al» Provincie Zeeland Kinderboekenweek wordt beestenbende De bruiloft van een bromvlieg Speeltuinvereniging Een dagje Wenen duurt twintig uren c Schonere akkerbouw en veeteelt COMMISSIES Stijgbeugel Dierenarts beantwoordt vragen Donderdag 28 september 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Vrijdag 6 oktober, vergaderen Provinciale Staten van Zeeland. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune en de vergadering of een deel er van bijwonen. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en vindt plaats in de statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg De kinderboekenweek gaat dit jaar over het thema 'bees tenbende' ofwel over dieren. Ook de Thoolse openbare bibliotheken zullen hieraan ruim aandacht besteden. Met name huisdieren staan centraal. Het begint allemaal heel toepasselijk: op werelddierendag. Wedstrijden Tekort Pak even uw zakboekje Voor Rode Kruisvrijwilliger B. Stolk Een dagje Wenen. Rode Kruisvrijwilliger B. Stolk uit Sint-Maartensdijk was er twintig uren mee zoet maar had het er graag voor over. Samen met 25 andere vrijwilligers begeleidde hij donderdag vijftig gehandicapten die met een airbus van Martin Air naar de Oostenrijkse hoofdstad vlogen. Bruiloft van een bromvlieg Wilhelminafonds Beatrixfonds ill Nieuws In 1992 begonnen 17 akker bouwers op zeventig hectare grond in het grondwaterbe schermingsgebied Sint Jan steen met een experiment om produkten te verbouwen met minder mest en bestrijdings middelen. Inmiddels is het 'project toekomstgerichte landbouw' uitgegroeid tot 20 deelnemers met 220 hectare in Sint Jansteen en 20 deelne mers met 490 hectare in Zuid- dorpe. Dit jaar begonnen ook twee groepen veehouders, 23 bo ven de Westerschelde en 28 eronder, te experimenteren met een milieuvriendelijker werkwijze. De provincie steunt het project in Sint Jansteen om het drinkwater te beschermen tegen verontreini ging en om boeren te helpen schoner te produceren. Boeren hebben namelijk te maken met steeds strenger wordende regels uit het Meerjarenplan gewasbe scherming en de Derde fase mest en ammoniakbeleid. Iedere winter stelt de boer met behulp van een deskundige van de Dienst Landbouwvoorlichting voor elk perceel een plan van aanpak op. De hoeveelheid (kunst)mest wordt afgestemd op de hoeveel heid mineralen die al in de grond zit. Bij het gebruik van bestrij dingsmiddelen kiezen de boere. voor middelen die minder schade lijk zijn voor het milieu. Bovendien wordt bij elke spuitbeurt steeds maar een kleine hoeveelheid ge sproeid, volgens het zogeheten la ge doseringssysteem. Zuinigheid betekent ook: zorgen dat er geen bestrijdingsmiddelen in de sloot komen door speciale kantdoppen te plaatsen en regelmatige keu ring van de spuitmachine om nauwkeurig te kunnen blijven spui ten. De boeren brengen de resten die in de tank achterblijven naar een speciale spoelplaats, waar de bestrijdingsresten in een grote voorraadbak worden opgevangen. Er zijn spoelplaatsen in Sint Jan steen en Koewacht. De deelnemers houden bij wat ze op het land strooien en spuiten en wanneer. Zo is na te gaan hoeveel minder mest en bestrijdingsmidde len worden gebruikt dan bij de tot nu toe gebruikelijke bedrijfsvoe ring. De resultaten kunnen pas over een lange periode goed wor den beoordeeld, omdat weersom standigheden een belangrijke rol spelen. Tot nu toe lijken de resultaten goed. In een aantal gevallen konden de boeren zelfs vol staan