Spitsen Smerdiek op scherp in bekerduel tegen ZPR '84 Vissen aan Kadijk op vieze karpers V= Vosmeer uitgeschakeld door Grenswachters h Koersballen voor ouderen SPS klopt derdeklasser Smash speelt Backhands 7 van de tafel Spanning in de competitie voor bedrijven Vogelvreugd in de prijzen te Arnemuiden Donderdag 26 oktober 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Voetbal programma Voetbal uitslagen Zaalvoetbal "MEULVLIET" THOLEN Bouman-Potter aan kop Oefenvoetbal Pech Thol.Boys A Tafeltennis Derde klas afdelingsvoetbal Smerdiek behaalde een leuk succes in het bekervoetbal. De Thoolse afdelingsploeg plaatste zich voor de volgen de ronde met een ruime 5-1 overwinning op ZPR '84. Voor Vosmeer kwam er een vroeg einde aan het beker- avontuur. Tegen de Grenswachters werd met 4-1 verlo ren. De derby tussen WHS 4 en Noad 2 kreeg een boei ende ontknoping. De St.Annalanders behaalden tegen het sterk presterende reserveteam van Noad een 3-3 gelijk spel. Bij het nemen van de strafschoppen toonden de St. Philipslanders zich echter trefzekerder. Flitsende start Vosmeer uitgebekerd Noad 2 en WHS 4 houden het spannend Vosmeer 2 uit thuis Paardensport Prijzen en winstpunten Eendrachtruiters Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Duivenrubriek Zaterdag 28 oktober uur Thol.Boys-Yerseke(Pape) 14.30 AZVV - WHS(Gabriëls) 14.30 Noad-Middelburg(Bruines) 14.30 Wilhelmina 2-WHS 2(Tilborghs) 14.30 Hoek 2-Thol.Boys 2(Rijnders) 14.30 WHS 3-Seroosk. 2(Marinissen) 14.30 FSV-Smerdiek(Van de Kreeke) 14.30 Mevo-SPS(Van IJsseldijk) 14.30 Stavenisse-ZSC 14.30 Thol.Boys 3-Good Luck 4(De Rond) 14.30 BVC 3-Noad 2(Neutelings) 14.30 Zwaluwe 4-Smerdiek 2(Lambregts) 12.30 Stavenisse 2-WHS 4(v.d. Tak) 13.30 Smerdiek 3-K'vangers 3(Bakx) 14.30 Noad 3-Thol.Boys 5(Van Ast) 13.00 WC 6-SPS 3(Hopstaken) 12.30 SPS 4-Stavenisse 3(Bol) 14.30 Zondag 29 oktober uur Vosmeer-PCP(De Rond) 14.30 Vosmeer 2-Odio 3(Speek) 12.00 Welberg 2-Vosmeer 3 13.00 Dosko 7-Vosmeer 4 10.30 Beker: Smerdiek-ZPR 5-1, Grenswach ters-Vosmeer 4-1, WHS 4-Noad 2 3-3 (Noad wint na strafschoppen), Thol.Boys 3-Seolto 3 1-4. Derde kl. res. afdeling: Thol.Boys 4- Vrederust 2 3-1, BSC 3-Vosmeer 2 2-3. Vierde kl. res.: Vosmeer 3-Moc 9 5-2. Oefenwedstrijden: Thol. Boys-Bruse Boys 2-0, Noad-Rillandia 1-2, Bruse Boys 2-Thol.Boys 2 4-1, SPS- Colijnspl.Boys 1-0. Jeugd: Welberg-Vosmeer B 3-1, Thol.Boys A-Dosko (beker) 1-2. Kogelvangers-WHS A 5-0, WHS C-FC Bergen 2-10 (beker), Smerdiek Fl-WHS 2-3, Stavenisse F2-WHS 3-1. Vier tegen vier-toernooi D-pupillen (ter rein Vosmeer): 1 Dosko 13 p; 2 Thol.Boys D2 13 p; 3 Halsteren 9 p; 4 WHS 10 p; 5 Dinteloord 1 p; 6 Vosmeer 1 p. Dosko en Thol.Boys gaan door naar de volgende ronde. Vier tegen viertoernooi E-pupillen (ter rein Vosmeer): I Lep.Boys 10 p; 2 Moe 10 p; 3 Vosmeer E2 6 p; 4 NVS 3 p; 5 Dosko 0 p. Zondag werd er in de Meulvlietcompeti- tie gebekerd. Daarbij boekte het sterke Sporting Maroc de ruimste overwinning door met 2-14 van Kaaij Boys te winnen. Verdere uitslagen waren: Smits Boys- Calellas 10-3, Hof van Holland- Pinocchio 4-6, Stalland-Standaard Tho- len 13-5, Hof Boys-l'Esperance 0-5, Noordpoort-De Kroon 11-3, Kaai-Dalem 13-4. The Limit was vrij. Uitslagen van de vorige competitieronde in Meulvliet. Poule B: Sporting Maroc- De Kroon 15-3, Standaard Tholen-Dalem 5-4 en Kaai Boys-Hof Boys 0-8. In poule A: Hof van Holland-The Limit 6-0, l'Es- perance-Smits Boys 4-3, Kaai-Pinocchio 6-1 en Noordpoort-Stalland 5-8. Dinsdagavond kreeg het publiek in Meulvliet twee spannende wedstrijden in de A-poule van de bedrijvencompetitie te zien. De Fles trad aan voor