D66: Luisteren is meer dan horen Gemeentedag niet ten koste van alles Kerntaken moeten beleid verduidelijken Praathuisjes moeten verwarmd SGP wil geld uittrekken voor verkeersremmers in de dorpen AOV pleit voor een burgerwacht Betekenis toerist voor Tholen groeit PvdA: Plicht te zorgen voor onderdak schietclubs Verhoging van afvalstoffenheffing beperken tot 25% Donderdag 28 september 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 66 pagina's met reacties op begroting Onderzoek naar overdekt zwembad De bevolking moet, zonder beperkingen, over de schou der van het gemeentebestuur mee kunnen kijken naar het tot stand komen van beslissingen. In haar algemene beschouwingen schrijft de D66-fractie dat inwoners beslissingen niet achteraf moeten vernemen. Dorpsraden CDA: Weinig ruimte voor nieuwe zaken In plaats van een gemeentedag te organiseren, zou het CDA het geld dat daarvoor nodig is willen gebruiken om een verhoging van de onroerende-zaakbelasting te ver mijden. In hun algemene beschouwingen bij de gemeen tebegroting schrijven de Thoolse christen-democraten dat zo'n gemeentedag in een tijd van bezuinigingen en oplopende tekorten achterwege kan blijven. Vuilnisauto Reserves RPFIGPV wil andere premieregeling Een beleid in onzekerheid. Zo typeert de RPF/GPV het tot nu toe door het Thoolse college van burgemeester en wethouders gevoerde beleid. De uitstraling van een eens gezinde aanpak ontbreekt, schrijft de fractie in de alge mene beschouwingen. Ze wijst ondermeer op het wisse lende stemgedrag van collegeleden. De PvdA wil de Thoolse bejaarden niet in de kou laten staan, zo lijkt het. De fractie pleit in haar algemene beschouwingen voor het aanleggen van verwarming in de praathuisjes. De Sint-Philipslandse ouderen warmden zich altijd al op kosten van de gemeente, maar door de vervanging van hun onderkomen bij de haven dreigen ze die luxe te verliezen. Hun Thoolse leeftijdgenoten moe ten hun 'stook' immers zelf betalen. Leengeld Nekslag Sport Heffing beperken Sluitingsuur eerder Aandacht bedrijventerrein Poortvliet Het AOV zou werklozen willen inzetten als burgerwacht. De veiligheid van de inwoners is daarmee volgens de ouderenpartij gebaat en tegelijk zou het een verlichting betekenen van de taken van de politie. Een goed veilig heidsbeleid is in de ogen van het AOV een zaak van over heid, politie en burgers samen. Onverantwoord WD: Gebruik soft drugs ontmoedigen De VVD wil het toerisme op Tholen stimuleren. De eco nomische betekenis daarvan groeit zowel waar het de werkgelegenheid betreft als de bestedingen bij de plaat selijke middenstand, schrijven de liberalen in hun alge mene beschouwingen. Reorganisatie Alcohol De zeven fracties in de gemeenteraad hebben maandag hun algemene beschouwingen op de begroting 1996 gepresenteerd. Op deze pagina vindt u een weerslag van wat de verschillende politieke partijen in Tholen bezighoudt. De begroting wordt op 23 oktober door de gemeenteraad behandeld. Hoewel het de tweede binnen een jaar is - op 23 januari was de begro ting voor dit jaar aan de orde, de eerste van de nieuwe gemeente Tho len - kunnen de partijen voor het eerst schriftelijk én uitvoerig hun visie op het beleid van het gemeentebestuur geven. De fracties hebben samen 66 pagina's gevuld. Dat staat in schril con trast tot de aanbiedingsbrief van burgemeester en wethouders, die maar 30 bladzijden telt. Zeven jaar geleden waren dat er nog 71vol gens de SGP. Die fractie levert nu met I6V2 pagina zelf de langste bij drage, op afstand gevolgd door PvdA en D66 met IOV2 pagina. De RPF/GPV-fractie vult 8V2 bladzijde, de VVD 8, het CDA 6V2 en het AOV 51/2 pagina. Luisteren is meer dan horen, aldus de eenmansfractie. Ze stelt vast dat b. en w. tijdens hoorzittingen, kern- bezoeken, inspraakmomenten en commissievergaderingen vaak de rol vervullen van een plichtmatige toehoorder met een verdedigende houding. 