THOLENDERWIJS Plan is buiten gemeentehuis al zeker tien keer ingedeeld Vrouwen willen leren voor operator PERSIA Onmacht in de Thoolse raad Raadsleden positief over nieuwe wijk Stadszicht Harder rijden in bocht bij Scherpenisse Rode Kruis Philipsland wordt niets tekort gedaan Reinhoudt en Multicats in Ons Dorpshuis informatierubriek van de gemeente Tholen BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN KERNBEZOEKTE SINT-MAARTENSDIJK BEANTWOORDING VRAGEN KERNBEZOEK SINT PHILIPS- LAND/ANNA JAC0BAP0L0ER KENNISGEVING VAN MEDE DELING ONTWERPBESLUITEN SPREEKUUR B&W WAT LIGT TER INZAGE? Donderdag 2 november 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 WOENSDAG 8 NOVEMBER WET MILIEUBEHEER: Stemmen van lexers Haven Annaland straks ook voor St. Philipsland Het schetsontwerp Stadszicht is door de raadsleden in de adviescommissie ruimtelijke ordening positief ontvan gen. De meeste fracties staan achter het college om zo snel mogelijk met de uitvoering van de nieuwste uitbrei ding van Tholen te beginnen. Te gevaarlijk 4 etages Oosterse Tapijtkunst Ongeveer 75 vrouwen bezochten vrijdag de informatie markt van het arbeidsbureau in Sint-Maartensdijk. De markt was bestemd voor vrouwen die weer aan de slag willen en zich wilden oriënteren op de mogelijkheden van opleiding, scholing en werk. Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200 Telefax: 0166-663553 Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van Maatschap Roggeband, Molenvlietse- dijk 15b te Tholen, ingediend op 18 oktober 1995, voor het bou wen van een loods op een perceel aan de Nieuwelandseweg te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, ingediend op 18 oktober 1995, voor het bouwen van 4 woningen en 2 garages op een perceel aan de Westzee- dijk/Kaaistraat te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van Fam. van Giersbergen, Westpoort 7 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 23 oktober 1995, voor het ver bouwen van een woning op het perceel Westpoort 7 te Sint- Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van P. Moerland, Luchtenburgseweg 2 te Tholen, ingediend op 23 oktober 1995, voor het bouwen van een garage op het perceel Luchtenburgseweg 2 te Tholen; - Een bouwaanvraag van A. Dekkers, Regentessestraat 51 te Tholen, ingediend op 18 oktober 1995, voor het vernieuwen van een dakkapel op het perceel Regentessestraat 51 te Tho len; - Een bouwaanvraag van D.J. Hage, Essendijkweg 5 te Poort vliet, ingediend op 23 oktober 1995, voor het bouwen van een rundveestal op een perceel Essendijkweg 5 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van fa Bogert, Touwslagersdreef 21 te Tholen, ingediend op 24 oktober 1995, voor het bouwen van 2 woningen op een perceel aan de Meanderlaan te Tholen; - Een bouwaanvraag van L. Vroegop, 's-Gravenkreek 27 te Sint- Annaland, ingediend op 20 september 1995, voor het bouwen van een bijkeuken en een overkapping op het perceel 's-Gra- venkreek 27 te Sint-annaland; - Een melding van L. Strik, Bloemenlaan 97 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 23 oktober 1995, voor het oprichten van een por taal op het perceel Bloemenlaan 97 te Sint-Maartensdijk; - Een melding van R, van Golverdingen, Vroonland 7 te Sint- Annaland, ingediend op 18 oktober 1995, voor het bouwen van een berging op het perceel Vroonland 7 te Sint-Annaland; - Een melding van B.W.J.F. Willemsen, Frisostraat 3 te Zeven- bergschen Floek, ingediend op 23 oktober 1995, voor het bou wen van een slaapkamer en afdak aan een vakantiebungalow op het perceel Geertruidaweg 2 (recr.ter. De Pluimpot) te Scherpenisse. Sint-Maartensdijk, 2 november 1995. Op woensdag 8 november a.s. organiseert het gemeentebestuur van Tho len een kernbezoek voor de woonkern Sint-Maar tensdijk. Dit kernbezoek wordt gehouden in de burgerzaal van het gemeentehuis. Markt 1-5 te Sint-Maar tensdijk, aanvang 19.30. Elke belangstellende is van harte welkom. Op 20 september j.l. werd in het dorpshuis "de Wimpel" te Sint Philipsland