de eerste wedstrijd van het seizoen en al na zes minuten stond de ploeg met 0-1 voor op tegenstander General Electric Plastics 1 (GEP). Vier minuten later was het 0-2. GEP was niet opgewassen tegen De Fles en de ruststand was 0-4. Maar in de twee de helft kwam GEP terug en scoorde vier keer zodat de eindstand op 4-4 kwam. Bouman Potter was in de eerste minuten van het duel tegen GEP 3 veruit de beste ploeg. Na twaalf minuten stond het al 3- 0 en dat zou ook de ruststand zijn. In de tweede helft werd het 5-3 en toen deed GEP wat terug. Het werd uiteindelijk nog 5-5, maar toen ging Bouman Potter pas goed scoren en de eindstand werd 9- 5. Daarmee gaat Bouman Potter ongesla gen aan de leiding in de A-poule met zes punten uit drie wedstrijden. Maandagavond werd er in de B-poule gestreden. Al snel bleek dat Insulcon te sterk was voor Beursplein. Na vijf minu ten scoorde Insulcon zijn eerste treffer en liep uit tot een ruststand van 0-5. In de tweede helft barstte de ploeg pas goed los en na tien minuten was de stand 0-9. Vlak voor het einde haalde Beursplein de nul van het scorebord: 1-9. Insulcon scoorde echter nog twee doelpunten en won uiteindelijk met 1-11. In poule B gaat Standaard Tholen aan de leiding met vier punten uit twee wedstrijden. In de bedrijvencompetitie werd de beker wedstrijd tussen De Fles en Stavenisse niet gespeeld. Stavenisse kon niet genoeg spelers op de been krijgen. Wel werd in de vorige ronde het duel tussen Budelpack en De Bloemenhal afgewerkt. Het werd een 8-10 zege voor De Bloe menhal. In de twee competitiewedstrij den van de vorige keer klopte Vosbar de Delta Nutsbedrijven met 2-4 en De Duveltjes delfden het onderspit tegen Standaard Tholen met 3-8. Uitslagen van de wedstrijd van Tholen: H. Bal en C. Praat 31 p; mevr. S. Hoven en J. Geuze 20 p; mevr. Y. Verkamman en D. Schellinger 18 p; L. Soomers en A. Verkamman 14 p; mevr. D. Pigmans en R. Burrows 12 p; L. Soomers en mevr. C. Praat 10 p; mevr. A. Bal en mevr. F. Schellinger 4 p. Oud-Vossemeer: mevr. Van Dijke-de Wilde en mevr. C. Lindhout 37 p; mevr. C. van Mierlo en wisselende partner 26 p; mevr. A. Klippel en W. Lindhout 25 p; mevr. C. Free en mevr. M. v.d. Zande 23 p; mevr. L. van Poortvliet en J. Geuze 20 P- Sint-Maartensdijk: dhr. Van Haaften en dhr. Van Gorsel 37 p; mevr. Dane en dhr. Bijl 30 p; dhr. Geuze en dhr. Leemreijze 30 p; mevr. Free en mevr. Verwijs 24 p; mevr. Goode en mevr. Wolse 24 p. Doordat er voor de meeste stan daardteams geen competitiever plichtingen waren, werden er ver schillende oefenwedstrijden gespeeld. Afdelingsploeg SPS won in Poortvliet met 1-0 van derdeklas ser Colijnsplaatse Boys, door een doelpunt van William Vroegop in de tweede helft. In de klasse van SPS kwam lijstaanvoerder DFS zaterdag wel in actie. De koploper uit Burgh- Haamstede verstevigde haar positie met een 1 -0 overwinning op Mevo. In St.Philipsland kwam Noad '67 in actie tegen derdeklasser Rillandia. Trainer Chris van 't Hof gebruikte dit oefenduel om enkele wijzigingen in zijn team aan te brengen. De vier deklasser, die in de competitie ver schillende forse nederlagen leed, bood Rillandia goed partij. Via Leo Polderman kwamen de St.Philips- landers zelfs op voorsprong. In de slotminuten wist Rillandia toch nog de wedstrijd naar haar hand te zet ten. Met twee doelpunten, waaron der één uit een strafschop, ging de winst in dit oefenduel naar de derde klasser, die getraind wordt door Ko Stoutjesdijk uit St.Maartensdijk. In Tholen gaf Tholense Boys de punten mee aan tweedeklasser Bru se Boys. Het team van trainer Theo Moerland uit St.Annaland versloeg de Tholenaren