THOLENDERWIJS Eenmansfractie Corresponderen met Itawa niet in trek Brede steun voor hogere belasting informatierubriek van de gemeente Tholen KENNISGEVING VAN MEDEDELING ONTWERPBESLUITEN KERNBEZ0EKTE SINT-MAARTENSDIJK ASFALTERINGSWERKZAAM- HEDEN GRINDWEG (THOLEN) INTERMEZZO "STILL CRAZY" VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING C.A. WAT LIGT TER INZAGE? BUREAU SOCIALE ZAKEN GESLOTEN SPREEKUUR B&W FORD TRANSIT PICK-UP MET DUBBELE CABINE BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN Donderdag 26 oktober 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT WET MILIEUBEHEER WOENSDAG 8 NOVEMBER (TEVENS RECTIFICATIE) ZATERDAG 28 OKTOBER AANVANG 20.15 UUR GEMEENSCHAPS CENTRUM "MEULVLIET" THOLEN VANAVOND MAANDAG 30 OKTOBER: TE KOOP: Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. Privatiseren D66 besteedt opbrengst graag anders De gemeenteraad heeft maandag ingestemd met het ver hogen van een groot aantal belastingen met ingang van volgend jaar. Er waren weliswaar verschillende afwij kende meningen, maar voor geen daarvan was een meer derheid te vinden. Buitensport Vier verhogingen *.QS'I asbisbnp* 5 Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200 Telefax: 0166-663553 Burgemeester en wethouders van Tholen delen, gelet op artikel 3.19, tweede lid en derde lid en artikel 3.20, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieu beheer mede, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de ingediende aanvragen voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: 1. Bouwbedrijf Hans Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpe- nisse, voor het oprichten en in werking hebben van een tim merwerkplaats met machinale houtbewerking annex winkel, gelegen aan de Ceciliaweg te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie H nummer 463 (ged); 2. MR Kunststoffen, Veilingweg 11 te Sint-Annaland, voor het veranderen en na de verandering in werking hebben van een kunststofassemblagebedrijf gelegen aan de Veilingweg 11 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie H nummers 542, 543 en 572(ged); 3. Gebr. Den Engelsman, Pelleweg 4 te Poortvliet, voor het veranderen en na verandering in werking hebben van een veehouderij- en loonwerkbedrijf, gelegen aan de Pelleweg 4 te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie L nr 402. De ontwerp-besluiten alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 27 oktober 1995 gedu rende vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden inge zien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het gevraagde besluit, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeente-secretarie, Markt 1-5 te Sint-Maartens dijk. Binnen vier weken na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk bij ons college inbren gen. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken, indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit en tot het inbren gen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 26 oktober 1995 Kernbezoek St. Maartensdijk Op woensdag 8 novem ber a.s. organiseert het gemeentebestuur van Tholen een kernbezoek voor de woonkern Sint- Maartensdijk. Dit kern bezoek wordt gehouden in de burgerzaal van het gemeentehuis. Markt 1- 5 te Sint- Maartensdijk, aanvang 19.30. Elke belangstellende is van harte welkom. Het kernbezoek begint met de vertoning van de onlangs geactualiseerde videofilm "Uw vereniging, de gemeente Tholen". Deze voorlichtingsfilm geeft een heel goed beeld over samenstelling, taken en bevoegdheden van het gemeentebestuur en de rol van de burger in dat grote geheel. Vervolgens is het de beurt aan de plaatselijke burgerij. Vertegen woordigers van plaatselijke verenigingen, organisaties, instellin gen, kerkgenootschappen en