Grensrechter slaat arbiter met stok Vrijwilligers Noad '67 voelen zich genomen door gemeente Jeugd sloopt loods Slachtveld Clubblad Olympia kandidaat voor prijs Veel p.r.'s voor leden van Dolijn Veel winst voor teams van Smash Erevoorzitter L.C. Vroegop krijgt gouden KNVB-speld Rentree van P. Hage na beenblessure V= Jeugdleiders gediplomeerd Koersballen voor ouderen Damesvoetbal bij Stavenisse en Noad '67 De Eendracht houdt open schietwedstrijd Sporting Maroc neemt afstand in klassement StfQl nmon gsh l;i»< Donderdag 2 november 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Wedstrijd Tholense Boys 3 gestaakt Afdelingsvoetbal Smerdiek 2 laat punten liggen Noad 2 tweede helft op dreef Tafeltennis De leden van voetbalvereniging Noad '67 uit Sint-Phi- lipsland zijn node akkoord gegaan met de overdracht van hun accommodatie en het onderhoud aan de gemeente. De kritiek aan het adres van de gemeente Tholen was vrijdag tijdens de jaarvergadering niet mals. Ze werd ervan beschuldigd, de vrijwilligers van de club aan de kant te zetten. Erevoorzitter L.C. Vroegop werd verrast met de gouden waarderingsspeld van de KNVB afdeling Noord-Brabant. Hij is een kwart eeuw voor Noad in de weer. Geen waardering Huurcontract Boegbeeld Moeilijk Atletiek Zaalvoetbal "MEULVL1ET" THOLEN Budelpack maatje te groot voor Stavenisse vroeger wilde je alle draaimolens van de héle wereld Zwemmen H. den Engelsman t 19 Op het veld van Tholense Boys ontstond zaterdag tumult. De derde keus van de geel-zwarten speelde tegen Good Luck 4. Geen gelukkige wed strijd, want Tholense Boys stond vlak voor rust achter met 0-2. Op dat moment werd het duel gestaakt door arbiter De Rond. Oorzaak hiervan was, dat de Thoolse grensrechter het blijkbaar niet eens was met de beslissingen van de arbiter. De man zou zich hierover zo opgewonden hebben dat hij de scheidsrechter een slag met de vlaggestok verkocht. De scheidsrechter besloot geen rode kaart te trekken voor de grensrech ter, maar staakte de wedstrijd. 'Terecht, want zoiets hoort niet", zegt secretaris P. van der Vlies. "Het bestuur heeft gezegd: Die grens rechter hoeven we voorlopig niet meer te zien. Ben je het niet eens met de gang van zaken, dan moet je dat anders oplossen. Maar wij en ook de tegenstander vonden dat de scheidsrechter de partij hiervoor niet had hoeven te staken. Want in de wedstrijd zelf was niets voorgeval len." Smerdiek 2 trof in een uitwedstrijd Zwaluwe 4 en kwam niet verder dan 1-1. De blauw-zwarten moesten het doen zonder Robby van der Jagt die werd vervangen door Jos Leem- reijze van het derde elftal. Smerdiek speelde te laks en er zat geen tempo in het spel. Toch kregen de gasten kansen via Jan de Viet en Ab Poot, maar zij misten. Peter Franke, die samen met Erik van Haaften het spitsenduo vormt, kreeg ook enkele mogelijkheden en één ervan benutte hij. Na een goede actie langs de lijn, gaf Van Haaften een voorzet die door Franke fraai werd ingekopt: 0-1. In de tweede helft kwam Antal de Rijke in het veld voor Elmar van de Griek. Smerdiek speelde niet goed zodat Zwaluwe steeds meer opkwam. Keeper Martin Lindhout hield zijn doel echter nog schoon. Toen Peter Franke omver werd geduwd in het strafschopgebied, claimde Smerdiek een penalty, maar de arbiter ging hier niet op in. Vijf minuten voor tijd kwam Carlo Opree in het veld voor Ramon Bijl. Twee minuten later kwam Zwaluwe toch nog langszij. Door een fout in de verdediging werkte een Zwalu- we-spits de bal achter Lindhout in het net: 