THOLENDERWIJS Uitkering voortaan simpeler berekend Natte inspecteurs -*feU Sloot Huygensstraat blijft toch nodig informatierubriek van de gemeente Thoien KENNISGEVING VAN MEDEDELING BESLUIT BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN GEEN SCHOOLFOTO'S OP PASPOORT OF I.D.-KAART SLUITING ZWEMBADEN SPREEKUUR B&W WAT LIGT TER INZAGE? Nieuwe algemene bijstandswet Drie ton uit verhogen van belastingen Donderdag 28 september 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 WET MILIEUBEHEER: IK GING ALTIJD ALLEEN MAAR MET VAN DIE HELE KLEINE GLAASJESOM. KAN JE NOU 00K EENS GROTE JONGENS LEREN KENNEN IN DE GLASBAK. DE GLASBAK SNAKT NAAR GLAS Niet te krap Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Raad wil vroeger maatregelen dan pas in 1999 Vechten tegen bierkaai Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Thoien Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Burgemeester en wethouders van Thoien maken, gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door hen op 21 september 1995 onder oplegging van voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voor komen, dan wel zoveel mogelijk te beperken een vergunning is verleend ingevolge de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvraag van: - J.J. van 't Hof, Tolweg 4 te Sint-Annaland, voor het oprichten en in werking hebben van een veeteeltbedrijf, gelegen aan de Tolweg 4 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie E, nr 293. - Thijs Metaal, Welbergsedijk 63a te Steenbergen, voor het oprichten en in werking hebben van een metaalverwerkings bedrijf, gelegen aan de Ambachtsweg 12 te Thoien, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie N nrs 156, 157 en 186. - Fa. van 't Hof Aluminium, Slabbecoornweg 21 te Thoien, voor het uitbreiden van de inrichting met een magazijn, gele gen aan de Slabbecoornweg 21 te Thoien, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie L nrs 286 en 287. - A.P. van der Est, Industrieweg 2 te Sint Philipsland, voor het veranderen en het na de verandering in werking hebben van de gehele brood- en banketbakkerij, gelegen aan de Industrie weg 2 te Sint Philipsland, kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie G nr 570. - E.J.M. Weterings, Hoenderweg 32 te Sint-Annaland, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het repareren en stallen van boten, gelegen aan de Ceciliaweg 6 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Arinaland, sectie H nr 462. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 29 september 1995 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Thoien te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop de besluiten ter inzage zijn gelegd beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden van wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 28 september Burgemeester en wethouders van Thoien maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van J.J. Geuze, Pr. Willem Alexanderstraat 14 te Oud-Vossemeer, ingediend op 11 september 1995, voor het veranderen van de raamkozijnen op het perceel Pr. Willem Alexanderstraat 14 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van P.H.M. van Gastel, Rijkebuurtseweg 4 te Oud-Vossemeer, ingediend op 15 september 1995, voor het bouwen van een duivenhok op het perceel Rijkebuurtseweg 4 te Oud-Vossemeer; Sint-Maartensdijk, 28 september 1995 Bij het aanvragen van een paspoort of Europese Identiteitskaart is het onder meer nodig dat de aanvrager 2 pasfoto's overlegt. Aan deze foto's worden bepaalde eisen gesteld: 1. De pasfoto's moeten van recente datum zijn en een goed gelijkend beeld van de aanvrager geven. 2. Het gebruik van reprodukties of eerder gebruikte pas foto's is niet toegestaan. 3. Zwart/wit- en kleuren pasfoto's zijn toegestaan. 