'Teveel vastzittend aan de reeds ingenomen eigen standpunten en te weinig bereid die ter discussie te stellen'. Dit werkt door naar het ambtelijk apparaat, dat de inwoners als een zelfstandige macht gaan ervaren. De afstand tussen bestuur der en inwoner wordt zo alleen maar groter, aldus D66. v Om daar wat aan te doen, zijn een aantal dingen mogelijk. De gemeen teraad moet eerder bij de besluitvor ming worden betrokken; niet-raads- leden toelaten in adviescommissies; dorpsraden instellen met eigen bevoegdheden en budgetten op bepaalde terreinen; een raadsspreek- uur instellen; spreekrecht invoeren bij raadsvergaderingen; meer aan dacht voor individuele belangen; het inzicht ontwikkelen dat kleine din gen zwaarder moeten wegen dan grote. D66 is, evenals de VVD, voorstander van zoveel mogelijk openheid. Wat de fractie betreft zou de commissie bestuurlijke aangele genheden in het openbaar kunnen vergaderen en ook andere commis sies zouden zo weinig mogelijk ach ter gesloten deuren bij elkaar moe ten komen. J. van den Donker D66 De fractie pleit opnieuw voor een onderzoek naar de haalbaarheid van een overdekt zwembad in de gemeente. Ook wil ze, evenals de PvdA, de wijkagent terug en een inventarisatie van verkeersknelpun ten. De Thoolse straten liggen er volgens D66 beter bij dan in menige andere gemeente. Een besparing van ton nen is mogelijk en dat geld zou voor andere zaken gebruikt kunnen wor den. Uit op Tholen mag van D66 minimaal 5000 gulden meer subsi die krijgen om een 'kwalitatief hoogstaand' programma te kunnen bieden. Vraagtekens zijn er bij de plannen voor reconstructie van de Ten Ankerweg, uitbreiding van het gemeentehuis en de bouw van een schietaccommodatie. een minimum niveau aangeeft van deze reserves. Het CDA vraagt zich af of er onbeperkt geautomatiseerd moet blijven worden op de gemeen tesecretarie. De fractie hikt aan tegen het tempo waarin de appara tuur veroudert, wat hoge afschrij vingskosten tot gevolg heeft. Ze oppert het idee om gezamenlijk als Zeeuwse gemeenten de technische kennis te bundelen en één inkoopbe- leid op te zetten om op die manier goedkoper te kunnen werken. De fractie is benieuwd naar de argu menten van het college om ook na 1996 extra geld te reserveren voor herbestratingen in Sint-Philipsland. Naast de stijgende kleine criminali teit ziet het CDA de verkeersveilig heid als een aspect dat een rol speelt bij het onveiligheidsgevoel van de burger. Ten aanzien van het ambu lancevervoer is de fractie ongerust over de dienstverlening. Ze ziet een aanrijtijd van 15 minuten als het absolute minimum. Een gedoogbe leid ten aanzien van soft drugs wijst het CDA af, omdat tot nu toe niet is aangetoond dat daarmee de zaak in de hand wordt gehouden. Naar de uitgaven voor sport moet kritisch gekeken worden, vindt het CDA. De fractie wil dat er aandacht is voor een efficiënt gebruik van voorzieningen die op het punt staan om grondig opgeknapt te worden. Extra personeel bij het bureau socia le zaken om iets te doen aan schuld hulpverlening heeft de instemming van het CDA, dat verder aandacht vraagt voor afstemming van het beleid ten aanzien van de algemene bijstandswet met omliggende gemeenten. Het vervangen van een vuilnisauto alleen omdat die is afge schreven, roept vragen op bij het CDA. Is de auto ook versleten en maken onderhouds- en reparatiekos ten de vervanging - waarmee vier ton gemoeid is - ook echt nodig? Is het huren van een vuilnisauto mis schien goedkoper, wil de fractie weten. Het CDA is de enige raads fractie die in de algemene beschou wingen met geen woord rept over de uitbreiding van het gemeentehuis, een zaak die de Thoolse politiek al maanden bezig houdt. W.C. van Kempen CDA Het gemeentebestuur heeft in de begroting voor volgend jaar 161.117 gulden opgenomen voor de gemeen tedag. En de meerjarenraming ver meldt voor de periode 1997 t/m 1999 een jaarlijkse uitgaaf van 141.000 gulden voor dit doel. Het CDA vindt het een goede zaak dat de inwoners kennis kunnen maken met het werk van de gemeente, maar kent de financiële positie van de gemeente een hogere prioriteit