1-1. Noad 2 speelde uit tegen BVC 3 een goede wedstrijd. De openingsfase was voor de thuisploeg die in de eer ste minuten enkele kansen kreeg. Maar mede door goed werk van keeper Wilco van Herk bleef de nul óp het scorebord. Noad probeerde grip op de wedstrijd te krijgen en na een aanval via Bram Filius en Joop <tjuist kwam de bal bij Ronald den Braber die te zacht schoot. Even later ging Tilius alleen door op de doelman van BVC, maar die redde bekwaam. Doordat het middenveld van de geel-groenen niet goed werk te, kon de thuisploeg ook nog gevaarlijk worden, maar ook hier ontbrak de afwerking. Na een half uur gaf Joop Quist een goede pass op Ronald den Braber die alleen doorging en de openingstreffer maakte. Kort hierop volgde een goe de BVC-aanval waaruit een speler alleen op keeper Van Herk door ging. De doelman bracht de tegen stander ten val ten koste van een penalty. Maar Van Herk stopte de strafschop. Den Braber kwam voor het BVC-doel te staan, maar schoot te zacht zodat de keeper de bal kon pakken. Bram Filius tikte even later net voorlangs en Martijn van den Smash versloeg vrijdagavond in een uit wedstrijd Roosendaal 2 met 2-8. Chris tian van 't Hof en Ad Verhage verloren elk één wedstrijd, terwijl Marco Saarloos ongeslagen bleef. Het tweede team van Smash won thuis eveneens met 8-2 van Witac 2. K. van Poortvliet en Rafaël Fructuoso verloren ieder een wedstrijd, maar Adrie Aar- noudse liet geen steekjes vallen. Smash 3 speelde thuis tegen Witac 3. Het werd 5-5 doordat Jos Bakker driemaal verloor en Johan Geluk één keer. Jacob Elenbaas won al zijn partijen. De junioren van Smash troffen in een uit wedstrijd SIOS en bleven eveneens op een 5-5 gelijkspel steken. De kadetten van Smash waren meer for tuinlijk en klopten Belcrum 3 met 7-3. Gabriel Gunter, Peter Bazen en Anné van Dijke wonnen ieder twee wedstrij den en lieten er elk één aan de tegenstan der. Kadetten Smash 2 speelde uit tegen TCS 3 en won met 1 -9. Rudi Hage en Hubert Bruijnzeel wonnen al hun wedstrijden. Peter Dieleman moest eenmaal de winst aan de tegenstander laten. Door deze overwinning gaat het team stevig aan de leiding. Met nog twee wedstrijden te gaan, waarvan één thuis, is het kam pioenschap in zicht. Kadetten Smash 3 speelde thuis tegen Vice Versa 5 en ook hier boekte het Sint- Annalandse team een overwinning. Harm Westdorp won al zijn wedstrijden. Rob v.d. Klooster won twee keer en Merijn v.d. Klooster gaf de punten van twee partijen aan de opponent. Zo werd het 6-4 voor Smash. Programma 4 november: Smash-Dio, Markiezaat 4-Smash 2, Pinpongers 2- Smash 3, junioren Smash-Markiezaat 3, kadetten SPS/No Despair 4-Smash, kadetten Tanaka 7-Smash 3. Burg schoot vanaf drie meter tegen de keeper aan. Ook BVC kreeg nog een goede kans, maar Van Herk hield zijn doel schoon. In de rust werden er wat taakverde lingen besproken en men kreeg een beter Noad te zien. Al na enkele minuten passte Joop Quist op de diepgaande Van den Burg die beheerst raakschoot: 0-2. Duwen in het strafschopgebied kwam Noad op een penalty te staan en zo kwam BVC wat dichterbij: 1-2. Een diepe bal van de thuisploeg werd door doelman Van Herk met een sliding, ver buiten het strafschopgebied, weggewerkt. Bij een volgende Noad-aanval gaf Filius een goede pass op de sprintende Ronald den Braber die zijn man eruit liep en 1-3 aantekende. BVC kwam er niet meer aan te pas en Martijn van den Bqrg bereikte met een voorzet Rei- ny Reijngoudt die in het strafschop gebied stond. Reijngoudt scoorde 1- 