een kernbezoek gehouden. Diverse inwoners van de kern Sint Philipsland/Anna Jacobapol- der maakten ten overstaan van het voltallige college van burgemeester en wethouders opmerkingen of stelden vragen over specifieke aangelegenheden in de kern. Niet alle vragen en opmerkingen konden diezelfde avond worden afgedaan. Een aantal zijn voor nader onderzoek door het college "mee naar huis genomen". Diverse vra gen/opmerkingen hadden een zodanig persoonlijk karak ter dat beantwoording niet zal plaatsvinden via de rubriek "Tholenderwijs". Getracht zal worden die vra gen/opmerkingen uiterlijk 1 december a.s. via een per soonlijke brief aan betrokken personen c.q. verenigingen af te werken. Uiteindelijk resteert 1 vraag waarop onderstaand nader wordt ingegaan: Praathuisje voor ouderen in Anna Jacobapolder Gevraagd is naar de realisering van een praathuisje in Anna Jacobapolder. Burgemeester en wethouders zullen in eerste instantie laten nagaan of aan een dergelijke voorziening in deze woonkern behoefte bestaat. Burgemeester en wethouders van Tholen delen, gelet op artikel 3.19, tweede lid en derde lid en artikel 3.20, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieu beheer mede, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de ingediende aanvragen voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: 1W.E.A. de Rijke, Kettingdijk 2 te Tholen, voor het veranderen en na de verandering in werking hebben van een akkerbouw bedrijf, gelegen aan de Kettingdijk 2 te Tholen, kadastraal bekend sectie P nummer 364; 2. C.I.L. Zandijk, Slachtveld 3 te Tholen, voor het oprichten en in werking hebben van een landbouwmechanisatiebedrijf, gelegen aan de Grindweg 70 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie N nummers 952 en 1254; 3. P. van Dieren, Beyerseweg 65 te Stolwijk, voor het verande ren en na verandering in werking hebben van een veehoude rij, gelegen aan de Bram Groenewegeweg 8 te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie L nr 440. De ontwerp-besluiten alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 3 november 1995 gedu rende vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden inge zien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het gevraagde besluit, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeente-secretarie. Markt 1-5 te Sint-Maartens dijk. Binnen vier weken na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk bij ons college inbren gen. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken, indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit en tot het inbren gen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 2 november 1995 De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 6 november 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders ing. J. van der Jagt, I.C. Moerland en ing. J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon (0166) 668330. Bouwen in een gebied waarvoor een voorbereidings- besluit geldt Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de gebroeders den Engelsman, Pelleweg 2 te Poortvliet, voor het bouwen van een machineberging op een perceel kada straal bekend Poortvliet, sectie L, nummer 402, plaatselijk gemerkt Pelleweg 2-4. Het perceel is gelegen in een gebied waarin een voorberei- dingsbesluit van kracht is. Het bouwplan voldoet aan het geldende bestemmingsplan en aan de in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepas sing van artikel 50 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeer de staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 3 november 1995 tot en met 16 november 1995 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 2 november 1995 De burgemeester van Tholen. Herbestrating/herinrichting Weststraat en Bierens- straat (ged.) te Sint-Annaland Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn de Weststraat en een gedeelte van de Bierensstraat te Sint-Annaland te herbe- straten en te herinrichten. Alvorens hiertoe over te gaan ligt het plan met de