verbonden was', nu wordt het begrip wat ruimer opgevat: zowel het voorbereidend, het mid delbaar beroepsonderwijs als het hoger algemeen vormend onderwijs is er in onder gebracht. Maandagmiddag was het de beurt aan de voormalige Thoolse scholen gemeenschap in Sint-Maartensdijk om de nieuwe naam aan de gevel te onthullen. Drie leerlingen uit de brugklas mochten het doek, dat over het bord was gehangen, weghalen: Ricardo Duarte uit Scherpenisse en Jaco van Meggelen en Denice Maasland uit Sint-Annaland. Dat gebeurde onder het toeziend oog van alle leerlingen en leerkrach ten van de vestiging Sint-Maartens dijk. Denice mocht daarna ook nog mee naar Bergen op Zoom waar ze hetzelfde mocht doen bij de hoofd vestiging De Lage Meren, samen met Firad Karaman en Tim Ver gouw uit Sint-Maartensdijk en in aanwezigheid van oud-staatssecre taris Ginjaar-Maas die het fusiepro ces begeleidde. Van elk van de vijf scholen (TSG, O. Elsemanschool uit Bergen op Zoom, de Edward Jennermavo te Hoogerheide, de Thomasmavo te Halsteren en De Lage Meren) waren drie brugklassers gevraagd de naam te onthullen. Het naambord bestaat uit twee delen. Een blauw bord met een grote letter S en een lichtbauw golfje die samen land, water en lucht moeten voorstellen. En een bord waarop de naam (in hoofdletters) Schelde College staat, maar waar van Schelde dikkere letters heeft. Op de foto zijn nog de planken zichtbaar waar het doek voor de ont hulling op moest worden bevestigd. Die planken zijn inmiddels verwij derd. Het ontwerp is van kunste naar/vormgever N.J. Weysters uit Grave, een oud leerling van de Edward Jennermavo. Na de onthul ling kregen alle leerlingen een glaasje fris, een pen en twee uur vrij. Het gebouw aan Onder de Linden begon in 1957 als lagere technische school (ook wel de ambachtschool genoemd). Het was vooral burge meester D.C. Bouwense van de toenmalige gemeente Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse die voor de school geijverd had. Zijn naam op de gevel naast de personeelsingang houdt stand en lijkt alle fusieperike len te overleven. De agenten hielden S. aan omdat ze vermoedden dat hij onder invloed van alcohol achter het stuur zat. De man werd meegenomen naar het bureau voor een blaastest. Daar blies hij het bijzonder hoge alcoholgehal te van 1275 pg/1 (ongeveer 3 pro mille). Dat is rond de vijftien glazen alcohol. Het rijbewijs van de man werd ter plaatse ingevorderd. Op een dergelijk misdrijf staat vol gens het regionaal orgaan verkeers veiligheid Zeeland minimaal een straf van twee weken onvoorwaar delijke gevangenisstraf en een jaar intrekken van het rijbewijs. Maar aangezien de Sint-Annalander al eerder veroordeeld is voor hetzelfde feit, kan de straf nog hoger uitpak ken. "Het is een uitzonderlijk hoog gehalte en omdat de man eerder is veroordeeld, kan de rechter veel hogere straffen opleggen. Zo is het mogelijk dat hij verplicht wordt behandeling te ondergaan om van het drinken af te komen", aldus een politiewoordvoerder. De Thoolse politie gaat vanaf over morgen (zaterdag) tot en met vrijdag 17 november extra aandacht beste den aan het rijden onder invloed. Als iemand aangehouden wordt die achter het stuur zit met meer dan 235 pg/1 (microgram alcohol per liter uitgeademde lucht) krijgt die een bekeuring. Als het alcoholgehal te meer dan 570 pg/1 bedraagt (1,3 promille), wordt ter plaatse het rij bewijs ingenomen. Bovendien doet de politie van Tholen in de periode tot 15 december mee aan de landelij ke campagne voor het dragen van de autogordel. Van 18 tot 24 november wordt er extra gecontroleerd op verlichting van voertuigen. Met name school gaande jeugd moet zorgen dat de verlichting van fiets of bromfiets in orde is. Als een defect aan het licht ter plaatse verholpen kan worden door de bestuurder, krijgt deze geen bekeuring, anders wel. Deze week keken surveillerende agenten 's nachts en 's avonds hoe inbraakgevoelig de Thoolse bedrij ven zijn. De politie controleerde of Met het toch nog onverwachte over lijden - dinsdagavond - van Laurens Kloet verliest niet alleen zijn gezin een lieve vader, opa en overgrootva der, maar ook de Thoolse Partij van de Arbeid ziet een bijzonder betrok ken bestuurder wegvallen. Ondanks zijn kwakkelende gezondheid gaf Kloet vorig najaar nog blijk van zijn belangstelling voor de politiek, bij het begin van de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen. Kloet was vele jaren actief als vak bondsbestuurder in de voedings bond (NVV en later FNV). In 1966 debuteerde hij in de gemeenteraad van Sint-Maartensdijk voor de PvdA en werd meteen als wethouder gekozen. Van diezelfde partij was hij plaatselijk - en later eilandelijk - bestuurder. Na de herindeling op Tholen in 1971 nam hij zitting in de raad van de nieuwe gemeente en werd fractievoorzitter. Omdat het te zwaar werd, in combinatie met zijn werk als klein landbouwer, stopte Kloet in november 1975 tussentijds. Maar drie jaar later keerde hij terug in de raadszaal, toen de PvdA een vijfde