Jubilerend bouwbedrijf in de race voor woon-zorgcentrum 1111 1111 Eco-Point uit Sint-Maartensdijk genomineerd voor beste produkt Onze Top 10 van deze week. O Vroegere pindabakker laat miljoen schuld achter PvdA: geen cent meer voor VVV Albert Heijn Tholen en St. Philipsland. Merendeel van werknemers Uytdewilligen is Thools In 4 jaar van tweemanszaak tot internationaal bedrijf 2,4 miljoen voor Zeeuwse woningbouw Extraatje van deze week: 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Donderdag 26 oktober 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 4- i "Het is belangrijk om de top tijdig te verjongen. De mogelijkheden daarvoor waren er binnen het bedrijf en daarmee zijn we de laatste jaren dan ook bezig geweest." P. Uytdewilligen van het gelijknamige bouwbedrijf geeft de directie met een gerust hart uit handen. Aan vertrouw de krachten zoals zilveren jubilaris M. Wessels uit Oud- Vössemeer. Woon-zorgcentrum Meulvliet Boekhouding Spil Familiebedrijf Derde prijs bruidsmodezaak van Babouche Strandjes met decimeters groen tlllll Een explosief groeiend bedrijf. Dat is Eco-Point uit Sint- Export Maartensdijk. H.F.M. van Straaten uit Poortvliet en F. Samuels uit Bergen op Zoom begonnen vier jaar geleden met de produktie van ecologisch verantwoorde reini- gings- en onderhoudsmiddelen. De formule bleek een succes en Eco-Point groeide snel. Onlangs werd het bedrijf genomineerd voor de Westbrabantse prijs 'Beste produkt/beste dienst 1995' en eindigde bij de eerste drie. Eerst kwaliteit Plannen Witlof, 500 gram Speklapjes met zwoerd, 500 gram 2.75, kilo of Speklapjes zonder zwoerd, 500 gram 3.25, kilo 1.49 4.98 ©@©©jwir 5.98 59 ^39 1.99 Pale Sherry 887, very dry, medium dry qj- of cream fles 1 liter M5 O.yD Sprite Regular. Sprite Light Fanta Orange Regular of Fanta Light fles 1.5 liter i.O«/ Cft Ananasschijven op zware siroop, blikje 4 stuks Cfl Cocktailworstjes, blik 28 stuks, 200 gram CU Meergranen Macaroni of Spaghetti, pak 500 gram of Macaroni Elleboogjes, zak 1 kilo 4^ 1AV Nestlé Candybars, Kitkat, Lion of Nuts, pak 8 stuks 2 stuks gratis* êrTS' 4.yy Wieger Ketellapper Lekkerbekjes, appel/bosvruchten, rozijnen (325 gram) of kruidkoek pak 425 gram CU Keukenrollen, gedecoreerd, pak 2 stuks 1.^7 1.79 Braziliaanseperssinaas- A PA appelen, net 2.5 kilo faiQU 4* ,v. Wessels voert de directie samen met Chr. Snepvangers - ook al iemand met 30 dienstjaren bij Uytdewilligen - en vormt met P. Uytdewilligen junior en M. Luyks de staf die de dagelijkse leiding in handen heeft. Van de ongeveer 70 personeelsleden van het bouwbedrijf komt ruim de helft van Tholen en Sint-Philips- land. "Dat is zo gegroeid", vertelt Uytdewilligen. De stichting samen werkingsverband praktijkopleiding bouw (SSPB) is daar mede debet aan, want in deze opleiding voor het bouwbedrijf komen de Zeeuwen er goed uit, aldus mede-oprichter en bestuurslid Uytdewilligen. De banden met het Thoolse zijn er op verschillende vlakken. Privé, want Uytdewilligens vrouw komt uit Oud-Vossemeer. Evenals de vrouw van zijn broer met wie hij het bedrijf in 1961 van zijn vader over nam. Maar ook zakelijk gaan de Thoolse contacten een eind terug in de tijd. "Dat begon in 1964, toen we in samenwerking met de gemeente Tholen twaalf zogenaamde Bo- gaers-woningen bouwden." Ge sprekken met ambtenaar W. Klippel leidden ertoe, dat het Steenbergse bedrijf (het is gevestigd aan de Pel- sendijk, op de grens met Nieuw- Vossemeer) regelmatig opdrachten kreeg van de woningcorporatie Beter Wonen. "We hebben hele wij ken gezet." In 1982 vierde Uytde willigen dat het de duizendste nieu we woning op Tholen had gereali seerd. Maar ook andere projecten