daarop betrekking hebbende stukken van 3 november 1995 tot en met 30 november 1995 voor belanghebbenden ter inzage ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling (kamer 16). Gedurende de periode van ter inzage-legging kunnen be langhebbenden hun zienswijze naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Schriftelijke reacties kunnen uiterlijk tot en met 30 novem ber 1995 ingediend worden bij het college van burgemees ter en wethouders. Markt 1-5 te (4695 CE) Sint-Maartens dijk. Voorts wordt op dinsdag 7 november 1995 om 19.30 uur een hoorzitting gehouden in sport- en gemeenschapscen trum "De Wellevaete", gelegen aan de Hoenderweg 133 te Sint-Annaland, waar belanghebbenden in de gelegenheid worden gesteld mondeling hun zienswijze naar voren te brengen. Sint-Maartensdijk, 2 november 1995. Burgemeester en wethouders van Tholen. Naar aanleiding van de artikelen over de gemeenteraad van Tholen (Gemeentebestuur niet vernieu wend; Brede steun voor hogere belasting; Burger met smalle beurs is de dupe) in de Eendrachtbode van 26 oktober zou ik graag willen reageren. Zittend op de publieke tribune bij de raadsvergaderingen voel je je mach teloos. Je kijkt toe, luistert mee en dan word je soms boos over de beslissingen die een handjevol men sen nemen. Het tast het leven van de burgers ingrijpend aan en b. en w. zijn oostindisch doof voor de wen sen van de inwoners. De pers noteert alles aan de tafel voor me. Wat den ken de verslaggevers? De stilte daar doet mijn onmacht alleen maar groeien. Ik probeer Zeeuws-zuinig te zijn en als je dan ziet hoe zwaar je door de gemeente wordt belast, dan is dat voor velen niet fijn. Na een heel lan ge vergadermarathon weet ik wat ons te wachten staat. Ik voel me machteloos en ik ben kwaad, want werken b. en w. nu in het belang van de burgers? En is de voorzitter de BURGEmeester of is hij de burger MEESTER? Ik zou willen, dat het college in de toekomst de prioritei ten bij het welzijn van de inwoners legt. Mevr. P.A.S. Kubista Kreeftenstraat 3 Tholen Wanneer de haven van St. Phi lipsland wordt gesloten, zal de waarde van de haven in St. Anna land alleen maar stijgen. Dat ant woordde wethouder Van der Jagt op vragen van de PvdA-fractie tij dens de begrotingsbehandeling. Volgens raadslid I.C. Moerland dienen schepen die anders in St. Philipsland hun thuishaven heb ben, dan in St. Annaland te kun nen afmeren. "Dat wordt opgeno men bij afweging van de sluiting van de St. Philipslandse haven", zei Van der Jagt. De PvdA stipte ook het groen op straten nog aan. "Het minder sproeien stemt ons tot tevredenheid", zei Moerland, "maar het alleen maar sproeien en/of verwijderen van groen op straten als de verkeersveiligheid in het geding is, lijkt ons geen goede zaak. Het zicht wil ook wat." De PvdA-fractievoorzitter pleitte voor een milieuvriendelij ke oplossing. "Verbranden of vegen kost onnoemelijk veel geld!", antwoordde de wethouder. "Wel het tienvoudige van chemi sche middelen. Met name op havenplateaus hebben we met groen te maken." Moerland zei ervoor te zijn om nut en offer tegen elkaar af te wegen. In de nieuwe woonwijk is plaats voor ruim 280 woningen. Boven dien zijn er plannen om er een kerk en een supermarkt te bouwen langs de Postweg. Maar daar werd don derdagavond met geen woord over gerept. De bespreking was globaal. Wel waren er vragen over de ont sluiting van de wijk tussen de Post weg en het sportpark aan de Zoek weg, de waterhuishouding en het groen in de wijk. Alleen M.A.J. van der Linde (PvdA) toonde zich wat sceptisch over de stedebouwkundige opzet. Burgemeester H.A. van der Munnik maakte vooraf duidelijk dat het bij het gepresenteerde plan om een ruwe opzet gaat, 'een mogelijk gedachte'. Maar dat het wel zaak was 'ergens te beginnen'. En dat ergens had zeker betrekking op de onderhandelingen die voor de deur staan met de vier grondeigenaren in het gebied. Het college doet dat dit keer niet zelf maar geeft bureau DHV en Infrastructuur b.v. de opdracht. De burgemeester