zetel won. Ais oudste raadslid leidde hij de raadsvergadering waar in de wethouders werden gekozen, omdat Tholen op dat moment geen burgemeester had na het vertrek van Van Boeijen. Zijn laatste raadspe riode duurde tot 1982. Kloet mani festeerde zich als een bescheiden, sympathieke bestuurder. "Een man van werken op de achtergrond", zei burgemeester Baerends bij het afscheid. Naast het raads- en vakbondswerk was Kloet bestuurlijk actief bij de woningcorporatie Beter Wonen. Samen met J. Leune regelde hij vele jaren de toewijzing van woningen. Op latere leeftijd zette Kloet zich ook in voor de Anbo, de ouderen bond. Laurens Kloet, die 79 jaar is gewor den, wordt zaterdag in zijn woon plaats Sint-Maartensdijk begraven. C. van Moort heeft zaterdag de wed strijd van zeehengelclub De Makreel ruim gewonnen met 1190 punten. Jurgen Neele werd krap eer ste bij de jeugd met 270 punten. Uit slag: 1 C. van Moort 1190 p; 2 A. van Oeveren 730 p; 3 M. den Engelsman 690 p; 4 A.M. den Bra- ber 275 p; 5 J.P. Kaashoek 25 p; T. Geuze 25 p. Jeugd: 1 Jurgen Neele 270 p; 2 Sebastiaan Scholten 265 p; 3 A.C. Reijngoudt 175 p. de ramen en deuren goed dicht zaten en of er geen waardevolle spullen op het zicht stonden. Als de agenten ernstige nalatigheden tegenkwamen, werden die gemeld aan het bedrijf. Ieder bedrijf dat werd bezocht, kreeg hiervan bericht. De politie van Tholen gaat deze maand extra aandacht besteden aan drie onderwerpen. Deze week con troleerden surveillerende agenten bedrijven op hun inbraakgevoelig heid. Ze keken of ramen en deuren goed afgesloten waren en of er geen waardevolle goederen op het zicht stonden. Waar het niet helemaal in orde was, werd het bedrijf ingelicht. Ieder bezocht bedrijf kreeg een brief van de politie. Deze actie duurt nog tot en met zaterdag. Volgende week let de politie extra op het rijden onder invloed. Bij een alcoholgehal te van meer dan 235 pg/1 (0,54 pro mille) krijgt de automobilist een proces-verbaal en bij meer dan 570 pg/1 (1,3 promille) wordt het rijbe wijs ingevorderd. In de week van 19 november wordt er nauwlettend gekeken naar de ver lichting van voertuigen. Met name de ouders van schoolgaande kinde ren, doen er goed aan de (brom)- fiets goed na te kijken. Wanneer een bestuurder die aangehouden wordt defecte verlichting ter plaatse kan repareren, krijgt hij geen bekeuring, anders wel. In de periode tot 15 december werkt de Thoolse politie ook mee aan de landelijke campag ne voor het dragen van de autogor del. Behalve de territoriale commissie Tholen blijken ook de functionele commissies van het waterschap Zeeuwse Eilanden voor openbaar heid te zijn. Alleen de commissie middelen denkt verdeeld, maar drie leden waren op de vergadering van 1 november in Goes niet aanwezig. Onder hen de twee Thoolse verte genwoordigers J. Versluys uit Scherpenisse en A.A. van Nieuwen- huijzen uit Anna Jacobapolder. De commissie algemeen bestuurlijke zaken is voor openbaarheid. Daarin zitten C. van 't Hof uit St. Philips- land en J.L. Noom uit Scherpenisse. Verder is de commissie waterbe heer, die onder voorzitterschap staat van J.L. van Gorsel uit Oud-Vosse- meer, voor openbare vergaderingen. G. Westerweel uit Tholen is lid van deze commissie. De commissie waterbeheer heeft ook advies uitgebracht over de afvalwaterbehandeling. Ingestemd wordt met een reductie voor bedrij ven die garantie-overeenkomsten afsluiten. De meerderheid van de commissie acht een 50% deelname van het waterschap aan het project afvalwaterbehandeling Zuid Sloe niet wenselijk. De commissie acht het zeer ongewenst, dat andere over heden of nutsbedrijven zich op het terrein van afvalwaterbehandeling begeven. Er dient een discussie gevoerd te worden met provincie en rijk om de kerntaak voor het water schap veilig te stellen, aldus de com missie waterbeheer, waarvan sector- hoofd J.A. Dees uit Tholen adviseur is. Van 13 t/m 25 november organiseert middenstandsvereniging Activa de jaarlijkse winkelweek. In deze periode krijgen klanten bij de deel nemers een bon bij elke vijf gulden besteding. Door tien van deze bon nen in een enveloppe (met naam erop) te stoppen en deze in de bus bij fa. Pleune in de Voorstraat te depo neren, dingt men mee naar de prij zen. Op zaterdag 18 november trekt Sinterklaas in de Wellevaete de kin derprijzen (totale waarde 1250 gul den). De eindtrekking is een week later bij Pleune. De hoofdprijs is een reischeque van 1000 gulden, dan zijn er nog twee weekends in een bungalow van Centerparcs te win nen en een aantal kleinere prijzen. Zoals gebruikelijk is er ook weer een extra attractie. De helft van het aantal deelnemende winkeliers zal zaterdagmiddag 25 november in een busje door de andere deelnemers rond de Ring worden geduwd. De tijd die hiervoor nodig is moet gera den worden, en op een briefje samen met tien winkelweekbonnen in een envelop worden ingeleverd in de bus bij Potter-Koopman. De prijs is een waardebon van 750 gulden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 3