met 0-2. Die stand was al bij de rust bereikt. Door knul lig uitverdedigen van Bru kreeg de thuisclub kansen, maar de afmaker ontbrak. In de tweede helft schiep Bru twee vrije kansen, maar het vizier van de spitsen stond niet op scherp. Volgens trainer Moerland was het een slap oefenduel op z'n Bru's, zonder enige bezieling. Het eerste elftal van WHS leed bij Stellendam een 2-1 nederlaag. De oefenpartij tussen Noad 3 en WHS 3 eindigde in een 1-4 overwinning voor de St. Annalanders. De regionale A-jeugd van Tholense Boys had veel pech in het bekerduel tegen Dosko dat één klasse hoger spepIt in de competitie. De geel-zwarten misten een aantal spelers. Michel Soomers is nog steeds uit de running vanwege een zware blessure en ook Said Oumhamed viel uit. Hij liep op de training een spier- scheuring op en is tot aan de winterstop uitgeschakeld. Daarom moest een beroep worden gedaan op de B-spelers Wim Bal en Thijs Tichem. De beginfase van de wedstrijd was voor Dosko. Tholense Boys won te weinig duels en in de tiende minuut opende Dosko de score. Acht minuten later liep een Dosko-speler gewoon door het centrum van de verde diging van de geel-zwarten en tekende 0- 2 aan. Hierna hervond Tholense Boys zich en gaf geen kansen meer weg. De geel-zwarten begonnen sterk aan de tweede helft. Dosko werd vastgezet op de eigen helft. In de 60e minuut werd Ali Oumhamed in het strafschopgebied neer gehaald en de bal ging op de stip. Oum hamed benutte zelf de penalty: 1 -2. Dos ko ontsnapte aan 2-2 toen een bal vol gens Tholense Boys door een verdediger met de hand van de doellijn werd gehaald. De rebound ging op de paal. De thuisploeg vroeg om een penalty, maar kreeg die niet. De geel-zwarten gingen door en de gasten kwamen er niet meer aan te pas. Het zat Tholense Boys echter niet mee, want het kreeg de bal niet in het vijandelijke doel. In de slotfase zat het jonge elftal erdoorheen, zodat Tholense Boys de zesde verloren wedstrijd bij- boekte. De geel-zwarten doen het slecht in de ranglijst en bezetten de laatste plaats met één punt uit zeven wedstrijden en een doelsaldo van -26. De komende weken zijn belangrijk voor Tholense Boys A, want dan speelt de ploeg tegen de teams die net boven haar staan. Zater dag komt TSC (voorlaatste in de rang lijst) op bezoek. Smash ontving thuis Backhands 7 ui Sint-Willebrord. De gasten keerden me een 10-0 nederlaag terug naar huis. Doo deze overwinning is Smash weer in dt race voor het kampioenschap. Ad Verha ge, Christian van 't Hof en Marco Saar loos gaven geen punten weg en ook dt dubbel van Verhage en Van 't Hof wa: voor Smash. Voor vrijdag staat een ont moeting met het sterke Roosendaal 2 o[ het programma. Smash 2 speelde thuis tegen Smash '70 4 koploper in de vijfde klasse B. Het ver schil bedroeg slechts één punt. Maai door een 7-3 overwinning nam de Sint Annalandse ploeg de leiding in het klas sement over. Adri Aamoudse en Rafaë Fructuoso wonnen al hun partijen er Kees van Poortvliet behaalde één zege Aamoudse speelde zijn vijfde wedstrijc in competitieverband en is nog steeds ongeslagen. Smash 4 moest het onderspit delven in de thuiswedstrijd tegen Roosendaal 4. De koploper gaf geen krimp en won met 2-8. Harm Westdorp haalde beide punten bin nen voor Smash. Leonard Ketting en Eduard Goedegebuure bleven puntloos. Tegen Weike 2 ging het beter. Deze ploeg kwam maar met twee spelers opdagen en daarom begon Smash met een 3-0 voorsprong aan de partij. Alle overige wedstrijden gingen eveneens naar de Smashers. Rob en Merijn v.d. Klooster en Harm Wesdorp wonnen elk twee keer en ook het dubbelspel was voor Smash. Zo werd het 10-0. Programma 27 oktober: Roosendaal 2- Smash. 