zei ver der dat er over de schets al veel gepraat wordt: "Het plan is buiten het gemeentehuis al zeker tien keer ingedeeld." De bespreking werd vanaf de publieke tribune gevolgd door verte genwoordigers van de Gereformeer de Gemeente en exploitant M.J.L. Moerland van ClOOO. De kerk en de supermarkt zijn langs de Postweg geprojecteerd. P. van Belzen (RPF/GPV) noemde het ontwerp een werkbaar plan, maar vroeg of er ruimte is voor sociale woningbouw. Hij wees er op dat het verkeer op de Zoekweg toe zal nemen als er een aansluiting van uit de wijk komt via een voetgan gers- en fietspad. "Het is er nu al zo druk." Ook wilde hij weten of het sportpark nog wel tien jaar op de huidge plek kan blijven liggen. "Dat vraagt nog al wat buffers." E. Frigge-Hogesteeger (VVD) noemde het ontwerp een kindvrien delijk plan waarin ook veel groen is opgenomen. Zij wilde weten of er ook woningen gebouwd kunnen worden voor ouderen en alleen staanden. K.A. Heijboer (SGP) vond het een 'ruimogend' plan maar verwacht dat het een duur plan wordt. Het was hem opgevallen dat de ingetekende ruimte voor bijzondere bebouwing langs de Postweg (kerk, supermarkt en of kantoren) behoorlijk groot was uitgevallen. J. van den Donker (D'66) stelde maar één vraag. Hij wilde ook weten of er sociale woningbouw toegepast kan worden. Zijn buurman Van der Linde vond het maar vreemd dat Van den Donker zo weing had op te merken. 'Terwijl D'66 toch overal altijd vroeg bij betrokken wil wor den, stelt het me teleur dat u nu maar zo weinig opmerkingen bij dit plan maakt." De socialist had zelf de meeste vra gen over de opzet. Zo stelde hij dat het uitgangspunt van de wijk geba seerd is op de twee hoofdontsluitin gen. "Die bepalen de structuur. De verbeelding is bij deze opzet bepaald niet aan de macht." Verder vond hij de straten van 150 tot 250 meter erg lang. En vroeg hij naar een plan om de wijk van groen te voor zien. Ook wilde hij weten welke functie het plein krijgt en vroeg hij aan de burgemeester uit te leggen waarom hij in de wijk Stadszicht zou willen wonen. W.C. van Kempen (CDA) onder steunde Van der Linde wat betreft de aanleg van groenvoorzieningen in de wijk. Ook hij vroeg aandacht voor het bouwen van seniorenwo ningen, maar wilde eerst een lijst van wat er al is op dat gebied in de andere wijken. De burgemeester legde uit dat er met de stichting Beter Wonen overlegd zal worden over de bouw van huur- en koopwoningen voor senioren. "Bij elk nieuw plan zullen we met de woningstichting overleg voeren." Het aantal vrijstaande en halfvrij- staande woningen is volgens Van der Munnik 'bespreekbaar'. Maar Heijboer vond dat het college zich niet alleen op Beter Wonen moet blind staren. "Er zijn misschien ook wel projectontwikkelaars die senio renwoningen willen bouwen." De hoofdwegen in het plan zullen voorzien worden van een zoge naamde rabatstrook zoals dat ook in Buitenzorg is gedaan. Het centrale plein in het zuidelijke deel van Stadszicht kan wat het college betreft een 'speelse aankleding' krij gen. En de lengte van de straten valt volgens hem wel mee omdat er krommingen in voorkomen. En van de strook langs de Postweg wil het college 75 tot 90 procent uitgeven aan 'bijzondere bebouwing.' "Kanto ren, of iets anders," zo zei de burge meester die het woord kerk noch supermarkt in de mond nam, hoewel bekend is dat C1000 en de Gerefor meerde Gemeente er hun oog op hebben laten vallen. Van der Munnik somde voor Van der Linde de voordelen op van de nieuwe woonwijk: "Een afwisselen de woningbouw, vrij korte afstan den naar de ontsluitingswegen, vrij veilige routes voor kinderen naar de scholen, een goede verbinding met het oude centrum via de doorsteek bij Moeliker aan de Ten Ankerweg naar de Molensingel. En de wijk is niet te massaal en heeft toch massa.' Op de oversteekplaats voor voetgan gers en Fietsers had Van den Donker kritiek. Het leek hem veel te gevaar lijk. Van der Munnik zegde toe daar naar te zullen kijken. Heijboer was zeer ingenomen met de watergangen