Puntendeling voor SPS en Smerdiek Trainingspakken en tassen voor A-Junioren Een hard werkend WHS 2 wint niet Reserves van Noad lijden eerste verlies Leden van De Dolfijn goed in vorm Geen prijs Gympraetje P. Hage loopt in New York R. Schrauwen kampioen in afdeling Zuid Smash-teams in de race voor promotie Koersballen voor ouderen The Limit schudt naaste concurrent af Vosmeer is weer niet op dreef F-pupillen van Noad kampioen zonder verlies Smerdiek 2 klopt Chrislandia IF "MEULVUET" THOLEN Donderdag 9 november 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 De eersteklassers SPS en Smerdiek veroverden op de achtste speeldag van de competitie één punt. Voor Smer diek een verrassend resultaat, maar voor SPS een teleur stelling. Met een 2-2 gelijkspel tegen Heinkenszand ver zuimde SPS om in de Zeeuwse klasse een greep naar de macht te doen. De ongeslagen voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse blijft op de derde plaats staan. Smerdiek toont karakter Afdelingsvoetbal Vosmeer onderuit Vierde klas afdelingsvoetbal Vosmeer wint derby simpel SPS sober WHS 3 wacht nog op eerste winst Knvb voetbal WHS 2 zakt weg Weer geen winst WHS 3 Noad zonder inzet Noad 2 mist kansen Tafeltennis Afdelingsvoetbal Smerdiek 2 sterk Zaalvoetbal Spannende derby Smerdiek behaalde met een 3-3 gelijkspel een goed resultaat tegen Baronie, dat enkele oud-profvoet ballers van NAC in de gelederen heeft. In de openingsfase werd al duidelijk dat het team van trainer Jan Verreijen het moeilijk zou krij gen tegen deze Brabantse tegenstan der. De Thoolse eersteklasser werd in de verdediging gedrukt en kwam na 20 minuten op achterstand. Tien minuten later scoorde Baronie uit een vrije trap 0-2. Smerdiek kreeg echter steeds meer vat op de tegen stander en maakte in de veertigste minuut de aansluitingstreffer. Doel puntenmaker was Niels Hage, die een voorzet van Arjen Moerland met een kopbal afrondde. Vlak voor rust liep Baronie uit naar een 1-3 voorsprong. Door een sterke tweede helft wist Smerdiek de stand weer in even wicht te brengen. Remie Potappel, die in de eerste minuut na rust tegen de kruising schoot, scoorde in de 65e minuut 2-3. Tien minuten voor tijd kreeg Smerdiek de beloning voor de buitengewone inzet; Niels Hage kopte uit een voorzet van Jor- dy Hage de gelijkmaker binnen. Hierna kreeg Gert Jan van Ham nog een prima kans, maar hij zag zijn inzet door de doelman gekeerd wor den. Met de 3-3 eindstand was Smerdiek echter tevreden, omdat men met een zeer jonge ploeg het ervaren Baronie had bedwongen. Olympia '60 Zigo FSV Dongen Baronie SV Capelle Unitas '30 VHC Vrederust Klundert Smerdiek Kruisland kreeg weliswaar vier gele kaarten van de arbiter, maar hield ook drie punten in huis. De eerste periodetitel ging verras send naar WW '67 uit Woens- drecht. In een slechte wedstrijd heeft Vosmeer verdiend met 3-0 verloren van Kruisland. De Tholenaren had den de thuisclub de eerste twintig minuten van het duel in de zak, maar verzuimden dat uit te buiten. Kruis land kreeg even later de beste doel kans tot dan toe. Uit een aanval werd de bal maar rakelings over het doel geschoten. Tien minuten voor de rust schoot Wil Kostermans aan de andere kant naast. Het veel feller spelende Kruisland zag de inzet in de blessuretijd beloond. Een aanval ler mocht ongehinderd door de Vosmeer-defensie wandelen en hij -rondde vervolgens koelbloedig af, 1-0. Na de rust bleef Vosmeer onder de maat spelen. De werklust en inzet van een week eerder ontbraken vol ledig. Ook het vervangen, na een kwartier, van André Havermans door Joost Hommel veranderde daar niets aan. Vosmeer was slechts spo radisch op de helft van de tegenstan der te vinden. Keeper Gerwin Hoek moest regelmatig optreden om meer tegentreffers te voorkomen. Zo had de thuisclub pech toen de bal via de binnenkant van de paal uit het doel sprong. Maar na een half uur liet de Thoolse defensie zich te kijk zetten en negen minuten later nog eens, waardoor een kansloze 3-0 achter stand op het scorebord stond. Voor in kon Vosmeer deze middag ook nauwelijks