4. Pasfoto's gemaakt op thermisch- of zijde raster mate riaal zijn niet toegestaan. 5. Pasfoto's dienen schuin van voren genomen te zijn, zodanig dat de afbeelding voor 3/4 gedeelte de ene en 1/4 gedeelte de andere gezichtshelft weergeeft. 6. De te bevestigen pasfoto dient 3 bij 4 cm te zijn. Het over te leggen formaat mag groter zijn. De breedte van het hoofd dient 2 cm van de afbeelding in beslag te nemen. Beide ogen dienen zichtbaar te zijn, eventueel achter een bril met doorschijnende glazen. Een donkere bril is alleen op aan toonbare medische gronden toegestaan. Het hoofd dient onbedekt te zijn, tenzij godsdienstige, le- venbeschouwelijke of medische oorzaken zich hiertegen verzet ten. 7. 8. Het komt steeds vaker voor dat aanvragers van een paspoort of Europese Identiteitskaart schoolfoto's aanbieden die niet aan bovengenoemde eisen voldoen. De foto's worden dan ook geweigerd en betrokkene wordt alsnog naar een fotograaf ver wezen. Om een extra rit naar het gemeentehuis te voorkomen wordt u verzocht bij het aanbieden van foto's voor genoemde reisdocu menten rekening te houden met de in dit artikel genoemde eisen. Het zwemseizoen 1995 loopt op zijn eind. Op 29 en 30 september worden nog de laatste zwemexamens afgenomen, terwijl op 30 september van 15.00-21.00 uur in zwembad "de Spetter" in Tho ien nog de traditionele jeugdzwemmarathon wordt gehouden. Maar dan is het ook echt afgelopen! Vanaf zondag 1 oktober zijn de beide openluchtbaden "de Spet ter" in Thoien en "Haestinge" in Sint-Maartensdijk gesloten. 9. 3 cm De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 2 okto ber 1995 in het geme^fitehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders ing. J. Ver- sluijs en ing. J. van der-Jagt houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Vaststelling bestemmingsplan "Bedrijventerrein Slabbecoornpolder" (Thoien) Burgemeester en wethouders van de gemeente Thoien maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 29 septem ber 1995, gedurende een periode van vier weken voor een ieder tijdens de kantooruren ter gemeentesecretarie. Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 25 september 1995 genomen besluit tot vaststelling van het ongewijzigde bestemmingsplan "Bedrij venterrein Slabbecoornpolder" (Thoien), 6e herziening met toelichting. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op de uitbreiding in noordelijke richting ten behoeve van de bedrijfsuitbreiding van Hachmer Rattan B.V. Zij die tijdig hun zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heb ben gemaakt, alsmede belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest overeenkomstig het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening hun zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, kunnen gedurende bovengenoemde termijn van vier weken bij gede puteerde staten van Zeeland, Postbus 153, 4330 AD Middel burg, schriftelijk bedenkingen inbrengen. Sint-Maartensdijk, 28 september 1995. Voorbereiden bestemmingsplan Het college van burgemeester en wethouders van de gemeen te Thoien maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 29 september 1995 voor een ieder ter secretarie van de gemeente. Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Thoien van 25 september 1995, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een gebied aan de Mossellaan te Tho ien voor het bouwen van een garage en bijkeuken voor reke ning van M.J. de Jager. De begrenzing van het genoemde gebied staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig ge waarmerkte tekening. Het raadsbesluit treedt in werking op de dag volgende op die van publikatie. Sint-Maartensdijk, 28 september 1995. Verordeningen e.d. Burgemeester en wethouders van Thoien maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder, tegen betaling van de kosten verkrijgbaar is de eerste editie van het Gemeenteblad Thoien. In het Gemeenteblad Thoien worden de integrale teksten van algemeen verbindende voorschriften (verordeningen, e.d.) gepubliceerd. De eerste uitgave van het Gemeenteblad bevat de teksten van de volgende verordeningen c.q. regelingen: 1. Voorwaarden voor het gebruik van sociaal-culturele accommodaties in de gemeente Thoien. 