Smerdiek 2 pakt de draad weer op Antwerpse duikclub eindigt seizoen met zwemvliezentocht Veel teams, iets minder publiek bij jeugdmarathon in De Spetter Benauwde eerste winst Vosmeer Top tekent zich af in competitie M.S. Harpoen begeleidt deelnemers naar Gorishoek Vroege vogels al twintig jaar als eerste in zwembad Onderschatting kost reserves SPS de kop Den Engelsman twee keer le in Oudenbosch Donderdag 5 oktober 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT ■>f 21 WC lastig voor Noad 2 Smerdiek 2 herstelt zich Keeper houdt Thol.Boys 3 van winst Afdelingsvoetbal Gelijke strijd De club bestaat 36 jaar. Vanaf de oprichting komen de leden al duiken in de Oosterschelde. Ze duiken bij Tuttel- hoek, Gorishoek en Stavenisse maar ook in de buurt van Zierikzee. Als afsluiting van het duikseizoen hield het centrum ter verspreiding van de duiksport (c.v.d.) uit Antwerpen zondag een zwemtocht van Strijenham naar Gorishoek. Vier sterren Iets minder publiek Tafeltennis In pyjama Stavenisse in eigen huis afgetroefd Het was een zwaar bevochten zege (0-1), maar tegen Lepelstraatse Boys is Vosmeer erin geslaagd voor het eerst deze competitie drie punten te pakken. De andere tweedeklasser, Stavenisse-, kreeg op eigen veld een pak slaag van Waarde: 1-5. Vosmeer wint onvriendelijk duel Afdelingsvoetbal Bezorgd Prachtig gezicht Stavenisse loopt achter feiten aan In de tweede klasse reserve herstelde Smerdiek 2 zich goed van de 8-0 nederlaag tegen Noad. De blauw-zwarten wonnen met 3-0 van BVC, terwijl de Sint-Philipslanders met dezelfde cijfers WC de baas bleven. Tholense Boys 3 speelde 1-1 tegen ZPR2. Na een serie klinkende zeges moest het reserveteam van Noad '67 in Halsteren tegen WC 2 echt strijden voor de overwinning. De Sint-Phi- lipslanders kwamen in de vijfde minuut al op voorsprong. Cenny Reijngoudt maakte het een verdedi ger van Halsteren lastig, waardoor deze een fout maakte bij het uitver dedigen en Bram Filius kon profite ren. Nog voor rust kwam Noad op 0- 2 door Jaco de Jonge, die een voor zet van zijn broer Hans in de krui sing kopte. In de tweede helft liet WC '68 zien dat het tot de betere tegenstanders behoort in deze klasse. De Braban ders drongen aan op de aansluitings treffer, maar met enkele knappe red ding hield keeper Wilco van Herk zijn doel schoon. Noad zorgde voor al via de linkerkant voor gevaar, waar Sjaak Koolaard zijn tegenstan der op snelheid de baas was. Hij haalde met zijn acties verschillende keren de achterlijn. Uit zo'n actie scoorde Jaco de Jonge zijn tweede doelpunt in deze wedstrijd, waarmee hij de eindstand op 0-3 bepaalde. De reserves van Smerdiek herstel den zich goed van de forse 8-0 nederlaag tegen Noad. BVC 3 moest het bezuren en de blauw-zwarten wonnen op eigen veld met 3-0. Des ondanks moest Smerdiek zes man missen wegens allerlei omstandig heden. Maar dankzij Wim Vroegop en Jos Leemreijze die van het derde team overkwamen, kon men toch een elftal op het veld krijgen. Al snel kregen de blauw-zwarten een flink aantal kansen om de score te openen via Wim Vroegop en Izak Hage, maar deze werden niet benut. BVC kon de verdediging niet passeren en kreeg nauwelijks kansen. De rust stand bleef dan ook 0-0. Robby van der Jagt kwam in het veld voor de 15-jarige Cedar die aanvankelijk samen met de 40-jari- ge Wim Vroegop in de spits speelde. Smerdiek werd steeds sterker en dat leverde de openingstreffer op. Op aangeven van Wim Vroegop scoor de Gertjan van Vossen 1-0. De blauw-zwarten kregen meer en meer kansen. Een lob van Ap Poot belandde op de lat, maar Vroegop kon de terugspringende bal alsnog in het doel werken: 2-0. Ook het der de doelpunt kwam van Vroegop na een individuele actie. 