GESLOTEN VISSER Plaatselijk nieuws A EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 2 november 1995 Kerstactie Woord en Daad Instuifavond Buitenboordmotor gestolen Klaverjassen Vishandel FRANS JwsÏbL bout Concert jeugdorkest Serre De praktijk van dr. A.H.B. Bakkerus is van 13 t/m 17 november Handje Pepermuntje Keutjesavond GRIEPVACCINATIE in Oud-Vossemeer op afspraak in de praktijk dokter de Looze 0166-672400 Carnaval Tentoonstelling vogels Bosters beste rikker Winkelactie Biljarten Gezinsviering Van klimrek tot computer Schuur Hiksedijk Sint- Annaland Terugkomdag VBK Biljarten Ifers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland v C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen Mondverzorging GRIEPVACCINATIE Reconstructie Weststraat en Bierensstraat Jeroenses in de prijzen Riolering Molenpad GRIEPVACCINATIE maandag 6 november a.s. van 19.00 tot 20.00 uur aan de prak tijk van dr. Veldman Tanker vastgelopen Sint- Maartensdijk Doe-middag De Rieburch Kernbezoek Klaverjassen Voorlichting medicijnen Schoolkamp Nova Zembla Sinterklaasactie Aansluiting riolering Verkoping succes GRIEPVACCINATIE praktijk Dr. Padt donderdag 9 november om 18.30 uur aan het prak tijkadres Langeweg 42 Huizen Westzeedijk Opslagloods Hartogsweg Halfje bruin en rookkaas Predikbeurten Poortvliet Verkoping Naomi GRIEPVACCINATIE praktijk Dr. Padt woensdag 8 november om 18.30 uur aan de praktijk Informatieavond Eevliet Biljarten Sint- Philipsland Weekend diensten Jeugdplan Noad '67 DAG EN NACHT t Voor de reformatorische hulpstich ting Woord en Daad zijn kerstkaar ten verkrijgbaar op Molenvliet- sestraat 48, Gamalenstraat 90 en Meanderlaan 210. Jongerensoos Thjos houdt zaterdag van half acht tot elf uur een instuif avond in gemeenschapscentrum Meulvliet. De jongeren kunnen zich hier ook laten registreren als Thjos- bezoeker zodat ze het nieuws en de post van de soos ontvangen. Dieven gingen in de jachthaven aan de haal met een buitenboordmotor van een bootje dat hier lag afge meerd. De eigenaar van het vaar tuigje is een 25-jarige man uit Poort vliet. De diefstal is tussen vorige week zondag en afgelopen zaterdag gepleegd. Jo Jansen heeft donderdag met 5375 punten de competitiewedstrijd van klaverjasclub stad Tholen gewon nen. Er deden zestien spelers mee aan de wedstrijd. Als eerste vijf ein digden: 1 Jo Jansen 5375 p; 2 Peter Lute 5311 p; 3 Adrie van As 5186 p; 4 Marion Opree 5161 p; 5 Herman Oldenburg 4862 p. Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 0166-605074 VERSE ZEEUWSE MOSSELEN of HANGCULTUUR MOSSELEN 2 kilo12,00 HARING per stuk2,00 3 voor5,50 6 voor10,00 PAELLA uit eigen keuken 500 gram7,00 Voor een goed verzorgde visschotel bent u bij ons aan het juiste adres. Advertentie I.M. Het jeugdorkest van muziekvereni ging Concordia gaf zaterdag een uit voering in het repetitielokaal aan de Oudelandsepoort. Alle leden begon nen om vier uur met repeteren onder leiding van dirigent Marcel Harten dorp. Op het programma stonden zeven werken. Er werd eerst in delen gerepeteerd. De houtgroep stond onder leiding van Hartendorp, de kopersectie onder leiding van Arnold van Bavel en Barry van Bavel nam de slagwerkers onder zijn hoede. Om half acht kwamen ouders, andere familieleden en vrienden van de muzikanten binnen. Het eerste nummer was 'Soldiers Song', gevolgd door The Lion King' waarin Jacco Heijboer prima soleer de. In 'Fascinating Drums' lag het accent op de slagwerkgroep. Corné de Rijke, Richard van Kuijk, Jos Loos, Barry van Bavel, Dennis Bijl en Job v.d. Velde oogstten veel waardering van het publiek. Hierna werd het sfeervolle 'Pavane in Blue' ten gehore gebracht. Jacco Heijboer op trompet en Lieke Verbiest had den hierin een solopartij die ze met verve vertokten. Na 'Passie' van Clouseau besloot het