4. Van den Burg en Dennie Reijn goudt verlieten het veld voor Marco van Herpen en Patrick Kot. Kort hierop belandde een hoekschop van Noad voorbij de tweede paal. Edwin Hage kopte de bal terug in het doel gebied en Cennie Reijngoudt kopte de 1-5 binnen. Ondanks een blessure zette Van Herpen nog enkele goede aanvallen op. Met fraaie passes bracht hij Ronald den Braber en Rei- ny Reijngoudt vrij voor het doel, maar deze misten de kansen. Op aangeven van Den Braber schoot Joop Quist wel raak uit een moeilij ke hoek: 1-6. BVC wist de achter stand nog te verkleinen tot 2-6 met een schot vanaf zestien meter. Johan Filius kwam nog in het veld voor Edwin Hage. Een laatste één-twee tussen Marco van Herpen en Bram Filius leidde tot een schot van Filius, maar zijn inzet werd goed gestopt door de BVC-doelman. Voetbalvereniging Noad '67 beleeft een nieuw fenomeen. Als in decem ber de nieuwe jeugdcompetities van start gaan, brengt de Sint-Philips- landse club een meisjesteam in het veld. Er hebben zich tien jongeda mes aangemeld, deelde secretaris G. Noorthoek vrijdag mee op de jaar vergadering. De bedoeling is om een zevental in te schrijven bij de AB- junioren (leeftijd 14 tot 18 jaar). Noorthoek is de initiatiefnemer, hij vindt dat iedereen bij Noad moet kunnen voetballen. Ook bij SC Stavenisse traint een zestiental jongedames momenteel onder leiding van Joop v.d. Boom (trainer van de BC-jeugd). De bedoeling is, volgend seizoen een elftal in te schrijven voor de dames competitie. Binnenkort zullen de Stavenissenaren hun eerste 'echte' oefenwedstrijd spelen tegen ZSC. De aanleiding tot de vorming van deze damesteams was de zomer avondcompetitie die de ex- Vosmeerspeelsters Anita Goedege- buure en Conny Gulden in samen werking met de NKS hebben opge zet. Overigens is van deze competi tie door de droogte weinig terecht gekomen. Van de drie geplande ron den is er maar één gespeeld. Vorig seizoen is ook door SPS en Tholense Boys geprobeerd om het damesvoetbal binnen de vereniging van de grond te krijgen. Dat is toen niet gelukt. Schietvereniging De Eendracht hield zaterdag een open wedstrijd voor klein kaliber pistool, geweer en karabijn. Hier aan deden leden van twaalf verenigingen mee. Vier keer ging de winst naar een lid van De Eendracht. De uitslagen van de winnaars en leden van De Eendracht (tenzij anders vermeld): Pistool klasse H: 1 J. Cuijpers (Flakkee) 350 p; 3 G. Papa 343 p; 7 G. Craushaupt 261 p; 9 T. Henderson 231 p; 10 E. de Jong 226 p; 13 G. Verbogt 154 p. Klasse A: 1 J.W. van de Velde (De Fles) 348 p. Klasse C: 1 P.J. Goeseije (De Fles) 326 p. Klasse D: 1 P.F.J. van Rooij 278 p; 3 F.J.L. Boogaart 211 p. Klasse E: 1 G.Y.C.M. Koops 234 p; 3 C. de Bont 210 p. Geweer klasse H: 1 J. Jobse 581 p. Klasse A: 1 J. Mouws 579 p. Klasse B: 1 A. de Jonge (Schouwen- Duiveland) 576 p; 5 T. Mouws 570 p; 9 J. Verbogt 561 p; 12 A.M. Govers 559 p; 15 H. Bovenschen (Prinses Juliana uit Scherpenisse) 534 p. Klasse C: 1 J.W.T. Waal-v.d. Sommen (Bergen op Zoom) 551 p; 2 J.A. de Ron 530 p. Klasse D: 1 D. van Waterschoot (De Schutterij) 466 p; 3 F.J.L. Boogaart 436 p. Veteranenklasse: 1 P. Mil (Bergen op Zoom) 560 p. Karabijn klasse C: 1 T. Kooiman (Gou we Schutters) 594 p; 2 G. Papa 594 p; 5 E. de Jong 477 p; 6 W.M. Oostdijk 128 p. KNVB-bestuurder mr. Haverman feliciteert dhr. Vroegop van Noad '67. Na een jaar lang onderhandelen heb ben voorzitter A.M. van Dijke en erevoorzitter Vroegop er bij de gemeente het maximale uitgehaald voor de club. Die