Rijstkorrels voor gymjuffrouw gaipeghr - Plaatselijk nieuws VISSER DAG EN NACHT I 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 september 1995 Tholen Opoefiets gestolen Lokaal Veste erg duur Aansluiting Welgelegen Jeugdwerk in Wingerd Dronken in auto Dakkapel Instuif Thjos Geslaagd Pesten aangepakt Scheepstuig gestolen Fietster aangereden Sportster bestolen Biljarten Zacht water Ten Anker Bloemdijk maaien Uitwisselingsconcert Biljartmarathon Werkbezoek PvdA Geslaagd Vissers naar Zoutelande Biljarten Dronken achter stuur Inbraak Plusmarkt Fuiken ontvreemd Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen Riolering Cureestraat Jeugdclubs naar zwembad Rioleringsplan aangehouden Veilig verkeer Bedankt voor beroep Afscheid van J.D. de Korte Kozijnen De Schutse Aanleg wandelpad Geslaagd Windmolens in gebruik Sluymersstraat akkoord rd Predikbeurten Sint' Maartensdijk Nieuw leven in Anbo Weekend- 1 diensten Een 17-jarige jongevrouw raakte zondag haar zogenaamde opoefiets kwijt aan een lid van het dievengil de. De fiets stond aan de Een- drachtsweg bij de Cl000. Het vervangen van de twee noodlo- kalen van de school voor speciaal onderwijs De Veste door één nieuw noodlokaal kost de gemeente geld. De bouw vergt 242.000 gulden, ter wijl het rijk slechts 151.000 gulden vergoedt. Aan Schuttershof verrijst een lokaal met een oppervlakte van 92 m2, terwijl de norm voor één groep 80 m2 is. Maar er is ruimte nodig voor zowel een theorielokaal als keukenpraktijk (met daarin drie keukenblokken). Bovendien moeten een wasruimte en toiletten gereali seerd worden. Het noodlokaal van binnenuit het hoofdgebouw bereikbaar maken verbetert weliswaar het gebruik, maar brengt extra kosten mee. Ook het verplaatsen van de zandbak, het herstraten van de speelplaats en het plaatsen van een hek tussen de speelplaats en het Bosje vergen meer geld. Daar komt nog bij dat de vernieuwing van de apparatuur in de praktijkkeuken niet door het rijk vergoed wordt en dat in verband met de bouw een bodemonderzoek nodig is. Tenslotte is de bouwplaats moeilijk te bereiken, zodat het lokaal handmatig opgebouwd moet worden in plaats van met een kraan. Aannemingsbedrijf Jaartsveld uit Steenbergen legt voor 308.600 gul den de verbeterde aansluiting van het industriegebied Welgelegen aan. De Langeweg wordt verbreed en van een nieuwe asfaltlaag voorzien. Het karwei omvat ook de aanleg van riolering. HWZ uit Goes was de tweede inschrijver met 311.500, gebr. Moerland uit St. Annaland de derde met 317.000, Van Dijck-Petit uit Bergen op Zoom 323.800 en Van Gelder uit Zierikzee wilde het werk voor 328.000 gulden uitvoeren. De gemeente heeft Jaartsveld als bijko mend werk nog opdracht gegeven om het industrieterrein Welgelegen uit te breiden. Zaterdagavond beginnen in het ver enigingsgebouw De Wingerd van de Hervormde Gemeente de activitei ten voor de jeugd weer. Alle jonge ren vanaf 14 jaar zijn welkom om een kijkje te komen nemen. De bij eenkomsten die op zaterdagavond worden gehouden, beginnen om half acht. Een 38-jarige automobilist uit Sint- Maartensdijk is in de nacht van zaterdag op zondag bekeurd omdat hij dronken achter het stuur zat. De man reed op de Nieuwe Postweg en blies toen hij werd aangehouden 405 microgram alcohol per liter uitge ademde lucht (ongeveer 0,9 promil le). Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van drie uren. J.C. Heijboer mag een dakkapel op zijn huis aan de Oudelandsedijk zet ten. Gedeputeerde staten gaven hier voor een verklaring van geen bezwaar af. Die was nodig omdat het huis in het buitengebied ligt. Daarvoor is een voorbereidingsbe- sluit voor een nieuw bestemmings plan genomen. Eigenlijk horen alle (ver)bouwaanvragen daarom aange houden te worden. Aangezien dit is gedaan met het oog op de komst van grote varkenshouderijen, vond het gemeentebestuur het niet redelijk om Heijboer daarvan de dupe te laten worden. G.s. waren het daar mee eens. De jongeren soos Thjos organiseert zaterdagavond een instuif in gemeenschapscentrum Meulvliet. Alle jongeren van twaalf tot zestien jaar kunnen er zich ontspannen met ondermeer tafelbiljart, darts, tafel tennis en andere spelen. De avond begint om half acht en duurt tot elf uur. Aan. de streekschool West-Brabant te Bergen op Zoom zijn A. Schot en H. Ruben geslaagd voor het examen verkoopmedewerker. M. Rijnberg behaalde het praktijkgetuigschrift verkoopmedewerker. De jaarvergadering van de ouder raad van CNS De Regenboog draai de woensdag om het thema Pesten'. J. van der Vorst van het Riagg Zee land kwam daarover iets vertellen. Voorzitter Margreet de Wolf stond even stil bij wat de bijbel zegt over pesten. Zo herinnerde ze aan Jozef die door zijn broers gepest werd en Goliath die zijn vijanden pestte. De bijbel laat zien dat God zich ont fermt over de vertrapten. Hierna werd er nog een stukje gelezen en zong men Psalm 139. Mevr. J. Hage trad af bij de kascommissie. Haar plaats wordt ingenomen door mevr. Y. Zwagemakers die nu samen met mevr. N. v.d. Velde in de commissie zit. Binnen de ouderraad waren Elly Waasdorp, Annie Lindhoud, Wil Hopmans en Jannie Kleppe aftre dend en herkiesbaar. Allen werden bij acclamatie herkozen. In de plaats van de niet herkiesbare Anneke Smits werd Marianne de Groen bij acclamatie gekozen. Plaatsvervan gend directeur C. van Dis bedankte mevr. Smits en gaf haar namens het schoolteam een attentie. Van het bestuur'kreeg ze een cadeaubon. Na de pauze vertelde J. van dei Vorst iets over plagen en pesten. Plagen kan volgens hem iedereen overkomen. Het is iets waar kinde ren mee om moeten leren gaan. Pes ten daarentegen is meestal op één persoon gericht. Van der Vorst onderstreepte het belang van het tij dig informeren over pesten en het signaleren en aanpakken van het probleem. Want pesten kan veel schade berokkenen aan het leven van de belaagde persoon. Na zijn inleiding vertoonde Van der Vorst een videoband over het onderwerp. Naar aanleiding hiervan kon men vragen stellen en er ontstond een levendige discussie. De Riagg- medewerker benadrukte dat het belangrijk is de zaak niet op zijn beloop te laten, maar meteen contact op te nemen met de ouders van de pester en de schoolleiding. Ook is het volgens hem belangrijk om het gepestte kind serieus te nemen en het een veilige haven te bieden. Van Dis deelde mede dat De Regenboog een structurele aanpak van het pest- probleem op gaat zetten. Nadat Van der Vorst nog enkele folders had uit gedeeld, werd hij door mevr. De Wolf bedankt met een boeket bloe men en een cadeaubon. Als afslui ting las de voorzitter nog een stukje van de schrijfster Dorothy Lau Nol- te en men zong nog lied 465. Het plezierjacht van een 50-jarige vrouw kreeg ergens tussen 20 augustus en 10 september onaange naam bezoek van een lid van het dievengilde. De boot lag in de jacht haven. Men ging ervandoor met twee zogenaamde lierhandles en een telescoopboom. De waarde hiervan is ongeveer 1000 gulden. Een 78-jarige fietster werd dinsdag middag omstreeks kwart voor vijf aangereden op de splitsing Jonkheer van Vredenburchlaan/Ten Anker- weg/Postweg. Een 26-jarige auto mobilist reed over de Postweg en draaide de Jonkheer van Vreden- burchlaan in. Over het fietspad van de Ten Ankerweg/Postweg reed op dat moment de 78-jarige. Bij de aan rijding raakte zij gewond en werd vooronderzoek naar ziekenhuis Lie- vensberg te Bergen op Zoom gebracht. Noch de fiets, noch de auto raakten beschadigd. Een 43-jarige vrouw werd