'Een ongelooflijk herstel van Noad' Geen paniek ondanks regen Verlies Smerdiek in laatste minuut VAN DUKE J. DE GRAAF - - - - - r *-7 1 rt Tn De Kaai en Hof Boys aan de kop SCHOT SPS 2 gaat diep voor de volle winst Eerste verlies Meulvliet 2 BEZOEK ZATERDAG DE WEDSTRIJD Aanvang: 14.30 uur KAPTEIN AUTOMOBIELBEDRIJF TRIMSALON LIESBETH Gelijkspel na 3-0 achterstand 7 Vt C a f e -1 a r i a 't Centrum GOEDEGEBUURE ADMINISTRATIES Donderdag 28 september 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Knvb - voetbal Slap WHS 2 herstelt zich Thol.Boys 2 komt goed weg WHS 3 laat winst liggen Zaalvoetbal v= "MEULVLIET" THOLEN Vosmeer wacht nog op eerste zege Eersteklasser Smerdiek verloor in Dongen met 1-2. De winnende treffer van de thuisclub kwam in de laatste seconden van de wedstrijd tot stand uit een vrije trap. Ook Vosmeer verloor in de laatste minuten (3-4) en wacht, evenals het team uit de smalstad, nog op de eerste overwinning. Stavenisse gaf tegen Apollo in de eerste helft een 0-2 voorsprong uit handen. Smerdiek heeft pech Vosmeer met lege handen Stavenisse geeft voorsprong prijs Hydrauliekslangen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. DRUKKERIJ Voor uw totale drukwerkverzorging. METSEL- EN TIMMER- ONDERNEMING TANKSTATION en RIJWIELHANDEL Arie Duine uw adres voor alle verzekeringen Garage de Jonge GM Paasdijkweg 9 Poortvliet Tel. 0166-612433 Voor trimmen, knippen, scheren en wassen van alle honderassen Langestraat 9-11, Poortvliet Tel. 0166-612371 Technisch Bureau VISSER B.V. Voor o.a. deskundige verzorging van boekhoudingen en belastingaangiften In de vierde klasse behaalde Noad '67 zijn eerste punt in deze competi tie. De manier waarop de puntendeling tegen Krabbendijke tot stand kwam, baarde veel opzien. De Sint-Philipslanders hadden in de eerste helft weinig in te brengen en keken bij rust tegen een 3-0 achterstand aan. Het duel kreeg in de tweede helft echter een sensationele wending. De rollen waren volledig omgedraaid en Noad vocht zich met sterk spel terug in de wedstrijd en kwam terug tot 3-3. In de slotfase waren er zelfs nog mogelijkheden op de overwinning. "Een ongelooflijk herstel, dit maak je niet veel mee", aldus een tevreden trainer Chris van 't Hof. "Het merkwaardige scoreverloop tekent de mentaliteit van de Sint- Philipslanders, die zich pas gewon nen geven bij het eindsignaal", meent de trainer. "En conditioneel is Noad bijzonder goed." In de eerste helft stelde Noad teleur. De Sint-Philipslanders leken over geconcentreerd en kwamen na twin tig minuten spelen uit een klutsbal verdiend op achterstand. Leo Zuid- weg kreeg een goede mogelijkheid op de gelijkmaker, maar zag zijn inzet net naast gaan. Het was de eni ge keer in de eerste helft dat Noad voor gevaar zorgde. Vrij eenvoudig liep Krabbendijke uit naar een 3-0 voorsprong. In de rust bleef verdediger Jaap van Oudenaarde in de kleedkamer achter en werd met Kees van Tiggele een extra aanvaller in het veld gebracht. Vanaf de eerste minuut in de tweede helft domineerde Noad de wedstrijd. Door knappe reddingen van de doel man van Krabbendijke bleef een treffer in de eerste minuten uit. Ook was Noad niet fortuinlijk in de afronding, toen een schot op de dwarsligger stuitte. Na een kwartier spelen wist Leo Zuidweg, uit een corner van Yke Verwijs, met een kopbal eindelijk te scoren. Bij de 3- I stand werd de kleine Erik Fon- teijne vervangen door Ronald den Braber van Noad 2, die verdienste lijk speelde. Met agressief spel drukte Noad de tegenstander in de verdediging. Menno Fonteijne scoorde met een afstandsschot de aansluitingstreffer. Noad kreeg in deze fase kans op kans en