een vuist maken. In de slotfase probeerde Marcel Haver mans het nog met een uitval, maar zijn schot verdween over de lat. Ook de derby tegen Eendrachtbuur NVS is door de veteranen van Vosmeer win nend afgesloten. De Nieuw-Vossemeer- se doelman Kees van Someren kreeg zeven treffers om de oren, terwijl zijn collega Fred Janmaat slechts twee keer hoefde te vissen. Al na tien minuten opende de thuisclub de score uit een vrije trap van Leo Haver mans. Daarna duurde het tot een half uur in de wedstrijd, eer het 2-0 werd. Frans Havermans schoot van dichtbij in, toen een voorzet onvoldoende werd wegge werkt. Vijf minuten later werd een één twee combinatie tussen Leo en Frans Havermans ddor laatstgenoemde afge rond. En in de veertigste minuut bepaal de Jack Mosch de ruststand uit een scrimmage voor het doel op 4-0. Een vijfde treffer werd wegens buitenspel afgekeurd. In de tweede helft bleef de doelpunten- machine bij Vosmeer doorgaan. Arie Hage verscheen alleen voor de keeper en schoot het leer beheerst in de rechter hoek. Jan Duine maakte er 6-0 van, toen hij in balbezit kwam na geklungel in de NVS-defensie. Bij deze stand konden de bezoekers iets terugdoen. Ze verschenen in het strafschopgebied en lieten keeper Janmaat met een strak schot kansloos. Vijf minuten voor het einde speelde Jan Duine drie tegenstanders uit en rondde goed af. Maar vanaf de aftrap verloor Vosmeer de bal, NVS profiteerde en bepaalde de eindstand op 7-2. Vosmeer 4 lijkt op weg naar de titel, want in negen wedstrijden verspeelde het team nog niet één punt. Vóór de derby werden de spelers in het nieuw gestoken door café Hof van Holland, fa. Bosters- van Wezel en administratiekantoor W F. 1 2 19 22- 11 0 3 18 24- 18 2 2 17 18-11 2 17 17- 13 2 15 20- 16 3 12 23- 24 4 11 14-21 5 10 12- 13 5 10 14- 20 4 9 15- 18 5 6 14- 19 5 6 8-17 2 16 29- 15 3 16 18- 16 2 14 24- 9 2 14 13- 14 2 13 17- 22 4 11 16- 14 3 10 21- 24 4 10 23- 21 4 10 22- 22 5 7 14- 20 5 3 13- 33 DEVO 9 6 Schijf 9 6 Oudemolen 9 5 WW'67 9 5 Achtmaal 9 4 PCP 9 3 SVC 9 3 RSV 9 3 SC Kruisland 9 3 Vosmeer 9 2 Lepelstraat B. 9 1 TPO 9 1 Acht duels is SPS al ongeslagen, maar slechts twee keer werd de winst behaald. Tegen Heinkenszand werden de punten opnieuw gedeeld (2-2). SPS kenmerkt zich door soberheid, maar de achterstand op titelkandidaat DFS blijft te over bruggen, zodat men een goede kans maakt op promotie (er promoveren vier teams). Toch hadden velen bij SPS een andere scenario voor deze competitie in gedachten. Optimisten dachten dat de Poortvlietse eerste klasser de ene na de andere tegen stander zou oprollen. De concurren tie blijkt echter onderschat te zijn; of de kwaliteiten van SPS werden overschat. Met spelers die ervaring in de tweede klas van de KNVB hebben, moet de selectie sterk genoeg zijn om een serieuze gooi naar de titel te doen. Trainer Meino Dam is al weken bezig om zijn stroef draaiende team gesmeerd te laten lopen. Tegen Heinkenszand werd duidelijk dat er nog veel werk aan de winkel is. SPS speelde teleurstellend. De thuisclub had wel veel balbezit, maar het spel was weinig dreigend. De keren dat SPS gevaarlijk voor het doel opdook, zat het niet mee. In de vijfde minuut voorkwam de paal een vroege openingstreffer van SPS. Zes minuten later stond het vizier van Sjaak Quist wél op scherp en scoorde hij 1-0 na goed voorberei dend werk van Erwin Feijtel en Wil liam Vroegop. De vreugde was ech ter van korte duur, want binnen enkele minuten boog Heinkenszand de achterstand om in een 1-2 voor sprong. Bij uitvallen waren de spit sen van de bezoekers de verdedigers van SPS te snel af. Na tien minuten in de tweede helft bracht William Vroegop de stand in evenwicht. Hij reageerde alert, toen een schot van Sjaak Quist niet goed door de keeper werd verwerkt. SPS, waar na rust de van een enkelbles sure herstelde Danny Vroegop speelde in plaats van Corné Schaart en waar Danny Bijl inviel voor de geblesseerd geraakte Jan de Graaf, kreeg nauwelijks mogelijkheden voor de overwinning, zodat de pun ten werden gedeeld. DFS 9-19 Wolfaartsdijk8 -16 SPS 8-14 Heinkensz. 