zondag tussen vijf en zes uur zo'n 850 gul den lichter gemaakt. De vrouw was aan het sporten in sporthal Meulvliet en had het geld achtergelaten in de kleedruimte. Toen ze terugkwam, bleek het geld verdwenen te zijn. Uitslagen van biljartvereniging Hof van Holland: H. Kok-C. Quist 0-2; C. Bovée-A. Smout 2-0; S. Noordij- ke-P. Pollie 2-0; C. Bakker-H. Stur- ris 2-0; C. van Laar-M. van Tienen 2-0; H. Snepvangers-M. Boer 0-2. Bovée maakte de hoogste serie van zeven caramboles en speelde de par tij met de meeste beurten (15). Zorgcentrum Ten Anker mag voor maximaal 18.900 gulden een instal latie aanleggen om water te onthar den. Daarvoor hebben gedeputeerde staten toestemming gegeven. Van de investering mag 9450 gulden ten laste worden gebracht van het zorg centrum. Het bedrag moet worden toegevoegd aan de activa en in tien jaar afgeschreven. De natuurvereniging Rubia Tincto- rum en de stichting Landschapsver zorging Zeeland (SLZ) gaan zater dag met vrijwilligers een gedeelte van de Broeksedijk maaien. Deze dijk is een bloemdijk en wordt daar om door de SLZ gemaaid. Vrijwilli gers voor dit karwei kunnen contact opnemen met J. Bijl tel. 2989. Oud* Muziekvereniging OVM en de fan fare Sint Anthonius uit Lepelstraat houden zaterdag een uitwisselings concert in De Vossenkuil. Onder lei ding van René Hendrickx en Hariy Bosch musiceren beide korpsen zo'n anderhalf uur lang. De avond begint om hajf negen en is gratis toeganke lijk. OVM repeteert inmiddels druk voor de zeventiende taptoe, die op 7 okto ber wordt gehouden. Om de kosten te dekken wordt traditioneel een loterij gehouden, waarvoor dit keer slechts één keer loten te koop wor den aangeboden. De prijzen bestaan uit waardebonnen. De entree voor de taptoe is, zoals steeds, gratis. Biljartvereniging De Treffers viert het zilveren jubileum in december ondermeer met een marathon. Er zal 25 uren onafgebroken gebiljart wor den in het clublokaal Hof van Hol land. Behalve leden van de jubile rende club doen oud-leden, leden van andere verenigingen en niet- actieve biljarters mee. Inmiddels is er geloot voor de 25 partijen, die elk een uur duren. De marathon mag niet onderbroken worden. Voorzit ter L. van Wezel opent vrijdagavond 1 december om 7 uur tegen Ant. van Daalen. Zaterdagavond 2 december om 7 uur begint de laatste partij, tus sen P. Hommel en F. Hommel. De Treffers hoopt op veel belangstel ling voor dit unieke evenement, dat wordt afgesloten met een gezellige avond voor de deelnemers. De Thoolse PvdA-fractie en het par tijbestuur brengen zaterdag 30 sep tember een werkbezoek aan ons dorp. Het bezoek begint om half tien in dorpshuis De Vossenkuil. Van- daaruit gaan de socialisten onder meer langs speeltuin De Vossetuin in spé, de Dorpsweg, de Ring, de nieuwbouw op het voormalige ter rein van Van de Klundert en de Molenweg. Om omstreeks twaalf uur wordt er in De Vossenkuil 'poli tiek café' gehouden waar belangstel lenden vragen kunnen stellen aan de fractieleden. S. van Kleef is aan de streekschool West-Brabant te Bergen op Zoom geslaagd voor het examen verkoop medewerker. Hengelsportvereniging 't Scharretje nam zondag met elf man deel aan de vijfde Deltawedstrijd op het strand tussen Vlissingen en Zoutelande. In totaal waren er 254 deelnemers. Acht leden van 't Scharretje behaal den een plaats bij de eerste vijftig. M. Rijnberg werd zelfs negende met ruim twee meter vis. Uitslag: 9 M. Rijnberg 208 cm; 12 A. Rijnberg 197 cm; 13 J. Verhees 191 cm; 21 T. Mathijssen 171 cm; 24 F. Graauw- mans 169 cm; 29 Cl. Rijnberg 164 cm; 42 M. Bosters 126 cm; 44 M. Goedegebuure 119 cm. Uitslag van de eerste bekerronde van biljartvereniging De Treffers: B. den Hollander-J. van Meer 10-9,76; L. van Wezel-P. de Leeuw 