4 1 - Na goed gewicht op reis Plaatselijk nieuws Piet Brakman VISSER VERF NODIG? ZEEUWSE AVOND DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 9 november 1995 Tholen Middag over WVG en bijstand Postzegeldag Drumband Concordia tweede Spapen kampioen bij De Pieterman Klaverjassen Zangavond Beplanting rond Hachmer Boekenbeurs NCVB creatief M Oud- Vossemeer Vogelvrienden kampioen Laban Biljarten Scharretje in Deltawedstrijd Jeugddienst Inloopavond St.Anthonius Sint- Annaland Schoorsteenbrand Studiereis Denemarken Biljarten Collecte Rode Kruis Portemonne gestolen Bedankt Nieuwe voorzitter Activa IIers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Stavenlsse Aanbesteding Burg. Sluijmersstraat Euterpe in De Stove Sint- Maartensdijk Video 5 mei De Rieburch Klaverjassen Intocht Sinterklaas Planten onder de loep Middag 55-plussers Negen kilo voor Zeebaars Zender ingenomen Poortvliet Biljarten Vacature beheerscommissie Sint- Philipsland Joodse avond Unicef Voorlichting ouderen Predikbeurten I De Anbo organiseert op dinsdag 14 november een themamiddag over de wet voorzieningen gehandicapten (WVG) en de bijzondere bijstand. Dhr. Oosterling maakt een parodie op de WVG, waarna mevr. Saenen van de gemeente uitleg geeft over deze wet. Na de pauze is het woord aan R. Lebeau van de gemeente die iets vertelt over de bijzondere bij stand. Men kan vervolgens vragen stellen. Ook schriftelijke vragen kunnen worden ingediend. Die kun nen bij het Anbo-bestuur worden afgegeven en zullen dan per brief worden beantwoord. De middag begint om twee uur in zaal De Klip per van zorgcentrum Ten Anker en duurt tot half vijf. De postzegelvereniging Delta Oost houdt zaterdag van half elf tot vier uur een postzegeldag in zorgcen trum Ten Anker. Men kan er kennis maken met het verzamelen van post zegels, ruilen, kopen en een tentoon stelling bekijken met als thema's 'Het koninklijk huis' en 'Jeugd en postzegels'. Omstreeks twee uur wordt er een postzegelveiling gehouden. De drumband van Concordia behaalde zaterdag een tweede plaats op het concours in Heinkenszand. De tamboers vertrokken met reser vespelers, instructeur Sjaan van de Boom en supporters per bus naar sportcomplex De Stenge. De KNF- Zeeland had deze hal uitgekozen als de plaats voor het concours. Concor dia was om half één aan de beurt. Na het inslaan en de presentatie aan de jury, ging men van start met de 'Marche Spectaculaire'. Tamboer- maïtre Rinie Moerland loodste het korps correct door de zaal, kritisch gadegeslagen door de juryleden. Het tweede werk heette 'Happy View' en ook dit verliep goed. Het resultaat was dan ook 76,5 punten en dat was goed voor een tweede prijs. Van de Boom was tevreden en stelde dat het korps een goede toekomst tegemoet gaat. Jaap en Comé de Rijke (vader en zoon) debuteerden in de drum band die binnenkort met nog vier leden uitgebreid wordt. i 4 i 1 A. Spapen is kampioen geworden bij hengelsportvereniging De Pieter man. Zaterdag werden de einduitsla gen bekend gemaakt. Spapen werd zowel in de eerste als tweede perio de kampioen. Bij de dames werd mevr. L. Spapen eerste. De grootste platvis werd gevangen door A. van Dijk en de grootste rondvis werd verschalkt door W. van Elzakker. Eindstand algemeen kampioen schap: l A. Spapen; 2 H. Hachmer; 3 R. Kok; 4 M. van Tienen; 5 L. Verkerke; 6 W. van Elzakker, 7 mevr. L. Spapen; 8 R. van Laar; 9 G. Brusselaars; 10 A. Broeren; 11 H. Kok; 12 A. van Dijk; 13 C. Schot; 14 C. van Elzakker; 15 Jan van Elzakker; 16 C. Gebraad; 17 L. Ber- revoets; 18 mevr. Kok; 19 O. Con tant; 20 B. van Elzakker, 21 J. Rijs- tenbil. Marus Opree won donderdag de competitiewedstrijd van klaverjas- club stad Tholen met 5473 punten. Daarmee bleef Opree net voor Carlo Hage die 5408 punten haalde. Er deden zestien spelers mee en als