8-12 GPC 8-12 Duiveland 8-12 VCK 8-11 Mevo 8 -10 Nieuwdorp 8 - 9 Brouwersh. 9 - 6 Spui 8 - 0 Leden van zwemvereniging De Dolfijn '92 hebben zondag in een wedstrijd in Hulst twintig ereplaatsen behaald en 28 persoonlijke records gebroken. De ere plaatsen werden behaald door: Meisjes tot en met dertien jaar. 50 m schoolslag: 3 Astrid Bouten 46.2 sec. en p.r. 100 m rugslag: 2 Astrid Bouten 1.35.3 min. en p.r. Tot vijftien jaar. 50 m rugslag: 1 Mireille v.d. Maas uit St. Annaland 40 sec. 100 m vrije slag: 2 Mireille v.d. Maas 1.21.6 min. Tot zeventien jaar. 50 m vlinderslag: 3 Saskia v.d. Graaf 50.7 sec. en p.r. Dames. 100 m rugslag: 2 Melanie v.d. Maas uit St. Annaland 1.40 min. en p.r.; 3 Astrid Bouten 1.41.2 min. en p.r. Wisselslag: 1 Mireille v.d. Maas 1.28.2 min. Jongens tot en met dertien jaar. 50 m vlinderslag: 1 Werner de Viet uit St. Maartensdijk 35.8 sec. en p.r.; 3 Jos Geluk 43.1 sec. en p.r. 50 m schoolslag: I Werner de Viet 40.4 sec. en p.r.; 3 René van Oudenaarde 44.2 sec. en p.r. Tot en met v(jftien jaar. 50 m rugslag: 2 Martijn v.d. Graaf 37.8 sec. en p.r. 100 m schoolslag: 1 Martijn v.d. Graaf 1.30.2 min. en p.r. Tot en met zeventien jaar. 100 m rug slag: 1 Werner de Viet 1.18.9 min. en p.r.; 2 Remco de Viet uit St. Maartens dijk 1.25.4 min. en p.r. Heren. 100 m wisselslag: 3 Jean-Philip- pe Paap 116.9 min. en p.r. 100 m vrije slag: 3 Jean-Philippe Paap 1.07.6 min. 4 x 50 m vr(je slag dames: 2 Mireille v.d. Maas, Melanie v.d. Maas, Astrid Bouten en Saskia v.d. Graaf 2.34.7 min. 4 x 50 m vrije slag heren: 2 Werner de Viet, Martijn v.d. Graaf, Remco de Viet en Jean-Philippe Paap 2.03.2 min. en p.r. Afgelopen zaterdag kregen de A- junioren schitterende trainingspakken en tassen uitge reikt. Deze waren gesponsord door gebroeders Gelten uit Steen bergen. Dit bedrijf verzorgt veel groenvoorzieningen in en rondom Tholen. De A-junioren, getraind door Jaap Knops, bezetten een goede middenmoot positie en zeker gezien de zeer jonge leeftijd van dit elftal is dat een uitstekende prestatie. De mooie outfit kan de prestaties alleen maar ten goede komen. WHS A boekte na een 2-3 zege bij Odio afgelopen zaterdag een 2-2 gelijkspel tegen Cluzona. Een niet goed opgestelde muur en vermeend buitenspel bezorgden WHS een 0-2 achterstand, maar na rust namen onze A-junioren zelf het initiatief. Een schitterende I/2-combinatie tussen Harm en Jeroen Moerland deed Harm de achterstand tot 1-2 verkleinen. En na 25 minuten kopte Jeroen de gelijkmaker in de touwen uit een voorzet van Wilco Elenbaas. Met goede voorzetten van Marco Hage kreeg WHS nog enkele goede mogelijkheden voor de winst, maar het bleef 2-2. WHS A heeft nog een kleine kans op de derde plaats en dat zou een prachtig resultaat zijn. Advertentie I.M. Tholense Boys leed na de 15-0 afstraffing van vorige week wederom een flinke nederlaag. Deze keer delfden de geel-zwarten thuis met 1-5 het onderspit tegen Yerseke 2. Ook de reserves van WHS konden thuis de winst niet behalen en verloren met 0-1 van Roda Boys 2. WHS 3 was de enige die geen nederlaag leed. Desondanks draaide de uitwedstrijd tegen Meeuwen 2 niet uit op de fel begeerde overwinning. Het werd het derde gelijkspel voor WHS in dit seizoen. Na de enorme afstraffing in de wed strijd tegen Hoek 2 vorige week, had Tholense Boys 2 de taak om de draad weer op te pakken in de thuis wedstrijd tegen de reserves van Yer seke. Op papier geen ongunstige tegenstander, maar dat zou in de praktijk anders uitpakken. De geel zwarten begonnen met een paar nieuwe gezichten zoals Gonny van As (terug van weggeweest) en Mar co den Boef. Tholense Boys nam meteen het initiatief en kwam in de eerste minuten al gevaarlijk dicht bij het doel van Yerseke. Johan de Kor te schoot echter net naast. De geel zwarten bleven het betere van het spel houden, maar kwamen niet ver der dan een paar opeenvolgende corners. Tegen rust kwam Yerseke meer in balbezit en dat leverde ondermeer een mooi schot op de lat op. Verder moest ook doelman Rien Jonker nog een paar keer ingrijpen. Op slag van rust kreeg