jeugdorkest met het pittige 'Rock About'. Na de laatste noten viel de muzikanten een enthousiast applaus ten deel. Diri gent Hartendorp lichtte het pro gramma toe en sprak zijn waarde ring uit voor de orkestleden. Ook Rianne van Dis, die wegens een blessure bij het publiek moest blij ven zitten, kreeg de aandacht van de dirigent. Een aantal jonge musici debuteerden tijdens dit concert. Dat waren Sanne van Helmondt en Jan- tine v.d. Velde op klarinet, William Geuze op bariton, Matthijs Kettele- rij op bas, Freek Geuze op trompet en Corné de Rijke op slagwerk. Voorzitter Kitty Provoost bedankte het hele jeugdorkest en alle mede werkenden. Zaterdag is het tamboerkorps van Concordia te vinden op het concours in Heinkenszand. In de grote zaal van gemeenschapscentrum Meul vliet wordt er al druk gerepeteerd. Op 11 november verleent Concordia muzikale medewerking aan de lam pionoptocht van de stichting christe lijk jeugdwerk Tholen. De tocht wordt afgesloten met een kampvuur in de voormalige oesterputten. Het vertrekpunt is de Gereformeerde kerk in de Doelweg om zeven uur 's avonds. Zaterdag 18 november haalt Con cordia de goede Sint weer binnen, in Meulvliet is er dan een kindermid dag. Kaarten hiervoor zijn verkrijg baar bij dierenspeciaalzaak M. van Tienen. Het harmonie-orkest is momenteel hard aan het oefenen voor het KNF- concours dat op 25 november in Loon op Zand wordt gehouden. Onder leiding van Marcel Harten dorp en met assistentie van Walter Siol (Concordia Sint-Philipsland) worden de deelrepetities afgewerkt. Tot slot heeft Concordia als nieuwe docent klarinet Paul Rampaut aan getrokken. W. Stoutjesdijk mag aan zijn woning aan de Oudelandsedijk een serre bouwen. Daarvoor hebben g.s. een verklaring van geen bezwaar afgegeven. Die was nodig omdat er een voorbereidingsbesluit van kracht is voor het hele buitengebied (in verband met een aanpasing van het bestemmingsplan om de komst van grote varkenshouderijen tegen te gaan). Totdat er een nieuw bestemmingsplan is, moeten bouw- aanvragen eigenlijk aangehouden worden. Maar het gemeentebestuur vond het onredelijk om Stoutjesdijk te laten wachten en dat vonden ook g.s. Voor spoedgevallen is de waarneemverdeling als volgt: begint uw naam met de letter A t/m K dan kunt u terecht bij: dr. E.N. Mellema, Hertenkamp 7, Tholen, tel. 0166-602377. Voor de letters K t/m Z kunt u terecht bij: dr. R.P. Kale, Molensingel 1a, Tholen, tel. 0166-602542. Advertentie I.M. Op uitnodiging van de familieraad van de verpleegafdeling van zorg centrum Ten Anker trad donderdag avond de cabaretgroep Handje Pepermuntje op. In zaal De Klipper gebeurde het allemaal. De groep bestaat uit vier speelsters: Anke Tanihatu, Cita Lampert, Roelie van der Velde en Judith Straver. De laat ste zorgde ook voor de gitaarbege leiding. Handje Pepermuntje bestaat al zo'n tien jaar en begon als gele genheidscabaret tijdens een sympo sium over ouderen en intimiteit van de NVSH. Nu brengen de vier dames een programma van drie kwartier met liedjes en gesproken tekst. Zelf betitelen ze hun program ma als 'humor met een serieuze ondergrond'. Hoewel de onderdelen herkenbaar zijn voor de mensen in de zaal, vindt niet iedereen het even grappig. "Ze houden ons een spiegel voor", zegt een dame uit het publiek. Er zit ook nogal wat ontroering in het optreden. Vooral bij het liedje over eenzaamheid wordt hier en daar even geslikt. Eigenlijk heeft Handje Pepermuntje nog steeds het zelfde programma als tien jaar gele den. De rode draad is: 'Als je naar een verzorgingshuis gaat, neem je twee koffers mee. Maar de koffer met gevoel mag blijkbaar niet mee naar binnen, terwijl de andere, met allerlei spullen geen bezwaar is'. De vier dames kaarten ondermeer het onderwerp intimiteit aan dat na tien jaar nog steeds niet goed