met de helft van de voorheen gebruikelijke hoe veelheid bestrijdingsmiddelen. De opzet is uiteindelijk niet méér op het land te strooien en te spuiten dan de planten kunnen opnemen. Dan is een duurzame landbouw bereikt. Het is nog te vroeg om al enig resultaat te kunnen melden over de 'studiegroepen geïnte greerde melkveehouderij'. Dit artikel is ontleend aan Milieutij dingen, een informatieblad van de provincie over ontwikkelingen op het gebied van milieu. Het blad verschijnt enige malen per jaar en is gratis verkrijgbaar bij het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 631400. Hier is ook een gratis abonnement te bestellen. Maandag 2 oktober, aanvang 13.45 uur, vergadert de sta tencommissie Algemeen Be stuur: provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: begrotingsbrief 1996, begroting 1996 met toe lichting en bijlagen, stand van za ken beleidsvoornemens 1995, bij drage aan de Regionale Informatiebank Bedrijven en Instel lingen, het waterprogramma 1996 en het milieuprogramma 1996. De bijeenkomst begint met spreekrecht voor het publiek. De agenda en de stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg. Statenvergadering De provincie Zeeland krijgt 29 september de Stijgbeugeltrofee uitgereikt. De Stichting Stijgbeu gel, een landelijke organisatie die de communicatie tussen gehandi capten en niet gehandicapten wil bevorderen ongeacht politieke en kerkelijke gezindheid, reikt de tro fee jaarlijks uit. Zeeland krijgt de prijs omdat het in 1994 in de re creatieve sector het grootste aan tal bouwkundige aanpassingen voor gehandicapten realiseerde. Na de eerste hamerslag van de voorzitter van Provinciale Staten, de Commissaris van de Koningin, zijn eerst een aantal ingekomen stukken en mededelingen aan de orde. Het gaat daarbij onder meer om een overzicht van de aan- en verkoop van grond voor vooral wegenverbetering in het eerste half jaar van 1995 en om een overzicht van de kosten die in 1996 het gevolg zijn van de uit voering van het waterhuishou dingsplan van de provincie. Heb ben de statenleden hierover geen vragen dan begint een paar minu ten na de opening van de vergade ring de 'behandeling van een reeks voorstellen van het dagelijks pro vinciebestuur, Gedeputeerde Sta ten (GS). GS hebben voor de uit voering van deze voorstellen de instemming nodig van Provinciale Staten. Als een meerderheid van de 47 statenleden, 24 personen, zich achter een voorstel schaart, is het voorstel aangenomen. Verkeer De voorbereidingen voor de Wes terscheid e Oeververbinding blijven doorgaan. De minister van ver keer en waterstaat zal het initiatief voor de realisering van deze ver binding overnemen. Vooralsnog is afgesproken per 1 oktober een begin te maken met een geleidelij ke overdracht van het werk. Dat betekent dat de provincie nog wel voorbereidingskosten moet ma ken. Die zijn begroot op 415.000,-. West-Zeeuwsch-Vlaanderen is een gebied waar de verkeers veiligheid te wensen overlaat. Om die situatie duurzaam te verbeteren is een groots pro ject opgezet dat in het jaar 2000 klaar moet zijn. GS wil len hiervoor een bedrag vrij maken van 16,7 min. Het ziet er naar uit dat ook de ge meenten en het waterschap in dit gebied een dergelijk be drag vrijmaken. Als op deze manier 33 min. op tafel komt is het ministerie van ver keer en waterstaat bereid 83 min. bij te dragen aan de uitvoering van de plannen: Goedereede onder meer wegenverbetering, verbetering