Yerseke een vrije trap op de rand van het 16- metergebied en deze werd feilloos ingeschoten: 0-1. Coach Dick Soomers reageerde hierop door tijdens de thee midden velder Corné Geers te wisselen voor Karim Benjilali die als derde spits ging fungeren. Dat had tot gevolg dat Benjilali binnen tien minuten de gelijkmaker scoorde na een mooie actie en voorzet van John Nieuw koop. Tholense Boys rook meer kansen en ging met man en macht in de aanval. Maar na zo'n twintig minuten kreeg het thuisteam het deksel op de neus. Uit een verwaai de bal kwam plotseling de spits van Yerseke alleen voor doelman Jon ker. Deze had geen schijn van kans en zo keken de geel-zwarten wederom tegen een achterstand aan: 1-2. Wouter Boogaard viel uit en werd vervangen door Marco den Boef die na een half jaar afwezigheid zijn rentree maakte bij de reserves. Tho Iers van de vierde keus mee: Theo Fase die een hele wedstrijd speelde en Dies de Witte die een helft op het veld stond. Beiden speelden een goede wedstrijd. WHS 3 blijft met dit gelijkspel hekkesluiter en zal er met drie punten uit acht wedstrijden nog stevig aan moeten trekken om hogerop te eindigen. De F-pupillen van Noad werden zaterdag, één wedstrijd voor het ein de van de competitie, kampioen in hun klasse. Tot nog toe is het team ongeslagen. De pupillen waren definitief winnaar na het verslaan van Lepelstraatse Boys met 8-0. Eerder werd dit team al verslagen en ook Tholense Boys, WHS en WC werden aan de zegekar gebonden. Zaterdag spelen de F-jes van Noad de laatste wedstrijd tegen SPS. Gezien het vorige treffen (13-0 voor Noad) denken de geel-groenen het seizoen ongeslagen af te kunnen sluiten. Tot nu toe haalde de kam- pioensploeg 27 punten uit negen wedstrijden met 65 doelpunten voor en slechts vijf tegen. Topscorers waren (tot nu toe) Rob den Engels man en Adriaan Filius met elk twaalf treffers. Het team bestaat uit: Rob den Engelsman, Adriaan Filius, Koen van Dijke, Marco Reijngoudt, Jan Zuidweg, Erik Arkesteijn, Roy van Splunter, Marcel Nuijens, Tom Buijs, Maurice Feleus, Sylvain van Be veren, Nicky Walpot en Koen Noorthoek. De leiders en trainers zijn Rya den Engelsman, Stanny van der Velde en Jeroen Breeman. Het kampioensfeest werd in de kantine gevierd met gebak, friet en een fri kadel. Tot slot kregen de spelers nog een diploma als aandenken. lense Boys zette alles op alles en schoof John Nieuwkoop door naar de voorste linies. Na zeven hoek schoppen op rij en een aantal hache lijke situaties voor het Thoolse doel, kwam tien minuten voor het einde het genadeschot voor de thuisploeg. Via een snel uitgevoerde counter kwam Yerseke op 1-3. Het versla gen Tholense Boys liet de moed zakken en kreeg in de laatste vijf minuten nog twee treffers om de oren; 1-5. Aan beide zijden viel een gele kaart wegens aanmerkingen op de leiding. Zaterdag wacht de reser ves van Tholense Boys de moeilijke thuiswedstrijd tegen Good Luck 2. Een hardwerkend WHS 2 leed thuis tegen Roda Boys een 0-1 nederlaag. De hele wedstrijd ging de strijd gelijk op. Arjan Mosselman kwam alleen voor de keeper, maar schoot naast. Halverwege de eerste helft kwam Roda Boys op voorsprong. Het doelpunt werd betwist door WHS, dat buitenspel claimde. Maar de arbiter wees naar de middenstip. De groen-witten waren even uit het veld geslagen, maar pakten de draad daarna weer op en kwamen enkele malen gevaarlijk voor het doel van de tegenstander. Ook Roda Boys kwam nog een keer gevaarlijk dicht bij het doel van doelman Jaap Ver hoef, maar de spits schoot hoog over. Na rust kwam Corné de Jonge in het veld voor de geblesseerde Henk Keur en even later werd Ad de Kei zer vervangen door Marco Scherpe- nisse. WHS probeerde de gelijkma ker te forceren en Roda Boys werd teruggedrongen, maar echt uitge speelde kansen waren er niet. Alleen Richard de Jonge kwam alleen voor de keeper te staan, maar hij miste. Met deze nederlaag dreigt WHS 2 in de onderste regionen terecht te komen. Een overwinning tegen het wat hoger geklasseerde Arnemuiden 2 is zaterdag nodig om het wat geha vende imago van de ploeg - die al weken in de onderste helft van het klassement bivakkeert - weer wat op te krikken. Veere 2 8-18 Dauwend. 