bespreek baar is. De cabaretgroep heeft ook voor verschillende opleidingen in de zorgsector gespeeld als middel om een discussie op gang te brengen. Voorzitter mevr. E. Gabriels bedankte Handje Pepermuntje met een boeketje bloemen. In De Vossenkuil verzamelden zich dertig leden van de Algemene Vrou wenbond voor een 'keutjesavond'. Beheerder J.M. Istha schotelde de dames van allerlei varkensvlees voor: van hersenen tot varkenshaas. De overgebleven stukken kon men mee naar huis nemen. Er werden nog wat spelletjes gedaan en daarna ging iedereen huiswaarts. De AVB schreef twee nieuwe leden uit Sint- Annaland in. Advertentie I.M. Carnavalsvereniging De Vlooien- trappers opent het seizoen zaterdag 11 november met de traditionele elf elf viering. Na de boerenmaaltijd worden het motto en het lied voor de komende carnaval bekend gemaakt. Ook houdt de grootste boer zijn gebruikelijke praatje. Oemom- menoe en de Lamsóóren zorgen voor een muzikale noot. De avond begint om half acht in café Hof van Holland en is alleen voor leden bedoeld. Ruim 500 vogels van 52 inzenders zijn op 10 en 11 november te zien in De Vossenkuil, op de bijzondere tentoonstelling van de Vogelvrien den. Behalve van Tholen, komen de deelnemers uit Zeeland en West- Brabant, vertelt voorzitter L.C. Vroegop, die tevens melding maakt van een opgaande lijn. Op vrijdag avond om half acht opent J.L. van Gorsel de tentoonstelling. Overdag heeft de schooljeugd dan al een kijk je kunnen nemen en een dag eerder zijn de bejaarden te gast. De keuring van de diertjes gebeurt woensdag. De activiteitencommissie van voet balvereniging Vosmeer kon zater dag in café De Hoop 24 deelnemers begroeten voor de eerste kaartavond van het seizoen. Zowel voor het rik ken als het wippen meldden zich twaalf liefhebbers. Bij het rikken won J. Bosters met 248 p., voor W. Heijboer met 233 p. en J. de Koning met 198 p. C. Heijboer was met 145 p. de sterkste bij het wippen. Twee de werd D. Kouwen met 136 p., ter wijl mevr. C. van Mierlo en J. Bur gers de derde plaats deelden met 132 p. Van 13 november t/m 2 december organiseert de middenstandsvereni ging weer de jaarlijkse sinterklaas actie. De kassabonnen (minimaal 5 gulden) van bij deelnemende bedrij ven gekochte waren geven de klan ten weer kans op een prijs. Ze kun nen in de bus worden gestopt, die gedurende de actie op de stoep staat bij de winkel van De Wilde in de F.D. Rooseveltstraat. Er zijn trek kingen op 18 en 25 november en 2 december. Die laatste zaterdag gebeurt de trekking door Sinterklaas in de Vossenkuil en dan zijn er wat extra prijzen. Na die laatste trekking is er voor de jeugd een lampionop tocht. Uitslagen biljartvereniging De Treffers: D. van Driel-N. Rooijak- kers 10-8,5; P. de Leeuw-H. Hom mel 6,57-10; J. Etiënne-P. Hommel 10-8,23; M. Hendrikse-J. Burgers 10-4,31; D. den Hollander-J. Geuze 10-9,78; B. den Hollander-J. van Meer 9,75-10; B. den Hollander-P. Hommel 8,53-10. M. Hendrikse speelde zowel de kortste partij van 21 beurten als de hoogste serie van 12 caramboles. D. den Hollander haalde met 2,48 het beste gemiddel de. In de Rooms-Katholieke kerk wordt zaterdagmiddag om half zes een gezinsviering gehouden die in het teken staat van de Heilige Willi- brord, patroon van de kerk. Het kin derkoor Hadas'sa, onder leiding van mevr. M. van Dijke-Douw, verzorgt de liederen. Ouders van de leerlingen van de Die Heentrechtschool bezochten dins dag een voorlichtingsavond. In het lokaal van hun zoon of dochter kre gen ze van de groepsleerkracht uit leg over het werken op school. Aan de hand van het activiteitenplan werd een willekeurige dag bespro ken. De diverse activiteiten die de leerlingen op een dag doen, passeer den de revue. Ook legden de leraren iets uit over de materialen waarmee gewerkt wordt: van het klimrek