Noad 2 dolt de reserves Smerdiek Marjolein en knoopkruid komen op Drie partijen willen soepelheid Corresponderen met Itawa Titelstrijd Eegedima vol met verrassingen Judoka's in België op ereschavot Jeugd TOV strijdt om de clubtitel pfSI Kater Smash na wedstrijd tegen Dl O Derde plaats H. v.d. Slikke in Hansweert Fors verlies voor tweede team Emergo Vijfde plek K. v.d. Hoek in Dordrecht Vosmeer leidt in wedstrijden damesvoetbal Vrijwilligers natuurvereniging maaien bermen Broeksedijk Donderdag 28 september 199$ EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 VHC 2 geen partij voor Thol.Boys 3 Derde klas Smerdiek 3 deelt punten WHS 4 houdt deur dicht Gelijkspel Vosmeer 2 Afdelingsvoetbal Thol.Boys 3 op sloffen naar winst Vierde klas atdelingsvoetbal Derde verlies Noad 3 tegen SPS 3 Hattrick Arie Hage Zaterdagmorgen op de Broeksedijk. Mike Pink van de stichting landschapsverzorging Zeeland (SLZ) komt aan lopen met een plantje in zijn hand. Het bloeit met een roze bloemetje. "Kijk, heemst. Dat vind je hier niet veel", zegt hij tegen zijn collega Rudie Geus. Geholpen door Koos en Peter Bijl en Jako van Gorsel van de Thoolse natuurvereniging Rubia tinctorum maaien ze een deel van de polderdijk. Wilgen knotten "Als je overal een mouw aan gaat passen, kun je het beleid wel afschrijven." Burgemeester H.A. van der Munnik stelde dat maandagavond in de Thoolse gemeen teraad bij een discussie over de clandestiene uitbreiding van sportschool Jansen in St. Maartensdijk. Paardensport Potter moet kampioenschap bevechten Langzame start Tennis Jeugd C. van den Hoek Tennis Noad 2 ontpopt zich als titelkandidaat in de tweede klas reserve. Zater dag werd Smerdiek 2 met 8-0 aan de kant gezet. Ook Tholense Boys 3 won met zeer duidelijke cijfers. De reserves van VHC uit Breda bleken geen partij te zijn voor de geel-zwarten die ondanks de 2-11 overwin ning toch nog wat doelpunten lieten liggen. De reserves van Noad troffen zater dag op eigen veld Smerdiek 2. In het begin sloten de linies bij de geel groenen niet goed aan en daardoor kreeg Smerdiek enkele kansen. Maar keeper Wilco van Herk - die Kees Ligtendag verving omdat deze in het eerste elftal moest spelen - hield zijn doel schoon. Na zo'n tien minuten viel de openingstreffer. Joop Quist ging goed door op links en trok de bal voor op Bram Filius die Noad beheerst op voorsprong bracht. Kort hierop werd een tweede treffer van Filius afgekeurd, volgens Noad onterecht. Eén van de blauw zwarten maakte hands in het straf schopgebied. De penalty werd geno men door Filius. Zijn schot werd in eerste instantie gekeerd, maar hij kopte de bal in de rebound alsnog in: 2-0. Vlak voor rust volgde de derde treffer voor de Sint-Philipslanders. Via Joop Quist en Bram Filius belandde de bal bij Marco van Her pen. Deze gaf een voorzet op Reiny Reijngoudt die 3-0 aantekende. In de tweede helft werd de gebles seerde Bram Filius vervangen door Cenny Reijngoudt. Edwin Hage breidde de voorsprong van Noad verder uit door een vrije trap direct vanaf zo'n twintig in de kruising te Smerdiek 3 speelde in de wedstrijd tegen Tholense Boys 4 aanvankelijk veel te nonchalant. In de vijftiende minuut kre gen de blauw-zwarten toch een goede kans om op voorsprong te komen via een strafschop. Maar Frans Gabriels benutte deze buitenkans niet. Daarna kwam Smerdiek nog een paar keer goed weg bij aanvallen van Tholense Boys, maar de nul bleef op het scorebord. In de tweede helft kreeg Smerdiek via Frans Gabriels nog een paar goede kan sen om te scoren, maar de bal wilde er niet in. Het bleef 0-0, want ook Tholense Boys trof geen doel. Bij Smerdiek werd Jos Leemreijze node gemist, vooral wegens zijn gedreven spel. DVO 3 was geen partij voor WHS 4, dat het duel met 6-0 in zijn voordeel besliste. Na een