die in het plan zijn opgenomen: "Ik zie water waar ik graag water wil zien. Houdt dit zo. Dit is degelijker inge richt dan andere plannen die we wel eens eerder voor ons hebben gekre gen." Volgens het schetsontwerp Stadszicht komt op de plaats van deze woning aan de Postweg een watergang te liggen. Op de plaats van de scnuur zou C1000 kunnen komen. Exploitant M.J.L. Moerland van ClOOO met brilbekijkt samen met zijn zoon en andere belangstellenden het schetsontwerp van Stadszicht. Volgens raadslid P. van Belzen wordt er sinds de bochtafsnijding bij Scherpenisse op dat nieuwe stuk weg veel harder gereden dan vroe ger. "Verdient het geen aanbeveling, de provincie te verzoeken niet tot bochtafsnijding tussen Tholen en Poortvliet over te gaan omdat de verkeersveiligheid daarmee niet gediend is? Op rechte stukken wordt sneller het gaspedaal ingedrukt", zei het RPF/GPV-raadslid. Over hogere snelheden na de wegre- constructie bij Scherpenisse was wethouder Van der Jagt niets bekend. Hij wees erop, dat de pro vincie na vrij talrijke ongevallen de situatie heeft aangepakt. Het was een combinatie van hoogteligging en bochten. "Maar in het verkeer geldt altijd nog: geef je verstand de voorrang", aldus de wethouder. Het Rode Kruis St. Philipsland over legt een lijst met activiteiten aan b. en w. van Tholen om te kijken of er alsnog aanvullende financiële steun wordt gegeven. Toen St. Philipsland nog zelfstandig was, gebeurde dat altijd wel, met name voor de bloed donoravond, maar na de herindeling trok de gemeente de subsidiëring gelijk met Tholen. D66 en RPF/GPV wilden de 350 gulden handhaven. "Er is een gesprek geweest met het Rode Kruis in St. Philipsland, maar er is nog geen beslissing genomen", zei wethouder Versluys. "We wachten op een lijst met activiteiten om te subsidiëren, zodat St. Philipsland niets tekort gedaan wordt." Fortuinstraat 3, Bergen op Zoom Tel. 0164-243509 Specialist in Perzische en Nepalese tapijten. Advertentie I.M. De Zeeuwse troubadour Engel Rein houdt treedt vrijdagavond 10 november op in Ons Dorpshuis te Anna Jacobapolder. Ernstige en humoristische teksten wisselen elkaar in vlot tempo af tijdens het optreden van Reinhoudt. Hij bege leidt zichzelf bij zijn liedjes op gitaar en praat ze aan elkaar met zijn Bevelandse dialect. Op deze avond treedt ook nog het mondharmonica ensemble The Multicats' op. Op veel plaatsen, zelfs in de Verenigde Staten, gaf dit gezelschap al een staaltje van zijn kunnen. Het pro gramma begint om acht uur. De belangstelling was volgens di- beidsplaatsen voorhanden zijn. recteur R. Oppenneer van het arbeidsbureau boven verwachting. "We hadden op ongeveer vijftig vrouwen gehoopt, maar het werden er veel meer." De bezoekers hadden gerichte vragen over opleidingen, diplomawaardering en over de beroepenoriëntatiecursus voor her intredende vrouwen die over enkele weken van start gaat. Opvallend noemt Oppenneer het feit dat een aantal bezoekers te kennen gaf zich te willen bekwamen in de techniek. "Er zijn vrouwen die nu in de pro- duktie werken, maar ook opgeleid willen worden als operator. Net als de mannen." Volgens Oppenneer is die mogelijkheid aanwezig. Daar naast wilden de bezoekers weten of er in de administratieve sector en in de verzorging opleidings- en ar- "Maar dat is een vrij normale vraag bij deze categorie." Gaat het in heel Zeeland om onge veer 4900 vrouwen die een baan willen, op Tholen zijn zo'n 400 vrouwen ingeschreven, zowel herin tredende vrouwen, bijstandsmoe ders als schoolverlaters. Het arbeidsbureau heeft zich dit jaar tot taak gesteld voor 77 vrouwen uit het bestand extra te bemiddelen. Volgens Oppenneer loont deze inspanning de moeite. "Deze week zouden we 83 procent aan een baan geholpen moeten hebben, maar dat is 88 procent. Dat is vijf procent boven de taakstelling." In maart houdt het arbeidsbureau een informatiebijeenkomst voor leden van het Thoolse overlegor gaan industrie over de ontslagproce dure.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5