28 oktober: Smash 2-Witac 2, Smash 3- Witac 3, junioren Sios-Smash, kadetten Smash-Wanzl/Belcrum 3, kadetten TCS 3-Smash 2, kadetten Smash 3-Vice Ver sa 5. De thuiswedstrijden beginnen om twee uur in de Wellevaete te Sint-Anna- land. Vele malen kwam ZPR dicht bij het doel van Smerdiek, maar op één doelpunt na, hield de verdediging van de blauw-zwarten de deur dicht. Hier passeert een ZPR-aanvaller een verdediger van Smerdiek. Na een belabberde start van de com petitie lijkt Smerdiek langzaam uit het dal te komen. Zowel in de aan loop naar dit seizoen als gedurende de competitie liep de afdelingsploeg van de ene teleurstelling tegen de andere aan. Succes bleef uit en met ruime nederlagen dreigde de moed bij Smerdiek in de schoenen te zak ken. Een kentering heeft zich echter ingezet en met een 1-1 gelijkspel tegen titelkandidaat Olympia liet Smerdiek voor het eerst van zich spreken. Zaterdag werd de stijgende lijn voortgezet in het bekerduel tegen ZPR, dat bovenaan staat in de tweede klasse. Met een 5-1 overwin ning werd na lange tijd weer de smaak van een overwinning geproefd. "Een belangrijke zege", concludeert trainer Jan Verreijen. "Na nederlagen van 1-6 en 7-2 dreigden de kopjes te gaan hangen, maar de laatste weken is duidelijk progressie zichtbaar.", meent de trai ner. Met een flitsende start legde Smer diek de basis voor het succes. Bin nen twee minuten kwam de thuis ploeg op voorsprong. Niels Hage stuurde Gert Jan van Ham de diepte in, die de eerste doelkans in deze wedstrijd verzilverde. Nog geen vier minuten later kon Smerdiek een tweede treffer bejubelen, toen Emiel Hirdes het net liet bollen. In de der tiende minuut bracht Hage de thuis club op een riante 3-0 voorsprong. Binnen een kwartier leek men de buit veilig te hebben gesteld. ZPR gaf zich echter nog niet gewon nen en vocht zich terug in de wed strijd. De Brabanders voerden de druk op en kwamen na twintig minuten op 3-1In een fase waarin ZPR meer balbezit had, sloeg echter Smerdiek met een uitval toe. Na ongeveer een half uur spelen, was het Emiel Hirdes, die de belangrijke vierde Smerdiekse treffer aanteken de. In de tweede helft kreeg Smerdiek het onnodig lastig. Men liet zich te ver terugzakken, waarbij het initia tief aan de bezoekers werd gegeven. De thuisploeg verzwakte en wist niet meer het spelniveau van de eer ste helft te bereiken. Ondanks het overwicht van ZPR waren er weinig uitgespeelde kan sen. De geringe mogelijkheden die men kreeg, werden door de jeugdige doelman Corné van Haaften om zeep geholpen. Na een half uur stel de Jordy Hage de zege definitief vei lig, door het vijfde doelpunt te sco ren. "De spitsen hadden weinig kansen nodig", stelt Jan Verreijen tevreden vast. "In het begin van de competitie hebben wij Jordy Hage (ziekte) en Gert Jan van Ham (schorsing) node gemist. Hopelijk kan Smerdiek van hun inbreng profiteren; maar de komende weken wachten ons in de competitie lastige tegenstanders", aldus de trainer van Smerdiek. Vosmeer heeft tegen Grenswachters niet voor een verrassing in de beker competitie kunnen zorgen. De kop loper van de eerste klasse won met 4-1. In de beginfase van het duel kreeg met name John Vroegop voor de Tholenaren enkele scoringskan sen, maar zijn vizier stond niet op scherp. Bij Vosmeer ontbraken Bas Quist, Marcel Havermans en Michel van Leeuwen. De Puttenaren namen na een kwar tier de leiding. Bij een aanval werd de bal langs de uitlopende doelman Gerwin Hoek geplaatst. Na een half uur werd het 2-0. Omdat Jonno Hoek binnen het zestien-meterge- bied een