paar goede kansen die niet wer den benut, kwam WHS toch op voor sprong door Piet Ridderhof die de laatste man de bal aftroggelde en alleen op de keeper afging. Ridderhof bleef kalm en scoorde. Na véél'.voorbereidend werk van 'Dies de Witte brach'ten Johan Heijboer err Ad Lindhout de stand op 0-3. Na de rust kwam DVO sterker opzetten, maar de verdediging van de groen-witten hield de deur dicht. Ad Lindhout tekende voor de 0-4. De eindstand van 0-6 werd bereikt door doelpunten van Peter Wes- dorp en Piet Ridderhof. Vosmeer 2 herstelde zich zondag wat van de 6-0 nederlaag van vorige week. Tegen Nieuw-Borgvliet 3 werd het 3-3. Vosmeer opende sterk en zocht meteen de aanval. Daardoor kregen de oranje- zwarten enkele kansen om de score te openen. Maar het eerste doelpunt liet toch een kwartier op zich wachten. Een goed doorzettende Danker Kouwen pas- ste naar Peter Moerland. Die kapte zijn tegenstander uit en schoot onhoudbaar in de linkerhoek: 1-0. Tien minuten later kwamen de gasten echter langszij dank zij een slecht weggewerkte hoekschop. Hierna stapelde de Vossemeerse defen sie de ene fout op de andere en Nieuw- Borgvliet liep uit tot 1-3. Na de rust was Vosmeer uiterst gemoti veerd om de achterstand goed te maken. De oranje-zwarten zetten de tegenstan der onder druk. Dat leverde na twintig minuten een goal op. Een pass van Wim Dorst werd door een verdediger van Nieuw-Borgvliet in het eigen doel gewerkt: 2-3. Vosmeer zette nog eens extra aan. Een kwartier voor het einde werd Rien Havermans in het 16-meter- gebied omvergelopen. De bal ging op de stip en Henk Bal benutte deze buitenkans om Vosmeer langszij te brengen: 3-3. Vosmeer kreeg nog wel enkel mogelijk heden om de partij te winnen, maar die kansen werden niet benut. Twee judoka's van de Centrale Judover eniging Eiland Tholen (CJET) zijn op een toernooi in het Belgische St. Joris Winge in de prijzen gevallen. Bij de meisjes tot 63 kilo behaalde Ilonka van Vossen de tweede plaats, terwijl de derde plaats bij de jongens tot 67 kilo voor Per ry Severijnen was. De CJET houdt woensdag 4 oktober een open avond in de gymzaal te Scherpenis- se. Van half zeven tot half negen kan men hier de training en een aantal demonstraties bijwonen. Op 7 'oktober doet de CJET mee aan een wedstrijd in Heinkenszand. Het toernooi dat de ju dovereniging zelf zou organiseren op zaterdag 21 oktober, wordt verschoven in verband met de herfstvakantie en zal nu worden gehouden op 20 januari in sportzaal Haestinge te Sint-Maartens dijk. Sport en geld. De Zeeuwse Sport raad organiseert op 9 oktober een avond in Goes voor bestuursleden van sportverenigingen over 'de financiële risico's in de sport'. Des kundigen verzorgen een aantal inlei dingen over ondermeer belastingen, milieubeheer en administratie. Men kan zich aanmelden bij de Sportraad in Middelburg. schieten. Even later volgde weder om een vrije trap die door Marco van Herpen hard in de verre hoek werd gekruld. Cenny Reijngoudt gaf een mooie pass op Hans de Jonge. Die kwam alleen voor de keeper te staan en faalde niet: 6-0. Sander Kot kwam in het veld voor Edwin Hage. Reiny Reijngoudt legde de bal breed op Hans de Jonge die 7-0 aanteken de. Vervolgens kwam er nog een voorzet van Kot op Reiny Reijn goudt en die bepaalde de eindstand op 8-0. Scheidsrechter Bosters deel de drie gele kaarten uit aan Wilco van Herk en Marco van Herpen van Noad en Jan de Viet van Smerdiek. VHC 2 was geen partij voor de der de keus van Tholense Boys. De Bre dase ploeg had niet de complete selectie ter beschikking en trad aan met een mengelmoes van spelers. Aanvankelijk sukkelde Tholense Boys echter een beetje en daar was het aan te danken dat de geel-zwar ten niet verder uitliepen dan 1-3. Tijdens de rust sprak de trainer zijn mannen toe en