THOLENDERWIJS Digitale beeldbank gemeente Tholen Gevarieerde tentoonstelling van hobby's in De Vossenkuil Nieuwe stallingen voor mountainbikes Varkensboer in beroep informatierubriek van de gemeente Tholen VERGADERING GEMEENTERAAD BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING VERGADERING COMMISSIE FINANCIËN WAT LIGT TER INZAGE? SPREEKUUR B&W Eerste proefproject Zeeland Op alle Thoolse basisscholen Donderdag 21 september 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Een digitale beeldbank van Tholen. Een mogelijke nieu we poot in de voortschrijdende automatisering. Alle woningen met tuinen, kantoren en fabrieken opgeslagen in een computersysteem. Voorsprong Vrijdags en zaterdags GEOPEND Er komen toch nieuwe fietsenrekken voor mountainbikes op alle Thoolse basisscholen. Dat heeft de gemeenteraad beslist. Eerder wees het college van b. en w. het verzoek van de gezamenlijke directeuren van de basisscholen in Tholen om nieuwe rekken af. De huidige stallingen zijn namelijk nog lang niet aan vervanging toe. Maar de raad floot het college terug en besliste dat er in ieder geval een oplossing moest komen. Gevolgen Kankerbestrijding Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 01666-8200 Telefax: 01666-3553 MAANDAG 25 SEPTEMBER: Op maandag 25 september a.s. komt de gemeenteraad van Tho len voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is open baar. Elke belangstellende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Meerjarenraming 1997-1999. (zie vergadering commissie financiën elders in deze rubriek) - Voorstellen kredietvoteringen. 'verhogen jaarkrediet bestemmingsplan "Buitenzorg" te Tho len voor het planten van straatbomen in de Meanderlaan, Oranjerie en Rosarium. - Ontslag mw M. Overbeeke- Uijl als Md beheerscommis sie Poortvliet. In verband met verhuizing naar een andere gemeente wordt de raad voorgesteld, op haar verzoek, mevrouw M. Overbee- ke-Uijl eervol ontslag te verlenen als lid van de beheerscom missie Poortvliet. - Medewerking aan kavelruilovereenkomst Tholen 13 (Weihoek). De gemeente heeft binnen het ruilverkavelingsgebied vrijko mende pachtgrond ingebracht. Het betreffen percelen gele gen aan de volgende lokaties: - Weihoekseweg te Poortvliet (1.09.00 ha) - Langeweg te Poortvliet (7.90.65 ha) - Hikseweg te Oud-Vossemeer (2.84.70 ha). Daar de gemeente geen behoefte heeft aan toedeling van andere grond zal de grond worden overgedragen aan het Bureau Beheer Landbouwgronden tegen de getaxeerde vrije verkoopwaarde. - uitbreiding jachthaven Sint-Annaland. Op initiatief van WSV Sint-Annaland is een plan gemaakt voor de uitbreiding van de jachthaven te Sint-Annaland dat er als volgt uitziet: - uitbreiding met 48 boxen; - baggerwerkzaamheden tbv de uitbreiding; - onderhoudsbaggerwerkzaamheden tbv het bestaande havengedeelte; - realisatie van een keerplaats (rotonde) tbv laden en lossen ter hoogte van het clubgebouw; -' verwijderen bestaande gemeentesteiger. Gelijktijdig zal de openbare verlichting ter plaatse worden aangepast. Er zijn enkele voorwaarden gesteld: - de WSV participeert in de gemeentelijke havenontvangst installatie waarbij 1/3 van de jaarlijkse exploitatielasten, i.e. 6.400,- voor rekening van de WSV komt; - de havenontvangstinstallatie van de WSV komt geheel voor eigen rekening en wordt gezien als een tussenstation naar de gemeentelijke installatie waarbij de WSV zorg dient te dragen voor het overbrengen van het afval naar de gemeentelijke installatie. - de afschrijvingstermijn van de gemeentelijke havenont vangstinstallatie wordt bepaald op 10 jaar. De totale investering bedraagt 781.000,-. Na aftrek van het gemeentelijk aandeel in de baggerwerkzaamheden en de aanwending van de egalisatiereserve uit het onder- houdsfonds, resteert een bedrag van ca. 645.000,-. Dit bedrag zal door de WSV worden betaald in de vorm van een verhoging van de jaarlijkse pachtsom. 6e wijziging bestemmingsplan "Bedrijventerrein Slab- becoornpolder (Tholen). Het bedrijf Hachmer Rattan, gevestigd in 1993 op het bedrij venterrein Slabbecoornpolder te Tholen, heeft behoefte aan uitbreiding met ca. 1,8 ha. In de 6e herziening van het bestem mingsplan "Bedrijventerrein Slabbecoornpolder" wordt deze uitbreiding planologisch geregeld. Het bedrijf zal rondom het terrein groenstroken planten. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van Kleinbouw Techniek BV, Postbus 1 te Sint Philipsland, ingediend op 4 september 1995, voor het bouwen van een woning op het perceel Boserf 29 te Sint Phi lipsland; - Een bouwaanvraag van D. Goedegebuure, Tienhoven 12 te Sint-Annaland, ingediend op 27 juli 1995, voor het plaatsen van een voor- en zijgevel op het perceel Tienhoven 12 te Sint- Annaland; - Een bouwaanvraag van J.l. de Rijke, Verbrandestraat 11 te Tholen, ingediend op 6 september 1995, voor het verbouwen van een woning op het perceel Verbrandestraat 13 te Tholen; - Een bouwaanvraag van fam. J. Mol, Heideweg 3 te Sint-Maar tensdijk, ingediend op 11 september 1995, voor het bouwen van een sanitairruimte op het perceel Heideweg 3 te Sint- Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van E. van Voorst, Zoutziedersdreef 23 te Tholen, ingediend op 4 september 1995, voor het verbouwen van een woning op het perceel Doelweg 23 te Tholen; - Een bouwaanvraag van J. Quist, Cureestraat 10 te Sint-Anna land, ingediend op 11 september 1995, voor het vergroten van een schuur op het perceel Cureestraat 10 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van K.A.M. Poiesz, Mariannestraat 12 te Dordrecht, ingediend op 12 september 1995, voor het bouwen van een zomerwoning op een perceel aan de Van der Slikke- weg (recr.terrein "De Striene") te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van G.A. Verburg, Mossellaan 4 te Tholen, ingediend op 12 september 1995, voor het verbouwen van een woonhuis en garage op het perceel Wal 25 te Tholen; - Een bouwaanvraag van J.C. Lock, Leguitsedijk 15 te Oud-Vos semeer, ingediend op 14 september 1995, voor het bouwen van een garage/berging op een perceel aan de Leguitsedijk te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van J. en L.M. Andriesse, Weststraat 18 te Scherpenisse, ingediend op 15 september 1995, voor de bouw van 4 garages op een perceel aan de Westzeedijk te Scherpenisse; - Een bouwmelding van A.J. Capelle, Kalisbuurt 38 te Oud-Vos- semeer, ingediend op 14 september 1995, voor het plaatsen van een duivenhok op het perceel Kalisbuurt 38 te Oud-Vos semeer; Sint-Maartensdijk, 14 september 1995. WOENSDAG 27 SEPTEMBER: Op woensdag 27 september komt de commissie ruimtelijke ordening voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan voor af gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Voortgang bestemmingsplan "Buitengebied", 9e her ziening (intensieve veehouderij). - Concept-beeldkwaliteitskaart bestemmingsplan "Molenhoek" te Tholen. DONDERDAG 28 SEPTEMBER: Op donderdag 28 september a.s. komt de commissie voor de financiën voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 20.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan voor af gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Aanpassing tarieven afvalstoffenheffing en reinigings recht ledigen containers. Het "meerjarenperspectief kosten en dekking ophalen en ver werken huishoudelijke afvalstoffen" geeft over een aantal jaren weer wat de kosten zullen zijn voor het ophalen en ver werken van huishoudelijke afvalstoffen en waar het geld van daan moet komen. Voor 1996, 1997 en 1998 is een nieuw plan gemaakt. Dit plan geeft o.m. aan dat voor 1996 de totale kos ten komen op ruim 2,6 miljoen gulden. De gemiddelde kosten per aansluiting bedragen dan 299,-. Deze gemiddelde kosten zullen in 1997 sterk stijgen als gevolg van de invoering van de verbranding van brandbare afvalstoffen. Deze stijging zal ca. 95,- per huishouden bedragen. Door bezuinigingen is voor de dekking een eerder gereser veerd bedrag uit de algemene middelen van 90.000,- weg gevallen. Ondanks deze tegenvaller en het feit dat de kosten explosief zullen stijgen door de kosten van verbranding van afvalstoffen kan, door aanwending van het "Egalisatiefonds afvalstoffenheffing" de stijging van de afvalstoffenheffing in 1996 en 1997 beperkt worden tot 30%, hetzelfde percentage waar vanuit werd gegaan in de prognoses vorig jaar. In 1998 zullen de kosten stijgen met 13% zodat de heffing kostendek kend zal zijn. De tarieven voor de afvalstoffenheffing ontwikkelen zich in deze opzet als volgt: jaar gezin/samenleving 