en aanleg fietspa den en maatregelen om het gedrag te beïnvloeden. Voor een proef met het herinrichten van plattelandswegen is voor dit jaar nog een afzonderlijk bedrag nodig van 51.000,-. Provincie en waterschappen heb ben in grote lijnen overeenstem ming bereikt over subsidies voor onderhoud van hoofdwaterkerin gen en muskusrattenbestrijding. Het is trouwens de bedoeling dat de bestrijding van muskustratten wordt overgenomen door de wa terschappen. De in 1992 gesloten overeenkomst tussen rijk, provin cie en waterschappen om afkal ving van de oevers van de Wester en Oosterschelde tegen te gaan moet eveneens worden aange past. Het afgelopen jaar is intern binnen de provincie en met gemeenten, instellingen en organisaties ge sproken over de hoofdlijnen van het toekomstige ruimtelijke beleid. De weerslag van al deze gesprek ken heeft geleid tot de zogeheten Beslispuntennotitie Actualisering Streekplan. GS stellen voor deze notitie aan te nemen als richt snoer voor het opstellen van een nieuw streekplan. Ook het beleid voor de volkshuis vesting is volop in beweging. De rijksoverheid trekt zich steeds meer terug, gemeenten en wo ningbouwcorporaties krijgen een zwaardere taak. Dat verandert ook de rol van de provincie. Hoe het in de toekomst allemaal zou kunnen, is verwoord in de Notitie woningbouw 1995. Interreg is het samenwerkingsver band vanuit drie Zuid-Nederlandse provincies en de Belgische provin cies Oost- en Westvlaanderen, Ant werpen en Limburg. Het gezame- lijk werken aan projecten gebeurt 'met eigen geld' en met geld van de Europese Commissie. GS stel len onder meer voor hiervoor jaar lijks een bedrag van 350.000,- beschikbaar te stellen en de be steding van dit geld over te laten aan het dagelijks provinciebestuur met een verantwoording achteraf naar de Staten. Op deze manier is de besluitvorming tussen de ver schillende provincies meer op el kaar afgestemd en kan er sneller worden gewerkt. Over landinrichtingsprojecten be slist uiteindelijk de minister van landbouw, natuurbeheer en visse rij op grond van de Landinrich tingswet. GS leggen de staten een reeks projecten voor om bij de mi nister in te dienen. Goeree-Overflakkee Goeree-Overflakkee kan beter bij de provincie Zeeland gaan horen dan bij de nieuwe pro vincie Zuid-Holland, vindt de staatssecretaris van binnen landse zaken, mw. Van de Vondervoort. De argumenten die ze aanvoert zijn onder meer de geringe afstand, gro tere bestuurlijke invloed en het overeenkomende karakter met Zeeland. GS stellen voor in te stemmen met het concept voorontwerp van de wet waar in de nieuwe provinciale inde ling is geregeld. Om de reorganisaties binnen het ambtelijk apparaat van de provin cie in goede banen te leiden is er een sociaal statuut. Belangrijke onderdelen hiervan zijn: geen ge dwongen ontslagen en de verplich ting van de werknemer een ande re passende functie te aanvaarden en zich te laten omscholen. Over leg en een bezwarenprocedure zijn eveneens onderdeel van het sociaal statuut. Het statuut heeft een werkingsduur tot 1 januari 1996. Maar dan zijn alle gevolgen van de reorganisaties nog niet af gerond.. Vandaar het voorstel het sociaal statuut te laten gelden tot het eind van de zittingsperiode van de Provinciale Staten in 1999. Verder willen GS 25.000,- uit trekken voor het opvangen van een tekort in het zogeheten doel groepenbeleid. Het geld is nodig om twee personen uit de doel groep gehandicapten, die