in de speelzaal van de onderbouw tot de computer in de bovenbouw. Ook de verschillende leer- en leesboekjes werden bekeken. In groep 3 stond de nieuwe leesmethode 'Veilig leren lezen' centraal. A. van Loenhout mag de uitbouw tussen zijn woning aan de Hiksedijk en een berging vergroten en hij mag een schuur bouwen. Daarvoor heb ben gedeputeerde staten vergunning verleend. De bouwplannen weken af van het bestemmingsplan dat bepaalt dat de berging alleen ver bouwd, maar niet vergroot mag wor den. Bovendien wordt door de bouw van de schuur het maximaal toege stane oppervlak aan bijgebouwen overschreden. De gemeente vindt echter dat de overgangsbepalingen in het huidige bestemmingsplan niet overeenstemmen met de planologi sche inzichten van de provincie. Het bouwplan past wel in de provinciale voorschriften. G.s. stemden hiermee in. Voor de kinderen, die in de herfstva kantie naar de vakantiebijbelclub zijn gegaan, wordt er maandag een terugkomavond georganiseerd. Op deze bijeenkomst, waarbij ook ouders en andere belangstellenden welkom zijn, wordt teruggezien op de VBK-dagen. Met dia's zal een beeld worden gegeven van de activi teiten, die tijdens de drie dagen heb ben plaatsgevonden. De bijeen komst die ongeveer een uur zal duren, begint om 19.00 uur in het N.H. verenigingsgebouw aan de Ring. De eerste partij van de avond bij bil jartvereniging De Hoop was meteen ook de kortste (zestien beurten). M. Elenbaas werd door dhr. Van Oudenaarde met een groot verschil van de tafel gespeeld: 10-6,57. Van Oudenaarde speelde tevens de hoog ste serie van dertien caramboles. De tweede partij was ook kort. A. van Poortvliet leek kansloos, maar ver loor toch maar nipt van D. van Wijk: 9,09-10. Van Wijk haalde met 3,23 het hoogste gemiddelde. Bij T. van Poortvliet liep het goed en hij liet L. Menheere ver achter zich met 10- 6,6. Voor P. Quist verliep zijn partij minder goed. Hij verloor ruim van J. Keur met 6,42-10. G. Rijnberg ver loor nipt van mevr. E. van Poort vliet: 8,3-10. Bij de junioren speelde Siem Vroeg op beter dan vorig keer, maar hij verloor toch van Amé van Vossen met 10-8,8. Wilko Elenbaas won van Benny Goedegebuure met 10- 7,5 en Sjaak van Vossen versloeg Jeroen Fase net met 10-9,13. Wilko Elenbaas en Siem van Vossen speel den de hoogste series van vier ca- donderdag, vrijdag en zaterdag 2, 3 en 4 november MAGERE RUNDERLAPPEN OF SUCADE 1 kg17,00 SOEPPAKKET 16,95 GRILLHAM 100 gram2,29 GEBRADEN HAM 100 gram2,29 RUNDER-ROLLADE 100 gram2,50 GRILLWORST 200 gram2,50 KIP-ZIGEUNER SALADE 100 gram1,95 KROKETTEN 104,00 maandag, dinsdag en woensdag 6, 7 en 8 november MAGERE VARKENSLAPPEN 1 kg7,95 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kgƒ6,95 GEHAKT 1 kgƒ10,50 SLAVINKEN 5 HALEN4 BETALEN Advertentie I.M. ramboles. Daarnaast speelde Van Vossen ook de kortste partij van 22 beurten en hij haalde het hoogste gemiddelde van 1,1. De GGD verzorgde woensdag een inleiding op de ouderavond van de School met de Bijbel. Mevr. Poel man vertelde de aanwezigen iets over mondverzorging. "Het is belangrijk dat het kind goed en gezond eet", hield ze de aanwezigen voor. "Zeven snoepmomenten op een dag is het beste voor het gebit." Mevr. Poelman droeg ook gezonde alternatieven aan om te tracteren. En dat hoeft volgens haar niet altijd iets eetbaars te zijn. Met behulp van dia's liet de GGD-medewerkster zien dat de kinderen ook op school met fluor kunnen spoelen. patiënten Or. van den Berge dinsdag 7 november van 16.30 -18.30 uur Wilt u een griepprik graag telefonisch afspreken, dagelijks tussen 10.00 en 11.00 uur. Kosten zonder medische Indicatie 57,95 Advertentie I.M. De gemeente gaat de Weststraat en een gedeelte van de Bierensstraat reconstrueren en herstraten. Dit besluit volgt op klachten van bewo ners over verkeersoverlast (met name van bussen). De plannen voor de reconstructie liggen van 3 tot en met 30 november ter inzage op het gemeentehuis. Verder zal er dins dagavond een hoorzitting gehouden worden in De Wellevaete, waar belanghebbenden hun zienswijze naar voren kunnen brengen. Zie ver der ook de rubriek Tholenderwijs in deze krant. J.P. Jeroense en W. Jeroense van vogelvereniging Vogelvreugd zijn op een tentoonstelling in Bruinisse in de prijzen gevallen. In hoofd groep 20 werd J.P. Jeroense kam pioen met een schimmel ivoor die 48-92 punten kreeg. W. Jeroense werd kampioen in de hoofdgroep 45 met een rijstvogel die 90 punten kreeg en in hoofdgroep 29 behaalde hij met een lizard de eerste prijs (89 punten). Vogelvreugd vergaderde vrijdag in café Havenzicht te Sint-Annaland. Voorzitter K. Bicker opende de -ver gadering en vroeg een moment stilte wegens het overlijden van lid P. Wessels. Na de notulen en ingeko men stukken was het tijd om de vogels in te schrijven voor de onder linge tentoonstelling die op 24 en 25 november in De Wellevaete te Sint- Annaland wordt gehouden. Er wer den 431 vogels ingeschreven. Aannemingsbedrijf Gebroeders Moerland uit Sint-Annaland gaat in opdracht van de gemeente een pand aan het Molenpad aansluiten op de riolering. Het werk maakt onderdeel uit van het maken van zes aanslui tingen op de riolering in Stavenisse en Sint-Maartensdijk. Dit karwei verricht Moerland voor ruim 171.000 gulden. Advertentie I.M. In de Witte Tonne Vlije liep woens dagavond omstreeks acht uur de 1100 ton metende tanker Banzystad vast op een mosselperceel. Het was afgaand tij en het water moest nog twee meter zakken. Bergingsbedrijf Van de Berge was met de sleepboot Zephyrus snel ter plaatse en maakte de trossen vast op het voorschip. Pas na een half uur uit alle macht aan het schip getornd te hebben, kreeg de Zephyrus de lege tanker weer vlot. Na inspectie kon de Banzystad zijn weg weer vervolgen om te gaan laden in Rotterdam. Maar toen de Rijkspolitie aan boord kwam om de stranding te onderzoeken, moest de schipper afmeren bij de Krammer sluizen. Hij mocht pas de volgende morgen om zes uur vertrekken. Dat was het gevolg van de nieuwe vaar- tijdenwet. Die bepaalt dat een nor maal bemand schip alleen mag varen tussen zes en tien uur, of met een tachograaf overdag of 's nachts. Men moet per dag verplicht acht uren onafgebroken stilliggen. 'Herfst' was dit jaar het thema van de doe-middag op de openbare basis school De Rieburch. Dinsdag stond de hele school in het teken van deze 'creatieve middag' en werkten de kinderen in groepjes van twaalf aan de verschillende werkstukjes. De kinderen mochten vantevoren twee activiteiten uitkiezen. De groepen (van 1 tot en met 3 en 4 tot en met 8) werden daarna willekeurig samen gesteld. Zo konden de leerlingen onder meer hout bewerken, vogel nestkastjes maken, solderen, etsen, herfststukjes maken, jampotten be plakken met eikels en kastanjedop- pen, spinnen maken van wol, figuur zagen, raamhangers maken, place- mats met herfstbladeren versieren, koeken en appelpannekoeken bak ken en fruitspiesjes maken. Veel van het materiaal was door de kinderen zelf naar school meegenomen maar ook de leerkrachten zorgden voor geschikt spul, zoals riet uit de sloot, buxus, judaspenning en coniferen- takjes. Niet alle kinderen hielden zich precies aan de opdracht. En niet alle onderdelen leenden zich daar toe. Soms werd een boom van hout jes een automobiel en een figuur zaagpopje een voetballer in Ajax- tenue. Ouders en leerkrachten begeleidden de leerlingen bij het maken van de werkstukken die 's avonds voor ouders en verzorgers tentoongesteld werden in de grote zaal waar de bezoekers langs de tafels en panelen moesten schuifelen vanwege de gro te opkomst. Het gemeentebestuur organiseert