1996 278,40 1997 362,40 1998 ƒ410,40 alleenstaande 208,80 271,20 327,00 Het recht voor het ledigen van containers en minicontainers bij bedrijven, kantoren, winkels e.d. dient kostendekkend zijn. Dit betekent dat het recht voor de minicontainers wordt ver hoogd met 13% en voor bedrijfscontainers met 21/2%. Verhoging aantal gemeentelijke belastingen per 1 januari 1996. In de aanbiedingsbrief van de ontwerp-begroting 1996 is aan gegeven dat het ingaande 1996 noodzakelijk is om een aantal belastingen/retributies te verhogen. Er is gekozen voor toe passing van het profijtbeginsel, d.w.z. dat bij tariefsverhoging de nadruk ligt op die belastingen en rechten waarbij er sprake is van een rechtstreekse dienst van de gemeente aan de bur gers. Voorgesteld wordt om advies te geven over de volgende tariefsverhogingen: - rioolrechten met 10% - lijkbezorgingsrechten met 15% -scheepvaartrechten met 15% - leges met 15% - hondenbelasting met 25% - forensenbelasting met 25% - onroerende-zaakbelasting met 3% - toeristenbelasting (land- en watertoeristenbelasting) van 0,70 naar 0,75 - liggeld sportvissershaven Stavenisse met 5% Verhoging huurtarieven dorpshuizen per 1 januari 1996. Een volgende maatregel om de begroting 1996 sluitend te krij gen is de verhoging van de huurtarieven voor dorpshuizen met gemiddeld 15%. Er zijn 3 verschillende huurtarieven waar verschillende verho gingen worden voorgesteld: - het verenigingstarief met 10% - het niet commercieel tarief met 20% - het commercieel tarief met 20%. Bouwen in een gebied waar een voorbereidingsbe- sluit geldt. Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de de heer W. Stoutjesdijk, Oudelandsedijk 4 te Tholen, voor het bouwen van een serre op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie P, nummer 466 (geheel), plaatselijk gemerkt Oudelandsedijk 4. Het perceel is gelegen in een gebied waarin een voorberei- dingsbesluit van kracht is. Het bouwplan voldoet aan het geldende bestemmingsplan en aan de in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepas sing van artikel 50 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeer de staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 22 september 1995 tot en met 5 oktober 1995 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij bur gemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 21 september 1995. Aanpassing investeringsplanning 1996 Op de investeringsplanning 1996 is opgenomen de renovatie van het tweede hoofdveld te Sint-Maartensdijk. Door terug loop van het aantal teams van SV Smerdiek is dit veld minder in gebruik waardoor de renovatie voorlopig opgeschoven kan worden naar 1999. Het voorstel is nu om de vrijgekomen gel den te gebruiken als bijdrage in de realisering van een kleed/clubaccommodatie bij de tennisvereniging De Ruuc- stoppelen. Vanaf de herindeling met Sint Philipsland is name lijk het beleid dat er een gelijkwaardige situatie moet ontstaan tussen de verenigingen uit Sint Philipsland en Tholen. De Sint Philiplandse tennisvereniging heeft namelijk dergelijke accommodatie nog niet. Meerjarenraming 1997-1999. Een meerjarenraming verschaft een beter inzicht in de finan ciële ontwikkeling op termijn. Het doel van een meerjarenra ming is om een juister beeld te krijgen van de gevolgen van de investeringen en om het bestuur beter in staat te stellen de prioriteiten af te wegen. Burgemeester en wethouders heb ben de meerjarenraming 1997-1999 opgesteld. Het resultaat over deze 3 jaren, is als volgt: - nadelig saldo begroting 1997 484.000,- - nadelig saldo begroting 1998 801.000,- - nadelig saldo begroting 1999 1.044.000,- Deze tekorten zullen moeten worden opgevangen door hetzij belastingverhogingen, hetzij ombuigingen en/of bezuinigin gen in de investerings- en/of exploitatiesfeer, dan wel een combinatie van deze maatregelen. Nu al moet duidelijk zijn dat deze te verwachtte tekorten de gemeente zullen dwingen tot voorzichtigheid bij het aangaan van nieuwe verplichtin gen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 25 sep tember 1995 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouder ing. J. Ver- sluijs houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Het spreekuur van wethouder ing. J. van der Jagt komt