2. Verordening op de heffing en de invordering van afval stoffenheffing en reinigingsrechten 1995. 3. Verordening betreffende de volgorde van afvloeiing van het onderwijzend personeel van de openbare scholen voor basisonderwijs. 4. Algemene plaatselijke verordening van de gemeente Tho ien. 5. Voorwaarden voor het gebruik van de gemeentelijke aula's in de gemeente Thoien. 6. Verordening op het openbaar basisonderwijs 1985. 7. Beheersverordening begraafplaatsen Thoien 1994. 8. Verordening op de beheerscommissie voor het dorpshuis te Anna Jacobapolder. 9. Verordening op de beheerscommissie voor het sport- en gemeenschapscentrum te Sint Annaland. 10. Verordening op de beheerscommissie voor het dorpshuis te Oud Vossemeer. 11. Verordening op de beheerscommissie voor het dorpshuis te Poortvliet. 12. Verordening op de beheerscommissie voor het dorpshuis te Scherpenisse. 13. Verordening op de beheerscommissie voor het dorpshuis te Stavenisse. 14. Verordening op de beheerscommissie voor de sport- en gemeenschapscentra te Thoien. 15. Verordening inzake de behandeling van bezwaar- en beroepschriften door de raad. 16. Voorschriften behandeling aanvragen om bijstand. 17. Exploitatieverordening 1994. 18. Algemene verkoopvoorwaarden bouwgrond 1994. 19. Bouwverordening van de gemeente Thoien. 20. Bijlage bij de bouwverordening. 21. Brandbeveiligingsverordening van de gemeente Thoien. 22. Algemeen delegatiebesluit. 23. Destructieverordening. 24. Algemene voorwaarden voor de uitgifte in erfpacht van grond. 25. Verordening forensenbelasting 1995. 26. Voorwaarden voor het gebruik van de gymnastiekzalen in de gemeente Thoien. 27. Havenreglement Thoien. 28. Verordening hondenbelasting. 29. Huisvestingsverordening 1994 van Thoien. 30. Verordening identiteitskaart. 31. Inspraakverordening. 32. Voorschriften behandeling aanvragen om uitkering inge volge de I.O.A.W/I.O.A.Z. 33. Kampeerverordening gemeente Thoien. 34. Verordening Kinderopvang gemeente Thoien. 35. Kwijtscheldingsregeling gemeentelijke belastingen. 36. Verordening op de heffing en invordering van leges 1995. 37. Verordening liggeld pleziervaartuigen. 38. Verordening op de heffing en invordering van lijkbezor- gingsrechten. 39. Verordening leerlingenvervoer gemeente Thoien 1995. 40. Monumentenverordening Thoien 1995. 41. Verordening op de heffing en invordering van onroerende zaakbelastingen 1995. 42. Verordening persoonsregistraties. 43. Premieregeling industrie- of bedrijfsvestiging in de gemeente Thoien 1995. 44. Reglement voor de plaatsing van reclameborden op ge meentelijke sportvelden in de gemeente Thoien. 45. Verordening rioolrechten 1995. 46. Verordening scheepvaartrechten 1995. 47. Regeling medegebruik schoolgebouwen. 48. Speelautomatenverordening Thoien. 49. Verordening sportterreinen Thoien. 50. Subsidieverordening voor het stads- en dorpsvernieu wingsfonds van de gemeente Thoien. 51. Verordening subsidie godsdienst- en vormingsonderwijs. 52. Tarievenverordening gemeentelijke accommodaties ge meente Thoien 1995. 53. Verordening toeristenbelasting 1995. 54. Verordening watertoeristenbelasting 1995. 55. Verordening behandeling beroepschriften ingevolge arti kel 6k van de Wet op de Bejaardenoorden. 56. Verordening inzake winkelsluiting Thoien 1995. 