motiveerde hen om er nu toch echt een schepje bovenop te gooien. Dat had succes. In korte tijd liep Tholense Boys uit tot 1-8. VHC scoorde nog 2-8, maar had verder niets in te brengen. De geel zwarten vergrootten hun voorsprong en bepaalden de eindstand op 2-11. Topscorer was Johan van Stee die de bal vijf keer in het doel deponeerde. In de tweede helft scoorde hij een hattrick. Vincent van Westen nam drie treffers voor zijn rekening, Corné Geerts scoorde twee keer en Leon Nelisse maakte de elf vol. Lei der Piet Pollie is niet helemaal tevre den. "De uitslag had nog veel hoger kunnen zijn als we er in de eerste helft meer aan hadden getrokken. Maar ja, de drie punten zijn binnen. We mogen niet mopperen." Volgen de week speelt Tholense Boys 3 (derde in het klassement) tegen ZPR 2 die op een tweede plaats staat. Dit treffen schat Pollie hoger in. "Daar zullen we een hele dobber aan heb ben. De nummer twee tegen de nummer drie. Dat wordt wel een andere wedstrijd dan deze." V*1 - C*? De stichting landschapsverzorging Zeeland en leden van de Thoolse natuurvereniging hebben de bermen gemaaid van de Broeksedijk. Noad 3 leed zaterdag op eigen veld zijn derde nederlaag van het seizoen. SPS 3 bleek net iets te sterk en won met 2-3. De geel-groenen begonnen slap aan het duel en dat leverde in de eerste vijf minuten al drie kansen op voor SPS. De voetbal combinatie uit Poortvliet en Scherpenis- se benutte er daar één van. Noad-doel- man Ronnie Breeman werd met een dia gonaal schot verschalkt: 0-1. De Sint- Philipslanders liepen meer tegen zichzelf te voetballen dan tegen SPS dat kans op kans stapelde en in de tiende minuut was het opnieuw raak. Via een vlot lopende combinatie werd de Noad-defensie uit gespeeld en SPS tekende 0-2 aan. Hierna herstelden de geel-groenen zich en trok ken de wedstrijd meer naar zich toe. Maar SPS profiteerde van de ruimte die het nog kreeg. Uit een snelle tegenaanval scoorde men 0-3. Volgens de Sint-Phi- lipslandse spelers was het buitenspel, maar de arbiter Opree keurde het doel punt goed. Noad pakte de draad toch weer op en bleef druk uitoefenen. Dat leverde een paar kleine kansen op. Jeroen Breeman schoot rakelings over. Ook afstandsschoten van André van Westen en Piet Geluk leverden geen treffers op. Na een half uur verdween de nul van het scorebord. Uit een pass van Marco van Dijke nam Stanny v.d. Velde de bal met zijn borst aan en lobde hem over de SPS-doelman: 1-3. Na rust kwamen Kees Verstrate en Erik Breeman in het veld voor Aad Sterren burg en de geblesseerde Piet Bolier. Met het inbrengen van Breeman werd Noad gevaarlijker. Uit een vlot lopende aanval over rechts, gaf André van Westen een voorzet aan Breeman die rakelings over het doel schoot. Aan de andere kant moest Noad-keeper Ronnie Breeman enkele spectaculaire reddingen verrich ten om te voorkomen dat SPS uit snelle counters zou scoren. Aandringen van Noad leverde uiteindelijk toch de aan sluitingstreffer op. Voorstopper Kees Verstrate loste een schot op het doel en de SPS-keeper liet de bal door zijn vin gers glippen: 2-3. In de laatste tien minu ten probeerde Noad nog, via Verstrate, om de gelijkmaker te forceren, maar dat lukte niet. De vierde keus van Vosmeer blijft onge slagen. Toch was de wedstrijd tegen Alliance 7 niet gemakkelijk. De Thole- naren kwamen voor de rust op een 2-0 achterstand, maar wonnen uiteindelijk met 3-4. In de tiende minuut openden de Roosendalers de score en na een half uur profiteerden ze van het loslaten van de bal door doelman Fred Janmaat. Vlak daarop schoot Leo Havermans een vrije trap in de linker bovenhoek, 1-2. Uit een scrimmage in de derde minuut van de tweede helft tekende Arie Hage de gelijkmaker aan. Dezelfde speler scoorde nog twee keer. Eerst ging hij zelf goed door, vervolgens