te ver vallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Geen losse foto's meer die met de hand uit een bak moeten worden opgezocht, maar een plaatje op een beeldscherm. Oproepbaar met behulp van de muis. Of te zien op een velletje papier uit de printer. Gemakkelijk als de welstandscom missie haar oordeel moet geven over een bouwaanvraag. En de gemeente ontziet het milieu als zij niet langer foto's hoeft te laten ontwikkelen en afdrukken. Het is toekomstmuziek maar de stichting Dorp, Stad en land heeft de gemeente Tholen als proef gebied gekozen om huizen en stra ten digitaal te verwerken en op te slaan in een centraal archief. "Het is een bibliotheek van plaatjes," licht directeur Van de Meiracker van dp stichting toe, "het helpt ons en de gemeente bij het beoordelen van een bouwaanvraag." Elk jaar bekijkt de welstandscom missie, als onafhankelijk college, voor de gemeente Tholen honderden bouwaanvragen voor woningen, scholen, schuren, kantoren en fabrieken. "Het mooiste is als we bij elk pand of bij elke schutting waar wat aan veranderd gaat worden, A.J. van Poortvliet uit De Heen is bij de Raad van State in beroep gegaan tegen de beslissing van b. en w. om hem geen vergunning te geven voor het bouwen van varkensmesterijen aan de Molenweg en de Honderdge- metendijk. Vanmiddag, donderdag, om drie uur komt de zaak voor. Bosnië. Het platform gemeentelijk vredesbeleid hoeft niet te rekenen op een Thoolse bijdrage voor een project in de Bosnische stad Tuzla. Het zou consequenties hebben voor het totale subsidiebeleid, zei wet houder J. Versluys in de commissie welzijn. Slechts de PvdA wilde een dubbeltje per inwoner bijdragen. gaan kijken. Dat is onmogelijk. Gro tere projecten doen we wel zelf (de welstandsgedelegeerde is altijd een architect -red.) Voor kleinere zaken gaan ambtenaren van de gemeente kijken." Voor de beoordeling zijn volgens de directeur veel gegevens nodig. Veel al worden die door middel van foto's in beeld gebracht. Gevels en schut tingen, daken en kelders. Jaarlijks komen er bij de gemeente Tholen ongeveer 2000 bouwaanvragen bin nen. Elke veertien dagen buigt de welstandscommissie zich over de verzoeken van particulieren, instel lingen en bedrijven. Daarbij komen vijftig tot honderd foto's op tafel. Foto's kunnen nu digitaal verwerkt worden. Dat probeert de stichting en Tholen is gekozen omdat deze gemeente volgens Van de Meiracker in Zeeland wat automatisering betreft een voorsprong heeft. Foto graaf J. Bohmen fotografeerde deze zomer dan ook alle huizen en straten in Sint-Maartensdijk. Met een gewone camera. "Maar in de toe komst zou dat met een digitaal toe stel kunnen. De digitale camera's zijn er al, alleen zijn de lenzen voor dit werk nog erg duur." Ook de gemeente Tholen schiet nu nog plaatjes met een gewoon toestel. Wordt dit op den duur vervangen door een digitaal gestuurd apparaat dan kunnen de gegevens zonder moeite naar het centrale archief ver zonden worden. Volgens ambtenaar J. de Feyter biedt de digitale verwerking nieuwe perspectieven. "Je hoeft dan niet langer foto's te laten ontwikkelen. Dat is een kostbare zaak. Bovendien zijn de chemicaliën die daarvoor gebruikt worden, een belasting voor het milieu. Daar moeten wij ook naar kijken in onze milieurapporta ge." De stichting doet de proef niet in opdracht van de gemeente, maar de gemeente is wel op de hoogte van het experiment. In de grote zaal van De Vossenkuil schuifelen de bezoekers langs de panelen met schilderijen. De beheerscommissie van De Vos senkuil te Oud-Vossemeer is tevre den over de belangstelling voor de hobbytentoonstelling die vrijdag en zaterdag werd gehouden. Vorig jaar ging de tentoonstelling niet door vanwege gebrek aan belang stelling maar dit jaar waren er 31 deelnemers uit de gemeente Tho len en uit plaatsen in West-Bra bant. De variatie was groot: houtsnij werk, taartdecoratie, kleurenfo to's, vliegtuigmodellen, keramiek, olieverfschilderijen, klederdracht poppen, borduursels, miniatuur- ploegen, aquarellen, wenskaarten en bloemschikken, de zaal en de foyer was er mee gevuld. Er waren bekende en nieuwe gezichten. Dit jaar konden de deelnemers ook artikelen verkopen. Op die manier hoopte de beheerscommissie op nog meer deelnemers, maar vol gens