woensdagavond 8 november om half acht een kernbezoek in de bur gerzaal van het gemeentehuis. Eerst wordt de onlangs geactualiseerde videofilm 'Uw vereniging, de ge meente Tholen' vertoond. Vervol gens kan iedereen vragen afvuren op of suggesties doen aan de gemeente bestuurders. Naast het college van b. en w. zijn zoveel mogelijk raadsle den aanwezig. M. Kwaak heeft vrijdag de inhaal wedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars gewonnen met 5187 punten. In het algemeen klassement gaat J. van der Werf aan kop met 20.330 punten. Uitslag inhaalwed strijd: 1 M. Kwaak 5187 p; 2 J. van de Hoek 4950 p; 3 M. den Haan 4877 p; 4 J. van Splunter 4856 p; 5 L. Kampman 4580 p; 6 J. van Gorsel 4492 p; 7 J. van Zetten 4373 p; 8 R. Baan 4370 p; 9 M. Bronmans 4243 p; 10 P. Bazen 4188 p; 11 R. Koet sier 4126 p; 12 J. van der Werf 4110 p; 13 A. Koetsier 4022 p; 14 J. Guil- jam 3878 p. Eerste vijf in het algemeen klasse ment: 1 J. van der Werf 20.330 p; 2 J. van Splunter 20.061 p; 3 J. van de Hoek 19.313 p; 4 R. Waasdorp 19.110 p; 5 J. van Zetten 19.042 p. De EHBO-vereniging houdt maan dag 13 november een voorlichtings avond over het verantwoord gebruik van geneesmiddelen. De bijeen komst, die vanaf half acht wordt gehouden in het Rode-Kruisge- bou\y, heeft als thema 'Verslik u niet'. Tijdens de bijeenkomst geeft een apotheker uitleg over genees middelen, de werking, bijwerkin gen, gevaren en kosten ervan. Er is ook ruimte om vragen te stellen. De avond is georganiseerd in samen werking met de stichting Doelmati ge Geneesmiddelenvoorziening. Deze is opgericht door organisaties van apothekers en huisartsen en ver zorgt voorlichtingsbijeenkomsten over het verantwoord omgaan met medcijnen. De groepen 7 en 8 van de Juliana van Stolbergschool vertrokken woensdag 25 oktober om kwart voor negen voor hun driedaagse school kamp naar Reeuwijk. Op de plaats van bestemming gingen ze het water op, want de 28 leerlingen konden in deze dagen een echt zeildiploma halen. Het thema voor de volgende dag was 'Overleven op Nova Zem bla'. De kinderen leerden ondermeer hoe je met weinig middelen toch in leven kunt blijven. Nadat het kamp huis vrijdag weer was opgeruimd, vertrok de groep naar Gouda om een bezoek te brengen aan de 'Goudse Glazen' in de Sint Jan. Nadat ze nog een tijdje gewinkeld hadden, keer den de leerlingen terug naar school waar ze om zes uur aankwamen. De middenstanders zetten van 16 november tot en met 2 december weer een sinterklaasactie op touw. Bij hun bestedingen krijgen de klan ten winkelweekbonnen. Wie er der tig heeft, stopt ze in de speciale enveloppen die bij de winkeliers te krijgen zijn, en doet deze voorzien van naam en adres in de bus die bij Spar-Mart Groffen staat. Er worden dit jaar twee trekkingen verricht. De kleine trekking vindt plaats op zater dag 25 november en de grote op zaterdag 2 december om vijf uur voor rijwielhandel Van Houdt op de Markt. De prijzen voor de kleine trekking zijn: tien boterletters, tien bossen bloemen, tien draaien worst en 20 gezinskaarten voor ponypark Slagharen. Bij de tweede trekking vallen de waardebonnen. De eerste, tweede en derde prijs zijn bonnen van respectievelijk 750, 500 en 250 gulden. De vierde tot en met zesde prijs zijn bonnen van 100 gulden en de zevende tot en met tiende prijs bonnen van 50 gulden. Verder 30 gezinskaarten voor ponypark Slag haren. De gemeente heeft aannemingsbe drijf Gebroeders Moerland uit Sint- Annaland het maken van een paai aansluitingen op de riolering gegund. Het gaat om percelen aan de Veerhoekseweg, Bleekveldweg, Derdedijk en Kastelijnsweg. Samen met eenzelfde karwei in Stavenisse, voert Moerland het werk uit vooi ruim 171.000 gulden. De jaarlijkse verkoping van vrou wenvereniging Waakt en Bidt van de Gereformeerde Gemeente is met een