rondde Hage van uit een moeilijke hoek af op aangeven van Koos Bosters die op zijn beurt door Jack Mosch was bediend. Na deze hat trick van Vosmeer-kant benutte Alliance in de laatste minuut een hoekschop om de eindstand op 3-4 te bepalen. Terwijl Mike en Jako het talud aan de zuidkant met motormaaiers onder handen nemen, laden de drie ande ren het grasmaaisel in de berm op een wagentje. Dat gaat naar een boer. Normaal is het stukje dijk tussen de Krabbenkreekweg en de Bartel- meetweg een oase van rust. Aan de zuidkant ligt de wijdse Broekpolder, aan de andere kant de Nieuwepolder (Vrijberghe). Vanaf het Kooidijkje ment Ko Brooijmans een span paar den voor een ploeg door de klei. Een pittoresk plaatje. Maar de rust op de dijk wordt deze morgen met grote regelmaat verstoord door passeren de tractoren. Ze vervoeren grond uit het depot bij de Krabbenkreekweg. De mannen op de dijk laten zich er .niet door van de wijs brengen. Enke le jaren geleden is geïnventariseerd welke waardevolle planten op de Thoolse dijken voorkomen. Dat heeft ertoe geleid dat 0,1 ha van de Broeksedijk vorig jaar voor het eerst onder handen is genomen. "Toen zijn twee stukjes talud aan de zuid kant opener gemaakt", vertelt Geus. Daar komen marjolein, agrimonie en knoopkruid voor. "Het zijn bij zondere soorten die gedijen op een arme, kalkrijke bodem en bij veel zon." Door de dijk te maaien en het maaisel weg te halen, wordt het talud armer gemaakt. De genoemde planten krijgen daardoor de kans zich te vermeerderen ten koste van bijvoorbeeld gras en brandnetels. De SLZ betrekt vrijwilligers van de natuurvereniging bij dit beheer, om de ontwikkelingen op de dijk in de gaten te houden. Koos Bijl vertelt dat samen met de SLZ ook weer wilgen geknot gaan worden bij Stavenisse en aan de Rand. Op 28 oktober, 25 november, 16 december en een zaterdag in januari trekken de natuurmensen er daarvoor op uit. De stichting landschapsverzorging Zeeland houdt zich bezig met het coördineren van onderhoud aan kleine landschapselementen, zoals bloemdijken, veedrinkputten, knot wilgen, heggen, houtwallen, hoog- stam fruitbomen e.d. Soms worden beheersovereenkomsten gesloten met eigenaren. Verder wordt de SLZ betrokken bij het opstellen van gemeentelijke landschapsbeleidsplannen, geeft voorlichting en organiseert cursus sen. Van het bestuur maakt J.L. van Gor sel uit Oud-Vossemeer sinds vorig jaar deel uit namens de Zeeuwse waterschapsbond. L. Boogerd uit Lelystad had gepro testeerd tegen de voorgenomen afbraak van de illegale bouw aan de Oudelandseweg, maar in december moet de zonder vergunning verwe zenlijkte uitbreiding verdwenen zijn. Dat besluit is door b. en w. al geruime tijd geleden genomen en de raadscommissie ruimtelijke orde ning had daartegen geen bezwaren, zei de burgemeester. VVD, D66 en PvdA wilden die beslissing verzachten. "Het is nog een kwestie van een paar jaar", zei mevr. E. Frigge-Hogesteeger. "Jan sen is dik in de zestig en zijn licha melijke gesteldheid is niet al te best. Misschien kan hij nog een paar jaar zijn hobby uitoefenen. Is er daar voor geen mouw aan te passen?" Ook J. van den Donker twijfelde tussen de handhaving van de regels of nog een beperkte periode van soe pelheid. "Het nut van het werk van Jansen staat immers buiten kijf." Ook M.A.J. van der Linde wilde er een mouw aanpassen. "De oude bokser kan zijn hobby niet loslaten en hij houdt de jongeren goed bezig. Ik wil over deze zaak elders nog wel eens verder praten", maakte het PvdA-raadslid duidelijk. De burgemeester wilde niet meer op de zaak ingaan omdat de beslissing al lang geleden door b. en w. geno men is: de illegale uitbreiding moet voor het eind van dit jaar nog afge broken worden. Van der Munnik noemde brief schrijver Boogerd uit Lelystad geen