werden uitgevoerd: de burgemeesterswo ning aan het Hertenkamp in Tholen, het gemeentehuis en de uitbreiding daarvan, kantoor Beter Wonen en arbeidsbureau in Sint-Maartensdijk, drie basisscholen en dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer, als mede dorpshuis De Stove in Stave- nisse. "En nu zijn we nog in de race voor het woon-zorgcentrum in Sint- Maartensdijk. We waren de laagste inschrijver", vertelt Uytdewilligen. In nauwe samenwerking met de gemeente werden in de jaren tachtig in Sint-Maartensdijk drie bedrijfs verzamelgebouwen neergezet voor startende ondernemers. De gemeen te verzorgt de acquisitie, het bouw bedrijf exploiteert de gebouwen. "Op dit moment is er wat leegstand, maar we houden de exploitatie slui tend." Zwembaden in Willemstad en Oud- Gastel, het A.M. de Jong-huis in Nieuw-Vossemeer zijn ook projec ten van Uytdewilligen. Voor Meul vliet werd ook een ontwerp gemaakt, maar dat kreeg niet de voorkeur. De laatste jaren is ook in de randstad gebouwd. Scholen in Rotterdam, het belastingkantoor in Gorinchem en kantoorflats in Barendrecht, Capelle aan den IJssel, Zoetermeer en Gouda. "Maar die sector stortte in. Omdat we voor eigen risico bouwden, gaf dat een hele zorg. In Gouda bijvoorbeeld kregen we de kantoren niet ver huurd." Het heeft veel energie gekost, maar het bedrijf is er goed uit gekomen, vertelt Uytdewilligen. Nu het weer beter gaat, was dat voor hem mede de aanleiding om de lei ding in andere handen te geven. Maar Uytdewilligen blijft eigenaar van het familiebedrijf, terwijl de band blijft via zijn zoon. "En het zou natuurlijk prachtig zijn als later ook mijn kleinzoon in het bedrijf stapt. Maar dat is koffiedik kijken." De scheidende algemeen directeur blijft over de schouders van zijn opvol gers meekijken en zal, als hem dat gevraagd wordt, adviseren. Vanaf zijn vijftiende werkte hij bij zijn vader in het bedrijf. Na de overname bouwde hij het, samen met zijn broer die al weer enkele jaren gele den terugtrad, uit tot een van de grootste bouwbedrijven in de regio. Het nieuwe directielid Wessels kwam 25 jaar geleden van zilverui- enfabriek Polderman in Sint-Maar tensdijk naar Uytdewilligen. De Vossemeerder werd aangetrokken om een goede boekhouding op te zetten. Van de technische kant had de Vossemeerder geen kaas gegeten. Maar hij deed praktijkervaring op in zijn eigen woonplaats. "Tegenover mijn huis waren woningen in aan bouw. In de avonduren en op zater dag sloopte ik er de bekisting af van de fundamenten en kruide zware blokken, om een centje bij te verdie nen." Het kantoorwerk was in die tijd totaal anders dan nu. Loonstro- ken werden nog met de hand uitge rekend, loonzakken gevuld en vakantiebonnen erbij gedaan. Gaan deweg deed de automatisering zijn intrede, wat betekende dat Wessels de nodige cursussen ging volgen. Dit jaar nog nam Uytdewilligen een nieuw boekhoudprogramma in gebruik. Een deel van het administratieve werk zal Wessels moeten overlaten1 aan anderen, want er komen andere taken bij. Maar hij blijft de man van de cijfers, terwijl mede-directeur Snepvangers de technische man is. Deze begon 30 jaar geleden als tim merman, werd uitvoerder en project leider. De Vossemeerder heeft het altijd goed naar de zin gehad bij het bouwbedrijf. "Het is leuk werk, best weieens spannend met ups en downs." Uytdewilligen noemt Wessels de spil van het bedrijf, een belangrijke informatiebron. "Je ziet dat je func- Directeur P. Uytdewilligen (rechts) van het gelijknamige bouwbedrijf geeft de fakkel over aan een team van vier mensen. V.l.n.r. M. Wes sels uit Oud-Vossemeer, M. Luyks, P. Uytdewilligen jr. en Chr. Snepvangers. tie in de loop