Schippershuwelijk St. Philipsland VISSER Plaatselijk nieuws GRIEPVACCINATIES VERF NODIG? DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Parkeren kan niet Inbraak Tholense Boys Klaverjassen t.b.v. patiënten dr. Bakkerus, dr. Kale en dr. Mellema op hun praktijkadressen MAANDAG 30 OKTOBER van 14.00-15.00 uur en 17.00 tot 17.30 uur. Kosten, indien geen medische indicatie 57,95 Borstvoeding Tegels gestolen Lampionoptocht Beroepen Oud- Vossemeer Lezing cv-ketels Bromfietser valt door slik Biljarten Prijzen De Zwaluw Scharretje actief Sint- Annaland Accelerando in Duitsland Biljarten Wilgen knotten Taxivergunning uitgebreid Sint- Maartensdijk Kerstmiddag eenzamen Parkeren Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Dronken in sloot Soomers zwaarste vis Poortvliet Thema-avond RMU Kinderboekenweek k Histor, Rambo en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties Onder invloed Geneesmiddelen Slechte vangst Knorhaan Sint- Philipsland Benoeming waterschap Archief ambachtsheren Kerkconcert Concordia Diefstal Van Tilburg De Makreel Postagentschap ook zaterdagmorgen open Weekend diensten Hllolyjü il n j- b -i I Donderdag 26 oktober 1995 Het parkeerverbod in de Brugstraat - tussen de Bakstraat en de Kaaij - is ingetrokken. Het is overbodig ge worden, want door een versmalling van de rijbaan is parkeren er niet meer mogelijk. Ter hoogte van de ABN-Amrobank is op de Kaaij een algemene invalidenparkeerplaats aangelegd, waar maximaal één uur geparkeerd mag worden. De kantine van voetbalvereniging Tholense Boys was in de nacht van vrijdag op zaterdag het doelwit voor een inbraak. De dieven kwamen bin nen door de deur te forceren. Het hele gebouw is doorzocht waarbij nog meer deuren open werden gebroken. Er is alleen een klein geldbedrag meegenomen. De politie heeft een sporenonderzoek inge steld. Hannie Kurvers heeft donderdag met 5357 punten de competitiewed strijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen. Er waren zeventien spe lers. Als eerste vijf eindigden: 1 Hannie Kurvers 5357 p; 2 Kees Leijdekkers 5067 p; 3 Joke van Gink en Marus Opree 4838; 5 Wim van den Berge 4640 p. Advertentie I.M. Op woensdag 1 november houdt de organisatie La Leche League een informatie-avond over borstvoe ding. Het thema is 'Het voorkomen en oplossen van problemen bij borstvoeding'. Een aantal vrouwen die beginnen met borstvoeding stop pen er eerder mee dan ze eigenlijk willen. Dat er veel problemen te voorkomen zijn en dat er voor de overige meestal een oplossing is, is vaak niet bekend. Allerlei zaken worden op de informatie-avond behandeld. Daarnaast is er gelegen heid om vragen te stellen. De bijeen komst begint om kwart over acht op Touwslagersdreef 69. Van een vrachtwagen met oplegger die geparkeerd stond aan de Edison- weg heeft een lid van het dievengil de twee pallets met vloertegels gestolen. De totale waarde bedraagt zo'n 4000 gulden. Een Thoolse aannemer die in Brui- nisse een woning aan het bouwen is, is sinds dit weekeinde een cv-ketel armer. Een dief stal de ketel uit de woning aan de Grevelingenhout. De waarde van de buit bedraagt 4000 gulden. De stichting christelijk jeugdwerk Tholen organiseert zaterdag 11 november een lampionoptocht met medewerking van muziekvereni ging Concordia. De optocht vertrekt om zeven uur bij de Ichtuskerk in de Doelweg. Het eindpunt zijn de voor malige oesterputten waar een groot kampvuur wordt gestookt. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. G.J. van Aalst te Ridderkerk. Delta, Nutsbedrijven houdt donder dagavond 2 november in De Vos- senkuil een lezing over cv-ketels. Dit naar aanleiding van de tentoon stelling over hetzelfde thema die het nutsbedrijf onlangs hield in het dorpshuis. Voor deze expositie - waarbij medewerkers van het nuts bedrijf vragen beantwoordden van bezoekers - was volgens de Deltan veel belangstelling. Vandaar dat er nu een lezing wordt georganiseerd. De onderwerpen die aan de orde komèn zijn: wooncomfort, cv- ketels, rendementen, type en con structie van de ketels, regelingen, warmwaterbereiding en terugver- dientijden van de verschillende apparaten. De bijeenkomst begint om half acht en na afloop kunnen de aanwezigen nog vragen stellen. Zowel de lezing als de tentoonstel ling worden georganiseerd in het kader van de actie 'Cv-ketelvervan- ging en milieu' van de Deltan. Een bromfietser uit Bergen op Zoom kwam woensdagmorgen ten val op de Oud-Vossemeersedijk. Hij reed hier omstreeks half twaalf over het fietspad. Er lag klei op het weg dek die door de regéVi glad was geworden. De bromfietser bleef bij de val ongedeerd en zijn tweewieler raakte licht beschadigd. De man kon zijn weg vervolgen. Na het ongeval is het fietspad schoongemaakt. Uitslagen van biljartvereniging De Treffers: H. Hommel-M. Hendrikse 8,81-10; C. Burgers-B. den Hollan der 2,96-10; K. Hommpl-J. Etiënne 8,25-10; L. van Wezel-J. van Meer 5,83-10; P. de Leeuw-D. den Hol lander 9,71-10; P. Hommel-J. Hom mel 6,66-10. De kortste partij van achttien beurten kwam op naam van B. den Hollander te staan. D. den Hollander maakte de hoogste serie vtvan veertien caramboles en het bes te gemiddelde van 2,6 werd door H. Hommel gespeeld. Zaterdag reikte postduivenvereni ging De Zwaluw de bekers uit aan de kampioenen van het seizoen. Behalve deze prijsuitreiking werd op de druk bezochte avond ook een oorkonde uitgereikt aan lid van ver dienste J. Egberts die achttien jaar voorzitter was. D. Vaders kreeg een speld vanwege 25 jaar lidmaatschap. De leden van hengelsportvereniging 't Scharretje deden dit weekeinde aan verschillende wedstrijden mee. Arjan Rijnberg en Rien Vermaas visten zaterdag met het Nederlandse team in het Belgische De Haan. Daar werd gestreden om het kam pioenschap van de Benelux. De win naar (uit Westkapelle) ving 620 gram. Rien Vermaas werd negen tiende met 83 gram en Arjan Rijn berg 21e met 72 gram. Nederland werd als ploeg eerste in deze wed strijd waarin slecht gevangen werd. Andere leden van 't Scharretje wier pen de lijnen uit te Nikkershoek bij Schore. Daar werd de internationale wedstrijd van EGHV uit Goes gehouden. Er werd gevist in vijf vakken en de prijzen werden dan ook per vak verdeeld. De winnaar ving 329 cm. Jan Verhees was de beste van 't Scharretje en eindigde als twaalfde met 188 cm. Martijn Bosters werd 27e met 151 cm en Marco Goedegebuure haalde een 33e plaats met 126 cm. 't Scharretje 1 werd als korps zesde met 532 cm. In Borsele visten leden van 't Schar retje mee in de wedstrijd van De Bevelanden uit Heinkenszand. Men maakte gebruik van het parcours waarop over een maand de naselec- tiewedstrijden plaatsvinden. De vangst was erg goed. Met 21 vissen en 534 cm werd Jan Verhees win naar. Theo Rijnberg eindigde als dertiende met 218 cm. Dit weekeinde vertrekken Truus Rijnberg en haar dochter Clarinda namens 't Scharretje naar Portugal om mee te doen aan het WK kustvis- sen voor dames. Al vroeg vertrokken de leden van fanfare Accelerando (samen met echtgenoten en ereleden) vrijdag met de bus richting Duitsland voor een muzikale tour. De rit ging naar Königswinter. Daar bezocht het gezelschap eerst de Drachenfells- borg en daarna maakte men een boottocht over de Rijn. 