kwam via Leo Polderman op gelijke hoogte. De Sint-Philipslanders kregen zelfs nog mogelijkheden voor de over winning, maar trainer Van 't Hof liet zijn team in de slotfase geen onnodi ge risico's nemen. Bij Noad kregen vier spelers in de tweede helft een gele kaart. Zaterdag speelt Noad tegen koplo per Kruiningen. De komende weken mist het team voorhoedespeler Kees van Tiggele, die afgelopen maandag aan zijn meniscus is geopereerd. Kruiningen 3 3 0 0 9 12- 3 Bevelanders 3 2 1 0 7 11- 5 SSV'65 3 2 0 1 6 6- 5 De Meeuwen 3 2 0 1 6 5- 5 Temeuzen B. 3 1 2 0 5 5- 3 SKNWK 2 1 0 1 3 5- 4 SV WIK'57 3 1 0 2 3 8- 5 Middelburg 3 1 0 2 2 2- 8 Wemeldinge 2 0 1 1 1 1- 2 Krabbendijke 2 0 1 1 1 3- 9 NOAD'67 3 0 1 2 1 5- 9 Zaamslag 2 0 0 2 0 3- 9 In de eerste helft van de thuiswed strijd tegen Nivo Sparta 2 dreigden de reserves van WHS weggespeeld te worden. De gasten waren feller in de duels en speelden scherper. Dat leidde na een kwartier dan ook tot een doelpunt: 0-1. De verdediging van WHS liet teveel ruimte aan de tegenstanders, bracht geen lijn in het spel en begon slap aan de wedstrijd. Door een misverstand tussen Jaap Verhoef en Henk Keur tekende Nivo 0-2 aan. WHS vreesde voor een derde doelpunt. Het enige dat de Sint-Annalanders hier tegenover konden stellen, was een schot van Marco Scherpenisse dat geen doel trof. De stand bleef tot aan de rust echter ongewijzigd. In de tweede helft was WHS veel feller. Het spel was nog niet opti maal, maar de inzet was stukken beter. Ad de Keijzer ging goed door en tekende de aansluitingstreffer aan. Enkele minuten later gaf Richard de Jonge een dieptepass waarmee een verdediger van Nivo het zo moeilijk had, dat hij de bal langs zijn eigen doelman speelde: 2- 2. Deze keer was het WHS dat op een derde doelpunt aasde. Een vrije trap van De Keijzer werd ternauwer nood door de keeper van Nivo gestopt. Er kwamen nog enkele kan sen voor Marco Scherpenisse en Richard de Jonge. De gasten moes ten enkele malen aan de noodrem trekken om de aanvalsdrift van WHS te stoppen. Dat leverde de ploeg enkele gele kaarten op. Ook De Jonge kreeg geel voor een over treding. Nivo kwam er nog wel een paar keer gevaarlijk uit zoals met een hoekschop die op de paal belandde. Maar WHS had het over wicht. Danny Moerland viel in voor de geblesseerde Theo van 't Hof en Corné de Jonge kwam in het veld voor Henk Keur. Het bleef echter bij een gelijkspel Tholense Boys 2 behaalde in Wijk en Aalburg een 1-2 overwinning op Wilhelmina 2. Met een vrije trap in de slotminuut scoorde Maarten Bakx de winnende treffer. Gezien het spelbeeld mochten de Tholena- ren over dit resultaat zeker niet mop peren. Na een voorzichtige start van beide teams kwam in de tiende minuut plotseling een speler van Wilhelmina alleen voor doelman Emiel Learbuch, die met een knappe redding een doelpunt voorkwam. Learbuch keepte in plaats van de geblesseerde Hans Mabelis. Op de doelman uit Oud-Vossemeer kon een beroep worden gedaan, doordat de overschrijving die hij in verband met zijn verhuizing had aange vraagd niet is doorgegaan. Halverwege de eerste helft kwam Tholense Boys op voorsprong door een doelpunt van Erik Nieuwkoop. Vijf minuten voor rust werd het bij na 0-2, toen Hans de Korte tegen de paal schoot. Door knullig balverlies in de verdediging maakte Wilhelmi na op slag van rust de gelijkmaker. Direct na de aftrap kreeg Ronald Adams voor Tholen een goede kans, maar zijn lob werd door de doelman gekeerd. yoor de tweede helft werd Stephan Zoeteweij in het veld gebracht voor de enigszins tegenvallende Hannifi Benjilali. In de tweede helft kwa men de Tholenaren er nauwelijks meer aan te pas. Laatste