belanghebbende in deze St. Maar- tensdijkse zaak. Het eerste team van tafeltennisvereni ging Smash keerde vrijdagavond met een kater terug van de uitwedstrijd tegen DIO uit Heerle. Het werd een 7-3 verlies voor de Sint-Annalanders. Marco Saar- loos ontbrak in de ploeg. Hij werd ver vangen door Rafael Fructuoso. Ad Ver- hage en Fructuoso verloren al hun partij en. Christian van 't Hof won weliswaar al de zijne, maar dat was niet genoeg. De spelers klaagden over de vloer die slecht onderhouden en veel te glad zou zijn. Naast de speeltafels werd zelfs een dweil weggelegd om de schoenzolen nat te houden. Smash 2 bleef zaterdag in de 'winning mood' en stuurde Markiezaat 4 met een Steun Israël. De Zeeuwse stichting Steun aan Israël houdt zaterdag 7 oktober een boekenmarkt onder de Graanbeurs aan de Dam te Middel burg. De opbrengst van de verko ping, die van tien tot drie uur duurt, is bestemd voor een ontginningspro ject in de Negev-woestijn te Israël. De zeilers uit Itawa met hun boot. Ze deden in Andijk mee in de optimistenklasse. 7-3 nederlaag terug naar Bergen op Zoom. Adri Aarnoudse won al zijn par tijen en ook in het dubbelspel behaalde hij (samen met Rafaël Fructuoso) de winst. Fructuoso zette ook drie partijen op zijn naam. David van Driel, net terug van vakantie, bleef puntloos. Het derde team van Smash speelde zater dag de eerste competitiewedstrijd van het seizoen. De zieke Jacob Elenbaas werd vervangen door Piet van Dijke. Die deed dat goed en verloor slechts één par tij. Johan Geluk won al zijn wedstrijden. Hij speelde ook in het dubbelspel met Jos Bakker, maar hier gingen de twee in de Vfout en ze verloren in drie sets met 18-21, 22-20 en 19-21. Jos Bakker won één wedstrijd en daarmee zegevierde Smash met 6-4. Onder leiding van Koos van Vossen gin gen de junioren van Smash op bezoek bij Markiezaat 3. Het werd een 10-0 neder laag voor de Sint-Annalandse ploeg. Arjan Ketting, Willem Stoutjesdijk en Anné Sturris verloren alles. En dat ter wijl er wel kansen waren, want vier van de tien partijen moesten in drie sets beslist worden. Het eerste kadettenteam van Smash ont ving SPS/N. Despair 4. Het was een zwa re start voor de thuisploeg. Gabriël Gun- ter verloor alle partijen en op de helft van de wedstrijd keek Smash tegen een 2-4 achterstand aan. Maar daarna keerde het tij voor de Sint-Annalanders en Smash sleepte er nog een gelijkspel uit. Dat was mede te danken aan dé sterk spelende Peter Bazen die al zijn partijen won. Anné van Dijke won twee duels. Kadetten Smash 4 kreeg Tanaka 7 óp bezoek. De punten gingen mee naar Etten-Leur, het werd 4-6. Merijn v.d. Klooster won twee wedstrijden en zijn broer Rob won één keer, net als Eduard Goedegebuure. Programma 28 september: Witac 3- Smash 3. 29 september: Backhands 7-Smash. 30 september: Smash 2-Backhands 8; junioren Smash-DIO 2; kadetten Smash- Backhands 2; kadetten Smash 2-Vice Versa 6; kadetten Smash 3-Weike 2. Alle thuiswedstrijden worden in De Welleva- ete te Sint-Annaland gespeeld en begin nen om twee uur. De stichting Itawa-Tholen wil een briefwisseling op gang brengen tussen inwoners van beide gemeenten. Het idee van een cor respondentienetwerk is tijdens het bezoek van de Thoolse delegatie aan de Poolse stad geopperd door de tolk, de leraar Engels Walde- mar Nehring. Vanuit Itawa is er veel belangstel ling voor onze manier van leven. De stichting roept daarom jongeren, gezinnen, verenigingen, scholen enz. op om zich te melden voor cor respondentie met Polen. Het initia tief sluit aan bij de doelstelling van de stichting om op diverse manieren contacten tussen de inwoners van beide gemeenten tot stand te bren gen. Tijdens haar bezoek in juni ont moette de Thoolse delegatie een viertal jeugdige Polen die als lid van de nationale zeilploeg