Denk en Zet boekt eerste overwinning Grote strobrand langs SR-kanaal Eendrachtcup onder auspiciën federatie Nu in de showroom. De nieuwe Peugeot 406. Nieuw Sint Maartenshof OPEN DAG MET DEMONSTRATIES Automobilist verongelukt onder trein Meerderheid blijft afwijzend bij schietbaan Sport in volgende ronde van bezuinigingen Brandstichters richten tonnen schade aan Oktober zacht, september nat Autobedrijf Bastians B.V. Geen kans Denksport Clubs willen regeling voor droge zomers De Eendrachtcup wordt voortaan onder auspiciën van de Thoolse voetbalfederatie georganiseerd. Dit evenement werd voorheen puur door de clubs zelf opgezet. Sinds enkele jaren doet Tholense Boys niet meer mee aan de cup. De federatie wil daar verandering in brengen. Verder willen de voetbalclubs dat de gemeente een plan opstelt voor droge zomers. Vosmeer, Tholense Boys en WHS willen de kosten die ze dit jaar maakten voor het besproeien van de velden, declareren bij de gemeente. Tholense Boys erbij V JE VOELT JE LEKKERDER IN EEN PEUGEOT. Franseweg 17 4651 PV Steenbergen .,T,, 1 llLj 11...11 -~i_iij. Juli..Lu ai i- U ii.i.i iS....S. t iN i l l ri t .1X1.4. Li i lLIj i i tjl^i j - Lu iijsj.,1j.j i i T ZUID-GEVEL (BLOEMENLAAN) Houtbewerkingsmachines voor hobby- en professionele houtbewerking vrijdag 27 oktober van 15.00 tot 20.00 uur zaterdag 28 oktober van 10.00 tot 16.00 uur KITY STET0N KITY 0ERTLI nieuwe collectie, enmerken de niet >uwd uit vele betaalbare Een nieuw St. Annala Voorstraat 15 - tel. 0166-652490 - wo.mid. gesloten CQQI Schaakvereniging Denk en Zet (DEZ) uit Scherpenisse is in haar eerste wedstrijd van het seizoen goed gestart. Koudekerke 2 werd met een 6,5- 13 nederlaag naar huis gestuurd. DEZ kwam meteen al op een 1-0 voorsprong doordat de tegenstander maar met zeven spelers op kwam dagen (in plaats van acht). Jan de Graaf die het eerste bord bezette, behaalde hierdoor een wel heel gemakkelijke overwinning. Peter van Oevclen, regerend kam pioen van DEZ, leek op het tweede bord een 'makkie' te hebben. Maar dat viel toch tegen nadat hij een dub bel schijnoffer niet goed overzag. Toch behaalde hij nog pionnenwinst en won zijn partij laat in de avond. Sebastiaan Koedoot speelde op het derde bord met zwart een onregel matige Siciliaan. Door een combi natie won hij een pion en kreeg zelf een niet te stuiten vrijpion. Hierop gooide wit het bijltje erbij neer. Op het vierde bord speelde Dig de Graaf vrij agressief. Dat werd voor al veroorzaakt door het voorzichtige spel van zijn tegenstander. Hij kreeg (vooral door de kracht van het loper- paar) zodanig positioneel overwicht dat stukwinst en daarna de partij winst onvermijdelijk waren. Albert Muskee bezette het vijfde bord en speelde met zwart een Siciliaanse partij waarin hij een pion voor kwam te staan. Dat voordeel bleek in het eindspel onvoldoende om te winnen en er werd besloten tot remi se. De jonge Hans van den Ouden bleek als vervanger van de afwezige Hans Dijke niet sterk genoeg. Hij kwam al snel een stuk achter te staan en had daarna geen kans meer. John den Engelsman speelde op het voor laatste bord een onregelmatige variant van het Siciliaans. Hij kwam gelijk uit de opening, maar won in het middenspel twee pionnen en wikkelde de partij af naar winst. Op het achtste bord had Johan Aamoud- se een gemakkelijk avondje. Zijn jonge tegenstander was te onervaren en had dan ook geen schijn van Een