2 818 Oostkapelle 28 -16 Zwaluwe2 8-16 Meeuwen 2 8-11 Dinteloord 2 9-11 Seroosk. 2 8-10 Kapelle 2 8-10 AZVV2 8-8 FSV 2 9-8 Tem. Boys 2 8-7 WHS 3 8-3 Hoek 2 8-19 Kloetinge 2 8-17 Good Luck 2 8-14 Roda Boys 2 7-12 Wilhelmina 28-12 Heukelum 2 7-9 Yerseke 2 8-9 Arnemuiden 28 - 8 Nivo Sparta 28 - 8 WHS 2 8-7 Thol. Boys 2 8-7 SSC 2 8-3 WHS 3 slaagde er in de uitwedstrijd tegen Meeuwen 2 niet in om de eer ste overwinning van het seizoen te halen. WHS dat de laatste plaats in de derde klas reserve bezet, speelde desondanks niet slecht tegen het aanzienlijk hoger geklasseerde Meeuwen. De thuisploeg had welis waar het betere van het spel, maar de groen-witten kregen toch ook enkele kansjes. Eén daarvan werd door William Quist benut: 0-1. De strijd golfde op en neer tot tien minuten voor rust Meeuwen de stand gelijk trok: 1-1. In de tweede helft kreeg geen van de twee ploegen echt uitgespeelde kan sen. Van beide zijden werden er wat afstandschoten gelost, maar keeper Marco de Jonge van WHS en de doelman van Meeuwen hielden stand zodat het bij een puntendeling bleef. Bij WHS deden er twee spe- Noad '67 heeft geen goed vervolg gegeven aan de eerste overwinning die behaald werd tegen Middelburg. Tegen Wemeldinge lieten de Sint- Philipslanders het afweten en werd er terecht met 2-1 verloren. Kostba re punten om de aansluiting met de middenmoot te behouden bleven liggen. De elf die tegen Middelburg met een enorme inzet speelden, vormden ook voor het duel tegen Wemeldin ge de basis. De routiniers Frans Quist, Leo Zuidweg en Ronnie v.d. Ree op de bank moesten plaatsne men. De jeugdige basisspelers beschaamden echter het vertrouwen dat zij van trainer Chris van 't Hof hadden gekregen. De Noad-trainer neemt zijn spelers het gebrek aan inzet kwalijk en heeft besloten, om voor het duel tegen de Bevelanders de samenstelling van zijn team te wijzigen. Voor Frans Quist zal weer een plaats in de basis zijn wegge legd. Wemeldinge was voor Noad een moeilijk bespeelbare tegenstander. De Zuidbevelanders maakten veel gebruik van de lange bal, waarbij van opbouw nauwelijks sprake was. Door het slechte optreden van Noad kreeg Wemeldinge verschillende doelkansen en na een half uur open de de thuisploeg verdiend de score. Bij de 1-0 achterstand gingen de Sint-Philipslanders beter spelen en kregen via Erik Fonteijne een goede kans op de gelijkmaker. Inmiddels was Leo Zuidweg al in het veld gekomen voor Leo Polderman, die na een kwartier geblesseerd uitviel. In de rust moest ook Yke Verwijs in de kleedkamer achterblijven. Hij werd vervangen door Ronnie v.d. Ree. Ook na rust miste Noad inzet. Hal verwege de tweede helft kwam Wemeldinge op 2-0 door een schot van ruim dertig meter. Bij die ach- Het blad van gymvereniging DAW uit 's-Gravenpolder heeft de club- bladprijs gewonnen van de KNGB regio Zeeland. Het ook genomineer de 'Het Gympraetje' van Olympia Tholen viel, evenals de bladen van verenigingen uit Grijpskerke en Colijnsplaat, buiten de prijzen. De winnaar kreeg vrijdag, op de regio vergadering in Kapelle, drie boeken als prijs. De andere drie ontvingen een boekje van de Zeeuwse sport raad. Het idee om het beste clubblad te kiezen, is gelanceerd door de com missie recreatie van de gymbond. Die wil daarmee méér verenigingen stimuleren om een clubblad te maken, aldus een woordvoerder van de commissie. Uit de tien inzendin gen werden v.ier clubbladen genomi neerd. De Zeeuwse sportraad werd ingeschakeld om de uiteindelijke winnaar aan te wijzen. De commis sie wil de verkiezing jaarlijks laten terugkeren. terstand moest Sander Kot het veld verlaten voor Frans Quist. Noad ging massaal in de aanval en speelde een goed slotkwartier. Het offensief leidde tot de aansluitingstreffer van Leo Zuidweg, die een voorzet van Ronnie v.d. Ree afrondde. Ondanks dat Noad aandrong bleef de gelijk maker uit, maar die was gezien het slechte spel ook niet verdiend. Kruiningen 8 7 0 1 21 28- 12 SSV'65 8 5 0 3 15 18- 8 