57. Verordening Voorzieningen Gehandicapten gemeente Thoien 1994. Tarieven voor het gebruik van de gemeentelijke zwemba den. 58 De genoemde verordeningen/regelingen liggen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, bureau Algemene Zaken en Welzijn (kamer 146) en zijn tegen betaling van de kosten 0,75 per pagina) voor een ieder verkrijgbaar. Sint Maartensdijk, 28 september 1995. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een bouwmelding ingediend door de heer G. Olbrich, Schurgespfad 49 te Pulheim (Duitsland), voor het bouwen van een berging bij bungalow nr. 26 op een perceel kadastraal bekend Stavenisse, sectie G, nummer 434, plaatselijk gemerkt Scheldseweg 2. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Thoien zijn voornemens met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 29 september 1995 tot en met 12 oktober 1995 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Thoien. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeentese cretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwik keling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 28 september 1995. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een bouwplan ingediend door L&E Vastgoed, Westvest 3 te Sint-Maartensdijk, voor het bouwen van vier woningen op een perceel kadastraal bekend Stavenisse, sectie F, nummers 1001, 1332, plaatselijk gemerkt Julianastraat. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Thoien zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergun ning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 29 september 1995 tot en met 12 oktober 1995 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Thoien. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeentese cretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwik keling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 28 september 1995. De nieuwe algemene bijstandswet, die op 1 januari van kracht wordt, zorgt voor een eenvoudiger normensysteem dan nu het geval is. De gemeenten gaan een belangrijke rol spelen en moeten samen een bespa ring van 380 miljoen opbrengen. Het is niet zo dat de uitkeringen omlaag gaan, maar het voordeel moet gehaald worden uit het leveren van zoveel mogelijk maatwerk. Voor mensen van 21 jaar en ouder gaan drie nonnen gelden voor de algemeen noodzakelijke kosten van het bestaan: voor gehuwden is de basis het minimumloon, voor alleenstaande ouders 70% daarvan en voor alleenstaanden 50%. Beide laatste groepen kunnen een toeslag krijgen van maximaal 20%, afhan kelijk van het feit of er medebewo ners zijn met wie de woonkosten gedeeld kunnen worden. Naast de nieuwe wet gaat de gemeente een eigen verordening hanteren. Daarin is de hoogte van de toeslagen vast gelegd, want op dat terrein is er eni ge vrijheid. Op dit moment ontvangen 284 inwoners (ouder dan 21 jaar) van de gemeente Thoien een uitkering via de algemene bijstandswet. Van hen zijn 84 getrouwd of samenwonend, 58 alleenstaande ouder, 85 alleen staand, 4 alleenstaande ouder met medebewoner en 53 alleenstaande met medebewoner. Van de 57 met medebewoner gaat het in 40 geval len om thuiswonende kinderen. Wat de gevolgen zijn van de nieuwe regeling, kan aan de hand van een tweetal voorbeelden geïllustreerd worden. Een echtpaar zonder woon kosten ontvangt nu 1480,16 gulden 1803,16 min 323,- woonkosten) bijstand per maand. Na 1 januari blijft de norm gelijk, maar door een 20% verlaging wordt de uitkering 1412,66 gulden. Dat scheelt dus bij na zeven tientjes op de maand.