tegenstander onderuit trok, ging de bal op de stip. Grenswach ters liet zich dit buitenkansje niet ontnemen. Vlak voor de rust kwam de thuisclub met een uitval zelfs op 3-0. In de tweede helft bood Vosmeer meer tegenstand en liep het ook wat beter. Na twintig minuten resulteer de dat in een doelpunt. Uit een aan val via Richard Voshol scoorde John Vroegop 3-1. Even later had Vosmeer geluk, toen een schot van Grenswachters op de paal belandde. Maar tien minuten voor het einde bepaalde de thuisclub - die in het tweede bedrijf aanmerkelijk minder doelkansen kreeg - de eindstand op 4-1. In die slotfase kwamen bij Vosmeer Piet Potappel en Aike Hommel nog in de ploeg voor Chris Kouwen en Jonno Hoek. De reserves van Noad hadden het zaterdag niet gemakkelijk in de bekerwedstrijd tegen WHS 4. De groen-gelen hadden te kampen met enkele afmeldingen wegens bles sures en een aantal spelers begon niet fit aan de wedstrijd. De strijd ging van meet af aan gelijk op. WHS dwong enkele kansen af, maar benutte die niet. Halverwege de eer ste helft gaf Antoine Quist.een goe de pass aan Bram Filius die in de verre hoek scoorde: 0-1Kort hierop appelleerde WHS twee keer voor een strafschop wegens hands van Leon Hoek. Maar beide keren ging de arbiter hier niet op in. De groen- witten werden sterker en dwongen enkele kansen af, maar keeper Wil- co van Herk belette hen om te sco ren. Later was het toch raak. De Noad-verdediging werd uitgespeeld en WHS kwam langszij via een treffer van Dies de Witte: 1-1. Na de rust kwam bij Noad Gerben van der Velde in het veld voor de geblesseerde Jaco de Jonge. Al snel nam WHS een voorsprong. Dies de Witte scoorde uit een vrije trap van Han Vroegop: 2-1. De geel-groenen schroefden het tempo op en Joop Quist stuurde met een dieptepass Bram Filius weg. Die liep alleen door op de keeper en legde de bal breed naar de meegelopen Reiny Reijngoudt. Deze schoot raak, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Noad raakte nu even de draad kwijt en uit een corner van Nico Hage scoorde Piet Fase met een vallende kopbal 3-1. Een aantal Sint-Philipslanders zat niet goed in zijn vel, maar onder invloed van de wel goed spelende Cennie Reijngoudt en de beste speler Bram Filius kwam Noad terug. De doel man van WHS keepte erg goed, maar tegen de strafschop - wegens hands van Thijs Fase - was hij kans loos. Bram Filius benutte het buiten kansje en bracht Noad terug in de wedstrijd: 3-2. In de 87e minuut werd Reiny Reingoudt in het 16- metergebied onderuit gehaald door Thijs Fase. Er volgde wederom een penalty die weer door Filius werd verzilverd; 3-3. In de laatste minuut moest de WHS-doelman nog in actie komen om een mooie kopbal van Reiny Reijngoudt te keren. Strafschoppen brachten de beslis sing in dit bekerduel. Noad begon met twee missers. De paal en keeper Wilco van Herk zorgden ervoor dat ook WHS twee strafschoppen miste. Na de eerste serie was de stand nog steeds gelijk. Hierna werden de penalty's om en om genomen. Wilco van Herk miste voor de groen-gelen, maar stopte zelf ook de volgende strafschop. Zo bleef het spannend. Cennie Reijngoudt werkte de bal voor Noad in de bovenhoek en omdat Van Herk het volgende WHS-schot stopte, werden de Sint- Philipslanders de winnaars. Noad gaat daarom door naar de volgende ronde. Vosmeer 2 trad zondag op eigen veld aan voor een uitwedstrijd. Deze rare situatie ontstond doordat tegenstander BSC zijn derde elftal eerder wilde terugtrekken uit de competitie. Daarom werd de eerste wedstrijd van het seizoen - tegen Vosmeer - dan ook niet gespeeld. Maar de KNVB bepaalde dat BSC het derde team niet terug