Bevelanders 8 4 3 1 15 18-10 Middelburg 8 5 0 3 15 18- 13 SKNWK 8 4 2 2 14 26- 14 Tem. Boys 8 3 3 2 12 18- 9 Meeuwen 8 3 3 2 12 8-8 WIK 8 3 1 4 10 19- 15 Wemeldinge 8 3 1 4 10 8-13 Zaamslag 8 2 1 5 7 11 - 22 NOAD'67 8 I 1 6 4 12-30 Krabbendijke 8 0 17 1 4-34 Atleet Piet Hage uit Scherpenisse liep een snelle tijd in de wegwed strijd van AC Oostvoorne in Brielle. De weersomstandigheden waren goed en Hage legde het vijftien kilo meter lange parcours af in 59.11 min. Dit weekeinde vertrekt Hage naar de Verenigde Staten om mee te lopen in de New York Citymara thon. Fietscrosser Raymond Schrauwen uit Sint-Maartensdijk heeft het seizoen - ondanks een sleutelbeenbreuk in juni goed afgesloten. Hij werd kampioen van de afdeling Zuid in de klasse cruissers van 16 en 17 jaar. De laatste wedstrijd van de afdeling in Schijndel, werd door Schrauwen afgesloten met twee A-fina les. Bij de cruissers 16 en 17 jaar werd hij eerste en in de expertenklasse 16 tot en met 18 jaar werd hij tweede. Van de elf wedstrijden die op de kalender ston den voor het kampioenschap van de afdeling, heeft de Sint-Maartensdijkse crosser er tien gereden. In hel eindklasse ment werd hij kampioen in de cruissers- klasse. De rangschikking bij de experts wordt zondag bekend gemaakt in Boe kei. Ook nationaal heeft Raymond Schrauwen zijn mannetje gestaan. In de zes wedstrijden die meetelden voor het Nederlands kampioenschap, heeft hij vijf keer in de A-finale gestaan. Daarbij behaalde hij zoveel punten dat hij nu tot de acht beste crossers van Nederland behoort. Verder behaalde hij het kam pioenschap van Soumagne in de Belgi sche Ardennen en drong door tot in de kwartfinale in het Franse Tours en de achtste finale in Brighton (Engeland). In januari begint Schrauwen aan de voorbe reidingen voor een nieuw seizoen door conditietraining, het schaven aan de techniek en het opvoeren van de basis snelheid door middel van korte sprints. Er worden volgend seizoen wederom zes wedstrijden verreden die meetellen voor het Nederlands kampioenschap. Er staan weer zes wedstrijden voor de nationale titel op het programma, net als vijf worldcups in Nederland (Valkens- waard), Venezuela, twee keer Amerika en Engeland. Verder zijn er vijf interna tionale wedstrijden in Amerika, Tsje chië, Canada, Zwitserland en Duitsland en in Oostenrijk wordt het Europees kampioenschap voor clubs gehouden. Het Europees kampioenschap voor alle categoriën wordt in Zwitserland verre den en in het Engelse Brighton zijn vol gend jaar de wereldkampioenschappen. Raymond Schrauwen komt het volgende seizoen uit in de klassen junior-men 17 en 18 jaar en junior-cruisser 17 en 18 jaar. Deze vormen de opstap naar de eli te-men en elite-cruisser klassen. De reserves van Smerdiek waren de enige Tholenaren die in de tweede klas wisten te winnen. De biauw-zwarten versloegen thuis Chrislandia 2 met 4-1. Noad 2 liep thuis zijn eerste nederlaag van het seizoen op tegen hekkesluiter VHC. Tholense Boys 3 liep in een uitwedstrijd tegen FSV 3 tegen een flinke nederlaag aan. De geel-zwarten verloren met 6-1. De reserves van Noad speelden thuis tegen een VHC 2 dat versterkt was met enkele spelers uit het eerste elftal. De nederlaag voor Noad was echter in hoofdzaak te danken aan de vele kansen die de geel-groenen misten. Al in de eerste minuut ging Ronald den Braber door op links, maar kwam niet tot scoren. Even later ging Bram Filius dezelfde weg en zijn voorzet werd net wegge werkt. Vervolgens kreeg VHC enke le hoekschoppen, maar de verdedi ging van de geel-groenen gaf geen kansen weg. Na een wat zwak eerste kwartier schroefde Noad het tempo op en na een snelle aanval gaf Ronald den Braber een voorzet op Hans de Jonge die beheerst afrond de: 1-0. Even later kreeg de thuis ploeg een vrije trap net buiten het 16-metergebied. Marco van Herpen schoot rakelings over de kruising. Een minuut later gaf Bram Filius een mooie pass op Joop Quist die alleen op het doel afging, maar in de grond trapte en zo miste. Een voor zet van Sjaak Koolaard werd door Hans de Jonge ingeschoten, maar belandde