scholen maar ook .individuele bur gers zijn van harte welkom om zijn of haar zegje te komen doen. Eenieder krijgt de gelegenheid opmerkingen te maken, vragen te stellen, kritiek uit te oefenen, lof te uiten of gewoon kennis te maken met het gemeentebestuur. Het gemeentebestuur zal trachten zoveel mogelijk ter plekke ant woord te geven op de gestelde vragen en de gemaakte opmer kingen. Dat zal niet in alle gevallen lukken. Die vragen of opmer kingen waarnaar nader onderzoek nodig is, worden "mee naar huis" genomen. In een later stadium worden in deze rubriek de resultaten van die onderzoeken gepubliceerd. In de week van 30 oktober t/m 3 november a.s. zal een gedeelte van de Grindweg in de kern Tholen van een nieuwe asfaltlaag worden voorzien. Dit in tegenstelling tot hetgeen in de rubriek Tholenderwijs-kprt in de Thoolse Bode van vorige week stond, waarbij werd mee gedeeld dat de werkzaamheden plaats zouden vinden van 23 t/m 27 oktober. Het gaat om het deel vanaf de bebouwde komgrens tot de bus halte ter hoogte van huisnummer 41. De kern Tholen is nog wel bereikbaar via de Grindweg maar het verkeer kan nog maar van 1 rijbaan gebruik maken. Via een ver keerslichteninstallatie zal een goede verkeersafwikkeling worden geregeld. U dient met enige vertraging rekening te houden. Het verkeer wordt verzocht de aangegeven omleidingen te vol gen. Vanuit Bergen op Zoom wordt het verkeer omgeleid via de Postweg en het Steenen Kruis. Ook vanaf de Oesterdam en van af Poortvliet zal het verkeer via diezelfde weg worden omgeleid. Voor eventuele nadere informatie kunt u zich wenden tot het gemeentehuis, tel. (0166) 66 82 37. Wij vragen u begrip voor het ongemak. De Stichting "Uit op Tholen" close-harmony kwintet: presenteert een optreden van het met het programma: Intermezzo staat inmiddels 10 jaar op de planken en heeft een gestage groei doorgemaakt. Het kwintet kreeg dit jaar de aan moedigingsprijs van de stichting Conamus te weten de "Zilveren Harp". Hun repertoire wordt wel omschreven als "boeiende buiteling door vijf eeuwen" en omvat eigentijdse liedjes waarbij covers niet worden geschuwd. De Renaissance neemt een bijzondere plaats in naast Bach, Rossini, Paul Simon, Billy Joel en Monte verdi. De groep begeleidt zichzelf op de vleugel, maar zingt ook a capella. Twee jaar geleden zong "Intermezzo" de Wellevaete in Sint- Annaland 'plat'. Reden genoeg om deze voorstelling warm in uw aandacht aan te bevelen. Entree 15,00; donateurs 13,50; CJP, 65+ en jeugd tot 16 jaar 12,--. Voorverkoop VVV, Haven 10 te Sint-Maartensdijk, tel. 0166- 663771 (van 9-12 uur). VVV folderservicepost. Hoogstraat 14 te Tholen. Verkoop een half uur voor de voorstelling aan de zaal. Vanavond (donderdag 26 oktober a.s.) komt de commissie ruim telijke ordening c.a. voor een vergadering bijeen in het gemeen tehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Aanwijzen projectbegeleider planontwikkeling bestemmingsplan "Stadszicht" te Tholen - Schetsontwerp bestemmingsplan "Stadszicht" Tholen Voor een nadere toelichting op deze onderwerpen verwijzen wij u naar de rubriek "Tholenderwijs-Kort" in de Thoolse Bode van deze week. Bouwen in een gebied waarvoor een voorbereidingsbe- sluit geldt Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de heer K.A.M. Poiesz, Mariannestraat 12 te Dordrecht, voor het bouwen van een zomerwoning op een perceel op recreatieter rein "De Striene" kadastraal bekend Poortvliet, sectie O, num mer 268 (gedeeltelijk), plaatselijk gemerkt van de Slikkeweg. Het perceel is gelegen in een gebied waarin een voorberei- dingsbesluit van kracht is. Het bouwplan voldoet aan het gel dende bestemmingsplan en aan de in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan. Burgemeester en wet houders van Tholen