conclusie van het bestuur werd door de aanwezige leden onderschreven. Maar dat het een moeizaam proces is geweest en er bij Noad een gevoel van ontevre denheid blijft, werd niet verhuld. "Persoonlijk houd ik aan deze zaak een kater over", zei Van Dijke. "De gemeente geeft de vrijwilligers in feite een schop onder het achterste." De transactie is bedoeld om Noad in dezelfde positie te brengen als de andere Thoolse voetbalclubs. De vijf jaren dat de club het onderhoud zelf doet, is men er financieel goed uitgesprongen. Als tenminste geen rekening wordt gehouden met de arbeid van de vrijwilligers. Van Dijke schetste nog eens de gang van zaken. Hoe het bestuur voor het veld eigenlijk het restant van de boekwaarde wilde. Er is toen door de NSF getaxeerd, maar in strijd met de afspraak gebeurde dat zonder iemand van Noad erbij. Volgens Van Dijke zijn met name de kosten voor renovatie van het tweede veld opgeschroefd, zodat de gemeente kon zeggen dat zo'n bedrag voor de overname niet beschikbaar was. Daarop stelde het bestuur voor, alle schulden over te nemen zoals dat ook met De Ruucstoppelen was gebeurd. "De gemeente schrok van het bedrag, maar wethouder Van Schetsen beloofde zich er sterk voor te maken." Wethouder Versluys kwam uiteindelijk met het bod om het restant van de boekwaarde van het verkochte gemeentehuis - 89.406 gulden - te betalen. Hoewel de club er enkele duizenden guldens bij inschiet, toonde Van Dijke zich redelijk tevreden. Noad moet vanaf volgend jaar een fors huurbedrag gaan betalen, maar krijgt ook meer subsidie. Uit de vergadering werd nog de opmerking gemaakt, dat het voor zichtige beleid - het afsluiten van de lening en het met regelmaat aflossen daarvan door de inbreng van vrijwil ligers en supporers - nu in feite door de gemeente wordt afgestraft. "De waardering ten aanzien van het beleid van het bestuur is nul komma nul." Met de vergoeding van 20.000 gulden voor het (toekomstig) opknappen van de kleedkamers toonde Van Dijke zich in zijn nop jes. Hét struikelblok was, dat de club het onderhoud van de velden uit handen moet geven. In de gesprekken bleek al gauw, dat de gemeente daaraan vasthield. Van Dijke maakte de ver gadering duidelijk, dat het bestuur geen andere mogelijkheid ziet dan akkoord gaan. "Uit de gesprekken is gebleken dat het niet haalbaar is om dit zelf te blijven doen. En als we niet akkoord gaan, zijn we in feite alleen maar slechter af omdat Tholen dan niet de renovaties betaalt." Enkele aanwezigen stonden ver baasd, toen ze hoorden dat de Thoolse clubs géén huurcontract met de gemeente hebben. Ze dron gen erop aan dat zo'n contract er in elk geval moet komen en dat daarin precies staat wat het onderhoud door de gemeente omvat. Ook het maaien was onderwerp van gesprek, want uit de contacten tot nu toe blijkt dat de gemeente - zelfs in perioden van snelle groei - niet van plan is om meerdere keren per week te maaien. De leden zouden dat graag anders zien. Secretaris G. Noorthoek wees erop, dat Noad niet meer alléén over wijzigingen in het onderhoud kan praten, maar dit in overleg moet doen via de Thoolse voetbalfedera tie. Duidelijk werd nog, dat over enkele jaren de privatisering in Tholen best eens een vervolg zou kunnen krij gen. De politiek laat daarover nau welijks twijfel bestaan. En daar zit het probleem voor Noad: nu moeten vrijwilligers aan de kant worden gezet en over enkele jaren zijn ze misschien weer nodig. Datzelfde geldt voor de machines die de club voor het onderhoudswerk