man Ben Schot had zijn handen vol om zijn verdediging staande te houden. Met enkele knappe reddingen van Lear buch bleef de score 1-1. Trainer Dick Soomers besloot Frank Taze- laar te vervangen door Jeroen Zoete weij en liet Erik Nieuwkoop achter de spitsen voetballen. Wilhelmina bleef behoorlijk aandringen en kreeg mogelijkheden op een doel punt. Met een redding op de doellijn hield Christiaan van Haaften Tho lense Boys op de been. In de slotfa se kreeg Tholen meer grip op de wedstrijd en kwamen er enkele kan sen. Een inzet van Maarten Bakx werd door de doelman gestopt, ter wijl een doelpoging van Hans de Korte over ging. Vijf minuten voor tijd viel De Korte geblesseerd uit en kwam Marco v.d. Wielen in het veld. De invaller zorgde direct voor gevaar, maar zag zijn inzet via een verdediger naast gaan. In de slotmi nuut werd Marco v.d. Wielen aan de rand van het strafschopgebied onderuit gehaald. Maarten Bakx nam de toegekende vrije trap en schoot de bal via een speler van Wil helmina in het doel, waardoor Tho lense Boys met drie punten rijk beloond naar huis kon rijden. t f Bondsgedelegeerde Tom Moerland uit Tholen treedt zelf ook in het strijdperk tijdens het derde smalstad open tennistoernooi. Het derde smalstad open toernooi van tennisvereniging Jacoba van Beieren wordt geplaagd door de regen. Vrijdag en zaterdag wer den de eerste partijen afgewerkt, maar zondag en dinsdag moest er afgelast worden. Het zit er dan ook niet in dat komend weekeinde de Finales gespeeld kunnen wor den. "Maar er is geen reden tot paniek", vertelt wedstrijdleider Rien Meerman. "We hebben van de bond toestemming gekregen om ook volgende week nog door te gaan. Bovendien mogen we in het weekeinde gebruik maken van twee banen op camping De Muye." Meerman verwacht dat het toernooi dan ook volledig afgewerkt kan worden. De reac ties op de aanpassingen zijn posi tief, want de mensen willen aan het einde van het seizoen graag nog een wedstrijd spelen, vertelt hij. Voor het toernooi meldden zich 185 deelnemers, die overal van daan komen. Ze zorgden samen voor 260 inschrijvingen, tegen 120 vorig jaar. "Dat zijn er uitzonder lijk veel voor zo'n kleine vereni ging", aldus Meerman. Marcel Bentvelsen van de wedstrijdcom missie meldt dat er 13 speelsche ma's zijn die helemaal vol zitten. "Toernooien nemen momenteel een enorme vlucht." In Sint- Maartensdijk wordt zowel enkel als dubbelspel gespeeld bij dames en heren, alsook gemengd dubbel. In alle categorieën in de drie speelsterkten D2, Dl en C2; uitge zonderd het damesenkel, waar alleen D2 gespeeld wordt. "We hebben de deelnemers zoveel mogelijk in hun eigen categorie kunnen indelen, wat heeft geleid tot een kwalitatief sterk toernooi", vertelt Bentvelsen. Tijdens de toernooidagen zorgt de kantine commissie met diverse thema avonden voor gezelligheid. In dit sportieve duel kreeg Erik Nieuwkoop een gele kaart wegens commentaar op de scheidsrechter. Hoek 2 3-7 Thol. Boys 2 3-6 WHS 2 3-5 Nivo Sparta 3-5 Kloetinge 2 3-5 Roda Boys 2 3-4 Good Luck 2 2-3 Heukelum 2 3-3 Amem. 2 2-2 Yerseke 2 3-2 Wilhelmina 2 3 - 1 SSC2 3 - 1 De derde keus van WHS ontving thuis de reserves van Dinteloord. Op de eerste twintig minuten na, had WHS 3 de wedstrijd in handen. De eindstand was echter nog steeds 0-0. Dinteloord kreeg vooral in de begin fase een paar goede kansen om de score te openen, maar de gasten gin gen er slordig mee om. Verder maakte doelman Goedegebuure een solide indruk. De verdediging van WHS liet aanvankelijk teveel ruimte aan de tegenstander en kwam zodoende in de problemen. Daan Bolier zette zich de hele wedstrijd in om de gevaarlijkste speler