mocht trekken en als straf moest de wedstrijd alsnog afgewerkt worden, maar nu op het veld van Vosmeer. Dat hielp echter niet, want Vosmeer leed een 2-3 nederlaag. Vooral voor rust lag het tempo hoog en er waren kansen over en weer. BSC nam na een kwartier de leiding via een afstandsschot. Tien minuten later werd het zelfs 0-2. Maar nog in dezelfde minuut deed Vosmeer wat terug. Op aangeven van Wim Dorst zorgde Ron Vaders voor 1-2. Hierna kregen de oranje-zwarten nog een paar goede kansen via ondermeer Peter Moerland en Wim Dorst. In de tweede helft was er praktisch een eenrichtingsverkeer naar het Roosen- daalse doel, maar Vosmeer benutte de vele kansen niet. Een verkeerd beoor deelde bal van aanvoerder Ardi v.d. Zan de werd Vosmeer noodlottig. BSC profi teerde en scoorde vier minuten voor het einde 1-3. De oranje-zwarten kwamen nog wel terug tot 2-3. Een half wegge werkte bal werd van de rand van het 16- metergebied door Kees Timmermans doorgekopt naar Ron Vaders die vervol gens inkopte. Vosmeer maakte nog wel jacht op de gelijkmaker, maar daarvoor ontbrak de tijd. De wedstrijd Schijf 2-Vosmeer 2 werd - een week eerder - na 33 minuten gestaakt. Dit vanwege een enkelblessure van de scheidsrechter. De stand was op dat moment 1-2 in het voordeel van de oranje-zwarten. Schijf nam na vijf minu ten de leiding, maar Vosmeer kwam tien minuten later langszij via een treffer van Kees Timmermans op aangeven van Leon Havermans: 1-1. Havermans tekende na 25 minuten zelf 1-2 aan. De tuchtcommissie heeft inmiddels bepaald dat de wedstrijd alleen nog zal worden uitgespeeld als deze voor het competitie verloop van belang is. Richard v.d. Velde, Ramon Konings en Karlos Schot uit Poortvliet benutten hun herfstvakantie met vissen aan de Kadijk. In de rimpelloze watergang tegenover het gemaal ligt een flinke laag met bruin schuim. Geen aantrekkelijk decor voor een lekker visje, maar karpers eten die rotzooi juist op, vertellen de drie kenners. En die grote karpers willen ze graag aan de haak slaan. Niet om op te eten, aldus de jonge vissers, want ze smaken vies. Het gaat gewoon om de sport. Zeven leden van de Eendrachtruiters namen deel aan het 12-daagse indoor- concours van Reigershof in Oud-Gastel. Suzanne Reinerman won de derde prijs in de B-dressuur. Op haar pony Nomar behaalde ze 161 punten. Petra Groene- wege reed op Equador eveneens in de B- klasse. Deze combinatie kreeg 157 pun ten van de jury, genoeg voor een winst punt. Magda Smits reed in dezelfde cate gorie op Jorian. Ze kreeg 152 punten. Mariska Vermaas en Puk kregen van de jury 134 punten. Carola van der Slikke reed op haar schimmel Goofy een L- proef. De combinatie kreeg 146 punten. Helma van der Slikke bereed Goofy op het B-parcours springen. Ze tikte twee balken af en dat betekende acht strafpun- ten. In de Ml-dressuur verscheen Chris- tianne Verduit aan de start met Evita. Deze combinatie behaalde 144 punten. Het concours van de Sasruiters in Brui- nisse werd door zes leden van de Een drachtruiters bezocht. Suzanne Reiner man behaalde op Nomar 158 en 159 pun ten in de B-dressuur voor pony's. Dat leverde haar een tweede prijs en twee winstpunten op. Magda Smits verging het nog beter. Op Jorian behaalde ze in de MI -dressuur voor paarden 166 en 164 punten. Daarmee kreeg ze respectieve lijk de tweede en derde prijs èn twee winstpunten. Lieke Bevelander kwam met Ceasar uit in de B-dressuur voor pony's en kreeg 150 punten. Natalie van As reed eveneens op Ceasar. In de Ml- proeven kreeg ze 132 en 136 punten. In de rubriek B-dressuur voor paarden start te John Veniet op Isanca. De jury