7,93-10; J. Etienne-D. van Driel 9,81-10; C. Burgers-K. Hommel 10-8,88; P. Hommel-J. Hommel 10-7,19; J. Geuze-H. Hommel 10-9,83; N. Rooijakkers-J. Burgers 9,75-10; D. den Hollander-M. Hendrikse 7,31- 10. K. Hommel maakte de hoogste serie van dertien caramboles. Het beste gemiddelde van 2,32 was voor J. Burgers die tevens, samen met M. Hendrikse, de kortste partij van 22 beurten speelde. Een 55-jarige Sint-Annalander werd in de nacht van dinsdag op woens dag omstreeks half twee op de Molenstraat staande gehouden voor een alcoholcontrole. De man blies 385 pg/1 (ongeveer 0,9 promille) en kreeg daarvoor een proces-verbaal. In de nacht van zaterdag op zondag hebben dieven een grote hoeveel heid kratten met lege flessen gesto len van het emballageterrein van de Plusmarkt Klippel/Roggeband aan de Cornelis Franken straat. De daders verschaften zich toegang tot het terrein via de tuin van buurman T. Versluijs. In diens tuin vond de politie diverse afdrukken van schoe nen. De totale schade voor de super markt bedraagt enkele honderden guldens. Een 44-jarige Sint-Annalander werd bestolen van twee visfuiken. De donderdag, vrijdag en zaterdag 21, 22 en 23 september MALSE BIEFSTUK BIEFLAPPEN TARTAAR ROSBIEF SCHOUDERHAM ZULT PREPARÉ 250 gram7,25 500 gram9,95 5 halen4 BETALEN 100 gram2,95 100 gram....1,30 1 bakje1,25 100 gram1,95 maandag, dinsdag en woensdag 25, 26 en 27 september MAGERE ST00FLAPPEN 1 kilo15,00 GEHAKT 1 kiloƒ10,50 BI] aankoop van een rookworst ZUURKOOL GRATIS RUNDERVINKEN 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. man had het vistuig uitgezet in een watergang bij de Krabbenkreekweg. Ze werden gestolen tussen donder dagavond en maandag. De fuiken hebben een waarde van ongeveer 250 gulden. De politie krijgt regel matig signalen van diefstal van vis- gerei in de omgeving van de Krab benkreekweg en heeft een onder zoek ingesteld. Aannemingsbedrijf gebr. Moerland legt in de gehele Cureestraat en in een deel van de Ring nieuwe riole ring aan. Het omvangrijke karwei van 496.000 gulden zal 2 1/2 maand duren. Bij de aanbesteding volgde HWZ uit Goes met 512.000 gulden, Heijmans uit Roosendaal met 519.400, Van Gelder uit Zierikzee met 524.000 en Van Dijck-Petit uit Bergen op Zoom met 528.000 gul den. In de Ring, vanaf de Weststraat tot aan de Voorstraat, komt een nieuwe buis met een doorsnede van 60 cm. In de Cureestraat worden de bestaande buizen met een zoge naamd y-profiel van 30 cm breed en 45 cm hoog en 40 cm breed en 60 cm hoog vervangen door rioolbui zen met een doorsnede van 80 cm. De totale Cureestraat vanaf de Oost straat tot aan de Hoenderweg gaat Op de schop. Delta Nutsbedrijven maakt van de gelegenheid gebruik om een aantal leidingen te vervan gen. Na de Cureestraat moet in de toekomst ook in de Tuinstraat de riolering nog vervangen worden. Ingenieursbureau DHV heeft daar voor al capaciteitsberekeningen gemaakt. Met deze verbeteringen wil de gemeente de wateroverlast bij stortbuien, o.a. in de Ooststraat, een halt toeroepen. De hervormde jeugdverenigingen Spoor 7 en Ichthus, meisjesvereni ging Shalom, jongensverening Samuël en de Open Deur organi seerden vrijdagavond een gezamen lijke startavond voor het nieuwe winterseizoen. Het geplande bosspel 'Verspieders in de schemer' werd in verband met de weersomstandighe den afgelast. Als alternatief ging men naar het zwembad te Goes, waar de jongeren zich uitstekend vermaakten. Na het zwemmen werd de maaltijd genuttigd, waarna de avond in het verenigingsgebouw te St.Annaland werd afgesloten. Maandagavond was er een geza menlijke startavond van het cate cheseseizoen. Gastspreekster drs. A.B.F. Hoek-van Kooten sprak over het onderwerp 'Vriendschap en ver kering'. Zondagavond zal ds. Meeu- se