zijn voornemens met toepassing van arti kel 50 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 27 oktober 1995 tot en met 9 november 1995 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 26 oktober 1995 Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door: 1. de heer J.L. Mol, Heideweg 3 te Sint-Maartensdijk, voor het bouwen van een sanitairruimte op een perceel kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie K, nummers 12,13 en 48, plaatselijk gemerkt Heideweg 3; 2. de heer J.L.C. Mol, Heideweg 1 te Sint-Maartensdijk, voor het uitbreiden van een machineberging op een perceel kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie K, nummer 417, plaatselijk gemerkt Heideweg 1; 3. de heren J. en L.M. Andriesse, Weststraat 18 te Scherpenis- se, voor het bouwen van 4 garages op een perceel kada straal bekend Scherpenisse, sectie E, nummer 953, plaatse lijk gemerkt Westzeedijk. De bouwplannen zijn niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wet houders van Tholen zijn voornemens met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 27 oktober 1995 tot en met 9 november 1995 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeente lijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 26 oktober 1995 Bouwen in beschermd stadszicht Sint-Maartensdijk. Er is een bouwaanvraag ingediend door mw. S. de Vreugd, Bloemenlaan 84 te Sint-Maartensdijk, voor het bouwen van een woning en de bouw van een berging op een perceel kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie N nummer 312, plaatselijk bekend Noordpoort 5. Het bouwplan heeft betrekking op een perceel dat is gelegen in een beschermd stadszicht zoals bedoeld in de Monumen tenwet 1988. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 51, lid 3 van de Woningwet ver gunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 27 oktober 1995 tot en met 23 november 1995 naar keuze schriftelijk of mondeling zienswijzen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tho len. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeente lijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 26 oktober. In het kader van de nieuwe Algemene Bijstandswet die per 1 januari 1996 in werking treedt zullen de medewerk(st)ers van het bureau sociale zaken van de gemeente Tholen een aantal kur- sussen moeten volgen. Een van de kursusdagen is vastgesteld op maandag 30 oktober a.s.. Als gevolg daarvan is het bureau sociale zaken op deze dag gesloten en voor het publiek telefonisch ook niet bereikbaar. Houdt u daar rekening mee! De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 26 oktober 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik komt te- vervallen. De wethouders ing. J. van der Jagt, I.C. Moerland en ing. J. Ver- sluijs houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon (0166) 668330. In verband met de aankoop van een nieuw vervoermiddel is bij de buitendienst van de afdeling gemeentelijke ontwikke ling van de gemeente een Ford Transit pick-up met dub bele cabine overcompleet en voor verkoop beschikbaar. Het bouwjaar is 1982, kilometerstand 112.409. Belangstellenden kunnen het voertuig bezichtigen tijdens werkdagen (tussen 8.00 en 16.00 uur) op de gemeentewerk plaats aan de Langeweg te Scherpenisse. Geïnteresseerden kunnen een inschrijving indienen bij het gemeentebestuur van Tholen, Markt 1-5,4695 CE Sint-Maar tensdijk en wel tot uiterlijk dinsdag 7 november. Het bod moet worden ingediend in een gesloten envelop met op de voorzijde de vermelding "Verkoop Ford Transit". Het voertuig zal aan de hoogste bieder worden verkocht. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van G.J. Glasbergen, Voorstraat 32 te Sint Philipsland, ingediend op 16 oktober 1995, voor het plaatsen van een dakkapel op het perceel Voorstraat 32 te Sint Philips land; - Een bouwaanvraag van L.N. Zoon, Tienhoven 24 te Sint- Annaland, ingediend op 11 oktober 1995, voor het verbouwen van een schuur op het perceel Tienhoven 24 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van Stichting beheer gebouwen reforma torisch onderwijs, postbus 362 te Goes, ingediend op 12 okto ber 1995, voor het plaatsen van een noodgebouw op het per ceel Zoekweg 3 te Tholen; - Een bouwaanvraag van Bouwbedrijf A. Rijnberg, Huijgens- straat 117 te Sint-Annaland, ingediend op 12 oktober 1995, voor het renoveren van een woonverdieping op het perceel Havenplein 15 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van M. de Gronckel, p/a Kalisbuurt 53 te Oud-Vossemeer, ingediend op 17 oktober 1995, voor het re noveren van een woning op het perceel Dorpsweg 15 te Oud- Vossemeer; - Een bouwaanvraag van P.L. van Tiggele, Noordstraat 40 te Poortvliet, ingediend op 13 oktober 1995, voor het bouwen van een woning met garage op een perceel aan de Achter straat te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van C.A. Jansens, Westzeedijk 19 te Scherpenisse, ingediend op 16 oktober 1995, voor het plaat sen van een steensmuur tegen de zijgevel van de woning op het perceel Westzeedijk 19 te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van F.C. Adriaansens, Marehoekstraat 22 te Oud-Vossemeer, ingediend op 16 oktober 1995, voor het bouwen van een bedrijfsruimte op een perceel Haven aan het Klaverveld te Oud-Vossemeer. Sint-Maartensdijk, 26 oktober 1995. v^ERKENDE Middelhamis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland VERHUIZERS Tel. 0187-482188 Tel. 0181-320016 Tel. 0111413163 Tel. 0186-613624 Advertentie I.M. Terwijl alle andere Thoolse raadsfracties elders in het gemeentehuis beraadslagen, bereidt RP Fl GPV-raadslid P. van Belzen zich in zijn eentje voor op een reactie op de antwoorden van b. en w. tijdens de begrotingsbehandeling. Inwoners van het Poolse Itawa zouden graag corresponderen met Tholenaren, maar een oproep hiertoe door de stichting Itawa- Tholen leverde geen enkele reactie op. De stichting geeft het echter niet op en gaat proberen via scho len en verenigingen de jeugd als nog te interesseren. Ook het Oos- terscheldecollege zou een moge lijkheid zijn. Het idee voor een briefwisseling tussen inwoners van beide gemeen ten, die een stedenband zijn aange gaan, komt van een leraar Engels uit Itawa. Hij trad tijdens het bezoek van een Thoolse delegatie eerder dit jaar als tolk op. In Polen bestaat veel belangstelling voor de manier van leven in het Westen. Corresponde ren zou in het Engels moeten gebeu ren. "Mogelijk dat mensen daarvoor terugschrikken, maar dat hoeft niet want in Polen beheerst men het Engels over het algemeen nog min der goed dan hier", zegt voorzitter mevrouw Boelhouwers van Itawa- Tholen. Geïnteresseerden kunnen zich nog steeds melden bij de secre taris, mevrouw W. Knipscheer, tel. 604993. Een tweede activiteit van de stichting, het bezoek van een Poolse muziekgroep in april/mei volgend jaar, loopt prima. De gasten zullen in gastgezinnen onderge bracht worden. Het programma is in grote lijnen rond. In de gemeenteraad kwam de ste denband maandag ook aan de orde. "De relatie moet groeien, maar ik heb het idee dat een behoorlijke start is gemaakt", zei de burgemeester. J. van den Donker (D66) informeerde naar de mogelijkheid om bedrijven uit beide gemeenten met elkaar in contact te brengen. Dit zou in zijn ogen kunnen leiden tot wederzijdse economische impul sen. Hij vroeg verder om de beschikbare gelden zo effectief mogelijk te besteden. In de gemeen tebegroting is 9000 gulden subsidie opgenomen voor de stichting, 6000 gulden voor diverse uitgaven