toe. Het geld dat wordt uitgespaard door zo'n dag - die vijf jaar geleden al eens is georganiseerd - achterwege te laten, wil het CDA ondermeer gebruiken om de onroerende-zaak belasting op hetzelfde peil te hou den. B. en w. stellen voor om deze belasting volgend jaar met 3% te verhogen, wat 87.000 gulden extra moet opleveren. De komende jaren is een voorzichtig financieel beleid nodig, concluderen de christen-democraten. Niet alle wensen van de bevolking zullen gehonoreerd kunnen worden, want er is weinig ruimte voor nieuwe zaken. En eventueel moeten geplan de investeringen worden uitgesteld om een - volgens het CDA onnodige - hogere lastendruk voor de inwo ners te voorkomen. De fractie vinclt dat er niet geput kan blijven worden uit de reserves en wil dat het college van burgemeester en wethouders De kosten voor het inzamelen van afval nemen alsmaar toe. De gemeente presenteert de rekening aan de inwoners, die vanaf 1998 de kosten volledig moeten betalen. In haar algemene beschouwingen pleit de SGP voor een mindere stijging van de afvalstoffenheffing in 1996: 25 in plaats van 30 procent. De RPF/GPV wil graag dat de kern- Mensenlevens taken van een gemeente op een rij gezet worden, om zo tot een duide lijker beleid te komen. De kerntaken zijn ten nauwste verbonden met zaken als uitbreiding van personeel en van het gemeentehuis. In de plan nen voor dat laatste wordt niet gerept over parkeergelegenheid, aldus de fractie. De RPF/GPV wil de premieregeling voor bedrijven aanpassen. Naast aantal werknemers en vloeropper vlak zouden energiebesparing en bedrijfsinterne milieuzorg in de hoogte van de premie en de grond prijs een rol moeten spelen. De PvdA heeft uitgerekend dat de aanleg van verwarming 30.000 gul den vergt. Daarnaast zou jaarlijks 4500 gulden nodig zijn. Ook D66 zou graag elektriciteit in de praathuisjes aanleggen om verwar ming mogelijk te maken. De PvdA wil de voorziening gedeeltelijk uit de welzijnsreserve betalen en voor de rest via een wijzigingsvoorstel op de begroting voor volgend jaar. Men wijst namelijk het uittrekken van 80.000 gulden extra voor herbestra tingen van de hand. Daarnaast wil de PvdA de leges die verband houden met de wet milieu beheer niet met 15, maar met 30% verhogen. Dat zou 9000 gulden extra opleveren. Naar aanleiding van de groeiende tekorten in de jaren na 1996 merkt de fractie op, dat kritisch gekeken zal moeten worden naar de investeringen. Keu zes zijn onvermijdelijk, want een zelfde lastenverhoging als voor vol gend jaar brengt slechts drie ton op (in 1997 zal het tekort 4,8 ton zijn, het jaar daarop 8 tonen in 1999 ruim een miljoen). De PvdA vindt dat het college onvoldoende duidelijk heeft gemaakt, waarom 161.000 gulden nodig is voor uitbreiding van het personeel. Weliswaar neemt het takenpakket toe, maar waar ligt de grens, vragen de socialisten zich af. Mogelijk dat meer produktgericht werken de omvang van het ambte narenkorps beïnvloedt, want de voortschrijdende automatisering doet dat niet, constateert de fractie. Ze heeft ook moeite met de uitgaaf van 161.000 gulden voor de ge wordt gelegd, zou dat weieens de nekslag voor de schietsport op Tho len kunnen betekenen. De fractie is benieuwd wat b. en w. van plan zijn. Om er het beleid op te kunnen afstemmen, lijkt het de PvdA zinvol dat er een inventarisa tie wordt gemaakt van plaatsen in de gemeente die verkeersonveilig zijn. Op praktisch elke hoorzitting wordt er door inwoners wel over onveilige situaties gemopperd, aldus de PvdA. De fractie zou ook graag de wijk agent terug zien en deelt die wens met VVD en D66. En om wat te doen aan de klachten over smerige strandjes bij Gorishoek en Sint- Annaland, zou uit de opbrengst van de toeristenbelasting een beter onderhoud betaald kunnen worden. Als de bibliotheek leengeld invoert, mag dat van de PvdA niet ten koste gaan van de bestaande lage financië le drempel voor de jeugd. De subsidie voor de cursussen kunstzinnige vorming van het Oos- terscheldecollege