3-0 was ook de eindstand. Het spannende duel tussen Tholense Boys 3 en ZPR 2 eindigde onbeslist. In de eerste helft hadden de geel zwarten een licht veldoverwicht. Ze openden de score via een penalty in de dertigste minuut. Vincent van Westen soleerde naar het vijandelij ke doel en werd in het 16-meterge- bied neergelegd. Johan van Stee benutte de strafschop: 1-0. Tien minuten later kwam ZPR weer langszij. In een rommelige situatie voor het doel van Tholense Boys, kon een aanvaller van ZPR intikken: 1-1. Na de rust was Tholense Boys veel sterker en creëerde een flink aantal kansen om de volle winst te behalen. Maar de keeper van ZPR hield met kunst- en vliegwerk zijn doel schoon. In de Meulvlietcompetitie begint zich langzamerhand de afstand tussen de top en de onderste laag van de poules af te tekenen. Na drie wedstrijddagen gaat The Limit ongeslagen aan de leiding in poule A met 9 punten. In de B-poule leidt Sporting Maroc - dankzij de forse 4-13 winst op Calellas - met zes punten en een doelsaldo van 20. Uitslagen in de A-pou le: Hof van Holland-Noordpoort 3-4, Pinocchio-1'Esperance 3-5, Stalland- Smits Boys 3-5, The Limit-Kaai 4-3. Uitslagen poule B: Calellas-Sporting Maroc 4-13, Standaard Tholen-Kaai Boys 3-6, Dalem-De Kroon 1-5. In de bedrijvencompetitie werden maan dag twee bekerwedstrijden gespeeld. De Duveltjes verloren daarbij nipt van De Dorpsherberg dat doorgaat naar de vol gende ronde. Een spannende strijd ont spon zich tussen Budelpack en Le Cha teau. Beide ploegen dede niet voor elkaar onder en bij rust was de stand I -1In de tweede helft werd het na vijf minuten I - 2 voor Le Chateau, maar na tien minuten kwam Budelpack weer langszij: 2-2. Toen barstte Budelpack pas goed los en uiteindelijk verloor Le Chateau met 6-3. Dinsdagavond werd er maar één compe titiewedstrijd gespeeld. In de A-poule stonden Café Stavenisse en Bouman Pot ter tegenover elkaar. Bouman Potter had maar één wisselspeler, maar gaf toch goed weerstand. Bij rust stond Stavenis se achter met 0-2. Na rust werd die afstand nog groter tot aan 0-4. Vijf minu ten voor het einde kwam Stavenisse nog terug tot 2-4, maar Bouman Potter bepaalde met een laatste treffer de eind stand op 2-5. Op de basaltstenen glooiing wachten duikers op de laatste deelnemers van de zwemtocht. Ongeveer hetzelfde traject van de Oosterschelde zwemtocht maar dan in tegenovergestelde richting. En met afgaand tij. Achtentwintig dui kers gingen rond tien over tien te water. In hun duikpakken, zonder zuurstofflessen maar met zwemvlie zen. Voor wat de Vlamingen een palmetocht noemen (palme is het Frans voor zwemvlies). De deelnemers zwommen in kop pels, aan elkaar verbonden met een touw of 'buddyline' en met snorkel zodat ze onderweg toch nog wat onder water konden kijken. Een van hen droeg een kompas. Twee rub berboten en de m.s. Harpoen van C. Geluk uit Sint-Maartensdijk bege leidden de duikers. Eén deelnemer gaf ongeveer honderd meter voor de finish op. Het c.v.d. is volgens bestuurslid en instructeur J. Hooy- berghs de oudste duikvereniging in 'Nederlandstalig België'. "Kinderen van de kinderen van het eerste uur doen nu al weer mee in de leiding van de club." Het aantal leden bedraagt op dit ogenblik ongeveer 300. De palmetocht