netto-opbrengst van ƒ9046,- een succes geworden. Na een openings woord en een korte meditatie door ds. J. Beens kon de verkoop begin nen. Na een drukke dag, maakte de presidente het eindbedrag bekend. Advertentie I.M. Aannemer Weggemans gaat op de hoek Westzeedijk/Kaaistraat vier woningen en twee garages bouwen. De provincie heeft hiervoor een ver klaring van geen bezwaar afgege ven. Dit omdat de grond nog de bestemming bedrijven had. Eerder dit jaar ontstond er wrijving tussen de gemeente en de woningbouw- stichting Beter Wonen omdat de laatste dacht sociale woningbouw te mogen plegen op deze plek. De gemeente besloot echter de grond toch in de vrije sector te plaatsen. A.C. Bijl mag de oude schuur naast zijn woning aan de Hartogsweg ver vangen door een nieuwe opslag loods. G.s. gaven hiervoor vergun ning. Dat was nodig omdat de loods binnen tien meter van de perceels- grens komt te liggen. De gemeente wees er echter op dat in eerdere gevallen een minimale afstand van drie meter werd gesteld. Daarom werd ook aan deze bouw medewer king verleend. Na elf jaar nam I.C. Moerland vrij dag afscheid als directeur van de Oosterscheldeschool. Vier dagen eerder werd hij bevestigd als wet houder van de gemeente Tholen voor de PvdA. Om acht uur werd het lokaal van de groepen 7 en 8, waar aan Moerland les gaf, versierd om de verjaardag van de scheidend directeur nog te vieren. Moerland kreeg een flesje aftershave, een mandje bloembollen, een marsepei nen varken en een chocoladeletter van 'zijn' leerlingen. Daarnaast kreeg hij ook nog een half bruin brood en anderhalf ons rookkaas. Dat liet hij namelijk elke dag door één van de kinderen halen. Van de overige groepen kreeg Moerland papieren stropdassen, passend bij een wethouder en vlaggetjes, 's Mid dags gingen de leerlingen van de groepen 5 tot en met 8 naar de bio scoop in Bergen op Zoom. Hier kre gen ze uitleg over de ontwikkeling van toverlantaarn tot de moderne filmapparatuur, gevolgd door een rondleiding door het gebouw. Zelfs in de filmkamer mochten ze kijken. Tegen drie uur kwamen ook de kin deren uit de onderbouw in de bio scoop aan. Nadat iedereen een plaatsje in de filmzaal had gezocht, werd de tekenfilm 'Doornroosje' bekeken. Na afloop kreeg Moerland nog een heel grote bolus en een pen- nenset aangeboden. Suzanne Poot en Femke Wedzinga van groep 8, bedankten de meester met een zelf gemaakt gedicht. Hierna ging het gezelschap weer terug naar school, 's Avonds werd het echtpaar Moer land thuis opgehaald met een ver- Zondag 5 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Verheul, Amersfoort. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Hiensch, Kloetinge. GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat. 17 u. ds. Kerssiers. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Westerink, Bunschoten. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. dhr. Kareis. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering, do 2/11 20 u. Allerzielen. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Hordijk, Nieuwendijk. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Korving. 18.30 u. ds. Oosterbroek. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastor Wiertz. zo 9.30 u. pastor Wiertz. do 2/11 18.30 u. pastor Wiertz (Allerzielen). vr 3/11 9 u. pastor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Verboom, Bodegraven. 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 9/11 19.30 u. dhr. Kareis. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 19 u. leesdienst. sierde auto waarin ze naar het huis van juf Wil Potter werden gereden. Daar zong het personeel, de leden van de ouderraad en medezeggen schapsraad het echtpaar toe en Moerland kreeg namens het perso neel een paar fruitbomen aangebo den. In het Chinese restaurant in Tholen sprak voorzitter Anne Wed zinga van de ouder- en medezeggen schapsraad in een gedicht Moerland plagend toe. De scheidend directeur werd bedankt voor zijn inzet voor de school en de federatie. Moerland kreeg een foto met daarop de perso neelsleden en leden o.r. en m.r. en een workmate. Wedzinga nam ook afscheid van Wout Suurland die als penningmeester uit de ouderraad vertrekt. Rianne Goedegebuure is de nieuwe penningmeester. Suurland kreeg een cadeaubon. In zijn korte dankwoord benadrukte Moerland dat hij altijd met veel plezier op de Oosterscheldeschool heeft gewerkt. Ook voor hem kwam het afscheid snel en hij sprak de hoop uit dat zijn opvolger niet lang op zich zal laten wachten. De lestaken van Moerland worden overgenomen door Jeannet de Graaf die al zes uur per week op de Oosterscheldeschool werkte. Wil Potter is waarnemend directeur. De Nederlandse Hervormde vrou wenvereniging Naomi houdt woens dag 8 november haar jaarlijkse ver koping in 't Ouwe Raed'uus. Van half drie tot vijf uur 's middags en van half zeven tot acht uur 's avonds kan men hier terecht voor diverse dingen zoals gebak, bloemen en planten, spreien, gehaakte kleedjes en sokken. Advertentie I.M. Op basisschool De Eevliet verzorg de juf Liezethe maandag een infor matieavond over de groepen 1 en 2. Aan de hand van spelmaterialen en een videoband over de dagindeling van de kleuters werden de ouder? ingelicht over juf Liezethes werk wijze met de kinderen. Veel ouders maakten van deze gelegenheid gebruik om geïnformeerd te worden over het schoolwerk van hun kinde ren. Maandag 6 november hoopt de Zending weer oud papier op te halen vanaf half 7. Advertentie I.M. Uitslagen van biljartvereniging Tol- rust: W. Bijl-K. Nagelkerke 10-7,6; J.K. Elenbaas-R. Lisseveld 6,97-10; J. Niemantsverdriet-G. de Jonge 8,91-10; L. Bijl-J.K. Elenbaas 10- 8,79; J. Niemantsverdriet-A. Schot 10-6,67; G. de Jonge-A. Demming 10-8,71; A. Schot-C. Bal 9,35-10; L. Bijl-G. Kleinveld 7,57-10. De kort ste partij van zeventien beurten, de hoogste serie van negentien caram boles en het beste gemiddelde van 3,59 kwamen op naam van W. Bijl te staan. Na een terugslag in de vori ge partijen, lijkt Bijl hiermee weer in goede vorm. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Buitink, Poederoijen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 9/11 19.30 u. ds. Mouw, Weke- rom. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. - 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. vr 3/11 19 u. ds. Blom, Melissant. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. De Buck (H.A.). GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Voets, Nieuwer ter Aa. 17 u. ds. van Eckeveld (H.D.). GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Melis. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Moolenaar, Ulvenhout. 15 u. ds. Kerssies, Breda. Voetbalvereniging Noad '67 werkt aan een jeugdplan. Vrijdag tijdens ZIE VERDER PAG. 11 Zaterdag 4 en zondag 5 nov. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet tel. 0166- 612400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse tel. 0166- 692400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 0167-502545 TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Kaemmerer, Halsteren tel. 0164-686388. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 0166-662596 WIJKVERPLEGING Tel. 0113-251177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, da gelijks 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 2 t/m vrijdag 10 nov. donderdag 2 11.02 - 23.47 vrijdag 3 12.22- zaterdag 4 1.02-13.22 zondag 5 1.52-14.12 maandag 6 2.37- 14.57 dinsdag 7 3.17-15.32 woensdag 8 3.57-16.12 donderdag 9 4.32 - 16.47 vrijdag 10 5.07- 17.22 di 7/11 8.22 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2