meerderheid in de Thoolse gemeenteraad blijft een centrale schietaccommodatie afwijzen, zo bleek maandag tijdens de behande ling van de gemeentebetroting 1996. PvdA en CDA menen, dat de gemeente moreel verplicht is om de drie schietverenigingen die wegens loodstof de gymzalen moesten ver laten, een nieuwe accommodatie te bezorgen. De overige fracties vin den de 350.000 gulden v.oor 100 schutters teveel van het goede. "Dat de schietclubs uit de gymzalen weg jhdesten, ligt aan de milieuwetge ving", zei mevr. M.H. Schot-de Hoog (AOV). "Daar is de gemeente niet verantwoordelijk voor." PvdA-fractievoorzitter I.C. Moer land zei echter de inspanningsver plichting die de gemeente heeft, ten volle te ondersteunen. "Er moet heel snel duidelijkheid komen. Het heeft nu al lang genoeg geduurd. Met een centrale schietaccommodatie is ook het probleem van de buitenbanen opgelost." Moerland deed een drin gend beroep op de andere fracties om de 350.000 gulden toch beschik baar te stellen. "Doe je dat niet, dan kunnen drie verenigingen niet schie ten en dat hebben jullie dan op je geweten!", zo legde de PvdA- woordvoerder de andere fracties het vuur na aan de schenen. Mevr. Schot was daarvan niet onder de indruk. "We voldoen wel meer niet aan wensen van de bewoners", zo diende ze Moerland van repliek. De groot ste fractie, de SGP, schrapte met de VVD, D66, RPS/RPF/GPV en het AOV het bedrag voor de schietbaan in de investeringsplanning. Wethouder J. Versluys zei voor I november een standpunt van de tegenstanders te verwachten over de bestemming van het geld. kans. De partij was snel afgelopen. Bij de volgende wedstrijd van DEZ is De Zwarte Dame 2 uit Kruiningen de tegenstander. DEZ verwacht dit seizoen, net als vorig jaar, mee te draaien in de top van de eerste klas se noord van de Zeeuwse schaak competitie. "Met de sport hebben we pas op de plaats gemaakt, maar dat wil niet zeggen dat ze niet in de volgende bezuinigingsronde betrokken wor den." Wethouder Versluys zei dat tijdens de begrotingsbehandeling op vragen van de SGP. "De grootst mogelijke meerderheid van onze fractie is voor een zo spoedig moge lijke algehele privatisering van de sport", zei M. Dijke. Wethouder Versluys hield hem echter voor, dat de gemeente dan toch meer subsidie zal moeten geven. "Anders wordt het de doodsteek voor verschillende sportverenigingen." Volgens Dijke was de sport bij de tariefsverhogingen ontzien en dat vond hij niet nodig in het kader van een evenredige lastenverdeling. Ook D66-raadslid J. van den Donker had graag gezien, dat de kans bij voetbalvereniging Noad in St. Phi- lipsland met beide handen was aan gegrepen om een experiment met verdere privatisering te beginnen. "De Thoolse verenigingen zijn daar niet rijp voor en wij willen een gelij ke behandeling van alle clubs", ant woordde wethouder Versluys. Dijke, die behalve tegen de schietac commodatie ook tegen renovatie van twee tennisbanen was, deed nog een voorstel om de huren van sport velden met 5% te verhogen en dat geld in mindering te brengen op de verhoging van de begrafenisrechten. Alleen de 5 SGP-raadsleden onder steunden dat, zonder partijgenoot wethouder J. van der Jagt. Een 55-jarige automobilist uit Ber gen op Zoom is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een botsing met een trein. De man reed omst reeks half vier over de Markiezaats- weg in de richting van de Bergse Plaat. Vermoedelijk