der jaren meer gaat omvatten en dat geeft een zekere binding." De vertrekkende directeur vindt toch dat er binnen zijn bedrijf veel mensen zijn met ambitie, met een bereidheid om te 'knokken'. "Ik heb daarom alle vertrouwen in de toe komst." Beide mannen richtten in 1977 het metselbedrijf PAS op en voeren daar nog steeds samen de directie van. Er werken zo'n dertien mensen. "Het idee is geboren in een tijd dat het moeilijk was om metselaars vast te krijgen. Er werken dan ook alleen metselaars, terwijl het bouwbedrijf er geen enkele in dienst heeft", ver telt Uytdewilligen. PAS werkt niet alleen voor het bouwbedrijf, maar ook voor anderen. Het afscheid van P. Uytdewilligen valt samen met het 170-jarig bestaan van het familiebedrijf. Aan de Pel- sendijk bij Nieuw-Vossemeer ont stond in 1825 een wagenmakerij met timmerbedrijf van Schijvenaars. Diens schoonzoon Adrianus Uytde willigen nam het bedrijf in 1860 over. De nu vertrekkende algemeen direc teur is de vierde generatie. Hij ver telt dat de wagenmakerij in verval raakte toen de mechanisatie in de landbouw op gang kwam. Het bedrijf schakelde over op carrosse- riebouw: houten bakken voor vrachtwagens. Nu de laatste jaren de woningbouw door een gebrek aan bouwgrond minder is geworden, heeft ook Uyt dewilligen zich aangepast. Groot onderhoud en renovatie - ook op Tholen - is het werk waar het bedrijf zich op richt. Ter gelegenheid van het 34ste lus trum van bouwbedrijf Uytdewilli- ,gen wordt morgen (vrijdag) een receptie gehouden in motel de Wouwse Tol. Daar kan afscheid genomen worden van P. Uytdewilli gen en kennis worden gemaakt met de beide nieuwe directeuren. Het faillissement van de vroegere pindabakkerij in het bedrijfsverza melgebouw te St. Maartensdijk is opgeheven met achterlating van meer dan een miljoen gulden schuld. "Er is geen gulden uitgekeerd", zegt curator mevr. mr. M.J. van der Slik- ke-Verwijs uit Tholen. Zowel eilan- "Met 40.000 gulden gemeentesubsi die voor de VVV, een verhoging van 66%, is de grens bereikt. Wij gaan echt niet verder." Dat stelde PvdA-fractievoorzitter I.C. Moer land maandag bij de begrotingsbe handeling in de Thoolse gemeente raad. "Het moet voor de direct betrokkenen - de leden - toch moge lijk zijn om op economische gron den meer steun te geven aan de VVV. Dat is toch hun belang! De inspanningsverplichting voor een andere financiële opzet ligt bij de VVV zelf', aldus Moerland. CDA-fractievoorzitter W.C. van Kempen was het met hem eens, dat het duidelijk te ver gaat om te stel len, dat het instandhouden van de VVV-post een gemeentelijke taak is. "Het lijkt erop dat het VVV- bestuur het touwtje in de boot gooit, met andere woorden, het niet meer ziet zitten. Dat de gemeente zich van haar verantwoordelijkheid bewust is, blijkt uit het voor ons acceptabe le voorstel van b. en w." P. van Belzen was bang, dat de VVV steeds een hoger bedrag zal vragen gezien de landelijke norm, loonsverhogingen, e.d. "Wie bepaalt nu de kwaliteit? De gemeente of de VVV?" J. van den Donker had er meer geld voor over. Hij pleitte voor een garantstelling ten aanzien van huur en personeelskosten, anders zou het VVV-kantoor St. Maartensdijk wel eens kunnen sluiten. Het D66-raads- lid wilde de Thoolse VVV niet voor het blok zetten. Ook voor R. Ravensteijn verdiende de VVV volledige subsidiëring door de gemeente. Hij vreesde voor slui ting, want de VVV kan volgens het liberale raadslid niet uit de voeten met 40 mille. Mevr. M.H. Schot-de Hoog noemde 'een volledig functionerende VVV in een toeristische plaats als Tholen verantwoord.' Wethouder J. Versluys zei een gesprek te hebben gehad met het VVV-bestuur over plannen tot