nu nog werken vanuit een werkervarings plaats, in dienst te kunnen nemen. Het pensioenfonds ABP krijgt een wat andere organisatiestructuur. GS willen meewerken aan de op richting van een Stichting Pen sioenfonds ABP. Tot slot komen een drietal begro tingswijzigingen van de provincie aan de orde: de 14e, 15e en 16e. De agenda van de vergadering van Provinciale Staten en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Ab dij 9 in Middelburg. ri +1 De eerst dag is woensdag 4 oktober. Van twee tot vier uur is er dan een knutselmiddag in de bibliotheken van Tholen, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland. Kinderen vanaf zes jaar kunnen dan een collage maken over (huis)dieren. Knip- en plakma- teriaal is aanwezig. Vanaf 5 oktober worden er elke middag dat de bibliotheek open is, dierenverhalen voorgelezen. Deze leuke, spannende of ontroerende vertelsels worden van vier uur tot kwart over vier voorgelezen in de bibliotheken van Tholen, Sint- Maartensdijk en ginX-Annaland. De afsluitingsdagen zijn verschil lend. Voor Sint-Annaland is dat woensdag 11 oktober van twee tot vierbur en in Tholen en Sint-Maar- tensdijkop .zaterdag 14 óktqber vart tien tof twaalf uur. Dan zijn er in alledrie de bibliotheken: een tafel met spullen van Kids for Animals van de Dierenbescherming, de bekendmaking Vart dé "prijswinnaars v van de fQ|o- en kleurplaten wedstrijd en de kfrraerer? kunnen zich 'beest achtig' laten schminken. In de bibli otheek van Tholen komt verder van half elf tot elf uur dierenarts W. Brons. Aan hem kunnen de kinderen vanalles vragen over hun huisdier. De beesten zelf mogen niet mee in de bibliotheek. Van elf uur tot kwart voor twaalf geeft het kinderkoor van de Zeeuwse Muziekschool - onder leiding van mevr. J. Dieleman - een optreden. Voor de kleurwedstrijd maakte Jet Boeke (die het Sesamstraatboek 'Dikkie Dik' maakte) een fraaie plaat met allerlei dieren erop. Kinderen tot acht jaar kunnen die afhalen bij alle bibliotheken en uitleenposten. Ze moeten die vóór 11 oktober in :Sint-Annaland inleveren of voor 14 oktober te Tholen en Sint-Maartens dijk. Daarnaast organiseerden de openbare bibliotheken op Tholen een fotowedstrijd met als titel 'Kiek je eigen huisdier'. Kinderen van groep 5 tot en met 8 van de basis school kunnen een originele, leuke of ontroerende foto van hun huisdier inleveren tot woensdag 4 oktober. Verder zijn er in alledrie de biblio theken tentoonstellingen rondom het lema 'beestenbende'. Plaatselijke iërenwinkels zorgen voor ééri pas*- sende entourage. dii De 10-jarige Jacolien de Rijke uit Tholen heeft zaterdag meegedaan aan opnames voor het VPRO-televisieprogramma Villa Achterwerk. De Thool se werd samen met twintig andere kinderen uitgekozen om voor het nieuwe onderdeel 'De Hongerige Wolf een gedicht voor te lezen. De gedichten komen uit de bundel 'Het is feest in mijn pen', een jaarlijkse uitgave van de ECI. Dit bedrijf schrijft ieder jaar een gedichtenwedstrijd voor scholieren uit. Jacolien, leerling van CNS De Regenboog in Tholen, schreef dit jaar het gedicht 'Bruiloft van een bromvlieg'. Ze werd één van de winnaars van wie de verzen uiteindelijk in de bundel terecht kwamen. Dit voorjaar mocht ze al met haar familie naar het pretpark Het Land van Ooit waar de hoofdprijzen werden uitgedeeld door cabaretier Paul van Vliet. De VPRO selecteerde twintig gedichten en nodigde de jonge schrijvers ervan uit om hun werk zelf voor te