-Dan een alleenstaande ouder met een kind van 5 jaar en een kostganger. Die ontvangt nu 1334,21 gulden 1622,84 min ƒ288,63 voor de kostganger) en dat wordt 1451,48 gulden (norm 1261,24 en toeslag 190,24) ofwel bijna 120 gulden meer per maand. In de commissie welzijn kwamen diverse aspecten aan de orde. Zoals een eerlijke verdeling van de gelden, afstemming van de hoogte van de uitkeringen met omliggende gemeenten, de vrees dat het de gemeente meer gaat kosten door een lagere uitkering van het rijk. Thoien krijgt ongeveer 80.000 gul den om het werk te compenseren dat de regeling vanaf 1996 met zich meebrengt. Het gemeentebestuur verwacht dat dit voldoende is. De burgemeester - die de portefeuille sociale zaken waarneemt na het overlijden van wethouder Van Schetsen - zei ook dat er over afstemming contact is geweest met de gemeenten Halste ren, Bergen op Zoom en Reimers- waal. In de toepassing van de regels mag Thoien niet te krap zijn, want dat zou een verlaging van de rijks uitkering vanaf 1999 tot gevolg kun nen hebben. Maar een te ruim beleid is ook niet goed. "We moeten ergens tussenin gaan zitten", aldus de burgemeester. Ambtenaar P. v.d. Kieboom verze kerde de commissie nog dat alleen staanden er absoluut niet op achter uit gaan na 1 januari. Dinsdagmorgen. Op het dak van de Nederlandse Hervormde kerk in Oud-Vossemeer zijn twee mannen te zien die in de weer zijn met ladders, touwen en emmers. Het tweetal dat in de regen aan het werk is, heeft blijkbaar geen last van hoogte vrees. Balancerend in de dak goot van de kerk geeft de één een ladder door aan zijn collega die op de grond staat. De leien op het dak glimmen van de regendrup pels. Het zijn mensen van de monumentenwacht die vandaag de jaarlijkse controle van de kerk uitvoeren. Eventuele kleine euvels, zoals een kapotte lei op het dak, worden meteen verhol pen. Het hele gebouw wordt van binnen en van buiten geïnspec teerd. De ruitjes, de balken, de vloer, het plafond en dus ook het dak. Sindskort is het werk van de monumentenwachters wat veiliger geworden, want zo'n lei en dakje is behoorlijk glad, zeker als het regent. De nieuwe arbo- wet (arbeidsomstandigheden) schrijft voor dat er op de daken van alle monumenten zogenaam de 'ladderhaken' moeten zitten. Hierachter kunnen de inspec teurs hun ladders pikken om zo naar boven te klimmen. Ook worden ze gebruikt om een soort veiligheidslijnen aan vast te maken. De Hervormde kerk in Oud-Vossemeer heeft aan de kant van de Raadhuisstraat al zulke haken. Aan de noord- en oostkant worden in oktober ook dergelijke haken gemonteerd. In de middag gaat het zo hard rege nen, dat het voor de inspecteurs niet meer mogelijk is om nog verder te werken. Het karwei moet een andere keer afgemaakt worden. Voor de onderhouds kosten kan de kerkvoogdij een beroep doen op de provincie - die geeft voor 15 procent subsidie - en op monumentenzorg die de helft van de kosten op zich neemt. Dat wil zeggen, als de kosten de 25.000 gulden niet overschrijden. Vorig jaar werd in de Vossemeerse kerk de beruchte bonte knaagkever nog aangepakt. Of er dit jaar wat moet gebeuren, is nog niet bekend. Het rapport van de monumentenwacht komt pas over een poosje. De inspecteurs zijn in de weer met ladders, touwen en emmers. De commissie financiën praat van avond (donderdag) over het verho gen van een aantal belastingen. Vol gend jaar zou het rioolrecht met 10% moeten stijgen; de onroerende- zaakbelasting met 3%; lijkbezor- gingsrechten, leges (uitgezonderd Europese identiteitskaart en uittrek sel bevolkingsadministratie) en haven-, kade-, opslag- en staangeld met 15%; hondenbelasting en foren senbelasting met 25%; toeristenbe lasting met een stuiver (7%) en lig geld sportvissershaven Stavenisse met 5%. Alles bij elkaar moet de gemeente zo'n 300.000 gulden extra inkomsten opleveren. Ook krijgt de commissie een voor stel om de huren van de dorpshuizen en sporthallen te verhogen, wat 14.600 gulden extra in het laadje moet brengen. Het tarief