naar Neder land zouden reizen. Ze deden in Andijk mee aan een internationale wedstrijd. "Omdat de heer Wester- veld van onze stichting zich het Pools al aardig eigen heeft gemaakt, was een geanimeerd gesprek moge lijk met de jongens, hun ouders en de zeilinstructeur", vertelt mevrouw K. Provoost. De jongens zijn enthousiaste zeilers die op de meren rondom Itawa trainen, maar ook de Oostzee is in beeld. Wie geïnteresseerd is in een brief wisseling met een inwoner van Ita wa, kan tot 22 oktober contact opne men met secretaris mevr. W. Knip- scheer van de stichting Itawa-Tho- len, tel. 01660-4993. Zij zal voor verdere afhandeling zorg dragen. De stichting bereidt ook een uitwis seling voor tussen jeugdige muzi kanten. Het is de bedoeling dat vol gend jaar, van 27 april tot 3 mei, een jeugdorkest uit Itawa in Tholen te gast is. Via de muziekverenigingen probeert men daarvoor een 25-tal gastgezinnen te vinden. De 12-jarige Lindsey Knop en Pieter Potter zijn de nieuwe clubkam pioenen van tennisvereniging Eegedima. Lindsey maakte haar favorie- tenrol waar en prolongeerde haar titel, terwijl Pieter er een zware (hal ve) finale voor moest doormaken. In totaal werden er 105 partijen gespeeld. Ook de jeugdkampioenen zijn inmiddels bekend. De Eendrachtruiters reden in Hansweert de laatste buitenwedstrijd van het sei zoen. Helma van der Slikke reed met Goofy een B-parcours. De eerste ronde was foutloos, maar in de barrage liep de combinatie 2,5 strafpunt op wegens het overschrijden van de tijd. Desondanks behaalde Helma van der Slikke nog een derde prijs. Magda Smits kwam op Jorian uit in de klasse B en won daarin de vierde prijs. Petra Groenewege bereed Equador in dezelfde klasse. Deze combi natie behaalde 156 punten, genoeg voor een winstpunt. John Veniet reed met Isanca voor het eerst een B-proef. Hij kreeg hiervoor 146 punten. Suzanne Rei- nerman bereed haar nieuwe pony Ryet- hems Nomar in de klasse B. De combi natie kreeg eveneens 146 punten. Lieke Bevelander kwam met Ceasar uit in dezelfde ring. Haar proef werd met 138 punten gewaardeerd. In het damesenkelspel werd er in twee categorieën gespeeld. In de A-poule bewees Lindsey Knop haar kwaliteiten door overtuigend te winnen van Marjet Bakx (twee sets van 6-1) en Juul Zuid- weg (7-5,6-1Hierdoor prolongeerde ze haar titel. Een verrassende tweede plek was er voor Marjet Bakx die in een span nende partij Juul Zuidweg in twee sets van 6-4 versloeg. In de B-poule won nieuwkomer Resy Fonteijne in de finale met 6-1 en 6-4 van Cia van Minderhoud. Bij de heren werde de titels in drie cate gorieën verdeeld. In de hoogste poule kwam Mark Almekinders vrij gemakke lijk in de finale. Pieter Potter kon zich echter maar met moeite ontdoen van Leen van As door in de tie-break van de derde set te winnen. De finale was zinde rend met de tweede set als hoogtepunt. De kracht van Potter en de routine van Almekinders zorgden ervoor dat het tal rijke publiek van een spannende partij kon genieten. Potter won uiteindelijk met 7-6 en 6-4. In de finale van poule B stonden de jonge Martijn Potappel en veteraan Cees Zuidweg tegenover elkaar. Martijn leek met zijn goede tech nische spel op een klinkende overwin ning af te stevenen. Hij won de eerste set met 6-3. Maar Zuidweg verzette met zijn behoudende spel de bakens en zette een 4-3 achterstand in de tweede set om in een 5-7 overwinning. Zuidweg trok de partij in de derde set naar zich toe door ook deze met 5-7 te winnen. De jeugd was ook in poule C vertegenwoordigd. Hier lukte het Ching-Hei Chong om de eerste plaats in te nemen, ten koste van nieuwkomer Kees van de Burgt. Het werd 6-1 en 7-5 voor Chong. Bij de dubbelspelen werkte men met een hoofd- en een verliezersronde. In de hoofdronde bij de heren werd het duo Pieter Potter/Arie