reed hij door de gesloten spoorboom omdat hij ver blind was door de laag hangende zon. Op dat moment passeerde de trein die in de richting van Vlissin- gen reed. Bij de botsing vloog de auto in brand en werd zo'n 300 meter door de trein meegesleurd. Het slachtoffer moest door de brandweer uit het wrak worden gehaald. Het treinverkeer tussen Brabant en Zeeland is in beide rich tingen 2_ uur gestremd geweest. De NS zette bussen in tussen Bergen op Zoom en Kruiningen om de passa giers te vervoeren. De vertraging bedroeg voor de reizigers ongeveer een half uur. Ook de ongeveer 150 passagiers van de trein waarmee het ongeluk gebeurde, werden per bus verder vervoerd. Terwijl op de voorgrond een schip door het Schelde-Rijnkanaal vaart, brandt de grote hoop met stro aan de Brabantse kant. Twee veertienjarige en een vijf tienjarige jongen uit Nieuw-Vos- semeer hebben zaterdagmiddag een grote stapel met stro langs het Schelde-Rijnkanaal in brand gestoken. De enorme brand was tot in Tholen en St. Annaland te zien. De vrijwillige brandweer van Tholen werd gealarmeerd en was als eerste ter plaatse. "Achteraf een vergissing omdat de brand op Brabants grondgebied was", zegt bevelvoerder J.L. Nieuwenhuy- zen, "maar er was bij de alarm centrale een melding gekomen van de Zeedijk Oud-Vossemeer. Het was een spectaculaire brand. De vlammen konden we al in Tho len zien, maar toen gaandeweg duidelijk werd dat het over de brug was, hebben we het korps Nieuw-Vossemeer laten alarme ren. Met twee stralen hoge druk hiel den we het gewas in de buurt van de strostapel nat. Nadat er een dompelpomp uit Steenbergen was gekomen, zijn wij omstreeks kwart over zes ingerukt." De brand, die omstreeks vijf uur werd ontdekt door de Thoolse politie die met de patrouillewagen over de Philipsdam reed, trok veel belangstelling. De stapel met balen stro was 10 meter hoog, 10 meter breed en 15 meter lang. Er was in de buurt geen bebouwing. Een getuige had drie jongens van de strostapel zien springen. Ze bleken nog in de buurt te zijn en werden door de Thoolse politie aangehouden en voor verhoor overgedragen aan de Brabantse collega's. Intussen brandde de sta pel verder, de hele nacht door. Zondagmiddag was het stro tot de helft geslonken. Met een paar kraantjes werden de restanten van de stapel uit elkaar getrokken om het doven van het vuur te bespoedigen. Dinsdagavond vergaderde de voet balfederatie in het clubgebouw van Tholense Boys. Vanwege het over lijden van sportwethouder P. van Schetsen, werden de gesprekken met de gemeente even op de lange baan geschoven. Maar dat betekent niet dat er geen vervolg komt. "We wisten dat de gemeente maar een bepaald aantal kuubs water wilde vergoeden om de doelmonden mee te beregenen. Maar dat is natuurlijk niet genoeg voor een heel veld", ver telt voorzitter J.A. van Nieuwen- huijzen van de federatie over de pro blemen met de velden in de afgelo pen droge zomer. "De clubs zijn zeker niet van plan om de kosten van het besproeien voor eigen rekening te nemen. Tho lense Boys, WHS en Vosmeer gaan toch proberen om van de gemeente een vergoeding te krijgen. Dat zal ook een onderdeel zijn van het gesprek dat we op korte termijn wil len voeren met de nieuwe wethou der I.C. Moerland. De gemeente heeft geen plan over hoe de zaken geregeld moeten worden bij droge zomers zoals dit jaar. Wij willen dat zoiets er wel komt. En dat moet