willen de socialis ten handhaven om het draagvlak niet te versmallen. Waar de benodigde 9600 gulden vandaan moet komen, geeft de frac tie in haar beschouwingen niet aan. Dat voor de eenmalige bijdrage voor het woon-z'orgcentrum in Sint- Maartensdijk geld wordt gebruikt van de wet voorzieningen gehandi capten, roept bij de PvdA de vraag op of dit op beleid gebaseerd is. De fractie wil wél 45.000 gulden voor dit complex reserveren. Bij herha ling vraagt de PvdA om een inzicht in de kwaliteit van de bestaande Thoolse woningvoorraad. Zolang dat er niet is, zou geen beleid moge lijk zijn. De socialisten zouden graag zien, dat b. en w. pas na advi sering door de commissies een standpunt bepalen over een bepaal de zaak. Invloed en betrokkenheid van de gemeenteraad is op die manier gro ter en ook zal, aldus de PvdA, het college minder vaak teruggefloten worden. l.C. Moerland P.v.d.A. meentedag, want daarvan gaat 140.000 gulden op aan personeels kosten. Afslanken of afschaffen, is de gedachte van de PvdA die daarbij praktisch op één lijn zit met het CDA. De oplossing die het gemeentebe stuur en drie schietverenigingen (na langdurig en moeizaam overleg - red.) hebben bereikt overeen centra le accommodatie wordt door een meerderheid van de gemeenteraad van de hand gewezen. De PvdA vindt echter dat er een morele ver plichting bestaat tot het bieden van een redelijke huisvesting. Als de benodigde 31/2 ton niet op tafel Toerisme is goed voor de Thoolse economie. Daarom pleit de WD voor maatregelen om het voor vakantiegangers nog aantrekkelijker te maken om Tholen te bezoeken. De Oosterscheldekust, zoals hier bij de Schelphoek, is een trekpleister voor veel dagjesmensen. De SGP wil in de gemeentebegroting geld reserveren voor het treffen van verkeersmaatregelen in de woonkernen. Daarnaast zouden reke ningoverschotten voor dit doel gebruikt kunnen worden. De fractie pleit voor verkeersremmende maatregelen bij de ingang van dorpskommen. Ook in straten met veel doorgaand verkeer zijn dergelijke voorzienin gen in de ogen van de staatkundig gereformeerden noodzakelijk. Het creëren van woonerven en 30-km zones zou in woonwijken de ver keersveiligheid bevorderen, meent de fractie. Door voor dit soort zaken geld te reserveren, wordt voorko men dat er uit de onderhoudspot geput moet worden óf dat inwoners nul op rekest krijgen omdat er geen geld is. Beknibbelen op het onder houd van straten wil de fractie aller minst; eerder rijst de vraag of het uitgetrokken bedrag wel voldoende zal zijn. Inspelend op het actieplan fiets van de vervoerregio Zeeland stelt de SGP de aanleg van een fiets pad langs de Eeweg bij Tholen voor. Deze verbinding \vordt veelvuldig door middelbare scholieren gebruikt. In haar algemene beschouwingen toont de fractie zich een warm voor stander van het opknappen van het rioleringsstelsel. 'Riolering is een basisvoorziening ten behoeve van de gehele bevolking en de financie ring van een dergelijke voorziening mag in de afweging van belangen een hoge prioriteit hebben' heet het. Duidelijk minder belang hecht de SGP aan de sport. Daarin staat de aandacht voor het lichaam centraal. Mensen zijn toch meer met zichzelf bezig dan met de medemens en die zelfzuchtigheid moet, 7.0 schrijft de fractie, bestreden worden. De SGP herhaalt de vraag in hoeverre sport verenigingen nog meer bij het onderhoud aan de accommodaties betrokken kunnen worden, zodat de gemeente geld bespaart. Fel trekt de fractie van leer tegen de zondags- sport. In plaats van de Sint-Philipslandse situatie op Tholen door te voeren is het omgekeerde gebeurd, conclu deert de SGP. Het wordt niet met zoveel woorden gezegd, maar bedoeld is de openstelling van de tennisbanen in Sint-Philipsland op zondag. Om die reden willen de staatkundig-gereformeerden ook geen geld uittrekken voor een kleed- gebouw voor De Ruucstoppelen. Verder vragen ze zich af of het uit stellen van de opknapbeurt van een sportveld in Sint-Maartensdijk niet tot afstel zou moeten