is geen jaarlijks eve nement. "We hebben deze tocht wel vaker gezwommen, maar dat is al weer jaren geleden. Nu zit er weer nieuw bloed in de club, die leden wilden dit graag." Het kompas is ook bij het schijnbaar onschuldige zwemmen hard nodig. Hooyberghs: "We hebben het bij deze tocht een keer meegemaakt dat er heel snel mist op kwam zetten en dat je je alleen maar op het kompas kon oriënteren." Volgens collega instructeur, be stuurslid en beheerder materiaal R. Smans is de flora en fauna van de zeearm 'fantastisch'. "Er is hier meer te zien dan in de Middellandse Zee. Waar je hier ook duikt, overal is er wat te zien. Ga je verder naar het zuiden van Europa dan moet je echt gaan zoeken. Het is niet voor niets dat de Oosterschelde is opengehou den. Dit water is met recht en rede de kraamkamer van de Noordzee." De vereniging was betrokken bij het overzetten van kreeften uit het Zoommeer naar de Oosterschelde na het gereed komen van de Oester- dam. Een vaste kern van de club bivak keert op camping De Hoeve aan de Havenweg. Tussen half maart en oktober zijn de duikers er bijna elk weekeinde te vinden. Jaarlijks mel den zich zo'n zestig nieuwe leden aan die willen leren duiken. Volgens Hooyberghs gaat iets minder dan de helft met de liefhebberij door. "Er valt altijd een deel af. Duiken is ook geen competitie." Vanaf de camping is Tuttelhoek een geliefde stek omdat het vlakbij is. Bij de voormalige stortplaats is het al gauw dertig meter diep, bij Goris hoek veertig meter. Maar de leden huren ook vaak De Harpoen om naar Stavenisse te varen. Ook daar is het veertig meter diep en beter geschikt om te oefenen voor het vier sterren brevet omdat er minder scheepvaart is dan aan de Westnol bij Gorishoek. Dat de duikers met de nek worden aangekeken omdat ze fuiken zouden leeghalen en vistuig vernielen, be treurt Smans. "Natuurlijk, bij elk koren zit kaf. Maar fuiken kapot snijden onder water, nee. Dat is niet te doen." Dat de kwestie gevoelig ligt is op te maken uit de reactie van een van de deelnemers die nadrukkelijk vraagt goed op te schrijven waar de duikers te water zijn gegaan. "Bij de schoorsteen van het gemaal, hè. Anders denkt men weer dat we in het vistuig hebben gezeten. Zo is dat niet." Dertien ploegen streden zaterdagmiddag om de eer in de jaarlijkse jeugdmarathon van zwembad De Spetter in Tholen. Met overkappin gen aan de kant werden het publiek, supporters, begeleiders en wach tende deelnemers tegen eventuele regen beschermd, maar het bleef droog. Vrijdagmorgen was er ook al bedrijvigheid in het zwembad. De trimzwemgroep Vroege Vogels sloot het seizoen af. Vanwege twintig jaar trimzwemmen in De Spetter kwam burgemeester H.A. van der Munnik poolshoogte nemen. Badmeester J. Jansen is tevreden over de deelname aan de marathon. "We hebben dertien ploegen met zo'n 150 deelnemers en dan moet je weten dat er nog een aantal hebben afgebeld", zegt hij. "Aanvankelijk wilden we de wedstrijdzwemmers aantrekken, maar er was een regio nale wedstrijd van de KNVB, dus veel ploegen belden af. Daar hebben we de scholen gevraagd om teams te vormen. Die hebben het al wel druk, maar als buitenschoolse activiteit door ouders georganiseerd, ging het goed. Het was echt gezellig. We hebben ons best gedaan om er iets moois van te maken." En dat is te zien ook. Wat opvalt als men het zwembadter rein betreedt, zijn de drie grote ten ten, de overkappingen bij het zwem bad en de muziektent. De Snotdolf en Scouting zijn