via de handen van de kee per op de lat. Even later werd Den Braber door Joop Quist alleen voor het doel gezet. Maar hij aarzelde en schoof de bal naar Bram Filius die de voet werd dwarsgezet door een verdediger. Vlak voor rust werd een gevaarlijk schot van VHC door Edwin Hage van de doellijn gehaald. In de twee de helft kwamen Cennie en Reinie Reijngoudt in het veld voor Gerben van der Velde en Sjaak Koolaard. Na enkele minuten ging een VHC- aanvaller op de rand van buitenspel goed door en tekende 1 -1 aan. Mar tijn van den Burg werd vervangen door Dennie Reijngoudt. Noad was helemaal van slag en binnen twee minuten liep de tegenstander uit Het eerste team van tafeltennisvereni ging Smash '76 uit Sint-Annaland speel de thuis in sportzaal De Wellevaete tegen DIO. De spelers van Smash had den de 7-3 nederlaag in de uitwedstrijd nog vers in het geheugen en waren gebrand op winst. Bovendien was een overwinning nodig om kans te blijven maken op promotie naar de tweede klas. Smash won inderdaad met 8-2. Christian van 't Hof versloeg al zijn opponenten, terwijl Marco Saarloos en Ad Verhage elk twee keer winst boekten. Het dubbel spel ging dankzij Verhage en Van 't Hof eveneens naar Smash in drie sets van 15- 21, 21-13 en 21-17. Hierdoor behoudt de Sint-Annalandse ploeg de aansluiting met koploper Smash '70 uit Noordhoek. Het verschil in het klassement bedraagt enkele punten. Smash 2 speelde uit tegen Markiezaat 4. Eerder won Smash thuis van deze ploeg met 7-3 en nu werd het een 4-6 zege voor het Sint-Annalandse team. Adri Aar- noudse verloor geen enkele partij en blijft daarmee in deze competitie onge slagen. Rafaël Fructuoso schreef twee wedstrijden op zijn naam, maar David van Driel moest de punten aan zijn tegenstanders laten. Ook dit team is nog in de race voor promotie en hier is Smash '70 eveneens de grootste concurrent. De derde ploeg van Smash ging er even eens met de punten vandoor in de uit wedstrijd tegen Pinpongers 2. Piet van Dijke, Jos Bakker en Jacob Elenbaas behaalden elk twee keer winst en doordat het dubbelspel naar de tegenstanders ging, won Sint-Annaland met 6-4. Smash 3 staat tweede in het klassement en maakt dus ook kans op promotie. De junioren van Smash waren minder fortuinlijk. Thuis kwamen W. Stoutjes- dijk, P. de Boer en Arjan Ketting er niet aan te pas en werden met 0-10 van tafel gespeeld door Markiezaat 3. Kadetten Smash 1 ging onder leiding van Wim Bazen naar SPS/Never Despair in Den Bosch. De Sint-Annalandse spelers leden een 6-4 nederlaag. Peter Bazen was in vorm en won al zijn partijen, ter wijl Matthijs Bruijnzeel op één overwin ning bleef steken. Gabriël Gunter verloor al zijn wedstrijden. Rien Ketting begeleidde kadetten 4 van Smash naar Tanaka 7. Het duel eindigde in een 5-5 gelijkspel. Merijn v.d. Kloos ter was in goede vorm en won van al zijn tegenstanders, terwijl Leonard Ketting twee opponenten wist te verslaan. Edward Goedegebuure was wat van slag en verloor zijn partijen. Ook de dubbel ging naar Tanaka. Programma 10 november: Backhands 8-Smash 2. 11 november: kadetten Backhands 2- Smash; kadetten Vice Versa 6-Smash 2, junioren DIO-Smash. Uitslagen van de wedstrijd in Tholen: mevr. F. Schellinger en mevr. A. Bal 24 p; J. Geuze en L. Soomers 18 p; A. Ver kamman en mevr. R. Nagetegaal 14 p; H. Bal en mevr. C. Praat 13 p; mevr. D. Pig- mans en mevr. M. Schot 12 p; mevr. R. Burrows en mevr. S. Hoven 8 p; D. Schellinger en mevr. Y. Verkamman 7 p. Sint-Maartensdijk: M. Bijl en T. Goode 31 p; M. Dane en G. Verwijs 30 p; S. Wolse en C. Free 23 p; A. Leemrei- jze en C. van Haaften 22 jf, L. Verschoor en A. van Splunter 22 p; C. van Splunter en W. Bijl 20 p. naar een 1 -3 voorsprong doordat de verdediging van de geel-groenen te veel ruimte liet. Noad ging hierop stormachtig in de aanval en na een kwartier zetten Hans de Jonge en Bram Filius een één-twee op waama Filius op volle snelheid de verdedi gers passeerde en de bal in de hoek tikte: 2-3. Hetzelfde kunststukje, maar nu in combinatie met Ronald den Braber, herhaalde Filius een kwartier voor