eer ste vijf eindigden: 1 Marus Opree 5473 p; 2 Carlo Hage 5408 p; 3 Leen Hage 5147 p; 4 Aad Volwerk 4983 p; 5 Adrie van As 4886 p. Op 2 december wordt er in de Nederlandse Hervormde kerk een zangavond gehouden ten bate van de stichting Ontmoeting. Aan de avond werken mee: het jongeren koor Shaloom, onder leiding van C. Egas, en gemengd koor Vox Huma na onder leiding van P. Heijboer. De avond, die om half acht begint, wordt geopend door ds. J. van Dijk en spreker is A.J. Vink van de stich ting Ontmoeting. Voor de uitbreiding van Hachmer Rattan, een bedrijf dat handelt in rotan meubelen, heeft de gemeente een privaatrechtelijke overeenkomst gesloten. De onderneming heeft in de Slabbecoompolder 1,8 ha. grond gekocht van landbouwer A. Geluk. Dat nieuwe bedrijfsterrein zal wor den ontsloten via het bestaande pand. Hachmer mag op de gemeen telijke riolering aansluiten en heeft de verplichting op zich genomen, groenstroken rondom het terrein in te planten met een door de gemeente bepaald beplantingsassortiment. Zaterdag 18 november wordt er in het Calvijncollege aan de Zoekweg een tweedehands-boekenbeurs gehouden. Van tien tot vier uur kan men iets van zijn gading zoeken uit de ruime sortering boeken op het gebied van ondermeer theologie, geschiedenis, romans, kinder- en jeugdboeken. De creatieve avond van de NCVB trok 57 belangstellenden. Mevr. Deurloo-van de Velde heette ieder een welkom en in het bijzonder de gasten en de vijf nieuwe leden en Leny Fossen, Marleen de Ruijsscher en Corry Versluijs die de aanwezi gen verschillende kaarten leerden maken. Op de avond gaven ze nog zes mensen als lid op. Organiste mevr. Roggeband moet het wat kal mer aan doen. Vandaar dat het orgel werd bespeeld door mevr. Hage. Mevr. Deurloo opende de avond met gebed gevolgd door de schriftlezing uit Mattheus 5 en een meditatie. Na de pauze werd het tijd om aan de slag te gaan. Op een aparte tafel kon men allerlei voorbeelden bekijken van het werk van mevr. Versluijs. De drie inleidsters hadden tijdens de pauze al pakketjes uitgedeeld. Ieder een had zelf een schaar en plakstift bij zich en zo togen de dames aan het werk. Er werd gevouwen, geknipt en het resultaat was dat iedereen drie fraaie kerstkaarten mee naar huis kon nemen. Presiden te mevr. R. van Heemskerk-van der Laan bedankte mevr. Fossen, mevr. De Ruijsscher en mevr. Versluijs voor hun uitleg en gaf hen een atten tie. Op de vogeltentoonstelling in Brui- nisse zijn drie leden van vogelver eniging De Vogelvrienden in de prijzen gevallen. S.C. Buscop werd kampioen met een kanarie rood- brons die 89 punten kreeg. Een pos tuurkanarie border van L. Vroegop werd kampioen met 90 punten en een goudisabel van J. Potappel werd eveneen kampioen met 90 punten. Er waren 380 vogels ingezonden. Morgenavond en zaterdag organi seert de vereniging zelf een tentoon stelling in De Vossenkuil. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Uitslagen van biljartvereniging De Treffers: N. Rooijakkers-J. Etiënne 2,75-10; J. Hommel-H. Hommel 10- 5,08; J. Burgers-P. Hommel 5,29- 10; D. van Driel-B. den Hollander 10-9,02; D. van Driel-J. van Meer 8,15-10; P. de Leeuw-J. Geuze 8,85- 10; D. den Hollander-K. Hommel 10-8,88. K. Hommel speelde de hoogste serie van vijftien carambo les. De kortste partij van veertien beurten en het beste gemiddelde van 3,57 waren voor J. Etiënne. Jan Verhees was met een tiende plaats de beste van hengelsportver eniging 't Scharretje op de laatste Deltawedstrijd in 's-Heerenhoek. Verhees haalde 2332 punten. Win naar werd C. v.d. Kar van de Zeester uit Halsteren. De leden van 't Schar retje eindigden als volgt: 10 Jan Verhees 2332 p; 20 Tonnie Mat- thijssen 1724 p; 24 Ad Steijns 1540 p; 25 Cees Dam 1512 p. In de Nederlandse Hervormde kerk wordt zondagavond om half zeven een