aandacht besteden aan de start van het winterwerk. Na de kerk dienst is er in het verenigingsge bouw een preekbespreking. Gedeputeerde staten hebben de behandeling aangehouden van het herziene basisrioleringsplan dat de gemeente voor Sint-Annaland heeft opgesteld. Het plan kost, verspreid over vijf jaar, ruim 1,8 miljoen. Daarvoor wordt het riool in onder meer de Cureestraat, de Ring, de Schoolstraat en Van den Bosstraat vergroot. De riolering in de F.M. Boogaardweg wordt aangepast. Ook is de problematiek rond waterover last in de Ooststraat meegenomen in de herziening. Voor de overige wer ken moet in de eerstvolgende her ziening van de meerjarenplanning een bedrag van zo'n 1,5 miljoen worden uitgetrokken, verspreid over de jaren 2001 tot en met 2003. Gedeputeerde staten hebben het her ziene basisplan echter nog niet in behandeling genomen. Dit omdat er tot nu toe geen overeenstemming is tussen waterschap en provincie enerzijds en de gemeente anderzijds. Volgens g.s. wordt er binnenkort een aangepast plan ingediend. Pas dan wordt het rioleringsplan in behandeling genomen. Maandag 25 september wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. De bijeenkomst die de plattelands vrouwen woensdag hielden, stond in het teken van veilig verkeer. Presi dente mevr. v.d. Broek opende de avond. Ze ging even in op de brade rie die ze een succes noemde. De voorzitter bedankte dan ook met een bloemetje de leden die mee hielpen met het poffertjes bakken. Vervol gens was het woord aan dhr. Van Popering die een lezing hield over de nieuwste veranderingen en bor den in de wegen-verkeerswet. Hij begon met dia's van het verkeer. In 1990 zijn de verkeersopleidingen gewijzigd. Van Popering sprak over de regels in het verkeer, ledereen is in een auto verplicht om de gordel te dragen. Iedere inzittende is daarvoor aansprakelijk. Ook de rijexamens zijn aangepast. Van Popering gaf eveneens tekst en uitleg bij de ver schillende dia's. Na de pauze werd er een verkeersquiz gehouden over de veranderingen in het verkeer. De fouten werden besproken. Voor de winnaars waren er prijsjes te win nen. Mevr. v.d. Broek bedankte Van Popering tot slot voor zijn inleiding met een attentie. 'Een verheugend bericht' meldde gastpredikant ds. D.J. van Eckeveld uit St. Philipsland zondagmorgen de kerkgangers van de Hervormde Gemeente. Ds. W.C. Meeuse had bedankt voor het beroep uit IJssel- stein, het tweede dat hij ontving sinds hij beroepbaar is. Secretaris J.D. de Korte uit Scherpe- nisse wil de grote stap naar het fusiewaterschap Zeeuwse Eilanden niet meemaken. Hij stopt tegelijk met de opheffing van het zelfstandi ge waterschap Tholen. Per 1 januari maakt hij gebruik van de regeling om vervroegd met zijn werk te stop pen. Hij is dan 40 jaar in overheids dienst, waarvan bijna 36 jaar bij het waterschap Tholen. Op vrijdag 3 november neemt het waterschap afscheid van secretaris De Korte in recreatiecentrum Haestinge in St. Maartensdijk. Er is dan van half vijf tot zes uur een receptie. Gedeputeerde staten hebben toe stemming gegeven om onderhoud te plegen aan de gevels en kozijnen van bejaardentehuis De Schutse. De kosten hiervan bedragen 61.099 gul den. Daarvan is 17.000 gulden bestemd voor vervanging van puien en 50.000 gulden is de aanneem- som. De investeringen moeten ten laste worden gebracht van de activa en in tien jaar afgeschreven. De aanleg van het wandelpad van de Boswei naar de Stoofdijk nader zijn voltooiing. Aannemer Rasenberg uit Krabbendijke moet de slijtlaag nog aanbrengen en de trap naar de Stoof dijk maken. Dat gebeurt rond eind oktober wanneer de koeien van Dorst niet meer naar de wei gaan, maar op stal blijven. Ook wordt er nog beplanting aangelegd en Delta