heeft aan geschaft. "Een man die weet wat hij wil, die recht op zijn doel af gaat. Zo heb ik hem leren kennen", zei afdelingsbe stuurder L.F. Haverman over ere voorzitter Vroegop. Hij noemde hem een boegbeeld, een man met de drang tot besturen. Van 1970 tot 1983 was hij voorzitter van Noad en ook een periode leider van het eerste elftal. Bij zijn afscheid leverde dat Vroegop al de bronzen speld op. Maar sindsdien heeft hij zich ver dienstelijk gemaakt als voorzitter van de terreincommissie. Hij coör dineert de werkzaamheden aan ter reinen en gebouwen, en voert zelf het wekelijkse maaiwerk uit. Als vutter is hij bijna dagelijks op het voetbalveld te vinden. In de bestuursvergaderingen rapporteert hij regelmatig over de werkzaamhe den. Ook is de 66-jarige Vroegop al vele jaren consul, wat inhoudt dat hij oordeelt over de bespeelbaarheid van de velden. Alles bij elkaar vol doende voor het afdelingsbestuur om hem de gouden speld toe te ken nen, zo zei Haverman. Voor mevrouw Vroegop had hij een bloe metje meegebracht. Voorzitter Van Dijke bedankte Vroegop namens het bestuur voor zijn inzet gedurende 25 jaar en overhandigde hem een pla quette. De jubilaris was overrom peld door de hulde, maar zei dat het werk hem in al die jaren nooit teveel is geweest. "Zulke mensen heb je in elke club. Ze moeten er zijn, anders houd je de boel niet overeind." Vroegop heeft nooit verhuld dat hij de overdracht aan de gemeente Tho len niet zo zag zitten, maar ook zon der het onderhoud blijft er volgens hem nog genoeg te doen op het sportcomlex. "Ik hoop het nog vele jaren te kunnen blijven doen." De werkplaats van de voormalige machinefabriek en scheepsreparatie van Oerlemans aan het Slachtveld is gedeeltelijk door jeugdigen ge sloopt. Er zit nog weinig schot in het plan om op het Slachtveld in Tholen appartementen en een supermarkt te bouwen. Wel heeft de jeugd zich ontfermd over een van de loodsen van de voormalige scheepswerf en machinefabriek Oerlemans op het terrein dat gekocht is door project ontwikkelaar Slingehof b.v. Vast goed uit Zevenaar. De zwarte gro tendeels houten schuur is gedeelte lijk gesloopt: alle ruiten zijn gesneu veld, de binnenwanden zijn afgebro ken en er zijn leidingen vernield. Ook zijn de asbestplaten aan de westkant van het onderkomen kapot- gegooid. Iemand heeft ooit een poging ondernomen om de boel een beetje op te ruimen. Voor het gebouw staan vuilniszakken waar de planken ver uitsteken, maar niemand die ze ophaalt. Ook de gemeente Tholen niet. Die heeft overigens wel klachten gekregen van omwonenden over de sloop door jeugdige Thole- naren. De gemeente heeft de eige naar inmiddels gewezen op de ver vallen toestand. Het clubblad 'Het Gympraetje' van gymvereniging Olympia uit Tholen is genomineerd voor de prijs voor het beste clubblad van de regio Zeeland van de KNGB. Olympia bleef met drie andere verenigingen over. De regio Zeeland telt zo'n 50 gym nastiekverenigingen. Uit de inzen ders nomineert een jury vier deelne mers. De wedstrijd werd vorig jaar uitgeschreven door de commissie recreatiesport van de KNGB-regio. De Zeeuwse Sportraad vond dat zo'n goed initiatief dat ze nu zelf zitting heeft in de jury. Door het beste clubblad te kiezen, wil men komen tot een goed, infor matief blad. Niet alleen voor de leden, maar ook voor ouders en andere belangstellenden. Morgen avond, vrijdag, wordt tijdens de technische jaarvergadering van de KNGB bekendgemaakt wie de prijs gewonnen heeft. Aan deze 'Club blad Award' zijn