lezen in het programma De Hongerige Wolf. Jacoliens moeder was aanvankelijk niet zo blij met het feit dat het nu juist de VPRO betrof, maar haar dochter wilde zo graag dat ze toestemming gaf. Zaterdag gingen ze naar de studio voor de opnamen. Het is nog niet precies bekend wanneer de afle vering met Jacolien erin wordt uitgezonden. Het zal eind oktober zijn. Hiernaast het gedicht van Jacolien. Rabobank-voorzitter Van Gorsel overhandigt speeltuinvoorzitter Van Daalen een cheque van 15.000 gulden. VIKYOI.G V VOORI'AGIN zei de penningmeester. "Het kost veel geld om de speelapparatuur en voorzieningen (zoals wc's) aan te passen. Zonder uw steun en die van de ande re sponsors, was dit absoluut niet te doen geweest." Musters memoreer de dat de VSB, toen nog Bonds spaarbank, voorheen altijd zitting hield voor de klanten in Oud-Vosse- meer. Maar om veiligheidsredenen is dat later verdwenen. "Toch zijn er klanten uit Oud-Vossemeer ons trouw gebleven. Daarom zijn we blij dat wij aan dit leuke initiatief een bijdrage kunnen leveren. Het genoe gen is ook aan onze zijde", zei de directeur. Zijn chef, mevr. Jonk mans, sloot zich daarbij aan: "Ik heb erg veel bewondering voor de vrij willigers die zich inzetten voor de vereniging. Zonder die" mensen is zoiets niet mogelijk." Bij de giften horen ook enkele bij dragen in natura. Een paar bedrijven nemen het grondwerk en het inzaai en van het gras voor hun rekening. Ondanks alle gulle gaven, rest er nog een tekort van 24.000 gulden voor De Vossetuin. Daarvoor moet nog een oplossing gevonden wor den. Met name het huisje voor de toezichthouders met de toiletten voor gehandicapten moet aan hoge eisen voldoen en kost dus vrij veel. Op de ledenvergadering werd mevr. J. Potappel-Buitenhuis herkozen in de kascommissie, net als dhr. Ver biest. Bij de rondvraag kwam verder nog de vraag of er speeiale kinder- wc's komen. Het bestuur antwoord de dat dit niet het geval is. Er zijn wel toiletten voor gehandicapten en er komen eventueel wc-verkleiners voor kinderen. Bij de sluiting zond het bestuur nog een klemmende vraag de zaal in. Er is grote behoefte aan vrijwilligers die helpen bij de daadwerkelijke bouw van de speeltuin. Naast het werven van helpers, zal er ook weer een actie komen om nieuwe leden aan te trekken. THOLEN t/m 23 okt. expositie werk F. van Binsbergen in galerie Het Huis Tijd verdrijf, Stoofstraat 6 vr 13-21 u, za 11-16 u. 28 sept. 'opwarmtoernooi' begin sei zoen klaverjasclub Tholen, Café De Kroon 20 u. 30 sept. zang en orgelavond chr. Thools mannenkoor Rehoboth, Gro te Kerk 19.30 u. 30 sept. sluiting zwembad De Spet ter. 30 sept. open dag Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB, Oude- landsestraat 11 10-12.30 en 15-17 u. 4 okt. streekvergadering NCVB met 'Zeeuws praatje', Visnet 19.30 u. 4 okt. informatie-avond borstvoe ding La Leche League, Touwsla- gersdreef 85 20.15 u. 4 okt. begin kinderboekenweek, bibliotheek. 4 en 18 okt. oecumenisch avondge bed, R.K.-kerk 19.30 u. 10 okt. reisje Anbo over Tholen. 11 okt. flipporuilbeurs en goochel- show SCJT, Visnet 13.30-16.30 u. 14 okt. hobby markt Ten Anker, zaal De Klipper 10-17 u. 21 okt. samenzangavond met Karei Bogerd, Grote Kerk 20 u. 28 okt. concert a capella- en close harmonygroep Intermezzo, Meul- vliet 20.15 u. 28 okt. puzzel- en oriëntatierit motor- automobielclub Tholen, Zoekweg 19 u. OUD-VOSSEMEER 30 sept. werkbezoek PvdA-fractie gemeenteraad, Vossenkuil 12 u. 7 okt. taptoe OVM, Ring 19.30 u. 28 okt. jaarconcert Smalstads Man nenkoor, Vossenkuil 20 u. SINT-ANNALAND t/m 23 okt. exposities streekmuseum Een bromvlieg zocht een mannetje. Ze ging vaak op zoek. En ineens vloog ze in een pannetje en daar zag ze een mannetje. En toen zei ze tegen het mannetje: 'Ga je met me mee?' En het mannetje riep: 'Olé, olé!' Toen zei het vrouwtje: 'Wil je trouwen?' 