van Din teloord van de bal te houden. Het werd voor de gasten steeds moeilij ker om een opening te vinden. Na de rust kwam William Quist in het veld voor Robert Metske. WHS hield de bal voorin beter vast en na enkele minuten kwam de licht geblesseerde Jan Fase alleen voor de keeper te staan, na een goede diepte pass van William Quist. Fase's inzet was echter te hoog en de bal ver dween over de lat. Een paar minuten later passeerde Fase de laatste man van Dinteloord en ging wederom alleen op de keeper af. Deze keer stond de paal in de weg van een doelpunt. Doordat het middenveld van WHS sterker was in de duels, kwam doelman Goedegebuure niet meer in de problemen. Jan Fase kreeg een derde kans om te scoren, maar ook nu faalde hij. Zodoende bleef de brilstand op het scorebord staan. Zwaluwe 2 3-9 Dauwend. 2 3-7 Kapelle2 3 - 6 Veere 2 3-6 Dinteloord 2 4-5 Seroosk. 2 3-4 FSV 2 4-4 Oostkapelle2 3 - 3 AZVV2 3-2 Tern. Boys 2 3-2 WHS 3 3-2 Meeuwen 2 3-1 SPS 2 moest zaterdag diep gaan om de volle drie punten te veroveren op het goed spelende GFC 3. Na een halve minuut lieten de gasten SPS al schrikken met een hard schot op de lat. GFC speelde de bal in een hoog tempo rond en SPS liep achter de feiten aan. Dat leverde enkele gevaarlijke situaties op in het 16- metergebied van SPS. Na zo'n twin tig minuten haperde de technische trein van GFC, zodat ook de thuis ploeg nog een beetje aan voetballen toe kwam. SPS kreeg zelfs enkele kansen om te scoren via ondermeer Wout van As en Peter Noordijke. Voor beide elftallen bleef het bij kansen, want gescoord werd er niet. Na de rust ging de wedstrijd meer gelijk op. Van beide zijden was er verzorgd voetbal te zien. Na zes minuten opende SPS de score. Uit een strakke vrije trap door het 16- metergebied zette Kees de Graaf zijn voet direct achter de bal en ver schalkte de keeper van GFC. Lang genoot SPS echter niet van die voor sprong, want enkele minuten later lag de gelijkmaker in het net. SPS greep niet goed in, zodat GFC via een goede combinatie dwars door de verdediging heen liep en 1-1 aante kende. SPS probeerde via aanvallen over de vleugels het spel naar zich toe te trekken. Dat leverde in de twintigste minuut een doelpunt op. René van Vossen maakt een halve omhaal en schoot de bal hard achter de keeper: 2-1. Er knakte iets bij GFC en hoewel de ploeg nog wel probeerde om langszij te komen, zat er geen overtuiging meer in het spel. SPS, dat moed putte uit het laatste doelpunt, probeerde zelfs de stand nog te verruimen. Na een mooie combinatie tussen Carlo Heijboer en René van Vossen tikte Peter Noor dijke in de laatste minuut 3-1 bin nen. In de Meulvlietcompetitie gaat Hof Boys in de B-poule aan de leiding met zes pun ten uit twee wedstrijden. In de A-poule leidt De Kaai met eveneens zes uit twee. Zondag waren de uitslagen in de poule B vrij ruim: Hof Boys-Standaard Tholen 9- 3, De Kroon-Calellas 9-4, Sporting Maroc-Dalem 6-1. Kaai Boys was vrij. In de A-poule waren de uitslagen: Kaai- Noordpoort 4-2, Pinocchio-Stalland 6-7, l'Esperance-The Limit 3-6 en Smits Boys-Hof van Holland 4-5. In de bedrijvencompetitie waren dins dagavond twee spannende wedstrijden te zien in poule B. Standaard Tholen stond tegenover De Poort. De ploegen gingen gelijk op en de ruststand was 5-4. Ook in de tweede helft deden de teams niet voor elkaar onder, maar uiteindelijk ging Standaard Tholen er met de punten van door door met 8-6 te winnen. Le Chateau en Lievensberg waren in de eerste helft even sterk, wat ook tot uiting kwam in de ruststand van 2-2. De tweede helft verliep heel sportief en was aange naam om te zien. Le Chateau kreeg de overhand