jeugddienst gehouden met als thema 'Geloven is geen spelletje spelen'. Voorganger is ds. B. de Graaf uit Waalwijk en de dienst is georganiseerd door jongeren. Het interkerkelijk jeugdkoor Polyhym nia verleent medewerking. De col lecte van de dienst is bestemd voor 'operatie schoenendoos' van de stichting De Barmhartige Samari taan en de Unie voor Christelijk Onderwijs. Operatie Schoenendoos is een kerstactie voor kinderen in Bosnië. De twee organisaties willen 50.000 schoenendozen met speel goed, schoolspullen en kleine cadeautjes sturen naar kinderen in vluchtelingenkampen, scholen en ziekenhuizen. Elke doos is versierd als kerstpakket en ook het kerstver haal zit erbij. Ouders en leerlingen konden maan dag op de St. Anthoniusschool terecht voor een inloopavond. De ouders van kinderen uit de groepen 1 en 2 bekeken aan de hand van dia's hoe een dag in de onderbouw is ingedeeld. Daarna bekeek men samen met de lerares het spel- en werkmateriaal. De ouders van kin deren uit groep 3 werden geïnfor meerd over ondermeer het leren lezen, schrijven en rekenen. De leer lingen van groep 4 tot en met 8 leg den met hulp van hun leerkrachten uit hoe hun lessysteem werkt. De boeken, schriften en de computer werden door de ouders goed beke ken. Er werd tevens een videofilm vertoond over de activiteiten van het afgelopen schooljaar. De brandweer rukte zondagavond nog uit voor een schoorsteenbrandje aan de Lange weg. Door de hitte was houtwerk in het rookkanaal gaan branden. Met een plantensproeier werd het vuur gedoofd, waarna het smeulende hout werd weggebroken. Meester Troost van de School met de Bijbel maakte onlangs een stu diereis naar Denemarken. Deze reis werd georganiseerd door het samen werkingsverband waarbij de school is aangesloten. Het doel was om in Denemarken te zien hoe ze daar omgaan met kinderen die leer- of gedragsmoeilijkheden hebben. In dit Scandinavische land werkt men met het 'dialoogproject'. Dat houdt in dat kinderen met leer- of gedragsmoei lijkheden vijf weken op een school voor speciaal onderwijs geplaatst worden. Daarna keren ze met een individueel hulpprogramma terug naar hun eigen basisschool. De scholen in het samenwerkingsver band gaan nu bekijken of dit project ook bij hen toepasbaar is. Bij biljartvereniging De Hoop moest de goed spelende R. Keur het afleg gen tegen E. van Poortvliet die won met 10-8,78. K. Smits verloor nipt van W. van Oudenaarde, die de laat ste beurten goed speelde: 8,66-10. De tweede wedstrijd van Smits ver liep beter. Hij won van T. van Poort vliet met 10-7,26. Smits speelde daarbij de kortste partij van twintig beurten, terwijl Van Poortvliet het beste gemiddelde haalde van 2,65. A. van Poortvliet verloor zijn eerste partij met 8,18-10 van L. Menheere, maar in de tweede partij - tegen P. Quist die niet in vorm was - won hij overtuigend met 10-5. T. van Poort vliet en A. van Poortvliet speelden de hoogste series van elf carambo les. Bij de junioren won Berry Goedege- buure zijn partij tegen Siem Vroeg op overtuigend met 10-3,6. Daarbij speelde Goedegebuure de kortste partij van 23 beurten. Sjaak van Vossen won eveneens ruim van Siem Vroegop met 10-5,6. Van Vossen haalde het beste gemiddelde van 1 en had ook samen met Berry Goedegebuure de hoogste serie van vier caramboles. Het is elk jaar aan de cijfers te zien. De inkomsten van de collectes van het Rode Kruis afdeling Tholen lopen terug. Maar ook het vinden van nieuwe collectanten blijkt steeds moeilijker. Maandag 13 november zal de ploeg van collec tanten versterking krijgen van vrij willigers van de colonne van het Rode Kruis. Ongeveer twintig co lonneleden gaan op pad; zijn her kenbaar aan het grijze uniform. Maandag 13 november aanstaan de haalt de Kon. Fanfare Accele rando oud papier op. Advertentie I.M. Een 22-jarige