slui ting per 31 december als er niet meer subsidie komt. "Men kan ech ter niet zomaar het bijltje erbij neer gooien. Eerst moeten alle alternatie ven bekeken worden. Met de 40.000 gulden van de gemeente zal al het mogelijke worden gedaan om het VVV-kantoor te laten voortbestaan of wat daarvan nog overblijft, als de overkoepelende organisatie ANVV het zo niet meer goed vindt." Advertentie I.M. delijke banken als bedrijven en leve ranciers van elders blijven met een flinke strop zitten. Het faillissement betrof directeur E.K. Tjahja, destijds in Tholen woonachtig maar inmid dels spoorloos verdwenen, alsmede zijn besloten vennootschappen Priangan en Prianco Industries. "De schulden waren enorm en er zijn geen baten aangetroffen", aldus mevr. Van der Slikke, die al de der de curator was in deze zaak. De pindabakkerij is eind 1993 al over genomen door dhr. C.L.H. Polder man uit Tholen die handelt onder de naam Katjan Pedis International. Bedrijvig Babouche bruidsmode uit Bergen op Zoom, dat dit voorjaar aanwezig was op de beurs in de veiling St. Annaland, kreeg onlangs de derde prijs in een landelijk onderzoek naar alle bruidszaken in Nederland. In Naarden kregen Jacques en Sophie Babouche de bijbehorende beker en oorkonde overhandigd door de bekende ontwerper Jan des Bouvrie. Punten waarop de zaken beoordeeld werden waren: klantvriendelijkheid, indruk personeel en bedrijf, prijsbe leid, levertijden en vakkennis. Babouche bruidsmode is sinds janu ari gevestigd in een nieuw pand aan de Antwerpsestraat. Onlangs pakte de zaak uit met een modeshow in Heerle. In deze show bracht Babou che de grote diversiteit van zijn col lectie naar voren. Modern, alterna tief, eenvoudig of romantisch prin- sesjesachtig, het komt allemaal voor in de collectie. Daarnaast kan elke japon naar de wensen van de klant aangepast worden: hoger gesloten, met lange mouwen, zonder sleep, in een andere kleur of stof. Bijzonder is verder dat Babouche de maten 34 tot en met 52 altijd op voorraad heeft. En behalve de bruid, kunnen ook de bruidegom, bruidskinderen en -ouders terecht in de nieuwe win kel die een vloeroppervlak van 300 vierkante meter heeft. Babouche verhuurt tevens smokings, rokkos- tuums en jacquets. De strandjes blijven eenvoudige voorzieningen om verantwoord in het buitenwater te kunnen zwem men, zei wethouder J. Versluys maandagavond in de gemeenteraad. De PvdA wilde met name in Goris- hoek verbeteringen. "Wij twijfelen aan het nut van de wekelijkse schoonmaakbeurten. Als dit echt elke week gebeurt, dan heeft dat voor het strandje Gorishoek weinig zin. Decimeters dikke lagen groen blijven er vaak te lang liggen. Is er geen andere manier om de strandjes schoner te houden, want nu zijn ze soms niet te gebruiken", vroeg raadslid I.C. Moerland. "In het zwemseizoen proberen we de strandjes wekelijks schoon te hou den, maar ze staan wel steeds in ver binding met het buitenwater", zei de wethouder. Mevr. M.H. Schot-de Hoog pleitte nog voor een toiletaccommodatie aan de zoute kant van de Oesterdam. Directeur H.F.M. van Straaten uit Poortvliet voor zijn bedrijf in Sint-Maartensdijk. Eco-Point groeit hard en nieuwbouw staat op stapel, maar onzeker is nog of dat op Tholen zal zijn. De prijs is eigenlijk bedoeld voor Westbrabantse bedrijven, maar de organisatie besloot dat Eco-Point ook mee mocht doen. De prijs werd dit jaar voor de tweede keer uitge reikt door Kiwanis, de Kamer van Koophandel, het Innovatiecentrum en Rewin. Van de 70 deelnemende bedrijven bleven er uiteindelijk drie over: Eco-Point, Hollandse Banden- markt International uit Fijnaart en Bradford Engineering uit Putte. Dit laatste bedrijf werd de