's Avonds gaf Accelerando een concert in hotel Loreley aan de boulevard van Königswinter. Het publiek was niet groot, maar wel enthousiast. Het bestond voornamelijk uit Neder landse toeristen. Onder hen ook een groep slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Bij deze mensen vie len vooral 'Moonlight Serenade' van Glenn Miller en het naoorlogse 'St.Louis Blues March' in de smaak. Zaterdag bezocht Accelerando Keu len waar men eerst een rondrit maakte en de Dom bezocht, 's Mid dags vergastten de musici de wande laars op een concert op het plein voor de Dom. De fanfare had niet te klagen over belangstelling en de mensen dromden samen rond Acce lerando dat onder de nazomerzon een vrolijke noot liet horen. Het publiek kreeg ondermeer 'Die Lusti ge Witwe' van Franz Lehar, 'Walt zing Mathilda' van Tom Waits en The Muppetshow Theme' van Henson en Pottle te horen. Na afloop verkleedden de muzikanten zich in de bus. Alle spullen werden ingeladen en men aanvaardde de terugreis. In Rijsbergen genoot men nog van een diner en het gezelschap arriveerde stipt om elf uur 's avonds weer thuis. Maandag 30 oktober wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Bij biljartvereniging De Hoop had P. Quist weinig moeite met J. Mos selman. Quist won met 10-7,71. J. Keur en mevr. E. van Poortvliet gaven elkaar weinig toe, maar Keur verloor net met 9,39-10. G. Rijnberg speelde de beste partij van de avond. Met de kortste partij van achttien beurten, het beste gemiddelde van 2,9 en de hoogste serie van elf ca ramboles liet hij A. van Poortvliet ver achter zich: 10-5,75. M. Elen- baas verloor ook zijn vierde wed strijd. Deze keer was H. Keur de betere: 8,28-10. Bij de junioren begon nieuwkomer Siem Vroegop slecht tegen Wilko Elenbaas. Elenbaas won overtui gend met 4,4-10. Hij speelde daar mee de kortste partij van 26 beurten en haalde met 0,9 het beste gemid delde van de avond. De tweede wed strijd van Elenbaas verliep minder goed. Hij verloor van Sjaak van Vossen met 7,39-10. Van Vossen maakte de hoogste serie van vijf ca ramboles. Ook zijn tweede partij trok Van Vossen naar zich toe. Nieuwkomer Bennie Goedegebuure delfde het onderspit met 10-9. Goe degebuure verloor eveneens nipt van Arné van Vossen met 9,5-10. De natuurvereniging Rubia Tincto- rum uit Tholen gaat zaterdagmorgen in samenwerking met Staatsbosbe heer knotwilgen snoeien aan de Zandweg/hoek Oudelandsedijk. Degenen die mee willen helpen, kunnen zich nog aanmelden bij J. Bijl tel. 0166-602989. Staatsbosbe heer en de natuurvereniging zorgen voor het benodigde materiaal. T.J. Struik mag zijn taxibedrijf uit breiden met een busje. Dat hebben gedeputeerde staten besloten op de aanvraag van Struik om een extra auto te mogen rijden. Struik vroeg dit aan omdat hij van de gemeente de opdracht heeft gekregen zeven kinderen naar diverse scholen in west-Brabant te vervoeren. Momen teel bezit Struik twee taxi's. Het bestuur van de Anbo en soos organiseert op tweede kerstdag een middag voor eenzame en alleen staande ouderbn. In café Smerdiek wordt gezamenlijk koffie met gebak en een diner genuttigd en een spelle tje bingo gespeeld. De middag duurt van twee tot zes uur. Drijvende krachten achter dit idee zijn voorzit ter Alex van de Meeberg en zijn vrouw Corrie (secretaris) uit Scher- penisse. "Wij willen eens een keertje stil staan bij onze alleenstaande en eenzame medemens. Vooral nu het weer tegen de kerstdagen loopt wan neer wij met onze echtgenoten en/of kinderen samen het kerstfeest vieren met een kerstboom, een gezellig gedekte tafel en wat kerstliedjes om het feit te vieren van de geboorte van Jezus", vertelt Van de