aanwezig met eigen tenten. Er is nog een tent opgesteld. Die kreeg het zwembad van eige naar H. Zwikker van camping De Pluimpot te Scherpenisse. Het betreft een oude 'evangelisatietent'. Badmeester Jansen besloot het ding aan scouting Heenetrecht te geven op voorwaarde dat die de tent op zou zetten bij evenementen van De Spet ter. "Als ik wegga als badmeester, dan mogen ze hem definitief heb ben", zegt Jansen. Voor de muzikale noot tijdens de jeugdmarathon zorgt het accordeon ensemble van Jannie Zwaan uit •Tholen. 's Avonds treden De Klien- kers (de blaaskapel van muziekver eniging Concordia uit Tholen) op. Ook voor de inwendige mens wordt gezorgd. De dames Krijger organi seren het bakken van pannekoeken. Gedurende de dag bakken ze er zo'n 900. En er zijn nog meer hapjes en drankjes te krijgen op het zwembad terrein. Het publiek staat opgesteld aan de rand van het zwembad. "Er was wat minder bezoek dan vorig jaar, dat komt denk ik toch doordat er minder wedstrijdploegen waren", zegt Jan sen. "Maar ik ben toch heel tevre den. Het zag ernaaruit dat we de zaak af moesten blazen vanwege het weer, maar het is de hele tijd droog geweest. En de sfeer was prima." 's Avonds wordt er, om die sfeer te verhogen, ook nog een kampvuur aangelegd. De zwemmers doen mee in twee poules: één voor de jongeren en één voor de wat ouderen. Van groep 1 (oudsten) is de uitslag: 1 Renault- team 17.800 meter; 2 B.G.-team 15.500 m; 3 De Snotdolf 15.400 m; 4 De Hamlappen 14.850 m; 5 De Spetters 14.650 m; 6 Heenetrecht 2 13.100 m. Groep 2: 1 Interseafish-team 16.100 m; 2 De Behangers 15.200 m; 3 Sleeping Ladies 14.900 m; 4 De Positiefjes 13.450 m; 5 De Gloei lampen 13.050 m; 6 De Dolfijnen 12.900 m; 7 Heenetrecht 1 12.050 m. Zoals de namen al doen vermoe den hadden de meeste teams een sponsor opgezocht. De prijzen wor den uitgereikt door Marjanne v.d. Velde. De Spetter heeft ook een tafeltennis toernooi gehouden. Beheerder Kad- da Eljilali van het winkeltje op het zwembadterrein, stelde de bekers beschikbaar. Hij reikt de prijzen dan ook uit aan de winnaars. Er waren 22 deelnemers in twee categorieën. Bij de jeugd van negen tot en met elf jaar is de uitslag: 1 Hicham Ben Hammou; 2 Chris Jansen; 3 Ibrahim Eljilali. Bij de deelnemers van twaalf tot en met veertien is de uit slag: 1 Maurits Boer; 2 Femke Moerland; 3 Nicolette Elshof. Jansen is erg trots op de evenemen ten die er in het zwembad worden georganiseerd. Voor hem blijft het niet bij het baantjes zwemmen, maar de Thoolse badmeester wil op zijn tijd ook wat ander vermaak. "Wat ik vooral erg goed vind, is dat er zoveel vrijwilligers aan mee doen. Er moet zoveel geregeld worden en het mooi dat er een hoop mensen belangeloos aan mee willen werken. Ook het badpersoneel heeft hier allemaal vrije tijd voor opgeofferd, dus het kost de gemeente in ieder geval niets", meent Jansen die vrijdag voor het laatst dit seizoen het diplo- mazwemmen afnam voor de diplo ma's A tot en met zwemvaardigheid 3. Je zou op een vrijdagmorgen om acht uur nog geen bedrijvigheid ver wachten in een zwembad, maar dat is een misrekening. Al twintig jaar lang ligt er iedere morgen een groep 'vroege vogels' in het water van De Spetter. Het zijn hoofdzakelijk f—,I Vfll^V VVI I1V/1JV1VI VJ 1 1 IV ivi V'V'l WV 1111 Jl r "Mill LiVliVll VII UUI JV JV ^VVII VVHl^VllllVi UUI II1VII In de jaren vijftig bevochten Vosmeer en Lepelstraatse Boys elkaar gedurende enkele seizoenen om de titel in de laagste klasse. Zon