man is dit weekeinde bestolen. Tijdens een bezoek aan een Belgisch café werd zijn beurs met inhoud ontvreemd. De man mist ondermeer zijn rijbewijs. Ds. W.C. Meeuse heeft bedankt voor een beroep uit de Hervormde Gemeente uit 't Harde. Het was het derde beroep dat Meeuse kreeg. W.J. Mosselman is de nieuwe voor zitter van middenstandsvereniging Activa. Hij volgt M. Poot op die zich bij zijn periodieke aftreding niet meer herkiesbaar stelde. Mos- donderdag, vrijdag en zaterdag 9, 10 en 11 november HAASKARBONADE 1 kg10,95 RIBKARBONADE 1 kg9,95 VARKENSOESTER 100 gram1,60 SCHOUDERHAM 200 gram1,95 KIPFILET 100 gram2,45 GEKOOKTE WORST 200 gram2,25 HERFSTSALADE 100 gramf 1,75 maandag en dinsdag 13 en 14 november MAGERE RUNDERLAPPEN 1 kg15,00 GEHAKT 1 kgƒ10,50 VARKENSKLUIF 1 kgmet 1 pak spliterwten gratis RUNDERVINKEN 5 halen4 BETALEN |15 november gesloten i.v.m. dankdag Advertentie I.M. selman was al bestuurslid van Acti va. In de vacature Poot is P.J. Dek ker gekozen. De overige functies binnen het dagelijks bestuur bleven onveranderd: W.J. Bazen secretaris en CJ. Moerland penningmeester. Aannemingsbedrijf N. de Rijke uit St. Maartensdijk was met 47.800 gulden de laagste bij de aanbeste ding van de Burg. Sluijmersstraat. De plaatselijke aannemer C.W. van Haaften volgde met 49.750 gulden. C. Scherpenisse uit St. Annaland wilde het karwei voor 51 mille uit voeren en A. Goedegebuure uit St. Annaland voor 54.000 gulden. Na de hoorzitting van 19 juni heb ben b. en w. afgezien van hun oor spronkelijk plan voor een recon structie met asverspringing en ver smalling van de rijbaan. Het aantal parkeerplaatsen wordt nu 29 in plaats van 13. Dat komt overeen met het aantal autobezitters. Voor het gedeelte van de straat waar gepar keerd kan worden, wordt een afwij kende verharding toegepast in de vorm van zwarte betonklinkers. Gezien de grote financiële gevolgen voor de hele gemeente, gaan b. en w. niet in op de wens om de achterpa den bij de huizen te verlichten. "Uiteraard staat het ieder vrij zelf buitenverlichting aan te brengen", aldus het college. Zaterdagavond verzorgt muziekver eniging Euterpe een concert in dorpshuis De Stove. Het concert onder leiding van dirigent P. de Rooij dient als voorbereiding op het concours waaraan het gezelschap op zaterdag 25 november deelneemt in Loon op Zand. In De Stove zullen dan ook de num mers ten gehore worden gebracht die op het programma van het con cours staan, aangevuld met een repertoire van licht tot pop, van Bohemian Rhapsody tot Rock and Go. In tegenstelling tot voorafgaande jaren kiest Euterpe ervoor om bin nen te spelen en niet buiten. Dit voorjaar was dat ook al het geval in Scherpenisse toen de muzikanten optraden in het Holland Huis. Na het optreden is er gelegenheid om te dansen. De avond begint om 20.00 uur. De openbare basisschool De Rie burch houdt op donderdag 23 november de algemene jaarvergade ring. Naast het behandelen van het huishoudelijk gedeelte zijn er video opnamen te zien van de feestelijke activiteiten op 5 mei. De videoband is een geschenk van het 5 mei comité als blijk van waardering voor de medewerking van de school aan deze dag. Ook worden er verkiezingen gehou den voor de ouderraad. Aftredend en herkiesbaar zijn voorzitter J. van Dort en penningmeester R. Muller. Aftredend en niet herkiesbaar is A. Bouten. Op de agenda staat ook het verhogen van de bijdrage aan het ouderfonds. De ouderbijdrage is bedoeld om kosten te bestrijden die niet door de overheid worden vergoed, zoals het sinterklaas-en kerstfeest en presen tjes voor kinderen die langdurig ziek zijn. Nu betalen ouders 35 gulden per jaar per kind, 45 gulden voor twee kinderen en 55 gulden voor drie of meer kinderen. De vergadering begint om 20.00 uur en zal omstreeks 22.00 uur eindigen. Uitslag van