Meeberg. "Dan denk ik vaak aan de mensen die alleen zijn, omdat ze geen kinde ren of familie meer hebben of deze te ver weg wonen. Kortom mensen waarvoor het allemaal niet meer zo hoeft, die juist in deze dagen zo een zaam zijn. Speciaal voor hen organi seren we deze kerstmiddag. Mis schien staat sommigen het woord 'café' wat tegen. Maar onze lieve Heer is ook geboren in een stal omdat er elders geen plaatsje was voor de jonge moeder." Men kan zich nog tot 15 november opgeven op tel. 663798. Bij de woningen Noordstraat 2 t/m 12 geldt niet langer een parkeerver- donderdag, vrijdag en zaterdag 26, 27 en 28 oktober MAGERE HAMLAPPEN SCHNITZEL NASI-VLEES SCHOUDERHAM COBURGER RAUWE HAM R0SBEEF EI-SALADE FRIKADELLEN 1 kg. 100 gram. 500 gram. 150 gram. 100 gram. 100 gram. 150 gram. 10 ƒ10,50 1,60 4,75 1,95 2,29 2,95 2,25 4,50 maandag, dinsdag en woensdag 30 en 31 oktober en 1 november VLEES MET RANDJE 1 kgƒ13,50 VERSE WORST 1 kg7,95 RUNDERGEHAKT 1 kgƒ10,50 HAMBURGERS 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. bod. Het is overbodig geworden na de aanleg van de rotonde; in de straat, die nu doodloopt, zijn par keervakken aangelegd. Voor het stuk Stoofdijk tussen de Spuidam- straat en de Schoolstraat is juist een parkeerverbod van kracht gewor den. Dit stuk straat is bovendien van naam veranderd en heet voortaan ook Noordstraat. Een 64-jarige Belg werd in de nacht vkn zaterdag op zondag aangehou den nadat hij met zijn auto in de sloot naast de Havenweg was beland. De politie constateerde dat de man te diep in het glaasje had gekeken en hij werd meegenomen naar het politiebureau voor een bloedproef.' De auto is voor tech nisch onderzoek weggesleept. Hengelsportvereniging De Zeebaars organiseerde vrijdag een boottocht op de Oosterschelde. 's Morgens om acht uur vertrokken de 22 vissers vanuit de haven van Sint-Annaland. Op het eind van de dag werd het klassement voor de zwaarste vis opgemaakt. Uit de diverse soorten bleek een 630 gram zware bot van E. Soommers de zwaarste te zijn. Soomers kreeg dan ook de beker overhandigd. Zaterdag werkte De Zeebaars de tiende bekerwedstrijd af. Van de 36 deelnemers haalden er dertien vis op de kant met een totaal gewicht van bijna zeven kilo. De vrouwelijke deelnemers namen het voortouw door met z'n vieren in de prijzen te vissen. Winnaar werd mevr. J. Munter-Geluk. Uitslag: 1 mevr. J. Munter-Geluk 815 p; 2 mevr. G. v.d. Werff-Tichem 620 p; 3 L. Poot 615 p; 4 A. v.d. Hoek 585 p; 5 T. Lammerse 535 p; 6 A. Arts 535 p; 7 P. v.d. Werff 460 p; 8 C. de Graaf 455 p; 9 L. v.d. Male 455 p; 10 mej. J. Harrisson 440 p; 11 J. Bijl 435 p; 12 mevr. T. Deurloo-Bos 430 p; 13 D. Westdorp 340 p. De elfde, en laatste, bekerwedstrijd van De Zeebaars wordt op 4 november afgewerkt. De afdeling Tholen en Sint-Philips- land van de Reformatorisch Maat schappelijke Unie (RMU) houdt donderdag 2 november een thema avond in 't Ouwe-Raed'uus ovei 'Evangelie en beroep voor zowel werkgevers als werknemers'. Op de bijeenkomst, die om half acht begint, spreekt zakenman en pasto raal medewerker W.A. den Hertog uit Dirksland. Tijdens de kinderboekenweek zijn er in de bibliotheek 23 kleurplaten ingeleverd. In drie categorieën wer den daaruit winnaars gekozen. Kin deren tot en met vijf jaar: 1 Janine Schot; 2 Ruben Griffioen; 3 Suzan- na Kroes. Zes en zeven jaar: 1 Josina Bevelan der; 2 Angelique Konings; 3 Ronald Elenbaas. Acht tot en met twaalf jaar: 1 Anne- mieke Lindhout; 2 Kirsten Hofland. Het programma van de kinderboe kenweek werd door 34 kinderen helemaal gevolgd en zij ontvingen bij inlevering van hun volle kaart een oorkonde, bouwplaat en een lin nen tas. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Een 41-jarige Belgische automobi list werd maandagmorgen aange houden op de Lageweg. Hij bleek onder invloed van alcohol te zijn. Op het politiebureau in Tholen bleek dat zijn adem een alcoholge halte van ongeveer 1 promille had (435 pg/1). De man kreeg een dag vaarding voor de rechtbank en een rijverbod van vier uren. Arts en voorlichter Peter Mater van het geneesmiddelenteam gaf onlangs een presentatie over 'verant woord geneesmiddelengebruik' voor de plattelandsvrouwen in 't Ouwe Raed'uus. Het team waar Mater deel van uitmaakt is in 1991 op initiatief van het ministerie van volksgezond heid opgericht en werkt nauw samen met huisartsen en apotheken. Mater vertelde dat veel mensen medicijnen gebruiken. Met name vrouwen gebruiken meer geneesmiddelen dan voorheen. Het gaat dan met name om de zelfzorgmiddelen zoals hor moon- en slaapmiddel. Bij bepaalde medicijnen is volgens de arts de kans op nadelige effecten groot. Zo kunnen bepaalde geneesmiddelen het reactievermogen verminderen (bijvoorbeeld slaap- en kalmerings tabletten). Door de apotheek worden deze pillen, poeders en drankjes voorzien van een gele waarschu wingssticker. Volgens Mater wordt er heel wat afgedokterd met middel tjes die zonder recept te verkrijgen zijn en waarvan in veel gevallen de werkzaamheid niet vast staat. Zorg vuldig gebruik is dan dok een belangrijke zaak, aldus de arts. Combineren van geneesmiddelen is een zaak van de arts, dus daarom moet men alle medicijnen die men gebruikt, melden bij de dokter, dat geldt ook voor de middelen die zon der recept te krijgen zijn. Vragen stellen is dan ook belangrijk en daar voor hoeft de patiënt geen schroom te hebben. Een arts kan alleen een effectieve behandelmethode opzet ten, als hij alle informatie heeft. Mater noemde enkele belangrijke punten voor zorgvuldig gebruik van medicijnen: lees de bijsluiter of geneesmiddeleninformatie; contro leer het etiket; neem poeders, tablet ten en capsules met veel water in tenzij anders vermeld; licht de arts in als men last heeft van bijwerkin gen; maak de kuur af; gebruik geen geneesmiddelen van anderen; bewaar medicijnen in de verpakking op een koele en droge plaats. Geneesmiddelen die niet meer gebruikt worden kan men volgens Mater het beste inleveren bij de apo theek of meegeven aan de chemo- wagen. De presidente bedankte Mater aan het einde van de avond voor zijn inleiding met een attentie. Daniël Schippers is zaterdag met 52 cm winnaar geworden van de zeven de klassementswedstrijd van hen gelsportvereniging De Knorhaan. Aan de Annavosdijk spanden 32 vissers hun hengels in, maar de vangst was slecht. Er werden maar zes platvissen boven water gehaald. De grootste (33 cm) werd door Rinus Lisseveld verschalkt. Uitslag: 1 Daniël Schippers 52 cm en 100 punten; 2 Rinus Lisseveld 47 cm en 99 p; 3 René Lisseveld 32 cm en 98 p; 4 W. van Dijke 23 cm en 97 pun ten. Op zaterdag 4 november wordt de laatste klassementswedstrijd gehouden. Dhr. J.J. Noorthoek is door het nieu we waterschap Zeeuwse Eilanden benoemd tot kantonnier waterbeheer voor het district Tholen/St. Philips- land/Schouwen-Duiveland. Het rijksarchief in Zeeland heeft een inventaris vervaardigd van het archief van de ambachtsheerlijkheid Sint-Philipsland. Daarin worden de archivalia uit de periode (1310) 1644-1942 beschreven betreffende aankoop, verkoop, beleningen en beheer van de bezittingen en rechten van de heerlijkheid. Na de bedijking in 1487 door Adolf van Kleef en zijn vrouw Anna van Bourgondië, had den verschillende bekende Zeeuwse geslachten