dag stonden beide teams voor het eerst sinds die tijd weer tegenover elkaar, waarbij voor de Tholenaren de eerste seizoenwinst de inzet was. Dat lukte uiteindelijk, maar het ging niet van een leien dakje. In het begin van de eerste helft was Lepelstraat veelvuldig op de Vosmeer-helft te vinden. De bezoe kers konden daar weinig tegenover stellen. Maar ook de Brabanders maakten het doelman Gerwin Hoek slechts één keer moeilijk. Na een half uur leverde een uitval de enige treffer van de wedstrijd op. John Vroegop rukte op naar het doel en legde de bal opzij waar Michel van Leeuwen het leer maar voor het intikken had. Trainer Withagen pleegde daarna enkele omzettingen, waardoor Jonno Hoek weer op de laatste-manpositie kwam. Dat kwam het spel ten goede. Tien minuten voor de rust kopte Marcel Haver- mans de bal uit een hoekschop van Arno Deurloo voorlangs het doel. Maar even later ontsnapten de Tho lenaren aan de gelijkmaker; na knoeiwerk in de verdediging schoot een Lepelstrater de bal net naast. De tweede helft werd het onvriende lijker in het veld. De Lepelstraters schuwden harde overtredingen niet en ook Vosmeer ging enkele keren in de fout. De scheidsrechter trad hiertegen onvoldoende op. Zowel in het veld als langs de lijn gaven de Lepelstraters er bovendien met diverse opmerkingen blijk van, dat ze niet gewend zijn om tegenstan ders van buiten de provincie Noord- Brabant te treffen. Terwijl ze nota- bene zelf de Poortvlietenaar Erik Poot in de gelederen hebben. Na de thee was bij Vosmeer Johan de Koning in het veld gekomen voor Chris Kouwen. Ondanks de voor sprong lieten de bezoekers zich door de thuisclub regelmatig op de eigen helft opsluiten. Bijna scoorde die uit een hoekschop, maar Bas Quist weerde de bal met het lichaam af. Na een half uur viel Dré Havermans geblesseerd uit. Joost Hommel kwam in de ploeg. Hij werd even later lelijk onderuit geschopt, maar de arbiter hield de gele kaart op zak. Die kwam er wél uit, om bij een veel lichtere overtreding zowel Vosse- meerder Jonno Hoek als diens Nauwkeurig wordt het aantal banen bijgehouden door de groep van scouting Heenetrecht. Beide teams van de scouts eindigden echter op de laatste plaats. Daarvoor kregen ze als troostprijs een grote bolus van zo'n 40 centimeter doorsnee. dames, maar ook enkele heren gaan vroeg uit de veren om hun baantjes te trekken. Met een temperatuur van 23 graden is het water behaaglijk. Beter dan aan de kant, want in de buitenlucht is het zo'n 14 graden. De groep dauwzwemmers verschijnt in pyjama uit de kleedhokken. Even een praatje met de burgemeester en dan met de nachtkleding nog over het badpak het water in. Badmeester Jansen geniet hier zichtbaar van. Bij elk onderdeel dat de groep afwerkt, geeft hij wat commentaar. Zo wordt er al watertrappelend wat gymnas tiek gedaan. Linkerbeen omhoog, rechterbeen omhoog, draaien en zwaaien. Maar daar blijft het niet bij. Het mooiste onderdeel vindt Jansen het moment waarop de groep op de rand van het zwembad gaat staan en zich na wat strekbewegin gen achterover in het water laat val len. Wie mocht menen dat deze zwem mers - die variëren van middelbare tot hoge leeftijd - weinig toeren meer uit zullen halen, vergissen zich. Ook de duikplank wordt door allen fanatiek gebruikt. De oudste deelnemer, de 83-jarige A.J. le Noble uit Oud-Vossemeer, is van daag niet aanwezig. Maar mevr. J. Rossen uit Tholen vormt met haar 79 jaar een goede tweede. Zij zwemt al sinds het begin