Nutsbedrijven dient nog voor ver lichting van het wandelpad te zor gen, zodat de inwoners ook avond wandelingen kunnen maken. Rasen berg nam het karwei voor 107.600 gulden aan. Bij de aanbesteding was Van Dijck-Petit tweede met 112.000, HWZ derde met 114.400 en Heijmans sloot de rij met 117.000 gulden. Aan de Roncalli scholengemeen schap te Bergen op Zoom is Astrid van Rossem geslaagd voor het exa men vwo. Morgen worden de drie windmolens bij de zeedijk officieel in gebruik genomen. Burgemeester H.A. v5n der Munnik en voorzitter mevr. A.C. de Bruijn van de vereniging Zeeu- wind openen het project. Een bus voert de gasten vervolgens naar de haven waar ze inschepen in de mos- selkotter Yerseke 89. Die vaart langs de nieuwe windturbines en vanaf het schip zal Zeeuwind een demonstratie geven van de compu terbesturing van de molens op afstand. De commissie openbare werken maakte dinsdagavond b. en w. com plimenten voor de wijze waarop zij Het echtpaar Van Vossen-Poldermqn kreeg een paar kilo rijst over zich heen. Bruid en gymjuffrouw Miranda Polderman en haar bruidegom René van Vossen werden vrijdag middag bedolven onder de rijst korrels toen ze uit het gemeente huis kwamen. Veertien kinderen van haar gym nastiekvereniging SHF (Sport Houdt Fit) uit Scherpenisse wachtten het stel op met de club- vlag en ballonnen maar ook met kleurrijke frietzakjes boordevol rijst. De kinderen wierpen naar harte lust handenvol rijst naar het bruidspaar. Bruid en bruidegom moesten heel wat korrels uit het haar en van de kleren schudden alvorens ze in de bruidsauto stap ten. De 21-jarige Miranda Polderman uit Sint-Maartensdijk is leidster van een groep van veertien kinde ren van zes tot veertien jaar die elk dinsdag op les komen. De leid ster is al enkele jaren verbonden aan SHF en blijft les geven bij de vereniging die 130 leden telt. Het echtpaar Van Vossen (de bruidegom komt uit Poortvliet) gaat in Scherpenisse wonen. Zondag 24 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk. vr 22/9 15 u. ds. Van Dijk, huwe- lijksbev. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. De BUck, jeugddienst. 17 u. ds. Kerssiers. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. i wo 27/9 19.30 u. ds. Tanis. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Hofman, Bergen op Zoom (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. naar de bewoners van de Sluymers straat hadden geluisterd. De voor stellen die de bewoners in een hoor zitting op 19 juni deden over de her inrichting van hun straat, zijn prak tisch allemaal overgenomen. Dat deed de commissie deugd. "Een compliment voor de omgang met inspraak. Zo moet het," zei M.J. Klippel van de SGP. Op één punt kwamen de commissie leden terug, namelijk het verzoek van de bewoners om openbare ver lichting in zij- en achterpaden aan te brengen. Het college wees dat van de hand. Maar de commissie wilde dat niet meteen van tafel vegen. P. van Belzen (RPF/GPV) vond dat het wel gedaan moet worden als de sociale veiligheid in het geding komt. "Maar dan moet je het overal doen, niet alleen in Stavenisse." Hij kreeg steun van M.H. Schot- de Hoog (AOV). Die vond dat het col lege maar met het aanbrengen van verlichting moest beginnen. J. van den Donker (D66) stelde voor om een lijst met knelpunten op te stellen voor heel de gemeente. Maar dat vond J. de Jager (CDA) te ver gaan. "Wie gaat bepalen wat enge plaatsen zijn?" Wethouder J. van der Jagt wees er op dat de zij- en achterpaden wel openbare paden zijn maar niet te vergelijken zijn met drukke fietspa den of andere paden waar veel gebruik van wordt gemaakt. Het maken van een inventarisatie is ''Wel mogelijk, maar-de aanleg van lichtmasten en kabels is erg duur, zo zei hij. "Daar