Draaijer kampioen. Dat ging ten koste van het gelegenheids tweetal Mark Almekinders/Eric Nieuw koop dat in de halve finale verrassend won van de sterke Leen van As en René Verspuy. De finale werd gekenmerkt door een langzame start van Potter en Draaijer. De eerste set verloren zij dan ook met 3-6. Maar eenmaal op gang gekomen, beslisten ze de partij in hun voordeel door de twee volgende sets met 6-1 en 6-2 te winnen. Verrassend was dat de eerste plaats in de verliezersronde naar Joep de Groot en Kees van de Burgt ging. Zij wisten in twee sets (6-4 en 6-3) te winnen van het geroutineerde tweetal Emiel van Dongen/Paul Schoonen. Maar de verrassingen waren het grootst bij het damesdubbelspel. In de halve finale van de hoofdronde werd het als eerste geplaatste koppel Juul Zuidweg/Ria Rietkerk verslagen door Rachel van Duivenbooden en Laura van de Graaff. Daardoor werden de laatsten de favorieten voor de eindoverwinning. Maar in de finale legden ze het af tegen Marja Knop en haar dochter Lindsey die de partij in twee sets wonnen (6-3 en 6- 4). In de verliezersronde moesten de favoriete Simone Smout en Marsha Knop hun meerdere erkennen in de nieuwkomers Resy en Nele Fonteine. Zij wonnen in een spannende driesetter met als uitslagen: 6-7, 6-4 en 6-2. Ook de jeugd van Eegedima streed om het clubkampioenschap. Er werd gespeeld in tien categorieën. In tegen stelling tot voorgaande jaren konden de kinderen nu ook meedoen aan dubbel spelen. Er schreven 32 deelnemers in. De uitslagen waren: Mini-tennis: 1 Tamara Goedegebuure; 2 Colette Deurloo. MEISJES t/m 10 jaar: 1 Marleine Bal; 2 Ilona Suijkerbuijk. T/m 13 jaar: 1 Annelies Schellinger; 2 Marjet v.d. Graaff. T/m 17 jaar: 1 Emily Streng; 2 Elies v.d. Graaff. Dubbel t/m 10 jaar: Annika Boxhoorn en Ilona Suijkerbuijk. JONGENS t/m 10 jaar: 1 Jeroen Bakx; 2 Freek Geuze. T/m 13 jaar: 1 John Schot; 2 Jeroen Bakx. T/m 17 jaar: 1 Martijn Potappel; 2 Ching-Hei Chong. Dubbel t/m 10 jaar: Jeroen Bakx en Joost v.d. Graaff. GEMENGD dubbel: Annika Boxhoorn en Wouter Koenders. Terwijl de eerste keus van Emergo een gelijkspel bevocht tegen DVS 3, boekte het tweede team een grote nederlaag in de uitwedstrijd tegen KVK uit Kapelle. Emergo liep in de uitwedstrijd tegen DVS 3 een 4-2 achterstand op, maar nog voor rust werd dit omgezet naar een 4-6 voorsprong. Ad Farla en Jan Duine scoorden elk twee keer en Anneke Beth lehem en Kristian van Heemskerk maak ten de overige twee treffers. In de tweede helft kwam Emergo behoorlijk in de pro blemen. Het team uit Hendrik-Ido- Ambacht nam wederom de leiding met 8-6. Doelpunten van Marco van den Hoek en Maddy Muis zorgden ervoor dat het uiteindelijk op een 8-8 gelijkspel uit draaide. Emergo 2 verging het heel wat minder goed bij KVK 2 te Kapelle. Arie Jansen, Annelies Rombouts en Jos Oosdijk scoorden voor Emergo, maar het Kapelse team stelde daar maar liefst 20 treffers tegenover. Voor de rust had Emergo A de overhand in de partij tegen Terheijden. Twee doel punten van Chantal den Engelsman en treffers van Maria van de Wal en Marianne Rombouts zorgden ervoor dat de Thoolse club uitliep naar een 1-4 voorsprong. Maar nog voor het rustsig- naal kwam Terheijden langszij. In de tweede helft kwam Emergo niet meer tot scoren. De thuisploeg liep uit naar 7-4. Het C-team van Emergo trad thuis aan tegen Springfield. De Thoolse ploeg speelde sneller en met meer overtuiging dan de tegenstanders uit Hoeven. Jaco van Heemskerk scoorde maar liefst zes keer en door doelpunten van Kevin Meijer, Mike Schokaert en Ruben Steke- tee werd het uiteindelijk 9-2. Emergo D verloor uit van Breda Noord met 2-0, terijl Emergo F thuis DSO met 4-0 versloeg. Karina Meijer, Joyce van de Ree, Denise van de Hoeven en Anne- loes Oudesluis scoorden de doelpunten. De ploeg