voorzitter GJ. Timmermans viel dat toch wat tegen. "Door middel van die beurs hadden we gedacht dat de liefhebberij wat groter zou zijn, maar dat is niet zo." Over de publieke belangstel ling had de beheerscommissie ech ter niet te klagen. Vooral vrijdag avond was de belangstelling groot. Na de opening door M.A. van Beek, het laatste raadslid dat zit ting had in de beheerscommissie, schoven de bezoekers langs de tafels. Van Beek toonde zich overigens verheugd over het feit dat b. en w. van Tholen hun voornemen heb ben geschrapt om 2300 gulden te bezuinigen op de beheerscommis sie. "Dit bedrag wordt voorname lijk besteed om iets te kunnen organiseren voor de jongere en oudere inwoners van Oud- Vosse- meer. Gelukkig is deze subsidie als vanouds opgenomen in de begro ting van 1996." Van Beek compli menteerde het college met deze beslissing. De gerenommeerde LIJSTENMAKER 'ecuwen »oor het 'ustwerk eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 01666-4041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M. Verschillende kinderen komen tegenwoordig met een zogenaamde mountainbike naar school. Deze duurdere fietsen hebben zulke brede banden, dat ze niet in de bestaande rekken passen. Als ze op de stan daard weggezet worden, vallen ze snel om en raken beschadigd. B. en w. onderzochten daarom of de afschrijving van de huidige stallin gen met vijf jaar verkort kan wor den. Dat haalt op korte termijn ech ter niets uit, want de meeste rekken zijn nog vrij nieuw en pas over zo'n vijftien jaar afgeschreven. Daarom koos het gemeentebestuur noodge dwongen voor extra, nieuwe rekken. Daarmee is een bedrag van ruim 17.000 gulden gemoeid. Aangezien de nieuwe rekken per stuk aan zes fietsen plaats bieden, wordt er in veelvouden van zes gerekend. Op de acht kinderen komt er tegen woordig één per mountainbike naar school. Zo kan aan de hand van het aantal leerlingen de benodigde hoe veelheid nieuwe rekken berekend worden. De Eben Haëzerschool en CNS De Regenboog in Tholen krij gen elk 30 plaatsen voor mountain bikes; Ter Tolne 24 en De Kraal 12. De Eevliet en de School met de Bij bel in Poortvliet krijgen respectieve lijk 12 en 6 plaatsen en de Groen van Prinstererschool en Oosterschelde- school in Scherpenisse eveneens 12 en 6. De Rieburch in Sint-Maartens dijk kan rekenen op 30 plaatsen, ter wijl er voor de Juliana van Stolberg- school 12 zijn gereserveerd. In Sta venisse krijgen de Rehobothschool en De Schalm respectievelijk 30 en 6 plaatsen. Zowel de School met de Bijbel als de De Casembrootschool in Sint-Annaland kunnen 24 plaat sen tegemoet zien. De Die Heene- trechtschool in Oud-Vossemeer krijgt er 12, terwijl op de Sint- Anthoniusschool en de School met de Bijbel voortaan 6 kinderen hun mountainbike kunnen stallen. In Sint-Philipsland tenslotte krijgt de Koningin Julianaschool 18 plaatsen, De Luyster 12 en de School met de Bijbel in Anna Jacobapolder 6. Het benodigde geld wordt gehaald uit de fondsen andere voorzieningen voor het openbaar en bijzonder onder wijs. In het potje voor openbaar onderwijs resteert nog zes ton, ter wijl er voor het bijzonder onderwijs nog 1,5 miljoen in het fonds zit. Het college is wel bang dat deze uitzon dering die gemaakt is, nog gevolgen zal hebben. "Wat eventueel de ver dere consequenties van deze onge wilde verruiming voor andere 'modegevoelige' onderwerpen zijn, is nog niet te overzien", aldus b. en w. van Tholen. De kosten zijn bere kend naar een opgave van de firma Falco die vaker fietsenrekken aan de gemeente levert. De collecte voor het Wilhelmina- fonds, voor de kankerbestrijding, heeft in Sint-Maartensdijk ƒ2067,70 opgebracht. Te Sint-Annaland werd ƒ3791,40 opgehaald. Dat is ƒ328,50 meer dan vorig jaar. In Stavenisse haalden de collectanten ƒ2595,55 op en in Poortvliet deed men ƒ2244,50 in de bussen en dat is ƒ179,- meer dan vorig jaar. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. In Tholen leverde de collecte voor de kankerbestrijding ƒ5672,25 op, iets meer dan vorig jaar. Dat was ook het geval in Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder waar in totaal ƒ2295,- werd opgehaald voor het Koningin Wilhelminafonds. Gevers en collectanten hartelijk bedankt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 5