de wedstrijd van klaver- jasvereniging De Pendelaars: 1 P. van Bloppoel 5317 p; 2 A. Arts 5251 p; 3 J. van Splunter 5108 p; 4 R. Waasdorp 4950 p; 5 M. den Haan 4752 p; 6 R. Koetsier 4562 p; 7 A. Koetsier 4514 p; 8 R. Baan 4280 p; 9 J. van Gorsel 4141 p; 10 P. Bazen 3997 p; 11 J. van de Hoek 3919 p; 12 M. Bronmans 3754 p. Sinterklaas zal op zaterdag 18 november om half twee weer ver schijnen op de Hoge Markt. Het paard van de goedheiligman is ech ter wat ziek, dus de kans bestaat dat de Sint op een ander vervoermiddel zal arriveren. De kinderen kunnen bij diverse winkeliers een kleurplaat halen en die ingekleurd inleveren bij slagerij Slager. Sinterklaas zoekt de mooiste zes tekeningen uit en de makers krijgen een cadeautje als de goedheiligman uit Spanje arriveert. Met zijn pieten maakt hij een rondrit door het dorp. Om kwart over twee komt de stoet aan bij het Holland Huis. Om ongeveer vier uur gaat iedereen weer naar huis, want Sint en piet hebben het nog druk. De natuurvereniging Rubia Tincto- rum uit Tholen houdt aanstaande maandag een 'planten-determineer- avond' met als thema 'Onbekende planten onder de loep'. Met behulp van microscopen waardoor men met twee ogen kan kijken, worden vrij onbekende planten bekeken. Bio loog L. Sauter leidt de avond die om Dhr. K. Lisseveld uit Poortvliet heeft de hoofdprijs gewonnen tij dens de spaarweek-prijsvraag van de Rabobank. Hij benaderde het gewicht van de personeelsleden het dichtst met 1616 kilo. De 20 personeelsleden bleken met elkaar 1610,7 kilo te wegen. Lisseveld, oud-medewerker van aardappel- handel Bijl in Poortvliet, zegt altijd goed te hebben kunnen schatten en ook deze keer is hem dat weer prima gelukt. Directeur A. Slieker van de Rabobank St. Annaland/Poortvliet overhandig de hem een reischeque van 500 gulden. De bestemming mag Lis seveld zelf bepalen. Voor de kinderen was er een kleurwedstrijd, waarbij een plaat van Lion King naar eigen inzicht ingekleurd kon worden. Van de groep 2/3/4 jaar kreeg Bianca Ridderhof uit de West straat in St. Annaland een Lion King bordjesset. Nanda Vroom uit de Burg. Smithstraat in St. Annaland won in de groep 5/6 jaar een memoryspel. Jean Paul Elenbaas uit de Schoolstraat in Poortvliet had de mooiste kleur plaat in de groep 7/8/9 jaar en ont ving daarvoor een klok met schrijfset. Mariska van 't Hof uit de Huygensstraat in St. Annaland werd bekroond in de groep 10/11/12 jaar. Zij kreeg een Lion King hand doek, washand en lunchbox. half acht begint aan de Langeweg 42. Men kan zich opgeven bij mevr. Helleman tel. 662500. De beheerscommissie van het Hol land Huis organiseerde woensdag een 55-plusmiddag. Zo'n 100 men sen van het hele eiland Tholen bezochten deze activiteit. Voor hen traden de zangeressen Anja Hage uit Poortvliet en Rita Young uit Rotter dam op. Zij brachten liedjes die de zaal ook volop mee kon zingen. Hierna volgden nog een paar ronden bingo en in de pauze verorberde men een bolus bij de koffie. Hengelsportvereniging De Zeebaars werkte zaterdag de laatste beker wedstrijd van het seizoen af. De 37 deelnemers haalden in drie uur tijd in totaal zo'n negen kilo vis op de kant. R. Anemaet werd ruim win naar met 1155 punten. De verdere uitslag: 2 J. Vriens 945 p; 3 L. Bijl 835 p; 4 H. van Tiggele 815 p; 5 mevr. T. Deurloo-Bos 805 p; 6 E. Soomers 610 p; 7 P. Bijl 580 p; 8 Joh. Bijl 575 p; 9 P. v.d. Werff 450 p; 10 S. Brooshoofd 420 p; 11 J. Bijl 375 p; 12 C. de Graaf 345 p; 13 mevr. G. v.d. Werff-Tichem 340 p; 14 G. Boogerd 320 p; 15 mevr. H. Lammerse-Aalbrechtse 310 p. Vrij dag 17 november worden de kam pioenen bekend gemaakt en zater dag 2 december sluit De Zeebaars het seizoen af met een boutwed strijd. De hoofddienst Telecom Post (voor heen de radio controledienst) heeft donderdag in samenwerking met de politie bij