beoor deelde de proeven met 143 en 146 pun ten. Mariska Vermaas kwam uit in dezelfde ring en behaalde met 153 en 156 punten een winstpunt. Twee paarden van stal Moerland uit Sta venisse deden mee aan het springcon cours in Hoek van Holland. Josje Moer land sprong met E.T. in de klasse B en moest duidelijk weer even in het ritme komen, want E.T. stopte bij de eerste hindernis. Daarna sprong hij foutloos, maar de weigering leverde toch drie strafpunten op. Rob Terborg kwam met Moerlands Jamica uit in de klasse L. De goed springende merrie legde twee par- coursen foutloos af en kreeg daarvoor een blauwe strik. Jaap Moerland deed met zijn paard Jutter mee aan een springconcours in Reigers hof. De combinatie kwam uit in de B- categorie en haalde het klassieke par cours foutloos, maar tikte in het progres sief een balkje uit de lepels. Het was de eerste keer dat de vierjarige Jutter binnen aan een springconcours meedeed. Ouderensport. De Zeeuwse Sport raad gaat een stimuleringsproject ouderensport opzetten. Dit om het sportaanbod voor ouderen te vergro ten. Voorbeeld hiervan is het ken nismakingsproject bowling. Deze cursus van zes bijeenkomsten begint dinsdag 31 oktober om twee uur in bowlingscentrum Goes in Goes. Israëlavonden. De stichting Sjofar houdt op vrijdag 27 en zaterdag 28 oktober twee Israëlavonden in het gebouw van het Leger des Heils aan Ravelijn De Groene Jager te Goes. De avonden, die om half acht begin nen, zullen de wederkomst van Jezus Christus behandelen. Mevr. H. Stranders, woonachtig in Israël, spreekt hierover. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-,12.00 uur Advertentie I.M. Drie leden van vogelvereniging Vogelvreugd zijn op de internatio nale tentoonstelling in Arnemuiden in de prijzen gevallen. J.M. Walhout uit Sint-Annaland werd in hoofd groep 56 kampioen met een bruin- oorparkiet die 91 punten kreeg. W. Zoetemeijer uit Tholen werd kam pioen èn kampioen derby in de hoofdgroep 59 met een blauwkroon- tje die van de keurmeesters 92 pun ten kreeg. Bij de jeugd haalde Alexander de Graaf uit Tholen maar liefst vijf prijzen in de hoofdgroep 40. Met één witte zebravink werd Alexander kampioen met 90 punten. Een getekende grijze zebravink werd met 89 punten kleurkampioen. Een tweede witte zebravink kreeg goud met 89 punten. Daarbij behaal de de Thoolse vogelliefhebber ook nog brons in het klassement over drie vogels n.z.c. en een tweede prijs in het klassement over vijf vogels n.z.c. met 444 punten. Kampioenschappen De Zwaluw Oud- Vossemeer. HOK NIET AANGEWEZEN. Vitesse oud: D. Vaders 1; M. de Graaff 2; P. Hommel 3; F. Hommel 4; J. Vaders 5; mevr. v.d. Mark 6; J.A. Capelle 7; I.K. Berkeij 8; J. Potappel 9; C.A. Hommel 10. Midfond oud: J.A. Capelle 1; D. Vaders 2; J. Potappel 3; I.K. Berkeij 4; D. Havermans 5; C.A. Hommel 6; mevr. v.d. Mark 7; A. Capelle 8; P. Hommel 9; F. Hommel 10. Dagfond: P. Hommel 1; F. Hommel 2; J.A. Capelle 3; A. Lindhout 4; D. Vaders 5; C.A. Hommel 6; J. Potappel 7; A. Capelle 8; D. Havermans 9; mevr. v.d. Mark 10. Overnachtfond: J.A. Capelle 1; C.P. Aarden 2; P. Hommel 3; A. Lindhout 4; C.A. Hommel 5; J. Vaders 6; D. Vaders 7; J. Schetters 8; A.J.J. Henraath 9; A.P. Keijzers 10. Totaal fond: J.A. Capelle 1; P. Hommel 2; A. Lindhout 3; F.Hommel 4; C.A. Hommel 5; D. Vaders 6; J. Potappel 7; A. Capelle 8; D. Havermans 9; C.P. Aar den 10. Jong: J. Vaders 1; P. Hommel 2; D. Havermans 3; D. Vaders 4; A. Capelle 5; C.A. Hommel 6; J. Buitenhuis 7; J. Schetters 8; J.A. Capelle 9; F. Hommel 10. Navluchten: D. Vaders 1; P. Hommel 2; D. Havermans 3; J.A. Capelle 4; J. Potappel 5; J. Buitenhuis 