voor ver enigingen gaat 10% omhoog, die voor niet-commercieel en commer cieel gebruik met 20%. De afvalstoffenheffing gaat, volgens een al eerder afgesproken plan, vol gend jaar met 30% omhoog. Gezin nen gaan dan 278,40 gulden betalen en alleenstaanden 208,80 gulden. Ook in 1997 komt er weer 30% bij en tenslotte 13% (in plaats van de eerder verwachte 6,5%) in 1998. De heffing voor bedrijfscontainers (gro ter dan 240 liter) stijgt volgend jaar met 2,5% en die voor mini-contai ners (bij bedrijven) met 13%. Als de commissie financiën met al deze voorstellen instemt, zal er bij de behandeling van de begroting op 23 oktober weinig meer over het geld gediscussieerd behoeven te worden. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Thoien tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. Het plaatsen van afrasteringen langs sloten in woonwijken is te duur. En de overstort verdwijnt pas na 1999, als het totale rioleringsplan voor Sint-Annaland gereed is. Dat hebben twaalf gezinnen in de Huygens straat van de gemeente te horen gekregen in een reactie op hun brief die werd overhandigd tijdens het kernbezoek in juni. Ze klaagden over stank, overlast van ratten en muggen en een onveilige situatie voor kin deren. De enige toezegging die hel gemeentebestuur doet, is te onder zoeken of voortaan bij de aanleg van dergelijke sloten een zogenaamde onderwaterberm aangebracht kan worden. Doordat daarop maximaal 20 cm water komt te staan, moeten kinderen die in de sloot zijn terecht gekomen er op eigen kracht uit kun nen klimmen. Voor de sloot aan de Huygensstraat komt zo'n onderzoek er pas na 1999. Verder zal geprobeerd worden de werking van de overstort stapsge wijs te verminderen, waardoor in ieder geval de stank minder zal wor den. Maar sloten blijven nodig vooi de ontwatering van het 'stedelijke gebied', temeer omdat de afvoer van grondwater steeds meer aan banden wordt gelegd. Drainage mag al niet meer op de riolering worden aange sloten en het gemeentebestuur sluit niet uit dat een zelfde regel er ook komt voor regenwater. Bijna alle fracties in de Thoolse raad reageerden maandagavond nog op het antwobrd van b. en w., al noem de P. van Belzen dat 'mosterd na de maaltijd' omdat de brief 25 juli al naar de bewoners was verzonden. Hij vond echter, dat er eerder wat aan de sloot moest gebeuren dan pas in 1999. Mevr. E. Frigge-Hogestee- ger wilde de beplanting terugbren gen, J. van den Donker zag graag een aparte riolering en' mevr. M.H. Schot-de Hoog pleitte voor een afrastering gezien de gevaren voor kinderen. Wethouder J. van der Jagt vond de sloot wat afmetingen en diepte betreft echter niet bijzonder. "Er is daar geen uitzonderlijke situatie. Je schept een precedent wanneer je aan de Huygensstraat een afrastering plaatst." Herbeplanting zag de wethouder ook niet zitten. "De beplanting is eruit gerukt, 't is vernield. Het is gewoon vechten tegen de bierkaai." Mevr. Frigge bleef op herstel van het groen aandringen. "Je kunt de bewoners toch op hun verantwoor delijkheid wijzen? Je kunt mensen toch ook opvoeden!" Van der Jagt gaf toe, dat het te proberen valt, maar toezeggingen deed hij niet. Volgens hem hadden kinderen de afgelopen droge zomer zelfs door de sloot gefietst. Raadslid M.J. Klippel wilde voor de kinderen wel maatre gelen, maar hij was op zich blij met de aanwezigheid van de sloot omdat er veel overlast van grondwater is. Aan de vervuiling hebben b. en w. wat gedaan, meldde de wethouder; tien dagen geleden werd de sloot schoongemaakt. Rommelmarkt. Harmonie Sint- Antonius te Lepelstraat organiseert zondag 8 oktober van tien tot vier uur haar jaarlijkse rommel/snuffel- markt in het Gemeenschapshuis te Lepelstraat.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5