met de trimgroep mee en daarnaast doet ze al twintig jaar mee aan de zwemvierdaagse. "Ik heb altijd al erg graag gezwom men. Mijn vader en mijn opa waren ook goede zwemmers, net als ons hele gezin eigenlijk", vertelt de Thoolse. "Vroeger zwommen we bij hoog water in de Eendracht, maar dat was soms toch wel erg koud. In het zwembad is het water lekker van temperatuur." Mevr. Rossen heeft veel plezier in het ochtendlijk zwemuurtje. "We hebben altijd pret. Er valt nooit een onvertogen woord. Alleen krijg ik wel eens een waar- schuwing van badjuffrouw Willy. Ze nogal bezorgd om ons. Ik mag van haar niet de rugcrawl doen, want dan gaat mijn gezicht een beet je onder water. Maar daar geef ik niets om. Ik ben daar wel aan gewend, dus doe ik het stiekum toch wel eens", zegt de 79-jarige. "Ik hoop dat ik volgend jaar 80 mag worden. En dan zal ik, mits ik gezond ben, toch blijven zwem men." Behalve mevr. Rossen en Le Noble zijn er nog een aantal dames die al twintig jaar aan het trimzwemmen of de zwemvierdaagse meedoen. Het zijn: mevr. P. Schot, mevr. M. Quist-Geilings, mevr. J.J. Heu- sevelt, mevr. T. Soomers en mevr. M. Dijkslag. Zij worden allemaal door burgemeester Van der Munnik in de bloemetjes gezet. Daarbij krij gen ze ook nog een standaardje als herinnering. Van der Munnik houdt op verzoek van de dames geen lange toespraak. 'Toen badmeester Jansen me vroeg of ik hier vanmorgen wil de zijn, heb daar meteen ja op gezegd. Het is leuk dat de badmees ter altijd weer iets origineels weet te verzinnen. 'Als we het nu eens zus en zo aanpakken', zegt hij dan. Dit is geen groot kampioenschap, maar gewoon een groep mensen die met elkaar zwemt", zegt de burgervader. "Er groeit een band. De één zwemt baantjes, de ander duikt en weer iemand anders doet oefeningen. Het is allemaal heel ontspannen. Er wordt vrolijk gekletst en mevr. Ros sen vertelde dat er nooit ruzie is. Dat is toch wel bijzonder. Het is een prachtig gezicht u zo met elkaar bezig te zien. Ik wilde dat iedereen dat deed." Hierop werd er uit de groep gereageerd met: "Daar zou een overdekt zwembad wel goed voor zijn". "U bent de derde al die over dit onderwerp begint", lacht Van der Munnik. Badmeester Jan sen, voorvechter van een overdekt zwembad, haalt zijn schouders op. "Ik heb echt niet gezegd dat ze daar over moesten beginnen hoor", ver ontschuldigd hij zich. De badmeester krijgt, zoals aan het einde van elk seizoen, een mok van de trimzwemmers. "Ik heb er al twintig", zegt hij trots. Zoals het hoort krijgt de burgemeester ook een bloemetje mee. De groep geniet nog even van een kopje koffie met appeltaart alvorens iedereen weer naar huis gaat. Wat achterblijft is het bord dat aan de badpost is bevestigd: Alle wensen, alle goeds. Tot ziens in 1996 in De Spetter. Jongerenbijeenkomst. Volksabdij Onze Lieve Vrouw ter Duinen in Ossendrecht organiseert op 27 en 28 oktober een jongerenweekend. Het thema is 'Keuzes' over ondermeer toekomst, overtuiging en tradities. Jongeren tussen de 16 en 25 jaar kunnen zich tot 16 oktober opgeven bij de volksabdij. Lepelstraatse opponent te bestraf fen. De laatste tien minuten kreeg Vosmeer het zwaar te verduren, want de thuisclub bleef zoeken naar de gelijkmaker. Zo ging een schot maar net voorlangs het doel. In de laatste vijf minuten had Vosmeer de beste kansen om de score te vergro ten. John Vroegop draafde met een solo het hele veld over, maar wist in het zestien-metergebied niet zijn meegekomen teamgenoot te