winnaar. Eco-Point kreeg wel een trofee en een oorkonde. Directeur Van Straaten is niet teleurgesteld dat hij niet gewonnen heeft. In tegendeel, hij is trots op de nominatie. "Het juryrapport beves tigde de juistheid van onze werkwij ze. We dongen met al onze produk- ten mee naar de prijs, maar vroegen speciale aandacht voor het produkt dat we aan grote plastic-producen ten leveren", vertelt Van Straaten die daarmee doelt op een middel waarmee de ketels waarin kunststof fen gekleurd worden snel en grondig schoongemaakt kunnen worden. "Deze bedrijven besparen zich daar mee honderdduizenden guldens per jaar. Het jurylid van de Kamer van Koophandel vertelde dat hij niet alleen de referenties die wij gegeven hadden, had opgebeld, maar ook andere. En letterlijk zei hij: 'En ik kreeg alleen maar enthousiaste tot laaiend enthousiaste reacties over Eco-Point'. Wij vatten dat op als een bewijs dat we goed bezig zijn." Eco-Point brengt zijn produkten voornamelijk bij bedrijven en de industrie aan de man. Het gaat om reinigings- en onderhoudsmiddelen die ecologisch verantwoord zijn. Van Straaten wil absoluut het woord 'milieuvriendelijk' niet gebruiken. "Dat is al zo vaak te pas en te onpas gebruikt. Het is een beladen begrip. Wij maken produkten van natuurlij ke grondstoffen die vrij geloosd kunnen worden en niet schadelijk zijn voor de mensen die ermee om moeten gaan", zegt Van Straaten die over de produktie maar erg weinig los wil laten. "Mijn compagnon en ik komen uit de wereld van de tradi tionele reinigingsmiddelen. Hij is de chemicus en verantwoordelijk voor de produktontwikkeling en produk tie. Ik doe de marketing en finan ciën. We zijn voor onszelf begonnen omdat wij de mogelijkheden van ecologisch verantwoorde produkten zagen. Het kostte heel wat tijd en geld om met natuurlijke grondstof fen middelen te maken die evengoed werken als de traditionele. Maar het is gelukt. Zo gebruiken wij als één van de ingrediënten olie uit de sinaasappelschil. Dat heeft een sterk ontvettende werking. Maar daarmee ben je er nog lang niet en het kost veel moeite om een goed produkt te maken." En dat staat voorop bij de twee 'groene' zakenlieden. Van Straaten en Samuels beschouwen Eco-Point als een puur zakelijk bedrijf, ook al speelt idealisme wel een rol. "Als wij naar een klant gaan, dan is die in eerste instantie niet geïnteresseerd in praatjes over het milieu. Het pro dukt moet goed werken en gunstig geprijsd zijn. Wat dat betreft, kun nen wij prima concurreren met de gevestigde producenten van reini gingsmiddelen. Het feit dat het 'groen' is, is een bij komend pluspunt waarin je je onder scheid van de rest", meent de direc teur. En een vluchtige opsomming van een aantal grote klanten laat zien dat die formule klaarblijkelijk werkt: DSM, Basf, Elf-Atochem, General Electric en nog veel andere bedrijven. In totaal heeft Eco-Point alleen in Nederland al ruim 3000 klanten. Maar het is niet bij Nederland geble ven. Inmiddels heeft het Sint-Maar- tensdijkse bedrijf kantoren en ver koopmagazijnen in Engeland en Duitsland. Verder wordt er geëxpor teerd naar ondermeer België, Frank rijk, Zwitserland, Scandinavië, Spanje, Amerika, Korea en Israël en de eerste contacten in Singapore zijn gelegd. Voor het vervoer van de goederen maakt Eco-Point gebruik van derden. Een deel gaat via de lucht of het water en het gros per vrachtwagen. Dat de produktieruim- te in Sint-Maartensdijk staat, is daarbij geen bezwaar. "De wereld is zo mobiel dat het weinig uitmaakt waar je zit. We leveren overal in Nederland binnen de 24 uur. En we zijn hier niet slecht bereikbaar", ver telt Van Straaten. Eco-Point produceert zijn