6; J. Vaders 7; A. Capelle 8; F. Hommel 9; C.A. Hom mel 10. Generaal: J.A. Capelle 1; P. Hommel 2; D. Vaders 3; F. Hommel 4; J. Potappel 5; C.A. Hommel 6; mevr. v.d. Mark 7; I.K. Berkeij 8; A. Capelle 9; D. Havermans 10. Generaal oud en jong: P. Hommel 1; D. Vaders 2; J.A. Capelle 3; D. Havermans 4; J. Vaders 5; A. Capelle 6; C.A. Hom mel 7; F. Hommel 8; J. Potappel 9; I.K. Berkeij 10. Keizer: P. Hommel 1; D. Vaders 2; J.A. Capelle 3; D. Havermans 4; J. Vaders 5; A. Capelle 6; C.A. Hommel 7; J. Potap pel 8; F. Hommel 9; I.K. Berkeij 10. AANGEWEZEN. Vitesse: M. de Graaff 1; D. Vaders 2; C.A. Hommel 3; P. Hom mel 4; J.A. Capelle 5; J. Potappel 6; J. Schetters 7; mevr. v.d. Mark 8; I.K. Ber keij 9; J. Vaders 10. Midfond: C.A. Hommel 1; J. Potappel 2; I.K. Berkeij 3; mevr. v.d. Mark 4; A. Capelle 5; J.A. Capelle 6; D. Havermans 7; P. Hommel 8; J. Buitenhuis 9; M. de Graaff 10. Dagfond: J. Potappel 1; D. Vaders 2; A. Lindhout 3; C.A. Hommel 4; J.A. Capel le 5; A. Capelle 6; F. Hommel 7; P. Hommel 8; mevr. v.d. Mark 9; J. Vaders 10. Overnachtfond: C.P. Aarden 1; J.A. Capelle 2; A. Lindhout 3; P. Hommel 4; C.A. Hommel 5; J. Vaders 6; D. Vaders 7; J. Schetters 8; A.J.J. Henraath 9; A.P. Keijzers 10. Totaal fond: J.A. Capelle 1; A. Lind hout 2; J. Potappel 3; D. Vaders 4; C.A. Hommel 5; P. Hommel 6; C.P. Aarden 7; A. Capelle 8; F. Hommel 9; J. Vaders 10. Jong: D. Havermans 1; J. Vaders 2; A. Capelle 3; C.A. Hommel 4; D. Vaders 5; D. Istha 6; J. Potappel 7; P. Hommel 8; J. Buitenhuis 9; F. Hommel 10. Navluchten: D. Vaders 1; P. Hommel 2; D. Havermans 3; J. Buitenhuis 4; J. Potappel 5; Ramon Hendrikse 6; J.A. Capelle 7; M. de Graaff 8; A. Capelle 9; C.A. Hommel 10. Generaal: C.A. Hommel 1; J.A. Capelle 2; J. Potappel 3; D. Vaders 4; P. Hommel 5; M. de Graaff 6; A. Capelle 7; mevr. v.d. Mark 8; I.K. Berkeij 9; F. Hommel 10. Generaal oud en jong: C.A. Hommel 1; J. Potappel 2; D. Vaders 3; J.A. Capelle 4; P. Hommel 5; A. Capelle 6; J. Vaders 7; D. Havermans 8; M. de Graaff 9; F. Hommei 10. Keizer: D. Vaders 1; C.A. Hommel 2; J. Potappel 3; P. Hommel 4; J.A. Capelle 5; A. Capelle 6; D. Havermans 7; M. de Graaff 8; F. Hommel 9; J. Vaders 10. DUIF. Vitesse oud: M. de Graaff 1, 2, 13; D. Vaders 3, 5, 6, 10, 16, 24; C.A. Hommel 4; J. Potappel 7, 8, 18; J.A. Capelle 9, 21; I.K. Berkeij II, 20; J. Schetters 12; J. Vaders 14, 17; C.P. Aar den 15; F. Hommel 19, 23; P. Hommel 22; mevr. v.d. Mark 25. Midfond oud: J.A. Capelle 1,6, 13, 22; I.K. Berkeij 2, 10, 16, 17, 25; J. Potappel 3, 7, 15, 19; D. Havermans 4, 14; D. Vaders 5, 9; C.A. Hommel 8, 11; M. de Graaff 12; P. Hommel 18, 24; A. Capel le 20, 23; F. Hommel 21 Generaal oud: M. de Graaff 1, 20; D. Vaders 2, 4, 13, 15, 22; C.A. Hommel 3, 19; J.A. Capelle 5,6, 11, 23,25; J. Potap pel 7, 9, 17; D. Havermans 8; C.P. Aar den 10; I.K. Berkeij 12, 16, 18, 24; P. Hommel 14; F. Hommel 21. Jong: J. Vaders 1, 6, 7, 8, 12, 15; D. Havermans 2, 3, 5; P. Hommel 4, 10, 11, 14, 18, 20, 24, 25; D. Vaders 9, 21, 23; A. Capelle 13, 17, 19; C.A. Hommel 16; M. de Graaff 22. Navluchten: D. Vaders 1, 3, 4, 7, 8, 12, 14, 18, 20, 23; P. Hommel 2, 6, 16, 17, 22; D. Havermans 5, 1119,2124,25; J. Potappel 9; J.A. Capelle 10; C.A. Hom mel 13; F. Hommel 15. Dagfond oud: A. Lindhout 1, 23, 24; F. Hommel 2, 6, 11, 13, 19; P. Hommei 3, 5, 20, 25; D. Vaders 4, 8; J.A. Capelle 7, 17, 18, 21; J. Potappel 9, 10; D. Haver mans 12; A. Capelle 14; C.A. Hommel 15, 16; mevr. v.d. Mark 22. Overnachtfond: J.A. Capelle 1, 3, 6, 8; C.P. Aarden 2, 4; C.A. Hommel 5; A. Lindhout 7; P. Hommel 9, 10.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 15