'Goed', zei het mannetje, 'Altijd met mooie vrouwen'. Om kwart over drie 's ochtends ging Stolk van huis, om kwart over elf 's avonds was hij terug. "Een beleve nis," zegt de plaatsvervangend coör dinator verbindingen van de afde ling Tholen. Stolk hielp de gehandi capten onder andere uit de rolstoel in de vliegtuigstoel. En, onderweg bij het eten en naar het toilet gaan. "Soms moest je met twee of drie man tillen. Vooral op het toilet. Die zijn erg klein in zo'n vliegtuig. De rolstoelen werden apart opgebor gen." Er waren mensen bij die nog nooit hadden gevlogen of voor wie het heel lang geleden was dat ze op vakantie waren geweest. De gehan dicapten moesten zelf de helft van de reis betalen, de andere helft werd bekostigd door het Rode Kruis en de vliegtuigmaatschappij stelde het toestel gratis ter beschikking. Prinses Margriet was ook aan boord. Nu als vice- voorzitter van het hoofdbestuur van het Rode Kruis, 25 jaar geleden als helpster. "Er was plaats genoeg. Normaal gaan er 400 mensen in zo'n toestel, nu waren we met 200, gasten, vrijwilligers, de prinses met haar gevolg, grondper soneel die de rolstoelen brachten, stewardessen, fotografen en muzi kanten." Tijdens de jubileumvlucht zorgde een orkestje op 1100 meter voor ver tier. In Wenen stond een bus klaar om de gasten naar het centrum te brengen waar ze een rondleiding kregen en een diner. Stolk sprak tijdens de reis ook met de prinses. En wel over het materi aal waarmee het Nederlandse Rode Kruis is uitgerust. "Op een vrijwilli- gersdag in Ermelo hebben we ken nis gemaakt met het Duitse- en Bel gische Rode Kruis. Die hebben prachtig materiaal, net als het Oos tenrijkse Rode Kruis. Als je dat ziet, dan hebben wij oud spul. Maar zij krijgen geld van de overheid. Wij niet. Die organisaties verzorgen ook het ambulancevervoer en bestaan uit beroepskrachten en vrijwilligers. Ik heb de prinses eens gevraagd wat zij er van vond. Ze zei dat wij niet alles nodig hebben wat onze zusterorga nisaties hebben. En dat zij er verder ook niks aan kon doen omdat hel anders is opgezet." Op de terugreis maakte de airbus 'Prins Maurits' een rondvlucht boven Rotterdam en de IJsselmeerpolders. Het dagje uit was vrijdag ook te zien op de televisie in het nieuwsprogramma 2 Vandaag. Daarin noemt een vertegenwoordi ger van de vliegtuigmaatschappij de airbus: de vliegende Henry Dunant. Stolk: "Het was prachtig." Meestoof over merklappen en hoog aarzen, di t/m za 14.15-16.45 u. t/m 30 sept. expositie gegraveerd kristal en glas van mevr. Schot uit Tholen, De Lagune. 4 en 10 okt. cursus kartonnage plat telandsvrouwen, Gouden Leeuw. 4 okt. begin kinderboekenweek, bibliotheek. 10 en 31 okt. cursus fimoklei platte landsvrouwen, Wellevaete 19.30 u. 18 t/m 20 okt. vakantiebijbelclub, verenigingsgebouw Ned. Herv. kerk 9.30 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 29 sept. expositie 'Beelden van Tholen en St. Philipsland', gemeen tehuis ma t/m vr 9-12 en 13.30-15 u. t/m 30 sept. tennistoernooi Smal stads Open, park Jacoba van Bei eren. 28 sept. Roosendaals Ouderentoneel voor Anbo en soos, Haestinge 14 u. 30 sept. lampionoptocht m.m.v. Euterpe, start Radda Barnenstraat 19 u. 30 sept. precisietijdrit Tandje Bij, Markt 15 u. 4 okt. begin kinderboekenweek, bibliotheek. 