een 24-jarige man zend apparatuur in beslag genomen. Het ging om een niet gekeurde zender/ontvanger met voeding en een versterkte zender/ontvanger die in een auto was gemonteerd. De totale waarde van de in beslag geno men spullen bedraagt ongeveer 1250 gulden. Tegen de eigenaar is proces-verbaal opgemaakt. De uitslagen van biljartvereniging Tolrust: W. Bijl-A. Burgers 7,7-10; J.K. Elenbaas-G. Kleinveld 10-9,35; J. Niemantsverdriet-C. Bal 10-4,8; G. de Jonge-R. Lisseveld 10-9,68. De kortste partij (23 beurten) en het beste gemiddelde van 2 werden gespeeld door J. Niemantsverdriet. De hoogste serie van negen caram boles viel in de partij tussen Bijl en Burgers. Beide spelers maakten een serie van negen caramboles, terwijl Bijl toch ruim verloor. De partijen Elenbaas-Kleinveld en De Jonge- Lisseveld waren spannend, hetgeen de uitslag ook laat zien. In de zes leden tellende beheers commissie van 't Ouwe Raed'uus is een vacature ontstaan. Mevr. M. Overbeeke-Uyl heeft door verhui zing ontslag genomen en de gemeenteraad heeft haar dat eervol verleend onder dankzegging voor de geleverde inspanningen. De plattelandsvrouwen waren enthousiast over de Joodse avond die zij onlangs hielden. Op deze bij eenkomst waren ook de NCVB en de Hervormde vrouwenvereniging Rondom het Woord uitgenodigd. Dhr. Evers nam de aanwezigen mee naar het Joodse verleden. Hij vertel de dat de kalender van de Joden op dit moment bezig is aan het jaar 5756. De uitleg van Evers over de viering van de Shabbat (de Joodse rustdag die duurt van vrijdagavond tot zaterdagavond) gaf de dames wat inzicht in de rituelen van deze heili ge dag. Ook de leefwijze van de orthodoxe Joden dwong respect af bij de aanwezigen, vanwege het feit dat ze zich te houden hebben aan 613 ge- en verboden. Voorzitster mevr. J. van Nieuwenhuijzen merk te op dat de aanwezigen veel geleerd hadden van de uiteenzetting van Evers. Vooral door de overtuigende wijze waarop hij de geschiedenis van het Joodse volk in beeld bracht. In aansluiting op deze avond zullen de plattelandsvrouwen nog een bezoek brengen aan het Joods histo risch museum en de Portugees- Joodse synagoge in Amsterdam. Wenskaarten en cadeau-artikelen van Unicef zijn weer te krijgen bij mevr. E. van der Vlies-van Dijke aan de Wilhelminastraat 30, tel. 572336. Op 17 en 18 november staat er een stand van Unicef in de Albert Heijn supermarkt. De commissie ouderenbeleid orga niseert op donderdag 16 november een voorlichtingsmiddag in dorps huis De Wimpel. Mevr. C. Schless van de stichting Welzijn voor oude ren geeft dan informatie over onder werpen als: loket ouderen, vervoers mogelijkheden, woonvoorzieningen en -aanpassingen, wet voorzienin gen gehandicapten, bijzondere bij stand en financiën. Iedereen kan vragen stellen, ook schriftelijk. De middag begint om half drie en voor vervoer kan men contact opnemen met mevr. J. Quist-van Dijke tel. 572390 of mevr. P. ten Hove- Vaders tel. 572740. ZIE VERDER PAGINA 3 Zondag 12 en Dankdag 15 novem ber THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. 18.30 u. ds. Van Dijk. wo 9.30 u. ds. Van Dijk. 19 u. ds. Visser, Boven-Hardinx- veld. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. wo 19 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 17 u. ds. Krol. wo 10 u. ds. Spaa. 19 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard, wo 10 u. ds. Boogaard. 18.30 u. ds. Tanis, Sliedrecht. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10, 14.30 en 19 u. ds. De Leeuw. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. prof. dr. Cossee, Rotter dam. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Droogers, Rotterdam-Hil- legersberg. 18.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk (jeugddienst). wo 10 u. ds. Snijder. 