leiden. De SGP stelt voor om de huur van de sportaccommodaties volgend jaar met 5% te verhogen, want de fractie heeft de indruk dat deze sector door het gemeentebestuur wordt ontzien. Het extra geld dat dit oplevert, zou gebruikt moeten worden om de ver hoging van de begraafrechten te beperken. Subsidieaanvragen van nieuwe verenigingen wil de SGP in de toekomst niet honoreren, om het open-eind karakter van de verorde ning aan te pakken. Verhoging van de toeristenbelasting vindt de fractie prima, maar dat mag niet leiden tot een hogere subsidie voor de VVV. De afvalstoffenheffing stijgt, vol gens een al enkele jaren geleden opgesteld plan, in 1996 met 30%. De SGP stelt nu voor om de verho ging te beperken tot 25%. De fractie heeft namelijk berekend dat de kos ten van het ophalen en verwerken van afval ten opzichte van vorig jaar met 330.000 gulden stijgen, terwijl de belastingverhoging bijna 545.000 gulden opbrengt. Verder mist de SGP in de aanbie dingsbrief bij de begroting een beleidsvisie op het terrein van de afvalverwerking. De staatkundig gereformeerden zijn bijvoorbeeld nieuwsgierig naar de ervaringen met het gescheiden inzamelen, dat nu een jaartje draait. De fractie zal zich niet verzetten tegen een uitbreiding van het gemeentehuis als die nodig blijkt te zijn, maar vraagt zich af of het door lichten van de ambtelijke organisa tie - wat momenteel gebeurt - moge lijk zal leiden tot vermindering van het personeel. De SGP wil 50.000 gulden besparen op de stichting wel zijn voor ouderen, géén 25.000 gul den extra uitgeven aan schuldbe middeling en bij de invoering van leengelden door de openbare biblio theek ook jongeren beneden de 18 jaar laten meebetalen. Opknapbeur ten voor de dorpshuizen De Wim pel, Haestinge en Holland Huis mogen, wat de SGP betreft, worden uitgesteld. Evenals andere fracties is de SGP ongerust over de ontwikkelingen rondom het ambulancevervoer. De overstap naar Zeeland tast het niveau van de dienstverlening aan én dat kan niet, aldus de fractie. Om wat te doen aan de overlast door cafébezoekers in Sint-Annaland geeft de SGP in overweging om het M. Dijke SGP sluitingsuur te vervroegen. Het gebruik van soft drugs wil de fractie 'keihard bestrijden' in plaats van gedogen. Verder neemt ze stelling tegen het omvormen van speelterreintjes in velden waar de nadruk op het voet bal komt te liggen, zoals in Anna Jacobapolder en Sint-Philipsland is gebeurd door het plaatsen van doe len. De SGP wil dat belanghebbenden al in een vroeg stadium worden inge licht over bestemmingsplannen die ontwikkeld worden. Dit om de afwikkeling gladjes te laten verlo pen. De fractie wijst op de problemen die zich voordoen bij de Langeweg in Sche'rpenisse. Als projectontwikke laars betrokken zijn bij een bestem mingsplan, wil de SGP dat deze alle kosten van voorbereiding en ont wikkeling dragen. Op die manier worden de financiële risico's voor de gemeente beperkt. Kritiek heeft de fractie op de hou ding van provinciale en regionale instanties waar het gaat om de samenwerking op het gebied van brandweer en met name ambulance vervoer. Men gaat klakkeloos voor bij aan het feit dat hiermee mensen levens gemoeid kunnen zijn, stelt de eenmansfractie. Ze vraagt zich af, of Tholen wel serieus wordt genomen in de pogingen om aan wettelijke verplichtingen te voldoen. De fractie plaatst kanttekeningen bij de passieve houding van de gemeen te ten aanzien van de problematiek in het uitgaanscentrum Sint-Anna- land, waar eerst de bewoners in actie moesten komen. Een gedoogbeleid voor soft drugs wijst de RPF/GPV- P. van Belzen RPF/GPV fractie af. Gezien het risico van schadeclaims, wil de fractie niet beknibbelen op het onderhoud van de straten. DE RPF-GPV wil de toekomstige tekorten op de begroting bestrijden door eventuele rekeningoverschot ten daarvoor als regel te gebruiken. De fractie doet voorstellen om ruim 66.000 gulden te bezuinigen, onder meer door alle subsidies voor ver enigingen met 5% te korten en het rioolrecht