niet almaar op de lange baan geschoven worden, want dan worden we vol gend jaar wéér geconfronteerd met een droge zomer, terwijl er nog steeds niets is geregeld. Wij huren de velden van de gemeente en gaan ervanuit dat sproeien een onderdeel is van het onderhoud. De gemeente strooit toch ook kunstmest om de grasmat te onderhouden?" Dinsdagavond zou de federatie ook een vervanger kiezen voor de ver trekkende secretaris A. van Splun- ter. Maar dat ging niet door. "Er waren geen kandidaten. Dus daarom hebben we de verkiezing uitgesteld tot de volgende vergadering op 27 november. Intussen zal ieder bestuur proberen kandidaten te vinden. Tot zolang blijft Van Splunter in func tie", meldt Van Nieuwenhuijzen. Op die volgende vergadering komt ook de Eendrachtcup aan de orde. Dinsdagavond werd besloten om dit toernooi voortaan onder auspiciën van de Thoolse voetbalfederatie te organiseren. "Voorheen gebeurde dat niet en dan waren er nog wel eens problemen. Wie moet waar voor zorgen, wie heeeft er verant woordelijkheid? Nu is dat opgelost", zegt de voorzitter. "Daarnaast willen we met een schone lei beginnen. Dat betekent dat we in principe Tholen se Boys graag weer in de Eendracht cup willen hebben. Het liefst nog zouden we volgend seizoen weer volledig willen zijn. Maar daarover moeten de individuele besturen nog praten en dus staat er nog niets vast. Op 27 november komen we daar nog op terug. Dan wordt besproken hoe we de Eendrachtcup een nieuwe stimulans kunnen geven." Twee Goesenaren van respectieve lijk 27 en 24 jaar hebben brand gesticht bij houthandel Van Riesen in Goes. Volgens het bedrijf bedraagt de schade 750.000 gulden. De 27-jarige meldde zich twee dagen na de brand op het politiebu reau om een getuigenverklaring van de brand af te leggen. Maar die ver klaring bevatte elementen die verder alleen bij de onderzoekende politie mensen bekend waren. Dat was reden genoeg om de man als ver dachte aan te houden en in verzeker de bewaring te stellen. Al voordat de man zich meldde, was de politie hem op het spoor na een buurtonder zoek en tips. Nader onderzoek leer de dat de man niet alleen had gewerkt. Daarom werd onlangs de tweede verdachte aangehouden. Deze heeft nog geen bekentenis afgelegd, in tegenstelling tot de eer ste man die zei de brand gesticht te hebben uit onvrede met zichzelf en de maatschappij. De maand oktober tapt wat het weer betreft uit een zeer zacht vaat je. In de eerste weken steeg het kwik regelmatig tot ver boven de norma le waarden. Behalve warm is de wijnmaand tot nog toe ook aan de droge kant. Dat was wel anders met september. Deze maand ging als somber en nat de boeken in. DOOR JAN VERSTEEG! Qua temperatuur zat september rede lijk goed. De gemiddelde tempera tuur lag op 14,2 graden en dat is slechts tweetiende graad te hoog. Opvallend was wel dat de eerste herfstmaand, net als voorgaande jaren, weinig trek had in zomerse avontuurtjes. Geen warm toetje na de zomer dus. Zomerse dagen kwamen niet voor in september, terwijl er gemiddeld één dag van 25 graden of meer is. Op tien dagen steeg het kwik tot boven de 20 graden en dat is weer één dag meer dan normaal. De hoog ste temperatuur werd in Soesterberg gemeten (23,4 graden) en op 30 sep tember vroor het bijna op vliegveld Twenthe waar de thermometer 0,1 graden aanwees. De zon was niet bij ster in vorm. Gemiddeld scheen de koperen ploert 124 uren in