twee prijzen ver bonden: één van de KNGB en één van de Zeeuwse Sportraad. Het Gympraetje zoals het nu bestaat, werd in 1989 opgezet door Harma Pekelsma, toen ondermeer leidster. De redactie bestond uit Magda v.d. Hoven, Ria Kleppe, Carola v.d. Reest en Harma Pekelsma. Tegen woordig wordt het clubblad samen gesteld door Trudie Looyé en Mar- go van Broekhoven, met de hulp van de leden. Dat zijn er meer dan 200, want de vereniging groeide onlangs flink door het beginnen met 'sporten voor 50-plussers'. Voorzitter J. Pekelsma is blij met de nominatie. "Het is een pluim voor de redactie. Het blad verschijnt drie keer per jaar en het is altijd moeilijk om weer een gevarieerd Gympraetje uit te geven", zegt Pekelsma. "We wachten met spanning af wie er gaat winnen, maar deze nominatie heb ben we alvast te pakken." Atleet Piet Hage uit Scherpenisse liep zaterdag voor het eerst sinds een ernstige beenblessure weer mee in een wedstrijd. Het was de halfve marathon van atletiek vereniging Achilles. Onder goede weers omstandigheden liep Hage een rustige en voorzichtige loop. Hij finishte in 1.27.13 uur. In de Meulvlietcompetitie gaan de lei ders zich langzaam maar zeker afteke nen. Sporting Maroc, dat zondag naaste concurrent Hof Boys klopte met 5-6, leidt in de B-poule onbetwist met vijftien punten uit vijf wedstrijden. Uitslagen poule B: Hof Boys-Sporting Maroc 5-6, Dalem-Calellas 5-4, Kroon-Kaai Boys 5- 3. In poule A gaan De Kaai en The Limit samen aan kop met twaalf punten uit vijf wedstrijden. De Kaai heeft echter een beter doelsaldo (+13, tegen +1 voor The Limit). Uitslagen in de A-poule: Smits Boys-Pinocchio 8-2, Noordpoort-The Limit 1-3, Stalland-Hof van Holland 10- 6, l'Esperance-Kaai 3-6. In de bedrijvencompetitie werden er twee spannende wedstrijden afgewerkt. In de B-poule begonnen Lievensberg en de Dorpsherberg goed aan het duel. Ondanks het feit dat beide ploegen rede lijk gelijk opgingen, kwam Dorpsher berg op een 0-2 voorsprong. De wed strijd werd hierna matig van kwaliteit en de ruststand was 2-4. In de tweede helft maakte Lievensberg het spannend door langszij te komen: 4-4. Maar in de laatste vijf minuten besliste Dorpsherberg de partij in zijn voordeel: 5-6. In de A-pou le stonden GEP 2 en Fri d'Or tegenover elkaar. Fri d'Or dat weinig spelers had, opende de score na tien minuten: 0-1. Dat bleef zo tot aan de rust. In de tweede helft barstte GEP los en in een mooie partij liep de ploeg uit naar 2-1 en in de laatste vijf minuten werd het genade schot gegeven zodat Fri d'Or een 3-1 nederlaag leed. Maandag werden twee wedstrijden in de A-poule afgewerkt. Budelpack bleek uit eindelijk toch een maatje te groot voor Stavenisse. Budelpack begon sterk aan het duel en stond al na vijf minuten op 1- 0. Stavenisse was toen nog niet aan sco ren toe en zag de achterstand groeien tot 4-0. Nog even kwam Stavenisse terug en bij rust wès het 6-2. De tweede helft was spannend en Stavenisse kwam terug tot een stand van 7-5. Maar toen deed Budelpack er een schepje bovenop en liep uit naar een 12-6 eindstand. De tweede wedstrijd ging tussen Bloemen- hal en Bouman-Potter. De strijd golfde op en neer en dat werd weergegeven in een 2-2 ruststand. In de tweede helft was het spelbeeld hetzelfde, maar halverwe ge brandde Bloemenhal los en liep uit naar een 6-4 eindstand. Bouman-Potter, dat slechts één wisselspeler had, kon het tempo niet meer bijbenen. In de A-poule gaat momenteel Bouman- Potter, ondanks de nederlaag, aan de lei ding. In poule B