produkten (ongeveer 50 soorten) in diverse vormen zoals vloeistoffen, poeders, crèmes en pasta's. De vaten waarin ze worden afgeleverd bij de klant, worden door het bedrijf ook weer ingezameld om hergebruikt te wor den. Zo levert Eco-Point ook op die manier een bijdrage aan het milieu. Desondanks blijft Van Straaten er op hameren: "Wij zijn zakenmen sen. En dus brengen we een goed produkt. Dat is de invalshoek en niet alleen het 'groene' karakter. Het bedrijf telt momenteel 35 fullti me medewerkers. Daarbij zijn negen vertegenwoordigers, een verkoop leider en een specialist die in Zuid en Midden-Nederland elk een eigen rayon bestrijken. Maar ook in Duits land en Engeland werken vrijwel zelfstandige teams en in een aantal andere landen zijn vertegenwoordi gers aanwezig. "Het is erg hard gegaan en dat was ook niet echt onze verwachting in het begin. We hadden het wel wat rustiger aan gedaan, maar de gelegenheden om een vestiging in het buitenland te beginnen, deden zich voor. Wij wil len een jong, fel en flexibel bedrijf zijn en dan moet je dergelijke kan sen pakken. Van Straaten en Samuels zijn nog lang niet uitgepland. Over een jaar is de termijn die ze in het bedrijfsver zamelgebouw mochten zitten, om. Bovendien groeit het bedrijf te hard voor de beschikbare ruimte. "We willen een nieuw pand gaan bou wen, maar we weten nog niet waar. Dat kan op Tholen zijn, maar ook daarbuiten. Dat moeten we nog bekijken", zegt Van Straaten, die het bedrijf zo snel ziet groeien dat hij binnen twee jaar een verdubbeling van het personeelsbestand verwacht. Bovendien zijn er plannen om nog voor de eeuwwisseling via onder meer doe-het-zelfzaken de consu mentenmarkt te gaan bedienen. Van het voor volgend jaar beschik bare budget voor gesubsidieerde woningbouw in Zeeland moet 30,2% gaan naar de Oosterschelde- regio, 46,5% naar Walcheren en 23,3% naar Zeeuws-Vlaanderen. Dat adviseren gedeputeerde staten aan de minister. De Oosterschelde- regio - waartoe Tholen behoort - zou 723.312 gulden moeten krijgen. 140.000 gulden stimuleringspremie voor nieuwbouw (28 huizen), 285.000 gulden voor woningverbe tering (15 huizen) en anderhalve ton voor woonwagens en standplaatsen. Walcheren zou 1.113.286 gulden moeten krijgen en Zeeuws-Vlaande ren 558.403 gulden. Het provinciaal woningbouwpro gramma 1995-1998 gaat uit van 744 woningen in de Oosterschelderegio, het voorlopige programma 1996- 1999 van 649. De gemeenten in deze regio hebben planningslijsten ingediend voor 918 huizen over de periode 1995-1997 en 807 over de jaren 1996-1999. Het stadsgewest Vlissingen/Middel- burg is het met de voorgestelde ver deling niet eens. Het wil 77 in plaats van de toebedachte 63 stimulerings-, premies. Het stadsgewest voert aan, dat zijn status zorgt voor 50 tot 60 procent van het aan Zeeland toebe deelde rijksgeld voor woningbouw. Verder is er een gezamenlijke ver antwoordelijkheid om in het stads gewest 2950 woningen te realiseren tot het jaar 2005. Gedeputeerde sta ten vinden dat ze met dit alles vol doende rekening hebben gehouden. Burgemeester Brouwershaven. Mevrouw A.P. de Haan (PvdA) uit Looperskapelle is per 1 november, benoemd tot waarnemend burge meester van Brouwershaven. Ze' volgt L.N. Labruyère op, die direc teur wordt van de Hogeschool Zee land. Mevrouw De Haan is nog tof* 31 december dijkgraaf van het, waterschap Schouwen-Duiveland. In Brouwershaven neemt ze waar tot deze gemeente op 1 januari 1997 wordt samengevoegd met de vijf andere gemeenten op Schouwen- Duiveland. Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 28 oktober a.s. Zolang de voorraad strekt Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 9