en won met 6-3. In de bekerstrijd, maandag, werd de par tij tussen Bouman-Potter en GÉP 3 niet gespeeld. Het Poortvlietse team had van wege ziekte maar drie spelers beschik baar. GEP boekte daarom een reglemen taire overwinning en gaat door naar de volgende ronde. De tweede wedstrijd ging tussen De Poort en het sterke GEP 1Het was een fraaie wedstrijd en na vijf minuten kwam De Poort op een 1-0 voorsprong. Bij rust had GEP dat echter al weer ingelopen en leidde met 1-3. In tweede helft kwam De Poort na een 4-5 achterstand nog terug tot 5-5, maar toen was het gebeurd. GEP nam het initiatief over en liep uit naar een eindstand van 5-9. Meulvliet/Verhoeven koeltechniek hangt na drie wedstrijden met één punt onder aan in de eerste klasse subcommissie West-Brabant van het KNVB-zaalvoet- bal. Maandag werd kansloos met 8-2 verloren van Heerle. Na een voorzichtige start van weerskan ten kwam Heerle meer in balbezit. Maar Meulvliet counterde sterk en na tien minuten scoorde Lars Tazelaar met een schot via de binnenkant van de paal. De thuisclub bleef sterker en kwam na een knap uitgespeelde aanval langszij. Even kreeg Meulvliet het betere van het spel, maar met snelle uitvallen en profiterend van dekkingsfouten aan Thoolse kant liep Heerle uit naar 4-1. Na de rust probeerde Meulvliet de tegen stander vast te zetten, maar tot echte doelkansen kwam het niet. Pas na een kwartier scoorde Marco v.d. Wielen 4-2. De druk werd opgevoerd, maar Heerle strafte dat meteen af. Na de 5-2 wisselde Meuvliet doelman Willem Weyts uit voor een vijfde veldspeler, maar Heerle voerde in de resterende tijd met snelle uitbraken bij balverlies de score op tot 8- 2. Het ongeslagen Meulvliet 2 leed tegen Konica Primeur de eerste nederlaag, 2-3. De bezoekers, die een sterk collectief vormden, kwamen in de eerste helft ver diend op een 0-2 voorsprong. Meulvliet had toen nog geen vuist kunnen maken, maar leefde op nadat Alex v.d. Reest met één van zijn bekende schoten scoorde. Na de rust werd de tegenstander meteen op de eigen helft vastgezet en er kwamen wat kansen voor de Tholenaren. Met enkele fraaie reddingen, en geholpen door lat en paal. hield de keeper van Konica zijn doel echter schoon. De Bra banders kwamen op 1 -3 en weerstond de druk van Meulvliet met verdedigend sterk spel. Een minuut voor het einde verzilverde A.P. v.d. Belt een combinatie tussen Alex v.d. Reest en Bas Verduit. maar de resterende tijd was te kort om de gelij! maker te forceren. In dit duel viel Gert-Jan van Ham geblesseerd uit, hij werd vervangen door Comé Schaart. Programma 2 okt.: Meulvliet I-Mode kraker 20 u.. De Vrienden 2-Meuvliet 2 21.50 u. Smerdiek ging vol goede moed naar Dongen, met in het achterhoofd de 2-1 overwinning in de oefenwed strijd tegen Wolphaartsdijk. Maar de thuisploeg schudde de blauw zwarten al heel snel wakker. Smer diek moest alle zeilen bijzetten om Dongen te kunnen volgen. Na tien minuten nam de aanvoerder van de thuisploeg een vrije trap die via de handen van keeper Corné van Haaf ten in het doel verdween: 1 -0. Even later kwam Smerdiek goed weg toen een schot van Dongen op de paal belandde. Hierna ging het spel rede lijk gelijk op. In de tweede helft speelde Smerdiek scherper en dat leverde na ongeveer een kwartier de gelijkmaker op. Uit een pass van Frans Ista tekende Niels Hage 1-1 aan. Even later trap te Hage de bal nogmaals in het doel, maar de treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Met nog vijf minuten te spelen, kreeg Remi Potappel een goede kans, maar zijn schot ging voor het doel langs. De wedstrijd leek gespeeld, maar niets bleek minder waar. In de laatste minuut