en 17.740 gulden voor ambtelijke ondersteuning. De SGP stemde tegen deze uitgaven; de fractie is van meet af aan tegen de stedenband geweest. VVD'er R. Ravensteijn zou de ste denband willen privatiseren, waarop de burgemeester zei dat dan de invloed van het gemeentebestuur er niet meer is. Weliswaar wordt zoveel mogelijk de stichting inge schakeld, maar diverse zaken lopen via de gemeente. Voor de steden band is 200 uren ambtelijke tijd (4 uren per week) uitgetrokken en daarop mag, wat de VVD betreft, eenderde (6000 gulden) bezuinigd worden. De afvalstoffenheffing gaat 30% omhoog, zodat een gezin 278,40 gaat betalen en een alleenstaande 208,80 gulden. De SGP stelde voor om de verhoging tot 25% te beper ken. Mevrouw M.H. Schot-de Hoog (AOV) voelde daar ook wel voor, maar kon zich niet vinden in de manier waarop de SGP die mindere verhoging wilde dekken. Fractie voorzitter M. Dijke stelde voor om Uit op Tholen 20.000 gulden subsi die minder te geven (een verlaging met 80%), 50.000 gulden te korten op welzijn voor ouderen en de indi catiecommissie bejaardenoorden én geen 25.000 gulden uit te geven voor schuldhulpverlening aan men sen met een uitkering. Niemand steunde dit, ook SGP-wethouder J. van der Jagt niet. Deze had eerder in de discussie gezegd, dat het open baar lichaam afvalstoffenverwijde- ring Zeeland (Olaz) in de toekomst geen overschotten meer zal hebben, maar juist tekorten. Bedrijven gaan voor het legen van hun afvalcontainers 2,5% meer beta len, terwijl het tarief voor de zoge naamde mini-containers volgend jaar met 13% stijgt. De onroerende- zaakbelasting gaat 3% omhoog en het rioolrecht 10%. Honden- en forensenbelasting stijgen met 25%, toeristenbelasting met 7%, lijkbe- zorgingsrechten, haven-, kade-, opslag- en staangeld en leges met 15%. Het liggeld voor de sportvis sershaven in Stavenisse gaat 5% omhoog. De SGP stelde voor om de huur van de buitensportaccommodaties 5% te verhogen. De opbrengst daarvan zou gebruikt moeten worden om de lijk- bezorgingsrechten minder te laten stijgen. Toen slechts 5 SGP'ers dat voorstel steunden, ging de fractie bij monde van M. Dijke alsnog akkoord met de 15% verhoging van de lijk- bezorgingsrechten. L. Walpot zei principieel tegen lijkverbranding te zijn en daarom ook tegen het instel len van een tarief voor zaken die daarmee te maken hebben. De SGP'er maakte eveneens op princi piële gronden bezwaar tegen de toe ristenbelasting, havengeld voor sportvisboten en legesheffing op grond van de kampeerwet. Tegen de leges voor trouwen op zondag was de hele SGP-fractie. En P. van Bel zen (RPF/GPV) wees een verhoging van de leges voor de burgerlijke stand van de hand. In zijn algemene beschouwingen bepleitte hij een verhoging van het rioolrecht met 15%. R. Ravensteijn (VVD) wilde slechts vier belastingen verhogen, maar kreeg daarvoor geen enkele steun: leges en rioolrecht 5%, forensen- en hondenbelasting 12,5%. De PvdA vond geen meerderheid voor het verhogen van de leges voor een milieuvergunning en trok dat voor stel daarom in. De verhoging van de huurtarieven voor de dorpshuizen met gemiddeld 15% werd door de VVD afgewezen. Ook Walpot was tegen in verband met zijn bezwaren tegen zondags- sport, maar de tarieven van sportza len en gymzalen vallen buiten de voorgestelde huurverhoging. J. van den Donker (D66) noemde de voorgestelde verhogingen 'een rede lijk evenwichtig pakket maatrege len'. Maar de besteding is in zijn ogen niet zo evenwichtig. Liever had hij meer bezuinigd in de begro ting, om met de belastingverhoging de reserves te voeden. Dat zou vol gens hem de pijn voor de inwoners in de toekomst kunnen verzachten, terwijl er ook meer ruimte zou zijn geweest voor nieuw beleid.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5