komt dan nog eens het onderhoud bij en de energiekosten." De Anbo-afdeling wordt nieuw leven ingeblazen. Tenminste als het aan het nieuwe bestuur ligt. Voor trekker is het echtpaar Van de Mee berg-van de Burgt uit Scherpenisse. Toen deze geboren en getogen Bra banders van Bergen op Zoom naar het Thoolse land verhuisden, zagen ze in Sint-Maartensdijk een verwa terde Anbo-afdeling. "Op de soosmiddagen komt nog maar een handje vol mensen die vaak alleen maar een potje kaarten", zegt Corrie van de Meeberg. "Het is een beetje ingeslapen, en daar wilden wij ver andering in brengen. Het is een uit daging, want mijn man en ik hebben zoiets nog nooit gedaan. We doen het dan ook puur voor de mensen. Vooral als je straks naar de feestda gen gaat, hoor je steeds meer dat met name alleenstaande ouderen vaak enorm opzien tegen die tijd. Ze zijn eenzaam. Wij willen er dan ook voor zorgen dat er iets te doen valt. Dat de leden met elkaar kerstfeest kunnen vieren." Dat zijn overigens niet alle plannen die het echtpaar Van de Meeberg op het programma heeft staan. Op don derdag 28 september staat er voor alle Anbo-afdelingen op Tholen een toneelmiddag gepland. Vanaf half twee voert het Roosendaals Oude- rentoneel in Haestinge het blijspel 'Zo heeft Meu Gerre het gewild' op. Het toneelstuk gaat over een boerin die sterft en in haar testament bepaalt dat een neef, een nicht, de knecht en de meid elk veertien dagen al het werk moeten doen op de boerderij. Wie dat er het beste vanaf brengt, erft de boerderij. Vol gens mevr. Van de Meeberg is een dergelijk blijspel goed voor de men sen. "Ze moeten lachen, want ze hebben al ellende genoeg meege maakt in hun leven." De afdeling die 100 leden telt draaide voorheen vrij wel uitsluitend op voormalig voor zitter L. Kloet. Die moet het wegens zijn leeftijd wat kalmer aan doen, maar blijft in het nieuwe bestuur als adviseur aanwezig. A. van de Mee berg is de nieuwe voorzitter. Zijn vrouw is vooralsnog secretaris en penningmeester. Maar dat moet ver anderen zodra er meer gegadigden zijn voor bestuursfuncties. Mevr. N. van Driel is het vierde bestuurslid. Het echtpaar Van de Meeberg noemt het een hele opgave om als niet-Zeeuwen de Sint-Maartensdijk- se afdeling te besturen. "We zijn Brabanders en dat is toch een ander volk van aard. Maar ik moet zeggen dat we toch wel aan elkaar wennen ZIE VERDER PAGINA 3 GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 14.30 u. ds. De Buck. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Lammers, Benthuizen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. da. Van Sluijs, Vugt. 15 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. Zaterdag 23 en zondag 24 septem ber Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen tel. 01660-2542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland tel. 01665-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Doesburg, Halsteren tel. 01641-84166. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 01660-4969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 01677-2530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01660-4854 of 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-69869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 01660-4574 JAIB Informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. Molenvliets- estraat 11 KAMER VAN KOOPHANDEL ma 25/9 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 21 t/m vrijdag 29 sept. donderdag 21 1.52-14.12 vrijdag 22 2.47 - 15.02 zaterdag 23 3.27 - 15.42 zondag 24 3.07- 15.17 maandag 25 3.42 - 15.57 dinsdag 26 4.17-16.32 woensdag 27 4.57 - 17.07 donderdag 28 5.37 - 17.47 vrijdag 29 6.17- 18.27 zo 24/9 17.55 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 2