berei ken. In de laatste minuut opnieuw een uitval. Alleen voor een leeg doel raakte Van Leeuwen de bal echter verkeerd, zodat die naast ging. De 0-1 betekent de eerste competi tieoverwinning voor Vosmeer in vijf maanden. Oudemolen 5 10 12- 7 Schijf 4 9 11- 9 Devo 5 9 11 - 9 Achtmaal 4 8 10- 7 WVV'67 5 8 9-7 SVC 5 7 7- 11 TPO 5 6 7-8 Lepelstr. Boys 5 5 9-9 Vosmeer 5 5 9- 10 PCP 5 5 14- 17 Kruisland 5 4 7- 13 RSV 5 3 7-8 Tegen een veel feller spelend Waar de gaf Stavenisse het zaterdag in de eerste helft weg. Na drie kwartier keken de Tholenaren tegen een 0-2 achterstand aan. In de tweede helft werd er feller gespeeld, maar Stave nisse liep achter de feiten aan en verloor uiteindelijk met 1-5. Toen Martin Potappel een kwartier voor het einde een duel fel inging, moest hij met een rode kaart voortijdig naar de kant. De arbiter zwaaide in dit duel ook veelvuldig met het geel. Het eerste kwartier van de wedstrijd was Stavenisse veel in balbezit, maar kon nauwelijks gevaarlijk worden. Daarna toonde de ploeg weinig inzet en leed veel balverlies. Door slecht ingrijpen van de verde diging kon Waarde twee keer sco ren. De Zuid-Bevelanders speelden met volle inzet, wat volgens leider Bert van der Jagt toch het typerende verschil is tussen het voetbal in de Zeeuwse en de Brabantse afdeling. Na' de rust begon Stavenisse feller. Martin Pötappel kreeg twee goede kansen, maar scoorde niet. Met een lob vanaf de zijkant verschalkte Wim Klippel na een kwartier de doelman. Stavenisse putte moed uit die 1-2 stand en zocht de aanval. Maar bij een uitval kwam Waarde op 1-3. De thuisclub pakte het daar na redelijk op en William Smits had pech met een schot op de paal. Sta venisse ging alles of niets spelen, maar met uitvallen voerde Waarde de score op tot 1-5. Nieuwland 3-9 Apollo 5-6 Stavenisse 5-7 H'kerk 2-4 ZSC 3-6 Wissenkerke 4-4 Waarde 3-6 Borssele 4-3 SVD 5 - 6 Cadzand 4 - 1 Behalve de lijfelijke tegenstander BVC 2, hadden de reserves van SPS te lijden onder nog een opponent en dat was de onderschatting. SPS dacht 'een makkie' te hebben aan BVC dat nog maar één punt uit drie wedstrijden had, terwijl men bij de combinatie Poortvliet/Scherpenisse het idee had dat het lekker liep. Het ging in het duel ook goed tot na de achtste minuut. Toen lobde Peter Noordijke de bal over de keeper in het doel nadat Jan Elenbaas de defensie passeerde met een stiftbal- letje. SPS stond op voorsprong: 1-0. Nu dacht SPS helemaal dat het van een leien dakje zou gaan. Niets bleek echter minder waar. BVC nam het initiatief over en SPS kwam er niet meer aan te pas. Al na vijftien minuten werd de gelijkmaker ge scoord. Een schot werd door keeper Niels Lisseveld niet goed verwerkt, waarna een BVC'er 1-1 aan tekende. Het werd zelfs nog 2-1 voor rust. Tijdens de thee kregen de spelers van SPS een donderspeech en in het begin van de tweede helft wakkerde dat het vuur weer even aan. De rood- witten kwamen na een knap geno men vrije trap van Jan Elenbaas terug tot 2-2. Maar de opleving duurde niet lang. BVC hervond zichzelf na de gelijkmaker en liep in vrij korte tijd uit naar een 4-2 over winning. Heidi den Engelsman heeft met haar zwemvereniging De Krabben uit Bergen op Zoom meegedaan aan de tweede competitiewedstrijd in Oudenbosch. De Thoolse zwemster werd twee keer eerste bij de dames. De 100 meter rugcrawl leg de ze af in 1.22.8 minuut en de 200 meter vrije slag in 2.32.2 minuten. 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 21