19 u. ds. Van de Pol, Dinteloord. GEREF. KERK 10 u. dhr. Leunis, Hellevoetsluis. 18.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk (jeugddienst). wo 19 u. ds. Hooikaas, Hoogerhei- de. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. wo 10 u. ds. Tanis. 14.30 u. ds. Van der Weerd. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastor Wiertz. zo 9.30 u. pastor Wiertz. vr 10/11 9 u. pastor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse (H.D.). 18 u. ds. Van Oostende, Scherpen- zeel. wo 10 u. ds. Meeuse. 19 u. ds. Egas, Poortvliet. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. ds. Van Ruiten burg. wo 9.30, 14 en 18 u. ds. De Pater, do 9/11 19.30 u. dhr. Kareis. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. wo 9.45, 14.30 en 18.15 u. lees dienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds, Yan Bruggen, wo 10 u. ds. Van Bruggen. 19 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. 14.30 en 19 u. ds. Klok. do 9/11 19.30 u. ds. Mouw, Weke- SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kleiberg, Vee- nendaal. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van der Veer, Gouda. 19 u. ds. De Goei. wo 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. ds. Klok. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Zweistra, Leer broek. wo 9.30 en 19 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. wo 9.30, 14 en 18.30 u. ds. Beens. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. wo 10 u. ds. Egas. 19 u. ds. Van Bruggen, Stavenisse. GEREF. KERK 10 u. ds. Krol, Gorinchem. 14.30 u. ds. De Buck. wo 10 u. ds. De Buck. 19 u. ds. Kwakers, Goes. Vrijdag 10 november organiseert Uit op Tholen een in het Holland Huis te Scherpenisse aanvang 20.15 uur De Zeeuwse troubadour brengt zijn programma "Gescheiden afval" Van de Thoolse filmer Wim Cornelisse worden o.m. vertoond: Brugfeesten t.g.v. de heropening van de Thoolse brug na de oorlog en beelden van de inunda tie op het eiland Tholen (1944). Kaarten bij de WV's en aan de zaal. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10 u. ds. Karens, Werkendam. 14.30 en 18.30 u. dhr. Kareis, Krim pen a.d. IJssel. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Peene, Arnemuiden. 17 u. kand. Messemaker, Katwijk aan Zee. wo 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 19 u. ds. Van Dijk, Tholen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. ds. Van Eckeveld, Zeist. 15 en 18.30 u. stud. Moens, Houten. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer, Krimpen a.d. IJssel. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Karreman, Rijswijk. 15 u. ds. Knibbe, Sprang-Capelle. wo 19 u. ds. Van Duinen, Etten- Leur. Zaterdag 11, zondag 12 en dank dag 15 nov. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): za en zo dr. Mellema, Tholen tel. 0166-602377. wo dr. Kale, Tholen tel. 0166- 602542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): za en zo dr. Janssen, Sint-Maartens dijk tel. 0166-664126. wo dr. v.d. Berge, Sint-Annaland tel. 0166-652400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 0167-572500 TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Liem, Bergen op Zoom tel. 0164-235080. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 0166-662596 WIJKVERPLEGING Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dagelijks 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 13/11 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 9 t/m vrijdag 17 nov. donderdag 9 4.32-16.47 vrijdag 10 5.07-17.22 zaterdag 11 5.37-17.57 zondag 12 6.07-18.27 maandag 13 6.37 - 18.57 dinsdag 14 7.07-19.37 woensdag 15 7.52-20.27 donderdag 16 8.47 - 21.32 vrijdag 17 10.02-22.57 wo 15/11 12.43 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Advertentie I.M. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2