scoorde de aanvoerder van Dongen voor de tweede maal uit een vrije trap: 2-1. De scheidsrechter besloot het hierbij te laten en zo leed Smerdiek een onverwacht verlies. Olympia'60 3 3 0 0 9 16- 4 Zigo 4 3 0 1 9 10- 5 Dongen 4 3 0 19 6-5 Unitas '30 4 2 1 1 7 14- 13 FSV 3 2 0 16 9-4 Baronie 3 2 0 16 8- 13 VHC 4 2 0 2 6 11- 12 SV Capelle 4 1 1 2 4 7-6 Smerdiek 3 0 12 1 5-9 Vrederust 4 0 13 1 5-11 Klundert 4 0 0 4 0 3-12 op te ruimen. De geroutineerde Kense wist daar twee keer van te profiteren, waardoor de Tholenaren met lege handen achterbleven. DEVO 4 3 0 1 9 II- 8 Schijf 4 3 0 1 9 II- 9 Achtmaal 4 2 2 0 8 10- 7 Oudemolen 4 2 117 9-7 WVV'67 4 12 15 7-6 Lepelstraat B 4 12 15 9-8 TPO 4 12 15 4-5 SC Kruisland 4 1 12 4 7-10 PCP 4 1 1 2 4 11- 14 SVC 4 1 12 4 6-11 4 10 3 3 6-6 4 0 2 2 2 8-10 RSV Vosmeer In de slotfase van de tweede helft gaf Vosmeer zondag tegen Schijf een 3-2 voorsprong uit handen. In plaats van de eerste overwinning werd de tweede nederlaag geleden, want in de laatste vijf minuten vond Jaap Kense (die ondermeer ooit bij hoofdklasser Halsteren speelde) voor de bezoekers twee keer het net. De teller bleef op 3-4 staan en Vosmeer sluit zodoende de rij in de tweede klasse. Goed voetbal was van weerszijden vooral in de eerste helft nauwelijks mogelijk door de gestaag neerval lende regen in combinatie met de harde wind. Na enkele reddingen van Gerwin Hoek kreeg Vosmeer de eerste kans via een vrije trap van John Vroegop. Diens schot ging naast. In de 25ste minuut opende de thuisclub de score. Uit een aanval gaf Vroegop voor op Michel van Leeuwen en die schoof de bal in het net. Hierna nam de druk van Vosmeer toe en tien minuten voor de rust moest een verdediger van Schijf op de doellijn redding bren gen. In de 40ste minuut kwamen de bezoekers langszij. Een aanvaller leek de bal te willen voorzetten, maar schoot van afstand ineens op het doel: 1-1. Na vijf minuten in de tweede helft zette Schijf de thuisclub op achter stand. Maar even later verzuimde de doelman van de Brabanders de bal te pakken en Michel van Leeuwen was er als de kippen bij om die fout af te straffen. Johan de Koning kwam in de ploeg voor Perry Verhees. De wedstrijd leek nog alle kanten op te kunnen. In de 27-ste minuut werd John Vroegop onderuit gehaald in het strafschopgebied. Vosmeer keeper Gerwin Hoek faalde niet en schoot zijn derde penalty van dit sei zoen in de touwen. Na de 3-2 voor sprong zocht Vosmeer onnodig de problemen op, door bij aanvallen van de bezoekers de bal niet resoluut Tegen het sterke Apollo uit 's-Gra- venpolder gaf Stavenisse zaterdag in de eerste helft een 0-2 voorsprong uit handen. Na de rust vond geen van beide ploegen nog het net, zodat het duel in 2-2 eindigde. In de slot fase speelde Apollo met tien man, nadat een speler rood had gekregen omdat hij de doorgebroken Adrie Smits onderuit had gehaald. Stavenisse werd vanaf de eerste minuut door de thuisclub onder druk gezet. Apollo scoorde uit buiten spelpositie en de treffer werd na het raadplegen van de grensrechter afgekeurd. Goed keeperswerk van Jaap de Vos voorkwam in het ver volg een treffer, terwijl Apollo ook nog een bal op de lat schoot. In de 23ste minuut nam Stavenisse de lei ding. Uit een vrije trap van Johan Elenbaas schoot Martin Potappel eerst tegen de keeper, maar zijn tweede inzet was alsnog raak. Daar na waren beide teams meer aan elkaar gewaagd. Tien minuten voor de rust breidde Stavenisse de voor sprong uit. Adrie Smits strandde op de keeper, maar de terugspringende bal werd door William Smits inge schoten. Apollo kwam hierna opzet ten en De Vos verrichtte diverse goede reddingen. Hij kon echter