september, terwijl dat gewoonlijk 136 uren zijn. Hoek van Holland haalde met 141 uren het record, terwijl midden-Lim burg het somberst was met 104 uren. In de eerste twintig dagen van septem ber was het aan de droge kant en het leek een droge maand te worden. Maar in de laatste tien dagen werd dat idee de grond ingeboord. Landelijk werd er 105 mm neerslag opgevan gen, terwijl dat normaal gesproken op 69 mm ligt. Hoogeveen bleef het droogst met 71 mm, maar in Wilhel- minadorp was het soppen met 161 mm. Vooral op 26 september werd er veel neerslag geregistreerd, op som mige plaatsen tot wel 30 mm. t f 1 Nooit meer kiezen tussen veiligheid en comfort. Want in de nieuwe Peugeot 406 zijn eigenschappen verenigd, die voorheen nog wel eens als tegenstellingen golden. In de fraaie portieren zit bijvoorbeeld een unfek veiligheidssysteem met zowel dwars balken als schokabsorberende kunststof buffers op heuphoogte. En onder de elegante carrosserie schuilt de unieke multi-link achterwielophanging, die zorgt voor een optimale wegligging en extra koersvastheid. Ook z'n interieur is een combinatie van veiligheid en comfort. Zo wordt u beschermd door bijvoorbeeld het nieuwe SSMP veiligheidsprincipe (Système de Sécurité Multiple Protections)en profiteert u van de praktische voordelen van de in twee ongelijke delen neerklapbare achterbankleuning en het ski-luik. De Peugeot 406. Kom hem bewonderen op onze intro ductieshow, vanaf 26 oktober. En maak meteen een afspraak voor de veiligste en meest comfortabele proefrit die u ooit maakte in een auto van deze klasse. U bent van harte welkom. Showdagen: Donderdag 26 okt. van 14.00-18.00 uur Vrijdag 27 oktober van 9.00-21.00 uur Zaterdag 28 oktober van 10.00-18.00 uur Aansluitend OPENHUIS t/m zaterdag 4 november! tftlJ i; Trr-rrTT1,r"'1' "t'*T ...-> 1 t Zo gaat het nieuwe Sint Maartenshof er volgend jaar uitzien. De schets van architectenbureau Wiirde- mann uit Utrecht toont de zuidgevel die vanaf de Bloemenlaan in St. Maartensdijk zichtbaar is. In tegen stelling tot de huidige situatie, is de hoofdingang niet direct vanaf de straat te zien. De bovenste tekening toont een woonblok in twee bouwlagen. Het torentje is van de lift. Het onderste gebouw is een woning blok in één bouwlaag. Het woonzorgcomplex zal veel minder ruimte beslaan dan het huidige, te slopen bejaardenoord. Langs de begraafplaats blijft een strook grond braak liggen in afwachting van toekom stige bouwplannen van de woningstichting Beter Wonen. f-rf T r-r-y rT'T' T'T'T f- IjTTTin-v^ - Zaag-freescombinatie 608/609 Vlak-vandiktebank 637/639 Cirkelzaagmachine 619 Freesmachine 629 De nieuwe generatie houtbewerkingsmachines van KITY, perfektie tot in het kleinste detail. PERFEKTIE IN HOUTBEWERKING Bestcombi (zaag-, vlak-vandikte, langgatboor en freesmachine) Freesmachine (vlak-vandikte, handzagen) Gereedschappen voor kozijnindus trie Bovenfrezen Profielmessen en beitelkoppen Tijdens de open dagen is onze slijpinrichting volledig in bedrijf. U krijgt hier uitleg van onze gediplomeerde slijpspecialist Robert Schillemans. Wij zijn bereikbaar in de Van Andelstraat 3 Steenbergen (industrie-terrein). P.S. Tijdens de open dagen DIVERSE AANBIEDINGEN SLIJPSERVICE GEREEDSCHAPPE MACHINES van Andelstraat 3 4651 TA Steenbergen (Industrieterrein) Tel. 0167-567272 Fax. 0167-561003 dames- en herenkleding/hoeden

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 17