tijd. Daarmee kwam de stand op 3-3. Maar de Sint-Phi lipslanders wilden te veel en lieten te grote gaten vallen. Uit een hoek schop scoorde een vrijstaande VHC'er 3-4. Den Braber schoot nog een keer op de lat en het schot van Bram Filius die enkele verdedigers passeerde, werd gestopt door de keeper van VHC. Een snelle uitval van de gasten, kort voor tijd, leverde Noad de definitie ve nederlaag op: 3-5. Ondanks dat het reserveteam van Smerdiek door blessures was ver zwakt, werd een 4-1 overwinning behaald tegen Chrislandia. Smer diek had voor de vijf geblesseerde basisspelers goede vervangers en bepaalde vanaf het beginsignaal het spelbeeld. In de tiende minuut kwam men op voorsprong door een van richting veranderd schot van Gertjan van Vossen. De opgekomen linksback Elmar v.d. Griek bracht met een schitterende volley in de kruising de stand op 2-0. In de tweede helft begon Smerdiek slap, maar na een kwartier werd de draad weer opgepakt en men kreeg weer scoringskansen. Na goed werk van Erik van Haaften tikte Ab Poot de 3-0 binnen. Bij deze score maakte Jan de Viet plaats voor Carlo Opree. Smerdiek bleef voortdurend druk uitoefenen. Ivo Kloet kreeg een riante kans, maar faalde voor open doel toen zijn inzet vanaf een halve meter tegen de paal belandde. In de tachtigste minuut werd het alsnog 4-0, door een doelpunt van Erik van Haaften, die op aangeven van Jeroen Kloet koelbloedig afrondde. Vijf minuten voor tijd maakte de ongelukkig spelende Ivo Kloet een overtreding net buiten het straf schopgebied. Uit de toegekende vrije trap bepaalde Chrislandia de eindstand op 4-1. In poule A van de Meulvlietcompetitie heeft The Limit afstand genomen van naaste concurrent Kaai, die zondag ver loor van Slalland en zodoende op twaalf punten uit zes wedstrijden bleef steken. The Limit leidt met vijftien punten. Uit slagen in poule A: Pinocchio-Noord- poort 1-5, Kaai-Stalland 2-5, Smits Boys-The Limit 1-9, l'Esperance-Hof van Holland 4-5. In de B-poule lijk Spor ting Maroc niet te verslaan. De ploeg gaat ongeslagen op kop met achttien punten uit zes wedstrijden. De enige ploeg die hier nog wat aan lijkt te kunnen doen, is Hof Boys dat met een wedstrijd minder op twaalf punten staat. Uitslagen poule B: Hof Boys-Dalem 9-2, Kaai Boys-Sporting Maroc 5-12, Calellas- Standaard Tholen 3-10. In de bedrijvencompetitie speelde Lie- vensberg maandagavond in de B-poule eenrichtingsverkeer in het duel tegen Beursplein. Deze laatste ploeg kwam er niet aan te pas en Lievensberg liep uit naar de monsterscore van 2-20. In poule A werd een veel spannender strijd gestreden. GEP 2 trad aan voor een derby tegen GEP 1. Vooral de eerste helft was spannend en het publiek kreeg een fraaie wedstrijd voorgeschoteld. In de zevende minuut opende GEP 2 de score. Zes minuten later trok GEP 1 de stand weer gelijk. Bij rust stond het tweede team met 2-1 voor. In de tweede helft golfde de strijd op en neer. GEP 1 kwam terug tot 2-2, waarna het 2-3 en 3- 3 werd. Een kwartier voor het einde leek GEP 1 met de zege naar huis te gaan toen het team 3-4 scoorde. Maar in de laatste minuten kwam GEP 2 toch nog langszij en bepaalde de eindstand op 4-4. Deltan bleek dinsdagavond in de B-pou le iels te zwak voor Duveltjes. In de acht ste minuut opende Deltan weliswaar de score, maar dat zou ook het enige wapen feit blijven. Vijf minuten voor rust kwam Duveltjes gelijk. Zes minuten in de twee de helft werd het 1 -2, twee minuten later 1-3 en in de 20e minuut maakte Duvel tjes de zege zeker: 1 -4. Met nog een laat ste doelpunt won deze ploeg met 1-5. Vosbar trad dinsdagavond aan met twee nieuwe, jeugdige spelers en dat was te zien. Al in de zesde minuut opende het team de score ten kosten van tegenstan der Standaard Tholen dat echter spoedig langszij kwam: 1-1. Na dertien minuten werd het 2-1 voor Vosbar en vervolgens 3-1In de laatste twee minuten voor rust kwam Standaard Tholen nog terug tot 3- 2. Maar in de tweede helft barstte Vosbar pas goed los en liep uit tot een 7-3 over winning.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 21