is dat Standaard Tholen. Geef om het kind van nu. Geef aan lantje Beton. jantje'Beton Een dozijn jeugdleiders van vier Thoolse voetbalclubs heeft het diploma jeugdvoetbal spelleider (JVSL) behaald. Gedurende acht avonden kregen de twaalf bij Tho lense Boys theorieles en praktijk van P. Rademakers van de NKS. Voetballertjes van 6 tot 14 jaar wer den uitgenodigd om op de cursus avonden te komen trainen. Van iedere training of lesavond schreven de cursisten een verslag. Radema kers beoordeelde zowel de versla gen als de praktische uitvoering, alvorens de JVSL-diploma's toe te kennen. De KNVB stimuleert voet balclubs om hun jeugdleiders te scholen in het trainen en begeleiden van spelers. De geslaagden zijn: Greet de Lang, Mariëtte van den Donker, Wendy de Jong, Jolanda Deurloo, Arjan Deur- loo, Marco van Velzen, Maarten Bakx en Peter Begthel (Tholense Boys), Reini Reijngoudt en Kees Ligtendag (Noad '67), Leo Vroegop (WHS) en Sonja van Oeveren (SC Stavenisse). Uitslagen van de wedstrijd in Tholen: mevr. M. Schot en H. Bal 19 p; mevr. S. Hoven en A. Verkamman 16 p; mevr. A. Bal en mevr. R. Nagtegaal 15 p; J. Geu ze en mevr. D. Pigmans 13 p; L. Soomers en R. Burrows 12 p; mevr. Y. Verkam man en mevr. C. Praat 5 p; D. Schellin- ger en mevr. F. Schellinger 2 p. Sint-Maartensdijk: S. Wolse en C. van Mierlo 30 p; J. Geuze en A. van Splunter 27 p; C. van Gorsel en F. Leemreijze 23 p; T. Goode en C. van Haaften 23 p; M. Dane en C. Free 21 p; C. van Splunter en M. Bijl 18 p; G. Verwijs en W. Bijl 7 p. Ypsilon. De vereniging Ypsilon voor ouders en andere familieleden van chronisch psychotische en schi zofrene mensen, houdt dinsdag avond om half acht een bijeenkomst in het Heer Hendrikshuis te 's-Heer- Hendrikskinderen. De leden van zwemvereniging De Dol fijn behaalden zondag in de tweede dis trictswedstrijd te Kapelle zestien ere plaatsen en 31 persoonlijke records. Tegenstanders waren de verenigingen Onderdak, Zeelandia, De Stelleduikers en de Zuidwester. De leden van De Dol fijn '92 die een ereplaats haalden, waren: Meisjes twaalf en dertien jaar. 200 m vrije slag: 2 Moniek v.d. Hout 3.05.2 min. en p.r., 3 Astrid Bouten 3.05.5 min. 50 m vlinderslag: 1 Moniek v.d. Hout 1.12.2 min. en p.r. Jongens twaalf en dertien jaar. 50 m schoolslag: 1 Werner de Viet 40.4 sec. en p.r., 3 René van Oudenaarde 45,6 sec. en p.r. 100 m wisselslag: 1 Werner de Viet 1.16.5 min. Tot vijftien jaar. 50 m rugslag: 1 Pascal de Viet 36,6 sec. en p.r., 2 Martijn v.d. Graaf 37,5 sec. en p.r. 100 m vrije slag: 2 Martijn v.d. Graaf 1.12.2 min. en p.r., 3 Pascal de Viet 112.8 min. en p.r. Tot zeventien jaar. 100 m vlinderslag: 1 Wemer de Viet 1.24.4 min. en p.r., 3 Remco de Viet 1.35.3 min. 100 m schoolslag: 1 Remco de Viet 1.26.3 min. Heren. 100 m rugslag: 3 Remco de Viet 1.21.3 min. en p.r. 200 m vrije slag: 3 Jean-Philippe Paap 2.30 min. en p.r. 4 x 100 m vrije slag meisjes tot zeven tien jaar: 3 Saskia Bouten, Saskia v.d. Graaf, Ingrid Bouten en Astrid Bouten 5.57.1 min. en p.r. 4 x 100 m wisselslag heren: 2 Pascal de Viet, Remco de Viet, Wemer de Viet en Jean-Philippe Paap 5.24 min. en p.r. Heidi den Engelsman uit Sint-Maartens dijk behaalde dit weekeinde in de tweede competitiewedstrijd te Hoeven een eerste en tweede plaats. De zwemster kwam hier uit voor haar club De Krabben uit Bergen op Zoom. Ze werd bij de dames eerste op de 100 m schoolslag in 1.27.4 min. en tweede op de 100 m wisselslag in 1.20.6 min.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 19