geen 10, maar 15% te ver hogen. Verder wil de RPF/GPV niet beknibbelen op de subsidies voor het Sint-Philipslandse Rode Kruis en de commissie ouderenbeleid. dingsbelcid. Om de staat van onder houd van monumentale gebouwen doeltreffend te controleren, wil het AOV één ambtenaar volledig vrij maken voor die taak. Twee uitgaven hoeven wat het AOV betreft niei: de twee ton extra voor onderhoud aan de Sint-Philipslandse straten én de bijna 51/2 miljoen voor uitbreiding van het gemeentehuis. Dat laatste noemt de fractie gezien de verwachte begrotingstekorten een onverantwoorde uitgave. Daar bij stuit het het AOV tegen de borst, dat het onderzoek naar de uitbrei ding zich uitsluitend richt op 500 m2 werkruimte en niet op kleinere oppervlakten. De ouderenpartij is voorstander van een evenwichtige spreiding van de werkgelegenheid over de gemeente. Het bedrijventerrein in Poortvliet verdient, gezien de centrale ligging, bijzondere aandacht. En aan de positie van bestaande bedrijven wil het AOV niet tomen; zij zouden ontzien moeten worden bij het maken van nieuwe bestem mingsplannen. W.H. Schot-de Hoog AOV De eenmansfractie heeft nog een aantal wensen: openbare verlichting in de achterpaden van woningen; een betere busverbinding tussen Sint-Philipsland/Anna Jacobapolder en Bergen op Zoom; meer snel heidscontroles; een betere regeling voor gehandicaptenvervoer en daar voor extra WVG-gelden gebruiken; méér aandacht voor het kwijtschel- De fractie geeft een flink aantal voorzetten. Zo zal een VVV-kantoor in stand gehouden moeten worden. Om de kosten daarvan te drukken zou dit, aldus de VVD, onderge bracht kunnen worden in het gemeentehuis, de bibliotheek, een bank of een winkel. Min of meer het idee van een postagentschap. De VVD dicht de VVV een belangrijke functie voor de streek toe. Het uit zetten van natuurroutes, aanleggen van picknickplaatsen, historisch markante punten onder de aandacht brengen, uitbreiden van de zand- strandjes bij Stavenisse, Sint-Anna- land en Gorishoek, het plaatsen van afvalbakken en toegankelijk maken van bestaande en nieuwe natuurge bieden zijn volgens de VVD alle maal zaken die het toerisme kunnen bevorderen. Verder zou het kampe ren bij de boer gestimuleerd moeten worden en bestaande recreatiebe- drijven uitgebreid. De fractie is ook voorstander van zomerwoningen en een elk-weeraccommodatie bij Gorishoek en voorzieningen voor dagrecreatie in de Kleine Suzanna- polder te Sint-Annaland. De aangekondigde belastingverho gingen vindt de VVD te ver gaan, met uitzondering van de toeristenbe lasting. Leges en onroerende-zaak belasting zouden niet verhoogd moeten worden. In plaats daarvan zou er kritisch gekeken moeten wor den naar de lijst met investeringen. Ook via een andere manier van afschrijven denkt de VVD de tekor ten terug te kunnen dringen. En de subsidie voor Uit op Tholen mag wat de liberalen betreft gehalveerd worden. De huurverhoging voor de dorpshuizen daaentegen zou tot 5% beperkt moeten blijven. De VVD wil een onderzoek naar het functioneren van het ambtenarenap- R. Ravensteijn WD paraat, wat mogelijk leidt tot een reorganisatie. Slechts dan kan ver antwoord worden beslist over de noodzaak van uitbreiding van het gemeentehuis. Op dit moment is de VVD van die noodzaak nog aller minst overtuigd. De liberalen zijn voorstander van een doelmatiger ambtenarenapparaat en service gericht naar de burger. Uitbesteding van taken moet ook in beeld blijven. Net als andere fracties is de VVD bezorgd over de kwaliteit van het ambulancevervoer in de toekomst. En wat soft drugs betreft ziet de fractie meer in een ontmoedigings beleid dan in een gedoogbeleid. Ook het alcoholgebruik onder jongeren zou aangepakt moeten worden. De vervanging van een vuilniswagen hoeft voor de VVD niet, die kan ook gehuurd worden. Om het rijden van vrachtverkeer over trottoirs in Tho- len-stad tegen te gaan, wil de fractie zogenaamde amsterdammertjes plaatsen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 17