delen van de heerlijkheid in eigendom: Van Baerlandt, van der Nisse, De Mauregnault, Van de Brande en Schorer. Een bijlage geeft een overzicht van de ambachtsheren én van hun rentmeesters, waaronder leden van het Thoolse geslacht Van Rosevelt. De inventaris, verschenen als num mer 13 in de reeks van het rijksar- Het echtpaar Kosten-Hoek bij het motortankschip Batavier in de haven van St. Philipsland. De Batavier, het motortankschip van de firma Kost Trans uit St. Philipsland, was vrijdag feestelijk in de vlaggetjes gezet ter gelegen heid van het huwelijk van schip per Marcel Kosten met Linda Hoek, cassière bij Albert Heijn in St. Philipsland. Marcel vaart samen met zijn vader Fien chemi caliën vanuit Rotterdam, Terneu- zen of Stein naar een fabriek in Uithoorn. En als er in die sector weinig aanbod is, schakelt de Batavier over op dieselolie voor de bevoorrading van bunkerstations. Kost Trans heeft in Tanker Transport Services uit Rotterdam een vaste opdrachtgever, voor wie per week 1 of 3 reisjes gemaakt worden. Afhankelijk van het aan bod betekent het dan dag en nacht varen, maar vrijdag lag de Bata vier stil in de haven van St. Phi lipsland. De schipper en zijn in mintgroen getooide bruid kwa men in een chique Jaguar aange reden om bij en op hun motor tankschip foto's te maken. Het huwelijk werd voltrokken in het gemeentehuis te St. Maartensdijk, waarna de kerkelijke inzegening volgde door ds. A.P. v.d. Meer uit Krimpen a/d LJssel in de kerk van de Oud Gereformeerde Gemeente te St. Philipsland. Zolang de haven in St. Philipsland nog open blijft, kunnen jonge mannen en vrouwen van de kleine thuisvloot de ceremonie in de eigen haven houden. Het ziet er naar uit dat Marcel Kosten niet de laatste is. Schipper Marcel Verkamman wil volgend jaar vanuit de St. Philips- landse haven trouwen. Zondag 29 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk (H.D.). 18.30 u. kand. Den Ouden, Lekker- kerk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk (H.A.). GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. De Buck (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15 u. ds. Oosterbroek. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Beens, Scherpe- nisse. 14.30 u. leesdienst. di 31/10 19.30 u. hervormingsdienst met ds. Beens uit Scherpenisse en ds. Boogaard uit Oud-Vossemeer. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. ds. Van der Laarse, Temeu- zen. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering, wo 1/11 20 u. Allerheiligen, do 2/11 20 u. Allerzielen. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat, Hoogerheide. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Baas. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Van Binnendijk, Bleiswijk. wo 1/11 19.30 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45 <*H.A.) en 19 u. (H.D.) ds. Mal- lan. 14.30 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. chief, kan bij dat archief in Middel burg bij voorintekening besteld wor den. De oplage is beperkt. Muziekvereniging Concordia ver zorgt zaterdagmiddag samen met muziekvereniging Volharding uit Steenbergen een concert in de Nederlandse Hervormde kerk te Steenbergen. Het eerste deel van de uitvoering komt voor rekening van Volharding. Het tweede wordt geheel verzorgd door Concordia onder leiding van dirigent Walter Siol (zelf Steenbergenaar). Uitge voerd worden ondermeer: Valerius Intrada, Without You, Give us Peace, Morricone's Melody en See the Conquering Hero Comes (U Zij de Glorie). Ook enkele modernere nummers worden ten gehore gebracht zoals: The Best of Abba, Conquest of