uit Klundert verloor ook de strafworpen met 16-13. Motorcrosser Kevin van den Hoek uit Sint-Maartensdijk reed zondag mee in een wedstrijd bij De Verrassingen in Dordrecht. Er verschenen 23 crossers met een 80cc motor aan het starthek. In de eerste manche ging Kevin als zesde door de eerste bocht. Tijdens de race klom hij nog één plaats en ging als vijfde over de finish. In de tweede manche ging Kevin als vierde van start en hij werkte zich op tot de derde plek. Maar door een valpartij moest hij twee crossers voor laten gaan. De resterende tijd was te kort om de achterstand nog in te lopen en dus werd de Sint-Maartensdijkse crosser wederom vijfde. Zondag rijdt Kevin op de Maasvlakte de laatste clubwedstrijd. In het tussenklassement staat hij momen teel op de tweede plaats. Carmen van den Hoek uit Sint-Maartens dijk reed zaterdag mee in een dressuur- wedstrijd te Hansweert. De amazone was daar één van de 21 deelnemers. Op Flic Flac reed Carmen een goede proef die met 148 punten werd beoordeeld. Elf pupillen van tennisvereniging TOV uit Oud-Vossemeer deden woensdag mee aan een geïmproviseerd clubkam pioenschap. De kinderen mochten direct na schooltijd naar de kantine komen om friet te eten. Vanaf kwart over één speel den de jeugdige tennissers telkens een kwartier met en tegen verschillende jon gens en meisjes. Enkele moeders waren scheidsrechter, want spelen èn tellen tegelijk was voor sommigen nog wat te moeilijk. Om vijf uur werd het toernooi- tje afgesloten. De einduitslag was wat vertekend en daarom kozen de ouders twee jongens- en twee meisjesdubbeltal len uit om de finales te spelen. Maikel en Paco Hommel speelden tegen Niels Havermans en Bart Beurkens. Het werd 5-5 na een half uur spelen. De winnende game kwam uiteindelijk op naam van Niels en Bart te staan. Bij de meisjes stonden Arjette van Gorsel en Linde Kokke tegenover Joyce van Dam en Nicole Kokke. Ook hier ging de strijd gelijk op en moest er een extra game worden gespeeld. Arjette en Linda won nen die. De winnaars kregen een beker en de nummers twee een standaard. De eerste wedstrijden van de zomer avondcompetitie damesvoetbal zijn gespeeld. Woensdag was de eerste speel avond op de velden van Stavenisse. Aan de competitie doen vier teams mee: Vosmeer, Noad en maar liefst twee ploe gen van Stavenisse. Het initiatief tot dit toemooitje werd genomen door Hans Vogelaar van de NKS (Nederlandse katholieke sportfederatie). Hij zag dames trainen bij Vosmeer en besloot een poging te wagen om het damesvoetbal in Tholen weer wat meer leven in te blazen. Er wordt in principe gespeeld met zeven tallen, maar afhankelijk van de hoeveel heid spelers wordt ook wel eens beslist om een partij met acht- of negentallen af te werken. De wedstrijden duren twee keer twintig minuten. Tholense Boys, Smerdiek en WHS deden ook een poging om een damesteam op te zetten, maar dat mislukte. De uitslagen van de eerste speelavond zijn: Vosmeer-Stavenisse 1 7-0; Stavenisse 2-Noad 2-5; Stavenisse 1-Noad 4-3; Vosmeer-Stavenisse 2 8-0; Noad-Vosmeer 2-5; Stavenisse 1-Stave nisse 2 1-2. Het is duidelijk te zien dat er in het Vosmeerse team dames spelen die al geruime tijd ervaring hebben. De ploeg leidt dan ook het klassement met negen punten uit drie wedstrijden, gevolgd door Noad, Stavenisse I en Sta venisse 2. Gisterenavond werd in Sint-Philipsland de tweede ronde afgewerkt en aanstaan de woensdag worden op het sportpark van Vosmeer vanaf half acht de laatste wedstrijden afgewerkt. Volgens Anita Goedegebuure, mede-organisator en oud-speelster van het Vosmeerse damès- team, is het evenement nu al geslaagd. "Iedereen is er wel enthousiast over. Dus ik denk dat we het volgend jaar wel weer proberen te organiseren."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 23