niet voorkomen dat in de laatste zes minuten de thuisclub met twee treffers op 2-2 kwam. In de tweede helft golfde het spel heen en weer en ontstond een span nende strijd. Stavenisse kreeg kan sen via Martin Potappel. Aan weers zijden reageerden de keepers attent op de aanvallen. Na een half uur spelen kwam Leen Lemson bij de bezoekers in de ploeg voor Wim Klippel. Lemson had in de slotfase de winnende treffer op de schoen, maar de Apollo-doelman redde goed. Aan de andere kant keerde ook Jaap de Vos nog twee inzetten, zodat de puntendeling een terechte uitslag was. Zaterdagmiddag speelt Stavenisse pas om half vier thuis tegen Waarde. Nieuwland 3 Stavenisse 4 SVD 4 Hoedekensk. 2 Apollo 4 ZSC 2-3 Waarde 2-3 Wissenkerke 3-3 Cadzand 1 - 1 Borssele 3-0 Slabóecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. S.P.S. - D.F.S. Dorpsweg 15 - 4694 BT Scherpenisse Tel. 0166-662639 - Fax. 0166-664240 Voor al uw klussen in de bouw, belt u gauw DEESTRAAT 12 - 4693 CH POORTVLIET FAX. 0166-612834 - 0166-612834 Het hele seizoen, na wedstrijd, training of vertier, al rijdend op een Gazelle fiets van tweewielercentrum Duine voor je plezier. Spuidamstraat Scherpenisse tel. 0166-662403 ADMINISTRATIEKANTOOR Onroerend goed Belastingaangiften Financieringen Hypotheken Pensioenen Verzekeringen Hogeweg 9 4693 RJ Poortvliet Tel. 0166-612641 ASSURANTIEKANTOOR Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet, telefoon: 0166-612509 Stoofstraat 52 4693 RA Poortvliet □PEL Tel. 0166-612435 Het verhaal Wanneer men in een eerste thuiswedstrijd niet hele maal aan de verwachtingen voldoet, kan men zich nog excuseren. Als oorzaken kunnen gelden: zenu wen, een sterke tegenstander, een niet in goeden doen zijnde scheidsrechter enzovoort. Oké, een gelijkspel is zo slecht nog niet. Maar het drie-pun tensysteem zorgt bij gelijke spelen al voor een (die pe) kloof. Winnen is dan een belangrijke factor geworden. En winnen doe je door doelpunten te maken. Dit is het trauma van SPS. Sterk genoeg om zonder verlies te voetballen, maar te zwak in de afwerking om een overtuigend resultaat neer te zet ten. Gelukkig bestaat een competitie uit vele wed strijden en bestaat er dus altijd de mogelijkheid om zich te rehabiliteren. Aanstaande zaterdag is er een voetballende tegenstander om zich mee te meten en om te bewijzen dat SPS goed is. Een goede over winning neemt een hoop druk weg en kan een bevrijdende betekenis krijgen. De tegenstander Voor zaterdag is dat DFS uit Burgh-Haamstede. DFS is inmiddels een bekende tegenstander geworden. Vorig jaar zat de ploeg in een leerfase met goed voetbal. Wanneer men dit handhaaft, is DFS even eens een geduchte concurrent voor SPS. De oploss ingen in de wedstrijd zullen dus een voetballend karakter hebben. Het krachtsverschil zal miniem zijn en op papier belooft dit een spannende en aantrek kelijke wedstrijd te worden. De wedstrijdbal Deze wordt geschonken door de inmiddels bekende autorijschool - maar vooral zeer bekend als motor rijschool - Dave van Haaften uit Tholen. Wij wensen jullie een sportieve wedstrijd toe. Markt 19 Poortvliet Tot ziens bij Hans en Jenny het adres voor al uw c.v.-, electra-, gawalo-, alarm- en telefooninstallaties POORTVLIET Paasdijkweg 23 Tel. 0166-612650 Deestraat 2 4693 CH Poortvliet Tel. 0166-612347 HET BESTE AUTOBEDRIJF DIRECT IN UW BUURT B ABSOLUTE TOPKLASSE BANDEN IN VELE MATEf EN SOORTEt AUT0BEDRUF VAKKUNDIG GE HOKTE ERD EN LAAG GEPRIJSD! UW ZEKERHEID «OOR ZORGELOOS AUTORIJDEN ACCU'S EN BANDEN SCHERP GEPRIJSD J. NIEMANTSVERDRIET «w» MOLENSTRAAT 19 M POORTVLIET H!l 0166-612680

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 21