Paradise en Blow the Trumpets. Een 48-jarige man uit Nieuw-Vos- semeer ontdekte zaterdagmorgen omstreeks tien voor half negen dat er iemand aan het inbreken was op het zandoverslagterrein van grond verzet- en slopersbedrijf Van Til burg aan de Krabbenkreekweg. De dader, die zich betrapt voelde, ging er vandoor in een oude bruingele Mercedes. De Nieuwvossemeerder zette de achtervolging in, maar op de Philipsdam - ter hoogte van de Krammersluizen - moest hij de ach tervolging staken. De politie ver zoekt getuigen contact op te nemen met het politiebureau in Tholen. K. v.d. Berg won zaterdag de wed strijd van zeehengelclub De Makreel met 570 punten. Uitslag: 1 K. v.d. Berg 570 p; 2 J. Roth 385 p; 3 A. van Oeveren 315 p; 4 J.P. Kaas hoek 25 p; 5 M. den Engelsman 25 p. Jeugd: 1 Geil Jan Buijs 355 p; 2 Tim de Graaf 270 p; 3 Jurgen Neele 210 p. Het postagentschap - gevestigd in drogisterij Jansen - gaat per 1 janu ari ook op zaterdagmorgen open. Volgens N.J.G. Jansen is het bijna rond. "De leden van de midden standsvereniging brachten in de ver gadering de wens voor een geldau tomaat, omdat er qp zaterdag hier geen geld te krijgen is. Maar zo'n ding is op een dergelijk klein inwo nertal niet rendabel", legt Jansen uit. "Daarom de oplossing om op zater dagmorgen het postagentschap te openen." De voorzitter van de mid denstandsvereniging noemt het een 'flink stuk extra service'. De middenstandsvereniging besliste maandag in haar vergadering ook dat de sinterklaasactie dit jaar wederom wordt gehouden. De actie loopt van 24 november tot en met 5 december en er doen twaalf midden standers mee (evenveel als vorig jaar). De eerste trekking vindt plaats op 29 november. De prijzen zijn dan tien flessen wijn en vijftien banket letters. Tien Mimo-waardebonnen en tien geschenkdozen badschuim zijn er te winnen in de tweede trek king op 2 december. De derde en grootste trekking wordt op 6 decem ber verricht. De eerste prijs is een fiets en verder zijn er vier waarde bonnen van honderd gulden, negen bonnen van vijftig gulden en zes van 25 gulden te winnen. wo 1/11 19.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.A.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Bode, Vrie- zenveen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. dhr. Van Westen, Borssele. 14.30 u. ds. Kakes, Goes. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Visser, Boven-Hardinx- veld. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Melis. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordtrecht. 15 u. da. Moerland, Zevenbergen. Zaterdag 28 en zondag 29 okt. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen tel. 0166-602542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk tel. 0166-662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 0167-572500 TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Hoogenstraaten, Bergen op Zoom tel. 0164-233462. DIERENARTS W. BRONS" Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 0166-662596 WIJKVERPLEGING Tel. 0113-251177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dagelijks 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tël. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M'N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. én vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 26 okt. t/m vrijdag 3 nov. donderdag 26 4.32-16.47 vrijdag 27 5.17 - 17.32 zaterdag 28 5.57 - 18.17 zondag 29 6.47- 19.07 maandag 30 7.37 - 20.02 dinsdag 31 8.32-21.12 woensdag 1 9.42 - 22.27 donderdag 2 11.02-23.47 vrijdag 3 12.22 .-- ma 30/10 22.18 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2