12 okt. bloedafname Rode Kruis, Haestinge 18-21 u. 14 okt. zangavond met de koren Comt nu met Sangh uit St.Philips- land en Met Hart en Stem uit St.Maartensdijk, Maartenskerk 19.30 u. 21 okt. judotoernooi, Haestinge 10- 17 u. 28 okt. optreden Sjef Hendrickx Experience' en 'Bertus Staigerpaip', Haestinge 20-2 u. SCHERPENISSE 11 okt. voorlichtingsavond platte landsvrouwen over wijn, Holland Huis 20 u. POORTVLIET 16 okt. voorlichtingsavond platte landsvrouwen over geneesmiddelen, 't Ouwe Raed'uus. SINT-ÊHILIPSLAND 6 okt. bloeddonoravond Rode Kruis, Wimpel 18.30-21 u. 25 okt. culturele avond plattelands vrouwen, Wimpel 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 6 jan. cultuurhistorische ten toonstelling De Vier Jaargetijden, Markiezenhof. t/m 19 nov. overzichtstentoonstel ling Louis Weyts, Markiezenhof. 29 sept t/m 1 okt. plaatfeesten, optredens Golden Earring, Garfield, Anita Meijer en Rowwen Hèze, tent aan Binnenschelde. 30 sept. opera Aïda, De Maagd 20.15 u. 7 okt. theaterthriller Bloedlink, De Maagd 20.15 u. 10 t/m 30 okt. tentoonstelling Lilia- nefonds en kunstwerken van bewo ners Lamertijnenhof, ziekenhuis Lievensberg. 14 en 15 okt komische musical Zzinderella, De Maagd 20.15 u. 15 okt. wandeltocht Breda-Bergen op Zoom, start café Buitenlust te Breda 7 u. 13 t/m 22 okt. najaarskermis, Plein 13. 21 okt. concert Harry Sacksioni Band, De Maagd 20.15 u. 22 okt. kindermatinee Circus Cus- ters, De Maagd 14.30 u. 27 okt. dans/muziektheater 'Romeo Julia' door Scapino Rotterdam, De Maagd 20.15 u. 28 okt. toneelstuk 'Paniek in Duck- stad' door Donald Duck Theater, De Maagd 13.15 en 15.45 u. Drie kwar tier voor aanvang foyerprogramma. film+++film+++film+++film ROXY 1: Judge Dredd - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.30 en 20 u. De Tasjesdief - wo 14 u. ROXY 2: Braveheart - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 16.15 en 20 u. Casper - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Under Siege 2 - do, ma en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15,18.45 en 21.30 u. Free Willy 2 - za, zo en wo 14u. CINEMACTUEEL 2: Waterworld - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: While you were sleeping - do, di en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. De Leeuwekoning - za, zo en wo 14 u. Filmclub Cine ma Paradiso: Germinal - di 20.30 u. Teorema - ma 20 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz De collecte voor het Koningin Wil helminafonds heeft in Scherpenisse ƒ2105,60 opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. In Oud-Vossemeer haalden de col lectanten 2307,05 op voor de kan kerbestrijding. In Sint-Maartensdijk bracht de col lecte voor het Wilhelminafonds ƒ1200,- op. Dat is zo'n ƒ120,- meer dan vorig jaar. De collecte voor het Prinses Beat rixfonds heeft in Tholen ƒ2871,45 opgebracht. Een aantal dames ont ving een attentie voor jarenlange inzet. Mevr. Eerland, mevr. Jeroen- se en mevr. Van Vossen voor tien jaar collecteren; mevr. De Jonge die al tien jaar lid van het comité is en mevr. Van den Dorpel die al twintig jaar als contactpersoon optreedt. Gevers en collectanten hartelijk bedankt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 7